Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Survivor
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2
doublepoulos
Οτιδήποτε θέλετε να συζητηθεί για το νέο φαινόμενο(από άποψη τηλεθεασης) της ελληνικης τηλεορασης εδώ. smiley.gif
Dreamerpanos
Όχι κι εδώ ρε παιδιά...


glare.gif 68.gif 68.gif hammer.gif hammer.gif kill.gif kill.gif shot.gif shot.gif shot.gif torture.gif torture.gif torture.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
Το μόνο σχόλιο που θα κάνω αφορά τα αγωνίσματα τα οποία παραπέμπουν σε wipe out. Αστεία απλά. smiley.gif
nikolas12
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Mar 10 2017, 16:41 ) *
Το μόνο σχόλιο που θα κάνω αφορά τα αγωνίσματα τα οποία παραπέμπουν σε wipe out. Αστεία απλά. smiley.gif


Πόσο ισχύει αυτό. Ξεκίνησα να ξαναβλέπω το ξένο πριν λίγο καιρό (ήθελα εδώ και 2 χρόνια να το κάνω, γιατί έχω διαβάσει πως έχει πολλή στρατηγική και ωραία twists) και πραγματικά 2-3 επεισόδια από την πρώτη σεζόν είναι ουσιαστικότερα από όλο το Survivor που παρακολουθούμε τώρα. Μετά από 2 εβδομάδες, το έχω ήδη βαρεθεί και βλέπω ό,τι βγαίνει Youtube και φυσικά τα memes. Να εξηγηθώ όμως, γιατί θεωρώ πως έχουν κάνει λάθη στην παραγωγή.
Τα αγωνίσματα στην Αμερική είναι μικρές δοκιμασίες που θέλουν είτε φυσική κατάσταση είτε εξυπνάδα είτε στρατηγική και παίρνουν από το επεισόδιο 10-20 από τα 43 λεπτά (και μάλιστα 2 δοκιμασίες για έπαθλο η πρώτη, ασυλία η δεύτερη). Είνα σχεδιασμένα έτσι, ώστε σπάνια μία φυλή να νικάει συνέχεια. Εδώ παρακολουθούμε 3ωρα έπη με μόνο ένα αγώνισμα που κρατάει 1μιση ώρα και είναι στίβοι μάχης αλά Wipeout, άρα μόνο φυσική κατάσταση (που εν τέλει όλα στο στόχο κρίνονται). Το πρώτο ελληνικό Survivor κράτησε περίπου 55-60 ημέρες, το αμερικάνικο διαρκεί 40-45, αυτό κρατάει 5 μήνες με 4 επεισόδια την εβδομάδα. Άμα αρχίσουν να λιποθυμάνε μετά το δίμηνο, ας μην απορούμε. Εκτός αν το κόψουν, να τους πάνε 10 μέρες σε ξενοδοχείο και ταβέρνες να φάνε και τους φέρουν πίσω tongue.gif
Επίσης πολύ βασικό είναι ότι σε εμάς ο παίκτης δε μπορεί να έχει στρατηγική να διώξει κάποιον. Γιατί και να πάει να τον διώξει, στο τέλος αποφασίζουν οι τηλεθεατές. Στο πρώτο Survivor στην Ελλάδα που ήταν το μόνο που έπιασε για μένα τα στάνταρ του ξένου, όταν έφυγε ο Βαλάσης (που όλοι τον γουστάραμε και χρειαζόταν τα λεφτά) λόγω συμμαχίας των "κακών", όλη η Ελλάδα σιχτίριζε μπροστά στην οθόνη, αλλά έτσι είναι το παιχνίδι. Μπορεί να είσαι φιλικός και να κερδίσεις, μπορεί και να στη φέρουν, μπορεί να είσαι ύπουλος και να το πάρεις, μπορεί να σε καταλάβουν και να σε τζάσουν, μπορεί να είσαι αθληταράς και να ψαρεύεις ψάρια και τις τελευταίες μέρες να σε διώξουν, μπορεί όλη μέρα να χαζεύεις στην παραλία και να χτίσεις συμμαχίες να κερδίσεις. Το παιχνίδι πρέπει να έχει στρατηγική που να προκύπτει από τις διαπροσωπικές σχέσεις των παικτών και να μη μπορεί να παρέμβει ο εξωτερικός παρατηρητής, γιατί το χαλάει. Τις προάλλες οι Μαχητές ψήφισαν στην πλειονότητα τους μία πολύ αδύναμη παίκτρια, αλλά ο κόσμος την κράτησε. Αυτό δεν έχει επίπτωση στον τηλεθεατή, αλλά στην ομάδα, γιατί η παίκτρια θα συνεχίσει να είναι αδύναμη και να υπάρχει στη φυλή αδύναμος κρίκος.
Και τέλος η παρουσίαση. Έχεις τον Jeff Probst να είναι ο ορισμός του σωστού παρουσιαστή-διαιτητή, να παρεμβαίνει όποτε πρέπει και αυτή η αντικειμενικότητα του να κάνει το παιχνίδι καλύτερο. Το ίδιο έκανε εξαιρετικά και ο Αρναούτογλου. Και τώρα έχουμε τον ομολογουμένως συμπαθή Σάκη να ουρλιάζει σε κάθε αγώνισμα σαν τον Σωτηρακόπουλο, να ρωτάει τους παίκτες ό,τι του πει η παραγωγή μπας και βάλει φυτιλιές, αλλά πλήρως λανθασμένα και χωρίς να πείθει και γενικότερα αντί για την ουδετερότητα που χρειάζεται, να σε αποσπάει συνέχεια.
Δεν είμαι ο κλασικός "Α εδώ φίλε δε βλέπουμε καλό Survivor, δες το αμερικάνικο να δεις τι σημαίνει Survivor" λες και φταίει η Ελλάδα. Το πρώτο ελληνικό Survivor στο Mega ήταν φοβερό. Και το αμερικάνικο έχει απίστευτα κακές και βαρετές σεζόν, πολύ χειρότερες της τωρινής που είναι απλά κομπλέ. Απλά δε μου αρέσει που σε μία ομολογουμένως μεγάλη επένδυση, κάνουν το λάθος να αλλοιώνουν βασικά στοιχεία του παιχνιδιού που του προσφέρουν νοστιμάδα και κυρίως το ότι το τραβάνε πάρα πολύ με αποτέλεσμα ο κόσμος προς τη μέση να βαρεθεί. Μην απορήσουμε αν σε 1-2 μήνες που τα νούμερα μπορεί να πέσουν, αρχίσουν να το επιταχύνουν για να κερδίσει πάλι το κοινό. Πάντως παραδέχομαι ότι έχει πολύ καλό καστ και έχει βγάλει άπειρα memes για να πεθαίνουμε στα γέλια. Περιμένω το hate σας tongue.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
Συμφωνώ σε όλα με τον Nikolas.
Για τα αγωνίσματα του φετινού wip o... ε σόρυ survivor εννοούσα tongue.gif tongue.gif θα πω πως για μένα ούτε η καλή φυσική κατάσταση μετράει διότι όσο πίσω και να τον αφήσεις τον αντίπαλο στους στόχους κρίνονται όλα. Γι αυτό κερδίζουν ταβερνιάρηδες σαν τον Μπο και τύπισσες σαν τη Λάουρα. Οι μισοί και βάλε παίκτες από τους τωρινούς στο 1ο survivor θα είχαν φύγει από το πρώτο 24ωρο.
Και όντως την στρατηγική την έχουν καταργήσει ουσιαστικά με το φετινό. Δεν έχει καμία σχέση ο τηλεθεατής να παρεμβαίνει στο ποιος θα φύγει και ποιος θα μείνει. Όποιος έχει δει το πρώτο θα θυμάται ότι στον τελικό οι περισσότεροι παίκτες θέλανε να ρίξουν ''λευκό'' αλλά δεν μπορούσαν.
ssoulliss
QUOTE (nikolas12 @ Mar 11 2017, 01:50 ) *


Νομίζω πως η φετινή ελληνική version(5 μήνες διάρκεια!!!!!!) είναι ένα πείραμα όπως ακριβώς τα μνημόνια στην Ελλάδα. smiley.gif

Η διαφορά που έχει με τα αμερικάνικα , αν δεν κάνω λάθος, είναι οι περίπου 48 ώρες διαφορά στην προβολή των επεισοδίων. Αυτό είναι σχετικά πρωτοποριακό.

Στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σου και ειδικά στο θέμα συμμετοχής του κοινού για να ψηφίσει που αναφέρεις. Το πρώτο παράδοξο που υπάρχει, είναι ότι έχεις δικαίωμα να ψηφίσεις 30 λεπτά μόνο. Το δεύτερο είναι πως σε βάζουν σε αυτή τη διαδικασία στις 1 τη νύχτα.

Αφού λοιπόν επέλεξαν ψηφοφορία κοινού ας άφηναν όλο το τρίωρο της εκπομπής


Και όπως γίνεται σε όλα τα show στην Ελλάδα, έτσι και εδώ στο τέλος θα κερδίσει ένας Κύπριος!! 69.gif
nikolas12
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Mar 11 2017, 06:14 ) *
Συμφωνώ σε όλα με τον Nikolas.
Για τα αγωνίσματα του φετινού wip o... ε σόρυ survivor εννοούσα tongue.gif tongue.gif θα πω πως για μένα ούτε η καλή φυσική κατάσταση μετράει διότι όσο πίσω και να τον αφήσεις τον αντίπαλο στους στόχους κρίνονται όλα. Γι αυτό κερδίζουν ταβερνιάρηδες σαν τον Μπο και τύπισσες σαν τη Λάουρα. Οι μισοί και βάλε παίκτες από τους τωρινούς στο 1ο survivor θα είχαν φύγει από το πρώτο 24ωρο.
Και όντως την στρατηγική την έχουν καταργήσει ουσιαστικά με το φετινό. Δεν έχει καμία σχέση ο τηλεθεατής να παρεμβαίνει στο ποιος θα φύγει και ποιος θα μείνει. Όποιος έχει δει το πρώτο θα θυμάται ότι στον τελικό οι περισσότεροι παίκτες θέλανε να ρίξουν ''λευκό'' αλλά δεν μπορούσαν.


Το πρώτο ελληνικο Survivor είχε εξαιρετικό καστ. Εδώ οι μισοί είναι ή μοντέλα ή γυμνασμένοι μέχρι εκεί που δεν πάει και από στρατηγική δεν ξέρουν που τους πάνε τα 4, ψηφίζοντας πάντα τον πιο αδύναμο. Αυτό με τον τηλεθεατή είναι το μεγαλύτερο λάθος. Ναι και εγώ θα ήθελα στο πρώτο να ψηφίζω για να πάρει τα λεφτά ο Βαλάσης, αλλά δυστυχώς δε μπορούσα και στον τελικό είχανε πάει 2 αντιπαθέστατοι. Και φαντάσου ότι τότε ο Νίκος τους έβριζε όλους μέσα στο παιχνίδι και τους έδιωξε με κλικαδόρικους τρόπους και η νικήτρια Ευαγγελία τους είπε ότι δεν τη νοιάζει αν την ψηφίσουν και δε θα ήθελε να ξαναδεί κανέναν τους μετά το παιχνίδι. Και την ψήφισαν όλοι, γιατί μεγάλωνε παιδί μόνη της και τα ήθελε τα λεφτά, ενώ τον άλλο τον αντιπαθούσαν γι' αυτά που έκανε στο παιχνίδι. Επειδή πρόσφατα ανέβηκε ο τελικός στο Youtube και είδα κάποια σημεία, ο Νίκος σε απέλπιδα στρατηγική προσπάθεια είπε στο Βαλάση (που ήθελε να δώσει τα λεφτά σε φίλο του σε αναπηρικό καροτσάκι) λίγο πριν ψηφίσουν το νικητή ότι από τις 70 εκατομμύρια δραχμές του επάθλου θα του έδινε τα 40 προκειμένου να ο Βαλάσης (που και όλοι οι παίκτες αυτόν ήθελαν να κερδίσει) να δώσει γραμμή και στους άλλους να ψηφίσουν το Νίκο και έμμεσα να φτάσουν τα λεφτά στον ίδιο. Αυτό έχει τρομερή ίντριγκα και στρατηγική μέσα. Αμφιβάλλω αν εκτός Βαλάση-Ορθούλας, οποιοσδήποτε άλλος παίκτης του πρώτου Survivor θα μπορούσε να παίξει στο τωρινό λόγω αγωνισμάτων.

QUOTE(ssoulliss @ Mar 11 2017, 13:21 ) *
Νομίζω πως η φετινή ελληνική version(5 μήνες διάρκεια!!!!!!) είναι ένα πείραμα όπως ακριβώς τα μνημόνια στην Ελλάδα. smiley.gif

Η διαφορά που έχει με τα αμερικάνικα , αν δεν κάνω λάθος, είναι οι περίπου 48 ώρες διαφορά στην προβολή των επεισοδίων. Αυτό είναι σχετικά πρωτοποριακό.

Στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σου και ειδικά στο θέμα συμμετοχής του κοινού για να ψηφίσει που αναφέρεις. Το πρώτο παράδοξο που υπάρχει, είναι ότι έχεις δικαίωμα να ψηφίσεις 30 λεπτά μόνο. Το δεύτερο είναι πως σε βάζουν σε αυτή τη διαδικασία στις 1 τη νύχτα.

Αφού λοιπόν επέλεξαν ψηφοφορία κοινού ας άφηναν όλο το τρίωρο της εκπομπής


Και όπως γίνεται σε όλα τα show στην Ελλάδα, έτσι και εδώ στο τέλος θα κερδίσει ένας Κύπριος!! 69.gif


