Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ντιτρόιτ-Κλίβελαντ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4
NBAholic
Σχόλια-προβλέψεις για τους Τελικούς Ανατολής.
KinG_L3bRoN
Ξέρει κανείς μήπως πότε είναι ο πρώτος αγώνας Ντιτρόιτ-Κλίβελαντ;
Das Kapital
Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα για το Λεμπρον μακαρι να παιζει σουπερ και να βρεθουμε στους τελικους!!! smile.gif
kostasvc15
QUOTE(lebron15 @ May 19 2007, 06:33 AM) *
Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα για το Λεμπρον

Γιατι πριν ευκολα ηταν; biggrin.gif
Πιστευω πως οι Καβς ειναι πιο κουρασμενοι απο τους Πιστονς αλλα εδω που ειμαστε ολα μπορουν να συμβουν.Λογικα οι Πιστονς θα κανουν αυτο που εκαναν και περισυ,δλδ να αναγκασουν τον Λεμπρον να σουταρει.Οπως και να'χει το Ντιτροιτ εχει το προβαδισμα...
Παντως πολυ θα ηθελα να βλεπαμε μια ρεβανς των Πιστονς με τους Σπερς στους τελικους. icon_drunk.gif
man10
QUOTE(kostasvc15 @ May 19 2007, 07:45 AM) *
Παντως πολυ θα ηθελα να βλεπαμε μια ρεβανς των Πιστονς με τους Σπερς στους τελικους. icon_drunk.gif

Χτυπα ξυλο!(αστειευομαι)

Ενταξει,οι Πιστονς εχουν το προβαδισμα αλλα οι Καβς παραμενουν δυνατη ομαδα.Ειδικα με τον Lebron στα καλα του μπορουν να παρουν 2 αντε με το ζορι και 3 παιχνιδια. tongue.gif tongue.gif tongue.gif
grigoris
QUOTE(kostasvc15 @ May 19 2007, 10:45 AM) *
Γιατι πριν ευκολα ηταν; biggrin.gif
Πιστευω πως οι Καβς ειναι πιο κουρασμενοι απο τους Πιστονς αλλα εδω που ειμαστε ολα μπορουν να συμβουν.Λογικα οι Πιστονς θα κανουν αυτο που εκαναν και περισυ,δλδ να αναγκασουν τον Λεμπρον να σουταρει.Οπως και να'χει το Ντιτροιτ εχει το προβαδισμα...
Παντως πολυ θα ηθελα να βλεπαμε μια ρεβανς των Πιστονς με τους Σπερς στους τελικους. icon_drunk.gif



Όντως χτύπα ξύλο,πάλι τσούκου-τσούκου μπάσκετ θα δούμε.Αν και μάλλον πρέπει όλοι μαζί να χτυπήσουμε γιατί πιθανότατα αυτό θα είναι το ζευγάρι.

Πρόβλεψη για τελικούς Ανατολής:Ντιτρόιτ 4-1
Van_prentzi
Φαβορί σίγουρα είναι οι Πίστονς,αλλά τα πράγματα δεν θα είναι καθόλου εύκολα.
Και οι 2 ομάδες είναι σχετικά ξεκούραστες,αφού δεν τα πολυχρειάστηκαν στους
προηγούμενους γύρους.
Οι Καβς δεν ταιριάζουν τόσο στο στυλ των Πίστονς όσο οι Μπούλς.
Και αυτό γιατί οι Μπούλς ήταν μια ομάδα μου στηριζόταν στο περιφερειακό σουτ,
με ελάχιστα καλάθια μέσα απο τη ρακέτα.
Οι Καβς αντίθετα δεν έχουν πολύ μακρινό σουτ και δοκιμάζουν πολλά ντράιβ.
Επίσης φέτος οι Πίστονς δεν έχουν τον αμυντικό ογκόλιθο μέσα στη ρακέτα,
οπότε πολλά θα εξαρτηθούν απο τα ριμπάουντ.
Προσωπικά πιστεύω οτι οι Καβς θα μαζέψουν περισσότερα σκουπίδια στη διάρκεια της σειράς
γι'αυτό τους δίνω πολύ καλές πιθανότητες.

Και ρίξτε μια ματιά στον Γκούντεν....είναι υποτιμημένος παίκτης.
Das Kapital
QUOTE(kostasvc15 @ May 19 2007, 10:45 AM) *
Γιατι πριν ευκολα ηταν; biggrin.gif


Νομιζω πως δε θες απαντηση!!! smile.gif
Flash
Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά εσείς που λέτε μεταξύ σοβαρού και αστείου "να χτυπήσουμε ξύλο" στο ενδεχόμενο να δούμε τελικούς Pistons-Spurs θα προτιμούσατε να βλέπαμε Cavaliers-Jazz ???
Εμένα τουλάχιστον όσο κι αν μ' αρέσει ο Lebron θεωρώ ότι το πρώτο ζεύγος ομάδων είναι τουλάχιστον ένα κλικ πιο ποιοτικό από το δεύτερο.

