Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος-Παναθηναικος - 1ος τελικος Α1 2012
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
tzagasdog
εε ρε μια θατσερ που μας χρειάζεται...
belalik
QUOTE(NBAholic @ May 17 2012, 21:51 ) *
Καμιά φορά, σε τέτοια επεισόδια μεταξύ "αιωνίων", η ηλιθιότητα αυτών των πράξεων μου φαίνεται τόσο σουρεαλιστική που μου περνά από το μυαλό η σκέψη ότι μπορεί να πρόκειται για οπαδούς της αντίπαλης ομάδας "ντυμένοι" γηπεδούχοι που προσπαθούν να πετύχουν την τιμωρία των γηπεδούχων...

Όπως και να 'χει, η σωστή λύση θα ήταν: Τελικοί στην Ισπανία (ή στις ΗΠΑ, για να τους μάθουμε το μπάσκετ το σωστό, ντε), γιγαντοοθόνες μέσα στο ΣΕΦ/ΟΑΚΑ, με οπαδούς και των δύο ομάδων παρόντες, εισιτήρια 50-50 και χωρίς αστυνομικές δυνάμεις. Όταν ξεκινήσει ο αγώνας, το ΣΕΦ/ΟΑΚΑ θα κλειδώσει.


Επισης πολυ καλη ιδεα !!!

Ξερω οτι στη φαρμακευτικη σχολη αθηνων εχουν ελλειψη και απο ποντικακια για πειραματα, νομιζω οτι καποια ανθρωποειδη απο τους 'οπαδους' των δυο ομαδων θα μπορουσαν καλλιστα να φανουν χρησιμα και εκει ..
bballbill
Τί κατάντια είναι αυτή ρε γμτ? Εδώ η χώρα έχει σχεδόν καταρρεύσει κι αυτοί εκεί το χαβά τους. Τί άνθρωποι είναι αυτοί ρε φίλε?
qspock
1) Η επιθεση εξω στους δρομους (και οχι μονο εκει) και απειλη ζωων ειναι καθαρα θεμα αστυνομευσης. Η ηττα λοιπον παει στην ελληνικη αστυνομια. ΝΤΡΟΠΗ!
2) Δεν ειναι λυση να γινουν οι τελικοι χωρις φιλαθλους. Ετσι καταργειται ολη η χρονια, αφου εκει παιζοταν το πλεονεκτημα εδρας.
3) Δεν ειναι φυσικα λυση να μη γινουν οι τελικοι καθολου. Ειναι ΝΤΡΟΠΗ!! και τιμωρειται το ελληνικο μπασκετ αποκλειστικα! Αρα κερδιζουν αυτοι που κανανε ο,τι κανανε και ετσι θα το ξανακανουν σιγουρα!

Συμφωνω με καποιο ποστ παραπανω: Να τιμωρηθουν παραδειγματικα αυτοι που πληρωνονται να διαφυλαξουν την ταξη, κατι που φυσικα δεν κανουν ουτε για πλακα. Ποιον κοροιδευουνε? Τι τους εχουνε εκει υπηρεσια και τους πληρωνουν? Για να κανουν ΤΙ???

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΜΩΡΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ!!!!!!
belalik
QUOTE(qspock @ May 17 2012, 22:01 ) *
1) Η επιθεση εξω στους δρομους (και οχι μονο εκει) και απειλη ζωων ειναι καθαρα θεμα αστυνομευσης. Η ηττα λοιπον παει στην ελληνικη αστυνομια. ΝΤΡΟΠΗ!
2) Δεν ειναι λυση να γινουν οι τελικοι χωρις φιλαθλους. Ετσι καταργειται ολη η χρονια, αφου εκει παιζοταν το πλεονεκτημα εδρας.
3) Δεν ειναι φυσικα λυση να μη γινουν οι τελικοι καθολου. Ειναι ΝΤΡΟΠΗ!! και τιμωρειται το ελληνικο μπασκετ αποκλειστικα! Αρα κερδιζουν αυτοι που κανανε ο,τι κανανε και ετσι θα το ξανακανουν σιγουρα!

Συμφωνω με καποιο ποστ παραπανω: Να τιμωρηθουν παραδειγματικα αυτοι που πληρωνονται να διαφυλαξουν την ταξη, κατι που φυσικα δεν κανουν ουτε για πλακα. Ποιον κοροιδευουνε? Τι τους εχουνε εκει υπηρεσια και τους πληρωνουν? Για να κανουν ΤΙ???


Οχι ρε φιλε .. Εγω σαν φορολογουμενος πολιτης δε γουσταρω καθολου να ασχολειται η μιση αστυνομια της αθηνας να προσεχει τα παντα για εναν αγωνα, ακομα και το πουλμαν της ομαδας στη διαδρομη του. Να πανε να γ#$#$^ ολοι, δε γινεται να γινει 'αναιμακτα' ο αγωνας? Να μη γινει ποτε..

