Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A2 2006-2007 ξεκιναει ο σχεδιασμος...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
diama13
bball.gif Καλημερα...θα ηθελα να ανοιξω ενα θεμα για τα παιδια που παιρνουν στις αντρικες ομαδες(α2 συγκεκριμενα)και τα εχουνε μονο για να κανουν προπονησεις και ουτε που τους δινουν εμφανιση και τα αφηνουν να κουραζονται ενω εχουν και αλλες υποχρεωσεις οπως εφηβικα...
kolossos
QUOTE(diama13 @ Oct 5 2006, 07:00 PM) *
bball.gif Καλημερα...θα ηθελα να ανοιξω ενα θεμα για τα παιδια που παιρνουν στις αντρικες ομαδες(α2 συγκεκριμενα)και τα εχουνε μονο για να κανουν προπονησεις και ουτε που τους δινουν εμφανιση και τα αφηνουν να κουραζονται ενω εχουν και αλλες υποχρεωσεις οπως εφηβικα...


Kάθε πράγμα στον καιρό του... Το θέμα είναι να τους δουλεύουν σωστά στην προπόνηση ώστε να έχουν καλύτερη εξέλιξη από ότι αν μέναν εφηβικό. Τα υπόλοιπα είναι φρουφρου και αρώματα. Αφού ο 17χρονος δεν μπορεί να παίξει Α2 τι νόημα έχει το αν θα φοράει φανέλα ή όχι;
nash
O Κολοσσός κέρδισε πριν από λίγο τον Μίλωνα με 74-60 στο πρώτο του παιχνίδι για φέτος στο πρωτάθλημα αφου κυριάρχησε στα ριμπαόυντ με 45-23 εκ των οποίων τα 24 επιθετικά. Κορυφαίος ο Χαρτ με 24π. και 12ριμπ. (τα 9 επιθετικά!!!).
kolossos
Πολύ χαλαρά σήμερα η νίκη αν και ο Μίλωνας ήταν κοντά στο σκορ μέχρι τέλους. Η διαφορά δημιουργήθηκε στο τελευταίο λεπτό. Ουσιαστικά ο Κολοσσός έπαιξε μπάσκετ 6-7 λεπτά πήρε μία διαφορά και μετά το μόνο που έκανε ήταν να παίζει όσο χρειάζεται για να μην απειληθεί. Ακολουθεί πολύ σημαντικό ματς την Τετάρτη στο Ρέθυμνο.
reth1
"Πέρασε" από τα Ιλίσια ο ΑΓΟΡ όπου κέρδισε τον Ηλυσιακό με 61-79 με κορυφαίους τους Σπανό, Κυριακόπουλο, Κούμουλο και Βαρδαβά. Τα δεκάλεπτα ήταν 19-21, 41-39, 45-54 και 61-79. Οι πόντοι:

Ηλυσιακός: Παβλίσεβιτς 12, Μπαρλάς 20, Αθανασόπουλος, Μπατής 3, Παραγιός 11, Ζουρπένκο 2, Βίντατσακ 5, Θαλασσινός 4, Τσαρούχας, Μπόγρης 2, Κομποδιέτας, Βεσκούκης 2.
ΑΓΟΡ: Κυριακόπουλος 16 (2τρ.,6 ασ.), Κούμουλος 15 (2 τρ., 2 κλ.), Σπανός 19 (2τρ., 2 ριμπ.), Λιάτσος 3 (4 ριμπ.), Χουλιάρας 2 (5 ριμπ), Τσιριγωτάκης 3 (1τρ.), Πανάρας 6 (3 ριμπ., 2 κλ.), Βέλλιος, Βαρδαβάς 15 (7 ριμπ., 3 κλ., 1 ασ., 5 λ.), Κωστής.
thrylos7
Ωραίο(όσον αφορά την εξέλιξη) ματς έγινε στο Ιβανώφειο... Ο Ηρακλής πήρε τη νίκη στο τέλος του αγώνα με σουτ από τα 3 μέτρα του Καμπερίδη...

Η ατμόσφαιρα ήταν ζεστή, υπήρχαν περίπου 700 άτομα(βαριέμαι να αναλύω διάφορες καφρίλες...)
Το κακό είναι ότι πήγα στο 2ο δεκάλεπτο και κατάφερα να περάσω σχεδόν ανενόχλητος μέσα(για σωματικό έλεγχο δεν κάνουμε καν λόγο...)

Απ' τα 8 λεπτά του πρώτου ημιχρόνου που είδα, η Χαλκίδα έπαιζε καλύτερα, πιο ομαδικά, ενώ ο Ηρακλής ήταν νευρικός... Στην επανάληψη η εικόνα αντιστράφηκε, ο Ηρακλής βελτιώθηκε σε πολλούς τομείς, πήρε πολλά ρημπάουντ και η Χαλκίδα είχε μπλοκαριστεί. Εκεί που φαινόταν ότι οι γηπεδούχοι θα "καθαρίσουν" έστω και δύσκολα το παιχνίδι, υπήρξαν κάποιες άστοχες βολές και 2 σουτ στη λήξη της επίθεσης για τη Χαλκίδα και το σκορ έγινε 60-62. Το Ιβανώφειο πάγωσε. Στην επόμενη (και τελευταία) επίθεση ο Ηρακλής(νομίζω ο Καχριμάνοβιτς αλλά δε μπορώ να είμαι σίγουρος) πετυχαίνει καλάθι και φάουλ ύστερα από άστοχο τρίποντο του Γιαννουζάκου και επιθετικό ρημπάουντ. Ελάχιστος χρόνος απέμενε για τη λήξη... Ο παίκτης αστοχεί στη βολή αλλά με ένα ακόμη επιθετικό ρημπάουντ ο Καμπερίδης ευστοχεί στο δίποντο και "διορθώνει" για τις ατυχείς του επιλογές στις προηγούμενες επιθέσεις...

Γενικά οι ομάδες δεν ήταν εύστοχες, ενώ μέσα στη ρακέτα το παιχνίδι ήταν πολύ σκληρό αν και τα φάουλ λίγα.

Και οι πόντοι από sportime.gr:

Ηρακλής: Καχριμάνοβιτς 21, Αθανασιάδης, Καμπερίδης 15, Γιαννουζάκος 9, Παπαδάτος 4, Φουτσίτζης, Δεμερτζής 5, Τζινόπουλος, Τεβετζίδης 4, Μπάνεφ 2, Αναγνωστόπουλος 4.

