Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΤΣΣΚΑ - Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
vastravoud
vs

Φαινομενικά αδιάφορο παιχνίδι, όμως τυχόν νίκη μας μπορεί να μας φέρει σε καλή θέση για την πρωτιά.
lakersdynasty
Δεν πιστεύω ότι έχουμε μεγάλες ελπίδες για την πρωτιά γιατί και να κερδίσουμε με +3 δεν βλέπω την ΤΣΣΚΑ να χάνει απο την Μάλαγα τελευταία αγωνιστική.

Η προβλεψη μου παντως παραμένει ιδια...

Θα κερδισουμε tongue.gif

Στην θέση του Κιριλένκο αυτή τη φορά ο Λαβρίνοβιτς. Ο ενας δεν παιζει ο αλλος παιζει.
Zoys
Δεν ξέρω αν θα καταφέρει να φύγει με το διπλό (και φέτος) ο Παναθηναϊκός από τη Μόσχα είμαι βέβαιος όμως ότι θα είναι πολύ ανταγωνιστικός και δυσκολοκατάβλητος αντίπαλος για την αρκούδα που παραμένει φυσικά φαβορί.
bbplayer
Πιστεύω ότι είναι ένα πολύ καλό και δυνατό τεστ για την ομάδα και θα το χτυπήσει το παιχνίδι όσο μπορεί ,για να δει γενικά που βρίσκεται όταν καλείται να παίξει με έναν σοβαρό αντίπαλο. Δε νομίζω ότι θα έχουν ντε καλά το μυαλό τους σε μια πιθανή πρωτιά στον όμιλο.

Καλή ήταν η νίκη στη Μάλαγα , ακόμα καλύτερη η νίκη και η εμφάνιση μέσα στη Λιθουανία αλλά να μην γελιόμαστε, αυτές ήταν ομάδες μικρής δυναμικότητας. Με την ΤΣΣΚΑ είναι αλλιώς. Στα υπέρ μας, ότι οι Ρώσοι είτε μέσα παίζουν είτε έξω είναι περίπου το ίδιο.

Θεωρώ αποφασιστικής σημασίας για την εξέλιξη του αγώνα, την περιφερειακή μας άμυνα και την απόδοση του Καλάθη στην οργάνωση. Επίσης σημαντικό θα είναι κατά πόσο οι Ρώσοι θα καταφέρουν να περιορίσουν και σε τι βαθμό τον ΔΔ , όπως έκαναν και στο πρώτο ματς. Λογικά κάποιο αντίδοτο θα έχει βρει ο Ομπράντοβιτς.

Είμαι αισιόδοξος για το παιχνίδι.
Nuntius
Τελικά μάλλον έπρεπε να πάρω Khryapa στο Fantasy tongue.gif

ΥΓ: Ο Βουγιούκας πάντως φέτος είναι πάρα πολύ αξιόπιστη λύση.
plokamias
QUOTE(Nuntius @ Dec 14 2011, 19:28 ) *
ΥΓ: Ο Βουγιούκας πάντως φέτος είναι πάρα πολύ αξιόπιστη λύση.


Αν σηκωνόταν και σαν σέντερ αντρικής ομάδας όταν έπαιρνε τη μπάλα κάτω από το καλάθι θα ήταν ακόμα καλύτερα... tongue.gif
lakersdynasty
τα καναμε σαλατα στο τριτο δεκαλεπτο. Και να ηταν καμια χωριατικη, την καναμε και Ρωσικη laugh.gif
plokamias
Στο δεύτερο ημίχρονο είναι σαν να μην έχουμε βγει από τα αποδυτήρια......
Flash
Ακόμη και χωρίς τον Κιριλένκο, αυτή η ΤΣΣΚΑ είναι εκπληκτικό μίγμα επιθετικού ταλέντου, τεράστιων σωματοδομών και πλούσιων αθλητικών προσόντων (για τα ευρωπαϊκά δεδομένα πάντα)

Κατα τη γνώμη μου, σε σειρά αγώνων δεν μπορεί να ηττηθεί από καμία ομάδα στην Ευρώπη. Ξέω ότι το ίδιο έλεγαν και για την Μπαρτσελόνα πέρυσι, αλλά το πιστεύω πολύ πιο έντονα για τη φετινή ΤΣΣΚΑ.
j-kidd13
Παντως βοηθαμε πολυ και εμεις με την αποδοση στο β μερος να παει εκει η διαφορα.....
Η ΤΣΣΚΑ με Κιριλενκο,συμφωνω οτι δυσκολα χτυπιεται στα ισια σε σειρα αγωνων...Αλλα βλεποντας τις 2 ομαδες στο πρωτο μερος,ειδα 2 ομαδες στα ιδια πανω κατω επιπεδα....

