Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΠΑΟΚ
leonkalf
Την Δευτέρα 24/10 ξεκινάει το πρωτάθλημα για τις 2 ομάδες στο γήπεδο του ΠΑΟΚ.

VS



Το παιχνίδι θα διεξαχθεί χωρίς κόσμο, λόγω τιμωρίας του ΠΑΟΚ..


Ας ξεκινήσει η συζήτηση για την πρεμιέρα..


bball.gif Καλή χρονιά!! bball.gif
paokman
QUOTE (leonkalf @ Oct 20 2011, 01:35 ) *
Την Δευτέρα 24/10 ξεκινάει το πρωτάθλημα για τις 2 ομάδες στο γήπεδο του ΠΑΟΚ.

Το παιχνίδι θα διεξαχθεί χωρίς κόσμο, λόγω τιμωρίας του ΠΑΟΚ..


Ας ξεκινήσει η συζήτηση για την πρεμιέρα..


bball.gif Καλή χρονιά!! bball.gif


Καλή χρονιά, φίλε μου. Ο ΠΑΟΚ φέτος έχει την ομάδα να το παλέψει, αλλά η ψυχρή λογική δείχνει Ολυμπιακό. Οψόμεθα. Απαράδεκτο τέτοια ματς να γίνονται δίχως κόσμο. Τηλεοπτική κάλυψη, άραγε, θα έχει;
leonkalf
TV όχι, αφού δεν έχει υπάρξει έως τώρα συμφωνία και η 1η αγωνιστική θα γίνει χωρίς κάλυψη.... Δυστυχώς...
pete7
το ματς θα το εχει το web του παοκ

μηπως το δειξει η τηλεοραση λογω οτι καπου διαβασα οτι συμφωνησαν με ερτ
lakersdynasty
Δευτερα 19:00 απο Ερτ1

http://www.gazzetta.gr/article/item/234292...era-ton-aionion
sacarame
QUOTE
Χωρίς Λάζο στην Πυλαία

Xωρίς τον Λάζαρο Παπαδόπουλο θα αγωνιστεί ο Ολυμπιακός στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία, για την πρεμιέρα της Α1 (24/10).

Ο Ντούσαν Ιβκοβιτς δεν θα έχει στη διάθεσή του τον έλληνα σέντερ, ο οποίος εξακολουθεί να έχει ενοχλήσεις στη μέση και δεν μπορεί να αγωνιστεί.

Θυμίζουμε πως ο Λάζος είχε κάνει ένεση για να παίξει στο ματς με την Μπιλμπάο, λόγω του ίδιου προβλήματος, το οποίο φαίνεται πως επιδεινώθηκε.

Ετσι, οι ερυθρόλευκοι χάνουν ένα πολύτιμο εργαλείο, στην προσπάθειά τους να ξεκινήσουν με το δεξί τις υποχρεώσεις του στην Α1.

Πηγή http://www.sport.gr


Θα δούμε Γλύνια όμως... thumbsup.gif
Weekendman


τι άλλο να πεί κανείς!
zorba
κανένα λινκ;;;
berry
χαλια μαυρα
Nuntius
Κερδίσαμε πάντως. Ο Χάινς συνέχισε τις καλές εμφανίσεις και ο Σπανούλης σήμερα ήταν καλύτερος. Ο Άντιτς κακός στην επίθεση για άλλη μια φορά αλλά μάζεψε ριμπάουντ. Θετικότατος και ο Γλυνιαδάκης σήμερα.

Τον Σλούκα νομίζω πως τον έβαλε μόνο και μόνο γιατί είναι Αρειανός μπας και παθιαστεί κόντρα στον ΠΑΟΚ. Άλλο λόγο δεν είδα. Καλύτερος ήταν ο Κατσίβελης στο λίγο που έπαιξε tongue.gif

Ο Χάουαρντ έπαιξε? Αν έπαιξε δεν τον παρατήρησα καθόλου οπότε μάλλον δεν θα έκανε κάτι. Ο Κέσελι λίγα πράγματα εκτός αν έπαιξε στο 1ο δεκάλεπτο καλά που δεν το πρόλαβα (έχω χιούμορ, ε?). Ο Παπανικολάου κλασικά πράγματα. Καλή άμυνα, καλά ριμπάουντ αλλά λίγο σκορ. Συνεχίζει να έχει αστοχεί στα τρίποντα (όπως και ο Άντιτς).