Ισχύει είναι αρκετά πρωτοποριακό, στην Αμερική κάθε σεζόν φιλμάρεται τύπου Μάρτιο ή Σεπτέμβρη ή μήνες που κλείνει η παραγωγή το μέρος που θα πάνε και προβάλλεται ένα τρίμηνο μετά (για να γίνει το μοντάζ, η σκηνοθεσία και η παράδοση στο κανάλι). Αυτό με τα 30 λεπτά είναι χαζομάρα, αν θες να βγάλεις λεφτά άστο 1-2 μέρες, αλλά ίσως οφείλεται στις 48 ώρες που είπαμε πιο πριν, κοινώς η επόμενη μέρα μετά τα 30 λεπτά της ψηφοφορίας, είναι η μέρα που ανακοινώνουν το αποτέλεσμα. Ο Κύπριος βέβαια σε αντίθεση με άλλες εκπομπές εδώ το αξίζει να λέμε την αλήθεια αν και δηλώνω Αγγελοπουλικός/Βαλαβανικός.
benchwarmer
Από τη στιγμή που ψηφίζει ο κόσμος, δεν λογίζεται καν ως "Survivor", έχει χαθεί όλη η σημασία του παιχνιδιού, όπως αυτή εισήχθηκε από την αμερικάνικη έκδοση.
Με την αμερικάνικη έχω κολλήσει από όταν είχαν δείξει στην ελληνική τηλεόραση την 1η σεζόν (λίγο πριν το δικό μας Survivor με Ορθούλα κλπ), και έκτοτε έχω δει και τις 33 σεζόν... Πέραν του ότι πρακτικά και για τον λόγο που ανέφερα, πρόκειται για διαφορετικό παιχνίδι, είναι και τεράστια η διαφορά στο πως μοντάρονται και παρουσιάζονται τα επεισόδια.
Εν πάσει περιπτώσει, μπορεί να είναι ενδιαφέρον για κάποιους, για μένα όμως που περίμενα κάτι άλλο (όπως ήταν το 1ο ελληνικό, εκείνο ήταν πολύ κοντά στο αμερικάνικο στη λογική του) δεν... Επίσης, δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος που από τους "διάσημους" ήξερα περίπου τους μισούς tongue.gif

* Και στο αμερικάνικο πολλά από τα αγωνίσματα διαρκούν τόσο, η διαφορά είναι όπως είπα το τι είναι το τελικό προϊόν που μας δείχνουν...
shtarkws
Το τωρινο survivor δεν βασίζεται στο Αμερικάνικο αλλα στο ιταλικο isola dei famosi
Ledas
Εγώ δε ξέρω τι παίζει με το σαβραιβορ. Δεν έχω δει ποτέ. Θυμάμαι μόνο ένα στην τηλεοραση παλιότερα που ήταν στην παταγονία. Δεν θυμαμαι καν αν ήταν σαβραιβορ αυτό. Απλά το έβλεπα για τα τοπία. θυμάμαι κολλαγα σε κατι βιντεο λογικά στην εισαγωγή που δείχναν μιαν αλεπου και εναν αετοστ.

Ενιγουεις. Ηθελα απλά να πω αναμενόμενο που βαλαν ψηφοφορία. Στην ελλάδα πάντα ήμαστε από όπου αρπαξει ο κοκος μας και οσο πιο πολλά γίνεται. Ε σε περίοδο που η τηλεοραση είναι μισοπεθαμένη, λογικό να βάζουν και άλλους τρόπους πέρα απο τις διαφημίσεις να βγάλουν χρήματα. Τα ζωα που στελνουν μήνυμα για αυτα τα σκουπίδια της τηλεόρασης λυπάμαι, αντι να τα κρατήσουν να πιουνε εναν γκαφέ ή να πανε να δουνε την ΠΑΝΑΘΑ smiley.gif
shtarkws
Νομίζω ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να διασκεδάζει με τον τρόπο που του αρεσει αρκει να μην ενοχλει. Σίγουρα ειναι χαμηλού επιπέδου, ενας εγκεφαλικος αυνανισμός, αλλα διαφωνώ με τον χαρακτηρισμό σκουπίδια για αυτούς που συμμετέχουν και ζωα για αυτούς που ψηφίζουν.
Δυστυχώς η τηλεόραση πλέον ειναι γενικά χαμηλού επιπέδου και απευθύνεται σε ενα κοινο που δεν θελει να σκέφτεται η να προβληματίζεται με αυτό που βλέπει. Γι αυτό και ο περισσότερος κόσμος στρέφεται στο ίντερνετ
Ledas
το σκουπίδια πηγαινε στις εκπομπές όχι στους παιχτες. το ζωα το παίρνω πισω. ειναι κριμα και για τους ζωντες οργανισμούς να το χρησιμοποιουμε αρνητικα σαν τροπο του λεγειν. ανοητους εννοουσα. οχι ως βρισιά. ως χωρίς νόηση. προφανώς και ειναι δικαίωμα τους και καλά κανουν. εγω απλά κριτικαρω που είναι ενας τρόπος διασκέδασης μου. συγγνωμη αν εθιξα καποιον.
nikolas12
QUOTE(benchwarmer @ Mar 11 2017, 22:08 ) *
Από τη στιγμή που ψηφίζει ο κόσμος, δεν λογίζεται καν ως "Survivor", έχει χαθεί όλη η σημασία του παιχνιδιού, όπως αυτή εισήχθηκε από την αμερικάνικη έκδοση.
Με την αμερικάνικη έχω κολλήσει από όταν είχαν δείξει στην ελληνική τηλεόραση την 1η σεζόν (λίγο πριν το δικό μας Survivor με Ορθούλα κλπ), και έκτοτε έχω δει και τις 33 σεζόν... Πέραν του ότι πρακτικά και για τον λόγο που ανέφερα, πρόκειται για διαφορετικό παιχνίδι, είναι και τεράστια η διαφορά στο πως μοντάρονται και παρουσιάζονται τα επεισόδια.
Εν πάσει περιπτώσει, μπορεί να είναι ενδιαφέρον για κάποιους, για μένα όμως που περίμενα κάτι άλλο (όπως ήταν το 1ο ελληνικό, εκείνο ήταν πολύ κοντά στο αμερικάνικο στη λογική του) δεν... Επίσης, δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος που από τους "διάσημους" ήξερα περίπου τους μισούς tongue.gif

* Και στο αμερικάνικο πολλά από τα αγωνίσματα διαρκούν τόσο, η διαφορά είναι όπως είπα το τι είναι το τελικό προϊόν που μας δείχνουν...


Μαγική σεζόν η 1η! Με Richard, Sue, Rudy, Kelly και λοιπές μορφές. Η στρατηγική πολλών και ειδικά του Richard αποτέλεσε τη βάση για πολλές στρατηγικές σήμερα (να είσαι καλός στην επιβίωση και να συντηρείς τη φυλή σου με φαγητό υπενθυμίζοντας το συνέχεια, να προσπαθείς μόνο στα αγωνίσματα που καίγεσαι να κερδίσεις π.χ. το σημείο που απλά παρατάει την ασυλία για τον τελικό και ο λόγος που το έκανε είναι από τις καλύτερες στιγμές, να χτίζεις φιλίες με τα άτομα που πρέπει, να σχηματίζεις συμμαχίες και να πετάς δυνατούς παίκτες ακριβώς τη στιγμή που μπορείς όπως έκανε με τον Gervase και τον Greg). Η 1η σεζόν είναι τρομερή και η 2η που είδα ήταν καλή, απλά είχε πολλά καλά παιδιά και μόνο 1-2 πιο ύπουλους (πιστεύω θα ήταν πολύ καλύτερη άμα δεν είχε τραυματιστεί ο Michael), 3η-4η-5η τις έχω δει παλιότερα και η αλήθεια είναι ότι από αυτά που διαβάζω δεν είναι τόσο καλές όσο οι πρώτες 2 για να τις ξαναδώ.
Στο αμερικάνικο τα αγωνίσματα 10-20 λεπτά του επεισοδίου τρώνε. Υπάρχουν ατομικές ασυλίες που κρατάνε 10 ώρες, αλλά προφανώς το μοντάρουν έτσι, ώστε να βγει λιγότερο. Γενικά το αμερικάνικο δίνει έμφαση στις διαπροσωπικές σχέσεις και τι γίνεται στην παραλία τουλάχιστον στις πρώτες που έχω δει, γιατί μετά ξέρω ότι γίνεται αρκετά καλύτερο πετώντας συνεχώς εμπόδια στην εκάστοτε στρατηγική που έχει σχεδιάσει ο παίκτης.

