Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Ευρωλίγκα 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
thrylos7
Στο πιο δύσκολο όμιλο θα βρεθεί ο Ολυμπιακός.

Συγκεκριμένα, έχει ν' αντιμετωπίσει τις ΤΣΣΚΑ, Ταού, Πρόκομ, Ολύμπια, Ζαλγκίρις, Σιένα, Βίρτους...

Τις δύο πρώτες τις ξέρουμε όλοι, η Πρόκομ έχει ενισχυθεί σημαντικά, ενώ Σιένα και Βίρτους αναμετρήθηκαν στους τελικούς Ιταλίας. Ανάμεσά τους, Ζαλγκίρις και Ολύμπια, ομάδες με μεγάλη παράδοση, αλλά προς το παρόν αδύναμες να ανταγωνιστούν τις υπόλοιπες.

Η χρονιά ξεκινά όπως και πέρυσι, με την Ταού στο ΣΕΦ...

Υπάρχουν και τα καλά της κλήρωσης βέβαια...

Θα δούμε πολύ μεγάλα παιχνίδια, ενώ το TOP 16 θα είναι πιο εύκολο...
rchos
γουσταρω ομιλο!απιστευτος!
περσι και προπερσι ημασταν ξανα στον πιο δυσκολο ομιλο καθε χρονιας αλλα ο φετινος ξεπερνα καθε προσδοκια!

τσσκα,ταου,προκομ και σιενα πολυ πολυ δυνατες ομαδες!η βιρτους θα δουμε!τις αλλες 2 κλαφτες μανα!
οπως ειπε ο θρυλος πολυ ωραια παιχνιδια θα δουμε στο σεφ!γεματο γηπεδο!ελπιζω μονο η ομαδα να παρουσιαστει οπως πρεπει!παντως αν βγεις πρωτος σε αυτο τον ομιλο θα εχεις αρκετα ευκολο τοπ 16!
Air Kef
Ερώτηση κρισεως.

Η τρίτη θεση ειναι αποτυχία για τον Ολυμπιακό;
rchos
QUOTE
Ερώτηση κρισεως.

Η τρίτη θεση ειναι αποτυχία για τον Ολυμπιακό;



καμια θεση δεν ειναι αποτυχια εφοσον η ομαδα παει στη μαδριτη!
και ολες οι θεσεις θα ειναι αποτυχια αν δεν παει μαδριτη!
spysta
εχω μια φοβερη διαισθηση οτι ο ΟΣΦΠ θα περασει τον ομιλο σαν ο δευτερος καλυτερος...και θα παει στους 16 επικεφαλης!!!
thrylos7
Λίγο δύσκολο ο δεύτερος αυτού του ομίλου να είναι επικεφαλής ομίλου στο TOP 16 (δηλαδή να είναι καλύτερος από τους άλλους δεύτερους).. Λογικά αυτός θα βγει από τον όμιλο του Παναθηναϊκού.
rchos
QUOTE
Λίγο δύσκολο ο δεύτερος αυτού του ομίλου να είναι επικεφαλής ομίλου στο TOP 16 (δηλαδή να είναι καλύτερος από τους άλλους δεύτερους).. Λογικά αυτός θα βγει από τον όμιλο του Παναθηναϊκού.


