Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
tzagasdog
μετά τον Ιτούδη θα μου ταίριαζε και ο Βουγιόσεβιτς για Παο. Σημαντικό είναι πόσοι και από τους γυμναστές και το υπόλοιπο stuff θα μείνουν.
vakaro
Ποιος Ιτουδης ρε παιδια; Βουγιόσεβιτς ναι, Πεδουλάκης ναι, Μαρκόπουλος ναι... Μίσσας ναι... Το θέμα είναι να στηρίξουμε την ομάδα και στις αποτυχίες που θα έρθουν στο μέλλον όπως φέτος... Καλός,χρυσός, άγιος ο Ζότς... έδωσε αλλά πήρε και πολλά. Τον τιμάμε αλλά η ΟΜΑΔΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ!
dimkots
QUOTE(vakaro @ Jun 12 2012, 19:58 ) *
Ποιος Ιτουδης ρε παιδια; Βουγιόσεβιτς ναι, Πεδουλάκης ναι, Μαρκόπουλος ναι... Μίσσας ναι... Το θέμα είναι να στηρίξουμε την ομάδα και στις αποτυχίες που θα έρθουν στο μέλλον όπως φέτος... Καλός,χρυσός, άγιος ο Ζότς... έδωσε αλλά πήρε και πολλά. Τον τιμάμε αλλά η ΟΜΑΔΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ!


Τα ονόματα που αναφέρεις (πλην του Ντούσκο) δεν συγκρίνονται με τον Ιτούδη σε ευρωπαϊκές εμπειρίες και σύγχρονο μπάσκετ. Ο Μίσσας παίζει μπάσκετ για τα τέλη της δεκαετίας του 90 (και είναι και αλήτης), ο Μαρκόπουλος θα πάει στην Ευρωλίγκα με τον Παναθηναϊκό; Χωρίς καμία διάθεση προσωπικής αντιπαράθεσης, καθαρά μπασκετικά μιλώντας, οι άνθρωποι αυτοί είναι καλοί για τον Κολοσσό. Από άποψη μπασκετικής γνώσης, ο Ιτούδης, ο Βουγιόσεβιτς και ο Πιανιτζιάνι είναι οι καλύτερες λύσεις για τον επόμενο Παναθηναϊκό χωρίς καμία αμφιβολία.
j-kidd13
QUOTE(vakaro @ Jun 12 2012, 20:58 ) *
Ποιος Ιτουδης ρε παιδια; Βουγιόσεβιτς ναι, Πεδουλάκης ναι, Μαρκόπουλος ναι... Μίσσας ναι... Το θέμα είναι να στηρίξουμε την ομάδα και στις αποτυχίες που θα έρθουν στο μέλλον όπως φέτος... Καλός,χρυσός, άγιος ο Ζότς... έδωσε αλλά πήρε και πολλά. Τον τιμάμε αλλά η ΟΜΑΔΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ!


Προτιμας Μισσα και Πεδουλακη απο τον Ιτουδη?????? blink.gif
OMG...tongue.gif
Moνο και μονο που τους ακουω για τον Παναθηναικο βγαζω πορτοκαλι σπυρακια....tongue.gif
priest
QUOTE(vakaro @ Jun 12 2012, 20:58 ) *
Ποιος Ιτουδης ρε παιδια; Βουγιόσεβιτς ναι, Πεδουλάκης ναι, Μαρκόπουλος ναι... Μίσσας ναι... Το θέμα είναι να στηρίξουμε την ομάδα και στις αποτυχίες που θα έρθουν στο μέλλον όπως φέτος... Καλός,χρυσός, άγιος ο Ζότς... έδωσε αλλά πήρε και πολλά. Τον τιμάμε αλλά η ΟΜΑΔΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ!

πεδουλακης ουτε για πλακα...

προτιμω τον προπονητη της γαλατασαραι, τον Μahmuti Oktay...

παρολαυτα περιμενετε λιγακι να δουμε αν θα συνεχισουν οι αφοι να διαθετουν μπατζετ 12εκ γτ πολλα πραγματα ισως αλλαξουν με την φυγη του ζοτς...

ALdaperan
QUOTE (dimkots @ Jun 12 2012, 21:02 ) *
Από άποψη μπασκετικής γνώσης, ο Ιτούδης, ο Βουγιόσεβιτς και ο Πιανιτζιάνι είναι οι καλύτερες λύσεις για τον επόμενο Παναθηναϊκό χωρίς καμία αμφιβολία.