Αναφορικά με τη συγκεκριμένη σειρά τώρα βλέπω Pistons αν και δύσκολα, ίσως να φτάσει και 7ο παιχνίδι.
Ξέρει κανείς στις μεταξύ των 2 ομάδων αναμετρήσεις στην κανονική διάρκεια ποια ήταν τα αποτελέσματα;
man10
flash το ειπαμε για την ρεβανς των Πιστονς που ανεφερε ο kostasvc15,οχι για τον τελικο. peace.gif
Air Canada
Πιστεύω ότι θα δούμε μια επανάληψη τις περσινής σειράς και οτι οι Πίστονς θα περάσουν στα έξι παιχνίδια... Εκτός βέβαια αν ο Lebron κάνει τα αδύνατα δυνατά w00t.gif ... Πάντως το βλέπω να πηγαίνουμε τελικούς με τους Spurs και να χάνουμε.. Έχουν τρομερή ομάδα οι άτιμοι sad.gif
man10
Ο Λεμπρον καλειται να αποδειξει την αξια του και να οδηγησει την ομαδα,σχεδον μονος του στον τελικο. just wait...
iverson
Pistons στα 6 παιχνίδια
Alexmei
ή και σε 5 wink.gif
morfi
QUOTE(man10 @ May 19 2007, 09:47 PM) *
Ο Λεμπρον καλειται να αποδειξει την αξια του και να οδηγησει την ομαδα,σχεδον μονος του στον τελικο. just wait...

"Σχεδόν μόνος του" ? Δηλαδή παίκτες όπως ο Larry Hughes και o Zydrunas Ilgauskas δεν σας λένε τίποτα ? Και αυτοί είναι μερικοί μόνο που μπορώ να αναφέρω. Καταλάβετε ότι ο LeBron ΔΕΝ παίζει μόνος του. Έχει μία αξιόλογη ομάδα γύρω του.
Air Kef
Σημερα στις 3 το ματς.

Κατα τα αλλα.

Το Ντιτρόιτ δν με τρομαξε στα ματς με το Σικάγο το οποίο οσο έβαζε τα σουτ κέρδιζε.

Αν το Κλιβελαντ βάλει τα σουτ που θα δημιουργηθούν απο τα νταμπλ-τιμ στον Λεμπρον νομίζω έχει τύχη.Επίσης ειμαι περίεργος να δω τις μαχες του Ιλγκάουσκας με τα τανκς του Ντιτρόιτ και ποσο θα μπορουν οι Βαρεχάο και λοιποί να περιορισουν Μακνταις-Ουέμπερ-Ρασίντ.



Θα θυσιάσω τον ύπνο μου σήμερα ελπίζοντας να μην παει χαμενο το ξενύχτι.

ΘΑ ψηφίσω ανετο 1-0 για το Ντιτ σήμερα.
Das Kapital
79-76 to Detroit και η σειρα 1-0

Ο Λεμπρον ηταν απογοητευτικος,μολις τεταρτος σκορερ του Κλιβελαντ,εδωσε βεβαια 9 ασσιστ αλλα αυτο δε σωζει τη παρουσια του!!!
iverson
79-76.Χαμηλό σκορ και δεν μπορώ να πω ότι θα θυμάμαι πολύ καιρό αυτό το παιχνίδι.Πάντως ο Lebron παρα τα άσχημα ποσοστά 5-15 σουτ είχε 10 ριμπάουντ και 9 ασσίστ.Βέβαια δεν εκτέλεσε καμία βολή.Τραγικός ήταν και ο Prince με 1-11 είχε όμως 6-6 βολές.
Alexmei
και το μόνο καλάθι που έβαλε ο Prince ήταν ένα κάρφωμα- alley-hoop με τον Hamilton

Go Detroit


δεν αναφέρω πως τα 4/5 highlights είναι του Cleveland, αλλά τελικά το θέαμα δεν κερδίζει να παιχνίδια!! smiley.gif


panos75
Και μετά απορούν κάποιοι γιατί το ΝΒΑ έχει πιάσει πάτο όσον αφορά τις θεαματικότητες.

Εμ, με παιχνίδια σαν αυτό και τελικούς τύπου Ντιτρόιτ-Σαν Αντόνιο σε λίγο θα το ξεπεράσει σε τηλεθέαση όχι μόνο το χόκεϊ, το φούτμπολ και το μπέιζμπολ, αλλά ακόμη και το σκουός και οι τσουβαλοδρομίες.
Das Kapital
QUOTE(panos75 @ May 22 2007, 12:17 PM) *
Και μετά απορούν κάποιοι γιατί το ΝΒΑ έχει πιάσει πάτο όσον αφορά τις θεαματικότητες.

Εμ, με παιχνίδια σαν αυτό και τελικούς τύπου Ντιτρόιτ-Σαν Αντόνιο σε λίγο θα το ξεπεράσει σε τηλεθέαση όχι μόνο το χόκεϊ, το φούτμπολ και το μπέιζμπολ, αλλά ακόμη και το σκουός και οι τσουβαλοδρομίες.


Εχεις καταλαβει οτι οι ομαδες εχουν φτασει τελικους περιφερειων?

Αν θες να δεις θεαμα πηγαινε να δεις του τους Χαρλεμ!!!
Pierce
προσπαθεις να μας πείσεις οτι αν για παραδειγμα ηταν στους τελικου περιφερειας to gs και το phoenix δεν θα βλεπαμε θεαματικο μπασκετ?
το ΝΒΑ ειναι θεαμα. αν εσυ γουσταρεις να δεις ξυλο δες παλη wink.gif
panos75
Φαίνεται πως οι ομάδες της χρυσής εποχής του ΝΒΑ που έφταναν στους τελικούς και έβαζαν 130 και 140 πόντους ήταν μεγάλα κορόιδα.