Χαλκίδα: Παναγιωτόπουλος 10, Κανταρτζής 10, Φαλέκας, Μελάς 2, Τομαράς 19, Μπάτσικ 13, Γκργκούροβιτς, Χαλκιαδάκης 4, Γεωργίτσης 4.
nash
Εγω είδα το παιχνίδι του Φαλήρου με την Δάφνη στη Ν.Σμύρνη στο οποίο κέρδισε το Φάληρο με 66-64
Για άλλη μια φορά η Δάφνη μου έδειξε δείγματα ομάδας χωρίς αρχή και τέλος, χωρίς διακριτούς ρόλους που προσπάθησε με υπερπροσπάθεια στο τέλος να γυρίσει το παιχνίδι αλλά δεν τα κατάφερε.
Από την άλλη το Φάληρο είναι μια πολύ σοβαρη ομάδα που μοιάζει πολύ με την περσινή(πρωταθλήτρια Β Εθνικής) και έχει δυναμώσει με κάποιες προσθήκες (ειδικά ο πλει μέικερ ο Γεωργίου που με το ζόρι φθάνει το 1.75 ήταν πολύ καλός και σήμερα).

Επίσης η ομάδα της πατρίδας μου τα Τρικαλα κέρδισαν δύσκολα στο πρώτο τους φετινό παιχνίδι την δυνατή και φέτος Λαμία με ανατροπή στο τέλος(έχαναν 67-74 4' πριν τελειώσει και κέρδισαν 81-78) μπροστά σε 1500 περίπου φιλάθλους.
Τώρα πάνε την Τετάρτη στη Θεσσαλονίκη να παίξουν με την ΜΕΝΤ σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι..
liolias
Στο Ιβανωφειο ειχε γυρω στα 1000 ατομα απο οτι ακουσα και στα ραδια.Το κακο ηταν οτι την ιδια ωρα επαιζε και το βολευ οποτε αρκετος κοσμος πηγε εκει.Παντως πιστευω οτι με ενα γεματο Ιβανωφειο ο Ηρακλης θα ανεβει.Και φυσικα να μην ξεχασω να αναφερω το πανο για τον οπαδο του Αρη.
trefoil 13
Μια απορία έχω από την σημερινή αγωνιστική της Α2. Το λόγο για τον οποίο οι οπαδοί του σπόρτιγκ έβριζαν τον αδερφό του Σπανούλη που αγωνίζεται στην Ξάνθη...
kolossos
QUOTE(liolias @ Oct 8 2006, 03:46 AM) *
Στο Ιβανωφειο ειχε γυρω στα 1000 ατομα απο οτι ακουσα και στα ραδια.Το κακο ηταν οτι την ιδια ωρα επαιζε και το βολευ οποτε αρκετος κοσμος πηγε εκει.Παντως πιστευω οτι με ενα γεματο Ιβανωφειο ο Ηρακλης θα ανεβει.Και φυσικα να μην ξεχασω να αναφερω το πανο για τον οπαδο του Αρη.



O Ηρακλής δεν έχει το υλικό για να μπορεί να έχει τέτοιες βλέψεις. Στην πορεία ίσως του βγει βέβαια... Σίγουρα πάντως είναι ανάμεσα στις 7-8 καλές ομάδες της κατηγορίας


QUOTE
Το κακό είναι ότι πήγα στο 2ο δεκάλεπτο και κατάφερα να περάσω σχεδόν ανενόχλητος μέσα(για σωματικό έλεγχο δεν κάνουμε καν λόγο...)


Σε ποιόν αγώνα Α2 γίνεται σωματικός έλεγχος δηλαδή; tongue.gif


QUOTE
Μια απορία έχω από την σημερινή αγωνιστική της Α2. Το λόγο για τον οποίο οι οπαδοί του σπόρτιγκ έβριζαν τον αδερφό του Σπανούλη που αγωνίζεται στην Ξάνθη...



Ο συγκεκριμένος παίκτης είναι αρκετά προκλητικός. ΊΣως έκανε τίποτα χειρονομίες ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο για να προκαλέσει, γιατί απόσο θυμάμαι τα τλευταία 4-5 χρόνια δεν πρέπει να έχει ξαναπαίξει αντίπαλος του Σπόρτιγκ για να έχουν προηγούμενα μαζί του. Πάντως με αυτόν έχει γίνει ένα φοβερό σκηνικό εδώ στην Ρόδο πριν 3 χρόνια ΄ταν έπαιζε ακόμα στον Γυμναστικό. Όπως προανέφερα ο παίκτης ήταν προκλητικότατος με αποτέλεσμα να ακούσει αρκετά μπινελίκια από τον κόσμο. Μεταξυ αυτών και η κορυφαία ατάκα "αυτός στο μπράτσο σου ο γκόμενος σου είναι;" αναφερόμενη στο tattoo που έχει στο μπράτσο του και απεικονίζει μια αντρική μορφή tongue.gif icon_drunk.gif
nash
QUOTE(kolossos @ Oct 8 2006, 03:52 AM) *
Σε ποιόν αγώνα Α2 γίνεται σωματικός έλεγχος δηλαδή; tongue.gif

Μεταξυ αυτών και η κορυφαία ατάκα "αυτός στο μπράτσο σου ο γκόμενος σου είναι;" αναφερόμενη στο tattoo που έχει στο μπράτσο του και απεικονίζει μια αντρική μορφή tongue.gif icon_drunk.gif


Σε αρκετούς αγώνες γίνεται σωματικός έλεγχος τουλάχιστον στην Αθήνα (π.χ στο Δάφνη-Σπόρτιγκ την 1η αγωνιστική)

Ωραία ατάκα...Αυτός στο μπράτσο του Σπανούλη Δ. είναι ο πατέρας του, που έχει πεθάνει εδώ και αρκετά χρόνια...
mentat
QUOTE(trefoil 13 @ Oct 8 2006, 04:56 AM) *
Μια απορία έχω από την σημερινή αγωνιστική της Α2. Το λόγο για τον οποίο οι οπαδοί του σπόρτιγκ έβριζαν τον αδερφό του Σπανούλη που αγωνίζεται στην Ξάνθη...


Αυτη την απορία είχα κι εγώ ... Το παιδί μια χαρά έπαιζε και δεν έκανε τιποτα που να προκαλέσει τέτοια συμπεριφορά.

