Help - Search - Members - Calendar
Full Version: top10 guards στην Ευρωπη 2000-2015
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
legend33
Ποιοι πιστευετε οτι ειναι οι 10 καλυτεροι "κοντοι" που επαιξαν στην Ευρωπη τα τελευταια 15 χρονια; Δεν εχει σημασια αν ειναι ευρωπαιοι ή οχι ουτε αν ειναι point guard ή shooting guard απλα να ειναι guard και να εχουν αφησει το στιγμα τους στα ευρωπαικα γηπεδα.

Το δικο μου top10:
1) Ναβαρο
2) Γιασικεβιτσιους
3) Διαμαντιδης
4) Σπανουλης
5) Παπαλουκας
6) Μαρκους Μπαουν
7) Πριγιονι
8) Χολντεν
9) Λανγκτον
10) Λακοβιτς
tsitum
Ωραιο θεμα!!!!!
Δε ξερω βεβαια αν εχει επαναληφθει.
Σε αυτους που αναφερεις legend33 θα προσεθετα 3 ακομα εν ενεργεια παικτες, χωρις απο την αλλη να ειμαι σιγουρος ποιους θα εβγαζα rolleyes.gif .


Sergio Rodríguez

Bo McCalebb

Keith Langford
legend33
QUOTE (tsitum @ Jan 26 2015, 20:29 ) *
Ωραιο θεμα!!!!!
Δε ξερω βεβαια αν εχει επαναληφθει.
Σε αυτους που αναφερεις legend33 θα προσεθετα 3 ακομα εν ενεργεια παικτες, χωρις απο την αλλη να ειμαι σιγουρος ποιους θα εβγαζα rolleyes.gif .


Sergio Rodríguez

Bo McCalebb

Keith Langford


Ο Σερχιο Ροντριγκεθ και ο Τεοντοσιτς ειναι θεμα χρονου να ειναι μεσα στην 10αδα για μενα προσωπικα.
Ο Μακαλεμπ δεν νομιζω γιατι εχει μια καθοδο στην καριερα του και δεν εχει κανει ουτε τα μισα απο αυτα που εκανε ο Μακινταιρ που ηταν το αστερι σε μια απο τις πιο σκληροτραχιλες ομαδες οπως η Σιενα. Μακαρι ο Λανγκοφορντ αλλα για τους Αμερικανους το θεμα ειναι η συνεπεια και θα δουμε κατα ποσο θα αντεξει, τα φοντα τα εχει.

Υ.Γ Αν εχει επαναληφθει ζητω συγγνωμη απο τους διαχειριστες οι οποιοι θα επιληφθουν του θεματος.
jvalin
Και ο Ginobili δικαιούται θέση στη συζήτηση. Τη διετία 2000-2002 έπαιζε στην Kinder.
ΤζοΑρλαουσκας
Εντελώς πρόχειρα μου έρχεται στο μυαλό ο Αλφόνσο Φόρντ. Άμα δεν ήταν εκείνη η κατάρα που τον βρήκε, ποιος ξέρει που θα είχε φτάσει.

Δεν ξέρω αν στην λίστα χρονικά χωράει ο Ούγκο Σκονοκίνι.
legend33
Παιδια τα τοπ10 σας δεν βλεπω ομως!!! smiley.gif
TakeshyKurosawa
Άντονι Πάρκερ
Αλφόνσο Φορντ
Ναβάρο
Γιασικεβίτσιους
Τάιους Έντνι
Σπανούλης
Διαμαντίδης
Χόλντεν
Παπαλουκάς
Μάρκους Μπράουν

Εφόσον δεν τίθενται και κριτήρια αξιολόγισης για να κατατάξεις τους παίχτες, απλά παραθέτω το δικό μου τοπ 10 σαν λίστα και δεν τους κατατάσσω σε αύξουσα σειρά αν και για τον Άντονι Πάρκερ πιστεύω ότι ήταν όντως ο καλύτερος γκαρντ που αγωνίστηκε στη λίγκα για 2000-2015.
yorgos
Alfonso Ford
Spanoulis
Diamantidis
Papaloukas
Teodosic
Navarro
Carlton Myers
Macijiauckas
Ginobili
Jasikevicius
j-kidd13
Γιασικεβιτσιους
Παρκερ
Ναβαρο
Διαμαντιδης
Παπαλουκας
Φορντ
Σπανουλης
Μπραουν
Λακοβιτς
Πριτζιονι

Με τη σειρα...

