Help - Search - Members - Calendar
Full Version: εφηβικα αττικης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
kakarrot
ρε παιδια ενδιαφερεται κανεις για τα εφηβικα, η παιζει κανεις σε καμια ομαδα?
dizzy_fingers
Καλώς ήρθες φίλε kakarrot στο γηπεδάκι μας smile.gif.

Εγώ δεν παίζω σε εφηβικό...δεν ξέρω κιόλας από που μπορούμε να ενημερωνόμαστε.

Εσύ παίζεις σε καμία ομάδα?
airambado
εγω παιζω σε εφηβικο αλλα οχι αθηνα θεσ/νικη
kakarrot
εγω παιζω στο εφηβικο του κρονου
αν θες να μαθεις για εφηβικα μπες στο
http://www.eskana.gr η στο
www.eska.gr
kolossos
Egw paizw ston kolosso efiviko alla apo tou xronou tin kanw gia alles polities, elpizw pros athina meria. Kakarot vlepw to matsaki me tis tzitzifies to palepsate... Prin 2 xronia ixame paiksei me aftous sto paidiko sta prokrimatika tou panelliniou kai ixame faei 20 pontous sto kefali. Exoun kai 1-2 paidia stin ethniki nomizw
nash
Ετυχε να παρακολουθήσω την τελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος που έγινε στα Τρίκαλα την εβδομάδα μετά το Πάσχα.
Οι πόντοι των παικτών υπάρχουν στην σελίδα της ΕΟΚ. Το πρωτάθλημα σο πήρε ο Εσπερος Καλλιθέας στην τριπλή ισοβαθμία με Ολύμπια Λαρισας και Αρη. Ακόμα συμμετείχαν Παπαγου, Εσπερος Πατρών και Αρχέλαος Κατερίνης.
ΜVP και πρώτος σκόρερ βγήκε ο Κατιακος του Εσπέρου. Πρόκειται για σούπερ ταλέντο(γεννημένος 1987) που αγωνίζεται με επιτυχία και στην ανδρική ομάδα του Εσπέρου(Γ Εθνική) και πολύ πιθανόν του χρόνου να βρίσκεται σε μεγάλη ομάδα Α1!
Από την ΕΣΚΑ πάντως πέρασε ο Α.Σ. Παπάγου και εχω μια απορία: Δεν υπήρχε καλύτερη ομάδα στην Αθήνα από τον Παπαγου?(Ηλυσιακός και ΑΕΚ τι έκαναν?)
kakarrot
QUOTE(kolossos @ May 6 2006, 05:17 AM)
Egw paizw ston kolosso efiviko alla apo tou xronou tin kanw gia alles polities, elpizw pros athina meria. Kakarot vlepw to matsaki me tis tzitzifies to palepsate... Prin 2 xronia ixame paiksei me aftous sto paidiko sta prokrimatika tou panelliniou kai ixame faei 20 pontous sto kefali. Exoun kai 1-2 paidia stin ethniki nomizw
*

δυστυχως πεσαμε κατηγορια
ειχαμε και εσωτερικα προβληματα με τη διοικηση
οσο για ταλεντακια υπαρχουν
καποιοι επαιζαν στην εθνικη παιδων και αλλοι προσπαθησαν και για εφηβων αλλα τα πραγματα δεν ειναι και τοσο αξιοκρατικα εκει(μεσον να δεις!!! 19.gif 68.gif )
morfi
Εγω εκανα την μ@λ@κι@ να παιξω στον Μ.Ε.Λ.Α. στο Αιγαλεω...
Αυτο και οι μ@λ@κιες που εκανα με την Ζωη ειναι τα μεγαλυτερα λαθη της ζωης μου...
kakarrot
QUOTE(morfi @ May 8 2006, 12:34 AM)
Εγω εκανα την μ@λ@κι@ να παιξω στον Μ.Ε.Λ.Α. στο Αιγαλεω...
Αυτο και οι μ@λ@κιες που εκανα με την Ζωη ειναι τα μεγαλυτερα λαθη της ζωης μου...
*

