Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός 2009-10 / Επικαιρότητα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
rankin
QUOTE(colonel gomelsky @ Nov 10 2009, 14:29 ) *
offtopic.gif

Καλά ρανκιν δε χρειάζονταν να κάνεις αυτό το σχόλιο για να καταλάβουμε την παντελή έλλειψη γούστου που σε διακρίνει. Εδώ δε σ αρέσει η Ζέτα.... evilmonkey.gif

smiley.gif

με βάση τα λεγόμενα σου, τα xxxxxxxl παντελόνια και οι γραβάτες με τον Μπαγκς Μπάνι, πάνε παρέα με τη Ζέτα

Απο την άλλη, ένας μποέμ ροκ τύπος σαν και εμένα, δεν μπορεί ούτε να ντύνεται σαν τους Γιαννακόπουλους, ούτε να του αρέσει η Ζέτα.. Πάνε μαζί μερικά πράγματα! tongue.gif
vastravoud
Κατ' αρχήν, η σκηνή με τους αφους να προσπαθουν να μαζέψουν παντελόνια, σώβρακα, πουκάμισα και ζώνες νομίζω κερδίζει μια θέση στο πάνθεον....

Πέρα από την πλάκα, το ΤΡΙΣΆΘΛΙΟ δημοσιογραφικό συνάφι κάλλιστα μπορεί να πάρει ένα (καλόγουστο) καλαμπουράκι και να το ανάγει σε δήλωση μεγάλης σημασίας
colonel gomelsky
Ξέρει κανείς αν θα ανοίξουν οι πτυσσόμενες στο ΣΕΦ για το ντέρμπι; Πέρυσι πάντως φάνηκε πως δεν ήταν και ότι καλύτερο σαν σκέψη. Νομίζω αυξάνουν τη χωρητικότητα κατά 1500 θέσεις. Δε θεωρώ ότι αξίζει
newpower2020
Δεν νομίζω πέρυσι δεν το έκλεισαν άρον άρον για τους τελικούς μετά τον ψιλοχαμό του 1ου τελικού?Δεν νομίζω η αστυνομία να μπορεί να εγγυηθεί την ασφάλεια του αγώνα σε τέτοια περίπτωση.Προσφέρουν πολλά οι ξύλινες κερκίδες γιατί οι αντίπαλοι παίχτες νοιώθουν την ανάσα των θεατών, επηρεάζοντας τους θεωρητικά περισσότερο.Τώρα το ΣΕΦ χωρίς ξύλινες μοιάζει ολίγόν με το ποδόσφαιρο του ΟΑΚΑ.Είτε υπάρχουν φίλαθλοι είτε όχι είναι πολύ μακριά απ'τον αγωνιστικό χώρο για να νοιώσουν κάτι οι αντίπαλοι.

Και κάτι άσχετο.Ο Ουάφερ γύρισε?
Redalert
QUOTE(newpower2020 @ Nov 10 2009, 18:14 ) *
Και κάτι άσχετο.Ο Ουάφερ γύρισε?


Σημερα γυριζει....
Οσο αναφορα τις ξυλινες ειχαν πει μετα τα περσινα οτι δεν θα τις ξαναβαλουνε!
Razorblade Fish
Και τον πηρα και στο fantasy...Κριμα...
http://redplanet.gr/html/ent/697/ent.260697.asp
apkat
Kριμα ο Τσιλς και ειναι κρισιμο παιχνιδι..θα χρειαζοταν πολυ αυριο..Ο Ουειφερ πλεον απολυτως απαραιτητος..

Εχουμε και τραγικη παραδοση με την Εφες..Ελπιζω να τα καταφερουμε..
papaki_PAO
Την Τετάρτη ο Ουέιφερ
"Τελειωμό δεν έχουν τα προβλήματα για τους «ερυθρόλευκους». Αφού νόσησε ο Τζος Τσίλντρες, ο Βον Ουέιφερ ειδοποίησε ότι θα έρθει στη χώρα μας το πρωί της Τετάρτης επειδή ήθελε να σταθεί στα πλευρό του πατέρα του μετά το θάνατο του παππού του.

Αυτό από τη μια είναι ανθρώπινο, αλλά από την άλλη αφήνει ξεκρέμαστο τον Παναγιώτη Γιαννάκη που σίγουρα δεν μπορεί να υπολογίζει σε μεγάλη βοήθεια από τον Αμερικανό. Με δεδομένο και το γεγονός ότι ο Μπουρούσης θα παίξει μεν, αλλά έχει χάσει έδαφος, οι απουσίες του Ολυμπιακού στο παιχνίδι με την Εφές θα είναι τρεις και το βάρος θα πέσει στον Γιοτάμ Χαλπερίν. "

Από superbasket.gr
apkat
Χαχαχα..Με τον Ουειφερ τωρα αρχιζουν τα ωραια..Πλεον και εγω πιστευω οτι δεν θα βγαλει την χρονια..

vastravoud
Δυστυχώς φαίνεται πως δεν υπάρχει σωτηρία γι' αυτή τη χώρα sad.gif
spysta
ΟΣΚΑΡ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑΣ για ακομα μια φορα στην πιο ατυχη ομαδα της Ευρωπης .. keep walking thumbsup.gif

Λιγο απο την δικη μας γκαντεμοσυνη να στελναμε σε ΠΑΟ,Σιενα,Μπαρτσα,Ρεαλ,ΤΣΣΚΑ και θα πανηγυριζαμε το TRIPLE CROWN απο τωρα .
-Πεκοβιτς με 40 πυρετο στο φιναλ 4 στυλ Μπουρουση
-Ναβαρο,Μακινταιρ με γαστρεντεριτιδα στο φιναλ 4
-Λορμπεκ με πονους στη μεση αλα Βουισιτς στο φιναλ 4
-Διαμαντιδης διαστρεμμα και εξω στο 3ο τελικο της Α1 αλα Παπαλουκα περυσι κτλ κτλ κτλ κτλ
-Λανκτον με Η1Ν1 κολλαει Σισκα και Χολντεν 3 ημερες πριν το φιναλ 4
-Μπουλοκ,Χανσεν με τενοντιτιδα (ειχε γινει πολυ της μοδας περυσι με Παργκο,Γκρηρ,Μπουρου)