Αλλά βέβαια τότε οι φίλαθλοι είχαν για ινδάλματα τον Μάτζικ, τον Μπερντ και τον Τζόρνταν. Αντιθέτως σήμερα πολλοί εδώ μέσα φαίνεται πως κοιμούνται κάτω από μια αφίσα του Μπόουεν και του Μπεν Γουάλας.

QUOTE
το ΝΒΑ ειναι θεαμα. αν εσυ γουσταρεις να δεις ξυλο δες παλη


Ακριβώς. Υποτίθεται ότι το παρακολουθούμε για να δούμε κάτι διαφορετικό. Έτσι προμοτάρει άλλωστε τον εαυτό του το ΝΒΑ. Άμα είναι να βλέπω αυτό το πράμα τότε έχω σε βίντεο κάτι ματς της Α1 από την προηγούμενη δεκαετία. Δε χρειάζεται να γίνω βρυκόλακας για να δω σπρωξιές, κλωτσιές και κουτουλιές.
man10
QUOTE(panos75 @ May 22 2007, 10:07 AM) *
Υποτίθεται ότι το παρακολουθούμε για να δούμε κάτι διαφορετικό. Έτσι προμοτάρει άλλωστε τον εαυτό του το ΝΒΑ. Άμα είναι να βλέπω αυτό το πράμα τότε έχω σε βίντεο κάτι ματς της Α1 από την προηγούμενη δεκαετία. Δε χρειάζεται να γίνω βρυκόλακας για να δω σπρωξιές, κλωτσιές και κουτουλιές.

Σωστος εν μερει αλλα απο την αλλη,στο ΝΒΑ παιζουν και οι καλυτεοι στον κοσμο,οποτε να ενα επειχιρημα για να βρυκολακιασεις...
panos75
Και τι να το κάνω ρε φίλε να παίζουν οι καλύτεροι του κόσμου όταν μου προσφέρουν θέαμα επιπέδου Α2(ή μάλλον επιπέδου WWF);

Είναι σα να πάω στο εστιατόριο με τους καλύτερους σεφ του κόσμου και αυτοί να μου σερβίρουν συνεχώς πατάτες βραστές και φασολάδα. Ε κάποια στιγμή θα σταματήσω και θα πάω σε μια ψησταριά όπου αυτό που μπορούν(παϊδάκια, σουβλάκια, κλπ.), αυτό προσφέρουν, και δεν προσπαθούν να σου πουλήσουν φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

QUOTE
Αν θες να δεις θεαμα πηγαινε να δεις του τους Χαρλεμ!!!


Θα θελα να μουν από μια μεριά να δω τις φάτσες του Στερν και των ιδιοκτητών των ομάδων αν όλοι όσοι αγαπούν το θέαμα ακολουθήσουν την προτροπή σου.
saou
Το πρόβλημα βασικά είναι κυρίως της Ανατολής, στη δύση οι αγώνες έχουν ένα επίπεδο. Αλλά στην Ανατολή είναι τόσο χαμηλά τα στάνταρ και τόσο μέτριοι οι παίκτες και οι ομάδες που καταφεύγουν στο ξύλο αφού μπάσκετ και να θέλουν δε μπορούν να παίξουν...

Εγώ το έχω δηλώσει από καιρό, ανατολικά play offs θα δω μόνο αν έχω τρελές αυπνίες...
Alexmei
παιδιά ξεφεύγετε.. wink.gif
Air Kef
^Δν νομίζω αν και μπορει να γίνει εύκολα. smile.gif


ΕΜενα με πήρε ο ύπνος αρχες 4ου δεκάλεπτου,ευτυχώς ξύπνησα κατα τις 7 παρα και το εκλεισα και πηγα στο κρεββατακι μου.Εκτός από το πάθος και το οτι προηγουνταν οι Καβς(εκπληξη για μενα), χθες δν με τράβηξε κατι αλλο,δυστυχώς, και θα το σκεφτώ πολύ για το 2ο ματς. rolleyes.gif
KinG_L3bRoN
Πιστεύω ότι οι Καβς άξιζαν να νικήσουν χθες. Μπορεί ο Λεμπρόν να μην έβαλε 30 πόντους αλλά είχε9 ασσίστ και ο Ιλγκάουσκας έσκισε. Αν έμπενε το τελεταίο τρίποντο του Μάρσαλ τώρα θα λέγαμε άλλα, αλλά δεν πειράζει. Πιστεύω ότι το Κλίβελαντ μπορεί να προκριθεί φέτος και θα το κάνει στο τέλος biggrin.gif
Air Kef
Δν ξερω πάντως αν χθες ηταν μοναδική η ευκαιρία των Καβς να σπάσουν την έδρα των Ντιτρότ και αν θα ξαναβρεθούν τοσο κοντά,ή αν η διαφορά των ομάδων ειναι σχεδόν μηδενική και έχουν κι αλλες ευκαρίες να το κάνουν.

