Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Šarūnas Jasikevičius
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
iraklis peristeriou

25 Σεπτεμβρίου 2007 υπέγραψε με τον Παναθηναϊκό.
Μέσα σε 3 χρόνια είχε πολλά σκαμπανεβάσματα με την απόδοσή του.
Το σίγουρο είναι ότι κάποιες στιγμές νιώθαμε πραγματικά "τυχεροί" που βλέπουμε αυτόν τον παίχτη με τη φανέλα της ομάδας μας, να παίζει στο ΟΑΚΑ.

Τα τελευταία νέα λένε ότι δεν πρόκειται να συνεχίσει την καριέρα του στον ΠΑΟ, αν και φαίνεται πως θα το ήθελε.
Παράξενο, έψαξα αλλά δεν υπήρχε thread αφιερωμένο σε αυτόν τον παίχτη.

Super Saras, σε ευχαριστούμε για όλα!
greeneyes13
http://www.youtube.com/watch?v=dX94_wLj5ws

το βάζω και εδώ smiley.gif
Manu7
Yπόκλιση στον μεγάλο Saras ο οποίος στα μεγάλα ματς του Παναθηναϊκού ήταν πάντα εκεί. 77.gif

Εγώ ως οπαδός του αιωνίου αντιπάλου,τον φοβόμουν περισσότερο από κάθε άλλον στις μεταξύ μας αναμετρήσεις και φυσικά δεν θα ξεχάσω το πόσο μας πόνεσε στον ημιτελικό του 2009 που δεν συγχώρησε κανένα λάθος μας.

Σκέφτομαι πόσο διαφορετικά μπορεί να ήταν τα πράγματα αν είχε έρθει στον Ολυμπιακό το καλοκαίρι του 2007.Παίκτης που αλλάζει τις ισορροπίες.Θεωρώ μάλιστα ότι ο μόνος λόγος που την πρώτη χρονιά δεν έπιασε στον ΠΑΟ ήταν επειδή Διαμαντίδης,Σπανούλης,Σάρας,Νίκολας δεν είναι εύκολο να δέσουν σε μία χρονιά.
vastravoud
Αντίο ΜΕΓΑΛΕ Σάρας.....

Θα πρέπει να νιώθουμε περήφανοι που αυτός ο μεγάλος παίκτης φόρεσε τη φανέλλα μας και είχαμε την τύχη να τον απολαμβάνουμε 3 χρόνια εντός και εκτός γηπέδων.
colonel gomelsky
Αντίο Σαρούνας!

Θα έχουμε να θυμόμαστε τη μεγαλειώση εμφάνισή σου στο Βερολίνο
το τρίποντο από τα 10 μέτρα μέσα στο Σεφ
το ματς με τον Πανιώνιο
τη μαγεία που πρόσφερες στο 2ο τελικό με την 27αρα
και γενικά όλες τις εμφανίσεις σου στα μεγάλα παιχνίδια

Πάνω απ όλα όμως το στυλ και την αξεπέραστη μπασκετοσύνη.

Ένας μελλοντικός hall of famer του ευρωπαικού μπάσκετ που φόρεσε και τίμησε τη φανέλα του ΠΑΟ.

ΥΓ. Διατηρώ κάποιες κρυφές ελπίδες να μην έχει τελειώσει οριστικά το θέμα. Θα δούμε.
vastravoud
Κι εγώ για να είμαι ειλικρινής σκέφτομαι(και κρυφά μέσα μου ελπίζω) να είναι όλο αυτό ένα καψόνι-ανταπόδοση του περσινού καλοκαιρινού σήριαλ.
ALdaperan
ΑΝΤΙΟ ΜΕΓΑΛΕ ΣΑΡΑΣ..θα εισαι για παντα στις καρδιες μας !!!

http://www.superbasket.gr/?c=252&a=129173
iraklis peristeriou

μα καλά, είναι δυνατόν;
κυκλοφορούν φήμες ότι ο Σάρας δέχεται να μείνει με 200.000!!!
και το σκέφτονται;;; όταν ο Καλάθης παίρνει ένα μύριο!!!
Nik Tepits
QUOTE(iraklis peristeriou @ Sep 16 2010, 05:36 ) *
μα καλά, είναι δυνατόν;
κυκλοφορούν φήμες ότι ο Σάρας δέχεται να μείνει με 200.000!!!
και το σκέφτονται;;; όταν ο Καλάθης παίρνει ένα μύριο!!!