ωραια πραγματα


colonel gomelsky
QUOTE(spysta @ Nov 10 2009, 19:52 ) *
ΟΣΚΑΡ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑΣ για ακομα μια φορα στην πιο ατυχη ομαδα της Ευρωπης .. keep walking thumbsup.gif

Λιγο απο την δικη μας γκαντεμοσυνη να στελναμε σε ΠΑΟ,Σιενα,Μπαρτσα,Ρεαλ,ΤΣΣΚΑ και θα πανηγυριζαμε το TRIPLE CROWN απο τωρα .
-Πεκοβιτς με 40 πυρετο στο φιναλ 4 στυλ Μπουρουση
-Ναβαρο,Μακινταιρ με γαστρεντεριτιδα στο φιναλ 4
-Λορμπεκ με πονους στη μεση αλα Βουισιτς στο φιναλ 4
-Διαμαντιδης διαστρεμμα και εξω στο 3ο τελικο της Α1 αλα Παπαλουκα περυσι κτλ κτλ κτλ κτλ
-Λανκτον με Η1Ν1 κολλαει Σισκα και Χολντεν 3 ημερες πριν το φιναλ 4
-Μπουλοκ,Χανσεν με τενοντιτιδα (ειχε γινει πολυ της μοδας περυσι με Παργκο,Γκρηρ,Μπουρου)

ωραια πραγματα


Αντιλαμβάνομαι ότι αστειεύεσαι, αλλά σε ομάδες που κοστίζουν κοντά 40 μύρια (ΠΑΟ, ΟΣΦΠ) οι τραυματισμοί -όσο σημαντικοί κι αν είναι- δεν αποτελούν (σημαντική τουλάχιστον) δικαιολογία. Και ο ΠΑΟ έχει τραυματισμούς, η ΤΣΣΚΑ παίζει χωρίς Σμόντις, η Μπάρτσα δεν έχει Ναβάρο και Μπαζίλε κτλ κτλ.
il postino
QUOTE(spysta @ Nov 10 2009, 19:52 ) *
ΟΣΚΑΡ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑΣ για ακομα μια φορα στην πιο ατυχη ομαδα της Ευρωπης .. keep walking thumbsup.gif

Λιγο απο την δικη μας γκαντεμοσυνη να στελναμε σε ΠΑΟ,Σιενα,Μπαρτσα,Ρεαλ,ΤΣΣΚΑ και θα πανηγυριζαμε το TRIPLE CROWN απο τωρα .
-Πεκοβιτς με 40 πυρετο στο φιναλ 4 στυλ Μπουρουση
-Ναβαρο,Μακινταιρ με γαστρεντεριτιδα στο φιναλ 4
-Λορμπεκ με πονους στη μεση αλα Βουισιτς στο φιναλ 4
-Διαμαντιδης διαστρεμμα και εξω στο 3ο τελικο της Α1 αλα Παπαλουκα περυσι κτλ κτλ κτλ κτλ
-Λανκτον με Η1Ν1 κολλαει Σισκα και Χολντεν 3 ημερες πριν το φιναλ 4
-Μπουλοκ,Χανσεν με τενοντιτιδα (ειχε γινει πολυ της μοδας περυσι με Παργκο,Γκρηρ,Μπουρου)

ωραια πραγματα

ξεχασες σαρας , σπανουλη ,φωτση , μπατιστ , τεπιτς , ρουμπιο , μπαζιλε , φραν ,μορις , πριγκιονι , βελιτσκοβιτς , ρεγιες , στοουνρουκ , ντορμεκαντ , χοκινς , σατο και αλλους πολλους................
kotzito
Περασε στα ψιλα,αλλα η επιτροπη επιλυσης αθλητικων διαφορων δικαιωσε τον Ολυμπιακο στην υποθεση Ματσιγιαουσκας,που σημαινει οτι το συμβολαιο του λυθηκε με υπαιτιοτητα του Λιθουανου.Ετσι απαλλαχθηκαμε οριστικα μαλλον απο τα εκατομμυρια του συμβολαιου του.


Υ.Γ. Προσωπικα παντως θα ηθελα τον Ματσε στην ομαδα τωρα,αν ειναι σε επιπεδο να παιξει το μπασκετ που εχει δειξει οτι ξερει.Ειδικα τωρα που δεν εχουμε σουτερ.
rankin
QUOTE(kotzito @ Nov 13 2009, 08:59 ) *
Περασε στα ψιλα,αλλα η επιτροπη επιλυσης αθλητικων διαφορων δικαιωσε τον Ολυμπιακο στην υποθεση Ματσιγιαουσκας,που σημαινει οτι το συμβολαιο του λυθηκε με υπαιτιοτητα του Λιθουανου.Ετσι απαλλαχθηκαμε οριστικα μαλλον απο τα εκατομμυρια του συμβολαιου του.


Υ.Γ. Προσωπικα παντως θα ηθελα τον Ματσε στην ομαδα τωρα,αν ειναι σε επιπεδο να παιξει το μπασκετ που εχει δειξει οτι ξερει.Ειδικα τωρα που δεν εχουμε σουτερ.

