Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Real Madrid - Power Electronics Valencia
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2
benchwarmer
Best-of-five series, 2-2-1 format

Tuesday,March 22
Thursday,March 24
Tuesday,March 29
*Thursday, March 31
*Wednesday, April 6


Σε αντιθεση με το μεγαλο μπασκετοφορουμικο κινημα υπερ της Βαλενθια (που κι εγω συμπαθω), πιστευω ομως πως ηρθε η ωρα της Ρεαλ (και του Μεσσινα) να επιστρεψει σε ενα φαιναλ φορ.. Και πιθανον και με σκουπα.
berry
ρεαλ και εγω αν και θα θελα την συμπαθεστατη βαλενθια

ο κλαβερ ποσο θα μεινει εκτος ?
SG3ptshooter
QUOTE(benchwarmer @ Mar 4 2011, 11:30 ) *
Σε αντιθεση με το μεγαλο μπασκετοφορουμικο κινημα υπερ της Βαλενθια

όταν λες μεγάλο εννοείς εγώ κι ο έπαθα λάστιχο; smiley.gif
rchos
νομιζω η πιο ξενερωτη σειρα του φαιναλ 8.

τα χειροτερα παιχνιδια πιθανοτατα.

οπως μου ειπε και μια ψυχη η βαλενθια δεν περναει τους 65 ποντους σε κανενα απο τα παιχνιδια.
το θεμα ειναι στα ποσα θα μεινει η ρεαλ λοιπον.

ελπιζω να διαψευστω αλλα προβλεπω πολυ σουπα ματσακια.

φυσικα επειδη μιλαμε για φαιναλ 8 θα τα δουμε και αυτα!
Weekendman
-Η Ρεάλ έχει ευρύτερο ρόστερ και αυτό το πλεονέκτημα μεγάλωσε υπέρ της με τους πρόσφατους τραυματισμούς που προέκυψαν στην Βαλένθια...

-Η τρύπα στο 3 για την Βαλένθια μπορεί να γίνει μοιραία για την πορτοκαλί ομάδα,δίοτι αν ο Σουάρεθ έκανε πάρτι με αντίπαλο τον Κλαβέρ τότε χωρίς αυτόν γιατί να μην συνεχίσει σε ανάλογους η και καλύτερους ρυθμούς;

-Αν ο Βελίτσκοβιτς ενταχθεί λίγο καλύτερα στην ομάδα μπορεί να μεγαλώσει ακόμα περισσότερο η διαφορά υπέρ της Ρεάλ στην θέση αυτή...

-Η Ρεάλ πρέπει να πιέσει όχι μέχρι θανάτου αλλά μέχρι εξάντλησης τον Κουκ τον βασικό πλέι-μεικερ στον όποιο βασίζεται πολύ η ομάδα του,εφόσον Ο Πέσιτς δεν βλέπω να εμπιστεύεται τον Σιμέον ,αν εξουδετερωθεί ο Κούκ τότε θα αναλάβει και ο Ντε Κολο μέρος της οργάνωσης του παιχνίδιου στο όποιο είναι ικανός να ανταπεξέλθει ,αλλά επίσης μπορεί και την ίδια του ομάδα να καταστρέψει!

-Το κόλπο με τον Σουάρεθ στο 4 δεν μπορεί λογικά να εφαρμοστεί με την ίδια επιτυχία με αντίπαλο την Βαλένθια ,γιατί οι Σαβάνοβιτς,Πιετρούς μπορεί να απέχουν σε μπασκετική κλάση μεταξύ τους ,αλλά τον αντίπαλο τους μπορούν και οι 2 να τον ακολουθήσουν σε όλο το μήκος του γηπέδου...

-Η Βαλένθια έχει όμως κανονικό και μάλιστα κορυφαίο προπονητή όταν η Ρεάλ έχει λύση ανάγκης με τα μέχρι τώρα δεδομένα τουλάχιστον
-Ενω είναι ικανή αμυντικά να πάει χαμηλό το σκορ για να παλέψει για διπλό γιατί εντός έδρας την εμπιστεύομαι αρκετά για ενδεχόμενο 2/2
-Αν ο Κανονικός Μαρτίνεθ εμφανιστεί και όχι ο ευρωπαίος ξαδερφός του ,και μπορέσει ο Ρίντσαρντσον να βάλει κανένα τρίποντο θα ήταν κάτι ευπρόσδεκτο…


Συμπερασματικά προβλήματα η Βαλένθια ,αλλά ποιός βάζει το χέρι του στην φωτιά για την Ρεάλ; εγω πάντως όχι!
T.W.Is.M.
Να βαλω το θεμα σε μια αλλη διασταση που δεν εχει αναφερθει?
Στην ACB η Ρεαλ ειναι 2η κι η Βαλενθια 3η. Ενδεχομενως λοιπον να συναντηθουν στους ημιτελικους αν παραμεινουν σ αυτες τις θεσεις. Η σειρα θα ειναι παλι best of 5 και οι εδρες ιδιες. Αν η σειρα ηταν για το πρωταθλημα λοιπον, ποιος θα ελεγε ετσι ευκολα οτι θα περασει η Βαλενθια στον τελικο?
Επειδη εγω δε θα το ελεγα, θα πιστεψω στην προκριση της Ρεαλ, μαλλον με 3-2 και με παιχνιδια που στο χωριο μου θα ελεγαν ugly. Θα θελα να τα δω γιατι προκειται για προημιτελικους της Ευρωλιγκα, αλλα φοβαμαι οτι αν το ιδιο απογευμα εχω δει κανενα Νταλας-Σαν Αντονιο, θα κλεισω το stream στο 1ο 10λεπτο μην αντεχοντας αυτο που θα βλεπω και λεγοντας οτι αν ειναι να δω λαβες και ξυλο, θα βαλω κανενα Royal Rumble! smiley.gif
giannis_mg
Μετα τον τραυματισμο του Κλει Τακερ αλλος ενα παιχτης της Ρεαλ και μαλιστα ο πολυ σημαντικος Σερχιο Ροντριγκεθ τεθηκε νοκαουτ για τον πρωτο αγωνα εναντιον της Βαλενθια.Να που ολα εμμεσα βεβαια μεσω τραυματισμων του αντιπαλου πανε κατευχην για την Βαλενθια που θα βρει μια Ρεαλ με 2 πολυ μεγαλες απουσιες στα γκαρντ,αν καταφερει να σπασει την εδρα της Ρεαλ εστω και παιρνωντας ενα παιχνιδι νομιζω οτι παιρνει ενα σημαντικο προβαδισμα για μια ονειρεμενη-παραμυθενια προκριση στο Φαιναλ 4 της Βαρκελωνης.