Λογικα βαζουμε παικτες με διαρκεια στην ευρωλιγκα.Ο Μανου επαιξει λιγο,το ιδιο και ο ΜΕΓΑΣ Αλφονσο αλλα τιμητικα τον βαζω μεσα.Ο Παρκερ εφυγε και αυτος για nba αλλα ηταν ισως ο πιο dominant παικτης της διοργανωσης.Μαλλον θα εχω ξεχασει και κανεναν.
tsitum
QUOTE(legend33 @ Jan 26 2015, 22:55 ) *
Ο Σερχιο Ροντριγκεθ και ο Τεοντοσιτς ειναι θεμα χρονου να ειναι μεσα στην 10αδα για μενα προσωπικα.
Ο Μακαλεμπ δεν νομιζω γιατι εχει μια καθοδο στην καριερα του και δεν εχει κανει ουτε τα μισα απο αυτα που εκανε ο Μακινταιρ που ηταν το αστερι σε μια απο τις πιο σκληροτραχιλες ομαδες οπως η Σιενα. Μακαρι ο Λανγκοφορντ αλλα για τους Αμερικανους το θεμα ειναι η συνεπεια και θα δουμε κατα ποσο θα αντεξει, τα φοντα τα εχει.

Υ.Γ Αν εχει επαναληφθει ζητω συγγνωμη απο τους διαχειριστες οι οποιοι θα επιληφθουν του θεματος.

Συμφωνουμε στον Ροντριγκεθ περιπου biggrin.gif

O Langford εχει ενα EuroChallenge με τη Virtus Bologna (mvp του final four) και εκτοτε εχει παιξει σε 6 γεματες χρονιες και 90 αγωνες Ευρωλιγκας, μετριοπαθως παρα πολυ καλα, ανεξαρτητως διεκδικησης τιτλου (δεν κρινονται οι παιχτες μονο απο κει). Στα 31 του νομιζω μπορει να συγκαταλεγει στη λιστα.

Ο McCalebb φετος επαιξε στη μεση της σεζον και δεν εκανε καλα παιχνιδια, αλλα εκτος αυτης της χρονιας νομιζω πως ειναι ενας παρα πολυ καλος playmaker με γεματες τις αλλες 5 χρονιες πανω απο top-16.

Για τον Τεοντοσιτς, νομιζω πως ειναι αμφιλεγομενος παιχτης. Κατα τη γνωμη μου εχει στερησει τη ΤΣΣΚΑ απο 2 Eυρωλιγκες. Απο την αλλη ειναι φυσικα πολυ καλος παιχτης με πολλα σκαμπανεβασματα τα προηγουμενα χρονια που φετος διαγει μεγαλη φορμα, αλλα αν ο χρονος του κοσμου σταματουσε σημερα, δε θα τον εβαζα στη λιστα. smile.gif
colonel gomelsky
Δυσκολάκι. Έχουμε:

1) Γιασικεβίτσιους
2) Ναβάρο
3) Διαμαντίδης
4) Λάνγκντον
5) Τεόντοσιτς
6) Παπαλουκάς
7) Σπανούλης
8) Μπαζίλε
9) Ματσιγιάουσκας
10) Πριτζιόνι

Το 1 (τον Σάρας) τον θεωρώ καθαρά πρώτο. Το 2-3 θα μπορούσαν να είναι και ανάποδα όπως και τα 6-7. Ο Τεόντοσιτς επίσης ίσως αναρριχηθεί μια θέση στην πορεία. Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν αναφέρετε τον μεγάλο - τον τεράστιο - τον γίγαντα Τζιανλούκα Μπαζίλε!
giorgos14
QUOTE(colonel gomelsky @ May 12 2015, 08:45 ) *
Δυσκολάκι. Έχουμε:

1) Γιασικεβίτσιους
2) Ναβάρο
3) Διαμαντίδης
4) Λάνγκντον
5) Τεόντοσιτς
6) Παπαλουκάς
7) Σπανούλης
8) Μπαζίλε
9) Ματσιγιάουσκας
10) Πριτζιόνι

Το 1 (τον Σάρας) τον θεωρώ καθαρά πρώτο. Το 2-3 θα μπορούσαν να είναι και ανάποδα όπως και τα 6-7. Ο Τεόντοσιτς επίσης ίσως αναρριχηθεί μια θέση στην πορεία. Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν αναφέρετε τον μεγάλο - τον τεράστιο - τον γίγαντα Τζιανλούκα Μπαζίλε!