Γενικά πάντως η Ξάνθη δεν απείλησε καθόλου και έτσι ο Σπόρτιγκ πήρε άνετη νίκη.

QUOTE(nash @ Oct 8 2006, 02:33 PM) *
Ωραία ατάκα...Αυτός στο μπράτσο του Σπανούλη Δ. είναι ο πατέρας του, που έχει πεθάνει εδώ και αρκετά χρόνια...


Τι να πει κανεις ... μονο ντροπή
kolossos
QUOTE
Ωραία ατάκα...Αυτός στο μπράτσο του Σπανούλη Δ. είναι ο πατέρας του, που έχει πεθάνει εδώ και αρκετά χρόνια...

QUOTE
Τι να πει κανεις ... μονο ντροπή


Προφανώς δεν μπορούσε να ξέρει αυτός που το είπε τότε. Ακόμα κι εγώ τώρα το έμαθα, 2,5 χρόνια μετά από εκείνο το ματς. Αν δεν προκαλούσε πάντως δεν θα είχε ακούσει τίποτα κιόλας...
thrylos7
QUOTE
Και φυσικα να μην ξεχασω να αναφερω το πανο για τον οπαδο του Αρη.

Ποιο πανό;

QUOTE
Σε ποιόν αγώνα Α2 γίνεται σωματικός έλεγχος δηλαδή;

Υπερβολικές απαιτήσεις ε; tongue.gif

Ξέχασα ν' αναφέρω τους πανηγυρισμούς για τη νίκη του Ηρακλοί... Οπαδοί μπήκαν μέσα, αγκάλιασαν τους νικητές και όλοι ήταν πολύ χαρούμενοι... Δεν τους έχω ξαναδει έτσι...
kolossos
QUOTE
Υπερβολικές απαιτήσεις ε; tongue.gif


Εμένα πάντως στον Κολοσσό δεν ου έχουν κάνει ποτέ σωματικό έλεγχο tongue.gif . Πέρσι στην Α1 το πολύ πολύ να μου ζητούσαν να ανοίξω την τσάντα μου σε περίπτωση που είχα.


QUOTE
Ξέχασα ν' αναφέρω τους πανηγυρισμούς για τη νίκη του Ηρακλοί... Οπαδοί μπήκαν μέσα, αγκάλιασαν τους νικητές και όλοι ήταν πολύ χαρούμενοι... Δεν τους έχω ξαναδει έτσι...


Εγώ έχω μπει μέσα και σε ματς Α1 και μάλιστα πριν τελειώσει. Πέρσι με τον Πανιώνιο και αφού είχαμε 9 σερί ήττες ε 10 αγωνιστική πλέον βλέπουμε τον Μπράιαντ να βάζει γκολ φάουλ σε νε κρό χρόνο και να περνάμε μπροστά. Μέσα στον πανικό όμως δεν καταλάβαμε ότι υπήρχε και βολή και μπουκάραμε μέσα biggrin.gif για να αρχίσουν να μας κυνηγάνε μετά οι μπάτσοι tongue.gif
leonkalf
Και γω είδα το β' ημίχρονο Π.Φάληρο-Δάφνη.
Δίκαιη νίκη του Π.Φαλήρου,η Δάφνη μου μοιάζει ασύνδετη ομάδα χωρίς προσανατολισμό,χωρίς χημεία.
Συν ότι υπήρχε πολύ μουρμούρα και γκρίνια (και μεταξύ παικτών και από την εξέδρα της Δάφνης).

Καλό ότι υπήρχε αρκετό κοινό στο γήπεδο.
liolias
QUOTE(thrylos7 @ Oct 8 2006, 06:15 PM) *
Ποιο πανό;


Πατα ΕΔΩ
Live strong
QUOTE(nash @ Oct 7 2006, 10:24 PM) *
Εγω είδα το παιχνίδι του Φαλήρου με την Δάφνη στη Ν.Σμύρνη στο οποίο κέρδισε το Φάληρο με 66-64
Για άλλη μια φορά η Δάφνη μου έδειξε δείγματα ομάδας χωρίς αρχή και τέλος, χωρίς διακριτούς ρόλους που προσπάθησε με υπερπροσπάθεια στο τέλος να γυρίσει το παιχνίδι αλλά δεν τα κατάφερε.


Γι αυτό και μετά τον αγώνα παραιτήθηκε ο Συμεωνίδης…. Αναμενόμενο… cool.gif
mentat
QUOTE(kolossos @ Oct 8 2006, 06:12 PM) *
Προφανώς δεν μπορούσε να ξέρει αυτός που το είπε τότε. Ακόμα κι εγώ τώρα το έμαθα, 2,5 χρόνια μετά από εκείνο το ματς. Αν δεν προκαλούσε πάντως δεν θα είχε ακούσει τίποτα κιόλας...


Κοίταξε ... είμουν εκεί και απ'όσο είδα δεν έκανε τίποτα το παλικάρι ...

Και για να τελειώνουμε, τίποτα δεν δικαιολογεί τον οποιονδήποτε να βρίζει χυδαία τη μάνα ενός αθλητή.
kolossos
QUOTE(mentat @ Oct 9 2006, 02:32 PM) *
Κοίταξε ... είμουν εκεί και απ'όσο είδα δεν έκανε τίποτα το παλικάρι ...

Και για να τελειώνουμε, τίποτα δεν δικαιολογεί τον οποιονδήποτε να βρίζει χυδαία τη μάνα ενός αθλητή.


Μπερδεύτηκες μάλλον. Το περιστατικό που αναφέρω εγώ ήταν σε αγώνα Κολοσσός-Γυμναστικός και όχι στο ματς του Σαββάτου που λες εσύ. Απλ'α επισήμανα ότι τότε ήταν προκλητικός χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα είναι απαραίτητα και τώρα.
mentat
QUOTE(kolossos @ Oct 9 2006, 04:04 PM) *
Μπερδεύτηκες μάλλον. Το περιστατικό που αναφέρω εγώ ήταν σε αγώνα Κολοσσός-Γυμναστικός και όχι στο ματς του Σαββάτου που λες εσύ. Απλ'α επισήμανα ότι τότε ήταν προκλητικός χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα είναι απαραίτητα και τώρα.