Τεσπα ειμαι τσαντισμενος και ξενερωμενος απιστευτα και γραφω λιγο εν βρασμω .. Αλλα ελεος με τις μαλακιες. Για να μαθουν καποτε, θα ηταν καλη ιδεα η να ακυρωθουν τελειως οι τελικοι, η να γινουν ΟΛΟΙ χωρις οπαδους.

damian
Αγγελόπουλε μόνο μη κάνεις τη λαλακία και απαντήσεις στον Δημητράκη
george3321
ετσι οπως το πανε θα το κανουν οπως στο wipe out για να φτασεις στο γηπεδο..........εμποδια σε ολη τη διαδρομη και αν τα καταφερεις...σου δινεται η δυνατοτητα να παιξεις και αν εισαι και τυχερος να κερδισεις κιολας!!!!!
Kanzler
Καταστρεφουν το Μπασκετ! Βαζουν σε κινδυνο την υγεια των παιχτων!
Μηπως η Ελλαδα ειναι η χωρα με τους περισσοτερους ηλιθιους? Πρεπει να γινει ερευνα!

Η μονη χωρα στον κοσμο στην οποια τα λεωφορεια αθλητικων ομαδων πρεπει να εχουν αλεξισφαιρα τζαμια.
vastravoud
O Ίβκοβιτς πήγε στα αποδυτήρια του Παναθηναϊκού για να δει τι έγινε, και εκεί τον συνεχάρησαν οι παίκτες για την Ευρωλιγκα. Ο Διαμαντίδης και ο Καϊμακόγλου είπαν μπράβο στον Πρίντεζη.

Και οι βλαμμένοι οπαδοί βλέπουν οχτρούς και φαντάσματα....
Vagrant
Δεν είναι δική μου δουλειά να συνετίσω το διπλανό μου το "καθυστερημένο", όπως λανθασμένα λέει ο Ζότς . . .

Δεν είναι δουλειά της αστυνομίας σε καμία περίπτωση να λύσει αυτό το πρόβλημα. Έχει βέβαια ευθύνη στο ότι δεν συλλαμβάνει ποτέ και κανέναν (με τις ευλογίες βέβαια των ΓιαννακοΑγγελόπουλων), παρά μόνο ελέγχουν τρίχρονα σε αδιάφορους αγώνες (έχω κάνει σχετικό ποστ παλιότερα) . . . αλλά μέχρι εκεί.

Δεν μπορεί να κάνει τίποτα ούτε ακόμα και η Χ.Α. 69.gif

Την ευθύνη την έχουν 100% οι ομάδες.
Αυτές πρέπει να λύσουν το πρόβλημα.
Ας κόψουν τις προκλητικές δηλώσεις τύπου Παναγιώτη: "την Πέμπτη θα πάμε σεμνά και ταπεινά των πρώτο τελικό της Α1 . . ." και ΠαυλοΘανάση: "Εγώ έχω γ&^%##$*σει 6 φορές την Ευρώπη" κλπ.
Ας βάλουν λουκέτο τις κωλοφυλλάδες τους . . .
Ας απομονώσουν οι ίδιοι τα κωλοπρεζάκια που αποτελούν την πρώτη γραμμή του στρατού τους . . .
Ας αναλάβουν αυτοί ώστε να μην περνάει τίποτα εντός γηπέδου, ούτε τσιγάρο . . .
Ας αναλάβει έστω ο γηπεδούχος προπονητής πρωτοβουλία να πάρει την ομάδα και να φύγει - με ότι αυτό συνεπάγεται - στην πρώτη στραβή, δίνοντας έτσι ένα μάθημα στη διοίκηση της ίδιας του της ομάδας!!!
Ας κάνουν κάτι επιτέλους . . .
Μπορούν πολύ άνετα, απλά δεν θέλουν.
ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ.

Δεν θα γίνει ποτέ τίποτα, αυτό είναι το μόνο βέβαιο . . . Μάλλον θα γίνει . . . , θα γίνουν χειρότερα.

Εκφράσεις του τύπου "καληνύχτα Ελλάδα" και "καληνύχτα μπασκετάκι" μόνο ως γραφικές μπορούν να χαρακτηριστούν. Για να καληνυχτίσεις θα πρέπει πρώτα να έχεις δει το φως κι εδώ είμαστε μόνιμα στο σκοτάδι . . .