Φανταζεστε να το σηκωσει η Βαλενθια και να κανει την μεγαλυτερη εκπληξη ισως και ολων των εποχων,αν καταφερει να παει Φαιναλ 4 τοτε σε δυο παιχνιδια ολα μπορει να γινουν και μετα καλλιστα θα μπορει να γινει και ταινια icon_drunk.gif
Weekendman
QUOTE(Giannis_23 @ Mar 20 2011, 20:01 ) *
Μετα τον τραυματισμο του Κλει Τακερ αλλος ενα παιχτης της Ρεαλ και μαλιστα ο πολυ σημαντικος Σερχιο Ροντριγκεθ τεθηκε νοκαουτ για τον πρωτο αγωνα εναντιον της Βαλενθια.Να που ολα εμμεσα βεβαια μεσω τραυματισμων του αντιπαλου πανε κατευχην για την Βαλενθια που θα βρει μια Ρεαλ με 2 πολυ μεγαλες απουσιες στα γκαρντ,αν καταφερει να σπασει την εδρα της Ρεαλ εστω και παιρνωντας ενα παιχνιδι νομιζω οτι παιρνει ενα σημαντικο προβαδισμα για μια ονειρεμενη-παραμυθενια προκριση στο Φαιναλ 4 της Βαρκελωνης.

Φανταζεστε να το σηκωσει η Βαλενθια και να κανει την μεγαλυτερη εκπληξη ισως και ολων των εποχων,αν καταφερει να παει Φαιναλ 4 τοτε σε δυο παιχνιδια ολα μπορει να γινουν και μετα καλλιστα θα μπορει να γινει και ταινια icon_drunk.gif

Έτσι γυρνάει ο τρόχος απο εκεί που η Βαλένθια μαστίζοταν απο τραυματισμούς τώρα όχι μόνο τυχαίνουν στην Ρεάλ ,αλλά ανεβαίνει και ο Ρίντσαρντσον απο πάνω!

Προφανως ο Λιούλ θα γίνει και πλέι-μεικερ μετα απο αυτην την εξέλιξη με τον Ροντρίγκεθ ,αυτός όμως που θα χαρεί πολύ και θα είναι ο μόνος θα είναι σίγουρα ο Βιντάλ που θέλουν δεν θέλουν στην Ρεάλ πρέπει απλά να τον βάλουν να παίξει!
SG3ptshooter
H Βαλένθια έχασε ίσως τον πιο σημαντικό της παίκτη φέτος με τον τραυματισμό του Κλαβέρ κι έναν χρησιμότατο ψηλό με αστείρευτη ενέργεια και το κενό τους καλύπτει ο αντιπαθής άμπαλος Γάλλος, ένα δυάρι από την Α2 που χρησιμοποιείται απέναντι σε τριάρια τύπου Βελίτσκοβιτς ή Χόσλεϊ, ο Αμερικανός που ακόμα μου τη σπάει και ο 45χρονος νεοαποκτηθείς.

Φυσικά και θα είναι έκπληξη αν φτάσει η Βαλένθια φάιναλ φορ, αλλά για μια ομάδα που ήταν 1-4 στην Ευρώπη και 1-5 στη λίγκα στην αλλαγή προπονητή και έφτασε στους 8 και στη λίγκα τώρα έχει 17-9 δεν το δέχομαι ότι είναι τυχερή. Μόνη της έφτιαξε την τύχη της, κι ειδικά από τη στιγμή που θα έχει κι αυτή απουσίες δε με νοιάζει αν θα κατεβάσει η Ρεάλ και τα τσικό.
hagi
Εγώ δε νομίζω ότι θα περάσει εύκολα η Ρεάλ..Ίσως να τα καταφέρει στο τέλος αλλά νομίζω ότι η σειρά θα είναι πολύ δύσκολη και θα κριθεί στο τέλος.. Την Βαλένθια την πίστευα από την αρχή της χρονιάς αν και έκανε κάποιες ήττες κακές κατάφερε τελικα να φτάσει στους 8..
τώρα όλα γίνονται..Είναι δύσκολο να κάνει κάποιος προβλέψεις για όλα τα ματς..
Weekendman
Μην φανταστεί κανείς ότι ακόμη και χωρίς Ροντρίγκεθ(που δεν θα τον δούμε καθόλου στην σειρά αυτή) και Τάκερ(αυτόν μπορούμε να τον δούμε να παίζει στα προημιτελικά) ,η Βαλένθια θα υπερέχει σε βάθος στις θέσεις 1-2 (σε ποιότητα συζητείται το θέμα...) γιατί έχει μεν 3 καλούς με ΝτεΚολο,Κουκ,Μαρτίνεθ αλλά οι επιπλέον λύσεις δεν υπάρχουν ουσιαστικά...

Τώρα αν ο Σιμέον ,που δεν πήρε λεπτό συμμετοχής με την Φουενλαμπράδα στο τελευταίο παιχνίδι, μπεί μέσα και μοιράσει 5-6 ασσίστ η ο Νταβίντ Ναβάρο γίνει...Χούαν Κάρλος ,είναι κάτι που επιτρέψτε μου ,δεν πρέπει να το θεωρούμε ως το πιθανότερο σεναριο…
SG3ptshooter
Έχει παρατηρηθεί μια ευχάριστη άνοδος Νάντο Ντε Κολό τελευταία πάντως, κι αν κι ο Ράφα Μαρτίνεθ πιάσει τα ισπανικά του στάνταρτς παράλληλα με τον συχνά αξιόπιστο Κουκ, μπορεί να επικρατήσει η Βαλένθια στα γκαρντς και να ελέγξει το ρυθμό της σειράς. Αλλά στα φόργουορντς φοβάμαι ότι ΑΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η Ρεάλ εκμεταλλευτεί ορθά τα ατού της θα κυριαρχήσει και θα βρει αρκετά ελεύθερα σουτ για Σουάρεθ και Μίροτιτς, ενώ κοντά στο καλάθι θα τα πάει καλύτερα αμυντικά η ομάδα του Πέσιτς, με το Ρέγιες να μην πείθει τελευταία και το inside game των υπόλοιπων φόργουορντς της βασίλισσας να μην αποτελεί σημαντική απειλή συγκριτικά με την ικανότητά τους να σκοράρουν από πιο μακριά. Στο 5 ο Γιαβτόκας μπορεί να αποτελέσει απάντηση αμυντικά σε μια καλή μέρα κάποιου εκ των αντιπάλων σέντερ και ο Λίστσουκ απέναντι στον Τόμιτς και τον Μπέγκιτς αν αξιοποιηθεί σωστά μπορεί να κυριαρχήσει έναντι της θεωρητικά πληρέστερης ρακέτας των μαδριλένων. Για τη μάχη των πάγκων αν δεν έχουμε διπλό θα εκπλαγώ. Γενικά είμαι πολύ αισιόδοξος όσον αφορά την ικανότητα της συμπαθούς Πάουερ Ελεκτρόνικς να περάσει στο φάιναλ φορ παρά το μειονέκτημα έδρας. Το μόνο παράπονο που έχω κάποιες φορές είναι ότι κάποιοι παίκτες που δεν μπορούν να δώσουν επιθετικές λύσεις αξιόπιστα υπερβάλλουν εαυτούς, αν και γενικά η επίθεση της ομάδας βελτιώνεται μέρα με τη μέρα.. (βέβαια στους προημιτελικούς σίγουρα θα υπάρξει ματς που θα θυμίσει Ευρωμπάσκετ 2005.)