Ελα ντε!

Μακαρι να μεινει ο παιχταρας!
GMlls
jesus ρε tepic. που πας μ αυτο το νικ; νομίζω οτι είναι δυνατον να αλλάξεις το νικ σου. δεν νομίζω να σου αρνηθεί κανεις. ολοι θα καταλαβουν τον πονο σου.
Ginobili
http://www.youtube.com/watch?v=DIT-z1TVZVc...feature=related

Στην αρχή αυτού του βίντεο η μεγαλύτερη και συγκλονιστικότερη φάση του Σάρας στα 3 χρόνια στον Παναθηναικό.Ανατριχίλα!!!
apkat
Δεν εχεις βαλει σωστα το βιντεο..
ALdaperan
α ρε μεγάλε SARUNAS θα μας λείψει η ηγετική σου φυσιογνομια και η τρέλα σου

θα το καταλάβει ο ζοτς αλλα θα ειναι αργά ..γιατί αποκλειεται να τραβηξουν ολο το κουπι τεπιτς,καλαθης
Anubis
Φανελα του τρελου μπορουμε να βρουμε ακομα στην μπουτικ?
Ginobili
QUOTE(Anubis @ Sep 25 2010, 19:11 ) *
Φανελα του τρελου μπορουμε να βρουμε ακομα στην μπουτικ?

Το ελπίζω.Λογικά θα έχουν ακόμα κάποιες,καλύτερα να πάρεις τηλ όμως γιατί στο σαιτ δεν δείχνει τίποτα.
balomazoxtra
QUOTE(Ginobili @ Sep 25 2010, 16:50 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=DIT-z1TVZVc...feature=related

Στην αρχή αυτού του βίντεο η μεγαλύτερη και συγκλονιστικότερη φάση του Σάρας στα 3 χρόνια στον Παναθηναικό.Ανατριχίλα!!!


A ρε Σάρας γαμώ την τρέλα μου..Και γώ φέτος θα βλέπω Τέπιτς. ohmy.gif
vastravoud
Όλα τα καλά τελειώνουν κάποτε.

Και αυτό που επιβάλλεται, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ όμως, είναι να τιμηθεί κάποια στιγμή από το σύλλογο. ΟΚ, είπαμε, έκανε μεγάλο, τεράστιο unfair πέρσι αλλά είναι τόσο μεγάλη προσωπικότητα.........

Τρομερά τιμητικό για το σύλλογο να τον έχει τρία χρόνια.
Ginobili
QUOTE(vastravoud @ Sep 26 2010, 11:13 ) *
Όλα τα καλά τελειώνουν κάποτε.

Και αυτό που επιβάλλεται, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ όμως, είναι να τιμηθεί κάποια στιγμή από το σύλλογο. ΟΚ, είπαμε, έκανε μεγάλο, τεράστιο unfair πέρσι αλλά είναι τόσο μεγάλη προσωπικότητα.........

Τρομερά τιμητικό για το σύλλογο να τον έχει τρία χρόνια.

Ναι τεράστιο unfair...πήγε και έκανε εγχείρηση...για να κάθεται,γιατί δεν ήθελε να παίζει....
vastravoud
Έλα τώρα, είναι πλέον πασιφανές ότι απέκρυψε την κατάσταση του πέρσι. Όχι επειδή δεν ήθελε να παίζει, αλίμονο, αλλά επειδή ήθελε να υπογράψει το συμβόλαιο.