Καληνύχτα!!! rolleyes.gif


Ginobili
Είναι μια απόδειξη ότι δεν έχουμε κυβέρνηση τόσα χρόνια.Έχουμε δεν έχουμε επίσημα κυβέρνηση..τα ίδια πράγματα γίνονται σε αυτήν την χώρα.
benchwarmer
Γελάει και ο κάθε Πικραμμένος...
pete7
http://trify-laras.blogspot.com/2012/05/bl...4829.html\

μιλανε ολοι μιλαει κ αυτος
κ ειναι δημοσιογραφος

εγω περα οσα εγιναν που ειναι καταδικαστεα το ματς επρεπε να γινει,εδω στην ζουγκλα του οακα με αιμοφερτους εχει γινει
vastravoud
Δηλαδή η ομαδαρα να κερδάει, ε;

Ο μοναδικός, μα Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ τρόπος να λήξει το θέμα είναι να σταματήσει η γ@μημένη η νοοτροπία "ναι αλλά τότε είχε γίνει αλλιως". Όχι ρε παιδιά, ένα ρημάδι κριτήριο να έχουμε και να λέμε ΝΤΡΟΠΗ, αυτό το πράμα πρέπει να τελειώσει.

Ένας φίλος παραπάνω έγραψε πολύ εύστοχα ότι η αρχή έγινε στις....Μυκήνες. Δυστυχώς μια βόλτα σε οπαδικά σάιτ και φόρουμ θα σας πείσει ότι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτή η λογική.

Επιτέλους, ας τελειώνουμε με τους κάφρους.....
pete7
Τα παιχνίδια θα γίνουν κάποια στιγμή μέσα στις επόμενες μέρες χωρίς θεατές, κάτι που θα ήταν αδιανόητο σε οποιοδήποτε επαγγελματικό σπορ, αλλά είναι κάτι συνηθισμένο στην Ελλάδα. Το δεύτερο σενάριο είναι να παρακολουθήσουν τα ματς μόνο μαθητές, προκειμένου να υπάρξει μια “χαρωπή” ατμόσφαιρα. Και υπάρχει και το τρίτο σενάριο της απόλυτης κατάπτωσης. Εξαιτίας της πολιτικής και οικονομικής κατάστασης της χώρας, κάποιοι σκέφτονται ότι ίσως δεν θα έπρεπε να υπάρξουν καθόλου παιχνίδια, ούτε πρωταθλητής Ελλάδας αυτή τη χρονιά.

ποια κατασταση της χωρας παντα τετοια γινονται ειτε οακα ειτε σεφ ειτε ριζουπολη μην πιπιλατε οτι κ καλα η κριση φταιει

λενε θα μιλησουν για το πως θα γινουν τα ματς.τοσες μερες τι κανανε .τι ελεγαν,δεν ειχαν συνοδεια στο πουλμαν
διαβαζω απο 5 ατομα εγινε η επιθεση κ δεν τους επιασαν πολλοι ηταν?




για 2 χρονια να μην παιξει κανεις ευρωπη σε ποδοσφαιρο κ μπασκετ κ θα δεις πως θα συμορφωθουν

γινοταν δεν γινοταν το ματς παντα τετοια θα εχουμε αν δεν τα σταματησουν οι αρμοδιοι
αν ηθελαν τα σταματαγαν τοσα χρονια
katharop
vastravoud πανω σε αυτο που ειπες για το βερολινο το κοστος για την εκδρομη στο βερολινο ηταν τουλαχιστον διπλασιο σε σχεση με την κωνσταντινουπολη..σαφως και πηγαν περισσοτεροι καφροι στην πολη.δεν ειναι θεμα αστυνομιας.αν εβαζες αυτους που ηταν στην πολη στο βερολινο παλι τα ιδια θα γινοντουσαν.

QUOTE (pete7 @ May 18 2012, 00:33 ) *
Τα παιχνίδια θα γίνουν κάποια στιγμή μέσα στις επόμενες μέρες χωρίς θεατές, κάτι που θα ήταν αδιανόητο σε οποιοδήποτε επαγγελματικό σπορ, αλλά είναι κάτι συνηθισμένο στην Ελλάδα. Το δεύτερο σενάριο είναι να παρακολουθήσουν τα ματς μόνο μαθητές, προκειμένου να υπάρξει μια “χαρωπή” ατμόσφαιρα. Και υπάρχει και το τρίτο σενάριο της απόλυτης κατάπτωσης. Εξαιτίας της πολιτικής και οικονομικής κατάστασης της χώρας, κάποιοι σκέφτονται ότι ίσως δεν θα έπρεπε να υπάρξουν καθόλου παιχνίδια, ούτε πρωταθλητής Ελλάδας αυτή τη χρονιά.

ποια κατασταση της χωρας παντα τετοια γινονται ειτε οακα ειτε σεφ ειτε ριζουπολη μην πιπιλατε οτι κ καλα η κριση φταιει

λενε θα μιλησουν για το πως θα γινουν τα ματς.τοσες μερες τι κανανε .τι ελεγαν,δεν ειχαν συνοδεια στο πουλμαν
διαβαζω απο 5 ατομα εγινε η επιθεση κ δεν τους επιασαν πολλοι ηταν?