Θεωρεις δηλαδη τεοντοσιτς λανγκτον οτι εχουν καλυτερη πορεια απο Σπαν μεχρι τωρα;Και απο αποψη αποδοσης αλλα και απο αποψη επιτυχιων ο Βασιλης μεσα στη 4αδα πρεπει να ειναι θεωρω


1)Ναβαρο
2)Σαρουνας
3)Σπανουλης
4)Διαμαντιδης
5)Παπαλουκας
6)Πριτζιονι
7)Παρκερ
8)Μπραουν
9)Τεοντοσιτς
10)Φορντ
giorgos14
QUOTE(colonel gomelsky @ May 12 2015, 08:45 ) *
Δυσκολάκι. Έχουμε:

1) Γιασικεβίτσιους
2) Ναβάρο
3) Διαμαντίδης
4) Λάνγκντον
5) Τεόντοσιτς
6) Παπαλουκάς
7) Σπανούλης
8) Μπαζίλε
9) Ματσιγιάουσκας
10) Πριτζιόνι

Το 1 (τον Σάρας) τον θεωρώ καθαρά πρώτο. Το 2-3 θα μπορούσαν να είναι και ανάποδα όπως και τα 6-7. Ο Τεόντοσιτς επίσης ίσως αναρριχηθεί μια θέση στην πορεία. Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν αναφέρετε τον μεγάλο - τον τεράστιο - τον γίγαντα Τζιανλούκα Μπαζίλε!


Θεωρεις δηλαδη τεοντοσιτς λανγκτον οτι εχουν καλυτερη πορεια απο Σπαν μεχρι τωρα;Και απο αποψη αποδοσης αλλα και απο αποψη επιτυχιων ο Βασιλης μεσα στη 4αδα πρεπει να ειναι θεωρω


1)Ναβαρο
2)Σαρουνας
3)Σπανουλης
4)Διαμαντιδης
5)Παπαλουκας
6)Πριτζιονι
7)Παρκερ
8)Μπραουν
9)Τεοντοσιτς
10)Φορντ
Manu7
Colonel ρεσιτάλι τρολιάς...

Τεόντοσιτς πάνω από Σπανούλη - Παπαλουκά.

Να υποθέσω ως το 2010 είχαμε τουλάχιστον Σπανούλη πάνω από το κωλόπαιδο Τεόντοσιτς και τον λίγο Παπαλουκά που έκανε καριέρα στις πλάτες του Λάνγκτον και του Σίσκα. icon_drunk.gif Ε η πορεία του Σέρβου μετά έδειξε γιατί ξεπέρασε τον προδότη .
ssoulliss
Ενδιαφέρον. Εγώ βάζω κριτήρια ταλέντο, legacy ,Εθνικές ομάδες, Ευρωπαϊκοί τίτλοι και μετά εγχώρια τρόπαια.

