Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΤΟΣ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
gspara
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
mitsof
QUOTE (gspara @ Jun 4 2018, 23:29 ) *
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ


Αν το περσινό πρωτάθλημα ήταν από τα πλέον συναρπαστικά, βλέποντας τις φετινές ομάδες, χωρίς φυσικα τα ρόστερ ακόμα, προβλέπω αυτός που ανεβαινει με αυτόν που πέφτει να έχουν 2-3 νικες διαφορά! Πολύ ισοδυναμες τις βλέπω τις ομάδες.

ΥΓ. Για Κόροιβο είναι σίγουρο οτι θα παιξει Α2 και οχι Βου;;
giorgos14
QUOTE(gspara @ Jun 4 2018, 20:29 ) *
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ


Ανέβασες τη Λαμία Βορρά για να βγαίνουν 16-16 οι ομάδες ε; Τουλάχιστον έριξαν επεσε η Ξάνθη και μειώθηκαν κάπως οι αποστάσεις.Μόνο από Σέρρες μέχρι Αγρίνιο
MENEGIN11
ανοδος πεντελης στη β εθνικη ,λογω ανοδου ιπποκρατη στην α2 λογω αποχωρησης εθνικου απο την α2
kostasarvanitis
Καλημερα στην παρεα σας και απο εμενα.
Θα ηθελα να καταθεσω την αποψη μου για την επιλογη του προπονητη Κωσταντινιδη στον Δαφνη.
Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο τους, ειδικα απο μια ομαδα που τα τελευταια χρονια με τον κοουτς Δεσποτακη λειτουργουσε επαγγελματικα μην αφηνοντας τιποτα στην τυχη.
Αν ανατρεξει κανεις στο τι εχει κανει τα τελευταια χρονια ο προπονητης που επελεξαν θα βαλει τα γελια.
Περσυ Κοντεψε να ριξει τον αρη νικαιας, μια ομαδα που ο ταλαντουχος κοουτς ζερβουλακος την περασμενη χρονια εκανε εξαιρετικη πορεια. Παιχτες εξαιρειτκοι οπως ο στεφος εκαναν κακιστη χρονια μαζι του και μια ομαδα που φτιαχτηκε με ροστερ για να ανεβει κοντεψε να πεσει αν δεν ερχοταν εγκαιρα ξανα ο ζερβουλακος να την σωσει.
Μετα παει στην εξω παναγιτσα αν δεν κανω λαθος για μια αρπαχτη και τα κανει και εκει μανταρα και λιγο πριν το τελος της χρονιας παει στον πορφυρα οπου καταφερνει και τον ριχνει κατηγορια κανοντας επικα κοουτσαρισματα σε κομβικα παιχνιδια.
Ξαναπηγαινει στην εξω παναγιτσα οπου μια ομαδα που ειχε 2-3 παιχτες αξιας δεν κανει νικη μαζι του και ευτυχως για το σωματειο ηρθε ο βελισσαρακος και την εσωσε. Στα καπακια παει βοηθος του μεγιστου σορωτου οπου σωνουν την ομαδα.
Εχει παντως τον τροπο του να βρισκει ομαδες και αυτος ο τροπος μαλλον εκτιμηθηκε απο την διοικηση της δαφνης οπου τον προηγαγε σε πρωτο προπονητη. Κατι μου λεει οτι και φετος θα βρεθει σε 3 τουλαχιστον παγκους ομαδων.
basketalcoholic
QUOTE (kostasarvanitis @ Jun 22 2018, 10:03 ) *
Καλημερα στην παρεα σας και απο εμενα.
Θα ηθελα να καταθεσω την αποψη μου για την επιλογη του προπονητη Κωσταντινιδη στον Δαφνη.
Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο τους, ειδικα απο μια ομαδα που τα τελευταια χρονια με τον κοουτς Δεσποτακη λειτουργουσε επαγγελματικα μην αφηνοντας τιποτα στην τυχη.
Αν ανατρεξει κανεις στο τι εχει κανει τα τελευταια χρονια ο προπονητης που επελεξαν θα βαλει τα γελια.
Περσυ Κοντεψε να ριξει τον αρη νικαιας, μια ομαδα που ο ταλαντουχος κοουτς ζερβουλακος την περασμενη χρονια εκανε εξαιρετικη πορεια. Παιχτες εξαιρειτκοι οπως ο στεφος εκαναν κακιστη χρονια μαζι του και μια ομαδα που φτιαχτηκε με ροστερ για να ανεβει κοντεψε να πεσει αν δεν ερχοταν εγκαιρα ξανα ο ζερβουλακος να την σωσει.
Μετα παει στην εξω παναγιτσα αν δεν κανω λαθος για μια αρπαχτη και τα κανει και εκει μανταρα και λιγο πριν το τελος της χρονιας παει στον πορφυρα οπου καταφερνει και τον ριχνει κατηγορια κανοντας επικα κοουτσαρισματα σε κομβικα παιχνιδια.
Ξαναπηγαινει στην εξω παναγιτσα οπου μια ομαδα που ειχε 2-3 παιχτες αξιας δεν κανει νικη μαζι του και ευτυχως για το σωματειο ηρθε ο βελισσαρακος και την εσωσε. Στα καπακια παει βοηθος του μεγιστου σορωτου οπου σωνουν την ομαδα.
Εχει παντως τον τροπο του να βρισκει ομαδες και αυτος ο τροπος μαλλον εκτιμηθηκε απο την διοικηση της δαφνης οπου τον προηγαγε σε πρωτο προπονητη. Κατι μου λεει οτι και φετος θα βρεθει σε 3 τουλαχιστον παγκους ομαδων.




77.gif

...την ασχετοσυνη και τα ιδιαίτερα κριτήρια ( βλεπε : προπονητές χορηγους ή προπονητες που θα μας φερουν χορηγους) των παραγόντων τώρα τα διαπιστωνεις αγαπητέ? Γίνεται κατά κόρον τα τελευταία χρόνια. Συνεπώς τα κριτήρια δεν είναι προπονητικό και βάση ικανοτήτων!
gspara
Κostasarvanitis καλωσόρισες στο φόρουμ.
Θα σε παρακαλούσα ομως,ειδικά επειδή αναφέρεσαι σε δημόσιο πρόσωπο,να αποφεύγεις χαρακτηρισμούς που παραβιάζουν τους κανονισμούς (αρπαχτή,θα βάλουν τα γέλια....).Εκφράζουμε τις απόψεις μας χωρίς προσβλητικους χαρακτηρισμούς.
kostasarvanitis
QUOTE (gspara @ Jun 22 2018, 11:53 ) *
Κostasarvanitis καλωσόρισες στο φόρουμ.
Θα σε παρακαλούσα ομως,ειδικά επειδή αναφέρεσαι σε δημόσιο πρόσωπο,να αποφεύγεις χαρακτηρισμούς που παραβιάζουν τους κανονισμούς (αρπαχτή,θα βάλουν τα γέλια....).Εκφράζουμε τις απόψεις μας χωρίς προσβλητικους χαρακτηρισμούς.

Λυπαμαι ειλικρινα δεν τους διαβασα τους κανονισμους. Θα προσπαθησω να λεω αυτα που θελω χωρις να προσβαλω αν και με μια πολυ προχειρη ματια στο ομορφο σας φορουμ μπορω να βρω ακομα χειροτερους χαρακτηρισμους. Τελοςπαντων εδω ειμαστε για να συζηταμε ωραια πραγματα.
Ανακαλω για το αρπαχτη και το αλλαζω με το οτι αν ηταν σοβαρος προπονητης και με σεβασμο στην δουλεια του θα κοιτουσε πιο προσεχτικα τις επιλογες του και οχι απλα να ορμηξει στην πρωτη ευκαιρια γιατι ετσι μεγαλωνει το μυθο του μετριοτατου προπονητη.
Στην αλλη εκφραση μου θα βαλει τα γελια το ανακαλω λεγοντας θα προβληματιστει βλεποντας ενα σωματειο να πηγαινει απο εναν ακρως πετυχημενο προπονητη (δεσποτακη) και τον καλυτερο των μικρων εθνικων κατηγοριων (σορωτο) στον κωσταντινιδη που με αφορμη το σχολιο του basketalcoholic περι προπονητων χορηγων κλπ μου λυνει την αποροια που εχω εδω και μερες για συγκεκριμενες επιλογες διοικησεων.
Τι συμβαινει ομως στην περιπτωση που τα πραγματα στραβωνουν μετα απο 5-6 αγωνιστικες? Επιλεγουμε να κρατησουμε τον χορηγο-προπονητη ή επιλεγουμε τον κανονικο προπονητη για να σωσουμε την ομαδα?
Λιγες ειναι οι σοβαρες διοικησεις πλεον που κοιτανε την υγεια του σωματειου τους την αγωνιστικη.
Δυστυχως επισης ειναι γνωστες σε ολους μας πολλες ακομα παρομοιες περιπτωσεις χορηγων-προπονητων πυο κυκλοφορουν ελευθεροι αναμεσα μας νομιζοντας κιολας οτι εχουν και καποια αξια.
Δυστυχως ομως ο τροπος που λειτουργουν (βλεπε αυτο που ελεγα νωριτερα που αλλαζουν 3 και 4 ομαδες καθε χρονο) τους κανει να ξεχωριζουν και αν εκτιθονται.
basketalcoholic
QUOTE (kostasarvanitis @ Jun 22 2018, 14:58 ) *
Λυπαμαι ειλικρινα δεν τους διαβασα τους κανονισμους. Θα προσπαθησω να λεω αυτα που θελω χωρις να προσβαλω αν και με μια πολυ προχειρη ματια στο ομορφο σας φορουμ μπορω να βρω ακομα χειροτερους χαρακτηρισμους. Τελοςπαντων εδω ειμαστε για να συζηταμε ωραια πραγματα.
Ανακαλω για το αρπαχτη και το αλλαζω με το οτι αν ηταν σοβαρος προπονητης και με σεβασμο στην δουλεια του θα κοιτουσε πιο προσεχτικα τις επιλογες του και οχι απλα να ορμηξει στην πρωτη ευκαιρια γιατι ετσι μεγαλωνει το μυθο του μετριοτατου προπονητη.
Στην αλλη εκφραση μου θα βαλει τα γελια το ανακαλω λεγοντας θα προβληματιστει βλεποντας ενα σωματειο να πηγαινει απο εναν ακρως πετυχημενο προπονητη (δεσποτακη) και τον καλυτερο των μικρων εθνικων κατηγοριων (σορωτο) στον κωσταντινιδη που με αφορμη το σχολιο του basketalcoholic περι προπονητων χορηγων κλπ μου λυνει την αποροια που εχω εδω και μερες για συγκεκριμενες επιλογες διοικησεων.
Τι συμβαινει ομως στην περιπτωση που τα πραγματα στραβωνουν μετα απο 5-6 αγωνιστικες? Επιλεγουμε να κρατησουμε τον χορηγο-προπονητη ή επιλεγουμε τον κανονικο προπονητη για να σωσουμε την ομαδα?
Λιγες ειναι οι σοβαρες διοικησεις πλεον που κοιτανε την υγεια του σωματειου τους την αγωνιστικη.
Δυστυχως επισης ειναι γνωστες σε ολους μας πολλες ακομα παρομοιες περιπτωσεις χορηγων-προπονητων πυο κυκλοφορουν ελευθεροι αναμεσα μας νομιζοντας κιολας οτι εχουν και καποια αξια.
Δυστυχως ομως ο τροπος που λειτουργουν (βλεπε αυτο που ελεγα νωριτερα που αλλαζουν 3 και 4 ομαδες καθε χρονο) τους κανει να ξεχωριζουν και αν εκτιθονται.