χαχα
γιατι ρε?
basketobios
QUOTE(nash @ May 6 2006, 03:47 PM)
Ετυχε να παρακολουθήσω την τελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος  που έγινε στα Τρίκαλα την εβδομάδα μετά το Πάσχα.
Οι πόντοι των παικτών υπάρχουν στην σελίδα της ΕΟΚ. Το πρωτάθλημα σο πήρε ο Εσπερος Καλλιθέας στην τριπλή ισοβαθμία με Ολύμπια Λαρισας και Αρη. Ακόμα συμμετείχαν Παπαγου, Εσπερος Πατρών και Αρχέλαος Κατερίνης.
ΜVP και πρώτος σκόρερ βγήκε ο Κατιακος του Εσπέρου. Πρόκειται για σούπερ ταλέντο(γεννημένος 1987) που αγωνίζεται με επιτυχία και στην ανδρική ομάδα του Εσπέρου(Γ Εθνική) και πολύ πιθανόν του χρόνου να βρίσκεται σε μεγάλη ομάδα Α1!
Από την ΕΣΚΑ πάντως πέρασε ο Α.Σ. Παπάγου και εχω μια απορία: Δεν υπήρχε καλύτερη ομάδα στην Αθήνα από τον Παπαγου?(Ηλυσιακός και ΑΕΚ τι έκαναν?)
*


Είναι απορίας άξιο πως κατάφερε ο Παπάγου να αποκλείσει ΑΕΚ και Ηλυσιακό αφού ακόμη και από τον Δούκα θα μπορούσε να χάσει. Ήταν όμως πολύ τυχερός γιατί ο ΠΑναθηναϊκός δεν ένδιαφέρθηκε φέτος για το εφηβικό και στο μεταξύ τους παιχνίδι βασικοί του παίκτες ήταν προπόνηση με το ανδρικό (!). Αυτό συνέβη και σε άλλα ματς με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από την τελική φάση με τριπλή ισοβαθμία.
Πάντως ΑΕΚ και Ηλυσιακός φαίνεται ότι δεν έχουν παίκτες νικητές γιατί σίγουρα έχουν καλύτερη ομάδα από του Παπάγου.
airambado
bball.gif bball.gif H OMAδα που θα ειναι ο Κατιακος του χρονου κΑΤΑ 99% ειναι ο ΑΡΗΣ!!Αυτο που λεω ειναι απο πολυ εγκυρη πηγη,υπηρξε ενδιαφερον του ΑΡΗ και απο περσι αλλα τελευταια στιγμη χαλασε
kolossos
re paidia kserete an ston ilisiako paizei akoma o aderfos tou perperoglou tou paniwniou?
basketobios
QUOTE(kakarrot @ May 6 2006, 06:31 PM)
δυστυχως πεσαμε κατηγορια
ειχαμε και εσωτερικα προβληματα με τη διοικηση
οσο για ταλεντακια υπαρχουν
καποιοι επαιζαν στην εθνικη παιδων και αλλοι προσπαθησαν και για εφηβων αλλα τα πραγματα δεν ειναι και τοσο αξιοκρατικα εκει(μεσον να δεις!!! 19.gif  68.gif )
*


Δεν ξέρω γιατί "μέσον" μιλάς αλλά όταν λες τέτοια λόγια πρέπει να τα υποστηρίζεις κιόλας. Δηλαδή ποιος παίκτης παίζει με μέσον στην εφήβων; Αν δεν πεις όνομα και δεν αντιπαραθέσεις άλλον καλύτερο, θα είσαι εκτεθειμένος και ο καθένας μπορεί να σκεφτεί ότι τα λες από κόμπλεξ. bball.gif
V@Roxe##13
Ισως να μην ειναι παντα το μεσον ισως να ειναι κακες επιλογες των προπονητων. Παντως εχω την εντυπωση οτι οι παικτες του ΗΛΥΣΙΑΚΟΥ ευνοουνται λογω Δελημπαλταδακη, βεβαια ισως να κανω και λαθος...
airambado
QUOTE(V@Roxe##13 @ May 14 2006, 07:25 PM)
Ισως να μην ειναι παντα το μεσον ισως να ειναι κακες επιλογες των προπονητων. Παντως εχω την εντυπωση οτι οι παικτες του ΗΛΥΣΙΑΚΟΥ ευνοουνται λογω Δελημπαλταδακη, βεβαια ισως να κανω και λαθος...
*

