Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός-Παναθηναικός , 3ος Τελικός 2008-9
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4
PAKMAN
Παίζοντας με την πλάτη στον τοίχο μήπως ο Ολυμπιακός ξυπνήσει και κάνει την μεγάλη ανατροπή???
Μετά πολλοι θα καταπιούν την γλώσσα τους smiley.gif
spysta
Δεν ξερω ποσοι το παρατηρησατε αλλα παλι κερδισαμε το τζαμπολ στο β ματς .. οπως και στο πρωτο ματς .. οπως και σε ολα τα σημαντικα ματς που χασαμε !!!!!!!!!!!!!!Η καταρα συνεχιζεται ..
μπουουουου μπουουουου ..
σπουκι

magic.gif
PAKMAN
Όπως και στο Βερολίνο.... cool.gif
giannis_
QUOTE(spysta @ May 27 2009, 02:34 ) *
Δεν ξερω ποσοι το παρατηρησατε αλλα παλι κερδισαμε το τζαμπολ στο β ματς .. οπως και στο πρωτο ματς .. οπως και σε ολα τα σημαντικα ματς που χασαμε !!!!!!!!!!!!!!Η καταρα συνεχιζεται ..
μπουουουου μπουουουου ..
σπουκι

magic.gif

spysta στο χα πει και την προηγουμενη φορα θα μας περασουν για τρελους μην τα λες αυτα......


οσο για το νικητη θα ελεγα ολυμπιακος,οι λογοι πολλοι!
Κυριως ο εγωισμος των παιχτων του ολυμπιακου και οτι οι δικοι μας πρεπει να εχουν ψιλοκλαταρει!ο πεκο νομιζω δεν προπονηθηκε
stefan
QUOTE(giannis_ @ May 27 2009, 02:38 ) *
spysta στο χα πει και την προηγουμενη φορα θα μας περασουν για τρελους μην τα λες αυτα......


οσο για το νικητη θα ελεγα ολυμπιακος,οι λογοι πολλοι!
Κυριως ο εγωισμος των παιχτων του ολυμπιακου και οτι οι δικοι μας πρεπει να εχουν ψιλοκλαταρει!ο πεκο νομιζω δεν προπονηθηκε


Και εγω για αυτο το παιχνιδι δινω προβαδισμα στον Ολυμπιακο,κυριως λογω εγωισμου.
Ηταν βαρυ πληγμα η ηττα με τοσο μεγαλη διαφορα στο ΟΑΚΑ που λογικα θα τους πεισμωσει.
Απο την αλλη εμεις βρισκομαστε σε καλη κατασταση και σε καλυτερη ψυχολογια.Αλλα ισως επηρεαστουμε απο την κουραση.
papaki_PAO
Ο φετινός Παναθηναϊκός μπορεί να νικήσει οποιαδήποτε ομάδα μέσα στην έδρα της!!!!!
Εάν δεν κερδίσει την Πέμπτη θα είναι μόνο και μόνο για να το σηκώσουμε στο ΟΑΚΑ!!!
kotzito
Αυτη τη φορα πιστευω οτι θα νικησουμε.Η ψυχολογια ειναι πολυ χαμηλη και οι πιθανοτητες να γυρισουμε την σειρα ειναι μια στο εκατομμυριο(ναι,υπαρχουν πιθανοτητες tongue.gif )αλλα μονο και μονο για την ιστορια του Ολυμπιακου και για τον κοσμο πιστευω θα το παρουμε το παιχνιδι.Ο κοσμος ειναι καζανι που βραζει και σε ενδεχομενο νεας ηττας δεν αποκλειω να πεφτουν αντικειμενα στους παικτες και στον Γιαννακη.Αυριο θα παιξουμε και την τελευταια μας ελπιδα για τον τιτλο.Πιστευω τουλαχιστον οτι ο Γιαννακης θα εχει μαθει λιγο και θα βαλει τον Σχορτσανιτη να παιξει αρκετα και οχι ενα λεπτο παλι.Επισης αν ο Γκριρ κανει παλι ασχημη εμφανιση αυριο,μαλλον θα ειναι το τελευταιο του παιχνιδι με τον Ολυμπιακο.Απο την αλλη ο ΠΑΟ αν θελει πολυ,μπορει να μας κανει πλακα.Παρ' ολα αυτα και με δεδομενο οτι το επομενο παιχνιδι ειναι την Δευτερα,πιστευω οτι για λογους ξεκουρασης και για να σηκωσει την κουπα μεσα στο ΟΑΚΑ δεν θα χτυπησει ιδιαιτερα το παιχνιδι.


Υ.Γ. Βορεαδης διαιτητης.Ωχ sad.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(kojito @ May 27 2009, 09:32 ) *
Υ.Γ. Βορεαδης διαιτητης.Ωχ sad.gif

Ω, ρε γλεντια.......
Και πανω που σκεφτομουν να μην παω αυριο, τωρα δεν το χανω με τιποτα.

vastravoud
Πολλά πράγματα είναι ο Ζοτς, αλλά υποτιμητής των αντιπάλων σίγουρα δεν είναι. Θεωρώ αδύνατο να "μη χτυπήσει" το παιχνίδι με την προοπτική της φιέστας στο ΟΑΚΑ. Αν είσαι σε θέση να πάρεις πρωτάθλημα το χτυπάς, και κάνεις μετά φιέστα με την Παρτιζάν, άνετα και χωρίς ρίσκο επεισοδίων
Paris87
Εγω περιμενα να δω το πεισμα των παιχτων του Ολυμπιακου στο 2ο παιχνιδι, οπου και επρεπε αφου δεν ειχε τελειωσει τιποτα...
Με βαση αυτο, αν πεσει κ κανενα γιουχαρισμα και ο Παο παιξει πολυ καλα (οχι οπως το πρωτο, αλλα ουτε οπως το 2ο)
νομιζω πως θα τελειωσει η σειρα εκει
Timemaster
QUOTE(kojito @ May 27 2009, 09:32 ) *
Υ.Γ. Βορεαδης διαιτητης.Ωχ sad.gif



Κάτι μου λέει πως οι Γιανακοπουλέοι έχουν πεισμώσει που πάει ο Ολυμπιακός να σηκώσει κεφάλι και θέλουν να το πάρουν μέσα στην φωλιά του εχθρού!!!
Και να την σπάσουν τελείως στο Αγγελοπουλέικο.