...δυστυχώς ξανά γράφω ξανά, δυστυχώς, έτσι γίνεται τελευταία με τους προπονητές χορηγούς ή προπονητές εκπροσώπους χορηγών (να προσθέσω ότι υπάρχουν και οι προπονητες-μανατζερς) . Οι ομάδες και οι παράγοντες έτσι λειτουργούν, αρκετές πλέον ομαδες! Κρίμα!!! Και μην μου πει κάποιος ότι απλά γράφω φήμες, διότι γνωρίζω πολύ καλά αυτα που γράφω και με πρόσωπα και με ομάδες και παράγοντες. Ένα προς ένα τα ονόματα και σε διάφορες κατηγορίες! Σε όλες τις εθνικές κατηγοριες γίνεται αυτό αλλα ήδη έχει ξεκινήσει και στις τοπικές. Και ακόμη πιο θλιβερό είναι το ότι πλεον ξεκίνησαν να λειτουργούν με αυτόν τον τρόπο και άνθρωποι , παράγοντες αξιότιμοι κατά τα άλλα και σεβαστοί . Πλέον υποχωρούν κι αυτοί σε αυτήν την κατάντια!!!
wike side
QUOTE(kostasarvanitis @ Jun 22 2018, 10:03 ) *
Καλημερα στην παρεα σας και απο εμενα.
Θα ηθελα να καταθεσω την αποψη μου για την επιλογη του προπονητη Κωσταντινιδη στον Δαφνη.
Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο τους, ειδικα απο μια ομαδα που τα τελευταια χρονια με τον κοουτς Δεσποτακη λειτουργουσε επαγγελματικα μην αφηνοντας τιποτα στην τυχη.
Αν ανατρεξει κανεις στο τι εχει κανει τα τελευταια χρονια ο προπονητης που επελεξαν θα βαλει τα γελια.
Περσυ Κοντεψε να ριξει τον αρη νικαιας, μια ομαδα που ο ταλαντουχος κοουτς ζερβουλακος την περασμενη χρονια εκανε εξαιρετικη πορεια. Παιχτες εξαιρειτκοι οπως ο στεφος εκαναν κακιστη χρονια μαζι του και μια ομαδα που φτιαχτηκε με ροστερ για να ανεβει κοντεψε να πεσει αν δεν ερχοταν εγκαιρα ξανα ο ζερβουλακος να την σωσει.
Μετα παει στην εξω παναγιτσα αν δεν κανω λαθος για μια αρπαχτη και τα κανει και εκει μανταρα και λιγο πριν το τελος της χρονιας παει στον πορφυρα οπου καταφερνει και τον ριχνει κατηγορια κανοντας επικα κοουτσαρισματα σε κομβικα παιχνιδια.
Ξαναπηγαινει στην εξω παναγιτσα οπου μια ομαδα που ειχε 2-3 παιχτες αξιας δεν κανει νικη μαζι του και ευτυχως για το σωματειο ηρθε ο βελισσαρακος και την εσωσε. Στα καπακια παει βοηθος του μεγιστου σορωτου οπου σωνουν την ομαδα.
Εχει παντως τον τροπο του να βρισκει ομαδες και αυτος ο τροπος μαλλον εκτιμηθηκε απο την διοικηση της δαφνης οπου τον προηγαγε σε πρωτο προπονητη. Κατι μου λεει οτι και φετος θα βρεθει σε 3 τουλαχιστον παγκους ομαδων.



Πολλές ανακρίβειες και ολίγη εμπάθεια σε αυτά που γράφεις.Ανάποδα είναι τα πράγματα.
DORIAN
QUOTE(basketalcoholic @ Jun 22 2018, 23:27 ) *
...δυστυχώς ξανά γράφω ξανά, δυστυχώς, έτσι γίνεται τελευταία με τους προπονητές χορηγούς ή προπονητές εκπροσώπους χορηγών (να προσθέσω ότι υπάρχουν και οι προπονητες-μανατζερς) . Οι ομάδες και οι παράγοντες έτσι λειτουργούν, αρκετές πλέον ομαδες! Κρίμα!!! Και μην μου πει κάποιος ότι απλά γράφω φήμες, διότι γνωρίζω πολύ καλά αυτα που γράφω και με πρόσωπα και με ομάδες και παράγοντες. Ένα προς ένα τα ονόματα και σε διάφορες κατηγορίες! Σε όλες τις εθνικές κατηγοριες γίνεται αυτό αλλα ήδη έχει ξεκινήσει και στις τοπικές. Και ακόμη πιο θλιβερό είναι το ότι πλεον ξεκίνησαν να λειτουργούν με αυτόν τον τρόπο και άνθρωποι , παράγοντες αξιότιμοι κατά τα άλλα και σεβαστοί . Πλέον υποχωρούν κι αυτοί σε αυτήν την κατάντια!!!

Δυστυχως ο κανονισμός του forum δεν μου επιτρέπει να αναφερθώ ονομαστικά στα γνωστά σε ολους μας πρόσωπα που προσπαθούν να χειραγωγήσουν το μπάσκετ, ελέγχοντας οικονομικά ομάδες από τις τοπικες κατηγόριες μεχρι την Α1, και με απώτερο σκοπο να ελέγξουν τα στοιχήματα. Ο Αθλητικός νόμος καταπατείται καταφανέστατα αφου παιίκτες ειναι στην πραγματικοτητα προεδροι,παραγοντες ειναι ιδιοκτήτες Στοιχηματικων εταιριών και οι επαγγελματικές σχέσεις μεταξυ παραγόντων σωμάτείων και παραγοντων διαιτητων ειναι προφανέστατες.Επομένως δεν είναι καθόλου παράξενο το φαινόμενο προπονητή-παραγοντα και χορηγού. Παράλληλα και ξαφνικά οι αμοιβές των παικτων πηγαν σε υψη δυσανάλογα των κατηγοριών και εύλογα δημιουργούν υπόνοιες για ομαδες πλυντήρια.
Το τραγικο ειναι οτι ολα αυτά γίνονται με πλήρη γνώση της Ομοσπονδιας, για να μη πω με τις ευλογίες της.
DORIAN
QUOTE(kostasarvanitis @ Jun 22 2018, 14:58 ) *
Λυπαμαι ειλικρινα δεν τους διαβασα τους κανονισμους. Θα προσπαθησω να λεω αυτα που θελω χωρις να προσβαλω αν και με μια πολυ προχειρη ματια στο ομορφο σας φορουμ μπορω να βρω ακομα χειροτερους χαρακτηρισμους. Τελοςπαντων εδω ειμαστε για να συζηταμε ωραια πραγματα.
Ανακαλω για το αρπαχτη και το αλλαζω με το οτι αν ηταν σοβαρος προπονητης και με σεβασμο στην δουλεια του θα κοιτουσε πιο προσεχτικα τις επιλογες του και οχι απλα να ορμηξει στην πρωτη ευκαιρια γιατι ετσι μεγαλωνει το μυθο του μετριοτατου προπονητη.
Στην αλλη εκφραση μου θα βαλει τα γελια το ανακαλω λεγοντας θα προβληματιστει βλεποντας ενα σωματειο να πηγαινει απο εναν ακρως πετυχημενο προπονητη (δεσποτακη) και τον καλυτερο των μικρων εθνικων κατηγοριων (σορωτο) στον κωσταντινιδη που με αφορμη το σχολιο του basketalcoholic περι προπονητων χορηγων κλπ μου λυνει την αποροια που εχω εδω και μερες για συγκεκριμενες επιλογες διοικησεων.
Τι συμβαινει ομως στην περιπτωση που τα πραγματα στραβωνουν μετα απο 5-6 αγωνιστικες? Επιλεγουμε να κρατησουμε τον χορηγο-προπονητη ή επιλεγουμε τον κανονικο προπονητη για να σωσουμε την ομαδα?
Λιγες ειναι οι σοβαρες διοικησεις πλεον που κοιτανε την υγεια του σωματειου τους την αγωνιστικη.
Δυστυχως επισης ειναι γνωστες σε ολους μας πολλες ακομα παρομοιες περιπτωσεις χορηγων-προπονητων πυο κυκλοφορουν ελευθεροι αναμεσα μας νομιζοντας κιολας οτι εχουν και καποια αξια.
Δυστυχως ομως ο τροπος που λειτουργουν (βλεπε αυτο που ελεγα νωριτερα που αλλαζουν 3 και 4 ομαδες καθε χρονο) τους κανει να ξεχωριζουν και αν εκτιθονται.

