Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague MVP 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2015-16
Zoys
Μια ενδεικτική λίστα βάσει της πρωτοπορίας στους πίνακες της στατιστικής για το φετινό βραβείο του κορυφαίου παίκτη της διοργάνωσης.

Προσωπικά πιστεύω ότι θα παιχτεί μεταξύ De Colo και Delaney ανάλογα και με την πορεία των ομάδων τους στα play-off αν και υπάρχει το dark horse ονόματι Γιάννης Μπουρούσης που αντικειμενικά αποτελεί σοβαρό διεκδικητή.
pk13
Θεωρω πως ο Ντε κολο το αξιζει φετος περα για περα το βραβειο...Εκπληκτικη σεζον φετος ο Γαλλος,πολυ μεστο παιχνιδι.....Απο κοντα ο Ντιλεινι που πηρε απο το χερακι την Λοκο και την οδηγει....Ο Μπουρουσης ειναι το αουτσαιντερ αλλα δεν πιστευω πως μπορει να το παρει,ειναι ομως καπου εκει και αυτος....
ssoulliss
QUOTE (pk13 @ Apr 12 2016, 20:46 ) *
Θεωρω πως ο Ντε κολο το αξιζει φετος περα για περα το βραβειο...Εκπληκτικη σεζον φετος ο Γαλλος,πολυ μεστο παιχνιδι.....Απο κοντα ο Ντιλεινι που πηρε απο το χερακι την Λοκο και την οδηγει....Ο Μπουρουσης ειναι το αουτσαιντερ αλλα δεν πιστευω πως μπορει να το παρει,ειναι ομως καπου εκει και αυτος....


Ο MVP λογικά θα είναι με την ομάδα του στο F4. Ο Μπουρούσης αν πάει η Λαμποράλ, Βερολίνο θα είναι κατά τη γνώμη μου και MVP. Αλλιώς συμφωνώ με De Colo που γράφεις.
Coach Periklis
Ψήφισα Μπουρούση γιατί πιστεύω ότι στο σύγχρονο μπασκετ, το impact ενός ψηλού δεν είναι πλέον τόσο σύνηθες. Ζούμε την εποχή που κυριαρχούν οι γκραντ και η σεζόν που κάνει ο Γιάννης είναι όνειρο και η μισή επιτυχία της Λαμποράλ ανήκει σε αυτόν
pk13
QUOTE(ssoulliss @ Apr 12 2016, 18:49 ) *
Ο MVP λογικά θα είναι με την ομάδα του στο F4. Ο Μπουρούσης αν πάει η Λαμποράλ, Βερολίνο θα είναι κατά τη γνώμη μου και MVP. Αλλιώς συμφωνώ με De Colo που γράφεις.


Εχεις δικιο,αν η Καχα παει φαιναλ φορ ο Μπουρουσης μπορει να το παρει,αλλα αν παει και η Λοκο δεν θα ειναι και ο Ντιλεινι σοβαρος υποψηφιος?Θεωρω πως πολλα θα παιχτουν απο τις εμφανισεις που θα κανουν οι υποψηφιοι στα πλειοφφ..Παντως ο Ντε Κολο ειναι πρωτο φαβορι για μενα...
assistant
κι εγω το πατριωτακι ψηφισα γιατι αυτά που κανει φετος απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.........και ο Ντε Κολο και ο Ντιλεινι κανουν σουπερ χρονια αλλα θεωρω πως πρεπει να προσμετραται ποιους εχουν αυτοι για συμπαίχτες και ποιους ο Γιαννης.......αν περασει φαιναλ-4 με τιποτα επικες εμφανισεις θεωρω πως το χει στο τσεπακι αυτό το ''παρασημο''....
Ben30
Αν το ξαναπάρει φέτος η Ρεάλ,τότε ο τίτλος του MVP πρέπει να απονεμηθεί,τιμής ένεκεν, σε όλους τους παίκτες της, διότι θα είναι οι μόνοι στην ιστορία των ομαδικών αθλημάτων που θα έχουν καταφέρει να πάρουν Ευρωπαϊκό Κύπελλο (και μάλιστα back-to-back) χωρίς προπονητή στον πάγκο.