Δεν τον μειώνει σαν παίκτη αυτό, αλλά είναι γεγονός ότι μας έκανε άνω κάτω το σχεδιασμό.
Ginobili
QUOTE(vastravoud @ Sep 26 2010, 12:55 ) *
Έλα τώρα, είναι πλέον πασιφανές ότι απέκρυψε την κατάσταση του πέρσι. Όχι επειδή δεν ήθελε να παίζει, αλίμονο, αλλά επειδή ήθελε να υπογράψει το συμβόλαιο.

Δεν τον μειώνει σαν παίκτη αυτό, αλλά είναι γεγονός ότι μας έκανε άνω κάτω το σχεδιασμό.

Στον ΠΑΟ δεν κάνουν ιατρικές εξετάσεις σε παίκτες πριν τους κάνουν συμβόλαια?
Αν μπορείς εξήγησε λίγο,τι,πως και για πιο λόγο απέκρυψε ο Σάρας για να καταλάβω.
vastravoud
O Σάρας δεν είπε σε κανέναν ότι έκανε μόνος του στη Λιθουανία microfracture surgery αφού προηγουμένως είχε ανανεώσει το συμβόλαιο του.
Ginobili
QUOTE(vastravoud @ Sep 26 2010, 21:39 ) *
O Σάρας δεν είπε σε κανέναν ότι έκανε μόνος του στη Λιθουανία microfracture surgery αφού προηγουμένως είχε ανανεώσει το συμβόλαιο του.

Γιατί το έκανε δεν καταλαβαίνω
vastravoud
Προφανώς διότι έπρεπε να το κάνει αφού πόναγε! ΑΠέκρυψε όμως την κατάσταση αυτή από τον Παναθηναϊκό και αυτό το πράγμα το είδαν μόλις στην προετοιμασία το Σεπτέμβρη
Ginobili
QUOTE(vastravoud @ Sep 26 2010, 21:58 ) *
Προφανώς διότι έπρεπε να το κάνει αφού πόναγε! ΑΠέκρυψε όμως την κατάσταση αυτή από τον Παναθηναϊκό και αυτό το πράγμα το είδαν μόλις στην προετοιμασία το Σεπτέμβρη

Ε μην τρελαθούμε τότε...Ολόκληρος Παναθηναικός,το πιο οργανωμένο μπασκετικό κλάμπ στην Ευρώπη...και έκανε συμβόλαιο σε παίκτη χωρίς να του κάνει ιατρικές εξετάσεις πρώτα? Και μάλιστα σε παίκτη που είχε και κάποιο ιατρικό ιστορικό.Δεν άρχισε να πονάει έτσι στα καλά καθούμενα ο Σάρας μετά από 2 χρόνια στον Παναθηναικό.
Άκου κει unfair...τι ήθελες να πει δηλ? Όταν πήγαινε στην Βιανέξ να υπογράψει..."παιδιά δεν υπογράφω,πονάω στο γόνατο και πρέπει να κάνω μια εγχείρηση,αλλά επειδή εσείς είστε Μ$*&*ες και δεν μου κάνετε ιατρικές εξετάσεις να το βρείτε,σας το λέω εγώ....βέβαια δεν ξέρω τώρα αν με θέλετε ακόμα...."

Τι είναι ρε συ vastravoud να το αποκρύψει?? Καρκίνος..? Ή λευχαιμία σαν τον μακαρίτη τον Φορντ? Άμα έχεις πρόβλημα στο γόνατο τόσο σοβαρό που χρειάζεται εγχείρηση στις καθιερωμένες ιατρικές εξετάσεις των αθλητών θα το βρουν.