Δεν νομιζω ρε παιδια ειπαμε αλλα αν δεν τον θελει εναν παιχτη ο "σωστος" προπονητης οποιοσδηποτε και να τον πει δεν προκειται να τον παρει...
V@Roxe##13
Εγω δεν μπορουσα ουτε καν να φανταστω οτι μπορει να συμβαινει κατι τετοιο αλλα το διαβασα στο ALL STAR BASKET και δεν ξερω τωρα πια μονο απιθανο δεν μου φαινεται....
kakarrot
QUOTE(basketobios @ May 14 2006, 02:13 PM)
Δεν ξέρω γιατί "μέσον" μιλάς αλλά όταν λες τέτοια λόγια πρέπει να τα υποστηρίζεις κιόλας. Δηλαδή ποιος παίκτης παίζει με μέσον στην εφήβων; Αν δεν πεις όνομα και δεν αντιπαραθέσεις άλλον καλύτερο, θα είσαι εκτεθειμένος και ο καθένας μπορεί να σκεφτεί ότι τα λες από κόμπλεξ. bball.gif
*

αν θες να ξερεις ενας φιλος μου και οχι εγω που ηταν στα κλιμακια και μαλιστα πολυ καλος (σε φαση που το ροζ φυλλο αγωνα να ειναι μονο το ονομα του bball.gif ) πηγε για δυο προπονησεις και επειδη χτυπησε ελαφρα (για καναδυο μερες)τον εδιωξαν χωρις να του δωσουν ουτε μια ευκαιρια. οσο για ονοματα και αντιπαραθεσεις νομιζω οτι τα ονοματα δεν εχουν καμια σημασια και αν μπορουσα να επιλεξω καλυτερους δεν θα ημουν τωρα εδω..
diama13
Γεια σας..θα ηθελα να πω και εγω οτι ξερω εναν που παιζει στο εφηβικο της δαφνης και ειναι στην 12αδα του αντρικου αλλα ο προπονητης του δεν του δινει χρονο συμμετοχης.ειναι 1,97 και ειναι πολυ καλος αλλα εχει πολλα ακομα να διορθωσει....ειναι καλος μονο στα 3ποντα και μπορει να καρφωνει.εγω πιστευω πως στην δαφνη εχει χαραμιστει και πως αν ηταν σε αλλη ομαδα θα ειχε φτασει πιο ψηλα οπως εθνικη εφηβων... sad.gif smile.gif bball.gif
Live strong
QUOTE(diama13 @ Oct 5 2006, 04:33 PM) *
Γεια σας..θα ηθελα να πω και εγω οτι ξερω εναν που παιζει στο εφηβικο της δαφνης και ειναι στην 12αδα του αντρικου αλλα ο προπονητης του δεν του δινει χρονο συμμετοχης.ειναι 1,97 και ειναι πολυ καλος αλλα εχει πολλα ακομα να διορθωσει....ειναι καλος μονο στα 3ποντα και μπορει να καρφωνει.εγω πιστευω πως στην δαφνη εχει χαραμιστει και πως αν ηταν σε αλλη ομαδα θα ειχε φτασει πιο ψηλα οπως εθνικη εφηβων... sad.gif smile.gif bball.gif