Συν να τιμωρήσουν την έδρα για τους πρώτους 10 αγώνες της επόμενης χρονιάς

smiley.gif


Υ.Γ. Λύκε; μη ξεχάσεις τα πολεμοφόδια.

smiley.gif
rankin
Η επιστροφή των Τζεντάι!!!!
Ετοιμάστε τα φωτόσπαθα...
bougatsas
QUOTE(kojito @ May 27 2009, 09:32 ) *
Αυτη τη φορα πιστευω οτι θα νικησουμε.Η ψυχολογια ειναι πολυ χαμηλη και οι πιθανοτητες να γυρισουμε την σειρα ειναι μια στο εκατομμυριο

Όπως λέει και ο αγαπημένος μου συγγραφέας (Terry Pratchett ) η μία στο εκατομμύριο πιθανότητες βγαίνουν 9 φορές στις 10.
Γι΄αυτό και πιστεύω πως έχετε 1 στις 943.512 να το γυρίσετε. smiley.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Timemaster @ May 27 2009, 10:14 ) *
Κάτι μου λέει πως οι Γιανακοπουλέοι έχουν πεισμώσει που πάει ο Ολυμπιακός να σηκώσει κεφάλι και θέλουν να το πάρουν μέσα στην φωλιά του εχθρού!!!
Και να την σπάσουν τελείως στο Αγγελοπουλέικο.
Συν να τιμωρήσουν την έδρα για τους πρώτους 10 αγώνες της επόμενης χρονιάς smiley.gif
Υ.Γ. Λύκε; μη ξεχάσεις τα πολεμοφόδια.
smiley.gif

Τα εχω ολα ετοιμα.
sir-elric
30 ποντους θα φαμε και θα γουσταρουμε! το λογικο θα ηταν ο εγωισμος τους, το μελλων τους , τα λεφτα που παιρνουν να παιξουν καποιο ρολο και να μπουν και να παρουν το παιχνιδι αλλα δυσκολα !!!
kolokotronis
Πιστεύω ότι για να πάρει τη νίκη ο οσφπ πρέπει να καθαρήσει νωρίς το ματς.
Αν πάει στον πόντο, στο 4ο δεκάλεπτο, ο ολυμπιακός θα καταρεύσει ψυχολογικά.
Το στοίχημα για τους παίκτες του τριφυλλιού είναι να κατέβουν να παίξουν σαν να είναι η σειρά στο 0-0 ή 1-1.
Κάτι αρκετά δύσκολο, έχοντας στο μυαλό τους και το +27 του 2ου ματς.
Νομίζω, αν περιοριστεί ξανά ο Γκριρ έχουμε τον πρώτο λόγο.
spysta
AMAN .. o Λαρυ ugly_tocktock.gif
colonel gomelsky
QUOTE(spysta @ May 27 2009, 16:02 ) *
AMAN .. o Λαρυ ugly_tocktock.gif


Ε άμα δεν μας κάνει και ο Λάρυ για διαιτητής, τότε ποιός κάνει; Διαιτητής φ4 είναι! Η μεμψιμοιρία για τους διαιτητές είναι ένας από τους παράγοντες που ρίξαν όλα αυτά τα χρόνια τον οσφπ. Όσο για το ματς μεγάλο ρόλο θα παίξει η στάση του κόσμου του ολυμπιακού. Έτσι και αποδοκιμάσει Γιαννάκη και παίκτες τότε και το ελάχιστο κίνητρο που τους απόμεινε (wink.gif θα χαθεί. Για ποίον να παίξουν όλοι πλην Παπαλουκά Μπουρούση; Για τη φανέλα;

Υ.Γ. Ο Τεο ας το παραδώσει από σήμερα το περιβραχιόνιο στον Μπουρούση. Αξίζει να το φοράει στο τελευταίο ματς της σεζόν ο μελλοντικός παίκτης του Σαν Αντόνιο ή της Ρεαλ ή του ......Παναθηναικού
PAKMAN
Εγώ πάντως έπαιξα 200 € στην νίκη Ολυμπιακού . Είναι σίγουρα λεφτά. Θα παίξουν σαν σκυλιά και οι Παναθηναικοί εφησυχασμένοι θα πάνε γιά να το πάρουνε στο τέταρτο και να κάνουνε και γύρο θριάμβου.Ειδικά μετα το +27 θα παίξουν χαλαρά..... Ελπίζω βεβαια να βγώ λάθος αλλά 71.gif
apkat
QUOTE(colonel gomelsky @ May 27 2009, 16:15 ) *
Υ.Γ. Ο Τεο ας το παραδώσει από σήμερα το περιβραχιόνιο στον Μπουρούση. Αξίζει να το φοράει στο τελευταίο ματς της σεζόν ο μελλοντικός παίκτης του Σαν Αντόνιο ή της Ρεαλ ή του ......Παναθηναικού


Kαι η Ρεαλ και ο Παο παρα πολυ θα ηθελαν εναν τετοιο παικτη βεβαια αλλα ο Ολυμπιακος δεν θα αφησει τον Μπουρουση να φυγει για πολλα χρονια..
colonel gomelsky
QUOTE(apkat @ May 27 2009, 16:20 ) *
Kαι η Ρεαλ και ο Παο παρα πολυ θα ηθελαν εναν τετοιο παικτη βεβαια αλλα ο Ολυμπιακος δεν θα αφησει τον Μπουρουση να φυγει για πολλα χρονια..



