Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Final 4 Euroleague Winner
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Final 4 Prague 2006
nash
Εγω νομίζω ότι θα το πάρει ένας εκ των CSKA και Tau. Περισσότερες πιθανότητες πάντως δίνω στην ΤΑU.
Dromeas7
Maccabi.

Αφού πέρασαν απο εμάς δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα.
Φοβερή ομάδα με πληθώρα λύσεων.Βέβαια δεν έχω δει καθόλου την ΤΣΣΚ αλλά αυτό που κάνει την Μακαμπ να ξεχωρίζει είναι ο χαρακτήρας.
Είναι κάτι σαν τον ΠΑΟ στο ελληνικό πρωτάθλημα.
nash
QUOTE(Dromeas7 @ Apr 16 2006, 01:21 PM)
Maccabi.

Αφού πέρασαν απο εμάς δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα.
*


Δηλαδή θες να μας πεις ότι ο Ολυμπιακός ήταν το πιο σημαντικό εμπόδιο για την Μακάμπι για να πάρει τίτλο?? Προσωπικά μόνο ως αστείο μπορώ να το εκλάβω...
Εντάξει δε λεω, ο Ολυμπιακός έχει παρουσιάσει μεγάλη βελτίωση και παίζει πολύ καλο μπάσκετ αλλά απέχει πολύ από το να θεωρηθεί ομαδα φόβητρο στην Ευρωλίγκα. Επίσης η Μακάμπι νομίζω ότι είναι σαφώς χειρότερη από περυσι αφού εκτός των άλλων στη θέση του (κορυφαιου άσσου στην Ευρώπη)Γιασικεβίτσιους πήγε ο πιο μονοδιάστατος Σόλομον.
morfi
QUOTE(Dromeas7 @ Apr 16 2006, 03:21 PM)
Είναι κάτι σαν τον ΠΑΟ στο ελληνικό πρωτάθλημα.
*

Πελατες δηλαδη?

QUOTE(nash @ Apr 16 2006, 03:41 PM)
Δηλαδή θες να μας πεις ότι ο Ολυμπιακός ήταν το πιο σημαντικό εμπόδιο για την Μακάμπι για να πάρει τίτλο??
*

Βασικα, ηθελε να πει οτι ο ολυμπιακος ειναι η καλυτερη ομαδα στην ευρωπη.

QUOTE(nash @ Apr 16 2006, 03:41 PM)
Προσωπικά μόνο ως αστείο μπορώ να το εκλάβω...
*

Αστειο ειναι που ο παο νομιζε οτι θα περασει στο final four. 24.gif

QUOTE(nash @ Apr 16 2006, 03:41 PM)
Εντάξει δε λεω, ο Ολυμπιακός έχει παρουσιάσει μεγάλη βελτίωση και παίζει πολύ καλο μπάσκετ αλλά απέχει πολύ από το να θεωρηθεί ομαδα φόβητρο στην Ευρωλίγκα.
*

Ο ολυμπιακος ειναι η καλυτερη ομαδα στην ευρωπη.
hellenic
Ti na po bre paidia otan akoma yparxoyn filathloi poy nomizoyn pos i omada toys einai h kaluteri stin europi...pleon eina gia klammata...

Gia mena to fabori einai i CSKA giati fainetai etmi na xtipisei fetos to kypello an kai tis leipi o Andersen!H Maccabi den moy fainete toso dinati opos peris kai tha diskolefti arketame tin TAU!
dizzy_fingers
Morfi, θα σε παρακαλέσω να είσαι λίγο πιο προσεχτικός στις εκφράσεις σου, στο συγκεκριμένο τόπικ ειδικά, καθώς θα μεταφερθεί...κάπου "επίσημα" και θα ήθελα να έχεις να πεις κάτι τουλάχιστον να το υποστηρίξεις με επιχειρήματα.