για 2 χρονια να μην παιξει κανεις ευρωπη σε ποδοσφαιρο κ μπασκετ κ θα δεις πως θα συμορφωθουν

γινοταν δεν γινοταν το ματς παντα τετοια θα εχουμε αν δεν τα σταματησουν οι αρμοδιοι
αν ηθελαν τα σταματαγαν τοσα χρονια

αμα δεν παιξουν 2 χρονια οι ομαδες μας στην euroleague η αξια της θα ειναι μικροτερη και απο την Α1 smiley.gif
pete7
κ εγω δεν παω γηπεδο μενω μακρια ετσι δεν ειμαιτης νοοτροπιας του χουλιγκαν απλως λεω οτι παντα αυτα γινονται κ κανεις δεν τα σταματα που σημαινει τα θελουν αλλιως θα τα σταματουσαν χρονια τωρα

QUOTE(katharop @ May 18 2012, 00:35 ) *
vastravoud πανω σε αυτο που ειπες για το βερολινο το κοστος για την εκδρομη στο βερολινο ηταν τουλαχιστον διπλασιο σε σχεση με την κωνσταντινουπολη..σαφως και πηγαν περισσοτεροι καφροι στην πολη.δεν ειναι θεμα αστυνομιας.αν εβαζες αυτους που ηταν στην πολη στο βερολινο παλι τα ιδια θα γινοντουσαν.


αμα δεν παιξουν 2 χρονια οι ομαδες μας στην euroleague η αξια της θα ειναι μικροτερη και απο την Α1 smiley.gif



το καλυτερο ειναι να παιξουν σε χωριστα πρωταθληματα ωστε μην τσακωνονται smiley.gif
vastravoud
QUOTE(katharop @ May 18 2012, 00:35 ) *
vastravoud πανω σε αυτο που ειπες για το βερολινο το κοστος για την εκδρομη στο βερολινο ηταν τουλαχιστον διπλασιο σε σχεση με την κωνσταντινουπολη..σαφως και πηγαν περισσοτεροι καφροι στην πολη.δεν ειναι θεμα αστυνομιας.αν εβαζες αυτους που ηταν στην πολη στο βερολινο παλι τα ιδια θα γινοντουσαν.


Δέχομαι το επιχείρημα σου, όμως νομίζω ότι οι Γερμανοί αστυνομικοί κάπως καλύτερα θα τα κατάφερναν.

Αν μη τι άλλο θα καρπάζωναν ελαφρώς κανέναν αληταρά...
pete7
μηπως ειναι καλυτερα αφου ειμαστε στο μνημονιο να μας διοικουν οι γερμανοι στον αθλητισμο smiley.gif
pain of salvation
τα ίδια...ξενέρα...
η μαλακία έχει πάει στο άπειρο και έχει ξανάρθει...
ας είναι...είδα πάλι το ματσάκι στην Πόλη...και έκλαψα πάλι με τα παιδιά...
pete7
κ αυριο θα συνεχιστει στις εφημεριδες κ μετα λεμε γιατι γινονται αυτα
να κλεισουν ολες κ να μεινουν 2 μονο
ολα κλεινουν ας κλεισουν επιτελους κ οι εφημεριδες


belalik
Οριστε μια ακομα ιδεα απο τη γειτονικη τουρκια...


http://www.sport-fm.gr/article/553309
pete7
http://www.superbasket.gr/permalink/161281.html

ανακριβεια τα περι μαθητων

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-...298049277_n.jpg
damian
Θα κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου, αλλά πόσο πιθανό είναι αυτή η τρύπα

να έγινε απ'αυτή την πέτρα?


με κάμποσες διμοιρίες αστυνομικών ανάμεσα?
Quincy
Δεν έχω διαβάσει όλα τα ποστ και δεν ξέρω αν ειπώθηκε, αλλά μια ερώτηση θα κάνω :

Θα ζητήσει κανείς στο τέλος της σεζόν από Γιαννακό-Αγγελό, Ντούντα-Ζοτς, Σπανούλη-Διαμαντίδη να μείνουν?? Για ποιο λόγο; Για τον "κόσμο" της ομάδας; Ή για να πάει μπροστά το ελληνικό μπάσκετ;

Υ.Γ. Όλες οι λύσεις που αναφέρετε ωραίες είναι, αλλά στο τέλος το πρόβλημά μας ΠΑΛΙ θα είναι γιατί η μια ομάδα τιμωρήθηκε με το Χ πρόστιμο ενώ η άλλη με το Ψ.
kostas b
QUOTE (damian @ May 18 2012, 01:46 ) *
Θα κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου, αλλά πόσο πιθανό είναι αυτή η τρύπα

να έγινε απ'αυτή την πέτρα?


με κάμποσες διμοιρίες αστυνομικών ανάμεσα?



ρε άνθρωπε, ήμαρτον..........άρα σύμφωνα με αυτά που λες.....

