Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Basket Manager Pc Game?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Yusaku
Γεια σας,
μ έχει πιάσει κάτι τελευταίο καιρό κ θέλω να παίξω κάνα basket manager pc game του στυλ football manager. Δηλ. να πέρνουμε την αγαπημένη μας ομαδα, πχ Αρης... να διαλέγουμε παιχτάκια, προπονήσεις, να κανουμε αγώνες κοκ. Κυκλοφορεί κανα αξιόλογο?
kotzito
Υπαρχει αν θες το World Basketball Manager.Εδω και καναν μηνα περιπου εχει κυκλοφορησει το 2009 και κανει περιπου 20 ευρω.Σε καμια περιπτωση δεν φτανει το επιπεδο του Football Manager,αλλα ειναι μια αξιολογη προσπαθεια απο ελληνικη εταιρεια.Εχει αρκετα πρωταθληματα μεσα,ολες τις ομαδες της Α1 και καποιες της Α2.Βεβαιως θελει υπομονη το παιχνιδι καθως μεχρι να το μαθεις σου σπαει τα νευρα.


http://www.wbmgame.com
Koan
QUOTE(kojito @ May 30 2009, 10:29 ) *
Υπαρχει αν θες το World Basketball Manager.Εδω και καναν μηνα περιπου εχει κυκλοφορησει το 2009 και κανει περιπου 20 ευρω.Σε καμια περιπτωση δεν φτανει το επιπεδο του Football Manager,αλλα ειναι μια αξιολογη προσπαθεια απο ελληνικη εταιρεια.Εχει αρκετα πρωταθληματα μεσα,ολες τις ομαδες της Α1 και καποιες της Α2.Βεβαιως θελει υπομονη το παιχνιδι καθως μεχρι να το μαθεις σου σπαει τα νευρα.


http://www.wbmgame.com

για να το ξερεις παιζει και να το 'χεις.. θα μας κανεις καμια καληη??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif
SlobodaN
QUOTE(Koan @ Jun 1 2009, 04:11 ) *
για να το ξερεις παιζει και να το 'χεις.. θα μας κανεις καμια καληη??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif



Πως δεν το παίρνεις γνήσιο ρε άρχοντα να έχεις και τα updates.

Ντάξει 20 ευρώπουλα έχει σιγά..
Yusaku
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, αλλά αξίζει να επενδύσεις κυρίως χρόνο σ' αυτο; (Το λέω γιατί όντως 20 ευρά όντως δεν είναι τπτ τραγικό)

Ψάχνοντας λίγο στο νετ, έπεσα πάνω σ' αυτό: http://www2.charazay.com/index.php
Μπήκα λίγο στη διαδικασία να το μάθω λίγο. Και φαίνεται να χει πλάκα ως ένα βαθμό. Εχει κάποιος κάποια εμπειρία απο το παιχνίδι αυτό; Εντυπώσεις;
kotzito
QUOTE(Koan @ Jun 1 2009, 04:11 ) *
για να το ξερεις παιζει και να το 'χεις.. θα μας κανεις καμια καληη??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif

To εχω.Σε καταστηματα ειναι λιγο δυσκολο να το βρεις,αλλα μεσω e-shops μπορεις να το βρεις πιο ευκολα.Αναλογικα με την τιμη πιστευω αξιζει τα λεφτα του.Δεν εχει την αληθοφανεια και την ρεαλιστικοητα του football manager αλλα αν σκεφτεις οτι κανει 20 ευρω μονο και εχει αρκετα καλουδια μεσα,ειναι σιγουρα μια καλη προταση.
apkat
QUOTE(Yusaku @ Jun 1 2009, 14:22 ) *
Ψάχνοντας λίγο στο νετ, έπεσα πάνω σ' αυτό: http://www2.charazay.com/index.php
Μπήκα λίγο στη διαδικασία να το μάθω λίγο. Και φαίνεται να χει πλάκα ως ένα βαθμό. Εχει κάποιος κάποια εμπειρία απο το παιχνίδι αυτό; Εντυπώσεις;