Αν το πάρει η Φενέρ,MVP ο Ντατόμε.

Αν το πάρει η ΤΣΣΚΑ,MVP ο Μίλος.
thrylos7
Κανονικά ο Μπουρούσης, μακράν, παρά την εξαιρετική σεζόν του De Colo. Άλλα τα κατορθώματα με την ΤΣΣΚΑ όμως κι άλλα με την Λαμποράλ, με ένα ρόστερ που κανείς δεν πίστευε ότι μπορεί να φτάσει playoffs και μάλιστα με πλεονέκτημα έδρας.

Εφόσον όμως MVP της σεζόν βγαίνει παίκτης ομάδας που πάει F4 και η πρόκριση της Λαμποράλ κάθε άλλο παρά σίγουρη μπορεί να χαρακτηριστεί, επόμενο "στάνταρ" φαβορί είναι προφανώς ο De Colo. Θεωρώ ότι θα υπερτερήσει του Delaney, ακόμα κι αν η Κουμπάν προκριθεί.
pan24
Αν το παρει η φενερ ειμαι αναμεσα σε ντατομε και σε ουντοχ γιατι ο τυπος απλα δεν υπαρχει
Αν η κουτσα περασει φαιναλ 4 τοτε μπουρουσης
Αν επιτελους καταφερει η τσσκα να παρει κουπα σιγουρα ο ντε κολο εχει κανει απιστευτη χρονια
Παντως αυτη την στιγμη ψηφιζω μπουρουσαγκα
D-Wade
QUOTE(pan24 @ Apr 13 2016, 10:51 ) *
Αν το παρει η φενερ ειμαι αναμεσα σε ντατομε και σε ουντοχ γιατι ο τυπος απλα δεν υπαρχει
Αν η κουτσα περασει φαιναλ 4 τοτε μπουρουσης
Αν επιτελους καταφερει η τσσκα να παρει κουπα σιγουρα ο ντε κολο εχει κανει απιστευτη χρονια
Παντως αυτη την στιγμη ψηφιζω μπουρουσαγκα

Τα έχεις μπερδέψει. Τι σημασία έχει ποιος θα το πάρει? Tον MVP της σεζόν ψάχνουμε εδώ. Όχι τον MVP του final 4
yorgos
Ταλαντεύτηκα κι εγώ ανάμεσα σε Μπουρουσάγκα και Μάκολμ Χ, αλλά ψήφισα τον Μπουρούση. Απίστευτη χρονιά, σε μια ομάδα που κατά τα άλλα δεν έχει τόσες προσθήκες που να διακιολογείται η εξαιρετικά σταθερή της πορείας. Στη Λοκο υπάρχουν κι άλλοι εξαιρετικά διακριθέντες, η δε ΤΣΣΚΑ είναι τεράστιος οργανισμός, όπου η -φανταστική- χρονιά του Ντε Κολό συνεπικουρείται από ένα εξαιρετικό σύνολο.

Αν πάει Φ4 ο Μπορούσης, το παίρνει αυτος.
Αν δεν πάει η Κάχα και πάει η Λοκο, τότε Ντιλέινι.
Αν δεν πάει κανείς από τους δυο, τότε Ντε Κολό.

Αν δεν πάει κι ο Ντε Κολό, να το κλείσουμε το μαγαζί, θα είμαι πάμφτωχος.
SkyFall

Αν πάει Φ4 ο Μπορούσης, το παίρνει αυτος.
Αν δεν πάει η Κάχα και πάει η Λοκο, τότε Ντιλέινι.
Αν δεν πάει κανείς από τους δυο, τότε Ντε Κολό.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.