ΥΓ:Αυτος ο Βουγιουκας ωρες ωρες συμπεριφερεται σαν να τον σηκωσες απο το τραπεζι που μολις εφαγε και τον εβαλες να παιξει αμεσως.....
SG3ptshooter
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 14 2011, 20:03 ) *
ΥΓ:Αυτος ο Βουγιουκας ωρες ωρες συμπεριφερεται σαν να τον σηκωσες απο το τραπεζι που μολις εφαγε και τον εβαλες να παιξει αμεσως.....

νταξ μην τον αδικούμε, με διέψευσε σήμερα, είχα πει δε θα καταφέρει να πάρει ούτε ένα ρεμπ. Ένα το πήρε. icon_drunk.gif

Πολλά με λίγα στο δεύτερο ημίχρονο. Δε χωράνε αναλύσεις, πολλά μα πολλά μέρη του παζλ είναι πιο προβληματικά απ' ότι αναμέναμε. Αυτό είναι όλο.
T.W.Is.M.
QUOTE(Flash @ Dec 14 2011, 20:00 ) *
Ακόμη και χωρίς τον Κιριλένκο, αυτή η ΤΣΣΚΑ είναι εκπληκτικό μίγμα επιθετικού ταλέντου, τεράστιων σωματοδομών και πλούσιων αθλητικών προσόντων (για τα ευρωπαϊκά δεδομένα πάντα)

Κατα τη γνώμη μου, σε σειρά αγώνων δεν μπορεί να ηττηθεί από καμία ομάδα στην Ευρώπη. Ξέω ότι το ίδιο έλεγαν και για την Μπαρτσελόνα πέρυσι, αλλά το πιστεύω πολύ πιο έντονα για τη φετινή ΤΣΣΚΑ.


Κι ομως...Δε θα σου πω εγω απο ποια θα μπορουσε να χασει. Το εγραψες μονος σου. tongue.gif
Παιζει μεγαλο ρολο αν θα βρισκεται ο Κιριλενκο στην ομαδα την ανοιξη.
Το μεγαλο της πλεονεκτημα παντως ειναι τα υψη που δεν εχει καμια αλλη ομαδα σε τετοιο βαθμο. Αλλα πιστευω οτι αν βραχυκυκλωσει, η πτωση θα ειναι μεγαλυτερη απο καποια αλλη ομαδα αντιστοιχου βεληνεκους.
priest
περυσι ειχαμε τον τεπιτς,φετος τον μαριτς....και οι δυο ηρθαν με περγαμηνες...ο ενας εφυγε περυσι,ο αλλος θα φυγει στο τελος της σεζον...ολε...
tReason
Παντως επειδη η μια ομαδα σουταρε 50% στα τριποντα και η αλλη 25% η μια φαινεται υπερομαδα και ατρωτη και η αλλη λιγη. rolleyes.gif Ο Παο σε σχεση με περυσι ειναι σαφως χειροτερος στην αμυνα βασικα γιατι ο μπατιστ ειναι σκια του εαυτου του
και λειπει ο φωτσης που καλυπτε τις αδυναμιες του μπατιστ.Οι αλλοι ψηλοι ειναι αμυντικα λιγοι οποτε λογικα αυτη θα ειναι η αχιλειος πτερνα του παο που θα τον οδηγησεινα χασει τον τιτλο στην ευρωπη...
A.CAB
Εγώ θα έλεγα ότι όπως πάντα βιαζόμαστε να παραδώσουμε την Ευρολίγκα, να χάσουμε την πρωτιά, να βρούμε τα τρομακτικά κενά και να διώξουμε παίχτες. Τη συνέχεια τη γνωρίζουμε.

Η ΤΣΣΚΑ είναι ομαδάρα με τα όλα της, με ή χωρίς τον Κιριλένκο, δεν υστερεί σχεδόν πουθενά και όπως είπαν και διάφοροι, σε ύψος απλά δεν κοντράρονται. Με τον ΑΚ47 μέσα βέβαια ανεβαίνουν ακόμα πιο πολύ.
Μέχρι εκεί όμως. Ανίκητοι ή φόβητρο για μένα δεν είναι με τίποτα.
Σε Φάιναλ4 ειδικά μια χαρά ντέρμπι θα γίνει. Δεν βλέπω γιατί να μην τους νικάμε.