Συνεχίστε κανονικά τις συζητήσεις παίδες, από απόψε το βράδυ (ελπίζω), θα τις κάνετε από νέα βάση wink.gif.

peace.gif
Alexmei
CSKA θα το πάρει......και ο Παπαλουκάς θα είναι από τους πρωταγωνιστές rolleyes.gif . ΚΑΜΙΑ και επαναλαμβάνω ΚΑΜΙΑ άλλη ομάδα δεν αξίζει να το πάρει τώρα που δεν υπάρχει ούτε Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός.
dizzy_fingers
Το τόπικ μεταφέρθηκε στο σωστό πλέον μέρος biggrin.gif.

Nash, σου "πείραξα" λίγο τον τίτλο του και τις επιλογές του poll if you don't mind peace.gif.


Καλές συζητήσεις!
greece4
QUOTE(Alexmei @ Apr 16 2006, 11:32 PM)
CSKA θα το πάρει......και ο Παπαλουκάς θα είναι από τους πρωταγωνιστές rolleyes.gif .
*


dn mporw, para na sumfwnhsw wink.gif
me deuterh pi8anh thn tau...

h cska paei fetos me xamhlous tonous, ki opws eipe k o papaloukas, kaneis dn exei prose3ei pws exoune to kalutero rekor... oti ekanan fetos to kanan a8oruva kai mesa se amfisvhthsh...
hagi
Ψήφισα CSKA γιατί πιστεύω ότ είναι δυνατή αλλά ποτέ δεν ξέρεις σε τι κάτάσταση θα βρεθούν οι ομάδες.Πιστεύω ότι είναι πολύ αμφίρροπο Final-Four..

Αναμονή μέχρι το τζάμπολ!!
Papaloukas 4 ever
Εννοείται ΤΣΣΚΑ μόνο και μόνο λόγω ΤΕΟ. Μήπως είμαι προκατειλλημένος, υποκειμενικός κλπ. κλπ.;
Δεν πειράζει, αλλά από τώρα τον φαντάζομαι να σηκώνει το κύπελλο και να βγαίνει και MVP του τελικού.
dizzy_fingers
QUOTE(hagi)
Πιστεύω ότι είναι πολύ αμφίρροπο Final-Four..


Δε μπορώ παρά να συμφωνήσω...1000%!

Λοιπόν, έχουμε 4 ομάδες οι οποίες βρίσκονται σε διαφορετική φάση, με διαφορετικό παρελθόν και διαφορετικές "βλέψεις" (ο στόχος είναι το τρόπαιο ασφαλώς, αλλά ο καθένας το θέλει για να κλείσει με διαφορετικό τρόπο τη χρονιά του).

Εγώ θα ψηφίσω Μακάμπι.
Τα αναλύω στα άλλα τόπικ, των ημιτελικών γιατί. wink.gif
leonkalf
QUOTE(Dromeas7 @ Apr 16 2006, 01:21 PM)
Maccabi.

Αφού πέρασαν απο εμάς δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα.
Φοβερή ομάδα με πληθώρα λύσεων.
*

Που την είδες την πληθώρα των λύσεων????
Η Μακάμπι έχει πολύ καλή πρώτη πεντάδα.Ο πάγκος της είναι πολύ λίγος κατά τη γνώμη μου.
dizzy_fingers
Δεν έχει πολλές λύσεις από τον πάγκο είναι η αλήθεια.
Μπορεί να βγει κανένας άσσος από το μανίκι του Γκέρσον, όπως έγινε πέρσι που ο Παναθηναϊκός είχε κλείσει Σάρας-Πάρκερ και μας σκότωσε ο Σαρπ...μέχρι να μας αποτελειώσουν αυτοί οι δύο...αλλά αυτό δεν είναι το ίδιο με το να βασίζεσαι το ίδιο στους βασικούς με τους παγκίτες σου.

Αυτό το έχουν μόνο δύο ομάδες στο τουρνουά και αυτές τίθενται αντιμέτωπες, στον άλλον ημιτελικό.