Αφού τον ξέρεις… όπως λες, να του πεις να τρώει λίγο πάρα πάνω αν θέλει να παίξει μπάσκετ γιατί σε λίγο θα τον παίρνει ο αέρας! wink.gif
tsops
QUOTE(Live strong @ Oct 6 2006, 10:17 AM) *
Αφού τον ξέρεις… όπως λες, να του πεις να τρώει λίγο πάρα πάνω αν θέλει να παίξει μπάσκετ γιατί σε λίγο θα τον παίρνει ο αέρας! wink.gif


laugh.gif laugh.gif laugh.gif σωστό το σχόλιο της Live!
Air Kef
QUOTE
Δηλαδή ποιος παίκτης παίζει με μέσον στην εφήβων; Αν δεν πεις όνομα και δεν αντιπαραθέσεις άλλον καλύτερο, θα είσαι εκτεθειμένος και ο καθένας μπορεί να σκεφτεί ότι τα λες από κόμπλεξ



Παίζουν πολλού με μέσον.
Οταν κάναμε εγκαίνια στο κλειστο της Ναξου,είχε έρθει η τότε εθνική Παίδων να παίξει με την ομάδα του νησιού την οποία αποτελούσε το παιδικό μας και 2 του εφηβικου και 1 του αντρικού.
Μετά τον αγώνα μας είχαν τραπέζι όπου φάγαμε με τα παιδιά και γνωριστήκαμε,βγήκαμε μετά κτλ.Μας είχαν πει,συγκεκριμένος παίκτης που για προφανης λόγους δεν λεω το όνομά του πως ο συγκεκριμένος παίκτης(ανήκει στο αντρικο ομάδας Α1,ήταν και στην Εθνική Εφήβων φέτος) παίζει λόγω του πατέρα του.Η πληροφορία έχει διασταυρωθεί και από μια άλλη πηγή τελείως διαφορετική.
Σε πμ αν επιμένεις,ίσως σου πω και ονοματα.
apollonaras
ρε παιδια στην ελλδα ειμαστε...λετε στο μπακσετ να μην υπαρχει μεσον?? tongue.gif Εδω υπαρχει κ στις ομαδες...Φανταστειτε εθνικη ελλαδος...Ξερω αρκετες περιπτωσεις παιδιων απο την πατρα που αξιζαν,αλλα δεν επαιξαν,κ αλλων που δεν αξιζαν κ επαιξαν,αλλα για ευνοητους λογους δεν θελω να πω ονοματα!

Εμείς(Απολλωνιαδα) φετος εχουμε καλη ομαδα,αλλα εγω το εχω ψηλοπαρατησει,γιατι παω 3η λυκιεου κ δεν προλαβαινω! sad.gif ΛΟγικα παμε για 6αδα κ κατι καλυτερο!
GR-HAMMER
QUOTE(tsops @ Oct 6 2006, 12:48 PM) *
laugh.gif laugh.gif laugh.gif σωστό το σχόλιο της Live!


na fantastw oti lete gia ton Β.Ξ. ?
ta arxika einai katatopistika pisteuw..

ps coach h tsops einai apo th dafnh paixtria?
na apanthsei kai h idia an einai..tongue.gif
Live strong
QUOTE(GR-HAMMER @ Nov 2 2006, 06:38 AM) *
na fantastw oti lete gia ton Β.Ξ. ?
ta arxika einai katatopistika pisteuw..

ps coach h tsops einai apo th dafnh paixtria?
na apanthsei kai h idia an einai..tongue.gif


Αυτόν εννοώ!!!! Ναι!!!! 41.gif
Και σένα νομίζω… κάπου σ έχει πάρει το μάτι μου ph34r.gif tongue.gif
diama13
Ειναι [b]ο τσοπς και ειναι προπονητης του γυναικειου δαφνης..... icon_wave.gif
tsops
QUOTE(diama13 @ Nov 2 2006, 02:48 PM) *
Ειναι [b]ο τσοπς και ειναι προπονητης του γυναικειου δαφνης..... icon_wave.gif