Απλά να θυμίσω ότι ο Βουγιόσεβιτς πέρσι έφυγε κακήν κακώς από την cska αφού αυτή δεν πέρασε καν στο τοπ8 αν θυμάμαι καλά
Για Πιανιτζιάνι δεν σχολιάζω καν..
1000 φορές Ιτούδης
giorgos14
QUOTE(dimkots @ Jun 12 2012, 19:02 ) *
Τα ονόματα που αναφέρεις (πλην του Ντούσκο) δεν συγκρίνονται με τον Ιτούδη σε ευρωπαϊκές εμπειρίες και σύγχρονο μπάσκετ. Ο Μίσσας παίζει μπάσκετ για τα τέλη της δεκαετίας του 90 (και είναι και αλήτης), ο Μαρκόπουλος θα πάει στην Ευρωλίγκα με τον Παναθηναϊκό; Χωρίς καμία διάθεση προσωπικής αντιπαράθεσης, καθαρά μπασκετικά μιλώντας, οι άνθρωποι αυτοί είναι καλοί για τον Κολοσσό. Από άποψη μπασκετικής γνώσης, ο Ιτούδης, ο Βουγιόσεβιτς και ο Πιανιτζιάνι είναι οι καλύτερες λύσεις για τον επόμενο Παναθηναϊκό χωρίς καμία αμφιβολία.


ωραιος!επιπεδο και σωστοι χαρακτηρισμοι πανω απο ολα...εχεις τιποτα στοιχεια η' απλα σου φερνει σε αλητη η φατσα του;
kolokotronis
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 12 2012, 17:59 ) *
Για να πω την αμαρτια μου παντως,θα περιμενα απο τον Ζοτς σε αυτη τη δυσκολη στιγμη να στηριξει την ομαδα,να μεινει και να βοηθησει...Τοσα χρονια τον χρυσωναν,ειχε την ομαδα εν λευκω,ο,τι ηθελε του το εκαναν πραξη σχεδον παντα,χωρις αντιρρηση και τσιγκουνιες,του εδωσαν να δουλεψει σε ενα κλιμα που κανεις αλλο δεν ειχε επι τοσα χρονια...
Ε,θα ηθελα τωρα να μεινει υπο αυτες τις συνθηκες και να βοηθησει την ομαδα,αλλα δεν εγινε....

Ποια αμαρτία ρε κιντ...

Πες τα εσύ γιατί θα τα πω εγώ ο γραφικός και δεν θα μετράει.

Σε ευχαριστούμε ζέλικο, σε ευγνωμονούμε αλλά τώρα σε χρειαζόμασταν πιο πολύ από ποτέ.
Δηλαδή άμα είχες το ρόστερ του 09' ή του 10', θα έφευγες λόγω δημήτρη ή θα το σκεφτόσουν λιγάκι παραπάνω? ΄
Τώρα θεωρείστε αποκλειστικό υπεύθυνο τον μικρό και όχι το μαρούλι που σταμάτησε να ρέει..
Άμα κλείσει και σε καμμία τσσκα θα είναι επειδή γουστάρει τις φάτσες της εκεί διοίκησης και σε καμμία περίπτωση το χρήμα.

Τέλοσπάντων..
Να σαι καλά, θα σε θυμόμαστε για πάντα.
Μακάρι να είναι ο Ιτούδης ο επόμενος.
kseplenhs
ο βουγιόσεβιτς για να μπορέσει να δουλέψει εκτός σερβίας πρέπει καταρχήν να μάθει και λίγα αγγλικά.Τον θυμάμαι στα timeout στην τσσκά και μου έδινε την εντύπωση πως πιο εύκολα θα μάθαινε προπονητική ο διερμηνέας παρά αγγλικά ο βουγιόσεβιτς
vastravoud
Ωπ, δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να το γυρνάμε στο προσωπικό επίπεδο με τέτοιους χαρακτηρισμούς.
baskethood
Είμαι και εγώ από αυτούς που θέλουν τον Ιτούδη. Αλλά, να πούμε κάτι; Ο Ιτούδης ακόμα δεν είναι head coach, είναι ένας εξαιρετικός assistant με καλές προοπτικές να γίνει head coach. Υπό άλλες συνθήκες δουλεύεις ως 1ος προπονητής και υπό άλλες ως assistant (όσο αναβαθμισμένο ρόλο και να έχεις). Αυτό και μόνο δεν το κάνει απείρως καλύτερη λύση από κάποιον που είναι χρόνια προπονητής.
Η δική μου γνώμη είναι ότι πρέπει να του δοθεί η ευκαιρία, και αυτός ΠΡΕΠΕΙ να την αρπάξει.
Χορευτης

Για μενα κατα προτεραιοτητα οι καλυτερες επιλογες για τον παγκο του παναθηναικου ειαι κατα προταιρεοτητα.