Από 'κει και έπειτα με εξόργισε το β' ημίχρονο και κυριότερα το κορυφαίο πρώτο τρίλεπτο της τρίτης και της τέταρτης περιόδου, όπου είδαμε 7 (!) συνεχόμενες επιθέσεις χωρίς να γίνει καν σουτ! Μόνο λάθη! Είδαμε γλιστρίματα, λάθος ασιστ, λάθος πάσες, λάθος επαναφορά, βήματα, 3 δευτερόλεπτα, επιθετικά φάουλ, τζάμπολ και μάλλον ξεχνάω και κάποια. Κρίμα γιατί το παιχνίδι ήταν οριακό μέχρι εκεί.

Τίποτα δεν αλλάζει απλά μπορούσαμε να είχαμε κρατηθεί πολύ καλύτερα στο σκορ αλλά δυστυχώς η ομάδα μας αφού δεν έχει το πλούσιο ταλέντο άλλων σεζόν, είναι λογικό σε παιχνίδια που δεν είναι ζωής ή θανάτου να μην έχει το κατάλληλο πάθος και συγκέντρωση άρα και να μην μπορεί να καλύψει τα όποια μειονεκτήματά της. Σε παιχνίδια που κρίνουν πολλά περισσότερα πιστεύω ότι αυτό θα καλυφθεί. Και η ιστορία έχει δείξει ότι μια χαρά υπερκαλύπτεται.
Anaz
QUOTE(Flash @ Dec 14 2011, 20:00 ) *
Ακόμη και χωρίς τον Κιριλένκο, αυτή η ΤΣΣΚΑ είναι εκπληκτικό μίγμα επιθετικού ταλέντου, τεράστιων σωματοδομών και πλούσιων αθλητικών προσόντων (για τα ευρωπαϊκά δεδομένα πάντα)

Κατα τη γνώμη μου, σε σειρά αγώνων δεν μπορεί να ηττηθεί από καμία ομάδα στην Ευρώπη. Ξέω ότι το ίδιο έλεγαν και για την Μπαρτσελόνα πέρυσι, αλλά το πιστεύω πολύ πιο έντονα για τη φετινή ΤΣΣΚΑ.
Χωρις Κιριλενκο εγω την εχω ενα κλικ κατω απο την Μπαρτσα. Γενικα οι δυο αυτες ομαδες θεωρω οτι ειναι ξεκαθαρα φαβορι φετος, με αποσταση απο τους επομενους.
bbplayer
Eίδα μέχρι το 36-35 στο 1ο ημίχρονο.

Με εξέπληξε το τελικο αποτέλεσμα, δεν το περίμενα. Βασικά περίμενα καλύτερη εμφάνιση κι ας χάναμε. Πάντως τα κορμιά της ΤΣΣΚΑ, δύσκολα τα βρίσκεις. Και ξέρουν και μπάσκετ. 91 πόντοι στην άμυνα, στους 16 η διαφορά χωρίς Κυριλένκο και Βοροντσεβιτς, σίγουρα θα πρέπει να μας προβληματίσει.
Δε μπορούμε να παίξουμε την άμυνα που παίζαμε σε άλλες σεζόν, είναι φανερό αυτό, τουλάχιστο μέχρι τώρα. Ο Ομπράντοβιτς επικαλείται τις απουσίες του Τσαρτσαρή και του Περπέρογλου. Οκ γεγονός είναι αλλά πόση συνεισφορά θα μπορούσαν να έχουν σε ένα ματς σαν το σημερινό ?

Τον Μπατιστ τον καταλαβαίνω και τον δικαιολογώ. Κοντά στα 10 χρόνια τώρα τον έχουμε ξεζουμίσει, έφτασε και τα 34, πόσο άλλο πια? Αλλά με τον Μάριτς δεν ξέρω τι γίνεται sad.gif

Η ομάδα θέλει δουλειά και υπομονή . Πιστεύω ότι μπορεί να είναι στο ΦΦ και μετά βλέπουμε
boumtze-boumtze
Κι'εγω δεν ειδα το β ημιχρονο...
Πλακωθηκε ο ΔΔ με τον Τεοντοσιτς?
Razorblade Fish
QUOTE(Anaz @ Dec 14 2011, 20:54 ) *
Χωρις Κιριλενκο εγω την εχω ενα κλικ κατω απο την Μπαρτσα. Γενικα οι δυο αυτες ομαδες θεωρω οτι ειναι ξεκαθαρα φαβορι φετος, με αποσταση απο τους επομενους.