1. τα τζάμια έσπασαν από μέσα από τους παίκτες του παναθηναϊκού οι οποίοι μετά αυτοτραυματίστηκαν για να κάνουν την επίθεση να μοιάζει αληθινή και να βάλουν 'φωτιά' στους τελικούς...
2. οι Γιαννακόπουλοι έβαλαν κόσμο να επιτεθεί σε παίκτες της ομάδας που χρυσοπληρώνουν για να βάλουν φωτιά στους τελικούς και να δείξουν ότι οι ολυμπιακοί είναι οι κακοί
3. οι τρύπες στα παράθυρα είναι πολύ μεγάλες για τις πέτρες που εμφανίστηκαν, άρα είτε ο φροντιστής του παναθηναικού δείχνει δύο τυχαίες πέτρες που μάζεψε από το δρόμο είτε δεν έπεσαν καν πέτρες και καταλήγουμε πάλι στο 1...

.......δεν είναι θέμα χρωμάτων και ομάδων, έχει ξεφύγει από εκεί εδώ και πάρα πολλά χρόνια...οι ομάδες είναι απλά οι αφορμές, το πεδίο που βρίσκουν ανοιχτό και πρόσφορο (μηδενική φύλαξη, εγγενές στον ελληνικό αθλητισμό κλίμα έχθρας,) για να δρουν κάποιοι και μέσω των επεισοδίων να διαμορφώνουν συγκεκριμένες καταστάσεις.....οι τύποι που πέταξαν τις πέτρες μπορεί άνετα να ήταν οι ίδιοι με αυτούς που έκαψαν τη marfin και σκότωσαν τέσσερα άτομα ή με αυτούς που έκαναν από το πουθενά τα επεισόδια τότε με τους αγανακτισμένους....το μπάχαλο που επικρατεί στη χώρα απλά αντικατοπτρίζεται σε όλες τις εκφάνσεις τις κοινωνίας μας (όπως είναι ο αθλητισμός)..όσο η χώρα συνεχίζει να καταρρέει, τόσο αυτά τα γεγονότα θα γίνονται πιο συχνά και πιο έντονα....και ένα παράξενο πράγμα ρε παιδί μου....η αστυνομία τυχαίνει πάντα να συμμετέχει με κάποιο τρόπο σε όλες αυτές τις καταστάσεις...
pain of salvation
ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΟΠΑΔΙΚΕΣ ΚΩΛΟΦΥΛΛΑΔΕΣ...
οκ,να μην πεινάσει ο κόσμος που δουλεύει εκεί...
τουλάχιστον ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΙΣ...
διαολοστείλτε αυτούς που αποφασίζουν αυτά τα εξώφυλλα...
και τρελό πρόστιμο όποτε αναφέρεται ή υπονοείται "αντίπαλη" ομάδα
Zephyr
QUOTE(pain of salvation @ May 18 2012, 09:33 ) *
ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΟΠΑΔΙΚΕΣ ΚΩΛΟΦΥΛΛΑΔΕΣ...
οκ,να μην πεινάσει ο κόσμος που δουλεύει εκεί...
τουλάχιστον ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΙΣ...
διαολοστείλτε αυτούς που αποφασίζουν αυτά τα εξώφυλλα...
και τρελό πρόστιμο όποτε αναφέρεται ή υπονοείται "αντίπαλη" ομάδα


Όχι φίλε μου, κλείσιμο οριστικό, τέλος, να πάνε να βρουν δουλειά αλλού! Μόνο που πρέπει ο κόσμος να τις "κλείσει" σταματώντας να τις αγοράζει.
Και μετά λέμε γιατί συμβαίνουν αυτά που συμβαίνουν, την στιγμή που οι χειρότεροι προβοκάτορες κρέμονται στα περίπτερα.

ΥΓ. Και έχεις και τους δήθεν "καθώς πρέπει" να λένε ότι φταίει το μπλουζάκι του Αγγελόπουλου. Ναι ρε σίγουρα, δεν φταίνε οι εκατέρωθεν εμετικές κωλοφυλλάδες, το μπλουζάκι φταίει...
MaJesty23
[quote name='damian' date='May 18 2012, 01:46 ' post='551255']
Θα κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου, αλλά πόσο πιθανό είναι αυτή η τρύπα

να έγινε απ'αυτή την πέτρα?