συμφωνω.καπως ετσι το βλεπω και εγω!μαλλον ο καλυτερος εκτος εχει πολλες πιθανοτητες να βγει απο αυτον τον ομιλο!
rchos
Το προγραμμα
georgev7
Πάντως πιστεύω ότι η ΤΑΟΥ μετά την φυγή του Ερντογάν και αν φύγει ένας εκ των Πριτζιόνι Πλάνινιτς νομίζω ότι αποδυναμώνεται αισθητά!! Να δούμε βέβαια και τι μεταγραφές θα κάνει...
Igor
Δυσκολα βγαινει καλυτερος 2ος άπο αυτον τον ομιλο, γιατι ειναι πολλες οι καλες ομαδες και δυσκολα θα κανει μια ομαδα θα κανει κανει εκτος εδρας νικες..
Anaz
Νωρις ειναι.Η Ταου ακομα δεν εχει κινηθει στο μεταγγραφικο παζαρι.Σιγουρα θα παρουσιαστει δυνατη,οπως καθε χρονο..
Εφυγε ο Ερντογαν?Εγω μονο ο Πεκερ νομιζα.
rchos
το προβλημα στην ταου ειναι οτι θελουν ολοι σχεδον να φυγουν.χτες ο περπεριδης ειπε στο ραδιοφωνο οτι στην ταου θα γινουν πολτ μεγαλες αλλαγες.μαλλον σε μεταβατικη χρονια θα ειναι!βεβαια ακομη δεν μπορουμε τπτ να πουμε αν δεν κλεισει προπονητης γιατι αυτος θα παρει τις τελικες αποφασεις.
georgev7
Έτσι διάβαζα σε εφημερίδα!! Ότι ο Ερντογάν δεν συνεχίζει στην Βιτόρια...
spysta
οντως η ΤΑΟΥ βρισκεται σε μεταβατικο σταδιο...μετα απο τις συνεχομενες σφαλιαρες στα f-4 θελει να κανει μια αναννεωσει....γι αυτο συζηταμε και τοσο καιρο για Πριχιονι στον ΟΣΦΠ..Προσωπικη αποψη ειναι οτι αν ο ΟΣΦΠ κανει τις μεταγραφες που ακουγονται δεν με φοβιζει η ΤΑΟΥ...λετε να την λιωσει ο Ματσας!!!!??? tongue.gif tongue.gif Ετσι πιστευω.... smiley.gif
thrylos7
"να την λιώσει".. τσκ τσκ τσκ.. τί εκφράσεις είναι αυτές; Να την ισοπεδώσει! tongue.gif

Και πέρυσι ακούγονταν τα ίδια για την Ταού, αλλά τελικά δεν άλλαξαν και πάρα πολλά...
morfi
Την Ταού όσες φορές την είδα φέτος δεν μου έδωσε σε κανέναν αγώνα την εντύπωση ότι είναι η σούπερ ομάδα που όλοι νομίζουν. Ακόμα και στους αγώνες εναντίον του Ολυμπιακού δεν έδειξε κάτι το ιδιαίτερο. Απλά ο Ολυμπιακός ήταν κακός.
Οι ιταλικές πλέον δεν μου λένε τίποτα και η ΤΣΣΚ τώρα που μάλλον θα φύγει ο Παπαλουκάς παίζει να φτάσει το πολύ μέχρι τους 8. Ακόμα και αν δεν φύγει, μπορούμε να την χτυπήσουμε.

QUOTE(Air Kef @ Jun 30 2007, 06:20 PM) *
Ερώτηση κρισεως.

Η τρίτη θεση ειναι αποτυχία για τον Ολυμπιακό;

Ολυμπιακός είμαστε. Πως γίνεται να μιλάμε για τη τρίτη θέση ή ακόμα και για τη δεύτερη έστω και σε αυτή τη φάση ?
sihainas
Αποτυχία θα είναι να μην πάμε στο Final 4... ακόμα και ως καλύτεροι 6οι να περάσουμε... αν πάμε στο final 4 δεν νομίζω ότι θα έχει και πολύ σημασία tongue.gif
morfi
QUOTE(sihainas @ Jul 3 2007, 02:29 PM) *
Αποτυχία θα είναι να μην πάμε στο Final 4... ακόμα και ως καλύτεροι 6οι να περάσουμε... αν πάμε στο final 4 δεν νομίζω ότι θα έχει και πολύ σημασία tongue.gif