Σχετικα με τον χαρακτηρισμο του Δεσποτάκη σαν''ακρως επιτυχημενου'', φανταζομαι οτι αναφερεσαι στην πορεια της Δαφνης Δαφνίου γιατι πριν δεν εκανε κατι εξαιρετικο σε ανδρικη ομαδα,Ας μη μας διαφευγει παντως ηπαραλληλη παρουσια στη Δαφνη του team manager Μακη Σοφρωνιαδη.
basketalcoholic
QUOTE (DORIAN @ Jun 24 2018, 22:01 ) *
Δυστυχως ο κανονισμός του forum δεν μου επιτρέπει να αναφερθώ ονομαστικά στα γνωστά σε ολους μας πρόσωπα που προσπαθούν να χειραγωγήσουν το μπάσκετ, ελέγχοντας οικονομικά ομάδες από τις τοπικες κατηγόριες μεχρι την Α1, και με απώτερο σκοπο να ελέγξουν τα στοιχήματα. Ο Αθλητικός νόμος καταπατείται καταφανέστατα αφου παιίκτες ειναι στην πραγματικοτητα προεδροι,παραγοντες ειναι ιδιοκτήτες Στοιχηματικων εταιριών και οι επαγγελματικές σχέσεις μεταξυ παραγόντων σωμάτείων και παραγοντων διαιτητων ειναι προφανέστατες.Επομένως δεν είναι καθόλου παράξενο το φαινόμενο προπονητή-παραγοντα και χορηγού. Παράλληλα και ξαφνικά οι αμοιβές των παικτων πηγαν σε υψη δυσανάλογα των κατηγοριών και εύλογα δημιουργούν υπόνοιες για ομαδες πλυντήρια.
Το τραγικο ειναι οτι ολα αυτά γίνονται με πλήρη γνώση της Ομοσπονδιας, για να μη πω με τις ευλογίες της.



77.gif 77.gif 77.gif
Reporter1983
QUOTE (DORIAN @ Jun 24 2018, 22:01 ) *
Δυστυχως ο κανονισμός του forum δεν μου επιτρέπει να αναφερθώ ονομαστικά στα γνωστά σε ολους μας πρόσωπα που προσπαθούν να χειραγωγήσουν το μπάσκετ, ελέγχοντας οικονομικά ομάδες από τις τοπικες κατηγόριες μεχρι την Α1, και με απώτερο σκοπο να ελέγξουν τα στοιχήματα. Ο Αθλητικός νόμος καταπατείται καταφανέστατα αφου παιίκτες ειναι στην πραγματικοτητα προεδροι,παραγοντες ειναι ιδιοκτήτες Στοιχηματικων εταιριών και οι επαγγελματικές σχέσεις μεταξυ παραγόντων σωμάτείων και παραγοντων διαιτητων ειναι προφανέστατες.Επομένως δεν είναι καθόλου παράξενο το φαινόμενο προπονητή-παραγοντα και χορηγού. Παράλληλα και ξαφνικά οι αμοιβές των παικτων πηγαν σε υψη δυσανάλογα των κατηγοριών και εύλογα δημιουργούν υπόνοιες για ομαδες πλυντήρια.
Το τραγικο ειναι οτι ολα αυτά γίνονται με πλήρη γνώση της Ομοσπονδιας, για να μη πω με τις ευλογίες της.


ΕΙΣΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΣΕ ΞΕΡΩ

Φιλε wike side τι δεν ισχυει απο οσα λεει πες μας. Γιατι ο άνθρωπος μιλάει για γεγονότα και αποτελέσματα που ολα υπαρχουν. Ολοι γνωρίζουμε γιατι βρίσκει δουλεια
wike side
QUOTE(Reporter1983 @ Jun 25 2018, 14:51 ) *
ΕΙΣΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΣΕ ΞΕΡΩ

Φιλε wike side τι δεν ισχυει απο οσα λεει πες μας. Γιατι ο άνθρωπος μιλάει για γεγονότα και αποτελέσματα που ολα υπαρχουν. Ολοι γνωρίζουμε γιατι βρίσκει δουλεια




Για κόουτς Δεσποτάκη δεν έχω να πω τίποτα.(κακώς σταμάτησε κατ εμένα).

Στον Αρη Νίκαιας ο Κωσταντινίδης πήγαινε μια χαρά.(6ος ήταν),έφυγε γιατί δεν χρησιμοποιούσε παίκτη χορηγό,

και πήγε προπονητής χορηγός.

Στον Πορφύρα δεν έπεσε με αυτόν.

Στην Παναγίτσα οι λόγοι είναι οικονομικοί.

Αυτά τα ολίγα.

ΥΓ. Αν είναι καλός ή όχι θα κριθεί στα παρκέ.

kostasarvanitis
QUOTE (wike side @ Jun 25 2018, 15:56 ) *
ΥΓ. Αν είναι καλός ή όχι θα κριθεί στα παρκέ.


Ανεφερες παραπανω οτι ισως εχω εμπαθεια. Μπορει και να ισχυει. Ξερεςι ομως αγαπητε με τι ακριβως εχω εμπαθεια?
Με την μετριοτητα που εχει ο πρωταγωνιστης της ιστοριας μας και την αδιανοητη ελξη του ιδιου και των ομοιων του να βρισκεται στο προσκηνιο, να αποτελει κομματι ενος οργανισμου στον οποιο το μονο που θελει ειναι να ικανοποιει τα απωθημενα του.
Και διαβαζοντας το τελευταιο σου ποςτ μπορω να καταλαβω οτι γωνριζεις αρκετα για να τον υπερασπιζεσαι οπως και γω γνωριζω αρκετα για να τον εχω πολυ χαμηλα στην υποληψη μου.
Αν ειναι καλος δυστυχως δεν του εχει δωθει η ευκαιρια ακομα να το δειξει. Γιατι εντος του παρκε εχει ηδη κριθει και μονο με αρνητικο προσημο στο τελος. Εκει που ειναι καλος ειναι εκτος παρκε.

QUOTE (wike side @ Jun 25 2018, 15:56 ) *
Στον Αρη Νίκαιας ο Κωσταντινίδης πήγαινε μια χαρά.(6ος ήταν),έφυγε γιατί δεν χρησιμοποιούσε παίκτη χορηγό,

και πήγε προπονητής χορηγός

χωρις να θελω να σε ειρωνευτω αλλα να καλαμπουρισω δεν ειχες τιποτα καλυτερο να κανεις απο το να ψαξεις τι θεση ειχε ο αρης οταν εφυγε ο προπονηταρας? Ειλικρινα εχουν περασει 2 χρονια. Ακομα και τα site θα εχουν σβησει τις δημοσιευσεις.

QUOTE (wike side @ Jun 25 2018, 15:56 ) *
Στον Πορφύρα δεν έπεσε με αυτόν.

Στον πορφυρα πηγε σαν η τελευταια ελπιδα του συλλογου να αντιστρεψει το κλιμα για να σωθει, και σε παιχνιδια που ειχε ευκαιριες να κερδισει ομαδες που επρεπε να βαλει απο κατω τα εκανε μανταρα. Επεσε με αυτον. Ηταν μεχρι τελους εκει. Και το οτι δεν ανανεωσε αν και ηθελε διεχνει οτι προλαβε να δειξει την ικανοτητα του να μην κανει απολυτως τιποτα.

QUOTE (wike side @ Jun 25 2018, 15:56 ) *
Στην Παναγίτσα οι λόγοι είναι οικονομικοί.

Σιγουρα κατι θα ξερεις παραπανω. Αλλα και παλι εξηγησε μου λιγο που κολλανε οι οικονομικοι λογοι οταν σε 5-6 παιχνιδια που προλαβε να κοουτσαρει δεν εκανε ουτε νικη? Μηπως εννοεις οτι εκεινος δεν ηταν συνεπης στις οικονομικες του υποχρεωσεςις απεναντι στο συλλογο?