Ο Ζιντρούνας οντως πολύ καλός χθες,τράβηξε τους Καβς οσο ο Λεμπρον ψαχνόταν,ειδικά στις αρχές του γ.
Air Kef
Δν ξερω πάντως αν χθες ηταν μοναδική η ευκαιρία των Καβς να σπάσουν την έδρα των Ντιτρότ και αν θα ξαναβρεθούν τοσο κοντά,ή αν η διαφορά των ομάδων ειναι σχεδόν μηδενική και έχουν κι αλλες ευκαρίες να το κάνουν.

Ο Ζιντρούνας οντως πολύ καλός χθες,τράβηξε τους Καβς οσο ο Λεμπρον ψαχνόταν,ειδικά στις αρχές του γ.
Das Kapital
QUOTE(pierce21 @ May 22 2007, 12:32 PM) *
προσπαθεις να μας πείσεις οτι αν για παραδειγμα ηταν στους τελικου περιφερειας to gs και το phoenix δεν θα βλεπαμε θεαματικο μπασκετ?

Ειναι ομως? Τι νομιζεις πως ισως φταιει? Εγω πιστευω πως φταιει η ελλειψη σοβαροτητας!!!
QUOTE(pierce21 @ May 22 2007, 12:32 PM) *
το ΝΒΑ ειναι θεαμα. αν εσυ γουσταρεις να δεις ξυλο δες παλη wink.gif

Προτιμω να βλεπω το ξυλο του Μποουεν και των Σπερς που φερνει την επιτυχια παρα το θεαματικο μπασκετ των Σανς που δεν τους εχει προσφερει μεχρι στιγμης τιποτα!!!
Das Kapital
QUOTE(panos75 @ May 22 2007, 01:07 PM) *
Αλλά βέβαια τότε οι φίλαθλοι είχαν για ινδάλματα τον Μάτζικ, τον Μπερντ και τον Τζόρνταν. Αντιθέτως σήμερα πολλοί εδώ μέσα φαίνεται πως κοιμούνται κάτω από μια αφίσα του Μπόουεν και του Μπεν Γουάλας.

Του Μποουεν δεν εχω αφισα αλλα κατω απο μια του Μπεν οντως κοιμαμαι και μου αρεσει γιατι ειναι πρωταθλητης και ο καλυτερος αμυντικος της τελετυταιας 5ετιας!!!
QUOTE(panos75 @ May 22 2007, 01:47 PM) *
Και τι να το κάνω ρε φίλε να παίζουν οι καλύτεροι του κόσμου όταν μου προσφέρουν θέαμα επιπέδου Α2(ή μάλλον επιπέδου WWF);


Το WWF εχει γινει WWE!!! smile.gif
Pierce
QUOTE(lebron15 @ May 22 2007, 05:29 PM) *
Ειναι ομως? Τι νομιζεις πως ισως φταιει? Εγω πιστευω πως φταιει η ελλειψη σοβαροτητας!!!

πες το οπως θες δεν με νοιαζει.εμενα μου προσφερουν χαρα. αυτο ουτε με 10 τροπαια δεν ισοσκελιζεται μετα απο 20 χρονια ολοι θα θυμουνται τον νας και τον στουντεμαιρ ως μεγαλους παιχτες. τον μποουεν και τον γουαλας ως ξυλοκοπους.αυτο αρκει


QUOTE(lebron15 @ May 22 2007, 05:29 PM) *
Προτιμω να βλεπω το ξυλο του Μποουεν και των Σπερς που φερνει την επιτυχια παρα το θεαματικο μπασκετ των Σανς που δεν τους εχει προσφερει μεχρι στιγμης τιποτα!!!

o κλασσικος ελληνας ΟΠΑΔΟΣ.χιλιες φορες το 1-0 παρα το 3-4.
δεν ξερω εγω ποτε δεν μπηκα σε αυτη τη λογικη,ισως φταιει οτι ειμαι αεκτζης και η ομαδα μου στο ποδοσφαιρο ανέκαθεν επαιζε μπαλα αλλα ποτε δεν επαιρνε τροπαια. αλλα ξερεις κατι εμενα δεν με πειραζει. χιλιες φορες να βλεπω την ομαδα μου να παιζει μεσα στο γηπεδο θεαματικα και να χανει παρα να παιζει ξυλο και να κανει τους οπαδους να βλασφημουν την ωρα και τη στιγμη που ειτε πηγαν στο γηπεδο ειτε ανοιξαν την τηλεοραση.το μπασκετ και το ποδοσφαιρο ειναι για να προσφερουν χαρα , ευχαριστηση και θεαμα. οι σπερς και οι πιστονς δεν μου προσφερουν τιποτα απο τα 3 παρα μονο χασιμο χρονου αλλα και μπολικα νευρα. ευχαριστω χορτασα αποαυτο . θα βαλω να δω σε DVD το μπασκετ των 80's, το ΝΒΑ που αγαπησα και αγαπησαν οι περισσοτεροι απο εδω μεσα rolleyes.gif
panos75
QUOTE
Προτιμω να βλεπω το ξυλο του Μποουεν και των Σπερς που φερνει την επιτυχια παρα το θεαματικο μπασκετ των Σανς που δεν τους εχει προσφερει μεχρι στιγμης τιποτα!!!