To charazay δεν το εχω παιξει αλλα ξερω οτι ειναι αντιστοιχο του basketsim.Γενικα αυτα τα παιχνιδακια εχουν την πλακιτσα τους αν και θελουν χρονο.Εγω ενα καιρο ειχα κολλησει πολυ με το basketsim.
Koan
QUOTE(kojito @ Jun 1 2009, 14:30 ) *
To εχω.Σε καταστηματα ειναι λιγο δυσκολο να το βρεις,αλλα μεσω e-shops μπορεις να το βρεις πιο ευκολα.Αναλογικα με την τιμη πιστευω αξιζει τα λεφτα του.Δεν εχει την αληθοφανεια και την ρεαλιστικοητα του football manager αλλα αν σκεφτεις οτι κανει 20 ευρω μονο και εχει αρκετα καλουδια μεσα,ειναι σιγουρα μια καλη προταση.

δεν εχω για αγορες μεσω νετ....

τραγικός...??...
themoss
Το wbm ειναι μετριο, αν και αξιζει τα 20 ευρω.Εγω τολασχιστον δε μετανιωσα το οτι τα εδωσα. Εχει παικτες και ομαδες αλλα μην περιμενεις τιποτα κοντα στο ποδοσφαιρικο manager.
Με το charazay ασχολουμαι εδω και μερικους μηνες. Ειναι αρκετα διασκεδαστικο και καλοστημενο. Προσωπικα εχω δωσει και 10 ευρω για να γινω συνδρομητης, το οποιο σου δεινει προσβαση σε στατιστικα και σε αλλα "μικρα" γυρω απ'το παιχνιδι.
virgin13
τον αγώνα πως τον δείχνει?Live με το γήπεδο μεσα?ή σου δείχνει μονο comments?
Yusaku
QUOTE(virgin13 @ Jun 6 2009, 11:17 ) *
τον αγώνα πως τον δείχνει?Live με το γήπεδο μεσα?ή σου δείχνει μονο comments?


Μόνο με comments
virgin13
QUOTE(Yusaku @ Jun 6 2009, 11:46 ) *
Μόνο με comments


τοτε λογικα θα ειναι και τοσο ωραιο
teolavrio
QUOTE(themoss @ Jun 3 2009, 15:23 ) *
Το wbm ειναι μετριο, αν και αξιζει τα 20 ευρω.Εγω τολασχιστον δε μετανιωσα το οτι τα εδωσα. Εχει παικτες και ομαδες αλλα μην περιμενεις τιποτα κοντα στο ποδοσφαιρικο manager.
Με το charazay ασχολουμαι εδω και μερικους μηνες. Ειναι αρκετα διασκεδαστικο και καλοστημενο. Προσωπικα εχω δωσει και 10 ευρω για να γινω συνδρομητης, το οποιο σου δεινει προσβαση σε στατιστικα και σε αλλα "μικρα" γυρω απ'το παιχνιδι.

Το world basketball manager μπορεί να είναι μέτριο αλλά.... είναι ελληνικής κατασκευής!!!!!!!!!!!!!!!! οπότε αξίζουν τα 20 ευρώπουλα..... για την προσπάθεια των παιδιών!!!
Magnus92
Μηπως μπορειτε να μου πειτε τι γραφικα θελει το παιχνιδι (γιατι το pc μου δεν ειναι και πολυ αξιοπρεπες) .... ας πουμε το Football manager 2009 δεν το σηκωνει , ενω το 2008 Football manager το σηκωνει . . . help me !
themoss
Αν σηκωνει το fm 08 σιγουρα μπορεις να το παιξεις. Δε νομιζω να εχει τιποτε τρελες απαιτησεις μιας και δεν εχει 3d απεικονιση του παιχνιδιου.
siska_13_
QUOTE(kojito @ May 30 2009, 10:29 ) *
Υπαρχει αν θες το World Basketball Manager.Εδω και καναν μηνα περιπου εχει κυκλοφορησει το 2009 και κανει περιπου 20 ευρω.Σε καμια περιπτωση δεν φτανει το επιπεδο του Football Manager,αλλα ειναι μια αξιολογη προσπαθεια απο ελληνικη εταιρεια.Εχει αρκετα πρωταθληματα μεσα,ολες τις ομαδες της Α1 και καποιες της Α2.Βεβαιως θελει υπομονη το παιχνιδι καθως μεχρι να το μαθεις σου σπαει τα νευρα.


http://www.wbmgame.com



Να σε ρωτησω φιλε.Απο Ελλαδα εχει τους αληθινους παιχτες?Απο Α'2 ποιες ομαδες εχει?
kotzito
QUOTE(siska_13_ @ Jun 30 2009, 16:16 ) *
Να σε ρωτησω φιλε.Απο Ελλαδα εχει τους αληθινους παιχτες?Απο Α'2 ποιες ομαδες εχει?