Μάλλον ήθελε να πει "Κόουτς Tsops είναι από τη Δάφνη Η παίκτρια", αλλά του ξέφυγε το "Η" diama. Είδες τι κάνουν τα greeklish? tongue.gif
diama13
Οντως...ολοκληρη παρεξηγηση μπορουσε να ειχε γινει...... icon_wave.gif
nikolaos
Παιδιά, όντως παίζει μέσο για τις εθνικές ομάδες... Κυρίως μιλάω για την εθνική παίδων (που έχω ιδία άποψη). Δηλαδή, ο κολλητός μου, όταν έπαιζε στους παίδες σε μια ομάδα της αττικής πριν κάποια χρονάκια (όχι πάρα πολλά, 5-6) ήταν πολύ καλός, άλλα όχι συγκλονιστικός, επειδή ο κολλητός φίλος του πατέρα του ήξερε έναν μέσα από την ομοσπονδία, τον καλέσαν στα κλιμάκια για την εθνική (ενώ δεν τον είχαν δεί ποτέ και πουθενά να παίζει), όλα καλά, προπονήσεις στο ΣΕΦ και στο ΟΑΚΑ, όταν φτάσαν στους 21 του λέει ο προπονητής (παλιός παίκτης της ΑΕΚ) (σε αυτόν και σε μερικά ακόμα παιδιά) ήσουν πολύ καλός, θα παρακολουθήσουμε την πρόοδο σου κτλ και όταν χρειαστεί θα σε ξανακαλέσουμε (κοινώς τον έκοψε). Την επόμενη μέρα, τον παίρνει αυτός από την ομοσπονδία και του λέει πήγαινε στην επόμενη προπόνηση, ο φιλός μου του λέει οτι ο προπονητής του είπε ότι δεν τον χρειάζεται, και του απαντάει ο τύπος: άσε τι λέει ο προπονητής!! Τέλος πάντων, πάει ξανά, κάνει για κανα μήνα προπονήσεις (16 άτομα είχαν μείνει), πάλι τα ίδια με τον κόουτς, (θα σε παρακολουθούμε κτλ). Την επόμενη μέρα πάλι τηλ από το ''ομοσπονδιακό στέλεχος", με την ίδια συνομιλία, για να μην σας τα πολυλογώ έφτασε στους 14 της αποστολής (τότε τόσοι έμεναν), έπαιζε σε κάτι τουρνουά (εκείνη την χρονιά δεν είχαν μεγάλη διοργάνωση), πάντα ήταν στην 12αδα της εθνικής (τότε 12 παίκτες έπαιρναν στους αγώνες), τελικά σταμάτησε το μπάσκετ για τα διαβάσματα και το σχολείο.

Αυτή είναι μια προσωπική εμπειρία η οποία είναι 100 % αληθινή. Δεν έχω βάλει ονόματα για ευνόητους λόγους.
Συγνώμη για τη μεγάλη έκταση!! wink.gif
aopkv
μπαραζ για παιδικο και εφηβικο πρωταθλημα

18.00 ολυμπειο παναθηναικος-πανελληνιος (παιδες)
19.30 ολυμπειο παναθηναικος-δουκας (εφηβικο)
mario11
QUOTE(basketobios @ May 10 2006, 04:40 PM) *
Είναι απορίας άξιο πως κατάφερε ο Παπάγου να αποκλείσει ΑΕΚ και Ηλυσιακό αφού ακόμη και από τον Δούκα θα μπορούσε να χάσει. Ήταν όμως πολύ τυχερός γιατί ο ΠΑναθηναϊκός δεν ένδιαφέρθηκε φέτος για το εφηβικό και στο μεταξύ τους παιχνίδι βασικοί του παίκτες ήταν προπόνηση με το ανδρικό (!). Αυτό συνέβη και σε άλλα ματς με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από την τελική φάση με τριπλή ισοβαθμία.
Πάντως ΑΕΚ και Ηλυσιακός φαίνεται ότι δεν έχουν παίκτες νικητές γιατί σίγουρα έχουν καλύτερη ομάδα από του Παπάγου.



Αν και είναι ψιλοπαλιό το θέμα, ας απαντήσω μιας και το γνωρίζω εκ των έσω.

Ο Παπάγου κέρδισε ανέλπιστα το πρώτο ματς με τον Ηλυσιακό και στη συνέχεια απέκλεισε την Α.Ε.Κ που κατέβηκε εντελώς υπεροπτικά και χαλαρά (στο ζέσταμα έκαναν alley-hoop κτλ..) και την πάτησαν απ την αρχή. Το ματς έγινε στο κλειστό του Απόλλωνα(ομάδα μου) στη Ριζούπολη και το είχα παρακολουθήσει ζωντανά..