Καλά ρε φίλε, μέτοχος των Σπερς είσαι; Ή μήπως τους έχεις παίξει στο στοίχημα; Δηλαδή εσύ ευχαριστιέσαι περισσότερο τις νίκες μιας ομάδας παρά το να βλέπεις καλό μπάσκετ; Τι σόι φρούτο είναι αυτό; blink.gif

Σε λίγο θα μας πεις και ''άντε γειά'' έτσι όπως το πάς.

QUOTE
Του Μποουεν δεν εχω αφισα αλλα κατω απο μια του Μπεν οντως κοιμαμαι και μου αρεσει γιατι ειναι πρωταθλητης και ο καλυτερος αμυντικος της τελετυταιας 5ετιας!!!


Σ'ευχαριστώ που επιβεβαιώνεις τα λεγόμενα μου για το τι δεν πάει καλά στο ΝΒΑ τα τελευταία χρόνια. Αν απ'όλους τους παίκτες του πρωταθλήματος ο αγαπημένος σου είναι ο Γουάλας, που όταν πρωτοείδε τη μπάλα του μπάσκετ την πήγε στο τμήμα γιατί νόμισε ότι ήταν βόμβα, τότε τι άλλο να πω εγώ. Σε λίγο θα μας πεις και ότι από τον Γκάλη και τον Γιαννάκη προτιμάς τον Κικίλια και τον Αγγέλου. peace.gif

QUOTE
Το WWF εχει γινει WWE!!!


Τι χιούμορ!

QUOTE
o κλασσικος ελληνας ΟΠΑΔΟΣ.χιλιες φορες το 1-0 παρα το 3-4.
δεν ξερω εγω ποτε δεν μπηκα σε αυτη τη λογικη,ισως φταιει οτι ειμαι αεκτζης και η ομαδα μου στο ποδοσφαιρο ανέκαθεν επαιζε μπαλα αλλα ποτε δεν επαιρνε τροπαια. αλλα ξερεις κατι εμενα δεν με πειραζει. χιλιες φορες να βλεπω την ομαδα μου να παιζει μεσα στο γηπεδο θεαματικα και να χανει παρα να παιζει ξυλο και να κανει τους οπαδους να βλασφημουν την ωρα και τη στιγμη που ειτε πηγαν στο γηπεδο ειτε ανοιξαν την τηλεοραση.το μπασκετ και το ποδοσφαιρο ειναι για να προσφερουν χαρα , ευχαριστηση και θεαμα. οι σπερς και οι πιστονς δεν μου προσφερουν τιποτα απο τα 3 παρα μονο χασιμο χρονου αλλα και μπολικα νευρα. ευχαριστω χορτασα αποαυτο . θα βαλω να δω σε DVD το μπασκετ των 80's, το ΝΒΑ που αγαπησα και αγαπησαν οι περισσοτεροι απο εδω μεσα


77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Flash
Λοιπόν να κάνω μια σύντομη και γενική τοποθέτηση αν και έχουμε ξεφύγει τελείως από το θέμα.
Εγώ ειδικά όταν βλέπω ΝΒΑ προτιμώ να βλέπω καλό αγώνα παρά να νικά η ομάδα που συμπαθώ. Γενικά όμως μου αρέσουν οι παίκτες και οι ομάδες που παίζουν καλή άμυνα για έναν απλό λόγο:

Ο καλός επιθετικός (στην πλειοψηφία των περιπτώσεων) είναι καλός λόγω ταλέντου. Προφανώς μετράνε τα φυσικά/αθλητικά προσόντα, η δουλειά που κάνει, τα συστήματα του προπονητή και άλλοι παράγοντες αλλά χωρίς σημαντικές δόσεις ταλέντου κανείς δεν έγινε πραγματικά σπουδαίος σκορερ.
Αντίθετα οι καλοί αμυντικοί βασίζονται κυρίως στην δουλειά, την αφοσίωση και την αντιληπτικότητα τους (και πάλι ισχύουν αντίστοιχοι περιορισμοί με αυτούς που παρέθεσα για τους επιθετικούς παραπάνω). Για αυτό και εγώ προτιμώ να ταυτίζομαι με ένα παίχτη που δεν είναι και τόσο εκπληκτικά μπασκετικά προικισμένος.

Ας μην υιοθετούμε λοιπόν απόψεις του στυλ: "Α, σου αρέσουν οι σκληρές άμυνες και στο ΝΒΑ άρα είσαι κλασσικός έλληνας οπαδός". Δεν το βρίσκω δίκαιο ή εποικοδομητικό.

Σημειώνω πάντως ότι ούτε στην Ανατολή είμαι Detroit, ούτε στην Δύση Spurs ενώ όπως υποδηλώνει και το nick μου λατρεύω και τους χαρισματικούς σκόρερ.

peace.gif
Pierce
o φιλτατος λεμπρον εγραψε αυτο
QUOTE(lebron15 @ May 22 2007, 05:29 PM) *
Προτιμω να βλεπω το ξυλο του Μποουεν και των Σπερς που φερνει την επιτυχια παρα το θεαματικο μπασκετ των Σανς που δεν τους εχει προσφερει μεχρι στιγμης τιποτα!!!


και με βαση αυτο απαντησα το παρακατω

QUOTE(pierce21 @ May 22 2007, 06:03 PM) *
o κλασσικος ελληνας ΟΠΑΔΟΣ.χιλιες φορες το 1-0 παρα το 3-4.