και μετά όπως λέει κι ο σύντροφος Ντουραντιστής 2 παιχνίδια έμειναν.. cool.gif
Hakeem Olajuwon
Αυτο ειναι το πιο δυσκολο ζευγρι να προβλεφθει.Οι τραυματισμοι εκατερωθεν και η αλλαγη προπονητη στην ρεαλ κανει τις προβλεψεις ριψοκινδυνες.Η ρεαλ ειναι καλυτερη ομαδα απο την βαλενθια αλλα δειχνει να εχει πτωτικη πορεια στα τελευταια ματς.Η βαλενθια σε καλη κατασταση θα βασιστει στην πολυ καλη της αμυνας.Λογικα τα σκορ θα μεινουν χαμηλα στους 60-65 ποντους μο μια που η επιθεση δεν ειναι το δυνατο σημειο και των 2...
Στο τελος λογικα το πλεονεκτημα εδρας θα δωσει εστω και δυσκολα την προκριση στην ρεαλ αν και δεν αποκλειεται η εκπληξη
Ρεαλ σε 5
giannis_mg
QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 21 2011, 15:07 ) *
Έχει παρατηρηθεί μια ευχάριστη άνοδος Νάντο Ντε Κολό τελευταία πάντως, κι αν κι ο Ράφα Μαρτίνεθ πιάσει τα ισπανικά του στάνταρτς παράλληλα με τον συχνά αξιόπιστο Κουκ, μπορεί να επικρατήσει η Βαλένθια στα γκαρντς και να ελέγξει το ρυθμό της σειράς. Αλλά στα φόργουορντς φοβάμαι ότι ΑΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η Ρεάλ εκμεταλλευτεί ορθά τα ατού της θα κυριαρχήσει και θα βρει αρκετά ελεύθερα σουτ για Σουάρεθ και Μίροτιτς, ενώ κοντά στο καλάθι θα τα πάει καλύτερα αμυντικά η ομάδα του Πέσιτς, με το Ρέγιες να μην πείθει τελευταία και το inside game των υπόλοιπων φόργουορντς της βασίλισσας να μην αποτελεί σημαντική απειλή συγκριτικά με την ικανότητά τους να σκοράρουν από πιο μακριά. Στο 5 ο Γιαβτόκας μπορεί να αποτελέσει απάντηση αμυντικά σε μια καλή μέρα κάποιου εκ των αντιπάλων σέντερ και ο Λίστσουκ απέναντι στον Τόμιτς και τον Μπέγκιτς αν αξιοποιηθεί σωστά μπορεί να κυριαρχήσει έναντι της θεωρητικά πληρέστερης ρακέτας των μαδριλένων. Για τη μάχη των πάγκων αν δεν έχουμε διπλό θα εκπλαγώ. Γενικά είμαι πολύ αισιόδοξος όσον αφορά την ικανότητα της συμπαθούς Πάουερ Ελεκτρόνικς να περάσει στο φάιναλ φορ παρά το μειονέκτημα έδρας. Το μόνο παράπονο που έχω κάποιες φορές είναι ότι κάποιοι παίκτες που δεν μπορούν να δώσουν επιθετικές λύσεις αξιόπιστα υπερβάλλουν εαυτούς, αν και γενικά η επίθεση της ομάδας βελτιώνεται μέρα με τη μέρα.. (βέβαια στους προημιτελικούς σίγουρα θα υπάρξει ματς που θα θυμίσει Ευρωμπάσκετ 2005.)

και μετά όπως λέει κι ο σύντροφος Ντουραντιστής 2 παιχνίδια έμειναν.. cool.gif

Συμφωνω σε ολα και επισης προσωπικη αποψη το οτι η Ρεαλ πρεπει να εκμεταλλευτει επιτελους τον παιχταρα που ακουει στο ονομα Βελιτσκοβιτς στο 3.Αν τον ποσταρουν δεν υπαρχει αντιπαλος και με την απουσια του Κλαβερ που θα μπορουσε να τον σταματησει,θα στησει ενα παρτυ εκει οπως και ο Σουαρεθ σε λιγοτερο βαθμο βεβαια,εκει για μενα πρεπει να χτυπησει η Ρεαλ καθως εκει ο πολυ συμπαθης αλλα παρα πολυ soft Ριτσαρντσον θα ισοπεδωθει απ'τα 3αρια της Ρεαλ αλλα απ'την αλλη θεωρω τεραστιες απουσιες τον Τακερ κ΄τον Σερχιο για την Ρεαλ.Ειδικα τον δευτερο που δεινει τον ρυθμο στην ομαδα αλλα και ο Τακερ απ'εξω με το φαρμακερο σουτ θα λειψει αλλα μεγαλυτερη απουσια ειναι του Σερχιο,αν τα καταφερει ο παμπονηρος γεροΠριχιονι θα το δουμε αλλα αν η οργανωση παει στο Γιουλ βλεπω τους συμπαιχτες του να φευγουν με ψυχοφαρμακα ετσι αναστα ο Κυριος που θα το κανει το παιχνιδι.
thrylos7
Χωρίς Δράκο η Ρεάλ δεν μπορεί. cool.gif Νομίζω η Βαλένθια έχει πολύ καλές, ίσως και περισσότερες πιθανότητες, ειδικά απ' τη στιγμή που έφυγε ο Μεσίνα (πάνω που φαινόταν να βρίσκει σιγά σιγά το σωστό δρόμο, στην άμυνα τουλάχιστον). Ξενέρωτη ομάδα βέβαια, αλλά τι να το κάνεις...
berry
52-53 στο 30' ...ρε λετε ?