Τελοσπαντων πολυ ασχοληθηκαμε με αυτον τον κυριο. Μακαρι το σωματειο να εχει μια καλη χρονια και τα αποτελεσματα να ειναι τοσο καλα που δικαιωσουν ολες τος επιλογες της διοικησης.
Gkos
Η αλήθεια πάντα βρίσκεται κάπου στην μέση.
Καλημέρα αλάνια.
basketalcoholic
QUOTE (kostasarvanitis @ Jun 26 2018, 02:41 ) *
Ανεφερες παραπανω οτι ισως εχω εμπαθεια. Μπορει και να ισχυει. Ξερεςι ομως αγαπητε με τι ακριβως εχω εμπαθεια?
Με την μετριοτητα που εχει ο πρωταγωνιστης της ιστοριας μας και την αδιανοητη ελξη του ιδιου και των ομοιων του να βρισκεται στο προσκηνιο, να αποτελει κομματι ενος οργανισμου στον οποιο το μονο που θελει ειναι να ικανοποιει τα απωθημενα του.
Και διαβαζοντας το τελευταιο σου ποςτ μπορω να καταλαβω οτι γωνριζεις αρκετα για να τον υπερασπιζεσαι οπως και γω γνωριζω αρκετα για να τον εχω πολυ χαμηλα στην υποληψη μου.
Αν ειναι καλος δυστυχως δεν του εχει δωθει η ευκαιρια ακομα να το δειξει. Γιατι εντος του παρκε εχει ηδη κριθει και μονο με αρνητικο προσημο στο τελος. Εκει που ειναι καλος ειναι εκτος παρκε.


χωρις να θελω να σε ειρωνευτω αλλα να καλαμπουρισω δεν ειχες τιποτα καλυτερο να κανεις απο το να ψαξεις τι θεση ειχε ο αρης οταν εφυγε ο προπονηταρας? Ειλικρινα εχουν περασει 2 χρονια. Ακομα και τα site θα εχουν σβησει τις δημοσιευσεις.


Στον πορφυρα πηγε σαν η τελευταια ελπιδα του συλλογου να αντιστρεψει το κλιμα για να σωθει, και σε παιχνιδια που ειχε ευκαιριες να κερδισει ομαδες που επρεπε να βαλει απο κατω τα εκανε μανταρα. Επεσε με αυτον. Ηταν μεχρι τελους εκει. Και το οτι δεν ανανεωσε αν και ηθελε διεχνει οτι προλαβε να δειξει την ικανοτητα του να μην κανει απολυτως τιποτα.


Σιγουρα κατι θα ξερεις παραπανω. Αλλα και παλι εξηγησε μου λιγο που κολλανε οι οικονομικοι λογοι οταν σε 5-6 παιχνιδια που προλαβε να κοουτσαρει δεν εκανε ουτε νικη? Μηπως εννοεις οτι εκεινος δεν ηταν συνεπης στις οικονομικες του υποχρεωσεςις απεναντι στο συλλογο?

Τελοσπαντων πολυ ασχοληθηκαμε με αυτον τον κυριο. Μακαρι το σωματειο να εχει μια καλη χρονια και τα αποτελεσματα να ειναι τοσο καλα που δικαιωσουν ολες τος επιλογες της διοικησης.



...καλησπέρα kosrasArvanitis !
Εσύ καλά τα λες αλλα , εξάλλου δεν είναι η μόνη περίπτωση προπονητή-χορηγού όπως προείπαμε! Δυστυχώς εδώ και μερικά χρονια τείνει να γίνει το σύνηθες φαινόμενο. Βέβαια τους λόγους τους ξέρουμε όλοι όσοι ασχολούμαστε με το μπάσκετ και γνωρίζουμε πρόσωπα και πράγματα. Το θέμα βέβαια είναι ότι υπάρχουν και κάοιοι άλλοι που θέλουν να μας πείσουν ότι η Γη δεν είναι στρογγυλή. Λες και έτσι θα μας ξεγελάσουν ή νομίζουν ότι αθ μοιράσουν καθρεφτάκια σοτυς ιθαγενείς. Βέβαια ο καθένας εχει τους λογους του όταν το κάνει αυτό!.
Απο την άλλη εγω θελω να τονίσω ότι την μεγαλύτερη ευθυνη την έχουν οι Σύλλογοι για αυτήν την κατάσταση που έχει διαμορφωθεί καθώς και οι Παράγοντες τους. Αυτοί παίρνουν τς αποφάσεις , αυτοί προσλαμβάνουν τον εκάστοτε προπονητή, αυτή κανουν τις συναλλαγές με τους μανατζαραίους (και δεν εννοω την φυσιολογικη διαμεσολάβιση που μπορεί να γινει με επαγγελματισμο αλλα για την αλλη , την παπατζίδικη και με την λαμογιά με ότι αυτό συνεπάγεται), αυτοί άμεσα ή έμμεσα συμμετέχουν στα στοιχήματα με ότι αυτο συνεπάγεται και προκλεί! Οπότε όταν βρίσκουν χώρο οι παραπάνω (προπονητές-χορηγοί, μανατζαραίοι-μουφα ουσιαστικά, κλπ κλπ κλπ) τοτε ας μην γκρινιάζου οι ίδιοι οι παράγοντες όταν έρχεται το πλήρωμα του χρόνου και κάτι έχει "στραβώσει". Επαναλαμβάνω όμως ας βγαίνουν και κα΄ποιοι "νεόκοποι" και προσπαθούν να μας πείσουν ότι αυτο που κανει νιαου νιαου στα κεραμίδια ειναι ο σκυλος που μιλαει κένες γλωσσες smile.gif
...και ας παραμείνουν στη σιωπη τους καποιοι και μην προτρέξουν να βγουν και να πουν οτι δεν ισχύουν ολα αυτα ή οτι λέμε ή αναπαράγουμε φήμες, διότι γνωρίζουμε ονόματα ανθρώπων, Συλλόγων κλπ κλπ με το νι και με το σιγμα από πρωτο χέρι που λενε!
..και ας σημειώσω και το εξης: σαράντα χρόνια φούρναρης έχω ψήσειιιιι!!! Οπότε ας κάνουν κράτει κι ας πέισουν την επόμενη δεκαετία κανενα πιτσιρίκι που τώρα είναι μωρό και δεν θα ξερει από πρωτο χέρι τι συνέβαινε εν έτει 2018 smile.gif
ethn
Ρε παιδια, τι να λέμε τώρα....Όπως τα λέτε είναι.. Αλλα μην την ψάχνουμε....Εδω ακόμα και στις μικρές κατηγορίες (και εννοώ ΗΛΙΚΙΑΚΑ μικρές) έχουν καταντήσει οι ομάδες να διαλέγουν τους προπονητές όχι με βάση το τι μπορούν να προσφερουν και πόσο καλά δουλεύουν, αλλά με βάση τι 'κόσμο' θα κουβαλήσουν μαζί τους... Απο τις πρώην ομάδες τους, απο τη γειτονιά τους, κλπ κλπ . Έχεις να φέρεις? Βρίσκεις δουλειά. Δεν έχεις? Κάτσε στην απέξω, κι ας είσαι αξιότερος!

basketalcoholic
QUOTE (ethn @ Jun 27 2018, 12:09 ) *
Ρε παιδια, τι να λέμε τώρα....Όπως τα λέτε είναι.. Αλλα μην την ψάχνουμε....Εδω ακόμα και στις μικρές κατηγορίες (και εννοώ ΗΛΙΚΙΑΚΑ μικρές) έχουν καταντήσει οι ομάδες να διαλέγουν τους προπονητές όχι με βάση το τι μπορούν να προσφερουν και πόσο καλά δουλεύουν, αλλά με βάση τι 'κόσμο' θα κουβαλήσουν μαζί τους... Απο τις πρώην ομάδες τους, απο τη γειτονιά τους, κλπ κλπ . Έχεις να φέρεις? Βρίσκεις δουλειά. Δεν έχεις? Κάτσε στην απέξω, κι ας είσαι αξιότερος!



41.gif 41.gif 41.gif
daniel10
Β ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 2018-19

1. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
2. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

3. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ.
4. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
5. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
6. ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
7. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
8. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
9. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
10. ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11. ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
12. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ

13. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
14.
15 ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
16. ΑΕ ΕΚΠ.ΔΟΥΚΑ - ΑΕΤΟΣ
daniel10


Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΙΣ 27/7/18 12:00 ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.
hellasbasket

Φίλε μου η εμπάθεια σου δεν κρύβεται γιατί αλλιώς θα ήξερες ότι ο συγκεκριμένος άνθρωπος έχει φορέσει την φανέλα της Δάφνης 10 χρόνια σαν παίκτης όποτε είναι παιδί της ομάδας.
Η επιλογή δεν είναι τυχαία για ακόμη μια φορά η Δάφνη θέλει να δώσει την ευκαιρία σε ένα δικό της παιδί.

ethn
Aκούστηκε την Παρασκευή στα πέριξ του χωριού μου smiley.gif ότι στον ΠΡΩΤΈΑ είχαμε τελειωτικά την διοικητική αποχώρηση μεγατόνων!Καλά εσείς επειδή είστε μέσα σε όλα μου φαίνεται icon_drunk.gif laugh.gif μάλλον το ξέρατε γι αυτό και τα υπονοούμενα τις προηγούμενες ημέρες...Αλλά αφού ακούστηκε και στους άσχετους εμάς και διαδόθηκε απο στόμα σε στόμα , ε ισχύει!!