  1. Χουάν Κάρλος Ναβάρο :Μέγας σκόρερ, αρχηγός της εθνικής Ισπανίας, οκτώ μετάλλια με αυτήν τα τρία χρυσά. Δύο Ευρωλίγκες . Όταν σταματήσει θα μιλάμε για έναν από τους κορυφαίους παίκτες όλων των εποχών.
  2. Σάρας Γιασικεβίτσιους : Μαέστρος στην επίθεση και χαρισματικός πασέρ. Τρία μετάλλια με την εθνική Λιθουανίας ,το ένα χρυσό και τρεις Ευρωλίγκες. Ίσως ο καλύτερος στο πικ-εν-ρολ που έχουμε δει τα τελευταία χρόνια.
  3. Θοδωρής Παπαλουκάς : Ο δίμετρος πλέϊ-μέίκερ. Έκανε σταρ τον ρόλο του έκτου παίκτη. Δύο μετάλλια με την εθνική μας το ένα χρυσό. Δύο Ευρωλίγκες. Πρωταγωνίστησε και αγαπήθηκε στην ΤΣΣΚΑ. Ο πρώτος πόιντ-φόργουορντ. Με αυτόν μπροστάρη έχουν γίνει μερικές από τις μεγαλύτερες ανατροπές στην ιστορία του Ευρωπαϊκού μπάσκετ.
  4. Μάρκους Μπράουν : Τιμής ένεκεν στο μεγαλύτερο αμερικάνο σκόρερ της Ευρωλίγκας. Μόνο ο Ναβάρρο είναι από πάνω του. Καλός παίκτης και πάντα σε καλές ομάδες.
  5. Δημητρης Διαμαντίδης : Μεγάλος συμπαίκτης. Ίσως ο μεγαλύτερος από όλους σε άμυνα και επίθεση. Τρεις Ευρωλίγκες και δύο μετάλλια με την εθνική μας, το ένα χρυσό. Παίκτης που χρόνο με τον χρόνο βελτιωνόταν. Όταν σταματήσει θα είναι ο μεγαλύτερος παίκτης στην ιστορία του Παναθηναϊκού.
  6. Βασίλης Σπανούλης : Σκύλος! Τρεις ευρωλίγκες, τρια μετάλλια με την εθνική -το ένα χρυσό. Στη μέρα του ασταμάτητος. Εσχάτως και πολύ καλός πασέρ. Δεν δέχεται την ήττα. Το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα γκαρντ που τα βάζει με ψηλούς.
  7. Τζιανλόυκα Μπαζίλε: Αρχηγός της εθνικής Ιταλίας.Καλός αμυντικός. Μεγάλα "καρύδια". Δυό μετάλλια με αυτή, το ένα χρυσό. Την πρώτη πενταετία του 2000 σίγουρα συγκαταλέγεται στους τρεις κορυφαίους. Δεν έχει ακόμη βρεθεί στην γείτονα χώρα κάποιος να καλύψει την προσωπικότητα του και την ποιότητα του.
  8. Τράϊαν Λανγκτον : Μεγάλος σουτέρ. Κέρδισε την Ευρωλίγκα δύο φορές με την ΤΣΣΚΑ. Μεγάλος πονοκέφαλος για τις αντίπαλες άμυνες. Καλός αμυντικός. Κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο με την εθνική ΗΠΑ το 1998.
  9. Ιγκόρ Ρακόσεβιτς : Σεσημασμένος σκόρερ. Τρεις φορές πρώτος στην Ευρωλίγκα- πολυνίκης. Δύο χρυσά μετάλλια με την εθνική Γιουγκοσλαβίας.
  10. Πάμπλο Πριτζίονι : Πλέι-μέικερ που άργησε να αναδειχθεί. Οργανωτής από τους λίγους με τρομερή άμυνα και καλό σουτ. Ανθεκτικός. Πέντε μετάλλια με την εθνική του , το ένα χρυσό.


Υπάρχουν οι Τεόντοσιτς -ίσως να τον αδίκησα- , Χουέρτας και Χόλντεν που μου έρχονται πρόχειρα στο μυαλό.
RipCity
1.Σάρας
2.Σπανούλης
3.Διαμαντίδης
4.Παπαλουκάς
5.Ναβάρο
6.Χόλντεν
7.Πριχιόνι
8.Μπράουν
9.Τεόντοσιτς
10.Λάκοβιτς
colonel gomelsky
QUOTE(Manu7 @ May 12 2015, 11:29 ) *
Colonel ρεσιτάλι τρολιάς...

Τεόντοσιτς πάνω από Σπανούλη - Παπαλουκά.

Να υποθέσω ως το 2010 είχαμε τουλάχιστον Σπανούλη πάνω από το κωλόπαιδο Τεόντοσιτς και τον λίγο Παπαλουκά που έκανε καριέρα στις πλάτες του Λάνγκτον και του Σίσκα. icon_drunk.gif Ε η πορεία του Σέρβου μετά έδειξε γιατί ξεπέρασε τον προδότη .