φίλε απκατ δεν ειρωνεύτηκα τον Μπουρούση. Σε καμία περίπτωση. Παικταράς είναι ο άνθρωπος και προφανώς θα τον ήθελαν όλοι. Η Ρεάλ συγκεκριμένα παεί του χρόνου να κάνει γερή ομάδα με μεγάλο μπάτζετ. Πολύ δύσκολο να ρθεί φέτος ο Μπουρούσης στον ΠΑΟ. ΑΝ, λέω ΑΝ και του χρόνου όμως δεν πάρει τπτ τότε μην το αποκλείεις.

Φίλε ΠΑΚΜΑΝ ελπίζω να έχεις οικονομική επιφάνεια, αλλιώς ....ζόρικα τα πράγματα (αλήθεια τι αποδόσεις έδινε?)
j-kidd13
Ενταξει δεν νομιζω οτι ειναι ευκολη η σκουπα...(οχι οτι θα μου προκαλεσει εκληξη αν κερδισουμε και 2η φορα στο ΣΕΦ),θα ειναι πολυ βαρυ για ολους στον Ολυμπιακο να χασουν με πλεονεκτημα εδρας το πρωταθλημα με 3-0...Βεβαια η ψυχολογια της ομαδας δεν βρισκεται λογικα σε υψηλο σημειο και δεν ξερω πως μπορει να βγει αυτο στο παρκε.Και δεν ξερω ποσοι απο τον Ολυμπιακο πιστευουν οτι μπορει να γυρισει η σειρα...Το παιχνιδι ειναι 50-50...
PAKMAN
Στο Black-jack λέγεται insurance... Αν χάσω 200 € θα έχω πάρει πρωτάθλημα και αντίστοιχα αν χασω το παιχνίδι θα έχω κερδίσει 180 € . Οπότε είτε έτσι είτε αλλιώς είμαι κερδισμένος. Γιά άλλον είναι 20 € το insurance και για αλλους 10.000 €
Απλώς και ωραίος τρόπος. Δοκιμάστε τον σε παιχνίδια με αγχος να δείτε τι ωραία που θα νοιώθετε κατά την διάρκεια του αγώνα... cool.gif

QUOTE(colonel gomelsky @ May 27 2009, 16:24 ) *
Φίλε ΠΑΚΜΑΝ ελπίζω να έχεις οικονομική επιφάνεια, αλλιώς ....ζόρικα τα πράγματα (αλήθεια τι αποδόσεις έδινε?)

colonel gomelsky
QUOTE(j-kidd13 @ May 27 2009, 16:30 ) *
Ενταξει δεν νομιζω οτι ειναι ευκολη η σκουπα...(οχι οτι θα μου προκαλεσει εκληξη αν κερδισουμε και 2η φορα στο ΣΕΦ),θα ειναι πολυ βαρυ για ολους στον Ολυμπιακο να χασουν με πλεονεκτημα εδρας το πρωταθλημα με 3-0...Βεβαια η ψυχολογια της ομαδας δεν βρισκεται λογικα σε υψηλο σημειο και δεν ξερω πως μπορει να βγει αυτο στο παρκε.Και δεν ξερω ποσοι απο τον Ολυμπιακο πιστευουν οτι μπορει να γυρισει η σειρα...Το παιχνιδι ειναι 50-50...


50-50 είναι όντως γιατί η ανωτερότητα του ΠΑΟ καλύπτεται ίσως από την έδρα. Είπα όμως και πριν ότι είναι αστάθμητο πως θα αντιδράσει η κερκίδα του οσφπ. Π.χ. Είμαστε στο 15 και ο ΠΑΟ είναι μπροστά με 8 και στην επόμενη φάση καρφώνει ο Μπατίστ με το γνωστό του τρόπο. κτλ κτλ
spysta
καλα τωρα σε λογικα πλαισια .. με μηδεν ψυχολογια ..επεισοδια στου Ρεντη.. τεταμενη ατμοσφαιρα και ολα αυτα που εχουν γινει τις τελευταιες 10 μερες .. ο ΠΑΟ νικαει ευκολα με +10 .
Δυστυχως ειναι τραγικο με πλεονεκτημα εδρας να χασουμε το πρωταθλημα με 3-0 .. αλλα προς τα εκει παει το πραγμα κατα 70% ...
οσοι λενε οτι ο ΠΑΟ θα κατεβει απλα για να παιξει και να κανει τον γυρο του θριαμβου στο 4ο ματς ειναι απλα γελασμενοι ..
ο ΠΑΟ θα το κυνηγησει το ματς μεχρι τελικης πτωσεως .. αφενος για να γινει ακομα μεγαλυτερος θριαμβος το πρωταθλημα με 2 νικες στο ΣΕΦ .. και αφετερου για να προκληθει ενταση στο ΣΕΦ .. να κανουν μεγαλυτερη καζουρα οι πρασινοι και να φαμε και αλλες 3-4 αγωνιστικες
colonel gomelsky
QUOTE(spysta @ May 27 2009, 16:38 ) *
καλα τωρα σε λογικα πλαισια .. με μηδεν ψυχολογια ..επεισοδια στου Ρεντη.. τεταμενη ατμοσφαιρα και ολα αυτα που εχουν γινει τις τελευταιες 10 μερες .. ο ΠΑΟ νικαει ευκολα με +10 .
Δυστυχως ειναι τραγικο με πλεονεκτημα εδρας να χασουμε το πρωταθλημα με 3-0 .. αλλα προς τα εκει παει το πραγμα κατα 70% ...
οσοι λενε οτι ο ΠΑΟ θα κατεβει απλα για να παιξει και να κανει τον γυρο του θριαμβου στο 4ο ματς ειναι απλα γελασμενοι ..
ο ΠΑΟ θα το κυνηγησει το ματς μεχρι τελικης πτωσεως .. αφενος για να γινει ακομα μεγαλυτερος θριαμβος το πρωταθλημα με 2 νικες στο ΣΕΦ .. και αφετερου για να προκληθει ενταση στο ΣΕΦ .. να κανουν μεγαλυτερη καζουρα οι πρασινοι και να φαμε και αλλες 3-4 αγωνιστικες