μα ειναι δυνατον να μην δουλευει το online boxscore του euroleague.net σε αυτο το παιχνιδι ? αντρουπης
berry
το πηρε η ρεαλ (πολυ ξυλο) 71-65
SG3ptshooter
Σε 4 συνεχόμενες επιθέσεις συνέβησαν τα εξής:

Έβαλε πρώτο δύσκολο σουτ ο Ντε Κολό είπα "ανέβηκε ο παιχταράς θα το πάρουμε".
Έβαλε δεύτερο δύσκολο σουτ ο Ντε Κολό είπα "υποκλίνομαι μωρή Γαλλίδα σκίστους"
Έριξε τρίτο δύσκολο σουτ και το χασε είπα "δεν πειράζει, μπορούμε".
Στην επόμενη επαναφορά έκανε αμέσως catch n shoot fade away ανεκδιήγητα στριμωγμένος στη γωνία και με άμυνα πάνω του. Του είπα κάτι για τη μητέρα και τον υιό της θρησκείας του.
hagi
Όπως το περίμενα η Βαλένθια δυσκόλεψε πολύ την Ρεάλ και δεν αποκλείω να σπάσει και την έδρα..
Weekendman
Επειδή τα τόπικ των αγώνων των Ελληνικών ομάδων είναι αρκετά γεμάτα από πόστ ,ας ρίξω ένα κουίζ εδώ…

Ποιος Αμερικάνος που παίζει στις θέσεις 2 και 3 και πήρε μεταγραφή το Καλοκαίρι σε μεγάλη ομάδα δεν έχει κανένα εύστοχο τρίποντο στα 4 τεσσέρα τελευταία παιχνίδια της Ευρωλίγκας και στα τρία τελευταία του Ισπανικού πρωταθλήματος;

Απαντήση
Ο Κλέι Τάκερ!
Ενδεικτικά ο απολογισμός του στην Ευρωλίγκα ήταν
με
Εφές 0/2 σε 22 λεπτά συμμετοχής
Παρτιζάν 0/1 σε 23 λεπτά συμμετοχής
Σιένα ούτε μια προσπάθεια τριών πόντων σε 24 λέπτα!
Βαλένθια 0/4 σε 18 λεπτά συμμετοχής


Αξιοσημειώτο πέρα από την αστοχία του ότι παίρνει και λίγες προσπάθείες 3 πόντων ,στην Μπανταλόνα δεν ήταν τόσο φειδωλός στις προσπάθειες του,προφανώς θα πρέπει να δοκιμάσει λίγο περισσότερο…

Λες να σπάσει η γκίνια του στα επόμενα παιχνίδια με την Βαλένθια;

Προς το παρόν πάλι καλα που υπάρχει ο Νικολάκης ο Μίροτιτς, για τον όποιο έχω εκφράσει επανελλειμένα τον θαυμασμό μου,και βάζει κανενα κρίσιμο τρίποντο όπως χθές δίνωντας νίκη στην Ρεάλ ,γιατί αν περιμένε από τον Τάκερ…



QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 23 2011, 00:12 ) *
Σε 4 συνεχόμενες επιθέσεις συνέβησαν τα εξής:

Έβαλε πρώτο δύσκολο σουτ ο Ντε Κολό είπα "ανέβηκε ο παιχταράς θα το πάρουμε".
Έβαλε δεύτερο δύσκολο σουτ ο Ντε Κολό είπα "υποκλίνομαι μωρή Γαλλίδα σκίστους"
Έριξε τρίτο δύσκολο σουτ και το χασε είπα "δεν πειράζει, μπορούμε".
Στην επόμενη επαναφορά έκανε αμέσως catch n shoot fade away ανεκδιήγητα στριμωγμένος στη γωνία και με άμυνα πάνω του. Του είπα κάτι για τη μητέρα και τον υιό της θρησκείας του.


Αυτός είναι ο ΝτεΚολο έχει αρκετά μεγαλύτερο επιθετικό ταλέντο από τον Κούκ και μπορεί να δώσει την ύπέρβαση στην Βαλένθια
,αλλά σε σοβαρότητα,λάθη,άμυνα και ασσίστ(όχι ότι στις πάσες ο Γάλλος δεν έχει ικανότητα σε αυτό απλώς έχει μια πιο ατομική τάση στο παιχνίδι του που επικρατεί αυτής του να βλέπει τους συμπαίκτες του…) υστερεί όσο να είναι του...Βαλκάνιου Κουκ...


QUOTE(Giannis_23 @ Mar 21 2011, 20:46 ) *
Συμφωνω σε ολα και επισης προσωπικη αποψη το οτι η Ρεαλ πρεπει να εκμεταλλευτει επιτελους τον παιχταρα που ακουει στο ονομα Βελιτσκοβιτς στο 3.Αν τον ποσταρουν δεν υπαρχει αντιπαλος και με την απουσια του Κλαβερ που θα μπορουσε να τον σταματησει,θα στησει ενα παρτυ εκει οπως και ο Σουαρεθ σε λιγοτερο βαθμο βεβαια,εκει για μενα πρεπει να χτυπησει η Ρεαλ καθως εκει ο πολυ συμπαθης αλλα παρα πολυ soft Ριτσαρντσον θα ισοπεδωθει απ'τα 3αρια της Ρεαλ αλλα απ'την αλλη θεωρω τεραστιες απουσιες τον Τακερ κ΄τον Σερχιο για την Ρεαλ.Ειδικα τον δευτερο που δεινει τον ρυθμο στην ομαδα αλλα και ο Τακερ απ'εξω με το φαρμακερο σουτ θα λειψει αλλα μεγαλυτερη απουσια ειναι του Σερχιο,αν τα καταφερει ο παμπονηρος γεροΠριχιονι θα το δουμε αλλα αν η οργανωση παει στο Γιουλ βλεπω τους συμπαιχτες του να φευγουν με ψυχοφαρμακα ετσι αναστα ο Κυριος που θα το κανει το παιχνιδι.