Γράψε τη δικιά σου να τη συζητήσουμε... bball.gif
Manu7
QUOTE(colonel gomelsky @ May 12 2015, 19:01 ) *
Γράψε τη δικιά σου να τη συζητήσουμε... bball.gif

Ρε συ κολόνελ... Δεν κριτικάρω τη λίστα σου.

Στα τελευταία σου ποστ ντε και καλά θες να μειώσεις τον Σπανούλη.
Είναι που μόνο αυτός έχει κόμπλεξ...

Επίσης πόσο ξεκάθαρα θα μας παίρνατε για τρελούς εμάς τους κομπλεξικους ολυμπιακούς αν το 2010 βάζαμε τον Σπανούλη κάτω από Τεόντοσιτς. Και όχι τίποτα άλλο, αλλά διάολε τα επόμενα χρόνια σε διαψεύδουν και συ τον βάζεις από κάτω.

Σε κάποια πράγματα δεν χωράει υποκειμενικότητα.

Dinkins
1. Σάρας
2. Διαμαντίδης
3. Ναβάρο
4. Παπαλουκάς

Και μετά στο ίδιο πανω-κάτω καζάνι Χόλντεν-Λάνγκτον-Μπράουν-Σπανούλης-Πριγκιόνι και σύντομα ΝτεΚολό-Τεοντόσιτς
επαθα λαστιχο
Καλύτερα η ερώτηση έπρεπε να είναι "τι ομάδα είστε"
D-Wade
QUOTE(επαθα λαστιχο @ May 12 2015, 21:22 ) *
Καλύτερα η ερώτηση έπρεπε να είναι "τι ομάδα είστε"

smiley.gif Σωστά.
colonel gomelsky
QUOTE(Manu7 @ May 12 2015, 21:17 ) *
Ρε συ κολόνελ... Δεν κριτικάρω τη λίστα σου.

Στα τελευταία σου ποστ ντε και καλά θες να μειώσεις τον Σπανούλη.
Είναι που μόνο αυτός έχει κόμπλεξ...

Επίσης πόσο ξεκάθαρα θα μας παίρνατε για τρελούς εμάς τους κομπλεξικους ολυμπιακούς αν το 2010 βάζαμε τον Σπανούλη κάτω από Τεόντοσιτς. Και όχι τίποτα άλλο, αλλά διάολε τα επόμενα χρόνια σε διαψεύδουν και συ τον βάζεις από κάτω.

Σε κάποια πράγματα δεν χωράει υποκειμενικότητα.


Δλδ οι απόψεις (σεβαστές από μένα) που θέλουν τον Ναβάρο πάνω από τον Σάρας και τον Σπανούλη πάνω από τον Διαμαντίδη είναι αντικειμενικές; Δεν περίμενα τόσο ρηχή κριτική από σένα. Μιλάμε για 15 χρόνια. Στα περισσότερα από αυτά τα χρόνια ο ΟΣΦΠ ήταν εξαφανισμένος και παρ όλα αυτά το 30% της λίστας είναι παίκτες του. Να έβαζα και τον ...Μαντζαρη μήπως; Πόσους παίκτες του ΠΑΟ έβαλα; 2. Της ΤΣΣΚΑ; Πάλι 2. Και ΠΑΟ και ΤΣΣΚΑ πρωταγωνιστούν τα τελευταία 15 χρόνια συνέχεια. Τέλος, τη γνώμη που έχω για τον παίχτη Σπανούλη, την έχω από τότε που έπαιζε στον ΠΑΟ. Η γνώμη μου για την "προσωπικότητα" Σπανούλης άλλαξε αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την παικτική του αξία. Περιμένω τη λίστα σου.