με κάμποσες διμοιρίες αστυνομικών ανάμεσα?
[/quote\]


απλά προκλητικό να υποννοείται οτι τα στησε ο Παναθηναικός!Να φοβηθει ο Παναθηναικος τι???Μην χάσει ένα πρωτάθλημα μετα απο 15 χρόνια?να φοβήθει την δυναμικότητα του Ολυμπιακού?Να ξέρεις ότι ο μπασκετικός Παναθηναικός δεν κουβαλάει την αρρώστημένη λογική του ποδοσφαιρικού Ολυμπιακου,που πάνω απ'ολα είναι το πρωτάθλημα με κάθε μέσο,νόμιμο παράνομο!...σε λίγο θα μας πείς ότι στην ριζούπολη ήταν παναθηναικοί στην φύσουνα! icon_drunk.gif
vastravoud
Πλιζ ρε παιδια, ας μην το κάνουμε "ποιός την έχει μακρύτερη(την πολιτιστική στάθμη".

Δόξα τω Θεώ, δείγματα ηλίθιας ψύχωσης δείχνουν και οι δύο
AZ1980
QUOTE(pete7 @ May 17 2012, 19:54 ) *
Αξίζει να σημειωθεί ότι ένα παρόμοιο περιστατικό είχε συμβεί το 2002 στην τότε ημιτελική σειρά. Και τότε το πούλμαν του Παναθηναϊκού είχε δεχτεί... βροχή πετρών με "θύμα" τον Κόρεϊ Αλμπάνο. Το παιχνίδι τότε διεξήχθη κανονικά και βρήκε νικητή τον Ολυμπιακό.


Είχε χτυπήσει και ο Κουτλουάι, ο οποίος έχασε τελικά και το ματς στο ΣΕΦ, όταν αυτό έγινε... Ένα ματς στο οποίο είχαν συμβεί πράγματα ακόμα πιο ντροπιαστικά κι από την επίθεση στο πούλμαν


bball.gif
frenchman7
QUOTE(AZ1980 @ May 18 2012, 10:23 ) *
Είχε χτυπήσει και ο Κουτλουάι, ο οποίος έχασε τελικά και το ματς στο ΣΕΦ, όταν αυτό έγινε... Ένα ματς στο οποίο είχαν συμβεί πράγματα ακόμα πιο ντροπιαστικά κι από την επίθεση στο πούλμαν


bball.gif


Μέσα ήμουν... νομίζω ότι είχε και παναθηναικούς μέσα. όπως και αεκτζήδες στους τελικούς..
AZ1980
QUOTE(frenchman7 @ May 18 2012, 08:24 ) *
Μέσα ήμουν... νομίζω ότι είχε και παναθηναικούς μέσα. όπως και αεκτζήδες στους τελικούς..


Eίχαν τότε εμφανιστεί πίσω από τον πάγκο του Ολυμπιακού κάτι φουσκωτοί που στην αναμπουμπούλα του καβγά μεταξύ των παικτών μπήκαν μέσα και ξυλοφόρτωσαν όποιον παίκτη του ΠΑΟ έβλεπαν μπροστά τους... Ειδικά ο Μποντίρογκα έφαγε πολύ ξύλο...

ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΦΡΟΥΣ


bball.gif
frenchman7
QUOTE(AZ1980 @ May 18 2012, 10:28 ) *
Eίχαν τότε εμφανιστεί πίσω από τον πάγκο του Ολυμπιακού κάτι φουσκωτοί που στην αναμπουμπούλα του καβγά μεταξύ των παικτών μπήκαν μέσα και ξυλοφόρτωσαν όποιον παίκτη του ΠΑΟ έβλεπαν μπροστά τους... Ειδικά ο Μποντίρογκα έφαγε πολύ ξύλο...

ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΦΡΟΥΣ


bball.gif


Δεν το θυμάμαι αυτό με τους μπραβους, με τον Τομιτς θυμάμαι
Και στο τέλος απ' ότι θυμάμαι οι του Παο είχαν ξηλώσει το μισό Σεφ!
AZ1980
QUOTE(frenchman7 @ May 18 2012, 08:39 ) *
Δεν το θυμάμαι αυτό με τους μπραβους, με τον Τομιτς θυμάμαι
Και στο τέλος απ' ότι θυμάμαι οι του Παο είχαν ξηλώσει το μισό Σεφ!


Mε τον Τόμιτς είχε ξεκινήσει η φάση, που κοπάνησε τον Μποντίρογκα την ώρα που αυτός προσπαθούσε να χωρίσει Λάζαρο Παπαδόπουλο και Ριζασέ... Ακολούθησε απίστευτο ξύλο του Μποντίρογκα στον Τόμιτς, μετά ήρθε ο μακαρίτης Φόρντ και άρχισε τον Ντέγιαν στα κλωτσομπουνίδια, και ακολούθησε απίστευτη κλωτσοπατινάδα όλοι εναντίον όλων... Κάπου εκεί μπήκαν και τα παλικάρια που ανέφερα... Κάποιοι πιάσαν τον Σέρβο του ΠΑΟ που σύντομα βρέθηκε στο παρκέ ξάπλα να μετράει μελανιές, άλλοι τον Καλαιτζή, έπεσε γενικά πολύ ξύλο... Το ξήλωμα του ΣΕΦ από τους πρασινόκαφρους μετά δε το θυμάμαι, αλλά είναι πλέον του βεβαίου πως έτσι θα γινε, άλλωστε ελάχιστες είναι οι φορές που ΔΕΝ έχουν καταστρέψει ότι βρίσκουν στο δρόμο τους...