Απο Ελλαδα εχει ολες τις ομαδες της Α1 και της Α2 της σεζον 2008-2009(στο patch 9.3),και μαλιστα και οι δυο κατηγοριες ειναι playable.Τα ονοματα ειναι τα κανονικα αλλα λιγο περιεργα(π.χ. Baurousis αντι για Bourousis).Aν και εχει βγει ενα tool που διορθωνει τα ονοματα.
siska_13_
QUOTE(kojito @ Jul 1 2009, 13:31 ) *
Απο Ελλαδα εχει ολες τις ομαδες της Α1 και της Α2 της σεζον 2008-2009(στο patch 9.3),και μαλιστα και οι δυο κατηγοριες ειναι playable.Τα ονοματα ειναι τα κανονικα αλλα λιγο περιεργα(π.χ. Baurousis αντι για Bourousis).Aν και εχει βγει ενα tool που διορθωνει τα ονοματα.


Δηλαδη απ'οτι καταλαβαινω αγοραζεις το παιχνιδι και μετα πρεπει να κατεβαζεις πατς για να εχεις κανονικα ονοματα και ομαδες Α'2.Βλεπω αγαπημενη ομαδα εχεις την Δαφνη.Τον Κακιουζη τον εχει καλο? smiley.gif
kotzito
QUOTE(siska_13_ @ Jul 1 2009, 14:10 ) *
Δηλαδη απ'οτι καταλαβαινω αγοραζεις το παιχνιδι και μετα πρεπει να κατεβαζεις πατς για να εχεις κανονικα ονοματα και ομαδες Α'2.Βλεπω αγαπημενη ομαδα εχεις την Δαφνη.Τον Κακιουζη τον εχει καλο? smiley.gif

Συγκριτικα με τους παικτες της Α1,αυτους της Α2 τους εχει αρκετα κατωτερους.Για τα δεδομενα της κατηγοριας παντως τον Κακιουζη τον εχει απο τους πιο καλους.Πρωτο αγωνα μου εβαλε 27 ποντους αλλα εχασα για 12 απο τον Λαγκαδα sad.gif



http://www.wbmgame.com/downloads.htm
Eδω μπορεις να βρεις τα διαφορα καλουδια για το παιχνιδι.
siska_13_
QUOTE(kojito @ Jul 1 2009, 14:55 ) *
Συγκριτικα με τους παικτες της Α1,αυτους της Α2 τους εχει αρκετα κατωτερους.Για τα δεδομενα της κατηγοριας παντως τον Κακιουζη τον εχει απο τους πιο καλους.Πρωτο αγωνα μου εβαλε 27 ποντους αλλα εχασα για 12 απο τον Λαγκαδα sad.gif



http://www.wbmgame.com/downloads.htm
Eδω μπορεις να βρεις τα διαφορα καλουδια για το παιχνιδι.


Θα παω να το παρω να το δοκιμασω.Ελπιζω να ειναι καλο.Ευχαριστω για τις πληροφοριες. blove.gif smiley.gif
akis13
QUOTE(apkat @ Jun 1 2009, 17:07 ) *
To charazay δεν το εχω παιξει αλλα ξερω οτι ειναι αντιστοιχο του basketsim.Γενικα αυτα τα παιχνιδακια εχουν την πλακιτσα τους αν και θελουν χρονο.Εγω ενα καιρο ειχα κολλησει πολυ με το basketsim.


Στο charazay ειμαι εδω και πέντε χρόνια και για online παιχνιδι είναι αρκετα καλοστημέμενο
Οσο για το basketsim απλα δεν υπαρχει σαν παιχνιδι..99% random και 40-50 βολες στον αγωνα...απλα τραγικο , ουτε τακτικες ουτε τιποτα.Αν και εχω και εκει ομαδα και στην div1 με πολυ καλους παικτες μπαινω οποτε το θυμαμαι....