Οπότε, το πρόβλημα αυτό της Μακάμπι, δε θα είναι τόσο πρόβλημα στο ματς με Ταού...πιστεύω. smile.gif

Στην τελική, ας το πάρει η Μακάμπι, το τρίτο συνεχόμενο, να φύγουν να ηρεμίσουμε από αυτήν...κάθε χρόνο τη βλέπουμε icon_bored.gif.
leonkalf
Όχι,να μην το πάρει η Μακάμπι!!! 68.gif
Αχώνευτη ομάδα,δεν τη θέλω καθόλου.Ας το πάρει όποια απ'τις άλλες 3.
Ας όψεται η "χαζομάρα" του Ολυμπιακού,δε θα ήταν καν στο F4 τώρα.
mgg
Εγώ βλέπω ΤΣΣΚΑ γιατί διαθέτει δύο φοβερούς guard (Παπαλουκά, Χόλντεν) οι οποίοι αν βρεθούν σε μέρα μπορούν να καταστρέψουν όλες τις αντίπαλες άμυνες. Δεν έχει βέβαια μόνο αυτούς, έχει βάθος και θέλει να εκδικηθεί για πέρυσι που τα θαλάσσωσε στο κρίσιμο σημείο.
Warrior
Εγω παιδια εχω μπερδευτει τελειως... wacko.gif

Πραγματικα ισως ειναι το πιο αμφιροππο φαιναλ-4 των τελευταιων ετων.

(Ασχετο:Δεν βρισκουμε ενα μερος να βαζει αγωνες μπασκετ...να το κανουμε
στεκι...και να δουμε και το φαιναλ-4?? 15.gif )

Τοσο καιρο πιστευα πως η Μακαμπι ειναι πιο κοντα απο ολους....Κυριως
λογω του οτι θα μπει στην ιστορια αν το κανει...και εχει και τα φοντα φυσικα!

Μετα τα πλευ-οφ...δεν ξερω.Εντυπωσιαστηκα απο την Ταου πραγματικα.
Την θεωρω ομαδα χωρις ατελειες..και για μενα ισως ειναι το πρωτο φαβορι
και παει και σαν αουτσαιντερ παλι.. blink.gif

Απο την αλλη η ΤΣΣΚΑ παει στα "μουλωχτα" biggrin.gif...εχει και μια καταρα που πρεπει
να ξορκισει...

Η Μπαρτσελονα εχει καταπληκτικο "οπλοστασιο"...

Δεν ξερω,δεν ψηφιζω ακομα... smile.gif
Alexmei
παιδιά λέτε να κάνει ο Παπαλουκάς και άλλο τρίπλ-ντάμπλ; 24.gif
Papaloukas 4 ever
QUOTE(Alexmei @ Apr 18 2006, 01:34 AM)
παιδιά λέτε να κάνει ο Παπαλουκάς και άλλο τρίπλ-ντάμπλ; 24.gif
*


Μακάρι!!!!!!!
FORZA TEO
Warrior
Στα σημεια...βλεπω Μακαμπι-Μπαρτσελονα στον τελικο...και το κυπελλο
τελικως στα χερια του Κακιουζη!! biggrin.gif
dizzy_fingers
Του Παπαλουκά εννοείς tongue.gif.
Πολύ μεγάλη μερίδα των ψήφων στους ρώσσους (7)...

Για να δούμε...
thrylos7
Εγώ ψήφισα Ταού... (Πριν τον αγώνα..)
Αλλά τώρα πιο πιθανή για 4η τη βλέπω λόγω Ιβάνοβιτς.

Πάλι όμως δεν ξέρω ποιος θα το πάρει...
thrylos7
Στον πρώτο ημιτελικό ψήφισα Ταού..
Στο δεύτερο Μπαρτσελόνα...
Τη ψιλιάστηκα την κατάσταση κι έτσι
Στο μικρό τελικό ψήφισα Μπαρτσελόνα...
Στο μεγάλο τελικό Μακάμπι...

"Κλείνω στόματα"... 24.gif

Ναι, ψήφισα όλες τις ομάδες πλην της πρωταθλήτριας...

Πάντως οι προβλέψεις του forum επιβεβαιώθηκαν! 41.gif
dizzy_fingers
Όλες σου οι μαντικές ικανότητες εξανεμίστηκαν μαζί με τον αποκλεισμό της Τσιμπόνα από το Final4 tongue.gif.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.