ΕΛΕΟΣ



bball.gif
pete7
τι εγινε στα αληθεια σιγα μην το μαθουμε εννοω ποιος τα εκανε αυτα

πρωταθλητης γραφει οτι οι παικτες μια χαρα τιποτα δεν παθανε ουτε γρατσουνια

η πρασινη βγαζει τα εκτροπα του σεφ αλλα ξεχνα τα δικα του

μην γινω κακος αλλα φοβαμαι οτι ηταν στημενα τωρα απο ποιον δεν λεω αλλα λεω την γνωμη μου
Zoys
http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/2...yn-ti-bia%C2%BB

Δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι δεν θα καταλάβουν ποτέ ότι η βία και ο χουλιγκανισμός δεν ξεχωρίζονται από χρώματα και ομάδες, αλλά είναι ένας εννιαίος εχθρός για το σύνολο του αθλητισμού. Δυστυχώς, η οικογένεια Γιαννακόπουλων έδειξε ξανά με τις δηλώσεις της τη μικρότητα της.
pete7
εγω τα βαζω με τον παο οχι τους φιλους για το λογο αυτο
οι δικοι μας ουτε μιλανε κ ειμαι μαζι τους κ δεν θελω ποτε να γινουν μαρινακης κοκκαλης γιαννακοπουλος
φοβαμαι ειναι παιχνιδι να τους διωξουν κ το βλεπουμε χρονια τωρα,φαινεται δεν θελουν ησυχους

αυτο φανηκε στο ποδοσφαιρο με παναιτωλικο οπου για ιδιο λογο φευγει κωστουλας
την ομαδα την κυνηγουσαν ολο το χρονο
ενας συλογος υγιειης

δυστηχως αν δεν εισαι λαμογιο δεν ζεις εδω
saou
Πάντως όποιος ήτανε στην Πόλη και μύρισε λίγο την ατμόσφαιρα, κατάλαβε ότι ήταν αναμενόμενες οι μανούρες στους τελικούς...

Δημιουργήθηκε κλίμα ιδανικό για τραμπουκισμούς, ακόμα και για εκμετάλλευση της όλης κατάστασης, αν πχ υποθέσουμε ότι τα χθεσινά ήταν εκ του πονηρού...
pete7
στημενο ηταν εννοειται
μερες που ζουμε κ με αυτα που εχουμε δει το λεω οτι ηταν στημενα

απο πολιτεια εννοω στημενο
Quincy
Έχω απογοητευτεί-ξενερώσει τόοοοσο πολύ μ αυτά και μ αυτά που αναρωτιέμαι αν αξίζει να ασχοληθείς πλέον. Περίμενα χτες να δω τον αγώνα, τον πανηγυρισμό του Ευρωπαικού, την ομάδα μου να κερδίζει, και αντ' αυτού κατέληξα να ασχολούμαι με το ποιός πέταξε την πέτρα, ποιός φταίει, αν θα γίνουν τελικά οι τελικοί και πως κι όλα αυτά τα ωραία. Με το μπάσκετ μια φορά κανείς δεν ασχολήθηκε...

Η διοίκηση του Ολυμπιακού κοιτάει να βγάλει την ουρά της απ έξω
Η διοίκηση του Παναθηναικού το ίδιο
Ο Φασούλας βγήκε και είπε ότι έφταιγε η αστυνομία που δεν είχε λάβει μέτρα (εκεί έχουμε καταντήσει, να κατηγορούμε τους μπάτσους σε ένα ΑΘΛΗΤΙΚΟ γεγονός)
Άλλοι προσπαθούν να βρουν λύσεις ενώ ξέρουν ότι και το 2040 τα ίδια θα γίνονται

Με το μπάσκετ πάντως δεν ασχολείται κανείς.. Έχει χαθεί η ουσία μάγκες. Περιμέναμε αυτούς τους αγώνες 1 σεζόν, κι αντί να μιλάμε τώρα για τον "χθεσινό αγώνα" καθόμαστε κι ασχολούμαστε με τις πέτρες/κροτίδες/μπουκάλια των κάφρων...
damian
οκ άντε να πώ λαλακία το ποστ μου και ότι θα ήταν πολύ πολύ τραβηγμένο αλλά ρε παιδιά τώρα αυτοί εδώ


φαίνονται άτομα που ταιριάζουν με την περιγραφή αυτή?
http://basketnet.gr/main/1/a1/articles/1/k...s-diloseis.html

επίσης ήταν τόσο σοκαρισμένοι οι παίκτες του πάο που οι μισοί τουιτάρανε......ενώ οι συνάδελφοι και φίλοι τους ήταν αιμόφυρτοι...