Αν θυμάμαι καλά μάλιστα το είχαν κερδίσει στη παράταση και με βολές στο τέλος.
Μπράβο τους πάντως, έστω και αν δεν είχαν τόσο δυνατή ομάδα (στα μεταξύ μας φιλικά ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ τους είχαμε κερδίσει 1/3) πήγαν Πανελλήνιο και έζησαν την εμπειρία smile.gif
diama13
Eγω εχω να πω για εφηβικο εσκανα του μιλωνα,οι οποιοι στους αγωνες για προκριση στο πανελληνιο,εκαναν το 3/3 με τελευταια νικη επι του πανιωνιου με δυο ποντους..αν κερδισουν τον ολυμπιακο,πανε πανελληνιο...ενα εχω να πω,οι παικτες των παιδικων και εφηβικων των μεγαλων ομαδων,ειναι πολυ υπεροπτες και το μπασκετ μονο για προβολη το εχουνε..ετσι τους εχουν καταντησει δηλαδη..κριμα.. 68.gif
V@Roxe##13
Μπορει καποιος μηπως να ενημερωσει για το πως εχει η κατασταση για παδικο και εφηβικο σε ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ?Ποιοι προκρινονται?
basket4
Πρωταθλητής ο Ολυμπιακός στους Εφηβους
Η ομάδα εφήβων του Ολυμπιακού κατέκτησε τον τίτλο στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ με την άνετη νίκη της 88-51 επί του Μίλωνα .
Πρωταθλητής ο Ολυμπιακός

Σε σουδαία μέρα βρέθηκε ο Ολυμπιακός και νίκησε εύκολα τον κάκιστο Μίλωνα 88-51 στον κατ΄ ουσίαν τελικό των εφήβων αναδεικνυόμενος πανηγυρικά πρωταθλητής ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα κόντρα στον Άρη το Σάββατο . Το ματς έγινε στο κλειστό Βυζαντινό μέσα εεξαιρετικά κόσμια ατμόσφαιρα .Σαρικόπουλος και Χατζηχαραλάμπους ήταν οι κορυφαίοι ερυθρόλευκοι χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι .

Διαιτητές: Βαρούχα, Σιώκας

Δεκάλεπτα: 09-18, 11-37(ημιχ.), 30-61, , 51-88

ΜΙΛΩΝΑΣ (Παύλος): Λιφαφός , Παπαδόπουλος , Δοροβίτσας 7(1), Βόμβας 9(1), Λιανός 5, Παπαθανασίου 12, Κοτρώνης 6, Κανελλόπουλος , Κώτσιας 9, Καλαμπαλίκης 3(1), Υφαντής , Μαζαράκης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τσεμπέρης, Πιτσίκαλης) : Πεκάκης 2, Παπαδόπουλος 1, Καλύβης 7(1), Σαραντόπουλος, Καψοκόλης 4, Μελεούνης 6, Κουρής 7, Κατσούρης 11, Χατζηχαραλάμπους 27(1), Μαγρίζος 4, Δήμου 3, Σαρικόπουλος 16

Αναλυτικά :

1η αγ.: Ιωνικός Ν.– Μίλωνας 52-82,Πανιώνιος – Ίκαρος 73-70, Άρης Ν. –Ολυμπιακός 72-82

2η αγ.: Ολυμπιακός –Πανιώνιος 70-66, Μίλωνας –Άρης Ν.71-60, Ίκαρος –Ιωνικός Ν. 92-71

3η αγ.: Πανιώνιος – Μίλωνας 52-54, Ίκαρος –Ολυμπιακός 50-65, Άρης Ν.- Ιωνικός Ν. 58-79

4η αγ. Ιωνικός Νικ.- Πανιώνιος 62-80, Άρης Νικ.- Ίκαρος 67-80 , Μίλωνας –Ολυμπιακός 51-88

5η αγ.: Νέο κλ. Αργυρούπολης 15.30 Πανιώνιος – Άρης Νικ. , κλ. Βαρίκας 15.00 Ίκαρος – Μίλωνας , Μίλωνα 14.45 Ολυμπιακός – Ιωνικός Νικ.