Άρα τι γίνεται τώρα με το αντρικό...? Γιατί για έπόμενο χρηματοδότη ' δεν ακουστηκε κάτι...
RAPTOR
QUOTE(fap @ Jul 18 2018, 12:30 ) *
Πάει κ ο αρχηγός από τον Παπάγου.
Δεν έμεινε σχεδόν κανείς εκεί. Είμαι περίεργος να δω που θα υπογράψει. Δεν αποκλείω την έκπληξη.

Παντα ελεγα οτι οι ομαδες που ανεβαινουν κατηγορια ειδικα Α2 πρεπει να το αντεχουν!
Ενας λογος παραπανω φετος με τα εξοδα διαιτησιας να ειναι ενας επιπλεον βραχνας συν τα ταξιδια το προβλημα γινεται τεραστιο!
Ποιο ειναι λοιπον το ζητουμενο?Να ανεβεις και να εξοντωθεις? η να κατσεις στ.....αυγα σου ακομη ακομη πουλωντας την ανοδο?
Δυστυχως ο Παπαγος βρισκεται σε αυτην την θεση ,χωρις παικτες με χρεος,και με δυκολη επομενη μερα!
Δυστυχως κι αλλοι βρεθηκαν οι θα βρεθουν σ αυτην την θεση γιατι δεν λειτουργουν με την λογικη αλλα με το συναισθημα και το ενταξει μωρε !
Για πες και σ εμας την....εκπληξη? smiley.gif
RAPTOR

Β ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 2018-19

1. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
2. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

3. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ.
4. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
5. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
6. ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
7. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
8. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
9. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
10. ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11. ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
12. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ

13. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
14.
15 ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
16. ΑΕ ΕΚΠ.ΔΟΥΚΑ - ΑΕΤΟΣ
Υπαρχει καποιος....Γκουρου που να μας διαφωτισει για τις μεταγραφικες κινησεις των των ομαδων μεχρι τωρα?
Καλο θα ηταν για να ξεκινησει και η συζητηση για την πορεια τους!
ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ
QUOTE (RAPTOR @ Jul 18 2018, 14:08 ) *
Παντα ελεγα οτι οι ομαδες που ανεβαινουν κατηγορια ειδικα Α2 πρεπει να το αντεχουν!
Ενας λογος παραπανω φετος με τα εξοδα διαιτησιας να ειναι ενας επιπλεον βραχνας συν τα ταξιδια το προβλημα γινεται τεραστιο!
Ποιο ειναι λοιπον το ζητουμενο?Να ανεβεις και να εξοντωθεις? η να κατσεις στ.....αυγα σου ακομη ακομη πουλωντας την ανοδο?
Δυστυχως ο Παπαγος βρισκεται σε αυτην την θεση ,χωρις παικτες με χρεος,και με δυκολη επομενη μερα!
Δυστυχως κι αλλοι βρεθηκαν οι θα βρεθουν σ αυτην την θεση γιατι δεν λειτουργουν με την λογικη αλλα με το συναισθημα και το ενταξει μωρε !
Για πες και σ εμας την....εκπληξη? smiley.gif

Ωραία τα παραμύθια αλλά να έχουν και δράκο παιδιά.
1) Ο Παπάγος φέτος ζει τη δική του Ριζούπολη δηλαδή: Ενώ ήταν κατά 90% σωμένος και κατά 99% με πλεονέκτημα έδρας στα play out κατάφερε να πέσει. Μετά την ήττα με μπαζερ μπήτερ από την Πάτρα την Μ.Τετάρτη δεν ξανασήκωσε κεφάλι. Φυσικά μεγάλο θέμα ήταν η εξαφάνιση του Μελισσαράτου μετά το τροχαίο ατύχημα του το Πάσχα αλλά στο τέλος γενικά βγήκε όλη η παθογένεια μια ομάδας που οι παίχτες της νόμισαν ότι είναι κάτι άλλο από αυτό που στην πραγματικότητα είναι. Άρα οι μη ανανεώσεις έγιναν από επιλογή και όχι από ανάγκη..
2) «Πλήρωσε» το γεγονός ότι έμεινε με έναν άσσο μετά την (ολόσωστη) αποπομπή του Φακοπουλίδη, αλλά δεν πήρε ένα κοινοτικό να σωθεί περίπατο, γιατί σκέφτηκαν πως πρέπει να πληρωθεί η υπόλοιπη ομάδα.
3) Με 8 στους 9 μισθούς και 9 στους 10 και 28 στους 30 σε αυτούς που είναι «παλιοί» μόνο χρέη δεν θεωρούνται Raptor μου…. Με αποκορύφωμα τον ακατονόμαστο προπονητή ο όποιος αφού συστηματικά κατασυκοφαντεί την ομάδα όλη τη χρόνια πήγε σε ομάδα που της έχει βγάλει ανακοίνωση η FIBA για τα κανόνια της (Κόροιβο).
4)Οπότε μην χολοσκάτε και πολύ. Και φέτος ο Παπάγος θα τον βρει το δρόμο του με χαμηλούς τόνους όπως πάντα και για κακή σας τύχη θα τον βλέπετε μπροστά σας για πολλά ακόμα χρόνια.
ΥΓ: RAPTOR ο δικός σου γιος πάντως τα λεφτά του τα πήρε πριν γράψεις το πιο πανω post.Συνεννοηθήκαμε νομίζω;;

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
o kakos
QUOTE (ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ @ Jul 20 2018, 09:25 ) *
Ωραία τα παραμύθια αλλά να έχουν και δράκο παιδιά.
1) Ο Παπάγος φέτος ζει τη δική του Ριζούπολη δηλαδή: Ενώ ήταν κατά 90% σωμένος και κατά 99% με πλεονέκτημα έδρας στα play out κατάφερε να πέσει. Μετά την ήττα με μπαζερ μπήτερ από την Πάτρα την Μ.Τετάρτη δεν ξανασήκωσε κεφάλι. Φυσικά μεγάλο θέμα ήταν η εξαφάνιση του Μελισσαράτου μετά το τροχαίο ατύχημα του το Πάσχα αλλά στο τέλος γενικά βγήκε όλη η παθογένεια μια ομάδας που οι παίχτες της νόμισαν ότι είναι κάτι άλλο από αυτό που στην πραγματικότητα είναι. Άρα οι μη ανανεώσεις έγιναν από επιλογή και όχι από ανάγκη..
2) «Πλήρωσε» το γεγονός ότι έμεινε με έναν άσσο μετά την (ολόσωστη) αποπομπή του Φακοπουλίδη, αλλά δεν πήρε ένα κοινοτικό να σωθεί περίπατο, γιατί σκέφτηκαν πως πρέπει να πληρωθεί η υπόλοιπη ομάδα.
3) Με 8 στους 9 μισθούς και 9 στους 10 και 28 στους 30 σε αυτούς που είναι «παλιοί» μόνο χρέη δεν θεωρούνται Raptor μου…. Με αποκορύφωμα τον ακατονόμαστο προπονητή ο όποιος αφού συστηματικά κατασυκοφαντεί την ομάδα όλη τη χρόνια πήγε σε ομάδα που της έχει βγάλει ανακοίνωση η FIBA για τα κανόνια της (Κόροιβο).
4)Οπότε μην χολοσκάτε και πολύ. Και φέτος ο Παπάγος θα τον βρει το δρόμο του με χαμηλούς τόνους όπως πάντα και για κακή σας τύχη θα τον βλέπετε μπροστά σας για πολλά ακόμα χρόνια.
ΥΓ: RAPTOR ο δικός σου γιος πάντως τα λεφτά του τα πήρε πριν γράψεις το πιο πανω post.Συνεννοηθήκαμε νομίζω;;

smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Κάπου σε μια γωνιά τα παιδιά που ανέβασαν την ομάδα από β σε Α2 γελάνε..... Όπως ο Στέφανος ο βοηθός που επί θητείας του πήρε 2 μήνες όλο το χρόνο...
ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ
QUOTE (o kakos @ Jul 20 2018, 12:36 ) *
Κάπου σε μια γωνιά τα παιδιά που ανέβασαν την ομάδα από β σε Α2 γελάνε..... Όπως ο Στέφανος ο βοηθός που επί θητείας του πήρε 2 μήνες όλο το χρόνο...