Ο Γιούλ δεν φαίνεται να τον πολύεμπιστεύονται για πλέι-μεικερ στην Ρεάλ αυτην την στιγμή καθώς
Στον αγώνα της Ρεάλ με την Μάλαγα ο Πριτζιόνι έπαιξε 37 από τα 45 λεπτά του αγώνα(με τον Ροντρίγκεθ να προλαβαίνει να παίζει 5-6 λέπτα)
Ενώ χθές έπαιξε ο Πριτζιόνι 33 λεπτά και ο Γιούλ 32 λεπτά ,ούτε και αυτό δείγμα της εμπιστοσύνης ότι θα μπορούσε να μείνει ο Γιουλ σαν ο μόνος οργανωτικός γκάρντ στο γήπεδο...





Την Κάχα υποψιάζονται πολλοί για ανατροπή της έδρας ,την Ρεάλ είδα όμως πιο ετοιμόροπη και εύαλωτη σε εκπλήξεις...
Manu7
Ρε SG3ptshooter κοτζάμ 75-81 δεν το είδες???
Που είσαι; rolleyes.gif
SG3ptshooter


OE OEOEOE
priest
ωραιο ματς και αυτο...καπως τρελο αλλα ωραιο...η ρεαλ απεδειξε για αλλη μια φορα πως δεν μπορει..με η χωρις προπονητη απλα οι παικτες της απλα δεν μπορουν!
Weekendman
Κοιτώντας τα στατιστικά....


Ώπα ο Ομάρ(Κουκ) εμφάνιση σημέρα!
πρέπει να ηταν σαν αυτή την επική στον περσινό τρίτο προημιτελικό της Ισπανικής Λίγκας Βαλένθια-Μάλαγα(με την φανέλα της Μάλαγα) που ήταν η βασική αιτία του αποκλεισμού της Βαλένθια,πριν τον πάρει το καλοκαίρι η ΠάουερΕλεκτρονικς....


Αντε να γλιτώσει τώρα η Ρεάλ στην ίσως πιο καυτή έδρα της Ισπανίας...
SG3ptshooter
Epic fail η φώτο που έβαλα πάνω στη βιασύνη μου από την περσινή σεζόν με Πέροβιτς και Ματ Νίλσεν happy.gif .

Πλέον νομίζω ότι με τα κρίσιμα στην έδρα μας απέναντι στη Ρεάλ του Μολίν έχουμε κι επισήμως σοβαρές πιθανότητες.

Άντε να γυρίσει κι ο Κλαβέρ μέχρι το φάιναλ φορ γιατί θέλω τελικό.

Σαβάνοβιτς και Ράφα κλασσικά ήταν τα κλειδιά, αλλά έσταξε και τρια τριποντάκια η αντιπαθούκλα ο Ρίτσαρντσον.. Πάω να βάλω το κορμάκι για τις ασκήσεις εδάφους που δανείστηκα από τον άλλο φίλο μου που τον κράζουμε τόσον καιρό παρέα.. tongue.gif

Ρε συ άλλε μου εαυτέ, πως γίνεται να πόσταρες την ώρα που έψαχνα την εικόνα που έβαλα ένα μόλις λεπτό μετά; Ααα, μάλλον είχα εγώ ανοιχτό το μοτζίλα και εγώ ανοιχτό και το κρόουμ. Πάντως μπράβο για το εξαιρετικό τάιμινγκ ρε συ, μέχρι και στο τόπικ του Ρεάλ - Βαλένθια ενώ βλέπαμε άλλο ματς την ίδια στιγμή γράψαμε.. biggrin.gif
Manu7
QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 25 2011, 01:10 ) *
Ρε συ άλλε μου εαυτέ, πως γίνεται να πόσταρες την ώρα που έψαχνα την εικόνα που έβαλα ένα μόλις λεπτό μετά; Ααα, μάλλον είχα εγώ ανοιχτό το μοτζίλα και εγώ ανοιχτό και το κρόουμ. Πάντως μπράβο για το εξαιρετικό τάιμινγκ ρε συ, μέχρι και στο τόπικ του Ρεάλ - Βαλένθια ενώ βλέπαμε άλλο ματς την ίδια στιγμή γράψαμε.. biggrin.gif

(μεταξύ μας τώρα που δεν μας βλέπει κανείς,εγώ είχα ανοιχτό τον μοτζίλα και τον κρόουμ! tongue.gif )

Καλά και γω όταν έγραφα λέω εντάξει θα βλέπει ΠΑΟ...Μετά τσουπ πετάχτηκες σαν πορδή...biggrin.giftongue.gif
Weekendman
Όταν ο Ολυμπιακός...κλαίει για τα χαμένα ριμπάουντ στα ματς με την Σίενα ,η Βαλένθια προσαρμόστηκε γρήγορα στις δυσκολίες μαζέματος σκουπιδιών...

Δεδομένου ότι έχασε απο τραυματισμούς
τον πιθανώς πιο αλτικό παίκτη που παίζει στην Ευρώπη αυτην την στιγμή τον Κλαβέρ
όπως και τον ικανότατο ριμπάουντερ Ογκουστιν
ενώ έχει αντίπαλο μια ικανότατη ομάδα στα Ριμπάουντ την Ρεάλ ,η όποια επικράτησε κατακράτος της Βαλένθια σε αυτό τον τομέα στο πρώτο παιχνίδι...


Παρόλου αυτά η ομάδα του Πέσιτς ισορόπησε χθές την κατάσταση , και θα πρέπει να ήταν και αυτό σημαντικό για την χθεσινή νίκη...

Η Βαλένθια έχει σαν θετικό στοιχείο ότι διαθέτει και παίκτη ικανό στο να δεδιπλώνει πικ εν ρολ τον Κουκ ,και καλούς σουτέρ στην περιφέρεια ,
οπότε ότι και να κάνει η Ρεάλ θα έχει ρίσκο είτε ρίξει το βάρος στην περιφέρεια είτε στο να κόψει τα πικ εν ρολ κάτι σαν την κατάσταση που είχε ο Ολυμπιακός στον ημιτελικό του φαιναλ φορ το 2009 με τον ΠΑΟ σε μικρότερη κλίμακα προφανώς!
T.W.Is.M.
Πιστευω οτι εχει ψωμι ακομα η σειρα. Καπως θα καταφερει να κλεψει ενα ματς η Ρεαλ και ολα θα παιχτουν στο τελευταιο ματς στη Μαδριτη.
Weekendman
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 25 2011, 16:18 ) *
Πιστευω οτι εχει ψωμι ακομα η σειρα. Καπως θα καταφερει να κλεψει ενα ματς η Ρεαλ και ολα θα παιχτουν στο τελευταιο ματς στη Μαδριτη.