1-Κατσικαρης (αλλα το βλεπω δυσκολο να επιστρεψει ελλαδα)
2-Ιτουδης (ειναι η λογικη επιλογη κ αρκετα εφικτη)
3-Γιαννακης ( πολυ καλος προπονητης αλλα δεν εχει πολλους υποστηρικτες λογω του οτι περασε απο το παγκο του ολυμπιακου. Μπορει με τον ολυμπιακο να μην καταφερε τπτ γτ ειχε απεναντι του τον τεραστιο ζοτς. Δεν καταφερε να επιβληθει σε βεντετες κ να φτιαξει μια ομαδα που θα βγαζει υγεια κ θα του φερει επιτυχιες. Με την εθνικη καταφερε να πετυχει ομως κ αυτο δεν το αμφισβητει κανεις. Στον νεο παναθηναικο που δεν θα υπαρχουν βεντετες, κ με νεους παιχτες που θα προστεθουν( το ελπιζω αυτο) θα μπορουσε να φερει στο μελλον επιτυχιες)

Ειναι η προσωπικη μου αποψη οτι προκειται για εναν καλο προπονητη. Εννοειτε οτι ζοτς δεν ειναι κ δεν θα γινει ποτε.. Δεν πρεπει να κολλαμε σε προσωπα που εχουν ενα χ παρελθον. Στον ολυμπιακο δεν επιασε αλλα σε αλλο παγκο μπορει να πιασει. Τα παραδειγματα πολλα.
j-kidd13
O Kατσικαρης εχει συμβολαιο με την Μπιλπαο?Και αν ναι ξερουμε το κασε του?
vakaro
Ρε παιδιά πέσατε να με φάτε... :-) Για μένα ο Ιτούδης όσες εμπειρίες και να έχει δεν κάνει για πρώτος προπονητής... Καλώς ή κακώς μάλλον οι παχιές αγελάδες περασαν.... Με χαμηλό budget θες ένα προπονητή που μπορεί να δουλέψει με μικρούς, να μπορεί να δει ενα ξενο παίχτη κελεπούρι και να έχει αποδείξει έργο... Ο Βουγιόσεβιτς είναι σαφώς η ιδανική λύση ... Αλλά κάτι μου λεεί οτι θα πάρουμε έλληνα... Ο Πεδουλάκης και μπάσκετ ξέρει και έργο με καλό μπάσκετ εχει να επειδήξει και ξένους τεφαρίκια διαλέγει... Ας θυμηθούμε στο Περστέρι μόνο Νταιαλ, Πητ Μαικλ... κτλ...

Ξαναλέω πάντως όποιος και να είναι ο κόουτς θα πρέπει να του φερθούν ΟΛΟΙ σα να είναι ο Ζοτς...
damian
Πάντως παίχτηκε πολύ καλά το παιχνίδι και τα "βάρη" του διαζυγίου κατανεμήθηκαν ισόποσα...
Οι μισοί τα έχουν με τους Γιαννακόπουλους που αφήσανε τον κακό Τάκη να παίξει μπάλα με τον Ζοτς, και οι άλλοι μισοί τα έχουν με το Ζοτς που "άφησε την ομάδα στα δύσκολα" και ταξίδεψε σε άλλες, πλουσιότερες, πολιτείες..
katharop
το 95% των παναθηναικων τα εχει με τον ΔΓ.Σημερα ο μπασκετικος παναθηναικος πεθανε και σεις μιλατε για νεο προπονητη.ουτε 8 εκατομμυρια μπατζετ δεν θα διαθεσει τωρα.Δεν θα γεμισει ποτε ξανα το γηπεδο οσο ειναι ο ΔΓ στην ηγεσια....Τελιωσανε οτι ξερατε...100 εισητηρια θα κοβουν του χρονου σε καθε ματς εδω θα ειμαστε θα τα δειτε.Ο μικρος πετυχε αυτο που ηθελε να καταστρεψει και το μπασκετ.ας φυγει και ο μητσος πραγματικα μεσα απο την καρδια μου.Δεν θα αντεξω να βλεπω αυτον τον παιχτη να τρωει 20αρες απο αλλες ομαδες και να φευγει με κατεβασμενο το κεφαλι.Δεν αξιζει...,
vakaro
Να πω και μια τρελή ιδέα; Σάρας για κοούτς!!!!!! :-) :-) :-)
G-arenas
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 12 2012, 21:25 ) *
O Kατσικαρης εχει συμβολαιο με την Μπιλπαο?Και αν ναι ξερουμε το κασε του?