Στο charazay μπορεις να βαλεις και της τακτικες σου,να φτιαξεις την ομαδα σου όπως θες ανα δεκαλεπτο,νορμαλ φάουλ και φυσιολογικο random..
apkat
Poia ομαδα εχεις στο basketsim;;
joi
Παλικάρια για Charazay μόνο καλά λόγια έχω να πω.
Θέλει χρόνο και υπομονή, ειδικά στην αρχή, αλλά από κει και πέρα είναι απόλαυση.
Μαζί με καμιά 10αριά παλικάρια, μπασκετικούς, παίζουμε όλοι μαζί και έχει φάση.
Το basketsim κάτι λίγα που δοκίμασα δεν μου άρεσε.

ΥΓ. Τον Άκη να τον ακούτε για το charazay, έχει μεγάλη ομάδα.
ΥΓ2. Όποιος θέλει βοήθεια στο Chara, να στείλει μύνημα ingame. Manager: ioyan, team name: Biased (1.2 κατηγορία, προσεχώς 2.Χ).
almirosbc
http://new.buzzerbeater.com αυτο ειναι καλο παιχνιδακι το παιζω εδω και εναμιση μηνα πολυ καλο με λεπτομερεις και τετοια οποιος μπει και θελει βοηθηεια ασ μου το πει να τον βοηθησω ........


ειναι online σε ολο τον κοσμο φανταστικο δειτε το!!!!!!!!
ComingUpRoses
+1 ! και εγω παιζω εδω και 1 μηνα! ειναι τρομερο! ρεαλιστικο (με τραυματισμους εβδομαδων και τετοια) ...
almirosbc
QUOTE(R0cketMan @ Sep 1 2009, 01:34 ) *
+1 ! και εγω παιζω εδω και 1 μηνα! ειναι τρομερο! ρεαλιστικο (με τραυματισμους εβδομαδων και τετοια) ...


πως σε λενε ρε ???
AirNick7
QUOTE(almirosbc @ Aug 29 2009, 13:00 ) *
http://new.buzzerbeater.com αυτο ειναι καλο παιχνιδακι το παιζω εδω και εναμιση μηνα πολυ καλο με λεπτομερεις και τετοια οποιος μπει και θελει βοηθηεια ασ μου το πει να τον βοηθησω ........


ειναι online σε ολο τον κοσμο φανταστικο δειτε το!!!!!!!!

απο οτι ειδα και στο σιτε μου φανηκε καλο παιχνιδι...αν και γραφτηκα θελει 24 ωρες για αναγνωρηση του accounτ... 68.gif (δεν ειναι και τοσο τραγικο βεβαια.) αλλα θα ηθελα λιγη βοηθεια μεχρι να το μαθω λιγο....... rolleyes.gif rolleyes.gif
ComingUpRoses
1ον ) δεν θελει 24 ωρες! απλος πρεπει να ειανι ενας GM μεσα να σου ενεργοποιισει το acc.. το max ειναι 24 ωρες ...

2ον ) για οτι θες εμεις ειμαστε εδω biggrin.gif .. εισαι και τυχερος ... ακομα δν εχει αρχισει η νεα σεζον .. θα αρχισει στης 7 με 10 σεπτεμβριου ...
almirosbc
φιλε νικ πως σε λενε??

εμενα george karl κα ιη ομαδα μου ειναι οι denver nuggets
AirNick7
QUOTE(almirosbc @ Sep 3 2009, 12:17 ) *
φιλε νικ πως σε λενε??

εμενα george karl κα ιη ομαδα μου ειναι οι denver nuggets

απο οτι θυμαμαι..με λενε nick007 και εχω τον χαλανδριακο............

QUOTE(nick1993 @ Sep 3 2009, 12:43 ) *
απο οτι θυμαμαι..με λενε nick007 και εχω τον xalandriaco............

ComingUpRoses
QUOTE(almirosbc @ Sep 3 2009, 12:17 ) *
φιλε νικ πως σε λενε??