Καλά τα λες σπυστα αλλά μετά πάλι θα φταίει ο ....Λάρυ κατά το γίγαντα Μπουντούρη smiley.gif
PAKMAN
Εγώ απεύχομαι ήττα Ολυμπιακού καθαρά και μόνο γιατί σε αυτήν την περίπτωση υπάρχει πιθανότητα να γίνουν τεράστια επεισόδια και μεχρι άκουγα το πρωί στο ραδιόφωνο ΞΥΛΟ στους ΠΑΙΚΤΕΣ. Πράγματα ανεπίτρεπτα ακόμα και να τα ξεστομίζεις. Μετά άντε κράτα τον Μπουρούση και τον Πρίντεζη και άντε να σου έρθει άλλος Αμερικάνος. Παιδιά ηρεμήστε...δεν είναι η ζωη μας...Παιχνιδάκι είναι να κανουμε την πλάκα μας. Αλλά δυστηχώς η παιδεία μας δεν μας επιτρέπει να το δούμε έτσι....

Στο ΝΒΑ ,στην Ισπανιά,και σε όλες τις ευρωπαικές χώρες εκτός Σερβίας και Τουρκίας για παιχνιδάκι το βλέπουν. Εμείς το βλέπουμε ως προεκταση του ...πουλιού μας....Τι να πω??????
basketikos2813
σιγουρα μεγαλο ρολο θα παιξει το πως θα μπουν οι ομαδες στο παρκε.αν οι "πρασινοι" καταφερουν και παρουν για εναν ακομα αγωνα κεφαλι στο σκορ τα πραγματα για τον ολυμπιακο θα γινουν πολυ δυσκολα.ιδιαιτερα αν συνυπολογισουμε την κακη ψυχολογια των πειραιωτων αλλα και τον αναβρασμο που επικρατει στον κοσμο.(στοιχεια που ηδη εχουν αναφερθει).
αν παντως γινει το 3-0 θα'χει ολοκληρωθει η καλυτερη χρονια στην ιστορια του μπασκετικου παναθηναικου.
colonel gomelsky
QUOTE(basketikos2813 @ May 27 2009, 16:50 ) *
σιγουρα μεγαλο ρολο θα παιξει το πως θα μπουν οι ομαδες στο παρκε.αν οι "πρασινοι" καταφερουν και παρουν για εναν ακομα αγωνα κεφαλι στο σκορ τα πραγματα για τον ολυμπιακο θα γινουν πολυ δυσκολα.ιδιαιτερα αν συνυπολογισουμε την κακη ψυχολογια των πειραιωτων αλλα και τον αναβρασμο που επικρατει στον κοσμο.(στοιχεια που ηδη εχουν αναφερθει).
αν παντως γινει το 3-0 θα'χει ολοκληρωθει η καλυτερη χρονια στην ιστορια του μπασκετικου παναθηναικου.



Αν ηττηθεί αύριο ο ΟΣΦΠ θα έχει το θάρρος ο Γιαννάκης να παραιτηθεί; Θα τον απολύσουν οι Αγγελόπουλοι; Υπομονή μια χρονιά ακόμη; Τα γράφω εδώ και όχι στο κατάλληλο ποστ γιατί θέλω να δω (και ακούω) απόψεις πόση σύνδεση υπάρχει ανάμεσα στο αυριανό παιχνίδι και στην παραμονή του.
spysta
QUOTE(colonel gomelsky @ May 27 2009, 14:54 ) *
Αν ηττηθεί αύριο ο ΟΣΦΠ θα έχει το θάρρος ο Γιαννάκης να παραιτηθεί; Θα τον απολύσουν οι Αγγελόπουλοι; Υπομονή μια χρονιά ακόμη; Τα γράφω εδώ και όχι στο κατάλληλο ποστ γιατί θέλω να δω (και ακούω) απόψεις πόση σύνδεση υπάρχει ανάμεσα στο αυριανό παιχνίδι και στην παραμονή του.

δεν υπαρχει καμια συνδεση ..μια ηττα παραπανω δεν θα αλλαξει κατι ..η αποφαση εχει παρθει .. αν ο Μεσινα συμφωνησει τοτε αυτος θα ειναι ο νεος μας προπονητης.
Σε αλλη περιπτωση το συζηταμε αν μενει ή οχι αναλογως τους προπονητες στην αγορα
basketikos2813
QUOTE(colonel gomelsky @ May 27 2009, 16:54 ) *
Αν ηττηθεί αύριο ο ΟΣΦΠ θα έχει το θάρρος ο Γιαννάκης να παραιτηθεί; Θα τον απολύσουν οι Αγγελόπουλοι; Υπομονή μια χρονιά ακόμη; Τα γράφω εδώ και όχι στο κατάλληλο ποστ γιατί θέλω να δω (και ακούω) απόψεις πόση σύνδεση υπάρχει ανάμεσα στο αυριανό παιχνίδι και στην παραμονή του.