Εαν είναι τελεσίδικη και μη-εφέσιμη η απόφαση, ο Μάτσας θα τραβάει τα μαλλιά του για την απόφαση του να διεκδικήσει τα χρήματα του συμβολαίου του μέχρι τέλους, και να μην πάει σε συμβιβασμό και να ψάξει αλλού για ομάδα.. Τώρα θα έπαιζε κάπου και θα έβγαζε και κάποια χρήματα. Ίσως να είναι μια κλασική περίπτωση "όποιος θέλει τα πολλά, χάνει και τα λίγα"

Όσον αφορά το δεύτερο σκέλος, το ότι θα τον ήθελες στην ομάδα, σε ρωτώ:
-και ποια ομάδα δεν θα ήθελε τον καλό Μάτσας στην σύνθεση της;;;
Από την άλλη όμως, γιατί κανείς δεν πίεσε να τον πάρει όλον αυτό το καιρό που τα έχει σπάσει με τον Ολυμπιακό;; (μονο κάτι για την Πρόκομ είχε ακουστεί)

Δεν γνωρίζω προσωπικά σε τι κατάσταση είναι ο παίχτης, αλλά αμφιβάλω ότι μπορεί να προσφέρει σε ομάδα που διεκδικεί ευρωλίγκα.. Κρίμα
Redalert
QUOTE(rankin @ Nov 13 2009, 11:07 ) *
Δεν γνωρίζω προσωπικά σε τι κατάσταση είναι ο παίχτης, αλλά αμφιβάλω ότι μπορεί να προσφέρει σε ομάδα που διεκδικεί ευρωλίγκα.. Κρίμα


Απο τον Χαλπεριν παντως που φοβαται τον ισκιο του ...χειροτερος δεν θα ηταν!!!
leonkalf
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΚΑΕ:
"Με την υπ' αρ. 25/2009 απόφασή της η Δευτεροβάθμια Επιτροπή Επίλυσης Οικονομικών Διαφορών Αμειβομένων Καλαθοσφαιριστών (Β΄ ΕΕΟΔΑΚ) δέχθηκε ομόφωνα (με ψήφους 5 - 0) την προσφυγή της ΚΑΕ Ολυμπιακός κατά του αθλητή Arvydas Macijauskas και αναγνώρισε τελεσίδικα τη λύση του μεταξύ της ΚΑΕ και του αθλητή συμβολαίου από 1ης Σεπτεμβρίου 2008 με υπαιτιότητα του αθλητή για σπουδαίο λόγο αναγόμενο σε βαριά αμέλειά του που επέφερε το σοβαρό τραυματισμό του την 16.8.2008 εκτός αγωνιστικών υποχρεώσεων της ομάδας.

Η ΚΑΕ Ολυμπιακός, θεωρεί, ότι τo εξαντλητικά αναλυτικό σκεπτικό της απόφασης αυτής συνιστά πλήρη δικαίωση των θέσεών της.

Η ΚΑΕ Ολυμπιακός εύχεται στον άνθρωπο Arvydas Macijauskas κάθε επιτυχία σε οποιαδήποτε μελλοντική επαγγελματική του ενασχόληση".


Όντως, κρίμα για τον παικταρά Μacijauskas το πως έγινε η όλη ιστορία με τον Ολυμπιακό.. Όταν το σκέφτομαι, δεν μπορώ να το χωνέψω (πως καταφέραμε να τον φέρουμε αυτόν τον παίκτη και πως δεν πήραμε τίποτα από αυτόν..) sad.gif
Ατυχία, κακοί χειρισμοί, πάει... Και όντως θα ήταν αυτό που μας λείπει..
Αχ ρε Μάτσε....
kaukasios
QUOTE(rankin @ Nov 13 2009, 10:07 ) *
Εαν είναι τελεσίδικη και μη-εφέσιμη η απόφαση, ο Μάτσας θα τραβάει τα μαλλιά του για την απόφαση του να διεκδικήσει τα χρήματα του συμβολαίου του μέχρι τέλους, και να μην πάει σε συμβιβασμό και να ψάξει αλλού για ομάδα.. Τώρα θα έπαιζε κάπου και θα έβγαζε και κάποια χρήματα. Ίσως να είναι μια κλασική περίπτωση "όποιος θέλει τα πολλά, χάνει και τα λίγα"

Όσον αφορά το δεύτερο σκέλος, το ότι θα τον ήθελες στην ομάδα, σε ρωτώ:
-και ποια ομάδα δεν θα ήθελε τον καλό Μάτσας στην σύνθεση της;;;
Από την άλλη όμως, γιατί κανείς δεν πίεσε να τον πάρει όλον αυτό το καιρό που τα έχει σπάσει με τον Ολυμπιακό;; (μονο κάτι για την Πρόκομ είχε ακουστεί)

Δεν γνωρίζω προσωπικά σε τι κατάσταση είναι ο παίχτης, αλλά αμφιβάλω ότι μπορεί να προσφέρει σε ομάδα που διεκδικεί ευρωλίγκα.. Κρίμα

δυσκολα καλη ομαδα θα ρισκαρει να τον ενταξει στο δυναμικο της,γιατι ουσιαστικα ρισκο θα ειναι μετα απο τετοιους σοβαρους τραυματισμους και απραξιας 3 ετων και παραπανω.
rankin
QUOTE(REDALERT @ Nov 13 2009, 10:31 ) *
Απο τον Χαλπεριν παντως που φοβαται τον ισκιο του ...χειροτερος δεν θα ηταν!!!

Ποιοτικά οι δυο παίχτες δεν συγκρίνονται.. Όμως, ο ένας είναι υγιής και άλλος είναι πρώην παίχτης!
Παρόλα αυτά, εγώ δεν θα διάλεγα ούτε τον ένα, ούτε τον άλλο!
Το καλύτερο για τη θέση 2, θα ήταν να μην είχε φύγει ο Ντόμερκαντ

QUOTE(kaukasios @ Nov 13 2009, 10:53 ) *
δυσκολα καλη ομαδα θα ρισκαρει να τον ενταξει στο δυναμικο της,γιατι ουσιαστικα ρισκο θα ειναι μετα απο τετοιους σοβαρους τραυματισμους και απραξιας 3 ετων και παραπανω.