Ναι, έχει σημασία όμως από που θα περάσουμε μέχρι να φτάσουμε εκεί... wink.gif
thrylos7
QUOTE
Την Ταού όσες φορές την είδα φέτος δεν μου έδωσε σε κανέναν αγώνα την εντύπωση ότι είναι η σούπερ ομάδα που όλοι νομίζουν. Ακόμα και στους αγώνες εναντίον του Ολυμπιακού δεν έδειξε κάτι το ιδιαίτερο. Απλά ο Ολυμπιακός ήταν κακός.
Οι ιταλικές πλέον δεν μου λένε τίποτα και η ΤΣΣΚ τώρα που μάλλον θα φύγει ο Παπαλουκάς παίζει να φτάσει το πολύ μέχρι τους 8. Ακόμα και αν δεν φύγει, μπορούμε να την χτυπήσουμε.


Ξέρεις και στην Ευρώπη, οι θέσεις σε κάθε φάση συμπληρώνονται από ομάδες... Στη φάση των 8 θα έχουμε 8 ομάδες, στο F4 4 ομάδες... blech.gif

Είμαι σίγουρος ότι έχασες κάποιο στοίχημα και είδες την Ταού... tongue.gif
lakersdynasty
Καλο παντως το οτι εφυγε ο Σκολα απτην ΤΑΟΥ...Ασε που εγιναν και χειροτερα πραγματα δηλαδη...Ηρθε ο Σπαχια!!! 19.gif

Θαναι τελειως διαφορετικη ομαδα φετος αλλα με τις μεχρι τωρα μεταγραφες δεν νομιζω οτι μπορει να κριθει ως καλυτερη η ως χειρωτερη...

Τωρα για την ΤΣΣΚΑ...και με Σισκα τωρα φενεται πολυ δυνατη στην περιφερεια αλλα δεν με φοβιζει κατω απτο καλαθι οποτε υπαρχει τροπος αντιμετοπισης της εστω και με δυσκολιες...

Ε τι στο καλο τοσα βουνα μαζεψατε! tongue.gif
pit_glikos
Ας μου πει οποιος ξερει..Ποτε ειναι η κληρωση για την Ευρωλιγκα??Και κατι ακομα..Με τα τηλεοπτικα τι γινεται??Ποιο καναλι τα εχει παρει??thanks
enypnio
i klirosi gia tin euroleague egine

endeiktika to programma olympiakou panathinaikou

Olympiacos

2007-2008 Games
Regular Season
1
vs Tau Ceramica

Oct. 25
2
at Union Olimpija

Nov. 01
3
vs VidiVici Bologna

Nov. 08
4
at CSKA Moscow

Nov. 14
5
vs Prokom Trefl Sopot

Nov. 21
6
vs Zalgiris

Nov. 29
7
at Montepaschi Siena

Dec. 05
8
at Tau Ceramica

Dec. 12
9
vs Union Olimpija

Dec. 19
10
at VidiVici Bologna

Jan. 03
11
vs CSKA Moscow

Jan. 10
12
at Prokom Trefl Sopot

Jan. 17
13
at Zalgiris

Jan. 24
14
vs Montepaschi Siena

Jan. 31

Panathinaikos

2007-2008 Games
Regular Season
1
vs Lottomatica Roma

Oct. 25
2
vs Brose Baskets

Oct. 31
3
at Partizan

Nov. 07
4
vs Axa FC Barcelona

Nov. 15
5
at Chorale Roanne

Nov. 21
6
at Fenerbahce Ulker

Nov. 29
7
vs Real Madrid

Dec. 06
8
at Lottomatica Roma

Dec. 13
9
at Brose Baskets

Dec. 19
10
vs Partizan

Jan. 02
11
at Axa FC Barcelona

Jan. 10
12
vs Chorale Roanne

Jan. 17
13
vs Fenerbahce Ulker

Jan. 24
14
at Real Madrid

Jan. 30
thrylos7
Χεχε.. η οδηγία πάνω από τη φόρμα αναφέρει ακριβώς αυτό που θα έλεγα...

