Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιούτα-Χιούστον
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
NBAholic
jazz-sm.gif vs hous1-sm.gif

Σχόλια για τη σειρά αγώνων.
captain charisma
εδω το πελονεκτημα το δινω στη γιουτα λογω εδρας.περσι οι χιουστον ειχαν το πλεονεκτημα εδρας και τον γιαο στη συνδεση τους και αποκλειστηκαν στα 7 παιχνιδια.οποτε και φετος θα ειμαστε παλι στο ιδιο εργο θεατες γιατι πολυ απλα το χιουστον δεν πειθει οτι μπορει να προχωρησει μακρια(καλο και χρυσο το 22-0 αλλα εδω ειναι πλειοφς)η γιουτα στα 5 με 6 παιχνιδια πιστευω θα την εχει τελειωσει τη σειρα.ο μαγκρειντι θα πρεπει να μας αποδειξει οτι δεν ειναι λουζερ.
red pyramid88
Βασικά και εγώ εκεί νομίζω θα είναι το πρόβλημα, δηλαδή πιστεύω ότι ο Boozer θα κάνει πάρτυ κάτω απ' τη ρακέτα χωρίς τον Yao, οπότε και δύσκολα το Hiouston θα αντέξει. Με τον Yao τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά, αλλά χωρίς αυτόν δύσκολο το βλέπω χωρίς κάποιον δυνατό παίκτη στη ρακέτα.
grigoris
Κατ'αρχάς να πω πως το πλεονέκτημα έδρας το έχει το Χιούστον και όχι οι Τζαζ.Όντως η απουσία του Γιάο είναι πολύ σημαντική αλλά και το 22-0 έγινε άνευ Γιάο.Επίσης πολύ σημαντική είναι και η απουσία του Άλστον για τα πρώτα παιχνίδια.Οι Τζαζ έχουν πολύ δυνατή έδρα αλλά πιστεύω πως φέτος θα έχουμε αντιστροφή του περσινού αποτελέσματος με νίκη των Ρόκετς με 4-3
Flash
Πολύ αμφίροπη σειρά (θα μου πείτε σώπα ρε ... αφού ο 4ος με τον 5ο αναμετρώνται tongue.gif )

Η Γιούτα έχει την καλύτερη έδρα φέτος στο ΝΒΑ και ελλείψει πολύ δυνατού κορμιού είναι πολύ πιθανό να δούμε κάποια μίνι - πάρτι του Καρλος στη ρακέτα του Χιούστον. Αυτά τα δύο στοιχεία σε συνδυασμό με την κατάρα του Α γυρου που κουβαλά ο ηγέτης της ομάδας (το αναφέρω ως ψυχολογικό αντικίνητρο και όχι ως μεταφυσική χίμαιρα) με κάνουν να τείνω προς τη Γιούτα, με πιθανή επανάληψη των περσινών αποτελεσμάτων.
Rondo
Βλέπω 4-1 τους Τζαζ να περνάνε καθώς ο μεγάλος T-MAC δεν φτάνει από μόνος του...Θα λείπει και ο Άλστον...Αντίθετα οι Τζαζ με πείθουν τόσο κοντά όσο και μακριά από το καλάθι...
nikolas12
Και αυτο ειναι πολυ καλο ζευγαρι.Το αητηττο σερι των Rockets και η τρομερη δυναμη της Γιουτα με κανει να δυσκολευτω στην αποφαση μου.Επιλεγω το Χιοστον με το πολυ δυσκολο 4-3.
benchwarmer
2-0 η Γιουτα μες στο Χιουστον, χωρις καποια μεγαλη εμφανιση.. Ειναι προφανες πως οι Ροκετς δεν μπορουν χωρις Γιαο και Αλστον.
enypnio
λέτε να φάνε σκούπισμα?
pram81
Τελικά η αγαπημένη μου ομάδα θα κάνει το επόμενο βήμα πολύ πιο εύκολα απ' ότι φαινόταν στην αρχή.Το Χιούστον φάνηκε κατώτερο των προσδοκιών.Ίσως λόγω των προβλημάτων δεν ξέρω αλλα φέτος η Γιούτα με πείθει περισσότερο σαν ομάδα.
Rondo
QUOTE(Rondo @ Apr 18 2008, 22:15 ) *
Βλέπω 4-1 τους Τζαζ να περνάνε καθώς ο μεγάλος T-MAC δεν φτάνει από μόνος του...Θα λείπει και ο Άλστον...Αντίθετα οι Τζαζ με πείθουν τόσο κοντά όσο και μακριά από το καλάθι...

Ελπίζω σε ένα μπρέικ των Ρόκετς για να είμαι 100% μέσα στην πρόβλεψή μου...
captain charisma
τελικα οι χιουστον δν μπορουν να τα καταφερουν στα πλειοφς...εχασαν τα παιχνιδια μεσα στην εδρα τους και τωρα πανε στην εδρα των τζαζ και δεν αποκλειω τα γινει το σουιπ...ο τ-μακ ειναι λουζερ.τελος
Pierce
o tmac παιζει μονος του. Δεν εχει ουτε τον Κινεζο ουτε τον Αλστον. Πιστευεις οτι ο bryant χωρις τον Οντομ και χωρις τον Γκασολ θα μπορουσε να περασει μονος του την ομαδα στον επομενο γυρο;
Rondo
Γύρισε ο Άλστον να και το μπρέικ...Δεν θα μου κάνει εντύπωση μία ανατροπή αν και μου φαίνεται πολύ πολύ δύσκολο...Αν είχαν πάρει έστω ένα εντός οι Ρουκέτες θα είχαν μεγάλη τύχη...
Pierce
Το houston αρνειται να πεθανει! Κερδισε τους απογοητευτικους χτες τζαζ με 26 ποντους διαφορα και μειωσε σε 3-2. Ο σκολα κανει οτι μπορει για να μην φανει το κενο του κινεζου(18-12 χτες) αλλα δεν ξερω μεχρι ποτε θα μπορει να το κανει. Σιγουρα οι ισορροπιες γενικα στα playoffs θα ηταν διαφορετικες με τον γιγαντα στα παρκε...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.