Αυτό πιστεύω και εγώ.. Άρα, και για τον Ολυμπιακό θα ήταν ρίσκο
Το θέμα είναι ότι θα έπρεπε ο ίδιος να είχε σπάσει το συμβόλαιο του και να έπαιζε ήδη 1 χρόνο κάπου αλλού! Έχασε τσαμπα χρόνο (και χρήμα)
PAKMAN
Ο Ματσε θα πληρωθεί και θα το δείτε. Απλώς οι εκάσθωτε εγχώριες επιτροπές σχεδόν πάντα δικαιώνουν τις ομάδες. Σε μια εβδομάδα θα μάθουμε πως το θέμα παραπέμφθηκε στα κεντρικά της FIBA και σε περίπου 1 χρόνο θα έχουμε την απόφαση. Είναι πολλα τα λεφτά ¨Αρη .......γύρω στα 5-7 μύρια και ο φραγκοφονιάς δεν πρόκειται να τα αφήσει έτσι αμαχητή cool.gif
kotzito
QUOTE(rankin @ Nov 13 2009, 10:07 ) *
Όσον αφορά το δεύτερο σκέλος, το ότι θα τον ήθελες στην ομάδα, σε ρωτώ:
-και ποια ομάδα δεν θα ήθελε τον καλό Μάτσας στην σύνθεση της;;;
Από την άλλη όμως, γιατί κανείς δεν πίεσε να τον πάρει όλον αυτό το καιρό που τα έχει σπάσει με τον Ολυμπιακό;; (μονο κάτι για την Πρόκομ είχε ακουστεί)

Δεν γνωρίζω προσωπικά σε τι κατάσταση είναι ο παίχτης, αλλά αμφιβάλω ότι μπορεί να προσφέρει σε ομάδα που διεκδικεί ευρωλίγκα.. Κρίμα

Μα δεν ειπα οτι ο Ματσιγιαουσκας και να επεστρεφε θα ηταν στο επιπεδο που ηταν.Ετσι κι αλλιως ειπα οτι θα τον ηθελα αν μπορουσε να παιξει καλο μπασκετ.Μετα ομως απο 2 χρονια αποχης δεν νομιζω οτι θα ηταν ο παικτης που θα εβαζε 25αρες και 30αρες.Αλλα οπως ειχα πει και σε παλιοτερο ποστ,με 2-3 μηνες καλη προετοιμασια θα μπορουσε να προσφερει ενα ικανοποιητικο 15λεπτο-20λεπτο.Στο κατω-κατω δεν νομιζω οτι θα ηταν χειροτερος του Χαλπεριν.
apkat
Mε σιγουρια εγω σου λεω οτι δεν θα μπορουσε να παιξει ενα 20λεπτο στο επιπεδο του χαλπεριν..Ποσο μαλλον αν επαιζε μια φορα την εβδομαδα..
Manu7
Ε είπα και γω...Δεν μπορεί να είναι όλοι καλά όταν παίζουμε με τον Πάο...

http://www.superbasket.gr/?c=136&a=118247
manosss
QUOTE(Manu7 @ Nov 14 2009, 23:01 ) *
Ε είπα και γω...Δεν μπορεί να είναι όλοι καλά όταν παίζουμε με τον Πάο...

http://www.superbasket.gr/?c=136&a=118247


Ε αμε στο δι@ολο πια!
Για τον ματς με τον Παο ειδικα ηταν αυτο ακριβως που χρειαζομασταν
kotzito
Παντως ο φιλος που ειχε προβλεψει πριν λιγο καιρο εδω,οτι ο Χαλπεριν δεν θα αργησει να παρει θεση στην Α1 επιβεβαιωθηκε,εστω και αν εννοουσε μαλλον οτι αυτος που θα εμενε εξω θα ηταν ο Ουειφερ. wink.gif
Manu7
Γρρρρρρρρρρρρ................. sad.gif

http://www.redplanet.gr/html/ent/948/ent.260948.asp

Εντάξει δεν είναι κάτι πολύ ανησυχητικό πάντως....Αλλά είπαμε δεν χαλάει από εδώ και πέρα...Ένας τραυματισμός την ημέρα το γιατρό τον κάνει πέρα...

apkat
Δεν ανεβαινουμε και με τις καλυτερες συνθηκες πανω..Πιστευω θα ειναι πολυ δυσκολο παιχνιδι αν και εχει και ο Παοκ τα προβληματα του..

Παντως εχει πλασαριστει πολυ στον κοσμο του Παοκ σαν μεγαλη ευκαιρια το παιχνιδι και πιστευω θα εχουμε πολυ καυτη ατμοσφαιρα να αντιμετωπισουμε..Ειναι και σε καλη κατασταση ο παοκ οποτε περιμενω ενα δυσκολο παιχνιδι..Θελουμε απο τον Γιανναρο και τον Σοφο αυριο πολυ καλα παιχνιδια μιας και θα λειπει και ο Νικολα και ο Παοκ ενισχυθηκε και με τον Λαζο.
spysta
και γω πιστευω οτι το παιχνιδι αυριο ειναι πολυ δυσκολο .. η ομαδα του ΠΑΟΚ ειναι αρκετα συμπαθητικη .. ενω σο παλε θα γινεται ΧΑΜΟΣ κατι το οποιο κανει την αποστολη δυσκολοτερη (ειδικα απο τη στιγμη που θα λειπουν Μπεβερλι,Βουισιτς και με Τσιλι να εχει να παιξει 10 μερες)
Ilias7
Δυσκολο το παιχνιδι αυριο αλλα θελω να πιστευω μονο και μονο απο τη διαφορα ποιοτητας που υπαρχει αναμεσα στις 2 ομαδες ευκολα η δυσκολα να το παρουμε το παιχνιδι...Ο Παοκ θα εχει συμμαχο το κοσμο,τη ψυχολογια παρολο που εχει κανει 2 ηττες στο πρωταθλημα αλλα και τον ενθουσιαμο διοτι δεν εχει να χασει τιποτα απεναντι σε ενα ισχυροτερο του αντιπαλο...Το παιχνιδι του πρωταθληματος θα ειναι διαφορετικο πιστευω...
keraynopoylos
QUOTE(Manu7 @ Nov 15 2009, 00:01 ) *
Ε είπα και γω...Δεν μπορεί να είναι όλοι καλά όταν παίζουμε με τον Πάο...