παντα στον ολυμπιακο η βουληση του κοσμου επαιζε μεγαλο ρολο σε οποιο αθλημα κι αν αναφερομαστε.το κλιμα για το γιαννακη μπορει να αντιστραφει μονο με ενδεχομενη κατακτηση πρωταθληματος, κατι που φανταζει μαλον απιθανο να συμβει.αν χασει παντως (ανεξαρτητα το πως) θα πρεπει να εχει την ευθυξια να παραιτηθει δειχνοντας οτι δεν το νοιαζει η αποζημιωση κατι που ελαχιστοι εχουν κανει.
silversurfer
Εγώ θέλω να πάει ο Γιαννάκης ΤΣΣΚΑ κ να πάρει Ευρωπαϊκό icon_drunk.gif smiley.gif


Για το παιχνίδι βασικά ηρεμία στην κερκίδα κ βλέπουμε!! Τι ξύλο κ αηδίες είναι αυτά? Αν χάσετε πεθάνατε?? Που ζούμε? Εγώ αν ήμουν παίκτης που το συμβόλαιό μου έληγε θα κούναγα μαντήλι από τώρα.. Μη σας πω ότι θα το έπαιζα κ τραυματίας να μείνω στην απέξω.. Τι τρομοκρατία είναι αυτή ρε.. Είμαστε σοβαροί??
PrasiniThyella
Το μεγάλο + του Παναθηναϊκού και η διαφορά που έχει η φετινή ομάδα σε σχέση με τις προηγούμενες είναι οτι ΄΄ξεχνάει΄΄ τι έχει προηγηθεί και κοιτάει μόνο το συγκεκριμένο ματς.

Ο Παναθηναϊκός θα το χτυπήσει το παιχνίδι γιατί ο Ομπράντοβιτς ξέρει να προετοιμάζει τους παίκτες του και φαίνεται και απο τις δηλώσεις τους οτι θέλουν να το κερδίσουν μέσα στο Σεφ.Την πίεση την έχουν οι παίκτες του Ολυμπιακού με τους οπαδούς να είναι έτοιμοι να τους λιντσάρουν.Απ όσα ακούγονται μερικοί δεν θέλουν να αφήσουν να τελειώσει το παιχνίδι.Ίσως ο Ολυμπιακός να είχε περισσότερες πιθανότητες αν το παιχνίδι ήταν κεκλεισμένων των θυρών!!

Στο 2ο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ κανείς δεν περίμενε τον Ολυμπιακό τόσο κακό, καθώς όντας outsider μετά την ήττα στο Σεφ θα μπορούσε να αντιδράσει καλά.Όπως και στη μόνη σοβαρή νίκη του Ολυμπιακού φέτος στο εκτός με την Ταού που πήγε χωρις να περιμένει κανείς πολλά και με την Ταού να υποτιμά την ομάδα του Γιαννάκη.

Οπότε θεωρητικά θα μπορούσε να περιμένει κανείς αντίδραση στο 3ο ματς αλλά νομίζω πως οι παίκτες του Ολυμπιακού σκέφτονται περισσότερο το να μην πάνε στο ΟΑΚΑ, παρά οι παίκτες του Πάο το να πάνε στο ΟΑΚΑ.
vastravoud
Προσωπική εκτίμηση:

Ο λόγος που οι παίκτες του Παναθηναϊκού θέλουν να κερδίσουν είναι απλός: Όταν μπορείς να πάρεις τίτλο, τον παίρνεις όσο γρηγορότερα μπορείς. Υποτίμηση του αντιπάλου απλά δεν παίζει με Ζοτς προπονητή. Απλά θα μπουν για να κερδίσουν, επειδή αυτό έχουν μάθει να κάνουν. Αν μπορέσουν ή όχι είναι άλλο θέμα, αλλά σίγουρα αυτό θα ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ.

Εξυπακούεται ότι το τελευταίο που θέλουν είναι να "ταπεινώσουν" τους παίκτες του Ολυμπιακού, και πολύ περισσότερο δε θα γουστάρουν να πάθουν κακό οι συνάδελφοι τους. Παιχνίδι είναι, όχι πόλεμος, και ελπίζω οι πιθηκάνθρωποι που θα θελήσουν να πετάξουν αντικείμενα(ή ακόμα χειρότερα) να το σκεφτούν δυο φορές.

Αν βρίζοντας τις μανάδες των αντιπάλων ή πετώντας αντικείμενα είσαι μια φορά ΖΩΟ, τότε αν κάνεις τα ίδια στους δικούς σου είσαι 10 φορές.
PAKMAN
Γενικά είναι λυπηρό να θες να τραυματίσεις τον οποιονδήποτε,πόσο μάλλον τον παίκτη της ομάδος σου. Ημαρτον. Τα καθίκια θα μας κάνουν να μην ξαναπατήσουμε στο γήπεδο. Και η πλάκα είναι πως ΟΛΟΙ αυτοί, 200 Ολυμπιακοί ,200 Παναθηναικοί και 50 ΑΕΚτζηδες καίγανε μαζι αγκαλίτσα το Συνταγμα και την Ερμού τον Δεκέμβρη. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ????
Πιάστε του με τις κάμερες, αυτόματα 10.000 € πρόστιμο και 1 χρόνο απαγόρευση εισόδου. Την δευτερη φορά φυλακή χωρίς αναστολή. Και έτσι και ξανακούσω πως πήγε παράγοντας στο δικαστήριο....ΤΕΡΜΑ mad.gif angry_red.gif angry_red.gif
ΘΕΛΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΛΟΓΙΑ ΚΥΡΙΟΙ....ΝΗΣΑΦΙ ΠΙΑ
vastravoud
Η κάμερα που δειχνει τον παίκτη την ώρα που εκτελεί βολές πιάνει από την πίσω κερκίδα ένα λέιζερ(που φωτίζει φυσικά τον κώλο αυτού που σουτάρει). Ε ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΟΥΝ από το κλειστό κύκλωμα και να του αλλάξουν την Παναγία;
kotzito
Μηδεν ψυχολογια ο Ολυμπιακος αλλα το ματς δεν το χανει.Ο Παναθηναικος πιστευω οτι δεν θα μπει με την νοοτροπια οτι ειναι αγωνας που πρεπει να κερδισει οπωσδηποτε.Αν του βγει το παιχνιδι θα το κυνηγησει για να τελειωσει με σκουπα.Αλλιως λογικα θα το παλεψει οσο μπορει και μετα θα ξεκουρασει παικτες.Δεν ειναι μονο η γκρινια στο προσωπο του Γιαννακη αν χασουμε αυριο.Αυτοι που θα φανε αρκετη γιουχα σε περιπτωση ηττας θα ειναι ο Παπαλουκας και ισως καποιοι εκ των Γκριρ,Χαλπεριν,Τσιλντες και δεν αποκλειω μαλιστα ο Τεο να σηκωθει να φυγει.