Εγω θεωρω οτι χωρις Κιριλενκο τιτλο δεν θα δει.Και χωρις Κιριλενκο ο Παναθηναικος θα την αποκλεισει αν την ξανασυναντησει.
bbplayer
Δε διάβασα πουθενά κάτι τέτοιο αλλά γενικά μιλώντας πεντέξι μπουνίδια τα χρειάζεται ο Τεόντοσιτς μπας και ισιώσει
vastravoud
Δεν ήρθε και η συντέλεια του κόσμου πάντως...

Δουλειά, δουλειά, και ακόμα περισσότερη δουλειά θέλουμε
priest
QUOTE(Razorblade Fish @ Dec 14 2011, 22:10 ) *
Εγω θεωρω οτι χωρις Κιριλενκο τιτλο δεν θα δει.Και χωρις Κιριλενκο ο Παναθηναικος θα την αποκλεισει αν την ξανασυναντησει.

και απο που προκυπτει αυτη η σιγουρια?

kobaksev
QUOTE(bbplayer @ Dec 14 2011, 22:10 ) *
Δε διάβασα πουθενά κάτι τέτοιο αλλά γενικά μιλώντας πεντέξι μπουνίδια τα χρειάζεται ο Τεόντοσιτς μπας και ισιώσει

Δεν θέλει μπουνιές. Θέλει "Τ" κάθε φορά που φλοπάρει, κάθε φορά που ακουμπάει τα μαλακά μόρια των αντιπάλων και κανένα δυνατό φάουλ σαν το αποψινό του στον Μήτσο (ξέρω είμαι κομπλεξικός και ξάδερφος του ρατσιστή Τσαρτσαρή).

Μεγαλύτερη ήττα εδώ και τρία χρόνια αν δεν κάνω λάθος.

Πάμε για 7-3 στην πρώτη φάση και ελπίζουμε σε καλό ΤΟΡ16, ει δυνατόν και πλήρεις.
damian
milos
bbplayer
QUOTE (priest @ Dec 14 2011, 22:30 ) *
και απο που προκυπτει αυτη η σιγουρια?


Στη σούμα οι Ρώσοι κερδίζουν και την ουσία και τις εντυπώσεις. Καμιά αντίρρηση. Στο 1ο παιχνίδι όμως και με τον Κυριλένκο παρόντα για 38 λεπτά τους είχαμε και ουσιαστικά πουλήσαμε μια διαφορά των 8-9 πόντων στα 2 τελευταία λεπτά.

Εάν είχαμε πάρει αυτό το ματς , που επιμένω ότι τους το χαρίσαμε ,θα μιλούσαμε με άλλα δεδομένα
damian
QUOTE (kobaksev @ Dec 14 2011, 22:41 ) *
Δεν θέλει μπουνιές. Θέλει "Τ" κάθε φορά που φλοπάρει, κάθε φορά που ακουμπάει τα μαλακά μόρια των αντιπάλων και κανένα δυνατό φάουλ σαν το αποψινό του στον Μήτσο (ξέρω είμαι κομπλεξικός και ξάδερφος του ρατσιστή Τσαρτσαρή).

Μεγαλύτερη ήττα εδώ και τρία χρόνια αν δεν κάνω λάθος.

Πάμε για 7-3 στην πρώτη φάση και ελπίζουμε σε καλό ΤΟΡ16, ει δυνατόν και πλήρεις.