Η γνώμη μου για τον Τεόντοσιτς είναι σταθερή και ανεξάρτητη από τον αν παίζει στον ΟΣΦΠ ή όχι. Αυτό -αν δει το ποστ κάποιος παλιός- μπορεί να το επιβεβαιώσει.
RipCity
τι σχέση έχει που ανήκουν οι παίκτες. φαντάζομαι δεν έβαλε κανείς τον Τεό του Ολυμπιακού αλλά τον Τεό της ΤΣΚΑ. και φυσικά όχι τον Σάρας του ΠΑΟ αλλά της Μακάμπι και της Μπαρτσελόνα.
για Σπανούλη όχι μόνο Ολυμπιακός αλλά ΠΑΟ-Ολυμπιακός.
Manu7
QUOTE(colonel gomelsky @ May 12 2015, 23:07 ) *
Δλδ οι απόψεις (σεβαστές από μένα) που θέλουν τον Ναβάρο πάνω από τον Σάρας και τον Σπανούλη πάνω από τον Διαμαντίδη είναι αντικειμενικές; Δεν περίμενα τόσο ρηχή κριτική από σένα. Μιλάμε για 15 χρόνια. Στα περισσότερα από αυτά τα χρόνια ο ΟΣΦΠ ήταν εξαφανισμένος και παρ όλα αυτά το 30% της λίστας είναι παίκτες του. Να έβαζα και τον ...Μαντζαρη μήπως; Πόσους παίκτες του ΠΑΟ έβαλα; 2. Της ΤΣΣΚΑ; Πάλι 2. Και ΠΑΟ και ΤΣΣΚΑ πρωταγωνιστούν τα τελευταία 15 χρόνια συνέχεια. Τέλος, τη γνώμη που έχω για τον παίχτη Σπανούλη, την έχω από τότε που έπαιζε στον ΠΑΟ. Η γνώμη μου για την "προσωπικότητα" Σπανούλης άλλαξε αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την παικτική του αξία. Περιμένω τη λίστα σου.

Η γνώμη μου για τον Τεόντοσιτς είναι σταθερή και ανεξάρτητη από τον αν παίζει στον ΟΣΦΠ ή όχι. Αυτό -αν δει το ποστ κάποιος παλιός- μπορεί να το επιβεβαιώσει.

Tώρα τι μου λες για τους υπολοίπους; Πόσο πιο ξεκάθαρος να γίνω? Μιλάω για τον Τεόντοσιτς. Η λίστα είναι τοπ 10 guards στην Ευρώπη 2000-2015 και ο Τεόντοσιτς έχει περίοπτη θέση πάνω από Σπανούλη και Παπαλουκά. Δεν μιλάμε για το ποιος μας αρέσει.

Θυμάμαι τον Τεόντοσιτς τον ήθελες ακόμη και στον ΠΑΟ του Ζοτς. Δεν τα ξεχνάω.

Αλλά πώς γίνεται ένας άτιτλος γκαρντ που έχει κάψει τις ομάδες του πολλάκις να μπαίνει πάνω από έναν 3 φορές Πρωταθλητή Ευρώπης και mvp των φαιναλ φορ κλπ κλπ κλπ ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω. Εκτός αν οι τίτλοι (που φυσικά δεν ξεχωρίζουν μόνο αυτοί τον Σπανούλη σε σχέση με τον Τεόντοσιτς) δεν παίζουν ρολο για σένα.

Το ότι έβαλες τον Ναβάρο όμως πάνω από άλλους προφανώς δεν μου φαίνεται περίεργο. Για σένα αξίζει να είναι Νο1 ή Νο2 για άλλους 3 ή 4. Κανείς δεν θα τον έβαζε κάτω από τον Τεόντοσιτς όμως.

Αυτό με τους παίχτες του Ολυμπιακού δεν το καταλαβαίνω. Όλα έχουν σχέση με τον Σπανούλη Αυτός άλλαξε στρατόπεδο, όχι ο Παπαλουκάς ή ο Σάρας. Σε σχέση με αυτόν η κρίση αλλάζει.
επαθα λαστιχο
Ρε συ Κόλονελ έλεος.Ο Σπανούλης έφυγε πριν από 5 χρόνια,και έχεις την ίδια άποψη για αυτόν,λες και δεν έχει μεσολαβήσει κάτι σε αυτή την πενταετία*.Δηλαδή ο Γκασόλ ο μικρός δεν είναι πλέον ο κορυφαίος σέντερ του κόσμου,επειδή κάποτε ήταν ένας ψηλός της σειράς?Μου θύμισες μια έντονη διαμάχη που είχα με ένα άλλο μέλος του φόρουμ που δεν γράφει πια,που δεν εννοούσε να καταλάβει ότι ο Χουέρτας ανήκε τότε(2010-2011) στην ίδια σχεδόν κάστα με τον Σπανούλη(επαναλαμβάνω,ΤΟΤΕ),επειδή δεν είχε σπουδαίο παρελθόν,αγνοώντας την κατακόρυφη βελτίωσή του.
Δεν είναι το ίδιο,εδώ μιλάμε για διάρκεια δεκαπενταετίας αλλά παραμένει το προβληματικό σκεπτικό.
Ο Σπανούλης κάτω από Παπαλουκά(κυρίως) και Τεοντόσιτς δεν μπαίνει ούτε με ΠΝΠ.
Το Ναβάρο-Σπαν-ΔΔ-Γιασικεβίτσιους με τυχαία σειρά είναι locked για την πρώτη τετράδα.