QUOTE(Flash @ May 22 2007, 06:22 PM) *
Ας μην υιοθετούμε λοιπόν απόψεις του στυλ: "Α, σου αρέσουν οι σκληρές άμυνες και στο ΝΒΑ άρα είσαι κλασσικός έλληνας οπαδός". Δεν ετο βρίσκω εποικοδομητικό.

σορυ φλας αλλα η λογικη του καταστρεφω τον αγωνα δεν με ενδιαφερει οτι και να κανω αρκει να κερδιζω ειναι καθαρα ελληνικη νοοτροπια. δεν ειναι δυνατον να λεει οτι προτιμα το ξυλο που φαιρνει το αποτελεσμα(εγω εδω εστιαζομαι. αν του αρεσε απο αποψη πες να ειχε καποια βαση αλλα λεει ξεκαθαρα για αποτελεσμα) απο το θεαμα που δεν προσφερει τιποτα
Flash
Ναι pierce η τοποθέτηση μου είναι από διαφορετική σκοπιά από αυτή του Lebron και για αυτό δεν έκανα quote κάποιο δικό του απόσπασμα. Αλλά ούτε και σε εσένα προσωπικά αναφερόμουν αφού μίλησα ευρύτερα παίρνοντας απλά ως αφορμή αυτό που έγραψες
Gravedigger
Εμένα αυτή η σειρά μου φαίνεται τουλάχιστον απογοητευτική από άποψη θεάματος!Μα πως όμως είναι δυνατόν να προτιμάτε το ξύλο από το θέαμα?Είναι το 79-76 score ΝΒΑ???Έλεος!Εγώ θέλω να βλέπω ωραία παιχνίδια ακόμα κ στα play-offs.Το ΝΒΑ καλώς η κακώς το βλέπω για το θέαμα κ όχι για την ουσία.Όχι βέβαια ότι δν θέλω να κερδίζει η ομάδα μου.Αλλά ποτέ δν θα υποστήριζα ομάδα τύπου Detroit γιατί το παιχνίδι της με απωθεί.Χίλιες φορές Memphis...
Das Kapital
QUOTE(pierce21 @ May 22 2007, 06:03 PM) *
o κλασσικος ελληνας ΟΠΑΔΟΣ.χιλιες φορες το 1-0 παρα το 3-4.
δεν ξερω εγω ποτε δεν μπηκα σε αυτη τη λογικη,ισως φταιει οτι ειμαι αεκτζης και η ομαδα μου στο ποδοσφαιρο ανέκαθεν επαιζε μπαλα αλλα ποτε δεν επαιρνε τροπαια. αλλα ξερεις κατι εμενα δεν με πειραζει. χιλιες φορες να βλεπω την ομαδα μου να παιζει μεσα στο γηπεδο θεαματικα και να χανει παρα να παιζει ξυλο και να κανει τους οπαδους να βλασφημουν την ωρα και τη στιγμη που ειτε πηγαν στο γηπεδο ειτε ανοιξαν την τηλεοραση.το μπασκετ και το ποδοσφαιρο ειναι για να προσφερουν χαρα , ευχαριστηση και θεαμα.

Δεν ειμαι κλασσικος Ελληνας ΟΠΑΔΟΣ καταρχας βλεπω σπανια ποδοσφαιρο και αν δω θα ειναι ή αγγλικο ή champions league επισης οταν πηγαινω γηπεδο(μονο μπασκετ) δε βριζω ποτε,δε μου αρεσεουν τα συνθηματα που βριζουν και προσπαθω να χειροκροτω και τις δυο ομαδες οσο μπορει να ειναι αυτο δυνατο!!!
QUOTE(pierce21 @ May 22 2007, 06:03 PM) *
οι σπερς και οι πιστονς δεν μου προσφερουν τιποτα απο τα 3 παρα μονο χασιμο χρονου αλλα και μπολικα νευρα. ευχαριστω χορτασα αποαυτο . θα βαλω να δω σε DVD το μπασκετ των 80's, το ΝΒΑ που αγαπησα και αγαπησαν οι περισσοτεροι απο εδω μεσα rolleyes.gif

Ετσι οπως τα λες εσυ δηλαδη δε θα δεις κανεναν αγωνα απο τους τελικους της ανατολης ή της Δυσης ε??? blink.gif

Επισης οπως τα λες δε πρεπει να βλεπεις ουτε Ευρωπαικο μπασκετ ε? Μιας και δεν ειναι τοσο θεαματικο!!!
QUOTE(panos75 @ May 22 2007, 06:09 PM) *
Καλά ρε φίλε, μέτοχος των Σπερς είσαι; Ή μήπως τους έχεις παίξει στο στοίχημα; Δηλαδή εσύ ευχαριστιέσαι περισσότερο τις νίκες μιας ομάδας παρά το να βλέπεις καλό μπάσκετ; Τι σόι φρούτο είναι αυτό; blink.gif

Σε λίγο θα μας πεις και ''άντε γειά'' έτσι όπως το πάς.

Δεν ειμαι μετοχος των Σπερς αλλα μου αρεσει το μπασκετ τους το μπασκετ που παιρνει πρωταθληματα που γραφονται στην ιστορια οχι μονο τα highlights!!!