Εχεις δίκιο ... απλά κι εγώ για την ιστορία λέω οτι στα Πατήσια δεν έγινε τιποτα το μεμπτό από πλευράς Σπανούλη. Σαν παράπονο προς τα παιδιά που τον έβριζαν λέω ότι οχι μονο δεν δικαιούνται στο συγκεκριμένο ματς να τον βρίζουν αλλά και γενικότερα νομίζω οτι η πρακτική του να βρίζεις τη μητέρα ενός αθλητή επειδή αυτος δεν ξέρω κι εγω τι έκανε, είναι χυδαία και με πικραίνει ...
nash
Επέστρεψε στον πάγκο της Δάφνης ο Νίκος Παύλου.

Απλά να θυμήσω ότι ήταν αυτός που ανέβασε προπερσι την Δάφνη στην Α2 και απομακρύνθηκε πέρυσι λίγο μετά την έναρξη του πρωταθλήματος.
sarounas
Θα πω για την ομάδα του ΑΣ Τρίκαλα, δεν μου άρεσε καθόλου στην πρεμιέρα. Η ομάδα της Λάμίας ήταν πολύ καλύτερη και έχασε το παιχνίδι στο τέλος μόνο και μόνο από απειρία και επειδή ο κόσμος έδωσε φτερά στα πόδια των γηπεδούχων, αρκεί μόνο να πω ότι 5 λεπτά πριν τη λήξη κέρδιζαν με 10 πόντους διαφορά. Από τα Τρίκαλα που έχουν πολύ μεγάλο πρόβλημα κάτω από τις ρακέτες, αφού ουσιαστικά δεν υπάρχουν ψηλοί δεν με εντυπωσίασε τίποτε, παρουσιάστηκε μία άναρχη ομάδα που έριχνε πάρα πολλά τρίποντα και στηριζόταν αποκλειστικά στις ατομικές εξάρσεις στα τελευταία λεπτά των σπουδαίων περιφερειακών του, του Λεπενιώτη και του Κακλαμάνου, άντε και του Σδράκα, πάντως ήταν πολύ σωστή η κίνηση του προπονητή να τους αφήσει όλους αυτούς μεγάλο διάστημα έξω από το παιχνίδι για να βάζει τους Φούντα και Τσιάκα, που και οργάνωναν καλύτερα το παιχνίδι και καλύτερη άμυνα έπαιζαν. Πάντως με τα δεδομένα που υπάρχουν η ομάδα των Τρικάλων δεν βλέπω να κάνει πάνω από 7-8 νίκες. Πρέπει να αλλάξουν αρκετά πράγματα στο παιχνίδι της.
Live strong
QUOTE(sarounas @ Oct 10 2006, 02:10 AM) *
Θα πω για την ομάδα του ΑΣ Τρίκαλα, δεν μου άρεσε καθόλου στην πρεμιέρα. Η ομάδα της Λάμίας ήταν πολύ καλύτερη και έχασε το παιχνίδι στο τέλος μόνο και μόνο από απειρία και επειδή ο κόσμος έδωσε φτερά στα πόδια των γηπεδούχων, αρκεί μόνο να πω ότι 5 λεπτά πριν τη λήξη κέρδιζαν με 10 πόντους διαφορά. Από τα Τρίκαλα που έχουν πολύ μεγάλο πρόβλημα κάτω από τις ρακέτες, αφού ουσιαστικά δεν υπάρχουν ψηλοί δεν με εντυπωσίασε τίποτε, παρουσιάστηκε μία άναρχη ομάδα που έριχνε πάρα πολλά τρίποντα και στηριζόταν αποκλειστικά στις ατομικές εξάρσεις στα τελευταία λεπτά των σπουδαίων περιφερειακών του, του Λεπενιώτη και του Κακλαμάνου, άντε και του Σδράκα, πάντως ήταν πολύ σωστή η κίνηση του προπονητή να τους αφήσει όλους αυτούς μεγάλο διάστημα έξω από το παιχνίδι για να βάζει τους Φούντα και Τσιάκα, που και οργάνωναν καλύτερα το παιχνίδι και καλύτερη άμυνα έπαιζαν. Πάντως με τα δεδομένα που υπάρχουν η ομάδα των Τρικάλων δεν βλέπω να κάνει πάνω από 7-8 νίκες. Πρέπει να αλλάξουν αρκετά πράγματα στο παιχνίδι της.

Ο Παπακώστας δεν βοηθάει καθόλου στη ρακέτα των Τρικάλων; blink.gif
Όσο για τον Ιωνικό, έτυχε να είμαι στο παιχνίδι με Σπόρτιγκ και να τον δω…
Έχουν τρομερή άμυνα και τρέχουν πολύ! Πιστεύω ότι αν δέσουν κι άλλο σαν ομάδα όσο περνάνε οι αγωνιστικές θα γίνονται όλο και καλύτεροι! cool.gif
reth1
Χωρίς τον Αλέξη Λιάτσο που υποβλήθηκε σε αρθροσκόπηση λόγω του τραυματισμού του στον αγώνα με τον Ηλυσιακό και με αμφίβολο τον Κορωνίδη που προέρχεται από διάστρεμα θα αντιμετωπίσει ο ΑΓΟΡ τον Κολοσσό. Προβλήματα αντιμετωπίζουν επίσης ο Βαρδαβάς (ίωση) και ο Τσιριγωτάκης (χτύπησε στη μέση).

Ελπίζω τουλάχιστον ο Κορωνίδης να παίξει...
kolossos
Για τον Κολοσσό επιστρέφει ο Μητρόπουλος ενώ αμφίβολος είναι ο Κεφαλάς που ταλαιπωρείται από φαρυγγίτιδα.
reth1
Οπότε καθαροί playmakers μόνο οι Μοσχοβίτης-Σκορδάλης;
kolossos
Ο Σκορδάλης περισσότερο 2αρι είναι. Ειδικά φέτος δεν έχει παίξει σχεδόν καθόλου ως άσσος. Αυτός που χρησιμοποιείται αρκετά σε αυτή την θέση είναι ο Χαρτ.