QUOTE(shtarkws @ Mar 11 2017, 22:40 ) *
Το τωρινο survivor δεν βασίζεται στο Αμερικάνικο αλλα στο ιταλικο isola dei famosi


Δεν το ήξερα αυτό. Πάντως με το όνομα Survivor λογικό είναι να περιμένουμε περισσότερα πράγματα. Άμα είναι να ψηφίσει ο κόσμος και μετά την ένωση των φυλών πολύ κρίμα. Η πλάκα είναι ότι έχουν βάλει το Σάκη να το λέει συνέχεια "Το πρώτο Survivor που ψηφίζει ο κόσμος" λες και το ότι ακυρώσανε το καλύτερο κομμάτι της αυθεντικής εκπομπής είναι κάτι το εξαιρετικό tongue.gif smiley.gif

QUOTE(Ledas @ Mar 11 2017, 22:42 ) *
Εγώ δε ξέρω τι παίζει με το σαβραιβορ. Δεν έχω δει ποτέ. Θυμάμαι μόνο ένα στην τηλεοραση παλιότερα που ήταν στην παταγονία. Δεν θυμαμαι καν αν ήταν σαβραιβορ αυτό. Απλά το έβλεπα για τα τοπία. θυμάμαι κολλαγα σε κατι βιντεο λογικά στην εισαγωγή που δείχναν μιαν αλεπου και εναν αετοστ.


Και η Παταγονία ήταν φοβερή, δεν ήταν Survivor, αλλά έμοιαζε πάρα πολύ σε θέμα gameplay. Επίσης είχε τρομερό twist όπου οι παίκτες της 1 φυλής νόμιζαν ότι είχαν διώξει τους πάντες από την άλλη φυλή και εν τέλει εκείνοι ήταν απλά σε ένα νησί μόνοι τους και περιμένανε να ξαναγυρίσουν στο παιχνίδι.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(nikolas12 @ Mar 11 2017, 22:59 ) *
Το πρώτο ελληνικο Survivor είχε εξαιρετικό καστ. Εδώ οι μισοί είναι ή μοντέλα ή γυμνασμένοι μέχρι εκεί που δεν πάει και από στρατηγική δεν ξέρουν που τους πάνε τα 4, ψηφίζοντας πάντα τον πιο αδύναμο. Αυτό με τον τηλεθεατή είναι το μεγαλύτερο λάθος. Ναι και εγώ θα ήθελα στο πρώτο να ψηφίζω για να πάρει τα λεφτά ο Βαλάσης, αλλά δυστυχώς δε μπορούσα και στον τελικό είχανε πάει 2 αντιπαθέστατοι. Και φαντάσου ότι τότε ο Νίκος τους έβριζε όλους μέσα στο παιχνίδι και τους έδιωξε με κλικαδόρικους τρόπους και η νικήτρια Ευαγγελία τους είπε ότι δεν τη νοιάζει αν την ψηφίσουν και δε θα ήθελε να ξαναδεί κανέναν τους μετά το παιχνίδι. Και την ψήφισαν όλοι, γιατί μεγάλωνε παιδί μόνη της και τα ήθελε τα λεφτά, ενώ τον άλλο τον αντιπαθούσαν γι' αυτά που έκανε στο παιχνίδι. Επειδή πρόσφατα ανέβηκε ο τελικός στο Youtube και είδα κάποια σημεία, ο Νίκος σε απέλπιδα στρατηγική προσπάθεια είπε στο Βαλάση (που ήθελε να δώσει τα λεφτά σε φίλο του σε αναπηρικό καροτσάκι) λίγο πριν ψηφίσουν το νικητή ότι από τις 70 εκατομμύρια δραχμές του επάθλου θα του έδινε τα 40 προκειμένου να ο Βαλάσης (που και όλοι οι παίκτες αυτόν ήθελαν να κερδίσει) να δώσει γραμμή και στους άλλους να ψηφίσουν το Νίκο και έμμεσα να φτάσουν τα λεφτά στον ίδιο. Αυτό έχει τρομερή ίντριγκα και στρατηγική μέσα. Αμφιβάλλω αν εκτός Βαλάση-Ορθούλας, οποιοσδήποτε άλλος παίκτης του πρώτου Survivor θα μπορούσε να παίξει στο τωρινό λόγω αγωνισμάτων.



Ισχύει είναι αρκετά πρωτοποριακό, στην Αμερική κάθε σεζόν φιλμάρεται τύπου Μάρτιο ή Σεπτέμβρη ή μήνες που κλείνει η παραγωγή το μέρος που θα πάνε και προβάλλεται ένα τρίμηνο μετά (για να γίνει το μοντάζ, η σκηνοθεσία και η παράδοση στο κανάλι). Αυτό με τα 30 λεπτά είναι χαζομάρα, αν θες να βγάλεις λεφτά άστο 1-2 μέρες, αλλά ίσως οφείλεται στις 48 ώρες που είπαμε πιο πριν, κοινώς η επόμενη μέρα μετά τα 30 λεπτά της ψηφοφορίας, είναι η μέρα που ανακοινώνουν το αποτέλεσμα. Ο Κύπριος βέβαια σε αντίθεση με άλλες εκπομπές εδώ το αξίζει να λέμε την αλήθεια αν και δηλώνω Αγγελοπουλικός/Βαλαβανικός.



Αυτό που είχε γίνει στο πρώτο ήταν από τα πιο σπάνια. Ο πιο μισητός και αντιπαθητικός παίκτης ο Νίκος τους έφαγε όλους και πήγε τελικό (όπου εκεί ήξερε πως το ματσάκι ήταν χαμένο και έπαιξε το χαρτί του Βαλάση) και η σκύλα η Ευαγγελία προχωρούσε σταθερα στης πλάτες της Ορθούλας (και η τελευταία φυσικά έκανε πίσω για να πάει η κολλητή της τελικό). Πολύ κρίσιμα σημεία ήταν τα εξής δύο: η επιλογή του αρχιτέκτονα να πάρει τις πίτσες αντί για δύο ασυλίες και η επιλογή της κοπέλας που πήγε τελική 4άδα να επιλέξει φαγητό χάνοντας ασυλία τελικού. Τραγικά λάθη και των δύο. Ακόμα θυμάμαι την αντιπαθητική Ορθούλα να σκούζει από πίσω επειδή θα μασαμπούκιαζε.
Τι εννοείς ότι μόνο η Ορθούλα και ο Βαλάσης θα μπορούσαν να παίξουν στο φετινό??? Για μένα όλοι οι φετινοί δεν θα μπορούσαν να παίξουν με τίποτα στο πρώτο.

Από το φετινό wipe out από διάσημους γουστάρω τον Σπαλιάρα μόνο και μόνο επειδή λέει ότι σκέφτεται. Ξερνάω με Χανταμπάκη, Πασχάλη και Λάουρα για διαφορετικούς λόγους για τον καθένα. Από τους άλλους συμπαθώ απλά την Κολιδά ενώ γελάνε και οι καρύδες στον Άγιο Δομίνικο με τον πρώην μισθοφόρο και την κινέζικη νυφίτσα.