Εγινε Λευτερη.Ευχαριστουμε
RAPTOR
QUOTE(ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ @ Jul 20 2018, 11:25 ) *
Ωραία τα παραμύθια αλλά να έχουν και δράκο παιδιά.
1) Ο Παπάγος φέτος ζει τη δική του Ριζούπολη δηλαδή: Ενώ ήταν κατά 90% σωμένος και κατά 99% με πλεονέκτημα έδρας στα play out κατάφερε να πέσει. Μετά την ήττα με μπαζερ μπήτερ από την Πάτρα την Μ.Τετάρτη δεν ξανασήκωσε κεφάλι. Φυσικά μεγάλο θέμα ήταν η εξαφάνιση του Μελισσαράτου μετά το τροχαίο ατύχημα του το Πάσχα αλλά στο τέλος γενικά βγήκε όλη η παθογένεια μια ομάδας που οι παίχτες της νόμισαν ότι είναι κάτι άλλο από αυτό που στην πραγματικότητα είναι. Άρα οι μη ανανεώσεις έγιναν από επιλογή και όχι από ανάγκη..
2) «Πλήρωσε» το γεγονός ότι έμεινε με έναν άσσο μετά την (ολόσωστη) αποπομπή του Φακοπουλίδη, αλλά δεν πήρε ένα κοινοτικό να σωθεί περίπατο, γιατί σκέφτηκαν πως πρέπει να πληρωθεί η υπόλοιπη ομάδα.
3) Με 8 στους 9 μισθούς και 9 στους 10 και 28 στους 30 σε αυτούς που είναι «παλιοί» μόνο χρέη δεν θεωρούνται Raptor μου…. Με αποκορύφωμα τον ακατονόμαστο προπονητή ο όποιος αφού συστηματικά κατασυκοφαντϊεί την ομάδα όλη τη χρόνια πήγε σε ομάδα που της έχει βγάλει ανακοίνωση η FIBA για τα κανόνια της (Κόροιβο).
4)Οπότε μην χολοσκάτε και πολύ. Και φέτος ο Παπάγος θα τον βρει το δρόμο του με χαμηλούς τόνους όπως πάντα και για κακή σας τύχη θα τον βλέπετε μπροστά σας για πολλά ακόμα χρόνια.
ΥΓ: RAPTOR ο δικός σου γιος πάντως τα λεφτά του τα πήρε πριν γράψεις το πιο πανω post.Συνεννοηθήκαμε νομίζω;;

smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Ανεκαθεν ελεγα (στα παρα πολλα χρονια που γραφω στο forum)!!!οτι οι ομαδες πρεπει να βαδιζουν με γνωμονα το που φτανει το χερι τους και οτι οι υποδομες ειναι αυτες που κρινουν το μελλον τους!Βλεπουμε καθε χρονο ομαδες που ανεβαινουν κατηγορια και μετα πεφτουν και διαλυονται!!! Ακομη και φετος μια ματια το τι συνεβη σε ολες τις κατηγοριες και οι καραμπολες που θα προκληθουν αποδεικνυει του λογου το αληθες!Οσον αφορα το οικονομικο σκελος που αναφερεις,ειναι πλεον γνωστο οτι οι περισσοτερες ομαδες αφηνουν υπολοιπα σε παικτες που αποχωρουν η ακομη και σ αυτους που μενουν.
Αν δυο η τρεις μηνες δεν θεωρουνται χρεος κατα την γνωμη σου δεν μπορω να πω κατι,απλα αποδεικνυει οτι ισχυει!
Το να μπεις στο Forum παντως και να απαντησεις σε κατι που δεν εχει να κανει μονο με τον Παπαγο το σεβομαι απολυτα!
Μακαρι ο Παπαγος οπως και οι αλλες ομαδες να βρουν τον δρομο τους !Κανενας δεν θελει φαινομενα ΑΕΛ,Εθνικου κλπ!
Οσον αφορα τον......γιο μου?κατι...παραπανω θα ξερεις!
margiou3
Μακάρι πάντως ο Παπάγος να βρει τον δρόμο του και ο δρόμος που αρμόζει σε τέτοιες ομάδες είναι αυτός των τοπικών πρωταθλημάτων.

Σε κανέναν δεν θα λείψουν ομάδες που, όπως έλεγε και το σύνθημα από τα παιδιά του Χολαργού, γουστάρουν μαλ***ες στρατηγούς.

Σε κανέναν επίσης δεν θα λείψουν οι ομάδες με τα "κοκόρια" στην κερκίδα που το παίζουν τσαμπουκάδες στην έδρα τους όταν δεν παίζει η κανονική τους ομάδα (γαυροβαζελοχανουμια), και που τα εκτός έδρας γήπεδα τα βλέπουν σε φωτογραφίες από το Google.

Εν κατακλείδι και χωρίς καμία δόση ειρωνείας ή αντιπαράθεσης και εκφράζοντας καθαρά την προσωπική μου άποψη, εύχομαι ο Παπάγος να βρεθεί σύντομα στα τοπικά.

Υ.Γ. Τα ανώνυμα προφίλ που μπαίνουν στο φόρουμ με σκοπό, ανώνυμα, να την πουν σε κάποιους δεν τα παίρνει κανεις σοβαρά. Αν έχετε κάτι να πείτε εσείς οι νέοι να το πείτε με το ονοματεπώνυμό σας, όπως κάνουμε εμείς εδώ και χρόνια.
ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ
QUOTE (margiou3 @ Jul 20 2018, 14:24 ) *
Μακάρι πάντως ο Παπάγος να βρει τον δρόμο του και ο δρόμος που αρμόζει σε τέτοιες ομάδες είναι αυτός των τοπικών πρωταθλημάτων.

Σε κανέναν δεν θα λείψουν ομάδες που, όπως έλεγε και το σύνθημα από τα παιδιά του Χολαργού, γουστάρουν μαλ***ες στρατηγούς.

Σε κανέναν επίσης δεν θα λείψουν οι ομάδες με τα "κοκόρια" στην κερκίδα που το παίζουν τσαμπουκάδες στην έδρα τους όταν δεν παίζει η κανονική τους ομάδα (γαυροβαζελοχανουμια), και που τα εκτός έδρας γήπεδα τα βλέπουν σε φωτογραφίες από το Google.

Εν κατακλείδι και χωρίς καμία δόση ειρωνείας ή αντιπαράθεσης και εκφράζοντας καθαρά την προσωπική μου άποψη, εύχομαι ο Παπάγος να βρεθεί σύντομα στα τοπικά.

Υ.Γ. Τα ανώνυμα προφίλ που μπαίνουν στο φόρουμ με σκοπό, ανώνυμα, να την πουν σε κάποιους δεν τα παίρνει κανεις σοβαρά. Αν έχετε κάτι να πείτε εσείς οι νέοι να το πείτε με το ονοματεπώνυμό σας, όπως κάνουμε εμείς εδώ και χρόνια.

Μπράβο στους ΤσεΓκεβαρα που προσκυνάνε τα λεφτά του Βαρουξάκη και του Τσάπα.Μετα όμως ξέρεις έχει 10ριχτερ πτώση.οποτε ετοιμασου
gspara
+1φαουλ και 7 μέρες εκτός φόρουμ ο χρήστης ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ.

Συνεχιζουμε με θέματα που αφορούν την κατηγορία.....
gupas...7
QUOTE (RAPTOR @ Jul 20 2018, 13:34 ) *
Ανεκαθεν ελεγα (στα παρα πολλα χρονια που γραφω στο forum)!!!οτι οι ομαδες πρεπει να βαδιζουν με γνωμονα το που φτανει το χερι τους και οτι οι υποδομες ειναι αυτες που κρινουν το μελλον τους!Βλεπουμε καθε χρονο ομαδες που ανεβαινουν κατηγορια και μετα πεφτουν και διαλυονται!!! Ακομη και φετος μια ματια το τι συνεβη σε ολες τις κατηγοριες και οι καραμπολες που θα προκληθουν αποδεικνυει του λογου το αληθες!Οσον αφορα το οικονομικο σκελος που αναφερεις,ειναι πλεον γνωστο οτι οι περισσοτερες ομαδες αφηνουν υπολοιπα σε παικτες που αποχωρουν η ακομη και σ αυτους που μενουν.
Αν δυο η τρεις μηνες δεν θεωρουνται χρεος κατα την γνωμη σου δεν μπορω να πω κατι,απλα αποδεικνυει οτι ισχυει!
Το να μπεις στο Forum παντως και να απαντησεις σε κατι που δεν εχει να κανει μονο με τον Παπαγο το σεβομαι απολυτα!
Μακαρι ο Παπαγος οπως και οι αλλες ομαδες να βρουν τον δρομο τους !Κανενας δεν θελει φαινομενα ΑΕΛ,Εθνικου κλπ!
Οσον αφορα τον......γιο μου?κατι...παραπανω θα ξερεις!

ξερουμε κατι επισημο οσον αφορα τις καραμπολες???
τη παρασκευη νομιζω ειναι η κληρωση πρωταθληματων.
θα ξερουμε τιποτα?η κλασικα παλι τελυταια στιγμη???

margiou3
Το αν προσκυνάμε προέδρους το έχει δείξει η ιστορία εδώ και 53 χρόνια. Ευτυχώς υπάρχουν ανακοινώσεις και γεγονότα για όποιον ενδιαφέρεται να μάθει!


Στα αγωνιστικά Μάνδρα, Δάφνη Δαφνίου, Τρίτωνας και Ελευσίνα δείχνουν να έχουν κινηθεί καλά μέχρι στιγμής. Για να δούμε, φέτος θα έχει ενδιαφέρον που δεν υπάρχει ξεκάθαρο φαβορί!
PetranG3
QUOTE(ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ @ Jul 20 2018, 14:53 ) *
Μπράβο στους ΤσεΓκεβαρα που προσκυνάνε τα λεφτά του Βαρουξάκη και του Τσάπα.Μετα όμως ξέρεις έχει 10ριχτερ πτώση.οποτε ετοιμασου



Για την ιστορία πάντως, η Ομάδα κατέβηκε κανονικότατα την επόμενη χρονιά του Βαρουξάκη, βιώνοντας για ακόμα μια φορά μια πολύ δύσκολη κατάσταση, καθώς μέχρι και την τελευταία στιγμή δεν ήξερε που θα αγωνιζόταν με ότι αυτό συνεπάγεται για την κατάρτιση του ρόστερ. Έφτιαξε ομάδα, και αν δεν ήταν τόσο άτυχη ειδικά με τον τραυματισμούς Σπανού και Πάντσιου, κρίνοντας από το ντεμαράζ που έκανε στο Β' Γύρο, πιθανά να προλάβαινε και την άνοδο, καθώς θα μπορούσε να βγει 3η.
Βγήκε 5ος πάντως, ο Ιωνικός, συνεπώς καμιά καταστροφή...