Διαβάζετε βρε τα προηγούμενα ποστ, εξάλλου η απάντηση σ' αυτή την περίπτωση θα έρθει μάλλον πιο σύντομα...

Όπως και τον τίτλο του τόπικ... Πού είναι ο Άρης; tongue.gif
King-James
Κατά την γνώμη μου δεν είναι και πολύ δύσκολος όμιλος. Η tau δεν θα είναι πρόβλημα αλλα ούτε και οι υπόλοιπες ομάδες.Εκτος βεβαια από την ΤΣΣΚΑ την οποια καθοδηγεί ο Παπαλουκάς και θα μας δυσκολέψει. bball.gif bball.gif bball.gif smile.gif smile.gif wink.gif
sihainas
Πολύ φοβάμαι αφεντικό ότι όχι απλά δεν θα μας δυσκολέψει η CSKA αλλά δεν θα την δυσκολέψουμε καν εμείς... αν καταλαβαίνεις τι εννοώ... 68.gif

Θέλω να είμαι αισιόδοξος αλλά με αυτά που βλέπω μέχρι στιγμής... δεν είμαι και τόσο...
Consultant
QUOTE(sihainas @ Oct 15 2007, 15:32 ) *
Πολύ φοβάμαι αφεντικό ότι όχι απλά δεν θα μας δυσκολέψει η CSKA αλλά δεν θα την δυσκολέψουμε καν εμείς... αν καταλαβαίνεις τι εννοώ... 68.gif

Θέλω να είμαι αισιόδοξος αλλά με αυτά που βλέπω μέχρι στιγμής... δεν είμαι και τόσο...



Δηλαδη τι βλεπεις;Γιατι εγω ακομα δεν εχω δει τιποτα..Το μονο που ξερω ειναι οτι εχουμε καλυτερους παιχτες απο περυσι σε ολες τις θεσεις,εχουμε τον (πραγματικο) Ματσε πισω και τελος εχουμε προνοησει ετσι ωστε να μην εξαρτωμαστε απο τις ορεξεις (σε πραγματικα πλαισια) του Σχορτσανιτη.Ανεπτυξε μου λιγο το σκεπτικο σου σε παρακαλω..
sihainas
Βλέπω ότι η άμυνά μας είναι πιο τρύπια και από σουρωτίρι... ελπίζω να κάνω λάθος και στα επίσημα να είναι πιο σοβαρή η ομάδα αλλά από τα αποτελέσματα στα φιλικά δεν είμαι αισιόδοξος.. ναι στα χαρτιά έχουμε καλύτερη ομάδα από πέρσυ... στην πράξη να δούμε τι θα κάνουν...
Consultant
Ενταξει βρε,και ο Παο χειροτερα και απο σουρωτηρι ειναι στα ως τωρα φιλικα..Αυτο δεν σημαινει οτι θα ειναι ετσι τα πραγματα και στη κανονικη περιοδο..Εχουμε ως δεδομενο οτι η (σχεδον) βασικη μας front line (Τζεικ-Βασιλοπουλος) ειναι ισως η καλυτερη σε ολη την Ευρωπη αμυντικα..Ταλεντο υπαρχει,πρεπει να δειξουν και θεληση.Ο Γκερσον σαν δευτερη χρονια σιγουρα θα δειξει πολυ καλυτερα στοιχεια..Ορισμενοι θα νιωσουν τεραστια εκπληξη απο τη δυναμικη του φετινου Ολυμπιακου.
lakersdynasty
QUOTE(Consultant @ Oct 15 2007, 18:48 ) *
Ενταξει βρε,και ο Παο χειροτερα και απο σουρωτηρι ειναι στα ως τωρα φιλικα..Αυτο δεν σημαινει οτι θα ειναι ετσι τα πραγματα και στη κανονικη περιοδο..Εχουμε ως δεδομενο οτι η (σχεδον) βασικη μας front line (Τζεικ-Βασιλοπουλος) ειναι ισως η καλυτερη σε ολη την Ευρωπη αμυντικα..Ταλεντο υπαρχει,πρεπει να δειξουν και θεληση.Ο Γκερσον σαν δευτερη χρονια σιγουρα θα δειξει πολυ καλυτερα στοιχεια..Ορισμενοι θα νιωσουν τεραστια εκπληξη απο τη δυναμικη του φετινου Ολυμπιακου.