Πόντοι
Ν-Η
Βαθμοί

1
Ολυμπιακός
305-250
4-0
8

2
Μίλωνας
258-252
3-1
7

3
Πανιώνιος
271-256
2-2
6

4
Ίκαρος
292-276
2-2
6

5
Ιωνικός Νικ.
264-312
1-3
5

6
Άρης Νικ.
257-312
0-4
4





basket4
Παίδες - Πρωταθλήτρια η ΑΕΚΤ
Πρωταθλήτρια η ΑΕΚΤ
Η ΑΕΚΤ νίκησε 78-61 τον Μίλωνα στο κλ. Βαρίκας και κατέκτησε μαθηματικά τον τίτλο στοις παίδες της ΕΣΚΑΝΑ αν και έχανε στο α΄ μέρος 29-35 . Ο διεθνής Γιάννης Αγελλόπουλος έκανε και πάλι την διαφορά ενώ εξαιρετική απόδοση είχε και ο Γ. Χατζικίδης . Από τον Μίλωνα φάνηκε ο Φλέγγας .

Διαιτητές: Θεολόγη , Κάρδαρης

Δεκάλεπτα: 13-20, 35-29(ημιχ.), 44-52, 61-78

ΜΙΛΩΝΑΣ ( Παραλίκας ) : Αντωνίου, Παπατριανταφύλλου 6, Μουζάκης 5, Κόνιαρης , Παπανικολόπουλος 5(1), Ρηγόπουλος 1, Γεωργάκης 4, Λαλαούνης 12(2), Ρούσσης 7, Σουλινάρης , Φλέγγας 21(1), Πίσσαρης

ΑΕΚΤ (Βαλινδράς) : Βασιλάκης 10, Ντοσκόρης , Ζαχαρόπουλος , Δελέγκος 2, Ψυχάκης , Τσιμπλιδάκης 4, Χατζικίδης 24(4), Ιωάννου 4, Κακαργιάς , Αγγελόπουλος 31(3), Πασαλίδης 3(1), Ρήγας .

Αναλυτικά :

1η αγ. Κρόνος – Μίλωνας 57-62, Πανιώνιος – ΑΛΦΑ 82-42, Π. Φάληρο- ΑΕΚΤ 50-76

2η αγ. ΑΛΦΑ –Κρόνος 57-69, ΑΕΚΤ-Πανιώνιος 78-69, Μίλωνας –Π. Φάληρο 53-40

3η αγ. Π. Φάληρο – Κρόνος 62-58, Πανιώνιος – Μίλωνας 89-56, ΑΛΦΑ –ΑΕΚΤ 52-103

4η αγ. Π. Φάληρο- ΑΛΦΑ 90-41, Μίλωνας –ΑΕΚΤ 61-78 , Κρόνος-Πανιώνιος 52-64

5η αγ. Σάββατο 24/3 κλ. Έσπερος 11.30 Πανιώνιος –Π. Φάληρο, κλ. Βούλας 14.45 ΑΕΚΤ- Κρόνος , κλ. Εθν. Αντίστασης 18.30 ΑΛΦΑ – Μίλωνας

Βαθμολογία



Πόντοι
Ν-Η
Βαθμοί

1
ΑΕΚΤ
335-232
4-0
8

2
Πανιώνιος
304-228
3-1
7

3
Μίλωνας
232-264
2-2
6

4
Π. Φάληρο
242-228
2-2
6

5
Κρόνος
236-245
1-3
5

6
ΑΛΦ Αλίμου
192-344
0-4
4


basket4
Πρωταθλήτρια Παίδων η ΑΕ Καλλιθέας Τζιτζιφιών

Η ΑΕ Καλλιθέας Τζιτζιφιών αναδείχθηκε πρωταθλήτρια παίδων της ΕΣΚΑΝΑ όπως είχε συμβεί και το 2004 . Από τηνν φωτό απουσιάζει ο αρχηγός της ομάδας και πρώτος σκόρερ της Γιάννης Αγγελόπουλος

basket4
ΤΕΛΙΚΑ ΦΑΣΗ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
1η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
20/03/2007 20:00:00 ΠΑΠΑΓΟΥ Α.Ε.Κ. - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 88-79
20/03/2007 21:30:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 95-69
20/03/2007 20:30:00 ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 68-41