Και κάτι άλλο λίγο άσχετο με το θέμα αλλά εντυπωσιακό θα έλεγα. Ξεκινώντας από την τρίτη αγωνιστική της πρώτης φάσης του κυπελλου. Σε εκείνο τον αγωνα ο Κολοσσός αντιμετώπισε την ΜΕΝΤ πρώην ομάδα του Μοσχοβίτη. Επόμενο ματς με την Δάφνη παλιά ομάδα του Κεφαλά. Συνεχίζουμε με Πανελλήνιο πρώην ομάδα του Τσαμάτου. Ακόμα ένα ματς με την ΑΕΛ του Χαρτ. Επόμενος σταθμός Μίλωνας η παλιά ομάδα του Μαχαίρα. Αυρό συεχίζουμε με Ρέθυμνο την μέχρι πέρσι ομάδα του Λάτοβιτς. Για την τέταρτη αγωνιστική Ιωνικός Λαμίας πρώην ομάδα του Μητρόπουλου και τέλος έτσι όπως αρχίσαμε με την ΜΕΝΤ του Μοσχοβίτη. Μιλάμε για 8 σερί παιχνίδια που κάποιος από τους παίκτες του Κολοσσού τείθεται αντιμέτωπος με την παλιά του ομάδα. Μάλιστα με μοναδική εξαίρεση τον Χαρτ για όλους του υπόλοιπους ήταν οι ομάδες από τις οποίες τους απέκτησε ο Κολοσσός 69.gif tongue.gif
kolossos
35-31 το ημίχρονο στο Ρέθυμνο. Ο Κολοσσός προηγήθηκε μέχρι και 11 πόντους (14-25) αλλά ο ΑΓΟΡ με σερί 21-6 πέρασε μπροστά. Φοβερή εμφάνιση από τον Τσαμάτο που στο δεκάλεπτο είχε 16 πόντους.
kolossos
85-87 τελικό σκορ και τεράστια νίκη για τον Κολοσσό στην παράταση. . Είχαμε το παιχνίδι στα χέρια μας με 1 πόντο μπροστά 2 βολε΄ς του Τσαμάτου και 9" για το τέλος. ΄Χανει όμως την μία βολή και κάνουμε φάουλ στα 4". Μέσα η πρώτη αλλά την δεύτερη την βγάζει ο Μητρόπουλος και πάει άουτ. Φάουλ πάλι στα 2" αλλα΄ευτυχώς ο Κυριακόπουλος χάνει την δεύτερη βολή και πάει το ματς στην παράταση. Εκεί ο Κολοσσός έφτασε μέχρι τους 7 πόντους διαφορά λίγο πριν το τέλος αλλά με συνεχόμενα γκολ φάουλ του Κούμουλου ο ΑΓΟΡ μειώνει. Η διαφορά είναι στους 2 και ο ΑΓΟΡ έχει την επαναφορά με 5" στην διάθεσή του αλλά αστοχεί σε τρίποντο και το ματς τελειώνει.
Να σημειωθεί ότι στο γήπεδο είχαν πάει και 3 Ροδίτες οι οποίοι έγιναν αντιληπτοί από τους Κρητικούς και αναγκάστηκαν να φύγουν από το γήπεδο για να μην κινδυνεύσει η σωματική τους ακεραιότητα. Βέβαια υπάρχει και το κύπελλο και δεύτερος γύρος οπότε μάλλον λάθος πήγαν να πουλήσουν τζάμπα μαγκιά...
reth1
87-85 (στην παράταση) αν θυμαμαι καλα για Κολοσσό. Ηταν καλύτερη ομάδα σήμερα, έλειπε ο Λιατσος, ο Ζευγώλης έσβησε τον Κυριακόπουλο με τον Τσαμάτο πάνω του, ΑΛΛΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ Ο ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΤΗΤΙΚΟ ΟΡΓΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ??? ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ;

Ο ΓΚΡΙΖΟΜΑΛΛΗΣ ΗΤΑΝ ΣΕ ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ - Είμαι 32 χρονών, βλεπω μπάσκετ από το 1986 και τέτοιο "σόου" δε θυμάμαι!!! (μόνο ο παπουτσέλης στο ποδοσφαιρο συγκρίνεται μαζί τους)

Μιχαλόπουλος-Παπαπέτρου οι διαιτητές - πείτε μου ποιός ειναι ο γκριζομάλης από τους 2?

όσο για τους φιλάθλους του Κολοσσού, η καφρίλα βασιλεύει παντού. Σε 1600 άτομα πάντα υπάρχουν 2-3 μαλακισμένα-τα πιτσιρίκια τα βαλαν μαζί τους, 16χρονα ήταν
reth1
Βλέπω το ζώον έχει προιστορία...

Papapetrou

Πείτε μου αν ο Παπαπέτρου είναι γκριζομάλης με φαλάκρα
liolias
Μεγάλο διπλό πήρε ο Ηρακλής στη Δάφνη. Οι «κυανόλευκοι» χάρη στην πολύ καλή τους άμυνα, ειδικά στο τελευταίο λεπτό όπου κρίθηκαν όλα, πήραν τη νίκη με 61-62 επί ενός εκ των (θεωρητικά) διεκδικητών της ανόδου. Στον αντίποδα, ο Νίκος Παύλου δεν είχε νικηφόρο ντεμπούτο και είδε τους παίκτες του να αστοχούν δις στο τελευταίο λεπτό. Ο Καχριμάνοβιτς για μία ακόμα φορά ήταν ο κορυφαίος του Ηρακλή (ο οποίος είχε και τη συμπαράσταση φιλάθλων του!), ενώ ο Κακιούζης και ο Νικητάκης προσ΄πάθησαν για τη Δάφνη.

Τα δεκάλεπτα: 25-24, 40-33, 48-47, 61-62

ΔΑΦΝΗ: Μπάρδας 11 (3), Νικητάκης 15 (1), Κακιούζης 19, Λιακόπουλος 2, Δανιήλ 2, Κουτρούλιας 9, Λίγγος, Ανδρεόπουλος, Μπούτσι 3.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Καχριμάνοβιτς 18 (2), Αθανασιάδης, Καμπερίδης 12 (1), Γιαννουζάκος 12 (3), Παπαδάτος 2, Φουτσιτζής 5, Δεμερτζής 7, Τζινόπουλος, Τεβετζίδης 6, Μπάνεφ, Αναγνωστόπουλος.
betsmart.gr
Live strong
Αν και λυπάμαι πραγματικά που έχασε η Δάφνη, θα πω συγχαρητήρια στην ομάδα του Ηρακλή η οποία ακόμα προσπαθεί να ανασυνταχτεί καθώς και στον πολύ νεαρό προπονητή του που αν και άπειρος σ αυτό το πόστο μάλλον έχει μεταδώσει το δικό του πάθος στους παίχτες του! 41.gif

Και τα αποτελέσματα των υπολοίπων ομάδων της 3ης αγωνιστικής!