Ότι μπορεί να καταφέρει να κλέψει ένα ματς η Ρεάλ δεν αμφισβητώ ,το θέμα είναι να κάνει τα βασικά πράγματα πρώτα, όπως να καταφέρουν να ποστάρουν αλλά και να εκμεταλλεύτουν γενικότερα περισσότερο οι Βελίτσκοβιτς και Σουάρεθ το όχι ακριβώς αντίπαλος δέος του Ρίτσαρντσον στην άμυνα(και όχι να διακρίνεται ο Αμερικάνος της Βαλένθια απο πάνω...) η να μην φαινεται ο Τάκερ στο σουτ του σαν τον Ευθύμιο τον Μπακατσιά ...
και που να πάω στις πιο δύσκολες απαιτήσεις αν και ανατροπές δεδομένων είδαμε στους προημιτελικούς της Ευρωλίγκας εως τώρα...

αναφέρω μερικά απο αυτά που ειπώθηκαν στο τόπικ και όχι μόνο απο εμένα...

Γιατί ακόμα και στα δυνατά σημεία της μπορεί να μην πάνε κατευχήν τα πράγματα για την Βαλένθια π.χ στο προηγούμενο ποστ ανέφερα για καλή ξεδίπλωση πικ εν ρολ απο τον Κουκ με δεδομένο ότι ο Τόμιτς παίρνει ένα εικοσάλεπτο μπορεί να τον χτυπήσουν ως ευάλωτο αμυντικό στόχο ,αλλά οι Γιαβτόκας και Λίτσουκ δεν έχουν πάντα σταθερή επιθετική απόδοση...

Ενω ακόμα και οι περίφημοι σουτέρ της Βαλένθια κολλάνε κάπου-κάπου τον ίο της ασταθής απόδοσης και της αστοχίας

γιατί αν πήγαιναν όλα καλά δεν θα υπήρχαν τα χαμηλά σκορ που βλέπουμε σε κάποιους αγώνες της Βαλένθια...
Manu7
Αν δεν πήγες γήπεδο,

πού είσαι τώρα?

Κρύφτηκες...cool.gif

ΥΓ:Ξες εσύ...
Weekendman
Από την Ρεάλ θα μου φαινόταν φυσιολογικό
-Να πετυχαίνει πόντους ο Τόμιτς είτε παίζωντας στα ίσια τον αντίπαλο ψηλό η με συνεργάσια με τον Πριτζιόνι….
-Να ψιλοβρίσκει το χέρι του ο Τάκερ όπως χθές…
-Να έβαζαν μερικά σουτάκια οι Σουάρεθ και Μίροτιτς και Πριτζιόνι(αν και ο τελευταίος είναι κυρίως τρίποντος….)
(δεν έγινε χθές)
-Να ξαναέδινε κανένα ατομικό σόου ο Γιούλ(δεν σκόραρε πολύ αλλά έδειξε φαντάζομαι με 7 ασσίστ ,ότι παρόλου το λίγο άγριο στυλ του, μπορεί να βοήθησει και στην οργάνωση…)
-Ακόμα και να ξαναντυνότανε οι Ρέγιες και Βελίτσκοβιτς(ακόμα τον περιμένω φέτος…) πρωταγώνιστες ξανά...

Αλλά να έχει τόσο εντυπωσιακή επιθετική συγκομοιδή ο Φίσερ όπως έγινε,θα ήταν από τα λιγότερα πιθανά σενάρια που θα πίστευα ότι θα πραγματοποιούταν στο τρίτο παιχνίδι της σειράς….

Μήπως βρήκαν το κόλπο να παίζουν με άλει-ουπ για αν παίρνουν αυξημενους πόντους από τον Φίσερ εκεί στην Ρεάλ;

Έχει πλάκα να παέι ο Μολίν στο Φάιναλ Φορ αντί για τον Μεσίνα ,και όχι μόνο αυτό αλλά στον ημιτελικό αν προχωρήσει θα βρεί πιθανότατα την Μακάμπι με μόνο ένα γκάρντ να μπορεί να σταθεί σοβαρά ως πλέι-μεικερ τον Πάργκο μετα τον τραυματισμό του Πέρκινς,
και κάτι τέτοιο με τους αρκετούς γκαρντ της Ρεάλ σε αριθμό μπορεί να αποβεί και καθοριστικό υπέρ της για να πάει σε κανένα τελικό ,αλλά ας προκριθεί πρώτα στο φαίναλ φορ η ομάδα της Μαδρίτης...
SG3ptshooter
Φέτος πολλοί παίκτες μας είναι διακριθέντες. Έχουμε όμως διακριθέντες που ταιριάζουν να παίζουν 20+ λεπτά σε αυτό το επίπεδο και διακριθέντες που δεν ταιριάζουν να παίζουν 20+λεπτά σε αυτό το επίπεδο. Απλό. Γιαφτόκας και Κουκ και Ρίτσαρντσον και Πιετρούς και 3 Ισπανοί μη αρκετοί.

Μπορεί ακόμα να περάσει από πλευράς ικανότητας, αλλά η λογική λέει πως από τη στιγμή που η Ρεάλ είναι η μόνη ομάδα που ξεκίνησε ως φαβορί και έχει αυτή τη στιγμή στο χέρι της τα 2 match ball, πολύ δύσκολα να μην περάσει..
SG3ptshooter
T.W.Is.M.
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 1 2011, 00:25 ) *


You can but you won't! tongue.gif
Πριν ξεκινησουν οι σειρες ειχα κανει προβλεψεις για τα 4 σκορ.
Ολυμπιακος-Σιενα 1-3
Μπαρτσελονα-Παναθηναικος 3-0
Καχα Λαμποραλ-Μακαμπι 1-3
Ρεαλ-Βαλενθια 3-2

Επεσα πανηγυρικα μεσα σε 2 και πανηγυρικα εξω σε αλλο 1. Μου μενει το Ρεαλ-Βαλενθια. Για να παρω το αιμα μου πισω λοιπον για την αποτυχημενη προβλεψη του ΠΑΟ, πρεπει η Ρεαλ να περασει! smiley.gif
benchwarmer
In Pesic we trust.&-
Weekendman
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 1 2011, 00:25 ) *

Αυτό που έχω να δηλώσω είναι ότι αν περάσει η Βαλένθια θα είναι η ομάδα που θα υποστηρίξω στο Φάιναλ φορ ,αφού η Μπαρτσελόνα και ο Ολυμπιακός είχαν άδοξο τέλος...

kolokotronis
Ε ρε και περάσει η βαλένθια και φτάσει και κανά τελικό...