Να μου επιτρεψεις να διαφωνησω μαζι σου οσον αφορα τον Βασιλοπουλο. Σιγουρα στην μερα του στην αμυνα θα σου βγαλει το λαδι. Αυτο ομως στην θεση 3. Ποσο καλη αμυνα μπορει να παιξει απεναντι σε παικτες οπως ο Τσαρτσαρης για παραδειγμα? Δεν μιλαω για μια δυο φασεις. Για ενα ολοκληρο παιχνιδι. Τουλαχιστον περσι εδειξε οτι ανετα μαρκαρει τις θεσεις 1-3 αλλα σε θεση 4 δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

Θα εβαζες τον Βασιλοπουλο να μαρκαρει τον Σμοντις η τον Σπλιτερ? Εγω παντως δεν θα το δοκιμαζα σε μονημη βαση. Ισως επιθετικα ενας παικτης αθλητικος στο 4, οπως ο Βασιλοπουλος να ειναι καλος για την αναπτυξη του αιφνιδιασμου του ΟΣΦΠ. Αλλα εχω τις αμφιβολιες μου για την αμυνα.
Gravedigger
Εγώ πάλι θα διαφωνήσω για τον Τσακαλίδη...!Για το ύψος του και τον όγκο του δεν είναι δα και κανένας σπουδαίος αμυντικός...Δεν είναι το φόβητρο μέσα στην ρακέτα.Όχι ότι ο ΠΑΟ έχει τέτοιο παίχτη αλλά και ο Jake δεν μου γεμίζει το μάτι.
FANISTELROOY
Θα συμφωνισω με τον lakersdynasty για το Βασιλοπουλο...
Consultant
Ο Βασιλοπουλος για αρκετα χρονια επαιζε ως τεσσαρι και ολοι μας πιστευαμε οτι θα πρεπει να εξελιχτει ως τριαρι λογω του σχετικα μικρου υψους (2,02) του.Στο συγχρονο Ευρωπαικο μπασκετ του (Σεντερ)Μπατιστ(2,04)κατι τετοιο δεν αποτελει προβλημα.Ετσι μετα απο πολλες αποτυχημενες προσπαθειες ο Βασιλοπουλος κατασταλλαξε στη πραγματικη του θεση και στον Ολυμπιακο αλλα και στην Εθνικη.Εχει τουλαχιστον 50% καλυτερη αποδοση ως τεσσαρι επιθετικα αλλα κυριως αμυντικα..

Σαν τεσσαρι,σαφεστατα και μπορει να μαρκαρει οποιοδηποτε παιχτη απο πλευρας δυναμης-ταχυτητας-υψους.Εαν το προβλημα ειναι ο ογκος,1 μηνας προγραμματος θα τον φερει στα επιθυμητα επιπεδα.Δεν μπορω να σκεφτω καλυτερο αμυντικο απο αυτον στην Ευρωπη.Αποτελει συγκριτικο πλεονεκτημα απεναντι σε οποιοδηποτε παιχτη.