Αν μιλαμε για την ομαδα μου τους Καβς προτιμω να κερδισουν και ας μη δω καρφωματα παρα να δω το Λεμπρον να καρφωνει απο τις βολες και η ομαδα να χασει wink.gif

Αντε γεια δε προκειται να σου πω-δε μου αρεσει ο τυπος που τη λεει!!!!

QUOTE(panos75 @ May 22 2007, 06:09 PM) *
Σ'ευχαριστώ που επιβεβαιώνεις τα λεγόμενα μου για το τι δεν πάει καλά στο ΝΒΑ τα τελευταία χρόνια. Αν απ'όλους τους παίκτες του πρωταθλήματος ο αγαπημένος σου είναι ο Γουάλας, που όταν πρωτοείδε τη μπάλα του μπάσκετ την πήγε στο τμήμα γιατί νόμισε ότι ήταν βόμβα, τότε τι άλλο να πω εγώ.


Το ΝΒΑ θα πηγαινε καλυτερα αν ειχε 300 dunkers?

O αγαπημενος μου δεν ειναι ο Ουαλλας παρε τα ματακια σου και δες το nickname μου πιστευω πως εχουν καταλαβει ολοι ποιος ειναι ο αγαπημενος μου εκτος απο εσενα!!! peace.gif

Επισης οι αλλοι 3 που παω φοβερα μετα το Λεμπρον ειναι:Μπιλλαπς,Ντανκαν,Φλας!!!

Επιπλεον ο Ουαλλας εχει 4 κυπελλακια σπιτι του στο λεω πληροφοριακα αν δε το ξερεις!!!

QUOTE(panos75 @ May 22 2007, 06:09 PM) *
Τι χιούμορ!

Το ξερω ειμαι πολυ πλακατζης!!!

Περνα καμια μερα απο Λιοσια να παιξουμε κανα μονο και μετα να γελασουμε!!!!
panos75
QUOTE
Δεν ειμαι μετοχος των Σπερς αλλα μου αρεσει το μπασκετ τους το μπασκετ που παιρνει πρωταθληματα που γραφονται στην ιστορια οχι μονο τα highlights!!!


Μπάσκετ που παίρνει πρωταθλήματα έπαιξαν και οι Λέικερς, οι Σέλτικς, οι Μπουλς. Αντ'αυτών εσύ επέλεξες τους Σπερς. Τα συμπεράσματα δικά μας.

QUOTE
Δεν ειμαι κλασσικος Ελληνας ΟΠΑΔΟΣ καταρχας βλεπω σπανια ποδοσφαιρο και αν δω θα ειναι ή αγγλικο ή champions league επισης οταν πηγαινω γηπεδο(μονο μπασκετ) δε βριζω ποτε,δε μου αρεσεουν τα συνθηματα που βριζουν και προσπαθω να χειροκροτω και τις δυο ομαδες οσο μπορει να ειναι αυτο δυνατο!!!


QUOTE
Αν μιλαμε για την ομαδα μου τους Καβς προτιμω να κερδισουν και ας μη δω καρφωματα παρα να δω το Λεμπρον να καρφωνει απο τις βολες και η ομαδα να χασει


Προφανώς δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά του φίλαθλου από τον οπαδό, αλλιώς δεν θα διέψευδες τον εαυτό σου μέσα σε λίγες γραμμές.

QUOTE
Επιπλεον ο Ουαλλας εχει 4 κυπελλακια σπιτι του στο λεω πληροφοριακα αν δε το ξερεις!!!


Θα σου απαντούσα που έχω γραμμένη τη συγκεκριμένη πληροφορία αλλά δεν μου το επιτρέπει η ευπρέπεια του φόρουμ.
Das Kapital
QUOTE(panos75 @ May 22 2007, 10:12 PM) *
Θα σου απαντούσα που έχω γραμμένη τη συγκεκριμένη πληροφορία αλλά δεν μου το επιτρέπει η ευπρέπεια του φόρουμ.

Ωπα ρε μεγαλε!!!!πωπω εισαι φοβερος ρε 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Για εσενα μονο η επιθεση μετραει?????
Εισαι φοβερος,εισαι θεος 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Νιωθω συγκινημενος που συνομιλαω μαζι σου!!!
77.gif 77.gif 77.gif 41.gif 41.gif
QUOTE(panos75 @ May 22 2007, 10:12 PM) *
Προφανώς δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά του φίλαθλου από τον οπαδό, αλλιώς δεν θα διέψευδες τον εαυτό σου μέσα σε λίγες γραμμές.

Διαβασε αλλη μια το ποστ μου και απαντησε αυτη τη φορα ισως καταλαβεις!!!
NBAholic
Το τόπικ εξελίσσεται σαν τη σειρά που οι μισοί μισούν: Σπερς-Πίστονς. Πολύ ξύλο, πάθος για τη νίκη, λίγο θέαμα (παρότι δεν είμαι σίγουρος γι'αυτό το τελευταίο).