*Ενδεικτικά,5 All-Εuroleague Teams,2 FFMVP,1 Season MVP.Όλα αυτά μετά την φυγή του
HLR CENATION
1)Γιασικεβιτσιους
2)Διαμαντιδης
3)Ναβαρο
4)Ροντριγκεθ
5)Σπανουλης
6)Πριτζιονι
7)Παπαλουκας
8)Τερελ Μακινταιρ
9)Μαρκους Μπραουν
10)Ιγκορ Ρακοσεβιτς
Μηχανολόγος
Γιασικεβίτσιους , Πάρκερ (USA) , Διαμαντίδης , Σπανούλης
λίγο πιο κάτω
Λάνγκτον
Χόλντεν
Παπαλουκάς
Μπαζίλε
Γιουλ
Ροντρίγκεθ


QUOTE(Μηχανολόγος @ Sep 2 2015, 11:44 ) *
Γιασικεβίτσιους , Πάρκερ (USA) , Διαμαντίδης , Σπανούλης
λίγο πιο κάτω
Λάνγκτον
Χόλντεν
Παπαλουκάς
Μπαζίλε
Γιουλ
Ροντρίγκεθ


μέγα λάθος ξέχασα Ναβάρο στους πρώτους και βγαίνει ο Ροντρίγκεθ
AJSlaughter6
Sarunas Jasikevicius
Dimitris Diamantidis
Vassilis Spanoulis
Milos Teodosic
Juan Carlos Navarro
Anthony Parker
JR Holden
Thodoris Papaloukas
Trajan Langdon
Marcus Brown

η σειρα ειναι τυχαια και οχι καταταξη
Dred11
Δεν καταλαβαίνω γιατί την πέσατε πολλοί στον colonel. Ένας τρόπος να κρίνει κανείς είναι βάσει του ταλέντου που βλέπει και ένας άλλος βάσει των επιτυχιών που όμως δεν είναι ατομικές. Και για μένα ο Teodosic είναι μεγαλύτερο ταλέντο από τον Σπανούλη και το συζητάω για τον Διαμαντίδη. Επίσης και για μένα κριτήριο είναι η φωτογραφία του αθλητή στην κορυφή της καριέρας του σε ατομική επίδοση. Eν πάση περιπτώσει την άποψή του λέει ο άνθρωπος, δεν τρολάρει. Όσο για μένα θα επανέλθω με τη δεκάδα μου αφού τη σκεφτώ καλύτερα.
a bullet for your head
QUOTE(jvalin @ Jan 27 2015, 04:37 ) *
Και ο Ginobili δικαιούται θέση στη συζήτηση. Τη διετία 2000-2002 έπαιζε στην Kinder.

Good point. Είχε συζητηθεί ξανά αυτό το πράγμα παλιότερα σε ενα άλλο poll.
Το δικό μου top10:
1.Α. Παρκερ
2.Ναβαρο
3.Παπαλουκας
4.Σάρας
5.Διαμαντίδης
6.Σπανουλης
7.Μανου
8.Ρακοσεβιτς
9.Χολντεν
10.Μακινταιρ
sinkazama82
1. Α. Παρκερ
2. Πριτζιόνι
3. Τζινόμπιλι
4. Διαμαντίδης
5. Παπαλουκάς
6. Μάιερς
7. Γιασικεβίτσιους
8. Σπανούλης
9. Ροντρίγκεζ
10. Καλντερόν
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.