Οσο για τον Τσακαλιδη,νομιζω οτι ειναι το πλεον φοβητρο στην Ευρωπη.Παιχτη 2.18,με μεγαλο αλμα,τεραστια χερια και πολυ καλο συγχρονισμο στις ταπες δεν θυμαται να διαθετει καποια Ευρωπαικη ομαδα σε τετοιο βαθμο.
Ginobili
Εγώ δεν συμφωνώ με Lakersdynasty.Μπορεί ο Βασιλόπουλος να είναι άμπαλος,μπορεί από τρίπλα να είναι 0..και να την σκάει σαν καρπούζι...στην άμυνα όμως είναι εκπληκτικός.Στους τελικούς με μας..μια χαρά τον έπιανε τον Τσαρτσαρή.Μπορεί να μαρκάρει άνετα παίκτες από 2 μέχρι 4...όποιοι και να είναι αυτοί.
Για τον όμιλο του Ολυμπιακού τώρα...εντάξει.Σε θεωρητικό επίπεδο...τα πράγματα είναι απλά.Η ΤΣΣΚΑ 1η,και ο Ολυμπιακός 2ος.Η Ταού είναι αποδυναμωμένη,και σίγουρα ο Ολυμπιακός έχει καλύτερο ρόστερ γενικά.Στον "άσσο" ΄μόνο υπερτερεί με Πριτζιόνι-Πλάνινιτς.Σαν έκπληξη του ομίλου..βλέπω την Σιένα.
Anaz
QUOTE
Εαν το προβλημα ειναι ο ογκος,1 μηνας προγραμματος θα τον φερει στα επιθυμητα επιπεδα.
Αν ηταν τοσο απλο,όλοι θα'χαν γίνει "τουμπανα".. tongue.gif
rchos
QUOTE
Αν ηταν τοσο απλο,όλοι θα'χαν γίνει "τουμπανα"..


εχει δικιο ο αναζ.εγω χρειαστηκα πολλα χρονια για να φτασω στα φοβερα επιπεδα τουμπανισμου που τωρα βρισκομαι!ηταν μια σκληρη διαδικασια τωρα ομως το απολαμβανω!
Consultant
Μα δεν χρειαζεται να γινει τουμπανο,6-7 ''μυικα'' κιλα θα παρει για τις (αυστηρες) αναγκες που επιβαλει η θεση του PF..Καταρχιν η δικη μου αποψη ειναι οτι δεν χρειαζεται να παρει καθολου ογκο,εχει απιστευτη δυναμη και το συγκριτικο του πλεονεκτημα ειναι η ευελιξια του,παραγοντας που δυσκολευει τον εκαστοτε αντιπαλο.