φίλε συγνώμη αλλά από την συμπεριφορά τους εντός του παρκέ δε προκύπτει ότι ο μιλος είναι κωλόπαιδο και ο μητσος άγιος
xristos_metal
Ο Παναθηναικος πολυ φοβαμαι οτι θα εμφανιστει χειροτερος στο τοπ16 και δυσκολα θα σπασει τη παραδοση. Ειναι ακομη νωρις βεβαια, παιζει ρολο και σε τι ομιλο θα τυχει, αλλα τα σημαδια ειναι τα ιδια ακριβως me τις αλλες χρονιες που αποκλειστηκε απο το final 4. Ιδωμεν..
vastravoud
Οκ, ο Τεοντόσιτς δε συμπαθεί τον Παναθηναϊκό, ο Παναθηναϊκός δεν συμπαθεί τον Τεοντόσιτς, καλύτερα όμως δεν είναι να μιλάμε για τα αγωνιστικά; "Κλωτσίδια" και "μπουνίδια" δε νομίζω ότι χρειάζεται κανείς αθλητής πάντως.....
kseplenhs
QUOTE(Razorblade Fish @ Dec 14 2011, 22:10 ) *
Εγω θεωρω οτι χωρις Κιριλενκο τιτλο δεν θα δει.Και χωρις Κιριλενκο ο Παναθηναικος θα την αποκλεισει αν την ξανασυναντησει.

τίτλο μπορεί να δει.Εξαρτάται τα σταυρώματα.Εν τέλει αν φτάσει ff,έχει παίχτες με know how για να φτάσει στην πρωτιά.

Απο εκεί και πέρα και εγώ νομίζω πως χωρίς κιριλένκο μπορεί να την αποκλείσει ο παο ακόμα και σε σειρά παιχνιδιών.Με κιριλένκο μέσα παρα είναι hardcorιλα στην άμυνα ειδικά και θέλει και αρκετή τύχη για να τους λυγίσει κανείς.

Ο μάριτς ημίνεκρος.Μούμια κανονική.Δεν ξέρω τι συμβαίνει με αυτόν αλλά όταν παίζει και μετά γίνεται αλλαγή με τον Βουγιούκα είναι σαν να παίζει μια ομάδα με 4 στο παρκέ και ξαφνικά να μπαίνει ο σακίλ για να συμπληρώσει 5αδα.Ναι ξέρω τι είπα.Ακόμα και ο βουγιούκας μοιάζει σακ μπροστά σε αυτή τη μούμια...
Manu7
Ρε συ Razorblade Fish...

Τελικά πόσο παιχτάρα είναι αυτός ο Κριάπα ρε φίλε...? 38.gif 38.gif 38.gif

Αύριο έχει Άντιτς όμως... ugly8.gif


Myria
QUOTE(xristos_metal @ Dec 14 2011, 22:51 ) *
Ο Παναθηναικος πολυ φοβαμαι οτι θα εμφανιστει χειροτερος στο τοπ16 και δυσκολα θα σπασει τη παραδοση. Ειναι ακομη νωρις βεβαια, παιζει ρολο και σε τι ομιλο θα τυχει, αλλα τα σημαδια ειναι τα ιδια ακριβως me τις αλλες χρονιες που αποκλειστηκε απο το final 4. Ιδωμεν..

Απαισιοδοξιες!!
Η ομαδα τα τελευταια χρονια στρωνει απ'το Φλεβαρη και μετα και εχουμε κ τραυματιες!Οι καταστροφολογιες τοσο νωρις ειναι περιττες και ανουσιες..Αλλωστε αυτη η ομαδα μπορει να κανει τα παντα,ας θυμηθουμε τη Μπαρτσα περσυ και ποσο δοξαζαμε τα κρυμμενα μας χαρτια..Κατι θα σκεφτει ο μεγας!
Ginobili
QUOTE(Anaz @ Dec 14 2011, 19:54 ) *
Χωρις Κιριλενκο εγω την εχω ενα κλικ κατω απο την Μπαρτσα. Γενικα οι δυο αυτες ομαδες θεωρω οτι ειναι ξεκαθαρα φαβορι φετος, με αποσταση απο τους επομενους.

Κι εγώ συμφωνώ με αυτή την άποψη.Θεωρητικά ίσως κάποιοι να θεωρούν την ΤΣΣΚΑ ομάδα με πιο δυνατό ρόστερ,αλλά εγώ πιστεύω ότι η Μπάρτσα έχει καλύτερη Χημεία σαν ομάδα και έχει καλύτερο προπονητή.
Razorblade Fish
QUOTE(Manu7 @ Dec 14 2011, 23:29 ) *
Ρε συ Razorblade Fish...