Για την ιστορία, επίσης πάλι, ο Τσάπας, δεν είδε φως και μπήκε, ξαφνικά...
Όταν μια Ομάδα συνειδητά έχει αποφασίσει την οικονομική εξυγίανση, πληρώνει ότι συμφωνεί και στην ώρα της και γενικότερα δεν τάζει άλλα και δίνει άλλα, με αρχή - μέση - τέλος, και όταν βέβαια έχει ιστορία και κόσμο, μπορεί να προσελκύει και την προσοχή "παικτών" όπως ο Τσάπας, ιδίως όταν τον ξέραμε και μας ήξερε, χρόνια και άρα ήξερε την εν λόγω προσπάθεια.
Υπάρχουν και άλλες ιστορικές ομάδες, στην κατηγορία, αλλά επέλεξε να έρθει και αποτελέσει μέρος της ιστορίας μας, εδώ, οπότε κάτι θα του έκανε εντύπωση παραπάνω... Όπως το γεγονός ας πούμε ότι εδώ διοικούντες δεν ήταν κλειδοκράτορες, δηλαδή να απαιτούν ο έχων τα χρήματα να τα ακουμπάει, αλλά εκείνοι να κάνουν το κουμάντο και να φαίνονται οι παράγοντες, όπως συμβαίνει πολλές φορές σε τέτοιες περιπτώσεις...

Εμείς εδώ θα είμαστε πάντως....για το τώρα, το πριν, το μετά και το πάντα...

Αγωνιστικά: Μάνδρα, Ελευσίνα, Τρίτωνας, Δούκας, Ναύπλιο και Δάφνη Δαφνίου εμφανώς στο πάνω μισό. Όπως και η Ερυθραία. Καλή πορεία θα κάνει ο Έσπερος. Μετά από εκεί, το χάος... Φέτος, οι αποστάσεις, θα είναι ακόμα πιο κοντινές μεταξύ των ομάδων..
RAPTOR
Η ανησυχια η δικη μου και πιστευω και των ανθρωπων που αγαπουν το μπασκετ,ο καθενας απο την δικη του σκοπια ειναι η προοδος των ομαδων και των προπονητων,παικτων,διοικησης.Εχω εκφρασει πολλες φορες αποψη για το μοντελο που εχω στο μυαλο μου,ειναι η προσωπικη μου θεση γιατι εχουν,εχουνε δει πολλα τα ματια μας!
Εφημεροι σωτηρες,αρπακολατζηδες,καθε λογης περιεργοι που κανουν την πλακα του η εξυπηρετουν συμφεροντα παιζοντας με ιστοριες ομαδων,κοσμο ,παικτες,προπονητες,πουλωντας φουμαρα για μεταξωτες κορδελες!Τα παραδειγματα πολλα!Ακομη περισσοτερες οι πληγες που αφησαν πισω τους.
Τελικα ολοι κρινονται απο τις πραξεις και τις επιλογες τους!
Ευχομαι ολες οι ομαδες να εχουν ισες ευκαιρειες στο νεο πρωταθλημα και πανω απ ολα υγεια στους παικτες που θα σηκωσουν το αγωνιστικο βαρος!
Κατα τα αλλα Ειρηνη υμιν και ημιν‼️😊😊😊😊‼️
marousara
Αν κσι offtopic τον ποδοσφαιρικο Ιωνικο ανελαβε ο Κουγιας..θα χει πολυ χωμι η ιστορια !!! Το αναφερω επειδη εκει πηγε η κουβεντα.. Οσον αφορα το ερχομενο πρωταθλημα αν τελικα ο Τριτωνας ειναι στη β νομιζω εινσι ενα επιπεδο ψηλοτερα απο τους υπολοιπους..
Και τελος για το θεμα παρα το γεγονος πως με τα γεγονοτα των τελευταιων ετων στα μεταξυ μας ματς οφειλουμε να πουμε πως η θεση του Παπαγου εινσι στις εθνικες κατηγοριες και εχει αφησει την ιστορια του στο ελληνικο μπασκετ
PetranG3
QUOTE(marousara @ Jul 21 2018, 00:21 ) *
Αν κσι offtopic τον ποδοσφαιρικο Ιωνικο ανελαβε ο Κουγιας..θα χει πολυ χωμι η ιστορια !!! Το αναφερω επειδη εκει πηγε η κουβεντα.. Οσον αφορα το ερχομενο πρωταθλημα αν τελικα ο Τριτωνας ειναι στη β νομιζω εινσι ενα επιπεδο ψηλοτερα απο τους υπολοιπους..
Και τελος για το θεμα παρα το γεγονος πως με τα γεγονοτα των τελευταιων ετων στα μεταξυ μας ματς οφειλουμε να πουμε πως η θεση του Παπαγου εινσι στις εθνικες κατηγοριες και εχει αφησει την ιστορια του στο ελληνικο μπασκετ



Δεν είναι το ίδιο φίλε από το Μαρούσι.
Άλλη περίπτωση ο Τσάπας και άλλη περίπτωση ο Κούγιας.
Επίσης άλλη η περίπτωση του μπασκετικού Ιωνικού που εδώ και χρόνια είναι νοικοκυρεμένος κι άλλη του ποδοσφαιρικού Ιωνικού που φέτος σώθηκε με το ζόρι και βάσει του φετινού μπάτζετ που μ' αυτό άντε να πήγαινες για σωτηρία στη Β' Εθνική του μπάσκετ (μιλάμε για 30-40 χιλ.). Κοινώς, ποδοσφαιρικά, πήγαινες καρφί για τα τοπικά και τη διάλυση...
marousara
Μια χαρά τα λες !! Σορρυ για το offtopic και πάλι !!
Μακαρι ομαδες με κοσμο οπως ο Ιωνικος να βρισκονται στην α1.. γιατι αξιζετε να ανεβετε με βαση τη προσοαθεια σας !
fap
Περί Ιωνικου έχω να πω πως όταν μια ομάδα είναι ελκυστική φυσικό επακολουθο είναι να προσελκύσει ισχυρό άνθρωπο που θέλει να χώσει τα λεφτά του ...Όταν δε έχει Κ ιστορία Κ κόσμο Κ την αρωγή της δημοτικής αρχής κλπ κλπ τι καλύτερο?
Είδαμε και τις ομάδες που τις διοικούν φατριες διαφορετικής προσέγγισης η τις ομάδες που κουμάντο κάνουν χορηγοί. Μια χαρά το πάνε το έργο εκεί στη Νίκαια Κ θα το πάνε Κ καλύτερα. Έχουν εμπειρία άλλωστε Κ ο τσαπας Κ ο κόσμος εκεί.
Στο πρωτάθλημα τώρα ...ο τριτωνας δείχνει ένα βήμα πάνω ή μάνδρα πολλές μεταγραφές αλλά κρατάω μικρό καλάθι(αν πάρει δεδε αλλάζει ), Ναύπλιο ιδιαίτερα δυνατό ,Ελευσίνα θα είναι ψηλά το πόσο θα δείξει,δάφνη Καλές προσθήκες καλύτερα από πέρυσι Ερυθραία κλασικά δυνατή αλλά θέλει πάγκο με 6 -7 παίχτες η χρονιά δεν βγαίνει . δουκας θα σωθεί πιστεύω (δεν με πείθουν οι προσθήκες )
Ομάδα έκπληξη φέτος για μένα το Παγκράτι.
Θα είναι σκληρό πρωτάθλημα ...πιο σκληρό από πέρυσι.
RAPTOR
QUOTE(PetranG3 @ Jul 20 2018, 23:53 ) *
Δεν είναι το ίδιο φίλε από το Μαρούσι.
Άλλη περίπτωση ο Τσάπας και άλλη περίπτωση ο Κούγιας.
Επίσης άλλη η περίπτωση του μπασκετικού Ιωνικού που εδώ και χρόνια είναι νοικοκυρεμένος κι άλλη του ποδοσφαιρικού Ιωνικού που φέτος σώθηκε με το ζόρι και βάσει του φετινού μπάτζετ που μ' αυτό άντε να πήγαινες για σωτηρία στη Β' Εθνική του μπάσκετ (μιλάμε για 30-40 χιλ.). Κοινώς, ποδοσφαιρικά, πήγαινες καρφί για τα τοπικά και τη διάλυση...