http://www.superbasket.gr/?c=136&a=118247


Γνωμη μου ειναι οτι ο Ολυμπιακος θα ειναι καλυτερος με το Χαλπεριν, ειδικα στο παιχνιδι με τον Παναθηναικο.
Χρειαζεται ενα πιο ετοιμο και προσαρμοσμενο γκαρντ, με καλυτερο σουτ.
sakissab
Με τον ΠΑΟΚ αναμένω και εγώ δύσκολο παιχνίδι. Ας μην παρασυρθούμε από το "κατώτερο" της ομάδας. Πρέπει να παίξουμε οργανωμένα και συγκεντρωμένα για 40 λεπτά γιατί πολύ αέρα έχουν πάρει τα μυαλά τους ύστερα από τη 40άρα με τον Άρη και δε νομίζω να ξαναγίνει κατι τέτοιο.....

Χωρίς Βούισιτς δεν πονάει τόσο πολύ λόγω του ότι ο Μπουρούσης και Σόφο είναι καλά δόξα τω Θεώ...Οσον αφορά το Τσίλι, πιστεύω ότι δεν του στοιχίζει τόσο πολύ η αρρώστειά του... Με σχεδόν πλήρη ομάδα πιστεύω ότι μπορούμε να φύγουμε άνετα από εκεί!
rankin
Ο ΠΑΟΚ δεν είναι εύκολος αντίπαλος. Δεν είναι η παιδική χαρά που ήταν πέρσι, και ο κόσμος του θα βράζει. Επίσης, και ο Ολυμπιακός ακόμα δεν εμπνέει 100% εμπιστοσύνη..
Θέλει πολύ μεγάλη σοβαρότητα το σημερινό παιχνίδι για να μην βρεθούμε προ δυσάρεστων εξελίξεων.
kotzito
Σιγουρα ειναι πολυ δυσκολο παιχνιδι.Ο ΠΑΟΚ φετος ειναι ενισχυμενος και εχει στον παγκο εναν πολυ καλο προπονητη.Ειδικα αν παιξει ο Λαζαρος,θα εχουμε εναν ακομα βραχνα.Οπως ειπε και ο rankin θελει σοβαροτητα αυτο το παιχνιδι,αλλα και αυτο της Κυριακης.Πιστευω οτι οι παικτες δεν θα εχουν στο μυαλο τους τους αγωνες με Παρτιζαν και ΠΑΟ και θα παιξουν με σοβαροτητα.Αλλωστε και πριν 2 χρονια με τον ΠΑΟΚ να εχει χειροτερη ομαδα,την ειχαμε πατησει στην Πυλαια.


Υ.Γ. Το ΣΚΑΙ απεκτησε τα τηλεοπτικα δικαιωματα της ομαδας,αλλα δεν θα δειχνει ολους τους αγωνες.Λογικα θα δειξει τα ντερμπι με ΠΑΟ,Αρη,ΠΑΟΚ,ΑΕΚ,ισως 1-2 αγωνες ακομα και τα πλει-οφφ.
Ilias7
QUOTE(kotzito @ Nov 18 2009, 15:45 ) *
Υ.Γ. Το ΣΚΑΙ απεκτησε τα τηλεοπτικα δικαιωματα της ομαδας,αλλα δεν θα δειχνει ολους τους αγωνες.Λογικα θα δειξει τα ντερμπι με ΠΑΟ,Αρη,ΠΑΟΚ,ΑΕΚ,ισως 1-2 αγωνες ακομα και τα πλει-οφφ.



Το ΣΚΑΙ θα δειξει μονο τα εμπορικα παιχνιδια,ενω τα υπολοιπα θα τα δειξει το ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΤV..
Manu7
O Obradovic φυσικά τρίβει τα χέρια του...Όπως και όλοι οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού....

Ήταν 17-28 οταν είπα ότι τελείωσε το παιχνίδι.

Κάπου εκεί όμως έλαβε δράση η αρμάδα του Γιαννάκη με αυτόν μπροστάρη και κατάφερε και το έκανε το σκορ σε κάποια φάση 40-32 με το χαρακτηριστικό 5/8 τρίποντα του Πάοκ και το εξωπραγματικό 0/11 μας...

Φυσικά ότι καλό κάνουμε το βγάζει ο Παπαλουκάς...Όλοι οι άλλοι ύπνο...

Δηλαδή αν στη θέση του Έιβερι ήταν ο Σπανούλης, στου Μονρό ο Νίκολας πόσα τρίποντα θα είχαμε φάει μετά από ένα απλό σκριν???

Επίσης είναι εμφανές πόσο η ομάδα μας επηρεάζεται όταν παίζει εκτός έδρας...

Ο Πάοκ παίζει χωρίς ψηλό και είμαστε γραφικοί αν πούμε ότι λείπει ο Vujcic...Από τον Καλλέ χάνουμε...(δεν έχω τίποτα με το παιδί)
Xaroumenos loukoumas
Αγανακτώ το κέρατό της.
Έλεος.
Προπόνηση στα σουτ δεν τους κάνει ο κος Γιαννάκης;
Είναι δυνατόν; Δεύτερο σερί παιχνίδι τα ίδια χάλια;
Είναι δυνατόν; 0/11 τρίποντα; Δηλαδή θα βάλουμε ένα, και θα πάει το ποσοστό μας στο εξωπραγματικό 8,5%;
Ώρες ώρες απορώ, τι κάνουν στην προπόνηση;
Σουτ δεν κάνουν, συστήματα δε βγάζουν, περιφερειακή άμυνα δεν παίζουν, τι σκ@τ@ κάνουν στην προπόνηση;