Όσο για το θέμα αμυντικού-επιθετικού, προτιμώ ανεπιφύλακτα να βλέπω τους δεύτερους, και μάλιστα ακριβώς για τους ίδιους λόγους που ο flash επέλεξε τους πρώτους. Ήμουν πάντα υπέρ του ταλέντου του να βάζει κανείς την μπάλα στο καλάθι (παρότι όσο έπαιζα μπάσκετ ήμουν περισσότερο αμυντικός παίκτης), ιδίως σε συνδυασμό προφανώς με το μυαλό και τη δουλειά. Όσον αφορά στην άμυνα, πρέπει να τη χωρίσω σε δυνατή-καθαρή και βρώμικη. Καθαρή είναι η άμυνα του Ολάζουον, του Ντάνκαν, του Διαμαντίδη, η άμυνα του "δε θα δεις κατά πού πέφτει το καλάθι". Βρώμικη είναι η άμυνα του Μπόουεν, του Λεϊμπίρ, του Σάβιτς, η άμυνα του "θα πας σπίτι σου με μελανιές, ιδίως αν τολμήσεις και με διαπεράσεις σε μπάσιμο". "Κηρύσσω" την πρώτη, απορρίπτω τη δεύτερη.
thrylos7
Επίθεση vs Άμυνα στο ΝΒΑ
Air Kef
QUOTE(ΝΒΑχολικ)
Όσον αφορά στην άμυνα, πρέπει να τη χωρίσω σε δυνατή-καθαρή και βρώμικη. Καθαρή είναι η άμυνα του Ολάζουον, του Ντάνκαν, του Διαμαντίδη, η άμυνα του "δε θα δεις κατά πού πέφτει το καλάθι". Βρώμικη είναι η άμυνα του Μπόουεν, του Λεϊμπίρ, του Σάβιτς, η άμυνα του "θα πας σπίτι σου με μελανιές, ιδίως αν τολμήσεις και με διαπεράσεις σε μπάσιμο". "Κηρύσσω" την πρώτη, απορρίπτω τη δεύτερη.


Πες τα,τρελο αγορι.

Λεμπρον15 μια χαρα στα λενε ο πιρς21 κι ο πανος75.Η λογικη σου ειναι καθαρα Ελληνα οπαδου-νικη με καθε τροπο.

Επισης αυτα για μονακι και τετοια,δν μπορω να βρω το λογο που τα γραφεις.Ο πανος75 μπορει να ειναι ο Λιαδελλης στην τελικη. ( biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif )( tongue.gif tongue.gif tongue.gif )
Flash
Holic, μήπως πρέπει να ανοίξεις νέο thread στο οποίο να μεταφερθούν τα τελείως off topic posts αυτής της σελίδας;

ΥΓ: Προσυπογράφω και εγώ το κομμάτι σχετικά με την άμυνα
Das Kapital
Ο Αλεξμει ποσταρε ενα βιντεο με τις 5 καλυτερες φασεις του αγωνα Ντητροιτ-Κλιβελαντ οι 4 ηταν των Καβς και η μια των Πιστονς!!!

Ο Αλεξ ειναι φαν των Πιστονς-Εγω ειμαι φαν των Καβς

Ποιος λετε οτι εμεινε ευχαριστημενος απο τον πρωτο αγωνα?
Keyser_Soze
Εγώ που είμαι ουδέτερος ευχαριστήθηκα περισσότερο τους Καβς. Όπως ευχαριστήθηκα περισσότερο τους Σανς στους αγώνες με τους Σπερς, τους Γουόριορς απέναντι στους Μαβς και στους Τζαζ, τους Νετς απέναντι στους Ράπτορς, κτλ, κτλ...

Πραγματικά ρε Λεμπρόν, δε μπορώ να καταλάβω τι θες να αποδείξεις και συνεχίζεις την κουβέντα. Νομίζω τα πράγματα είναι θεόαπλα...
Gravedigger
ΉΡΕΜΑ!Γιατί τον φάγατε όλοι τον LeBron???Του παιδιού του αρέσει η άμυνα.Δικαίωμα του είναι.Εγώ μπορεί να μην συμφωνώ μαζί του αλλά δν προσπαθώ να του αλλάξω γνώμη...Κ στο κάτω κάτω το τόπικ λέει Detroit-Cleveland.Ούτε άμυνα,ούτε τίποτα... peace.gif peace.gif peace.gif
morfi
QUOTE(panos75 @ May 22 2007, 12:17 PM) *
Και μετά απορούν κάποιοι γιατί το ΝΒΑ έχει πιάσει πάτο όσον αφορά τις θεαματικότητες.

Εμ, με παιχνίδια σαν αυτό και τελικούς τύπου Ντιτρόιτ-Σαν Αντόνιο σε λίγο θα το ξεπεράσει σε τηλεθέαση όχι μόνο το χόκεϊ, το φούτμπολ και το μπέιζμπολ, αλλά ακόμη και το σκουός και οι τσουβαλοδρομίες.

Δηλαδή εσένα σου άρεσε ο ημιτελικός της ευρωλίγκας που στην τέταρτη περίοδο το σκορ ήταν 40-40 (ε καπού τόσο tongue.gif ) ?

QUOTE(panos75 @ May 22 2007, 01:07 PM) *
Φαίνεται πως οι ομάδες της χρυσής εποχής του ΝΒΑ που έφταναν στους τελικούς και έβαζαν 130 και 140 πόντους ήταν μεγάλα κορόιδα.

Κρίμα για σένα που και ο Bird και ο Jordan όταν έπρεπε γινόντουσαν πολύ βρώμικοι. Ιδίως ο Bird. Kαι μη μου πεις τώρα ότι έπεσε στα μάτια σου...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.