Τι γράφω βραδιάτικα ρε μ@λ@κ@ για να περάσει η ώρα στη δουλειά. unsure.gif
natouralistis
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ Mar 12 2017, 01:06 ) *
Ξερνάω με Λάουρα


sry κιόλας αλλά εμένα η Λάουρα κάτι άλλο μου προκαλεί
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(natouralistis @ Mar 12 2017, 02:43 ) *
sry κιόλας αλλά εμένα η Λάουρα κάτι άλλο μου προκαλεί


Δεν μπορώ τις χαζές. Άσε που η Παπαδοπούλου με τη Βαλαβάνη είναι για μένα μια κλάση πάνω από τη Μουρούτσαινα.
natouralistis
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ Mar 12 2017, 01:45 ) *
Δεν μπορώ τις χαζές. Άσε που η Παπαδοπούλου με τη Βαλαβάνη είναι για μένα μια κλάση πάνω από τη Μουρούτσαινα.

Γούστα είναι αυτά...Οι τόσο γυμναστηριακές τύπου βαν νταμ εμένα δεν..
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(natouralistis @ Mar 12 2017, 02:46 ) *
Γούστα είναι αυτά...Οι τόσο γυμναστηριακές τύπου βαν νταμ εμένα δεν..


Ναι εννοειται, περί ορέξεως...
Εγώ είμαι Πετρουλακικός μέχρι τα μπούνια.
nikolas12
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Mar 12 2017, 01:06 ) *
Αυτό που είχε γίνει στο πρώτο ήταν από τα πιο σπάνια. Ο πιο μισητός και αντιπαθητικός παίκτης ο Νίκος τους έφαγε όλους και πήγε τελικό (όπου εκεί ήξερε πως το ματσάκι ήταν χαμένο και έπαιξε το χαρτί του Βαλάση) και η σκύλα η Ευαγγελία προχωρούσε σταθερα στης πλάτες της Ορθούλας (και η τελευταία φυσικά έκανε πίσω για να πάει η κολλητή της τελικό). Πολύ κρίσιμα σημεία ήταν τα εξής δύο: η επιλογή του αρχιτέκτονα να πάρει τις πίτσες αντί για δύο ασυλίες και η επιλογή της κοπέλας που πήγε τελική 4άδα να επιλέξει φαγητό χάνοντας ασυλία τελικού. Τραγικά λάθη και των δύο. Ακόμα θυμάμαι την αντιπαθητική Ορθούλα να σκούζει από πίσω επειδή θα μασαμπούκιαζε.
Τι εννοείς ότι μόνο η Ορθούλα και ο Βαλάσης θα μπορούσαν να παίξουν στο φετινό??? Για μένα όλοι οι φετινοί δεν θα μπορούσαν να παίξουν με τίποτα στο πρώτο.

Από το φετινό wipe out από διάσημους γουστάρω τον Σπαλιάρα μόνο και μόνο επειδή λέει ότι σκέφτεται. Ξερνάω με Χανταμπάκη, Πασχάλη και Λάουρα για διαφορετικούς λόγους για τον καθένα. Από τους άλλους συμπαθώ απλά την Κολιδά ενώ γελάνε και οι καρύδες στον Άγιο Δομίνικο με τον πρώην μισθοφόρο και την κινέζικη νυφίτσα.

Τι γράφω βραδιάτικα ρε μ@λ@κ@ για να περάσει η ώρα στη δουλειά. unsure.gif


Ακριβώς έτσι έγιναν τα πράγματα στο πρώτο. Ο Σούλης και η άλλη η κοπέλα που απέρριψαν τις ασυλίες για να μασαμπουκιάσουν οι νυφίτσες που μετά τους σούταραν ήταν πολύ κακές κινήσεις που έκριναν το παιχνίδι.
Εννοώ από άποψη αθλητικότητας στις δοκιμασίες ότι αυτοί οι 2 θα μπορούσαν στο καινούριο. Ισχύει πάντως ότι κανένας φετινός δε θα έπαιζε στο παλιό εκτός ίσως του μάνατζερ ράγκμπι αν είχε συνοδεία το Κινέζικο πιόνι.
Προσωπικά και εγώ γουστάρω Σπαλιάρα για τον ίδιο λόγο, Μπο γιατί είναι θεός και έχει εμπνεύσει πολλά memes και Βαλαβάνη για προφανείς λόγους. Και φυσικά τον πρώην μαχητή Αγγελόπουλο. Αντίθετα θεωρώ απίστευτα σπαστικές την Παπαδοπούλου και τη Λάουρα. Από μαχητές ο μισθοφόρος, ο Κύπριος και ο μποντιμπιλτεράς που δε μιλάει είναι σχετικά συμπαθείς (κυρίως γιατί μπορούν και είναι ανταγωνιστικοί στα αθλήματα) οι υπόλοιποι είναι ψιλοαδιάφοροι. Κυρίως μου τη σπάνε οι γυναίκες των Μαχητών που κλαίγονται επειδή δεν κερδίζουν σε κανένα αγώνισμα τον αντίπαλο και μετά απορούν γιατί τις έβαλαν υποψήφιες.
SteveNashidis


laugh.gif laugh.gif
doublepoulos
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ Mar 12 2017, 01:06 ) *
Αυτό που είχε γίνει στο πρώτο ήταν από τα πιο σπάνια. Ο πιο μισητός και αντιπαθητικός παίκτης ο Νίκος τους έφαγε όλους και πήγε τελικό (όπου εκεί ήξερε πως το ματσάκι ήταν χαμένο και έπαιξε το χαρτί του Βαλάση) και η σκύλα η Ευαγγελία προχωρούσε σταθερα στης πλάτες της Ορθούλας (και η τελευταία φυσικά έκανε πίσω για να πάει η κολλητή της τελικό). Πολύ κρίσιμα σημεία ήταν τα εξής δύο: η επιλογή του αρχιτέκτονα να πάρει τις πίτσες αντί για δύο ασυλίες και η επιλογή της κοπέλας που πήγε τελική 4άδα να επιλέξει φαγητό χάνοντας ασυλία τελικού. Τραγικά λάθη και των δύο. Ακόμα θυμάμαι την αντιπαθητική Ορθούλα να σκούζει από πίσω επειδή θα μασαμπούκιαζε.
Τι εννοείς ότι μόνο η Ορθούλα και ο Βαλάσης θα μπορούσαν να παίξουν στο φετινό??? Για μένα όλοι οι φετινοί δεν θα μπορούσαν να παίξουν με τίποτα στο πρώτο.

Από το φετινό wipe out από διάσημους γουστάρω τον Σπαλιάρα μόνο και μόνο επειδή λέει ότι σκέφτεται. Ξερνάω με Χανταμπάκη, Πασχάλη και Λάουρα για διαφορετικούς λόγους για τον καθένα. Από τους άλλους συμπαθώ απλά την Κολιδά ενώ γελάνε και οι καρύδες στον Άγιο Δομίνικο με τον πρώην μισθοφόρο και την κινέζικη νυφίτσα.