Έλεος δηλαδή,κατηγορούμε τον Σάρας για τεράστιο unfair επειδή έκανε εγχείρηση που χρειαζόταν στον γόνατο.Και να πω ότι έπαιζε το π(*)_*&ι του....
vastravoud
http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&...p;dt=08/11/2009

O Σάρας έκανε microfracture ΚΡΥΦΑ από τον Παναθηναϊκό και ανανέωσε χωρίς να το πει σε κανέναν.

Κι εγώ τον συμπαθώ πάρα πολύ, το έχω γράψει πολλάκις άλλωστε ότι θέλω να μείνει. Δεν μπορώ όμως να μην κατανοήσω το "στράβωμα" του Ζοτς και του Παναθηναϊκού.
Ginobili
QUOTE(vastravoud @ Sep 27 2010, 09:59 ) *
http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&...p;dt=08/11/2009

O Σάρας έκανε microfracture ΚΡΥΦΑ από τον Παναθηναϊκό και ανανέωσε χωρίς να το πει σε κανέναν.

Κι εγώ τον συμπαθώ πάρα πολύ, το έχω γράψει πολλάκις άλλωστε ότι θέλω να μείνει. Δεν μπορώ όμως να μην κατανοήσω το "στράβωμα" του Ζοτς και του Παναθηναϊκού.

Να σε ρωτήσω κάτι? Αυτό το άρθρο το παρέθεσες για να ενισχύσεις την δική μου θέση ή την δική σου? Γιατί μάλλον το πρώτο κατάφερες.Το διάβασα προσεκτικά,και με συγχωρείς δηλαδή αλλά το συμπέρασμα δεν είναι ότι ο Σάρας κορόιδεψε τον ΠΑΟ.Κάθε άλλο....


"Αντιθέτως, ο «Σάρας» ήταν ελεύθερος το διάστημα που έκανε την επέμβαση αφήνοντας τον μάνατζέρ του κ. Μαουρίτσιο Μπαλντούτσι να διαπραγματευθεί την ανανέωση του συμβολαίου του με τους Πράσινους. Οπότε ό,τι έκανε για το καλό της υγείας του το έκανε με δική του ευθύνη. Και για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, δεν (φαίνεται να) κορόιδεψε τον Παναθηναϊκό..."


Και κατόπιν οι δηλώσεις του Ομπράντοβιτς:

«Μη με ρωτάτε για τον “Σάρας”. Αυτή είναι ερώτηση για το ιατρικό επιτελείο.Αυτό που εγώ μπορώ να πω είναι ότι προσπαθεί πολύ. Κατά την προετοιμασία στο Ζλάτιμπορ προσπάθησε σαν τρελός να τρέξει, να γυμναστεί, ακόμη και με ένα πόδι. Για τον ίδιο είναι πολύ πιο δύσκολο και πρέπει να το καταλάβετε όλοι και να βοηθήσουμε όλοι. Ξέρουμε την ποιότητα που έχει. Το τι έγινε και για ποιους λόγους είναι ερώτηση για τους γιατρούς. Εμείς αυτό που θέλουμε είναι να είναι έτοιμος το συντομότερο δυνατόν»



ALdaperan
«Χωρίς τον Σάρας δεν θα είναι καλός»!----> εχουμε τεπιτς icon_drunk.gif
http://www.superbasket.gr/?c=252&a=131192---> σε καμια ζαλγκιρις τον βλέπω

Α ρε ζοτς δεν τον ανανέωνες, έστω και για τα 5-10 λεπτά που θα μπορούσε να αποδώσει 77.gif
boumtze-boumtze
http://www.sport-fm.gr/article/303691
ALdaperan
QUOTE(boumtze-boumtze @ Nov 16 2010, 10:57 ) *

μόλις το είδα και εγω στο contra.gr

πέθανε πλέον κάθε εναπομεινουσα ελπιδα να επιστρεψει!!