Οσον αφορα τα λειζερ,οταν βλεπεις οτι ακομα και οι σεκιουριταδες ειναι οπαδοι του Ολυμπιακου δεν μπορεις να περιμενεις και να τους πιασουν κιολας τους καφρους.Στην Ελλαδα πλεον σωστη και φιλαθλη ομαδα δεν θεωρειται αυτη που δεν κανει επεισοδια,αλλα αυτη που κανει τα λιγοτερα επεισοδια.
Marciulionis
Θα τα δώσουνε όλα οι παίκτες του ΠΑΟ... Μόνο και μόνο επειδή έχει κουφόβραση και θα θέλουν να πάνε διακοπές το συντομότερο! Είναι μεγάλο κίνητρο smiley.gif
PAKMAN
Απλώς με το εισητήριο,φωτό και ταυτότητα. Και μετά τελείωσε...Ερχονται σπίτι σου με συνοδεία και εισαγγελέα. Σε 10να τοκάνουν τελείωσε το θεμα...Αλλα ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να τελειώσει... torture.gif
greeneyes13
καλησπέρα!
οι παίκτες του παναθηναικού δηλώνουν ότι θέλουν αύριο να τελειώνουν
εγώ πιστεύω πως θα προτιμήσουν να χάσουν αύριο και να το σηκώσουν μέσα στο οακα,μπροστά στον κόσμο τους,απ την άλλη επειδή ανέτρεψαν τα εις βάρος τους προγνωστικά που ήθελαν την ομάδα που έχει πλεονέκτημα έδρας να παίρνει το πρωτάθλημα θεωρώ πως τίποτα δεν αποκλείεται!!!!

πάντως φοβάμαι πως αν ο ολυμπιακός χάνει το σεφ θα γίνει Κούγκι,δεν πρόκειται να βγει κανείς ζωντανός
PrasiniThyella
Κι εμένα μου έχει κάνει εντύπωση καθως συνεχίζουν να δηλώνουν οτι θα τα δώσουν όλα για νίκη στο Σεφ.Και τους πιστεύω γιατί ξέρουμε την ομάδα και τον Ομπράντοβιτς.

Ο Ολυμπιακός θα έχει τύχη στο ματς αν είναι πιο εύστοχος απο την περιφέρεια.Στα προηγούμενα ματς κλείναμε τη ρακέτα και δεν φοβόμασταν τα σουτ των περιφερειακών του Ολυμπιακού.
panagiotisTheDream
Παραθέτω από το contra.gr

Aνακοίνωση με την οποία γνωστοποιούν ότι στηρίζουν απόλυτα την ομάδα εξέδωσαν ένα 24ωρο πριν από το τζάμπολ του τρίτου τελικού οι Παναγιώτης και Γιώργος Αγγελόπουλος. Οι διοικητικοί ηγέτες του Ολυμπιακού έκαναν λόγο για αλλοίωση αποτελέσματος στον πρώτο τελικό και για ατυχή εμφάνιση στο δεύτερο.


Αναλυτικά

Τα τελευταία χρόνια γίνεται μια τιτάνια προσπάθεια να φέρουμε το μπάσκετ του Ολυμπιακού ξανά στην κορυφή. Εκεί που του αξίζει.

Φέτος η ομάδα προκρίθηκε στο Final Four του Βερολίνου και έκανε το ιστορικό ρεκόρ νικών, 25-1, τερματίζοντας στην Πρώτη θέση στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.

Μετά την αλλοίωση του αποτελέσματος του πρώτου τελικού, φτάσαμε στην ατυχή εμφάνιση του δεύτερου τελικού. Προβληματιστήκαμε κι εμείς, όσο τα εκατομμύρια των φιλάθλων του Ολυμπιακού, με την κατώτερη των δυνατοτήτων της, εικόνα της ομάδας μας τη Δευτέρα το βράδυ.

Παρόλα αυτά δεν το βάζουμε κάτω, ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ την ομάδα και πιστεύουμε ότι αύριο το βράδυ με την υποστήριξη του κόσμου που θα βρεθεί στο γήπεδο για να φωνάξει ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και τίποτε άλλο, θα νικήσουμε και θα πάμε πάλι τη Δευτέρα στο ΟΑΚΑ για να διεκδικήσουμε τη νίκη.