Σορρυ για το ύφος, αλλά θα μας τρελάνει ο Γιαννάκης!
newpower2020
Βλέπω το ματς έχω χοντροξενερώσει δεν ξέρω πώς θα καταλήξει αλλά έχω να πώ το εξής μόνο με ότι σημαίνει αυτό:Πότε πραγματικά κοντέψαμε να πάρουμε πρωτάθλημα?Όταν είχαμε περιφέρεια Πέν-Μουλαομέροβιτς για λίγο δυστυχώς -Μετά Μάτσε-Ντόμερκαντ - Άκερ δηλαδή παίχτες που μπορούν να σκοτώσουν στην μέρα τους.Σήμερα η περιφέρεια μας είναι:
Παπαλουκάς - Δεν τόχει το σουτ (κάνει πολλές άλλες δουλειές το ξέρω για σουτ μιλάω μην με κράξετε!)
Μπέβερλυ - Όποτε σουτάρει μια χαρά τα πάει αλλά δεν σουτάρει συχνά(γιατί αλήθεια?)
Χαλπερίν- Τόχει το τρίποντο αλλά δεν είναι ηγέτης ρε παιδί μου,Εξαφανίζεται σε πολλά και σε κρίσιμα παιχνίδια
Τεόντοσιτς - Στη μέρα του σκοτώνει στην άλλη σκοτώνει τα στεφάνια.Είναι όμως κρυφοηγετάκος, δεν μασάει τολμάει και μαρέσει!
Ουέιφερ -Αλλού γιαλλού πάμε παρακάτω
Τσίλτρες- Πάμε παρακάτω
Βασιλό - Τον είχαμε και την χρονιά που ανέφερα
Κλέιζα - Στην μέρα του απλά σκοτώνει, γενικά πολύ καλός πιστεύω παράπονα δεν πρέπει ναχουμε από αυτόν

Πέρυσι είχαμε Γκριρ-Πάργκο τους διώξαμε κιαυτούς.Το ξέρω ότι γκρινιάζω αλλά η φετινή μας περιφέρεια για ακόμα μία χρονιά δεν είναι αξιόπιστη(ως προς το σουτ μιλάω)

ΥΓ.Η αμύνα μας είναι ολίγον παιδική χαρά σήμερα ή μου φαίνεται?Σώπα και σοβάρεψε στο τέλος

ΥΓ2.Γειά σου ρε Τεόντοσιτς!
kseplenhs
παπαλουκάς.... w00t.gif

μόνο αυτό θα μου μείνει απο το σημερινό...
colonel gomelsky
Πολύ καλό παιχνίδι από τον Παπαλουκά. Ο Μπουρούσης κι αυτός εξαιρετικός. Ο ΟΣΦΠ αμυντικά είναι κακός (με εξαίρεση το 4ο δεκάλεπτο). Συμφωνούμε όλοι ότι ο φετινός ΠΑΟΚ είναι καλή ομάδα, αλλά αυτό δε νομίζω ότι δικαιολογεί τέτοια εικόνα. Με μια τέτοια εμφάνιση ο ΟΣΦΠ πόσο θα έχανε από ΠΑΟ, Ρεάλ, Μπάρτσα κτλ κτλ; Αυτό νομίζω ότι πρέπει να προβληματίσει τους φίλους του ΟΣΦΠ: Η μεγάλη ψαλίδα ανάμεσα στην καλύτερη και τη χειρότερη εμφάνιση.

themoss
Στγχωρεστε με αλλα εχω την εντυπωση οτι ο Ολυμπιακος αν παρουσιασει αυτην την εικονα με αντιπαλους επιπεδου Euroleague θα εχει σοβαροτατο προβλημα. Ακομα και σημερα αν δεν μιλουσε η πολυ μεγαλη κλαση 1-2 παιχτων θα εχανε. Στην πραγματικοτητα θεωρω πως δεν αξιζε καν τη νικη που πηρε σημερα και το ματς χαθηκε απο κακες επιλογες του Παοκ.
kseplenhs
QUOTE(themoss @ Nov 18 2009, 21:37 ) *
Στγχωρεστε με αλλα εχω την εντυπωση οτι ο Ολυμπιακος αν παρουσιασει αυτην την εικονα με αντιπαλους επιπεδου Euroleague θα εχει σοβαροτατο προβλημα. Ακομα και σημερα αν δεν μιλουσε η πολυ μεγαλη κλαση 1-2 παιχτων θα εχανε. Στην πραγματικοτητα θεωρω πως δεν αξιζε καν τη νικη που πηρε σημερα και το ματς χαθηκε απο κακες επιλογες του Παοκ.



αντίστοιχα μπορεί να πει κάποιος οτι ο παοκ ήταν μπροστά στο σκορ απο κακές επιλογές του ολυμπιακού...tongue.gif

πάντως νομίζω πως είναι λίγο οff το "δεν άξιζε τη νίκη".άλλο το ότι έπαιξε άσχημα και άλλο το οτι δεν άξιζε καν να κερδίσει...
themoss
QUOTE(kseplenhs @ Nov 18 2009, 19:43 ) *
αντίστοιχα μπορεί να πει κάποιος οτι ο παοκ ήταν μπροστά στο σκορ απο κακές επιλογές του ολυμπιακού...tongue.gif

πάντως νομίζω πως είναι λίγο οff το "δεν άξιζε τη νίκη".άλλο το ότι έπαιξε άσχημα και άλλο το οτι δεν άξιζε καν να κερδίσει...


Ο Ολυμπιακος ειναι αυτος που πρεπει να επιβαλλει το ρυθμο του και το παιχνιδι του, αντιθετα σημερα κυνηγουσε σε ολο το ματς , με αυτο το σκεπτικο το ανεφερα ως "σχημα λογου". Προφανως απ'τη στιγμη που κερδισε ηταν τελικα καλυτερος.
spysta
επιθετικα ο ΟΣΦΠ εκανε ΣΩΣΤΕΣ επιλογες απο την αρχη του παιχνιδιου .. που δεν του βγηκαν .. ειχε τουλαχιστον 6-7 χαμενα ΕΛΕΥΘΕΡΑ τριποντα στην αρχη ..
αμυντικα επισης δεν ηταν κακος οσο θεωρειται πολλοι .. ο ΠΑΟΚ ευτυχησε να βαλει κατι απιθανα τριποντα κρεμασμενα .. και οταν παιζεις τετοιους ειδους μπασκετ και σου κατσει το παιχνιδι παρασερνεται και η αντιπαλη ομαδα στο ρυθμο σου ..