Τι γράφω βραδιάτικα ρε μ@λ@κ@ για να περάσει η ώρα στη δουλειά. unsure.gif



Ο Τσανγκ δυστυχώς όσο και να το θες δεν φεύγει εύκολα επειδή είναι μάστερ στις ατομικές ασυλίες tongue.gif όπως φαίνεται η αφαιρετική μέθοδός του θα συνεχίζει να θερίζει τους πάντες tongue.gif
Zoys
Χαίρομαι που ζω στο παράλληλο σύμπαν των ανθρώπων που δεν βλέπουν και δεν ξέρουν τίποτα για το survivor.

Τώρα διαβάζω παντού για κάποιον Ντάνο και μάλλον δεν είναι αυτός.


Dreamerpanos
Ούτε εγώ βλέπω,μόνο το επεισόδιο που παίξανε μπάλα.

Τον Ντάνο τον είχα ακουστα όταν έπαιζε Ολυμπιακό Βόλου και μάλιστα αν δεν κάνω λάθος το όνομα του είναι μέσα σε δικογραφία με στημένους αγώνες.
Ledas
QUOTE (Zoys @ Mar 30 2017, 00:54 ) *
Χαίρομαι που ζω στο παράλληλο σύμπαν των ανθρώπων που δεν βλέπουν και δεν ξέρουν τίποτα για το survivor.

Τώρα διαβάζω παντού για κάποιον Ντάνο και μάλλον δεν είναι αυτός.


χαχαχχαχαχαχαχαχ
Να σαι καλά ρε φίλε. Btw επεισοδιάρα αυτό με το φιλιππιδη. Ενα από τα πιο πετυχημένα της σειράς.

Παντως είμαστε πολλοί που αρνούμαστε να παθουν υστερία με αυτό το πραγμα. Οι υπόλοιποι θα λενε: ''ζουν αναμεσά μας''. Φυλαχτείτε αδέρφια. Βασταξτε γερά
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Dreamerpanos @ Mar 30 2017, 01:47 ) *
Τον Ντάνο τον είχα ακουστα όταν έπαιζε Ολυμπιακό Βόλου και μάλιστα αν δεν κάνω λάθος το όνομα του είναι μέσα σε δικογραφία με στημένους αγώνες.


Ισχύει. Έπαιξε νομίζω 5 χρόνια με τον Βόλο στη Football League.
Εχω μια απορία. Αυτή Βαλαβάνη που ακριβώς είναι αθλητική συντάκτρια και σε τι (αθλημα εννοώ)??? Δεν την έχω πετύχει ούτε στη τηλεόραση ούτε στο ίντερνετ.
Ledas
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ Mar 30 2017, 11:47 ) *
Ισχύει. Έπαιξε νομίζω 5 χρόνια με τον Βόλο στη Football League.
Εχω μια απορία. Αυτή Βαλαβάνη που ακριβώς είναι αθλητική συντάκτρια και σε τι (αθλημα εννοώ)??? Δεν την έχω πετύχει ούτε στη τηλεόραση ούτε στο ίντερνετ.


Aν δε κανω λάθος ήταν συμπαρουσιαστρια στην τηλεόραση με τον πουρουπουπου. Δε θυμαμαι εκπομπή, ισως ήταν και η αθλητικη κυριακή, αλλά δε παιρνω και όρκο, γιατί δεν τις παρακολουθουσα. Ειχε πέσει το μάτι μου νομιζω. Αν λεμε και την ίδια. Δε ξερω καν πως έιναι η φάτσα της. Το ονομα της μου λεει κάτι.
shtarkws
Παντως βλεπω οτι στο νημα γραφουν μονο αυτοι που δεν το βλεπουν tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Mar 30 2017, 11:47 ) *
Ισχύει. Έπαιξε νομίζω 5 χρόνια με τον Βόλο στη Football League.
Εχω μια απορία. Αυτή Βαλαβάνη που ακριβώς είναι αθλητική συντάκτρια και σε τι (αθλημα εννοώ)??? Δεν την έχω πετύχει ούτε στη τηλεόραση ούτε στο ίντερνετ.


Λιγα για τον κοριτσαρο την Ευριδικη...Ειναι στο Σκαι,λεει το αθλητικο δελτιο,καθως και στην εκπομη goal χωρις συνορα.
ssoulliss
QUOTE (Dreamerpanos @ Mar 30 2017, 01:47 ) *
Ούτε εγώ βλέπω,μόνο το επεισόδιο που παίξανε μπάλα.

Τον Ντάνο τον είχα ακουστα όταν έπαιζε Ολυμπιακό Βόλου και μάλιστα αν δεν κάνω λάθος το όνομα του είναι μέσα σε δικογραφία με στημένους αγώνες.


Νομίζω είναι ο παλιός παίκτης της Προοδευτικής που ακούστηκε για το στοιχηματισμό σε αγώνες,όχι αυτός.

Πάντως δεν θυμάμαι σε άλλο survivor του εξωτερικού(και όσα έχω δει) να έχει συμβεί τέτοιο περιστατικό με τροχαίο και τραυματίες παίκτες. Είναι μια πολύ δύσκολη απόφαση για την παραγωγή, η συνέχιση του παιχνιδιού. Δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλεψη και στο συμβόλαιο των παικτών κάτι τέτοιο.
Gkos
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ Mar 30 2017, 11:47 ) *
Ισχύει. Έπαιξε νομίζω 5 χρόνια με τον Βόλο στη Football League.
Εχω μια απορία. Αυτή Βαλαβάνη που ακριβώς είναι αθλητική συντάκτρια και σε τι (αθλημα εννοώ)??? Δεν την έχω πετύχει ούτε στη τηλεόραση ούτε στο ίντερνετ.


Στους τιτλους της Αθλητικης Εκπομπης του ΣΚΑΙ τις Κυριακες(Kick Off) υπαρχει το ονομα της στην συντακτικη ομαδα παντως ,το προσεξα τυχαια χτες.
garou


ευχομαστε καλη επιτυχια στον μισθοφορο


nikolas12
QUOTE(garou @ Apr 5 2017, 19:56 ) *


ευχομαστε καλη επιτυχια στον μισθοφορο




Αν μου πεις ότι εσύ χειρίζεσαι τη σελίδα που έχεις στο avatar, σε προσκυνώ επί τόπου tongue.gif
garou
QUOTE (nikolas12 @ Apr 6 2017, 02:05 ) *
Αν μου πεις ότι εσύ χειρίζεσαι τη σελίδα που έχεις στο avatar, σε προσκυνώ επί τόπου tongue.gif

οχι απλα ειμαι φαν smiley.gif


nikolas12
QUOTE(garou @ Apr 6 2017, 02:48 ) *
οχι απλα ειμαι φαν smiley.gif


Χαχα όπως όλοι μας 69.gif smiley.gif
sagatroN
Παντως παιδια αυτο που γινεται σημερα στα social media με τον Χανταμπακη ειναι φοβερο.
Βλεπω να γινεται καμια στραβη και να παιρνει καμια ατομικη ασυλια η Ειρηνη και να τον βγαζει υποψηφιο και ο κοσμος να τρεχει στις τραπεζες να παρει δανειο για να τον βγαλει απο το παιχνιδι.