Ενώ λοιπόν η ομάδα, μας χρειάζεται όλους ενωμένους δίπλα της, οι γνωστές, «Ολυμπιακές» και μη, φωνές προσπαθούν να κάνουν τον κόσμο μας να πιστέψει ότι αύριο πρέπει να γίνει λαϊκό δικαστήριο στο ΣΕΦ. Αύριο θα είμαστε ΟΛΟΙ δίπλα στην ομάδα, ώστε να αγωνιστεί σύμφωνα με την πραγματική της αξία και να διεκδικήσει το πρωτάθλημα στους αγωνιστικούς χώρους, εκεί όπου άλλωστε πρέπει να κρίνονται οι τίτλοι. Η βία σε οποιαδήποτε μορφή δεν έχει θέση στον Ολυμπιακό που ονειρευόμαστε.

Παναγιώτης και Γιώργος Αγγελόπουλος
PrasiniThyella
QUOTE(panagiotisTheDream @ May 27 2009, 23:55 ) *
Παραθέτω από το contra.gr

Aνακοίνωση με την οποία γνωστοποιούν ότι στηρίζουν απόλυτα την ομάδα εξέδωσαν ένα 24ωρο πριν από το τζάμπολ του τρίτου τελικού οι Παναγιώτης και Γιώργος Αγγελόπουλος. Οι διοικητικοί ηγέτες του Ολυμπιακού έκαναν λόγο για αλλοίωση αποτελέσματος στον πρώτο τελικό και για ατυχή εμφάνιση στο δεύτερο.


Αναλυτικά

Τα τελευταία χρόνια γίνεται μια τιτάνια προσπάθεια να φέρουμε το μπάσκετ του Ολυμπιακού ξανά στην κορυφή. Εκεί που του αξίζει.

Φέτος η ομάδα προκρίθηκε στο Final Four του Βερολίνου και έκανε το ιστορικό ρεκόρ νικών, 25-1, τερματίζοντας στην Πρώτη θέση στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.

Μετά την αλλοίωση του αποτελέσματος του πρώτου τελικού, φτάσαμε στην ατυχή εμφάνιση του δεύτερου τελικού. Προβληματιστήκαμε κι εμείς, όσο τα εκατομμύρια των φιλάθλων του Ολυμπιακού, με την κατώτερη των δυνατοτήτων της, εικόνα της ομάδας μας τη Δευτέρα το βράδυ.

Παρόλα αυτά δεν το βάζουμε κάτω, ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ την ομάδα και πιστεύουμε ότι αύριο το βράδυ με την υποστήριξη του κόσμου που θα βρεθεί στο γήπεδο για να φωνάξει ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και τίποτε άλλο, θα νικήσουμε και θα πάμε πάλι τη Δευτέρα στο ΟΑΚΑ για να διεκδικήσουμε τη νίκη.

Ενώ λοιπόν η ομάδα, μας χρειάζεται όλους ενωμένους δίπλα της, οι γνωστές, «Ολυμπιακές» και μη, φωνές προσπαθούν να κάνουν τον κόσμο μας να πιστέψει ότι αύριο πρέπει να γίνει λαϊκό δικαστήριο στο ΣΕΦ. Αύριο θα είμαστε ΟΛΟΙ δίπλα στην ομάδα, ώστε να αγωνιστεί σύμφωνα με την πραγματική της αξία και να διεκδικήσει το πρωτάθλημα στους αγωνιστικούς χώρους, εκεί όπου άλλωστε πρέπει να κρίνονται οι τίτλοι. Η βία σε οποιαδήποτε μορφή δεν έχει θέση στον Ολυμπιακό που ονειρευόμαστε.

Παναγιώτης και Γιώργος Αγγελόπουλος


Καλά τα όσα λέει σε γενικές γραμμές αλλά φοβάμαι οτι οι Αγγελόπουλοι δεν έχουν επίγνωση του προβλήματος της ομάδας.Κι όταν δεν έχεις επίγνωση του προβλήματος, δεν μπορείς και να το λύσεις.
greeneyes13
με το να μιλούν για αλλοίωση του αποτελέσματος πυροδοτούν το κλίμα,ξεσηκώνουν τον κόσμο έχω την εντύπωση

πάντως ο παναθηναικός όπως και με την σιέννα όταν έπαιξε δύο παιχνίδια στην έδρα της δεν χαλάρωσε στο δεύτερο παιχνίδι,παρόλο που θα μπορούσε σκεπτόμενος να νικήσει στο οακα
JOS
Πολύ σωστή η ανακοίνωση. Για μένα, αύριο ο Ολυμπιακός και ο κόσμος του δίνουν εξετάσεις.
Πρέπει να δείξουμε χαρακτήρα μεγάλης ομάδας και όχι να γιουχάρουμε από το 1 δευτερόλεπτο, δείχνωντας ασέβεια στην ομάδα αλλά κυρίως στους Αγγελοπουλέους που πραγματικά προσπαθούν και είναι ιδιαίτερα σοβαροί σαν παράγοντες. Πρέπει να δείξουμε ωριμότητα σαν λαός επιτέλους. Ακούγονται όντως όσα προαναφέρονται-οτι υπάρχει γραμμή στους οργανωμένους να μην λείξει το ματσάκι αν χάνουμε αλλά αυτά τα χουμε ξανακούσει πολλάκις...
Εξετάσεις και για τους παίκτες και τον Γιαννάκη. Πρέπει επιτέλους να δείξουν οτι έχουν εγωισμό και δεν είναι παντελώς ανάξιοι να διαχειριστούν κρίσεις. Εκεί φαίνεται το μέγεθος της ομάδας. Με την πλάτη στον τοίχο φαίνονται τα @@ μιας ομάδας-όπως έδειξε ο βάζελος στη σιένα δις, η Μάρτσα στην Βιτόρια (και ο ΟΣΦΠ στην μπάλα συνέχεια dry.gif )...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(vastravoud @ May 27 2009, 17:32 ) *
Η κάμερα που δειχνει τον παίκτη την ώρα που εκτελεί βολές πιάνει από την πίσω κερκίδα ένα λέιζερ(που φωτίζει φυσικά τον κώλο αυτού που σουτάρει). Ε ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΟΥΝ από το κλειστό κύκλωμα και να του αλλάξουν την Παναγία;