Ο Μάντζαρης δεν ήταν κακός αλλά έκανε κάποια άσχημα φάουλ στο 2ο ημίχρονο (το 3ο και 4ο φάουλ του συγκεκριμένα). Έβαλε πάντως ένα σουτ (αν και έχασε τις βολές). Άσχετο, αλλά αν μου έλεγαν πριν 8 χρόνια ότι θα σχολίαζα τον Βαγγέλη σε ένα φόρουμ δεν παίζει να το πίστευα tongue.gif

Ο Γκέτσε λίγα πράγματα σήμερα αλλά δεν νομίζω να έπαιξε και πολύ ή να πήρε πολλές προσπάθειες. Ο Πρίντεζης έδωσε επιθετικά λύσεις.

Γενικό σχόλιο τώρα. Καλή άμυνα άλλη μια φορά. Γενικά, μου αρέσει που πιέζουμε. Στα ματς Ευρωλίγκας δεν θα μας βγαίνει πάντα μιας και οι καλές ομάδες ξέρουν να σπάνε το πρέσσινγκ αλλά στην Α1 θα δουλέψει καλά. Επιθετικά κάπου χανόμαστε χωρίς Χάινς ή Σπανούλη. Ελπίζω όταν επιστρέψει ο Λούκας και αν επιστρέψει ο Βασιλόπουλος θα έχουμε και άλλες επιθετικές λύσεις.
berry
σταθερα καλος ο χαινς με 4 ταπιδια παρακαλω

οχι δεν επαιξε ο ματ...

στατιστικα εδω

http://www.esake.gr/
Nuntius
QUOTE (berry @ Oct 24 2011, 22:04 ) *
οχι δεν επαιξε ο ματ...


Και να έπαιζε θα τον παίρναμε χαμπάρι? tongue.gif

Α, θυμήθηκα και δύο πράγματα που με προβλημάτισαν. Σχετικά με τα ριμπάουντ και τα δύο.

Πρώτα από όλα, έχουμε μια ελαφρά αδυναμία στο να καθαρίζουμε τα λεγόμενα μακρυνά ριμπάουντ (sic). Εντάξει, έχει να κάνει λιγάκι με τύχη (αν βρίσκεται κανείς δικός σου εκεί) αλλά καμιά φορά τα guard μας απλά δεν είχαν εγρήγορση ώστε να τα καθαρίσουν (εντάξει, το ένα ξεγέλασε λίγο και τον Παπανικολάου και ξέφυγε tongue.gif).

Το δεύτερο είναι πιο σημαντικό. Όταν βγαίνει για screen ο Χάινς και επιχειρείται pick n' roll δεν βρίσκεται ο έτερος ψηλός στην weak side με αποτέλεσμα να μην υπάρχει επιθετικό ριμπάουντ σε περίπτωση backstep και σουτ. Καταλαβαίνω πως αυτό συμβαίνει για να μην κοπεί ο διάδρομος του Σπανούλη για μπάσιμο καθώς και για να υπάρχει επιλογή split-out σε 4άρι που έχει σουτ (Άντιτς για εσένα μιλάω). Αλλά όταν παίζεις το ίδιο σύστημα και με Γλύνια μέσα και τον βγάζεις στο τρίποντο τι ακριβώς περιμένεις? tongue.gif
Zoys
Κουφό τρίποντο του Στίγκερς στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου:


Υ.Γ. Σπανούλη σύνελθε!!!
Nuntius
QUOTE (Zoys @ Oct 24 2011, 22:38 ) *
Κουφό τρίποντο του Στίγκερς στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου


Να σου πω την αλήθεια, ξέρω ανθρώπους που πιο εύκολα βάζουν έτσι τρίποντο παρά στημένοι κανονικά smiley.gif
Zoys
QUOTE(Nuntius @ Oct 24 2011, 22:53 ) *
Να σου πω την αλήθεια, ξέρω ανθρώπους που πιο εύκολα βάζουν έτσι τρίποντο παρά στημένοι κανονικά smiley.gif

Έχεις πολύ δίκιο! tongue.gif
Nuntius
QUOTE (Zoys @ Oct 24 2011, 22:58 ) *
Έχεις πολύ δίκιο! tongue.gif


Πως να μην έχω? Βλέπω από εμένα στην τελική tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.