Ο Κουγιας ειναι μια.....κατηγορια μονος του!Και μονο που ειπε οτι θα βαλει προεδρο? τον 16χρονο γιο του τα λεει ολα!
Εχω ξαναγραψει για τον Ιωνικο και τον Τσαπα.Μακαρι η ομαδα να ανεβει στην Α1 και να μπορεσει να την ακολουθησει ο Τσαπας.
Μεχρι στιγμης τα δειγματα ομαδων του ενος ανδρος δεν ειναι επιτυχιμενα εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων.
Οταν οι ομαδες εξαρτωνται απο τα κεφια ενος χρηματοδοτη τα αποτελεσματα δεν ειναι ευχαριστα περισσοτερο δε σημερα που η βοηθεια της πολιτειας ειναι ανυπαρκτη. Τα παραδειγματα πολλα μην τα λεμε και γινομαστε κακοι!
Το ιδιο ισχυει και στο ποδοσφαιρο που εξαρτωνται κυριολεκτικα απο καποιον λεφτα .Η κατρακυλα του Παναθηναικου ειναι το προσφατο!Μακαρι ομαδες οπως το Περιστερι και ο Ιωνικος που ανεβηκαν τραινο να μπορεσουν να ακολουθησουν το παραδειγμα του Προμηθεα της Κυμης του Λαυριου και να μην ειναι διατοντες αστερες!
Το θεμα φετος ειναι οτι με την Ανοδο του Ιωνικου στην Α2 θα γινει.....κανονικο😊‼️πρωταθλημα πολλες ομαδες ενισχυονται βλεποντας την ευκαιρεια οποτε!!!
RAPTOR
QUOTE(marousara @ Jul 20 2018, 23:21 ) *
Αν κσι offtopic τον ποδοσφαιρικο Ιωνικο ανελαβε ο Κουγιας..θα χει πολυ χωμι η ιστορια !!! Το αναφερω επειδη εκει πηγε η κουβεντα.. Οσον αφορα το ερχομενο πρωταθλημα αν τελικα ο Τριτωνας ειναι στη β νομιζω εινσι ενα επιπεδο ψηλοτερα απο τους υπολοιπους..
Και τελος για το θεμα παρα το γεγονος πως με τα γεγονοτα των τελευταιων ετων στα μεταξυ μας ματς οφειλουμε να πουμε πως η θεση του Παπαγου εινσι στις εθνικες κατηγοριες και εχει αφησει την ιστορια του στο ελληνικο μπασκετ

Φιλε μου δυστυχως πλεον η ιστορια δεν παιζει ρολο!
Στην κυνικη εποχη που ζουμε τα παντα κινουνται γυρω απο το χρημα! Ομαδες με τεραστια ιστορια ειδικα στο ποδοσφαιρο εξαφανισθηκαν απο τον χαρτη!Οι ρομαντικοι που υπαρχουν δεν αντεχουν αλλο οι.....λεφταδες λιγοστευουν και αρκετων εξ αυτων τα χρηματα ειναι....πετσινα και εφημερα οποτε εαν δεν αλλαξει κατι πολλες ομαδες θα αναγκαστουν να πεσουν στις τοπικες κατηγοριες.
gspara
QUOTE (fap @ Jul 21 2018, 09:43 ) *
Στο πρωτάθλημα τώρα ...ο τριτωνας δείχνει ένα βήμα πάνω ή μάνδρα πολλές μεταγραφές αλλά κρατάω μικρό καλάθι(αν πάρει δεδε αλλάζει ), Ναύπλιο ιδιαίτερα δυνατό ,Ελευσίνα θα είναι ψηλά το πόσο θα δείξει,δάφνη Καλές προσθήκες καλύτερα από πέρυσι Ερυθραία κλασικά δυνατή αλλά θέλει πάγκο με 6 -7 παίχτες η χρονιά δεν βγαίνει . δουκας θα σωθεί πιστεύω (δεν με πείθουν οι προσθήκες )
Ομάδα έκπληξη φέτος για μένα το Παγκράτι.
Θα είναι σκληρό πρωτάθλημα ...πιο σκληρό από πέρυσι.

Αν επρεπε να πονταρω σε μια ομαδα εγω θα το εκανα για Ερυθραια.Παντα εχω αδυναμια σε ομαδες που κρατανε βασικο κορμο(εξου και το αβαταρ)!!!Κρατησε την 5αδα που ''τραβαει'' τις τελευταιες σεζον,ενω και ο Ματζιωρης θεωρειται κομματι της ομαδας.Πολλα καλα λογια ακουγονται και για τον Γεωργιαδη,περιμενω να δω και τις επομενες πινελιες.......
RAPTOR
QUOTE(gspara @ Jul 21 2018, 12:09 ) *
Αν επρεπε να πονταρω σε μια ομαδα εγω θα το εκανα για Ερυθραια.Παντα εχω αδυναμια σε ομαδες που κρατανε βασικο κορμο(εξου και το αβαταρ)!!!Κρατησε την 5αδα που ''τραβαει'' τις τελευταιες σεζον,ενω και ο Ματζιωρης θεωρειται κομματι της ομαδας.Πολλα καλα λογια ακουγονται και για τον Γεωργιαδη,περιμενω να δω και τις επομενες πινελιες.......

Ερυθραια στα χναρια του Αμυντα ενα μοντελο που δουλευει το θεμα ειναι το βαθος της ομαδας σε ενα δυσκολο πρωταθλημα.
Ο Τριτωνας επισης εχει τις βασεις για καλη πορεια δεν εγραψε καποιος τι γινεται με Μιχελακο που παει βοηθος του Σκουρτοπουλου.Απο κει και περα ομαδες με πολλες προσθαφαιρεσεις που θα περιμενουμε να δουμε.
Παγκκρατι εαν μεινει κι ο Καυκης θα ειναι συμπαθητικο.
PetranG3
QUOTE(RAPTOR @ Jul 21 2018, 11:26 ) *
Ο Κουγιας ειναι μια.....κατηγορια μονος του!Και μονο που ειπε οτι θα βαλει προεδρο? τον 16χρονο γιο του τα λεει ολα!
Εχω ξαναγραψει για τον Ιωνικο και τον Τσαπα.Μακαρι η ομαδα να ανεβει στην Α1 και να μπορεσει να την ακολουθησει ο Τσαπας.
Μεχρι στιγμης τα δειγματα ομαδων του ενος ανδρος δεν ειναι επιτυχιμενα εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων.
Οταν οι ομαδες εξαρτωνται απο τα κεφια ενος χρηματοδοτη τα αποτελεσματα δεν ειναι ευχαριστα περισσοτερο δε σημερα που η βοηθεια της πολιτειας ειναι ανυπαρκτη. Τα παραδειγματα πολλα μην τα λεμε και γινομαστε κακοι!
Το ιδιο ισχυει και στο ποδοσφαιρο που εξαρτωνται κυριολεκτικα απο καποιον λεφτα .Η κατρακυλα του Παναθηναικου ειναι το προσφατο!Μακαρι ομαδες οπως το Περιστερι και ο Ιωνικος που ανεβηκαν τραινο να μπορεσουν να ακολουθησουν το παραδειγμα του Προμηθεα της Κυμης του Λαυριου και να μην ειναι διατοντες αστερες!
Το θεμα φετος ειναι οτι με την Ανοδο του Ιωνικου στην Α2 θα γινει.....κανονικο‼️πρωταθλημα πολλες ομαδες ενισχυονται βλεποντας την ευκαιρεια οποτε!!!



Είναι διαφορετικές περιπτώσεις ωστόσο. Στο μπάσκετ, η επιτροπή μπάσκετ παραμένει και συνεχίζει να χρηματοδοτεί, απλώς το μεγαλύτερο μέρος των χρημάτων, προφανώς και το βάζει ο Τσάπας. Δεν είναι πάντως one man show. Και δεν το λέω εγώ. Ο ίδιος το δηλώνει σε ότι συνεντεύξεις παραχωρεί. Όπως πάντα φροντίζει να τονίζει τις βέλτιστες ισορροπίες μεταξύ εκείνου και της επιτροπής μπάσκετ με το πάντρεμα να έχει δώσει ήδη δείγματα γραφής και να μένει να δώσει κι άλλα, προσεχώς...

Η κατάσταση στον ποδοσφαιρικό Ιωνικό, είναι τελείως άλλη, αλλάζοντας κάθε χρόνο διοικητική αρχή, ρόστερ σχεδόν από το 0 και στόχους, ανάλογα του ποιος ηγείται διοικητικά...
Ξαναλέω, με εξαίρεση την περίοδο Βαρουξάκη, η επιτροπή μπάσκετ του Ιωνικού είναι παρούσα από το 2010, χωρίς διάλειμμα.

Ο Βαγγελης ο Τσαπας, μας έδωσε αυτό που δεν καταφέραμε πριν μερικά χρόνια, τότε με το Μαρούσι στον Πλάτωνα. Κυρίως όμως μας δίνει την προοπτική της Α1 με καινούργιο γήπεδο, όπως έχει δεσμευτεί ο Δήμος Νίκαιας και που σίγουρα η επιτροπή δεν θα μπορούσε να δώσει τέτοια προοπτική.
Ωστόσο, ξαναλέω, δεν είδε φως και μπήκε, ξαφνικά. Και ήξερε και γινόταν επεξεργασία καιρό γι' αυτόν το γάμο..

Παντως ειλικρινά, χαίρομαι που κόσμος εδώ αλλά και εκτός φόρουμ, μας θέλει να επιστρέψουμε. Μακάρι να το ζήσουμε!
gratipa1929
Τελικά ποιός ανεβαίνει από τη Γ στη θέση του Ιπποκράτη Κω?
RAPTOR
Οι κληρωσεις ποτε γινονται?
Gkos
Τώρα !

Κληρώνει σήμερα για τα εθνικά πρωταθλήματα και τα κύπελλα Ελλάδας. Μπορείτε να δείτε τις κληρώσεις εδώ 👉 http://www.basket.gr/files/draft/index.htm
Gkos

Α' Φάση - 1η Αγωνιστική - Κυριακή 16/09/2018

01. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
02. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
03. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
04. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
05. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
06. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
07. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
08. ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
09. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
10. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
11. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ
12. ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ
13. ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
14. ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ - ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.
15. ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
16. ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ




Κύπελλο

(Μιας και δεν υπαρχει τόπικ και μιας και ειναι ομαδες της Β το εβαλα εδώ)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.