Και με τι αιτιολογια ακριβως θα τον συλλαβουν??
Υπαρχει στον Ελληνικη νομοθεσια καποιος νομος που να απαγορευει
να φωτιζεις με το λειζερ καποιον???
Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

QUOTE(panagiotisTheDream @ May 27 2009, 23:55 ) *
Aνακοίνωση με την οποία γνωστοποιούν ότι στηρίζουν απόλυτα την ομάδα εξέδωσαν ένα 24ωρο πριν από το τζάμπολ του τρίτου τελικού οι Παναγιώτης και Γιώργος Αγγελόπουλος. Οι διοικητικοί ηγέτες του Ολυμπιακού έκαναν λόγο για αλλοίωση αποτελέσματος στον πρώτο τελικό και για ατυχή εμφάνιση στο δεύτερο.

Τα τελευταία χρόνια γίνεται μια τιτάνια προσπάθεια να φέρουμε το μπάσκετ του Ολυμπιακού ξανά στην κορυφή. Εκεί που του αξίζει. ........................................................................
Παναγιώτης και Γιώργος Αγγελόπουλος

Ειναι η ιδεα μου ή δεν αναφερετε πουθενα οτι στηριζουν τον προπονητη???
kseplenhs
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 28 2009, 00:25 ) *
Ειναι η ιδεα μου ή δεν αναφερετε πουθενα οτι στηριζουν τον προπονητη???


εμ τι ψέματα να σου πούν?

μόνο ο σωκράτης βγάζει ανακοίνωση στήριξης στον προπονητή και την άλλη μέρα τον απολύει...tongue.gif
comrade
""Και η πλάκα είναι πως ΟΛΟΙ αυτοί, 200 Ολυμπιακοί ,200 Παναθηναικοί και 50 ΑΕΚτζηδες καίγανε μαζι αγκαλίτσα το Συνταγμα και την Ερμού τον Δεκέμβρη""

File PAKMAN ta eipes ola. Aytos einai kai enas apo toys logoys poy den 8eloyn na toys pianoyn aftoys toys kafroys. Gia na toys xrhsimopoioyn gia kati tetoia probokatsia. Apla den 8eloyn na toys piasoyn, apla toys boleyoyn. Kai go oles aytes tis eyxes twn dhmosiografwn gia na stamathsei h bia mesa sta ghpeda tis 8eoro ypokrisies. Anti na poyne kseka8ara oti stoys anegkefaloys poy ta spane sta ghpeda kanoyn plates h politeia kai oi KAE, PAE lene alles lalakies. Oloi krybontai piso ap to daktylo toys...
Gia to paixnidi tora!
Kat arxhn, makari na mhn ksefygei h katastash me ta ektropa, giati poly to fobamai kai makari na mhn traymatistei kanas paixths.
Oso gia to poios 8a kerdisei nomizo einai dyskolo na problefthei. Pisteyo oti o PAO einai ikanos na to parei to paixnidi ama to 8elhsei alla prepei na ypologisoyme kai thn atmosfaira sto ghpedo poy 8a einai ex8rikh kai to gegonos oti o olympiakos einai plhgomeno 8hrio kai 8a 8elei na apodeiksei oti den einai toso katoterh omada apo ton PAO oso edeikse to deytero paixnidi. Sigoyra o olympiakos den 8a ta parathsei ka8oloy eykola sto ghpedo toy. Par ol ayta pisteyo pos o PAO an paiksei sobara ton exei...

P.S.: Sorry gia ta greeklish, apla den mporo na bro ta shortcuts sto plhktrologio gia na metatrepso ta grammata sta ellhnika.
kolokotronis
Είχαμε αλλοίωση λοιπόν...
Ο Συμεωνίδης τους τα έκανε πενηνταράκια αλλά χαμπάρι δεν πήρανε.
Ή κάνουν ότι δεν κατάλαβαν...
Είναι φανερό ότι προσπαθούν να στρέψουν την δεδομένη οργή του κόσμου τους από την ομάδα τους στους διαιτητές.
Συγχαρητήρια κύριοι Αγγελλόπουλοι.
Συνεχίστε έτσι...
Air and King
O Κοσμος του Ολυμπιακου αυριο πρεπει να δειξει ψυχραιμια και να μην τημωρηθει παραπανω η ομαδα.....
ΟΜΩΣ πρεπει ο κοσμος να απαιτησει να φυγει ο Γιαννακης.Δεν υπαρχει αυτος ο προπονητης πλεον για τον Ολυμπιακο.Τελειωσε!!
Τα αδερφια Αγγελοπουλοι ειναι πολυ αξιολογοι ανθρωποι και επιχειρηματιες και αγαπαν την ομαδα πραγματικα.Η ανακοινωση καλως εγινε και καλως να μην γινει το παραμικρο εκτροπο......φτανει πια!
Ομως ο κοσμος πρεπει να απαιτησει να φυγει ο Γιαννακης.Ανθρωποι που ντρομπιαζουν τον Ολυμπιακο δεν εχουν θεση στην οικογενεια της ομαδας!Οι ομαδες δεν χτιζονται σε μια χρονια(που λενε οι Δημοσιογραφοι),Υπομονη και τετοια παραμυθια τελειωσαν.

Αυτα ισχυουν και για τους παιχτες Βουισιτς και λοιπους!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.