α ρε ζοτς ελπιζω μη το μετανιωσεις σε μια απο τις απειρες φορες που δε θα τραβαει ο τεπιτς και δε θα εχεις καποιον να σε ξεκωλησει στη επιθεση!! 68.gif
SG3ptshooter
Όχι τίποτε άλλο αλλά και από τη σκοπιά της Ρύτας που είναι στο 0-4 πολύ άργησε..
Green Warrior
Τώρα ακόμη και να θέλουμε είναι δύσκολο έως αδύνατο να βρεις κοινοτικό περιφερειακό. ¨Οσοι μας ενδιέφεραν ή τουλάχιστον φράφτηκε έτσι από λίγο έως πολύ:

1. Σάρας Λίετουβος
2. Βούγιανιτς Πανιώνιος
3. Μπετσίροβιτς Τουρκ Τέλεκομ
4. καμπέθας Σαραγόσα
5. Μπλάκνεϋ Μάλαγα

Μόνο ο "Έλληνας" Γιάριτς μου έρχεται στο μυαλά αλλά ο Ζοτς δεν τον θέλει ούτε ζωγραφιστό....
vastravoud
Καλή συνέχεια ΜΕΓΑΛΕ Σάρας. Η σχέση με την ομάδα ήταν ταραχώδης, δε φέρθηκε 100% σωστά κάποιες φορές, το ψιλοανταποδώσαμε κι εμείς φέτος, αλλά αυτά δεν αλλάζουν ότι είναι εξαιρετικά τιμητικό για εμάς ότι αυτός ο θρύλος φόρεσε τη φανέλα μας και τον απολαμβάναμε ακόμα και στον πάγκο.

Αντίο και καλή συνέχεια
Anubis
QUOTE(Green Warrior @ Nov 16 2010, 14:02 ) *
Τώρα ακόμη και να θέλουμε είναι δύσκολο έως αδύνατο να βρεις κοινοτικό περιφερειακό. ¨Οσοι μας ενδιέφεραν ή τουλάχιστον φράφτηκε έτσι από λίγο έως πολύ:

1. Σάρας Λίετουβος
2. Βούγιανιτς Πανιώνιος
3. Μπετσίροβιτς Τουρκ Τέλεκομ
4. καμπέθας Σαραγόσα
5. Μπλάκνεϋ Μάλαγα

Μόνο ο "Έλληνας" Γιάριτς μου έρχεται στο μυαλά αλλά ο Ζοτς δεν τον θέλει ούτε ζωγραφιστό....


Και για να συνεχισω το ποστ σου ο Γιασαιτις παει Μπαρτσελονα μαλλον.
Μη το ψαχνετε θα μεινουμε οπως ειμαστε και ελπιζουμε να αποδιδει ο Καλαθης οπως στα 2 τελευταια ματς και να ανεβει ο τέπιτς.
priest
ο σαρας εχει βαλει ειδικο ορο στο συμβολαιο ωστε αν τ γινει καποια καλυτερη προταση να μπορει να φυγει συνεπως και παλι θα μπορουσαμε να τον παρουμε αλλα μπα...
GMlls
επιτέλους το αγόρι μας επέστρεψε στο χώρο που πραγματικά ανήκει......................


manj13
Tεραστιε τρελλε Σαρας!!!Καποια στιγμη να σε δουμε και στο δικο μας παγκο....ΕΛΛΗΝΙΔΑ σε ''τυλίξε'' ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ...ΤΥΧΑΙΟ???ΔΕ νομιζω!! tongue.gif

Σισκαουσκας,Σαρας,Σαμπονις σ ενα πλανο....Αναμνησεις ανατριχιλας...Απλα RESPECT.....




t0ny3
Αααα ρε μεγαλε Σαρας!

nvip13
Να τα εκατοστήσει η παικτάρα, δεν θα ξεχάσω ποτε τις στιγμές που μας χάρισε.

Απλα τεράστιος... 77.gif
Coach Periklis
40ρισε κι αυτός....Πως περνούν τα χρόνια ρε
Να τα εκατοστήσει
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.