Την αμυνα του την ξεκιναει απο ψηλα,δεν περιμενει κατω απο το καλαθι να τον βαλει πλατη ο Χ Σμοντις..Αμυνα απο μπροστα με την τεραστια ευελιξια του και βγαινει στη βοηθεια ο Τσακαλιδης.Τα ξερουν καλα αυτα οι μπασκετικοι..Ειναι αναλογο αμυντικο τερας του Διαμαντιδη.
D_WILL_8
Αντε αμυντικά στην φροντ λάιν μπορούμε να πούμε οτι ο Ολυμπιακός είναι καλός.. Στην περιφέρεια τι γίνεται??
Ο Γκριρ είναι χειρότερος αμυντικός ακόμα και από τον Πεν ο Γουντς είναι απλά καλύτερος από τον Άκερ αλλά το σημαντικό είναι οτί ο Πίνι δεν δείχνει διατεθιμένος να παίξει άμυνα.. Επικεντρώνεται στη επίθεση πιστεύοντας οτί θα παίξει το ίδιο μπάσκετ μ'αυτό της Μακάμπι.. Αλλά δεν έχει ούτε Σάρας ούτε Βούισιτς, δηλαδή 2 παίχτες που μπορούν να βάλουν τους πάντες στο παιχνίδι.. Αυτό στην Ελλάδα δε θα τον επηρεάσει μέχρι τους τελικούς αλλά στ'αλήθεια νομίζεται οτί μπορεί να αντιμετωπίσει την ΤΣΣΚΑ ή κάποια άλλη ομάδα με καλό υλικό και πιο <<σοβαρό>> προπονητή? Αυτή τη στιγμή σν πσίξουν Εφές-Ολυμπιακός ή Ρεάλ-Ολυμπιακός δε νομίζω οτί θα νικούσατε.. Εκτός αν αλλάξει νοοτροπία ο Γκέρσον αλλά οι επιλογές των παιχτών που έκανε το καλοκαίρι δε δείχνει κάτι τέτοιο.. Στο σύγχρονο μπάσκετ κερδίζει η άμυνα..
apkat
O Πεν παντως δεν ηταν κακος αμυντικος..Πολυ παρεξηγημενος ειναι..Σιγουρα δεν ειχε καλο κορμι(απο αποψης υψους) αλλα ηταν παρα πολυ δυνατος και ειχε εκπληκτικη διαθεση για αμυνα.Ο Γκριρ απο την αλλη δυστυχως εχει μεγαλο προβλημα γαιτι πολυ απλα δεν ξερει να παιζει αμυνα και αυτο δεν ξερω πως μπορει να βελτιωθει .Τωρα ο Γουντς δεν νομιζω οτι ειναι καλυτερος του Ακερ.Εχουν περιπου την ιδια τουριστικη διαθεση αλλα ο Ακερ συνολικα 2 μηνες προσπαθησε να παιξει και αμυνα.ο Γουντς πολυ αμφιβαλλω αν θα το κανει αυτο.βεβαια το σωμα του Γουντς ειναι απιστευτο.Ολους τους αντιπαλους του θα τους εχει σε υψος και δυναμη.Οποτε αν βρει την διαθεση δεν αποκλειεται να εξελιχθει.
spysta
βλεπω το παιχνιδι Προκομ-ΤΣΣΚΑ ...............ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟΙ ΟΙ ΡΩΣΣΟΙ!!!!!!!!!!Πρωτο φαβορι για ευρωλιγκα !!!!


ΥΓ.Η Προκομ θα κανει πολλες ζημιες ειδικα στην εδρα της ....θα χει πολυ δυσκολο εργο ο ΟΣΦΠ εκει smiley.gif
Consultant
Nαι οντως οι Ρωσοι φαινεται οτι ειναι δυνατοι απο την αρχη,ειναι λογικο να τους θεωρει καποιος #1 φαβορι.Η Προκομ δεν μου φανηκε καλυτερη απο περυσι,οταν πηρε μια μικρη διαφορα η CCKA,χαθηκε εντελως η αυτοπεποιθηση της και φερθηκε σαν μια μικρη ομαδουλα.

Σιγουρα η CCKA ειναι πολυ μεγαλη ομαδα αλλα και ο Ολυμπιακος δεν παει πισω..Αν βρεθουμε σε φορμα την ανοιξη,χωρις τραυματισμους και με τον Σοφο κανονικα στην ομαδα,ειμαι κατι παραπανω απο αισιοδοξος οτι μπορουμε να την κερδισουμε.
reignman
δε ξερω γιατι σχολιαζουμε το ματς προκομ τσσκα εδω αλλα ... αφου συρατε το χωρο..

η προκομ κοντραρε την τσσκα στα ισια οσο ειχε την αρχικη της πενταδα. αλλα ο προπονητης της φανηκε για μεγαλος υπνος ο ανθρωπας.
στη δευτερη περιοδο δεν εβαλε δευτερολεπτο μεσα τους βαγκνερ , βαν ντεν σπιγκελ και γκουροβιτς. εκει τελειωσε το ματς. μετα δεν εδειξαν την συνοχη και το κυρος σαν ομαδα για να γυρισουν το παιχνιδι.

απο την αλλη εχεις την τσσκα που εχει 2 πενταδες που θα μπορουσαν να ειναι βασικες. βγαζει εναν βαζει αλλον και τους βγαινει καλυτερος.
τους πηγαν και ολα τα σουτ σε μια φαση χθες και διελυσαν το ηθικο των πολωνων γρηγορα.