Στα της τωρινης ψηφοφοριας προσωπικα απλα δεν θελω να φυγει ο Βασαλος.
Οποιος απο τους αλλους 2 φυγει μου κανει.
Coach Periklis
QUOTE (sagatroN @ Apr 6 2017, 13:31 ) *
Παντως παιδια αυτο που γινεται σημερα στα social media με τον Χανταμπακη ειναι φοβερο.
Βλεπω να γινεται καμια στραβη και να παιρνει καμια ατομικη ασυλια η Ειρηνη και να τον βγαζει υποψηφιο και ο κοσμος να τρεχει στις τραπεζες να παρει δανειο για να τον βγαλει απο το παιχνιδι.

Στα της τωρινης ψηφοφοριας προσωπικα απλα δεν θελω να φυγει ο Βασαλος.
Οποιος απο τους αλλους 2 φυγει μου κανει.


Τι γίνεται στα social media ;; έχουμε κανά δείγμα ;;

Πάντως αν και τα τρεηλερ είναι κοπτοραπτική , αυτό που δείχνει με τον Χανταμπάκη είναι εμετικό

Θα φύγει απ το παιχνίδι και του εύχομαι να μη ξαναβρει δουλειά στην τηλεόραση ο αχαρακτήριστος
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Coach Periklis @ Apr 6 2017, 14:15 ) *
Τι γίνεται στα social media ;; έχουμε κανά δείγμα ;;

Πάντως αν και τα τρεηλερ είναι κοπτοραπτική , αυτό που δείχνει με τον Χανταμπάκη είναι εμετικό

Θα φύγει απ το παιχνίδι και του εύχομαι να μη ξαναβρει δουλειά στην τηλεόραση ο αχαρακτήριστος


Εμετικός είναι όπως και να χεί ο διάσημος από τα Lidl που είχε πάει στο wipeaout ως Στέλιος ο μπάρμαν.
garou
QUOTE (sagatroN @ Apr 6 2017, 13:31 ) *
Παντως παιδια αυτο που γινεται σημερα στα social media με τον Χανταμπακη ειναι φοβερο.
Βλεπω να γινεται καμια στραβη και να παιρνει καμια ατομικη ασυλια η Ειρηνη και να τον βγαζει υποψηφιο και ο κοσμος να τρεχει στις τραπεζες να παρει δανειο για να τον βγαλει απο το παιχνιδι.

Στα της τωρινης ψηφοφοριας προσωπικα απλα δεν θελω να φυγει ο Βασαλος.
Οποιος απο τους αλλους 2 φυγει μου κανει.

αυτο που εκανε η κλικα στην ειρηνη ηταν απαραδεκτο

ο χανταμπακης ειναι οτι χειροτερο υπαρχει σε ανθρωπο

QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ Apr 6 2017, 15:06 ) *
Εμετικός είναι όπως και να χεί ο διάσημος από τα Lidl που είχε πάει στο wipeaout ως Στέλιος ο μπάρμαν.

αυτοαποκαλειται μοντελο 24.gif

QUOTE (sagatroN @ Apr 6 2017, 13:31 ) *
Παντως παιδια αυτο που γινεται σημερα στα social media με τον Χανταμπακη ειναι φοβερο.
Βλεπω να γινεται καμια στραβη και να παιρνει καμια ατομικη ασυλια η Ειρηνη και να τον βγαζει υποψηφιο και ο κοσμος να τρεχει στις τραπεζες να παρει δανειο για να τον βγαλει απο το παιχνιδι.

Στα της τωρινης ψηφοφοριας προσωπικα απλα δεν θελω να φυγει ο Βασαλος.
Οποιος απο τους αλλους 2 φυγει μου κανει.
πρεπει να φυγει ο μισθοφλωρος

ο αρχηγος και το πιστο του πιτμπουλ πρεπει να μεινουν
ssoulliss
QUOTE (garou @ Apr 6 2017, 16:25 ) *
ο αρχηγος και το πιστο του πιτμπουλ πρεπει να μεινουν


Η ένωση λογικά θα γίνει στον αριθμό 12. Αν δε φύγει ο Πάνος(για αγωνιστικούς λόγους) θα πάνε 9-3 στην ένωση οι Διάσημοι. Και μετά αν δεν κερδίζουν ατομική ασυλία θα είναι συνεχώς προτινόμενοι για αποχώρηση. Όπως θα εχει ενδιαφέρον αν χάσουν την επόμενη ασυλία οι Διάσημοι.

Κατά τ'αλλα, ο Χανταμπάκης α)πήγε τελευταία στιγμή στο παιχνίδι(τους κρέμασε ο Σόμερ). β)Ταξίδεψε μόνος του στον Άγιο Δομίνικο. γ)Έχει τσακωθεί με όλο τον κόσμο(Πάνος, Κώστας, Αγγελόπουλος, Σπαλιάρας). δ)έχει προκαλέσει on-camera αρκετές φορές.

Χαζός δεν είναι για να τα κάνει αυτά. Μπορεί να είναι "κατευθυνόμενος" όμως... 32.gif
garou
QUOTE (ssoulliss @ Apr 6 2017, 17:39 ) *
Η ένωση λογικά θα γίνει στον αριθμό 12. Αν δε φύγει ο Πάνος(για αγωνιστικούς λόγους) θα πάνε 9-3 στην ένωση οι Διάσημοι. Και μετά αν δεν κερδίζουν ατομική ασυλία θα είναι συνεχώς προτινόμενοι για αποχώρηση. Όπως θα εχει ενδιαφέρον αν χάσουν την επόμενη ασυλία οι Διάσημοι.

Κατά τ'αλλα, ο Χανταμπάκης α)πήγε τελευταία στιγμή στο παιχνίδι(τους κρέμασε ο Σόμερ). β)Ταξίδεψε μόνος του στον Άγιο Δομίνικο. γ)Έχει τσακωθεί με όλο τον κόσμο(Πάνος, Κώστας, Αγγελόπουλος, Σπαλιάρας). δ)έχει προκαλέσει on-camera αρκετές φορές.

Χαζός δεν είναι για να τα κάνει αυτά. Μπορεί να είναι "κατευθυνόμενος" όμως... 32.gif

υπαρχει μια λαικη κατακραυγη εναντιον του
βλεπω να αρπαξει κανα δυο ψιλες οταν γυρισει ελλαδα laugh.gif


Stojako
Αν ισχύουν οι φήμες σήμερα αποχωρεί ο αρχηγός ohmy.gif sad.gif και κερδίζουν 10-7 οι διάσημοι
garou
https://www.youtube.com/watch?v=MxvWd3M4muQ

QUOTE (Stojako @ Apr 6 2017, 21:46 ) *
Αν ισχύουν οι φήμες σήμερα αποχωρεί ο αρχηγός ohmy.gif sad.gif και κερδίζουν 10-7 οι διάσημοι

o αρχηγος ειναι ιδεα,και οι ιδεες δεν σβηνουν ποτε 77.gif


αν φυγει ο παναρας να δω ποιος θα εχει το λουρι στο πιτ μπουλ,θα ξαμολυθει και θα εχουμε κοντρες με σπαλιαρα ο οποιος απο τωρα ουρει για να μαρκαρει την περιοχη του
Stojako
Κρίμα πάντως, συμπαθητικός χαρακτήρας ήταν smile.gif sad-smiley-009.gif
garou
κριμα
οι μαχητες χωρις τον αρχηγο πανο θα καταρευσουν
Stojako
Διαβάζω τώρα ότι υπάρχει συμφωνία με την παραγωγή, αν κάνει πάνω από 20% τηλεθέαση όλα τα έσοδα πηγαίνουν στον τούρκο.