Δεν θέλει και πολύ εδώ που φτάσαμε.

Ημιτελικό με σιέννα και τελικό με βαλένθια. smilie_schal1.gif

Περπατώντας.
SG3ptshooter
QUOTE(kolokotronis @ Apr 1 2011, 15:00 ) *
Ε ρε και περάσει η βαλένθια και φτάσει και κανά τελικό...

Δεν θέλει και πολύ εδώ που φτάσαμε.

Ημιτελικό με σιέννα και τελικό με βαλένθια. smilie_schal1.gif

Περπατώντας.

ξέρεις άμα σε εκτιμώ. Σταμάτα να υποτιμάς τους αντιπάλους μας.

Εγώ θεωρώ ότι η Βαλένθια είναι χειρότερη αντίπαλος από τη Ρεάλ σε τελικό. Έχει προπονητή που κάνει μεγάλη σεζόν. Η Ρεάλ έχει καλύτερες λύσεις αλλά βοηθό.
kolokotronis
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 1 2011, 15:02 ) *
ξέρεις άμα σε εκτιμώ. Σταμάτα να υποτιμάς τους αντιπάλους μας.

Εγώ θεωρώ ότι η Βαλένθια είναι χειρότερη αντίπαλος από τη Ρεάλ σε τελικό. Έχει προπονητή που κάνει μεγάλη σεζόν. Η Ρεάλ έχει καλύτερες λύσεις αλλά βοηθό.

Με το ''περπατώντας'' δεν ήθελα να φανεί ότι υποτιμώ τη βαλένθια ρε συ.

Αλλά αν σου έλεγαν στην αρχή της χρονιάς ότι μπορείς να διαλέξεις ομάδα για να παίξεις τελικό μεταξύ πχ μπάρτσα, ρεάλ, οσφπ, μακάμπι, κάχα, τσσκα και... βαλένθια, εσύ και άλλα δύο εκατομύρια άτομα δεν θα διάλεγαν τη βαλένθια με κλειστά τα μάτια?

Προφανώς, ακόμα και με βαλένθια δεν είναι 100% σίγουρο.

Εδώ σπάσανε 3 στις 4 έδρες στα προημιτελικά και η τέταρτη παίζεται ακόμα..
SG3ptshooter
QUOTE(kolokotronis @ Apr 1 2011, 16:42 ) *
Με το ''περπατώντας'' δεν ήθελα να φανεί ότι υποτιμώ τη βαλένθια ρε συ.

Αλλά αν σου έλεγαν στην αρχή της χρονιάς ότι μπορείς να διαλέξεις ομάδα για να παίξεις τελικό μεταξύ πχ μπάρτσα, ρεάλ, οσφπ, μακάμπι, κάχα, τσσκα και... βαλένθια, εσύ και άλλα δύο εκατομύρια άτομα δεν θα διάλεγαν τη βαλένθια με κλειστά τα μάτια?

Προφανώς, ακόμα και με βαλένθια δεν είναι 100% σίγουρο.

Εδώ σπάσανε 3 στις 4 έδρες στα προημιτελικά και η τέταρτη παίζεται ακόμα..

δεν αντέδρασα επειδή υποτίμησες συγκεκριμένα τη Βαλένθια. Όλες Μακάμπι, Ρεάλ, Σιένα και Βαλένθια τις υποτιμάς με το "περπατώντας". Έτσι θα περπατούσε κι η Μπάρτσα με μας, η Κάχα με τη Λιέτουβος στο τοπ 16, ο Ολυμπιακός στη Σιένα, η ΤΣΣΚΑ στην πρώτη φάση. Και γι' αυτό αντί για φαβορί θα δούνε ή τη Βαλένθια του ΓιαΣτόκου ή τη Ρεάλ του βοηθού στο φάιναλ φορ.

Επιμένω ότι προτιμώ τη Ρεάλ σε μονό ματς από τη Βαλένθια.
kolokotronis
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 1 2011, 16:48 ) *
δεν αντέδρασα επειδή υποτίμησες συγκεκριμένα τη Βαλένθια. Όλες Μακάμπι, Ρεάλ, Σιένα και Βαλένθια τις υποτιμάς με το "περπατώντας". Έτσι θα περπατούσε κι η Μπάρτσα με μας, η Κάχα με τη Λιέτουβος στο τοπ 16, ο Ολυμπιακός στη Σιένα, η ΤΣΣΚΑ στην πρώτη φάση. Και γι' αυτό αντί για φαβορί θα δούνε ή τη Βαλένθια του ΓιαΣτόκου ή τη Ρεάλ του βοηθού στο φάιναλ φορ.

Επιμένω ότι προτιμώ τη Ρεάλ σε μονό ματς από τη Βαλένθια.

Οκ, έτσι σου φάνηκε εσένα (ότι υποτιμώ και τις υπόλοιπες) και μπορεί να φαινόταν στους περισότερους, αλλά γι αυτό το έγραψα στο τόπικ ρεάλ-βαλένθια και τόνισα τι ωραία να βρίσκαμε τη βαλένθια στον τελικό.

Επειδή η συγκεκριμένη ομάδα, για τελικό ευρωλίγκας, όπως και να το κάνουμε είναι λουκούμι.

Παρεξηγήθηκε το ''περπατώντας'' που το χρησιμοποιώ συχνά.
colonel gomelsky
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 1 2011, 16:48 ) *
δεν αντέδρασα επειδή υποτίμησες συγκεκριμένα τη Βαλένθια. Όλες Μακάμπι, Ρεάλ, Σιένα και Βαλένθια τις υποτιμάς με το "περπατώντας". Έτσι θα περπατούσε κι η Μπάρτσα με μας, η Κάχα με τη Λιέτουβος στο τοπ 16, ο Ολυμπιακός στη Σιένα, η ΤΣΣΚΑ στην πρώτη φάση. Και γι' αυτό αντί για φαβορί θα δούνε ή τη Βαλένθια του ΓιαΣτόκου ή τη Ρεάλ του βοηθού στο φάιναλ φορ.

Επιμένω ότι προτιμώ τη Ρεάλ σε μονό ματς από τη Βαλένθια.