2η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
24/03/2007 18:00:00 ΑΙΓΑΛΕΩ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - Α.Ε.Κ.
24/03/2007 18:00:00 ΙΛΙΣΣΙΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
25/03/2007 18:00:00 ΟΛΥΜΠΙΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

3η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
27/03/2007 20:30:00 ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ Α.Ε.Κ. - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ
27/03/2007 20:00:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
27/03/2007 21:30:00 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

4η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
01/04/2007 13:00:00 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - Α.Ε.Κ.
31/03/2007 19:30:00 Μ.ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
31/03/2007 18:00:00 ΑΙΓΑΛΕΩ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

5η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
03/04/2007 20:15:00 ΙΛΙΣΣΙΩΝ Α.Ε.Κ. - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
03/04/2007 20:15:00 ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ
03/04/2007 20:15:00 ΟΛΥΜΠΙΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
basket4
ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ

1η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας
24/04/2007 . ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ
24/04/2007 . ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
24/04/2007 . ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ - Α.Ε.Κ.

2η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
28/04/2007 . ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
28/04/2007 . Α.Ε.Κ. - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
28/04/2007 . ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ

3η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
05/05/2007 . ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - Α.Ε.Κ.
05/05/2007 . ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ
05/05/2007 . ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

4η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
08/05/2007 . ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
08/05/2007 . ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ
08/05/2007 . Α.Ε.Κ. - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 0-0

5η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
12/05/2007 . ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
12/05/2007 . ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - Α.Ε.Κ.
12/05/2007 . ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ



τα γηπεδα και οι ωρες δεν ειναι ακομα γνωστα!
diama13
Εχω δυο συμμαθητες,ο οποιος ο ενας ειναι στο παιδικο και ο αλλος στο εφηβικο του μιλωνα...ειναι πολυ καλοι και οι δυο...μου ελεγαν για τους αγωνες που εχασαν και την προκριση στο πανελληνιο...δεν επαιξαν με ψυχη,μπηκαν σαν κοτες και εχασαν το παιχνιδι και οι δυο ενω θα μπορουσαν.....σε ολοκληρη χρονια εκαναν πολυ καλη παρουσια απο οτι περσι...του χρονου ελπιζουνε για μια καλυτερη θεση. blove.gif
barcelonista13
paidia apo otti kserw to prwtathlima tis eska efivon to pire i aek. poies tha einai oi alles omades so panellinio kserete?? poutha ginei kai imerominies??? gia paidiko tipota?
Wilkinson
Όχι ρε να μην περάσει ο φίλος μου ο Παπας sad.gif 68.gif
Πάντως θα γίνει στη Λιβαδειά
Νομίζω πωσ ήταν 11με15 Απριλίου αλλα μάλλον άλακσε
Σίγουρα είναι ο Μαντουλίδης smile.gif tongue.gif και ο Ολυμπιακός
treathitch
Ο Χατζηχαραλαμπους απο το εφηβικο του Ολυμιακου τι ηλικια ειναι?Ο Μαντουλιδης ηταν τυχερος που ο Αππολων Καλαμαριας απεκλεισε τον ΑΡΗ,γιατι στον τελικο στην θεσ/νικη θα γινοταν της ....
Yellow heart
telika re paidia tha mas pei kanenas pios perase apo athina?
apollonaras
Ρε παιδια μενει ακομα τα πανεπαρχιακο...Παντως απο πατρα [ερασε η απολλωνιαδα αφου νικησε με 1 ποντο τον εσπερο α.ο.π.α.!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.