βαλτε επισης τις απουσιες των Μπεβερλι (μανουλα για να τον στειλει πανω στον Ειβερι πχ),Βουισιτς (εχει ανεβει αρκετα) και ουσιαστικα Τσιλι που ηταν με γριπη κανα 10ημερο ..

με ενα φυσιλογικο ποσοστο στα τριποντα του πρωτου ημιχρονου (0/12) ο ΟΣΦΠ θα ηταν 7-8 ποντους μπροστα.

##Αμφιβαλλω κατα ποσο ο ΠΑΟ η Ρεαλ και η Μπαρτσα που ανεφερε ο colonel gomelsky .. θα επαιζαν ''ΠΟΛΥ'' καλυτερα στο αντιστοιχο παιχνιδι .. και αυτο γιατι ο ΠΑΟΚ ειναι μια καλη ομαδα με καλο υλικο μεσα σε μια καυτη εδρα .. οποτε και η υποτιθεμενη συγκριση με το ποσο θα εχανε ο ΟΣΦΠ απο αυτες τις ομαδες ειναι ακυρη

rankin
Εγώ τα είχα πει πως θέλει σοβαρότητα... Μέχρι να αποφασίσουν να σοβαρευτούν, ιδίως στην άμυνα, ο ΠΑΟΚ έκανε ότι ήθελε, και επειδή το μπάσκετ είναι άθλημα ψυχολογίας, δεν μπορείς να αφήνεις τον αντίπαλο να σε καβαλάει στο σκορ και να τα γράφει απο παντού..
Απο την άλλη, όταν στο τέλος καβάλησε ο Ολυμπιακός στο σκορ, άλλαξε το σκηνικό. Άρχισε να τα σπάει ο ΠΑΟΚ και να τα γράφει όλα ο Ολυμπιακός..
Συμπερασματικά, νομίζω πως αν ο Ολυμπιακός ήταν σοβαρός όταν πέρασε με +11, θα είχε καθαρίσει εύκολα το ματς.. Αντί αυτού, ο Γιαννάκης δοκίμασε να κάνει όλων μας το χατήρι, πέρασε τον εκτός τόπου και χρόνου Ουέιφερ, και η ομάδα έχασε εντελώς την συνοχή της..
Φυσικά, με το σκορ στο +11 καλά έκανε και τον έβαλε, αλλά η αντίδραση της ομάδας στην αντεπίθεση του ΠΑΟΚ ήταν αστεία...

Δεν θέλω να πω κάτι παραπάνω για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός ακόμα φανερά ψάχνεται και ώρες ώρες θυμίζει ομάδα σε περίοδο προετοιμασίας.. Ειδικά με γρήγορα αντίπαλα γκαρντ, πελαγοδρομεί.. Τι να πω; Είναι γεγονός πως έχουν αργά πόδια οι περιφερειακοί μας στην άμυνα, αλλά και αυτό το κακό παραπάει και πρέπει να δοθεί μια λύση

Παπαλουκάς-Μπουρούσης-Κλέιζα-Τεόντοσιτς έσωσαν την παρτίδα.. Καλός και ο Χαλπ..
kseplenhs
QUOTE(rankin @ Nov 18 2009, 22:00 ) *
Εγώ τα είχα πει πως θέλει σοβαρότητα... Μέχρι να αποφασίσουν να σοβαρευτούν, ιδίως στην άμυνα, ο ΠΑΟΚ έκανε ότι ήθελε, και επειδή το μπάσκετ είναι άθλημα ψυχολογίας, δεν μπορείς να αφήνεις τον αντίπαλο να σε καβαλάει στο σκορ και να τα γράφει απο παντού..
Απο την άλλη, όταν στο τέλος καβάλησε ο Ολυμπιακός στο σκορ, άλλαξε το σκηνικό. Άρχισε να τα σπάει ο ΠΑΟΚ και να τα γράφει όλα ο Ολυμπιακός..
Συμπερασματικά, νομίζω πως αν ο Ολυμπιακός ήταν σοβαρός όταν πέρασε με +11, θα είχε καθαρίσει εύκολα το ματς.. Αντί αυτού, ο Γιαννάκης δοκίμασε να κάνει όλων μας το χατήρι, πέρασε τον εκτός τόπου και χρόνου Ουέιφερ, και η ομάδα έχασε εντελώς την συνοχή της..
Φυσικά, με το σκορ στο +11 καλά έκανε και τον έβαλε, αλλά η αντίδραση της ομάδας στην αντεπίθεση του ΠΑΟΚ ήταν αστεία...

Δεν θέλω να πω κάτι παραπάνω για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός ακόμα φανερά ψάχνεται και ώρες ώρες θυμίζει ομάδα σε περίοδο προετοιμασίας.. Ειδικά με γρήγορα αντίπαλα γκαρντ, πελαγοδρομεί.. Τι να πω; Είναι γεγονός πως έχουν αργά πόδια οι περιφερειακοί μας στην άμυνα, αλλά και αυτό το κακό παραπάει και πρέπει να δοθεί μια λύση

Παπαλουκάς-Μπουρούσης-Κλέιζα-Τεόντοσιτς έσωσαν την παρτίδα.. Καλός και ο Χαλπ..