ΜΕΝΤ-Τρίκαλα 2000 70-65

ΜΕΝΤ: Σφέικος 6,Καράμπουλας20,Δέσπος 11, Μακρής 19(5), Κατσαρές 9, Κλέπκος,Παπανικολάου 3,Μπένας 2,Γιαννακίδης.

ΤΡΙΚΑΛΑ: Λεπενιώτης 6, Μακρής 2,Φόρος, Μπαλάφας, Τσούτσος 13,Κακλαμάνος 22, Παπακώστας, Τσιάκας 2, Χαρισμίδης 8, Περάκης 12.

Ξάνθη-Π. Φάληρο 62-49

ΞΑΝΘΗ: Λάζοκιτς ,Μασλαρινός 12, Στεφανίδης 5, Νικολούδης 2, Μιλόσεβιτς, Κουτσογιάννης ,Σουφλίας 6, Βοιβατόπουλος ,Σκάρα 8,Σπανούλης 29.

Π.ΦΑΛΗΡΟ: Γεωγρίου 2, Παγώνης 2, Βιδάλης 6, Κυρίτσης, Μακρυδήμας 2, Πρινέας 4,Σιούτης 5, Αγγελόπουλος 8, Βλαχόπουλος 9,Τόλιας 5,Τζάλας 6.

ΑΓΟΡ-Κολοσσός Ρ. 85-87 παρ. (69-69 κ.α.)

ΑΓΟΡ: Kυριακόπουλος 12, Kούμουλος 26, Σπανός 9, Xουλιάρας, Tσιριγωτάκης 6, Πανάρας 11, Bέλλιος, Bαρδαβάς 18, Mλαντένοβιτς 3.

KOΛOΣΣOΣ: Σκορδάλης, Mοσχοβίτης 10, Tσαμάτος 17, Mητρόπουλος 13, Γκογκίδης 8, Παναγιωταράκος, Kουπίδης 6, Tσότσος, Λάτοβιτς 7, Xαρτ 20, Πετροδημόπουλος 2, Mαχαίρας 4.

ΚΑΟΔ-Σπόρτιγκ 87-72

ΚΑΟΔ: Μουλάκης 31, Χρήστου 3, Μουζακίτης, Παπδόπουλος, Κιοσές 4, Δεληχρήστος, Καχιμάνοβιτς 18, Λούπος 22,Ντζίντιτς 9

ΣΠΟΡΤΙΓΚ: Σιαμανδούρας 3, Γκοτοζγιάννης 3, Τσολάτος 6, Κούρτης 9, Μέντζος 1, Λημνιάτης, Τσόπης 11, Κουτσογιάννης 3, Λιουις 14, Σίμτσακ 15, Σιούτης 7.

Χαλκίδα-ICBS 76-63

ΧΑΛΚΙΔΑ: Παναγιωτόπουλος 6,Κανταρτζής 11,Φαλέκας 2,Προδρόμου 1, Μελάς 8,Τομαράς 12, Μπατσικ 7, Γκρουγκούροβιτς, Χαλκιαδάκης 7,Γεωργίτσης 22.

ICBS: Καρύδας 13,Ντάμπιτς 1,Κέκελης 11, Ζάρας, Σιδηρόπουλος 4,Τσέλιος 6, Μπούρσιτς 8, Πάχτας 10, Δάλιαρης 8,Νησιώτης 2.

Ιωνικός Λ.-Ηλυσιακός 65-64

ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ: Τότσιος 4, Σοφογιάννης Γ. 2, Σόφογιάννης Μ. 16, Μπούχερτ 8, Κουρής 2, Βαρδιάνος 6, Κερασοβίτης 7, Κουτκιάς 2, Γκιζογιάννης, Μπέλης 8, Κακαρούδης, Σάγιας 10.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Παβλίσεβιτς 6, Βίντατσακ 8, Μπαρλάς 8, Βεσκούκης 4, Αθανασόπουλος 5, Μπατής 5, Παραγιός 6, Τσαρουχάς, Ιωάννου, Θαλασσινός 12, Ζουρπένκο, Μπόγρης.

Μίλων-Δούκας 71-70

ΜΙΛΩΝΑΣ: Παπαδάκης 4, Παναγάκης 14, Καράμπαμπας 3, Μουτράν 3, Νεοφύτου 8, Βλαβιανός 10, Ροδόστογλου 11, Ζόλνερ 18, Μπαλας, Μπίκας.

ΔΟΥΚΑΣ: Πετράκης 1, Εμαννουηλίδης 16, Καμαριώτης 6, Σεφερίδης 4, Τσολάκης 7, Αρσένης, Ντεφάρες 9, Μίσκοβιτς 12, Κρίτσαλος, Κούβαρης 3, Ευθυμίου 12.

Δάφνη-Ηρακλής 61-62


Βαθμολογία (σε 3 αγώνες)
ΜΕΝΤ 6
Σπόρτιγκ 5
Ξάνθη 5
Ιωνικός Λαμίας 5
Ηρακλής 5
Χαλκίδα 5
ΚΑΟ Δράμας 5
Κολοσσός Ρ. 4 -2αγ.
Ηλυσιακός 4
Π. Φάληρο 4
Μίλωνας 4
ΑΓΟ Ρεθύμνου 3 -2αγ.
Τρίκαλα 2000 3 -2αγ.
Δάφνη 3
ICBS 3
Δούκας 2 -2αγ.


πηγή: sportime.gr
reth1
Μια πιο ψύχραιμη σκέψη σήμερα...
Ο Κολοσσός είναι πιο πάνω πιθανόν από όλους-Παίζει κάθε αγώνα με 10-12 παίκτες, έχει πολύ καλούς σουτέρ (Τσαμάτος και ΣΙΑ), ο Χαρτ είναι ανώτερος από πολλούς γκαρντ της Α1, καλούτσικους ψηλούς έχει, εμπειρία Α1 μπόλικη οπότε... ψάξτε τον 2ο! Λέγατε μερικά ποστ πιο πριν για τον Μαχαίρα (14) νομίζω. Ο τύπος αυτός εχθές το μόνο που προκάλεσε ήταν ...γέλιο! Βαρύς, δυσκίνητος, ήταν αλλού για αλλού. Βρίζαμε το Ζευγώλη όταν τον έκανε αλλαγή! Αστον μέσα ρεεεε!!! (για να γελάσουμε και λίγο rolleyes.gif ). Και ο άλλος center ο Πετροδημόπουλος πολύ soft μου φάνηκε...