Και χωρίς Πάνο μειώνεται κατακόρυφα η τηλεθέαση..

Επίσης θεωρώ πως υπήρχε ξεκάθαρη εντολή να αποχωρήσει από το παιχνίδι ο Πάνος. Με τόσο λαό από πίσω θα πήγαινε τρένο μέχρι τον τελικό, πολλοί στοιχημάτιζαν υπέρ του και το αντιλήφθηκε η παραγωγή και τον πέταξαν έξω. Όπως συνέβη με τον Κύπριο, έτσι θα συμβεί και με τον Αγγελόπουλο που είναι τα μεγάλα φαβορί. Δεν τους συμφέρει σε καμία περίπτωση να μείνουν όλοι αυτοί στο παιχνίδι


Από ότι φαίνεται έχουν παιχτεί μεγάλα ποσά σε "αουτσαίντερ"...
garou
QUOTE (Stojako @ Apr 7 2017, 01:42 ) *
Διαβάζω τώρα ότι υπάρχει συμφωνία με την παραγωγή, αν κάνει πάνω από 20% τηλεθέαση όλα τα έσοδα πηγαίνουν στον τούρκο.

Και χωρίς Πάνο μειώνεται κατακόρυφα η τηλεθέαση..

Επίσης θεωρώ πως υπήρχε ξεκάθαρη εντολή να αποχωρήσει από το παιχνίδι ο Πάνος. Με τόσο λαό από πίσω θα πήγαινε τρένο μέχρι τον τελικό, πολλοί στοιχημάτιζαν υπέρ του και το αντιλήφθηκε η παραγωγή και τον πέταξαν έξω. Όπως συνέβη με τον Κύπριο, έτσι θα συμβεί και με τον Αγγελόπουλο που είναι τα μεγάλα φαβορί. Δεν τους συμφέρει σε καμία περίπτωση να μείνουν όλοι αυτοί στο παιχνίδι


Από ότι φαίνεται έχουν παιχτεί μεγάλα ποσά σε "αουτσαίντερ"...

ο αρχηγος επεσε θυμα πλεκτανης
Dwyane ''the flash'' Wade
Μόνο καλό θα κάνει στους μαχητές η αποχώρηση του Πάνου. Εξαιτίας του έδιωξαν τον καλύτερο παίκτη όταν δημιούργησε κλίμα εναντίον του. Με Αγγελόπουλο και Μάριο οι διάσημοι δεν θα σταύρωναν νίκη. Και χτες στο σκηνικό με Μπο και Σπαλιάρα φάνηκε γιατί άνθρωπο μιλάμε. Μαζί με τον Στέλιο τον μπάρμαν και την αθλητική συντάκτρια από τα Lidl είναι οι 3 πιο αντιπαθητικοί παίκτες.
nikolas12
QUOTE(ssoulliss @ Apr 6 2017, 17:39 ) *
Η ένωση λογικά θα γίνει στον αριθμό 12. Αν δε φύγει ο Πάνος(για αγωνιστικούς λόγους) θα πάνε 9-3 στην ένωση οι Διάσημοι. Και μετά αν δεν κερδίζουν ατομική ασυλία θα είναι συνεχώς προτινόμενοι για αποχώρηση. Όπως θα εχει ενδιαφέρον αν χάσουν την επόμενη ασυλία οι Διάσημοι.

Κατά τ'αλλα, ο Χανταμπάκης α)πήγε τελευταία στιγμή στο παιχνίδι(τους κρέμασε ο Σόμερ). β)Ταξίδεψε μόνος του στον Άγιο Δομίνικο. γ)Έχει τσακωθεί με όλο τον κόσμο(Πάνος, Κώστας, Αγγελόπουλος, Σπαλιάρας). δ)έχει προκαλέσει on-camera αρκετές φορές.

Χαζός δεν είναι για να τα κάνει αυτά. Μπορεί να είναι "κατευθυνόμενος" όμως... 32.gif


Ο Χανταμπάκης είναι απλά ό,τι χειρότερο στο παιχνίδι, αρχηγός κλίκας ντεμέκ διασήμων που νομίζει ότι ο κόσμος θα τον συμπαθήσει (όταν μάλωσε με Αγγελόπουλο, είπε το επικό ότι ήθελε να μπουν σε ψηφοφορία οι 2 τους για να μάθει ποιος έχει δίκιο), ενώ είναι συνέχεια ειρωνικός και εριστικός. Γι' αυτό δεν τον συμπαθεί ο κόσμος. Όταν ο Γουίλι τον πρόσβαλλε, σηκώθηκε και τον φώναζε βλάκα, όταν ο ίδιος πρόσβαλλε σε αγώνισμα άλλο παίκτη με το να μη σηκώνει τη σημαία και πήγε να του κάνει φιλική παρατήρηση ο μισθοφ(λώ)ρος, του έδινε το χέρι και όλα καλά. Μία φορά να μπει υποψήφιος να μπει, θα φύγει. Ακόμα και να μπαίνουν υποψήφιοι η Ειρήνη και ο Αγγελόπουλος με έναν της κλίκας του, ο τρίτος θα φεύγει.

QUOTE(garou @ Apr 6 2017, 22:15 ) *
https://www.youtube.com/watch?v=MxvWd3M4muQ


o αρχηγος ειναι ιδεα,και οι ιδεες δεν σβηνουν ποτε 77.gif


αν φυγει ο παναρας να δω ποιος θα εχει το λουρι στο πιτ μπουλ,θα ξαμολυθει και θα εχουμε κοντρες με σπαλιαρα ο οποιος απο τωρα ουρει για να μαρκαρει την περιοχη του


Ο Πανάρας την έκανε δυστυχώς, δε μπορώ να καταλάβω πως ο μισθοφόρος που δεν είναι γενικά συμπαθής και ο χαμηλών τόνων Βασάλος πήραν περισσότερους ψήφους από τον αρχηγό.
Stojako
QUOTE (nikolas12 @ Apr 7 2017, 14:01 ) *
Ο Πανάρας την έκανε δυστυχώς, δε μπορώ να καταλάβω πως ο μισθοφόρος που δεν είναι γενικά συμπαθής και ο χαμηλών τόνων Βασάλος πήραν περισσότερους ψήφους από τον αρχηγό.




Δεν υπάρχει ουδεμία περίπτωση να πήρε έστω ένας από τους 2 παραπάνω ψήφους από τον Ερνέστο Τσε Πανάρα. Νοθεία υπήρξε διότι δεν συμφέρει την παραγωγή να μείνει στο παιχνίδι. Και αν έφευγε τελικά ο Κώστας χθες, θα έμενε πολύ καιρό ακόμα διότι θα έσπαγε η κλίκα και στις ασυλίες δεν θα μπορούσε να μπει υποψήφιος.
garou
QUOTE (Stojako @ Apr 7 2017, 17:55 ) *
Δεν υπάρχει ουδεμία περίπτωση να πήρε έστω ένας από τους 2 παραπάνω ψήφους από τον Ερνέστο Τσε Πανάρα. Νοθεία υπήρξε διότι δεν συμφέρει την παραγωγή να μείνει στο παιχνίδι. Και αν έφευγε τελικά ο Κώστας χθες, θα έμενε πολύ καιρό ακόμα διότι θα έσπαγε η κλίκα και στις ασυλίες δεν θα μπορούσε να μπει υποψήφιος.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.