εμενα george karl κα ιη ομαδα μου ειναι οι denver nuggets




george Carl se lene tongue.gif!!! οτι θες στειλε πμ ( για βοηθεια)
almirosbc
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

ναι φιλε θα χαρουμε να σε βοηθησουμε!!
Leon_cp3
Μόλις γράφτηκα στο charazay -αν και νομίζω το είχα κάνει και παλιότερα- και αναμένω.Ελπίζω να είναι σε καλό επίπεδο όπως λέτε. 41.gif
joi
QUOTE(Leon_cp3 @ Sep 8 2009, 22:16 ) *
Μόλις γράφτηκα στο charazay -αν και νομίζω το είχα κάνει και παλιότερα- και αναμένω.Ελπίζω να είναι σε καλό επίπεδο όπως λέτε. 41.gif


To παιχνίδι είναι μεγάλο κόλλημα, όπως έχω ξαναπεί.
Αλλά μόνο αν ασχολείσαι αρκετά, νομίζω, αλλιώς καταντά βαρετό.
Το κακό είναι ότι στην αρχή είναι λίγο δύσκολο να πιάσεις τι παίζει.
Αν αντέξεις κανα δύο μήνες μετά συνήθως μένεις...

Δώσε User- & Team- names.

Στείλε μύνημα in-game για ότι βοήθεια χρειαστείς.

Ioyan - Biased - 2.3

Θα με βρεις και στα φορουμς (ελληνικά-ξένα).

Εκεί γράφω πολύ, οχι όπως εδώ (χεχεχε).
akis13
QUOTE(joi @ Sep 9 2009, 17:17 ) *
To παιχνίδι είναι μεγάλο κόλλημα, όπως έχω ξαναπεί.
Αλλά μόνο αν ασχολείσαι αρκετά, νομίζω, αλλιώς καταντά βαρετό.
Το κακό είναι ότι στην αρχή είναι λίγο δύσκολο να πιάσεις τι παίζει.
Αν αντέξεις κανα δύο μήνες μετά συνήθως μένεις...

Δώσε User- & Team- names.

Στείλε μύνημα in-game για ότι βοήθεια χρειαστείς.

Ioyan - Biased - 2.3

Θα με βρεις και στα φορουμς (ελληνικά-ξένα).

Εκεί γράφω πολύ, οχι όπως εδώ (χεχεχε).


Εδω εισαι και εσυ πουλι μου?tongue.gif

Το charazay ειναι το καλυτερο ονλινε manager που υπαρχει..Οχι οπως το sim που ειναι 90% ραντομ και φυσικα υπαρχουν αλλαγες σε καθε περιοδο
thrylos7
Δε νομίζω να έχει ξανααναφερθεί, αλλά φαίνεται πως κάτι καλό πάει να γίνει εδώ. Δεν πρόλαβα να δω λεπτομέρειες και τι ακριβώς παίζει (εξάλλου, απ' ότι φαίνεται δεν είναι έτοιμο ακόμα), αλλά καλού κακού, ξανασκεφτείτε το πριν πατήσετε στο link, γιατί μυρίζομαι χοντρό κάψιμο...

http://www.ibasketmanager.com/
spysta
Eιναι ΤΟΣΟ δυσκολο να φτιαξουν ενα basketball manager .. στα προτυπα του football manager ???Νταξει ξερω οτι δεν θα εχει την ιδια κινηση .. γι αυτο ομως και δεν θα χρειαστει να εχουν αναλογο database .. αλλα τα κυριοτερα πρωταθληματα της Ευρωπης,το ΝΒΑ,ολα με τους πραγματικους παικτες και ομαδες .. και με μια φυσικη ροη των πραγματων ..
θα βγουν τοσο χαμενοι αν το κανουν ????
εγω πιστευω οτι και αρκετοι ΙσπανοΕλληνοΙταλοΤουρκοΛιθουανοι θα το παρουν το παιχνιδι .. αλλα και Αμερικανοι
spl
ξερετε καποιο site που να το εχει διαθεσιμο?
shtarkws
τελικα ποιο απ ολα θεωρειτε το καλυτερο?? ποιο θα μου συνιστουσατε??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.