Ο ΑΓΟΡ εχθές έδειξε ότι θα περίμενε κανείς από μια ομάδα 25 ημερών (ήδη αρχίζει να φαίνεται το γελοίον της κατάστασης του καλοκαιριού με Μακεδονικό και ΕΕΑ!!!). Ατομικές ενέργειες, βεβιασμένα σουτ, καμμία συνεργασία, ατομικές εξάρσεις και δυστυχώς έχει τον Λιάτσο(PF) τελικά έξω για 3 μήνες, o Κορωνίδης είναι ακόμα εκτός... οπότε αρχικός στόχος ...η παραμονή! ότι άλλο έρθει καλό θα είναι
kolossos
QUOTE
έχει πολύ καλούς σουτέρ (Τσαμάτος και ΣΙΑ)


Πιο σωστό θα ήταν να έλεγες Κουπίδης και ΣΙΑ tongue.gif Μετά ακολουθεί ο Μητρόπουλος. Ο Τσαμάτος δεν ξέρω τι σουτερ είναι καθώς δεν έχει παίξει και πολύ ως τώρα. Όσο έχει παίξει πάντως δεν έχει παρουσιάσει τέτοια δείγματα. Χτες έβαλε 17 πόντους εκ των οποίων οι 16 στο πρώτο δεκάλεπτο. Μάλιστα έχασε και μία κρίσιμη βολή 9" πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας δίνοτας στο Ρέθυμνο το δικαίωμα να μπει για τα καλά στο παιχνίδι.

QUOTE
Λέγατε μερικά ποστ πιο πριν για τον Μαχαίρα (14) νομίζω. Ο τύπος αυτός εχθές το μόνο που προκάλεσε ήταν ...γέλιο! Βαρύς, δυσκίνητος, ήταν αλλού για αλλού. Βρίζαμε το Ζευγώλη όταν τον έκανε αλλαγή! Αστον μέσα ρεεεε!!! (για να γελάσουμε και λίγο rolleyes.gif ). Και ο άλλος center ο Πετροδημόπουλος πολύ soft μου φάνηκε...


Ο Μαχαίρας είναι το 15, το 14 είναι ο Πετροδημόπουλος. Για τον ΜΑχαίρα το είχα πει ότι είναι (λίγο) βαρύς. Πάντως σε γενικές γραμμές καλά παίζει, δεν θα σε εντυπωσιάσει με το στυλ και την τεχνική του αλλά την δουλειά του θα την κάνει. Σε 2 δύσκολα ματς στο κύπελλο με μεντ έξω και αελ εδώ ήταν πρώτος σκόρερ της ομάδας με 25 και 17 πόντους αντίστοιχα.
Ο Πετροδημόπουλος δεν είναι σέντερ, στο 4 παίζει.

QUOTE
Ο ΑΓΟΡ εχθές έδειξε ότι θα περίμενε κανείς από μια ομάδα 25 ημερών


Και όμως αν έβαζε την βολή ο Κυριακόπουλος θα είχε κερδίσει το ματς...
nash
QUOTE(kolossos @ Oct 12 2006, 01:00 PM) *
Πιο σωστό θα ήταν να έλεγες Κουπίδης και ΣΙΑ tongue.gif Μετά ακολουθεί ο Μητρόπουλος. Ο Τσαμάτος δεν ξέρω τι σουτερ είναι καθώς δεν έχει παίξει και πολύ ως τώρα. Όσο έχει παίξει πάντως δεν έχει παρουσιάσει τέτοια δείγματα. Χτες έβαλε 17 πόντους εκ των οποίων οι 16 στο πρώτο δεκάλεπτο. Μάλιστα έχασε και μία κρίσιμη βολή 9" πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας δίνοτας στο Ρέθυμνο το δικαίωμα να μπει για τα καλά στο παιχνίδι.
Ο Μαχαίρας είναι το 15, το 14 είναι ο Πετροδημόπουλος. Για τον ΜΑχαίρα το είχα πει ότι είναι (λίγο) βαρύς. Πάντως σε γενικές γραμμές καλά παίζει, δεν θα σε εντυπωσιάσει με το στυλ και την τεχνική του αλλά την δουλειά του θα την κάνει. Σε 2 δύσκολα ματς στο κύπελλο με μεντ έξω και αελ εδώ ήταν πρώτος σκόρερ της ομάδας με 25 και 17 πόντους αντίστοιχα.
Ο Πετροδημόπουλος δεν είναι σέντερ, στο 4 παίζει.
Και όμως αν έβαζε την βολή ο Κυριακόπουλος θα είχε κερδίσει το ματς...


Συμφωνώ με αυτά που λες απλά να προσθέσω για τον Τσαμάτο ότι αν μου έλεγες να σου πω το αδύνατο του σημείο θα σου έλεγα το σουτ! Μπορεί κάποιες φορές να βάζει(οπως χθες) αλλά δεν είναι σταθερός σουτερ. Θεωρώ ότι αν ήταν ΚΑΙ καλός σουτερ η θέση του θα ήταν στην Α1 ΚΑΙ ΜΟΝΟ
reth1
Εγω εχθές είδα Πετροδημόπουλο και Μαχαιρα centers, Latovic σχεδον μόνιμα στο 4 (μόνο στα χαμηλά σχήματα έπαιξε 5). Ο Κολοσσός εχθές στους σουτέρ ήταν "Τσαμάτος και σια"-γενικά δεν μπορώ να ξερω...
nash
Τα Τρίκαλα ηττήθηκανε στην Τούμπα από τη ΜΕΝΤ με 70-65 αν και ήταν μπροστα στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, ενώ είχανε και παράπονα από τη διαιτησία(12-26 τα φάουλ 24-5 οι βολές).