Ενώ εσύ που υποτιμάς τους παίχτες των πιθανών αντιπάλων μας είσαι καλύτερος; tongue.gif

Απορώ και συ και ο vastravoud γιατί το κάνετε συνέχεια αυτό: Πιστεύετε ότι θα γρουσουζέψουμε την ομάδα; Θα μας διαβάσουν οι παίχτες και ο Ζοτς και θα το πάρουν χαλαρά; Γιατί;

Γεγονός Α: ΟΛΑ τα Φ4 είναι εξ ορισμού δύσκολα
Γεγονός Β: Το συγκεκριμένο θα μπορούσε να είναι δυσκολότερο
Γεγονός Γ: Ο ΠΑΟ είναι στα χαρτιά το φαβορί.

Αν συνδυάσεις τα παραπάνω βγαίνει το συμπέρασμα ότι με προσοχή και σεβασμό θα κατακτήσεις την κούπα. so simple.
SG3ptshooter
QUOTE(kolokotronis @ Apr 1 2011, 16:55 ) *
Επειδή η συγκεκριμένη ομάδα, για τελικό ευρωλίγκας, όπως και να το κάνουμε είναι λουκούμι.

ε ναι σε αυτό δε διαφωνεί κανείς νομίζω. Και η Ρεάλ και η Βαλένθια μια χαρά θα είναι. Να δούμε τι θα γίνει και με Μακάμπι βέβαια. Αν κατέβει μόνο με μη Ισραηλινούς θα έχει ενδιαφέρον.. 19.gif

Πρώτα κοιτάω τη Σιένα πάντως και βλέπω ότι αν ανέβει κι ο Μπο θα γίνει μάχη. Φυσικά και είμαστε εμφανώς το φαβορί πάντα.

Όσο για το πέμπτο ματς της σειράς που συζητάμε σε αυτό το τόπικ, ας ελπίσουμε να μπερδευτεί ο Τζέρεμι Ρίτσαρντσον και να νομίζει ότι παίζει με Ολυμπιακό laugh.gif

QUOTE(colonel gomelsky @ Apr 1 2011, 17:00 ) *
Ενώ εσύ που υποτιμάς τους παίχτες των πιθανών αντιπάλων μας είσαι καλύτερος; tongue.gif

έχω οικειότητα μαζί του γιατί έχει παίξει σε 3 ομάδες που υποστηρίζω (ΠΑΟ, Βαλένθια και είναι και Λιθουανός). Άντε με το καλό κι ένα αποτυχημένο πέρασμα από το Μιλάνο και στυλοβάτης της πρώτης σεζόν της Μπάγερν στην Ευρωλίγκα το 2012-13..

και κάτι ακόμα τις 2 φορές που κερδίσαμε εμείς βάλαμε από 81, αυτά για όσους λένε ότι εμείς είμαστε εκείνοι που επιδιώκουμε να ταμπουρωθούμε σε αυτή τη σειρά..
Green Warrior
Πάντως αν δει κανείς τα αποτελέσματα όχι μόνο είναι 2-2 η σειρά αλλά έχουν και τις ίδιες διαφορές πόντων 71-65, 75-81, 66-75, 81-72 icon_drunk.gif

Πάντως όχι μόνο στην Ευρωλίγκα αλλά και στο πρωτάθλημα τα πάει καλά η Βαλένθια 3η μία θέση πίσω από τη Ρεάλ που είναι 2η
Flash
Προσθέστε και εμένα σε αυτούς που προτιμούν τη Ρεάλ από τη Βαλενθία σε περίπτωση που ο ΠΑΟ πάει τελικό.

Και χωρίς δεύτερη σκέψη.
T.W.Is.M.
Απορω γιατι κανεις σας δεν προτιμα τη Μακαμπι που κανεις δεν ξερει αν θα παιξει και πως θα κατεβει... cool.gif
Flash
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 1 2011, 15:40 ) *
Απορω γιατι κανεις σας δεν προτιμα τη Μακαμπι που κανεις δεν ξερει αν θα παιξει και πως θα κατεβει... cool.gif


Γιατί είμαστε στο topic Ρεαλ-Βαλένθια tongue.gif
SG3ptshooter
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 1 2011, 17:40 ) *
Απορω γιατι κανεις σας δεν προτιμα τη Μακαμπι που κανεις δεν ξερει αν θα παιξει και πως θα κατεβει... cool.gif

QUOTE(Flash @ Apr 1 2011, 17:54 ) *
Γιατί είμαστε στο topic Ρεαλ-Βαλένθια tongue.gif

και ακριβώς γιατί δεν ξέρουμε αν θα παίξει και πως θα κατέβει. tongue.gif Αν κατέβει και είναι και πλήρης τι να βγω να πω, ότι προτιμάμε Μακάμπι από Ρεάλ; Το πιο εντυπωσιακό μπάσκετ φέτος η Μακάμπι το έχει παίξει. Αν και χωρίς Πέρκινς θα χάσει εμφανώς σε δυναμική..
Ginobili
QUOTE(Flash @ Apr 1 2011, 15:20 ) *
Προσθέστε και εμένα σε αυτούς που προτιμούν τη Ρεάλ από τη Βαλενθία σε περίπτωση που ο ΠΑΟ πάει τελικό.

Και χωρίς δεύτερη σκέψη.

Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι,αλλά υπάρχει...ένα αλλά.Υπάρχει κι ένας άλλος παράγοντας....τα εισιτήρια.Άν προκριθεί η Βαλένθια,θα υπάρχουν περισσότερα διαθέσιμα εισιτήρια για μας.Η Ρεάλ είναι σίγουρο ότι θα φέρει περισσότερο κόσμο από την Βαλένθια.
Από την άλλη...όποια και από τις 2 να περάσει,το φαβορί είναι η μακάμπι,και πιθανότερη αντίπαλος στον τελικό εφόσον περάσουμε.


Βέβαια...θα υπάρχουν και καταλανοί στο γήπεδο,οι οποίοι το μοναδικό ενδεχόμενο να υποστηρίξουν τον Παναθηναικό,είναι να παίζει με την Ρεάλ... icon_drunk.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 1 2011, 17:56 ) *
και ακριβώς γιατί δεν ξέρουμε αν θα παίξει και πως θα κατέβει. tongue.gif Αν κατέβει και είναι και πλήρης τι να βγω να πω, ότι προτιμάμε Μακάμπι από Ρεάλ; Το πιο εντυπωσιακό μπάσκετ φέτος η Μακάμπι το έχει παίξει. Αν και χωρίς Πέρκινς θα χάσει εμφανώς σε δυναμική..


Εγω παλι προτιμω τη Μακαμπι για αντιπαλο του ΠΑΟ στον τελικο(που θα φτασει, δεν αμφιβαλλω). Αλλα παλι, εγω ειμαι Ολυμπιακος... laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.