Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προώθηση παιχτών
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
ComingUpRoses
Σήμερα κάθισα με ένα φιλαράκι μου κάνα 10λεπτο πριν το μάθημα και μου μίλησε για έναν τύπο ο οποίος πριν έρθει στο μάθημα του μιλούσε για το πως προωθούν τους νέους παίχτες . Ανοίξαμε μια συζήτηση που δυστυχώς δεν προλάβαμε να τελειώσουμε , αφού έπρεπε να μπούμε στην αίθουσα .

Με αφορμή αυτό είπα να ανοίξω μία συζήτηση , που είμαι σίγουρος θα πιάσει πολλές σελίδες , θα γίνει "hot topic" και θα χρειαστεί αρκετό χώρο στην μνήμη του server .



Αρχικά , η ομαδική διάκριση . Όταν βρίσκεσαι σε μία ομάδα η οποία συνεργάζεται και τα καταφέρνει , βγαίνει εκτός νομού και φτάνει ψηλά , τότε είναι ξεκάθαρο πως σκαουτερς δεν θα δουν μόνο τον Τοπ παίχτη της ομάδας , αλλά όλους. Επίσης , σε όλη την διαδικασία , μεγάλο ρόλο παίζει η τύχη . Αμα δεν σου κάτσει τελείωσες . Ακόμα , δικιά μου γνώμη είναι πως το ενδιαφέρον τον γονιών εχει ενα 30-40% ίσως και παραπάνω στην όλη κατάσταση .

Ακόμα υπάρχουν κάποια site γνωστά και όπως "get into college" στα οποία σου δίνεται η δυνατότητα να αναφέρεις τα στοιχεία σου , να ανεβάσεις κάποια βίντεο απο ένα παιχνίδι σου και τα λοιπά . Σε αυτά τα site υπάρχουν και προπονητές απο κολέγια και ψάχνουν παίχτες . Βέβαια , οι πιθανότητες να μπεις ειναι μηδαμινές , πόσο μάλλον όταν κάποιος μένει εκτός U.S.A που πρέπει να του πληρώνουν πολλά παραπάνω απο τους κατοίκους της ΟΥΣΑ (U.S.A) .

Από την άλλη αν το χρήμα ρέει στο σπίτι , η όλη κατάσταση είναι εύκολη . Δεν χρειάζεται να το αναλύσω αυτό .

Ο γενικός στόχος αυτού του θέματος είναι να αναλυθεί το θέμα της προώθησης , είτε απο άτομα τα οποία την είχαν , είτε απο κάποιους άλλους που γνωρίζουν πράγματα , είτε απο παιδιά , είτε απο κάποιον γωνιό που βρίσκεται στο φορουμ . Εξάλλου αυτές οι συζητήσεις είναι ώραιες . Έτσι δεν είναι?
blove.gif
ComingUpRoses
Συγνώμη που γράφω , αλλά δεν βλέπω ανταπόκριση στο θέμα . Κανείς δεν ενδιαφέρεται ? tongue.gif
D.Rose#1CB
NA SE ROTISW KATI:EGW EXW 1 MEGALO ONEIRO NA PAIXW KAPOIA STIGMH STO NBA!!!!THELW NA BELTIOTHW POLY SAN PAIKTHS KAI KAPOIA STIGMH NA ME ANAKALYPSOUN SCOUTERS.KSERW ZHTAW POLLA ALLA AYTO POU THELW EINAI OTI TO MPASKET TO LATREYW SAN ATHLHMA KAI THELW KAPOIA STIGMH NA GINW EPAGGELMATIAS PANW STP ATHLHMA POY MOY ARESEI.EIMAI 17 XRONWN AKOMH KAI 1.87 YPSOS.MHPWS MPOREI NA ME BOH8HSEI KAPOIOS NA KANW TO ONEIRO MOY PRAGMATIKOTHTA????
ComingUpRoses
QUOTE(D.Rose#1CB @ May 9 2011, 01:39 ) *
NA SE ROTISW KATI:EGW EXW 1 MEGALO ONEIRO NA PAIXW KAPOIA STIGMH STO NBA!!!!THELW NA BELTIOTHW POLY SAN PAIKTHS KAI KAPOIA STIGMH NA ME ANAKALYPSOUN SCOUTERS.KSERW ZHTAW POLLA ALLA AYTO POU THELW EINAI OTI TO MPASKET TO LATREYW SAN ATHLHMA KAI THELW KAPOIA STIGMH NA GINW EPAGGELMATIAS PANW STP ATHLHMA POY MOY ARESEI.EIMAI 17 XRONWN AKOMH KAI 1.87 YPSOS.MHPWS MPOREI NA ME BOH8HSEI KAPOIOS NA KANW TO ONEIRO MOY PRAGMATIKOTHTA????



Νομίζω πως αυτό είναι το όνειρο του καθενός . Αλλά οι πιθανότητες να πετύχεις είναι ελάχιστες . Υπάρχουν εκατομμύρια παιδιά εκεί έξω . Εδώ όπως προ είπα παίζει σημαντικό ρόλο και το ταλέντο όσο και η τύχη!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.