Οι Τρικαλινοί αγωνιστήκανε με πολλά προβλήματα αφού δεν αγωνίστηκε ο Σδράκας και ο Μισιακός λόγω τραυματισμού, ο Θέος που έχει χάσει πολλές προπονήσεις λόγω υποχρεώσεων στην υπηρεσία του(είναι αστυνομικός), ενώ στο 2ο δεκάλεπτο του παιχνιδιού τραυματίστηκε και ο Τσιάκας και αποχώρησε από το παιχνίδι

Στο παιχνίδι αυτό φάνηκε για μια ακόμα φορά η αδυναμία που έχουνε κοντά στο καλάθι-ειδικά όταν ο αντίπαλος έχει βαριά κορμιά(40-30 τα ριμπάουντ υπέρ της ΜΕΝΤ, ο Δέσπος είχε 11π και 20(!!!) ριμπάουντ)
Πάντως η ΜΕΝΤ έβγαλε σχεδόν όλο το παιχνίδι με 6 παίκτες-Κατσαρες(1), Σφέικος(2), Καράμπουλας(3), Μακρής(4), Δέσπος(5), Παπανικολάου(1+2)
thrylos7
Αυτό το ματς το έδειξε το TV100 κατά τις 02:00...

Από τα λίγα που πρόσεξα, ήταν η κυριαρχία του Δέσπου και οι συνεχόμενες εύστοχες βολές(ή καλύτερα, τ' ότι δεν έχασε βολή) στο τέλος από τη ΜΕΝΤ... και κάτι καλάθια του Καράμπουλα...

Άντε να μπαίνω σιγά σιγά στο κλίμα...
liolias
Σοκ σον Ηρακλή! Λίγες ώρες πριν την αναμέτρηση με την Ξάνθη στο Ιβανώφειο, ο βασικός οργανωτής των κυανολεύκων, Αλέξης Παπαδάτος, έβγαλε τον αντίχειρά του κατά τη διάρκεια της απογευματινής προπόνησης και τέθηκε νοκ άουτ για το αυριανό παιχνίδι.

Ο Χάρης Μαρκόπουλος βρίσκεται σε αναμμένα κάρβουνα περιμένοντας την αυριανή πρωινή εξέταση ελπίζοντας ότι ο Έλληνας άσσος δεν θα έχει κάτι σοβαρότερο.
betsmart.gr
Alexmei
σήμερα 16:30 παίζει ο Κολοσσός στην Ρόδο ενάντια στον Ιωνικό Λαμίας..... Ο Κολοσσός είναι πλήρης μαζί με με τον Λάτοβιτς, που είχε κάποιες ενοχλήσεις στους προσαγογούς του...
Live strong
QUOTE(Alexmei @ Oct 18 2006, 02:33 PM) *
σήμερα 16:30 παίζει ο Κολοσσός στην Ρόδο ενάντια στον Ιωνικό Λαμίας..... Ο Κολοσσός είναι πλήρης μαζί με με τον Λάτοβιτς, που είχε κάποιες ενοχλήσεις στους προσαγογούς του...


Σε αντίθεση με τον Ιωνικό που του λείπουν δυο βασικοί. Τζίμης Γεώργαρος και Κώστας Κακαρούδης!
Καλή επιτυχία και στις δυο ομάδες, όπως και σε όλες που παίζουν σήμερα!!! cool.gif
nash
Από σάιτ της EOK


Ανακοινώσεις
Ο αγώνας ΑΟ Δάφνης – ΑΣ Τρίκαλα 2000 της 28/10/2006 για το Πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών θα τελεστεί κεκλεισμένων των θυρών με απόφαση του Μονομελούς Πρωτοβάθμιου Δικαιοδοτικού Οργάνου.
- Ο αγώνας ΑΟ Σπόρτιγκ – ΓΣ Ηρακλής της 28/10/2006 για το Πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών θα τελεστεί κεκλεισμένων των θυρών με απόφαση του Μονομελούς Πρωτοβάθμιου Δικαιοδοτικού Οργάνου.
- Ο αγώνας ΓΣ Ηρακλής – ΑΟ Π.Φαλήρου της 4/11/2006 για το Πρωτάθλημα της Α2 Κατηγορίας Ανδρών θα τελεστεί κεκλεισμένων των θυρών με απόφαση του Μονομελούς Πρωτοβάθμιου Δικαιοδοτικού Οργάνου.

Λογικά η Δάφνη και ο Σπόρτιγκ τιμωρήθηκαν για τα επεισόδια στο μεταξύ τους παιχνίδι...
Alexmei
22 πόντους στον Ιωνικό Λαμίας.... wav.gif smilie_schal1.gif

στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κολοσσός έβαλε 33 πόντους!...
Όλοι (και από τις δύο πλευρές) ήταν καλοί!! ειδικά όταν ο Ιωνικό μίωσε στην αρχή του 2ου δεκ. σε 10 πότνους αμέσως (33-13 1ο δεκ. , 35-25 αρχές 2ου....)
kolossos
33-13 στο πρώτο δεκάλεπτο και μετά πλακίτσα και συντήρηση δυνάμεων. Παρά την απουσία του Λάτοβιτς και την ελάχιστη συμμετοχή του Παναγιωταράκου δεν απειληθήκαμε σε κανένα σημείο του αγώνα. Σε κάποια στιγμή μόνο ο Ιωνικός πλησίασε στους 7 για να μαζέψει μέσα σε 2 λεπτά 8 σερί πόντους απ'ο τον Χαρτ και να ησυχάσει, αυτή ήταν και η μοναδική φορά που η διαφορά έπεσε σε μονοψήφιο αριθμό. Χωρίς να παίξουμε σοβαρό μπάσκετ και ρίξαμε χαλαρά 22 πόντους σε μία από τις δυνατές ομάδες της κατηγορίας. ΠΡαγματικά πολύ αμφιβάλλω αν θα κάνουμε ήττα φέτος μέσα στη Ρόδο. Συνεχίζουμε τώρα με τον Δούκα την Τρίτη εκτός στο εξ αναβολής της 1ης αγωνιστικής και πλέον είμαστε η μοναδική αήττητη ομάδα από την Β εθνική και πάνω. Πιστεύω εύκολα η δύσκολα θα περάσουμε από τα εκπαιδευτήρια και πάμε μετά στις 28 για το διπλό στην Τούμπα biggrin.gif
liolias
Ο Ηρακλης κερδισε 94-85 την Ξανθη ενω βρεθηκε να χανει με 64-72 37' πριν το τελος!
dizzy_fingers
Παρντόν? 7.gif
30 πόντους σε 3 λεπτά??? blink.gif
Είναι σίγουρο αυτό?
liolias
? 8 ποντους σε 37 δευτερολεπτα. Ισοφαρισαν και πηγε παραταση.
dizzy_fingers
Δε μας είπες ότι πήγαν παράταση icon_drunk.gif....

Τρόμαξα κι εγώ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.