Τελικά πόσο παιχτάρα είναι αυτός ο Κριάπα ρε φίλε...? 38.gif 38.gif 38.gif

Αύριο έχει Άντιτς όμως... ugly8.gif

Νταξ,καλουτσικος ο Κριαπα μωρε...Γατακι ομως μπροστα στον πορνοσταρ μας... icon_drunk.gif
il postino
ενα τραγικο διλεπτο αρκουσε για να χασει η ομαδα μεσα στη μοσχα!!οταν τρως ενα τετοιο σερι, σαν αυτο του 14-0, λογικο ειναι να χανεις την αυτοσυγκεντρωση σου και να το ριχνεις και στα λαθη , να σαι αστοχος και ολα τα γνωστα συνεπακολουθα!!!

καλυτερη η τσσκα χωρις αμφιβολια, οχι ετοιμοι εμεις ακομα για το υψηλοτερο επιπεδο και συνεχιζουμε!!

απο κει και περα, τα περι ακλονητου φαβορι και οτι δε χανει σε σειρα αγωνων τα ακουω (διαβαζω) βερεσε!!

http://www.euroleague.net/competition/team...easoncode=e2004

θυμιζω τη σεζον 04-05 οταν και εχασε η τσσκα το πιο αχαστο φ4 της νεοτερης ιστοριας!!!τρενο με ρεκορ 21-1 μεχρι το φ4, οπου εχασε στον ημιτελικο στην εδρα της απο ομαδα που την ειχε καθαρισει στη rs 2 φορες!!!μη θυμηθουμε παλι τα περσινα...(και προσθετω και τη φενερ που πηγαινε τρενο επισης μεχρι ενα σημειο και μετα εχασε τη μπαλα εντελως)

υ.γ ο ιαν δε νομιζω οτι αξιζει αρνητικης κριτικης σημερα!!εχει τα κουσουρια του αλλα ωρες ωρες μοιαζει να κανει πλακα στην επιθεση!!!πλεον μιλαμε για το πρωτο σεντερ της ομαδας.σε οσο και κακη κατασταση να ειναι μαικ-μαριτς δεν ειναι και λιγο!!

υ.γ επιμενω οτι ο δδ ειναι βαρυς φετος!!

υ.γ οσο μενουμε μακρυα απο τραυματισμους ολα βαινουν καλως..

υ.γ μπραβο στο μιλος!!μ αρεσει που σηκωθηκε και τσαμπουκαλεμενα ετσι που τον σωριασε ο αλλος!!
Anaz
QUOTE(Razorblade Fish @ Dec 14 2011, 22:10 ) *
Εγω θεωρω οτι χωρις Κιριλενκο τιτλο δεν θα δει.Και χωρις Κιριλενκο ο Παναθηναικος θα την αποκλεισει αν την ξανασυναντησει.
Δεν θα μου κανει εντυπωση. Οπως δεν μου'κανε κ το περσινο με την Μπαρτσα. Οταν απ'τη μια εχεις Γιονας κι απ'την αλλη Ζοτς.. Ειναι κ η εμπειρια, η φανελα, το ψυχολογικο αβανταζ..
Και παλι ομως εξακολουθω να πιστευω αυτο που ειπα παραπανω.. Βαση δυναμικης ειναι για τελικο, και πλην Παο που ειναι "ειδικη" περιπτωση, δεν βλεπω να μπορει να την αποκλεισει καποια αλλη.. Αν και θεωρω κ τη Σιενα πολυ απροβλεπτη, αλλα φοβαμαι οτι δεν εχει τα κορμια να τη ματσαρει.

Ασχετο: ποσο γουσταρω να βλεπω τον Καλαθη.. Απο την πρωτη μερα που τον ειδα στο Ακροπολις αν θυμαμαι καλα με την Εθνικη ειμαι φαν και πολυ χαιρομαι που αρχιζει να δικαιωνει πλεον τις προσδοκιες. αν δεν φτιαξει το σουτ ομως, βλεπω να βαζω πιο πανω την εταιρη αδυναμια απο το καλοκαιρι,τον Σβεντ..
vastravoud
QUOTE(Anaz @ Dec 15 2011, 05:48 ) *
Ασχετο: ποσο γουσταρω να βλεπω τον Καλαθη.. Απο την πρωτη μερα που τον ειδα στο Ακροπολις αν θυμαμαι καλα με την Εθνικη ειμαι φαν και πολυ χαιρομαι που αρχιζει να δικαιωνει πλεον τις προσδοκιες. αν δεν φτιαξει το σουτ ομως, βλεπω να βαζω πιο πανω την εταιρη αδυναμια απο το καλοκαιρι,τον Σβεντ..