+ ότι το παιχνίδι ματαιώθηκε ελαφρά τη καρδία
+ το ότι δεν έγινε το παιχνίδι σίγουρα πρώτα από όλα γ..αει το άθλημα αλλά αυτοί που έφαγαν το κρύο λουτρό ήταν οι φίλαθλοι του ολυμπιακού που περίμεναν να αποθεώσουν την ομάδα....


Εσείς δε βλέπετε πολλά παράδοξα στην ιστορία αυτή?
pete7
αυτο λεω απο χθες οτι προβοκατσια αλλα πηγανε να με φανε

την γνωμη μου ειπα,δεν ειμαι σιγουρος αλλα λεω απο την αρχη οτι ειναι λιγο περιεργα
rchos
αυτο που μαλλον δεν αντιλαμβανεστε ειναι οτι και προβοκατσια να ειναι δεν εχει καμια σημασια

καμια απολυτως.

το ιιδιο αρρωστημενο συστημα που αφηνει 5 τυπους να επτιθονται σε λεωφορειο με πετρες αφηνει και οποιον θελει να κανει προβοκατσια.

επισης μιας και ειμαστε και πονηροι.

γιατι να μην ειναι προβοκατσια αλλα απο αλλη ομαδα ανθρωπων και οχι απο παναθηναικο...
pete7
αυτο λεω δεν ειπα οτι ειναι παο αλλο ο καθενας μπορει σε τετοια εποχη που ζουμε κ την ελλαδα να την κυνηγουν

ο καθενας θα μπορουσαε να ειναι κ οχι ο παο κ οσφπ
πολλα εχουμε δει δυστηχως
vastravoud
Οπότε αν ήταν στημένο, τότε εντοπίσαμε το πρόβλημα, όλα τα υπόλοιπα είναι καλώς καμωμένα και είμαστε οκ, σωστά;

Ο Παναθηναϊκός είχε απείρως περισσότερες πιθανότητες να κερδίσει χτες με τον Ολυμπιακό σε "νιρβάνα", παρά σε επόμενο ματς με την ομάδα του συσπειρωμένη. Προφανώς και θα ήμουν τρελός να ισχυριστώ ότι το έκανε ο επίσημος Ολυμπιακός(ούτε κατά διανοια!), απλώς είναι εξίσου παρανοϊκό να το έκανε και ο Παναθηναϊκός, η Μοσάντ, η CIA ή οι Γκρίζοι Λύκοι και κάποιος από τους κακούς που πάντα επιβουλεύεται τον επίγειο παράδεισο που λέγεται Ελλάδα.

Ας σταματήσουμε να βλέπουμε φαντάσματα και ας παραδεχτούμε ότι υπάρχει ΠΡΟ-ΒΛΗ-ΜΑ.
pete7
υπαρχει προβλημα χρονια αλλα ποτε δεν τα ελυσαν
εδω δεν λυνουν αλλα θα λυσουνα αυτα,αφου δεν θελουν,αν ηθελαν τα ελυναν,καποιους τους βολευει αυτο που γινεται
Zephyr
QUOTE(pete7 @ May 18 2012, 11:46 ) *
αυτο φανηκε στο ποδοσφαιρο με παναιτωλικο οπου για ιδιο λογο φευγει κωστουλας
την ομαδα την κυνηγουσαν ολο το χρονο
ενας συλογος υγιειης

δυστηχως αν δεν εισαι λαμογιο δεν ζεις εδω


offtopic.gif
Πατριώτης είσαι ρε pete7 biggrin.gif ?
Οι λόγοι που φεύγει ο Κωστούλας δεν είναι τόσο απλοί. Σίγουρα ο Παναιτωλικός ήταν από τα πιο υγιή σωματεία αλλά δεν έφταιξε μόνο το ότι ο Πρόεδρος πήγαινε με τον σταυρό στο χέρι. Σίγουρα πάντως αν είχε ενταχθεί στο "σύστημα" θα σώζονταν η ομάδα, αλλά τι να λέμε τώρα...



pete7
QUOTE(Zephyr @ May 18 2012, 13:05 ) *
offtopic.gif
Πατριώτης είσαι ρε pete7 biggrin.gif ?
Οι λόγοι που φεύγει ο Κωστούλας δεν είναι τόσο απλοί. Σίγουρα ο Παναιτωλικός ήταν από τα πιο υγιή σωματεία αλλά δεν έφταιξε μόνο το ότι ο Πρόεδρος πήγαινε με τον σταυρό στο χέρι. Σίγουρα πάντως αν είχε ενταχθεί στο "σύστημα" θα σώζονταν η ομάδα, αλλά τι να λέμε τώρα...


πατριωτης ναι
κριμα για την ομαδα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.