δεν νομίζω πως φταίει ο γουέιφερ για το σερί του παοκ.εντάξει ήταν εκτός τόπου και χρόνου.εγώ το εστιάζω περισσότερο στο αποτυχημένο δίδυμο σοφο-μπουρούσης που όταν έπαιξαν μαζί στην 5αδα ο ένας μπερδευόταν στα πόδια του άλλου με τελικό αποτέλεσμα ο μπουρούσης να βαράει τρίποντα και ο σοφοκλής να κατασκηνώνει στη ρακέτα χωρίς λόγο

ειδικά ο σχορτσιανίτης ώρες ώρες ήταν εκνευριστικός.και στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο κατάφερε να αποσυντονίσει και τον μπουρούση που μαζί με τον παπαλουκά μέχρι τότε στήνανε πολύ αποτελεσματικά pick n roll.
ο σοφοκλής βαριόταν να σκρινάρει,δεν κοίταγε τις κινήσεις των συμπαικτών του και έβγαινε στην κορυφή χωρίς λόγο και αιτία.

πάλι καλά που βγήκε και πήρε μπρος ο μπουρούσης...
tzagasdog
για μενα καλοι ειμασταν σημερα...
απλα δεν ειχαμε τις απαραιτητες δυναμεις (το ειπε και ο ρανκιν, σαν να ειμασταν καπως "πιασμενοι") και φανηκε αυτο ειδικα στην αμυνα...
ισως ο Γιαννακης να πρεπει να εφαρμοσει τακτικες Γκερσον και να βαζει γιουχες στα μικροφωνα του Σεφ στη διαρκεια της προπονησης... (μπας και εχουμε καλυτερα ποσοστα εκτος εδρας...)
γενικα εκτος εδρας ειμαστε καπως...
τεσπα τελος καλο ολα καλα εχουμε δυσκολο προγραμμα στη συνεχεια και θελει προσοχη το ολο θεμα.
thrylos7
Υπάρχει topic για την Α1. Τα πρόσφατα posts μεταφέρθηκαν εκεί.

Edit: Οκ, βάλ'τε το στα πιο "επιτυχημένα" posts. 40.gif
tsouras o.a.c
QUOTE(kseplenhs @ Nov 18 2009, 22:11 ) *
δεν νομίζω πως φταίει ο γουέιφερ για το σερί του παοκ.εντάξει ήταν εκτός τόπου και χρόνου.εγώ το εστιάζω περισσότερο στο αποτυχημένο δίδυμο σοφο-μπουρούσης που όταν έπαιξαν μαζί στην 5αδα ο ένας μπερδευόταν στα πόδια του άλλου με τελικό αποτέλεσμα ο μπουρούσης να βαράει τρίποντα και ο σοφοκλής να κατασκηνώνει στη ρακέτα χωρίς λόγο

ειδικά ο σχορτσιανίτης ώρες ώρες ήταν εκνευριστικός.και στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο κατάφερε να αποσυντονίσει και τον μπουρούση που μαζί με τον παπαλουκά μέχρι τότε στήνανε πολύ αποτελεσματικά pick n roll.
ο σοφοκλής βαριόταν να σκρινάρει,δεν κοίταγε τις κινήσεις των συμπαικτών του και έβγαινε στην κορυφή χωρίς λόγο και αιτία.

πάλι καλά που βγήκε και πήρε μπρος ο μπουρούσης...


Σωστος, εαν και νομιζω οτι την φθορα με φαουλ που προκαλουσε ο σοφο δεν την καταφερνε κανενας αλλος.
με πεντε λεπτα παραπανω στο 2ο δεκαλεπτο θα ειχε αποτελειωσει την φροντλαιν του Παοκ και το ματσακι ηταν κλειδωμενο.Αλλα ο γιαννακης καταφερε να παιξουν μεχρι το τελος παικτες οπως ο Χελιγουελ και ο Ντρομπνιακ πυ ειχαν στο πρωτο 3λεπτο απο 2 φαουλ.
pain of salvation
Παιδια,παιζει κανενα megaupload σε pm?
thnx anyway
colonel gomelsky
QUOTE(spysta @ Nov 18 2009, 21:55 ) *
επιθετικα ο ΟΣΦΠ εκανε ΣΩΣΤΕΣ επιλογες απο την αρχη του παιχνιδιου .. που δεν του βγηκαν .. ειχε τουλαχιστον 6-7 χαμενα ΕΛΕΥΘΕΡΑ τριποντα στην αρχη ..
αμυντικα επισης δεν ηταν κακος οσο θεωρειται πολλοι .. ο ΠΑΟΚ ευτυχησε να βαλει κατι απιθανα τριποντα κρεμασμενα .. και οταν παιζεις τετοιους ειδους μπασκετ και σου κατσει το παιχνιδι παρασερνεται και η αντιπαλη ομαδα στο ρυθμο σου ..

βαλτε επισης τις απουσιες των Μπεβερλι (μανουλα για να τον στειλει πανω στον Ειβερι πχ),Βουισιτς (εχει ανεβει αρκετα) και ουσιαστικα Τσιλι που ηταν με γριπη κανα 10ημερο ..

με ενα φυσιλογικο ποσοστο στα τριποντα του πρωτου ημιχρονου (0/12) ο ΟΣΦΠ θα ηταν 7-8 ποντους μπροστα.

##Αμφιβαλλω κατα ποσο ο ΠΑΟ η Ρεαλ και η Μπαρτσα που ανεφερε ο colonel gomelsky .. θα επαιζαν ''ΠΟΛΥ'' καλυτερα στο αντιστοιχο παιχνιδι .. και αυτο γιατι ο ΠΑΟΚ ειναι μια καλη ομαδα με καλο υλικο μεσα σε μια καυτη εδρα .. οποτε και η υποτιθεμενη συγκριση με το ποσο θα εχανε ο ΟΣΦΠ απο αυτες τις ομαδες ειναι ακυρη


Η σύγκριση είναι υποθετική, όχι άκυρη. Πραγματικά, τώρα, αυτό με τις απουσίες το αναφέρεις σαν δικαιολογία; Ότι έλειψε ο ...Μπέβερλι;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.