Αν δεν το φτιάξει όμως θα γίνει προβλέψιμος, εύκολα αντιμετωπίσιμος και δε θα φτάσει ποτέ το τρομερό potential που έχει.

Δε θα είναι κρίμα;
lakersdynasty
Βλεπεις παικτες οπως ο Καλαθης και ο Βουγιουκας να ειναι αγωνιστικα ισως στο καλητερο σημειο της καριερας τους.

Το θεμα ειναι οτι η ομαδα δεν προκειται να επωφεληθει απο την καλη τους αποδωση.

Διοτι με τους Βουγιουκα και Καλαθη να παιζουν καλα και με τους Τσαρτσαρη Περπερογλου να μπαινουν στο ροτεισιον η ομαδα θα αποκτησει "βαθος" στο ροστερ της μονο εαν βασικοι της παικτες δεν εχουν αποδωση του υψους και του βαθους.

Και αυτη τη στιγμη αυτο συμβαινει. Και αν ειναι να προειδοποιηθουν για τελευταια φορα για αυτη τους της αγωνιστικη συμπεριφορα αυτο θα γινει τωρα στα τελευταια ανευ βαθμολογικης σημασιας παιχνιδια του ομιλου διοτι αν υπαρξει η αναγκη μεσα στο τοπ 16 το αποτελεσμα θα ειναι δυσαρεστο οπως καθε μονη χρονια τελευταια.

Ολος ο κοσμος περναει δισεκτο ετος καθε 4 χρονια, ο μπασκετικος Παναθηναϊκος περναει δισεκτο ετος χρονο παρα χρονο icon_drunk.gif



T.W.Is.M.
QUOTE(damian @ Dec 14 2011, 22:42 ) *



Ευχαριστουμε, δε θα παρουμε. Μας πουλησες αρκετο τοσα χρονια... 68.gif
lakersdynasty
αλλος ενας που αλλαξε φανελα και αρχισε να τα λεει σιγα σιγα ή για να το μεταφρασω, "νικη-νικη"

priest
QUOTE(Anaz @ Dec 15 2011, 05:48 ) *
Δεν θα μου κανει εντυπωση. Οπως δεν μου'κανε κ το περσινο με την Μπαρτσα. Οταν απ'τη μια εχεις Γιονας κι απ'την αλλη Ζοτς.. Ειναι κ η εμπειρια, η φανελα, το ψυχολογικο αβανταζ..
Και παλι ομως εξακολουθω να πιστευω αυτο που ειπα παραπανω.. Βαση δυναμικης ειναι για τελικο, και πλην Παο που ειναι "ειδικη" περιπτωση, δεν βλεπω να μπορει να την αποκλεισει καποια αλλη.. Αν και θεωρω κ τη Σιενα πολυ απροβλεπτη, αλλα φοβαμαι οτι δεν εχει τα κορμια να τη ματσαρει.

Ασχετο: ποσο γουσταρω να βλεπω τον Καλαθη.. Απο την πρωτη μερα που τον ειδα στο Ακροπολις αν θυμαμαι καλα με την Εθνικη ειμαι φαν και πολυ χαιρομαι που αρχιζει να δικαιωνει πλεον τις προσδοκιες. αν δεν φτιαξει το σουτ ομως, βλεπω να βαζω πιο πανω την εταιρη αδυναμια απο το καλοκαιρι,τον Σβεντ..

αυτην την στιγμη ο σβεντ ειναι πολυ καλυτερος απο τον νικ...
βασικα μπορει τα στατιστικα του νικ να ειναι πολυ καλυτερα σε σχεση με περυσι αλλα οι αδυναμιες του παραμενουν...κακο σουτ και αδυναμια στην δημιουργια φασεων σε κλειστες αμυνες...

αν δεν τα βελτιωσει θα συμβει ακριβως αυτο που γραφει ο vastravoud....
tzagasdog
μονο εκετελεστικα ειναι καλύτερος ο σβεντ. Οργανωτικα ο καλάθης ειναι 2 κλάσεις επάνω. Αλλα αν είσαι guard σε τοπ επίπεδο η εκτέλεση ειναι σημαντικη.
damian
παιδιά θυμάται κανείς σε ποιο λεπτό περίπου έγινε το σκληρό φάουλ του ΔΔ στον Μίλος?
άκυρο το βρήκα....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.