αυτα.


παμε ρε θρυλαρα !
rchos
πηρα μολις το εισητηριακι μου!10 ευρωπουλα!αντε να αρχισει για τα καλα η σαιζον!
απκατ,αναζ εξεδρα ετσι?εγω με χαρουμενο λουκουμα παντως καπου εκει θα ειμαστε!
leonkalf
Που κάθεστε συνήθως?
sheepfish
θα βρω εισιτήριο πριν τον αγώνα κατά τις 9 το βραδύ;το πιο φθηνό πόσο πάει; θα το βρω τελευταία στιγμή; ευχαριστώ
spysta
QUOTE(sheepfish @ Oct 25 2007, 05:38 ) *
θα βρω εισιτήριο πριν τον αγώνα κατά τις 9 το βραδύ;το πιο φθηνό πόσο πάει; θα το βρω τελευταία στιγμή; ευχαριστώ

λογικα θα βρεις φιλαρακο!!Νομιζω οτι τι φθινοτερο ειναι 5 η'10 ευρω!!!!!!Θα ειμαι και γω στο γηπεδο ........φευγω σε καμια ωριτσα απο Πατρα για να παω να δω τη Θρυλαρα μας ...με το διαρκειουλι μου central και τα μυαλα στα καγκελα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smiley.gif smiley.gif
sheepfish
wraios...kai gw gia diarkeias eimoun alla 200 an kai fthina de ta xa!ama kanana kana foititiko kapou sta 100,mia xara thatan
Ginobili
QUOTE(sheepfish @ Oct 25 2007, 09:02 ) *
wraios...kai gw gia diarkeias eimoun alla 200 an kai fthina de ta xa!ama kanana kana foititiko kapou sta 100,mia xara thatan

Γιατί 200 έχουν τα φθηνότερα του Ολυμπιακού???? w00t.gif
Εγώ του Παναθηναικού το πήρα 150(φέτος,πέρσι,και πρόπερσι).Αλλά γιατί...? Επειδή είναι μεγαλύτερο το ΟΑΚΑ...?? Δεν μου ακούγεται αρκετό αυτό...
Σήμερα με την Ταού...πάλι τον Λεάνη θα φάμε στη μάπα στον ΣΚΑΙ???? 68.gif Δεν αλλάζουν ρόλους με τον Παντελή καλύτερα...
azannetop
Δυνατό και κομβικό ματς το σημερινό με την Ταού. Πρέπει να το κερδίσει ο Ολυμπιακός πάση θυσία μιας που η Ταού είναι η πιο επικίνδυνη ομάδα από τις υπόλοιπες του ομίλου που ανταγωνίζεται τον Ολυμπιακό για τη δεύτερη θέση. Ο σπλίτερ κατά τη γνώμη μου πρέπει να προσεχθεί ιδιαίτερα.
X.A.D.
Εχουμε κατι λογαριασμους με την Ταου.Γερα Θρυλε.Παμε σαν αλλοτε.Οπως το ΄97.Γερα μωρη αρρωστια
Ginobili
QUOTE(azannetop @ Oct 25 2007, 09:32 ) *
Δυνατό και κομβικό ματς το σημερινό με την Ταού. Πρέπει να το κερδίσει ο Ολυμπιακός πάση θυσία μιας που η Ταού είναι η πιο επικίνδυνη ομάδα από τις υπόλοιπες του ομίλου που ανταγωνίζεται τον Ολυμπιακό για τη δεύτερη θέση. Ο σπλίτερ κατά τη γνώμη μου πρέπει να προσεχθεί ιδιαίτερα.

Μπα..ο Πριτζιόνι πρέπει να προσεχτεί περισσότερο κατά την γνώμη μου.Όλα από αυτόν γίνονται.Το Α και το Ω.Ο Πριτζιόνι τον πήγε στους Σπερς...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.