Visit My Website
λεει οτι εχει συμβολαιο δυο χρονια αρα αποκλειετε για παναθα...
j-kidd13
QUOTE(G-arenas @ Jun 12 2012, 21:46 ) *
Visit My Website
λεει οτι εχει συμβολαιο δυο χρονια αρα αποκλειετε για παναθα...


Αρα δεν ειναι εφικτο να τον προσεγγισουμε.Τελος παντων,ας περιμενουμε να δουμε τις κνησεις και θα κρινουμε τοτε...
Σιγουρα το καλοκαιρι θα ειναι το πιο ενδιαφερον απο τα τελευταια....Μακαρι να στησουμε ανταγωνιστικη ομαδα ανταξια της ιστοριας μας....
Gino_Bill
Πριν προβούμε σε οποιαδήποτε κρίση νομίζω πρέπει να θεωρήσουμε 2 παράγοντες.
α) Ο Ομπράντοβιτς πάνω από τον Παναθηναϊκό, τους Γιαννακόπουλους, την Ελλάδα ή ότι άλλο φαντάζεται ο καθένας αγαπάει τη δουλειά του και κυρίως την κορυφή(όπως και ο οποιοσδήποτε φτάνει ψηλά στον τομέα του). Τον Παναθηναϊκό τον αγάπησε στην πορεία και δέθηκε μαζί του γιατί του έδωσε την δυνατότητα να κάνει τη δουλειά του ήρεμα και να παραμένει στην κορυφή για χρόνια.

β) Για τον Ζοτς, Παναθηναϊκός = Παύλος και Θανάσης Γιαννακόπουλος. Μέσω αυτών γνώρισε τον σύλλογο. Και είναι απολύτως λογικό, δε μπορούμε να απαιτούμε να τρέφει αγάπη προς το τμήμα ξιφασκίας του συλλόγου. Η ιδέα που τον τρόμαζε δεν ήταν να μείνει με χαμηλό budget για 3-4 χρόνια, αλλά το γεγονός ότι οι 2 προαναφερθέντες σιγά σιγά θα βρίσκονταν όλο και πιο βαθιά στο παρασκήνιο. Κάτι αντίστοιχο είχε συμβεί την 3ετία 2003-2006, αλλά δεν διανοήθηκε να αποχωρήσει, γιατί είχε την πίστη αλλά και την εγγύηση προφανώς της διοίκησης ότι επρόκειτο για μία παροδική κατάσταση.

Όπως και να 'χει χαίρομαι που αυτός ο άνθρωπος βρέθηκε για τόσα χρόνια στην Ελλάδα και δούλεψε για την αγαπημένη μου ομάδα. Το πάθος του, η τελειομανία του, και ο επαγγελματισμός του δείχνουν το δρόμο σε όλους μας. Χαίρομαι επίσης που στο τέλος, παρά τα όσα είχαν ειπωθεί, φάνηκαν και οι 2 πλευρές σοβαρές και οι δρόμοι χώρισαν σχετικά βελούδινα. Δεν είναι άλλωστε λίγες οι φορές που τόσο έντονες σχέσεις καταλήγουν σε άδοξο φινάλε!
ALdaperan
QUOTE (katharop @ Jun 12 2012, 21:44 ) *
το 95% των παναθηναικων τα εχει με τον ΔΓ.Σημερα ο μπασκετικος παναθηναικος πεθανε και σεις μιλατε για νεο προπονητη.ουτε 8 εκατομμυρια μπατζετ δεν θα διαθεσει τωρα.Δεν θα γεμισει ποτε ξανα το γηπεδο οσο ειναι ο ΔΓ στην ηγεσια....Τελιωσανε οτι ξερατε...100 εισητηρια θα κοβουν του χρονου σε καθε ματς εδω θα ειμαστε θα τα δειτε.Ο μικρος πετυχε αυτο που ηθελε να καταστρεψει και το μπασκετ.ας φυγει και ο μητσος πραγματικα μεσα απο την καρδια μου.Δεν θα αντεξω να βλεπω αυτον τον παιχτη να τρωει 20αρες απο αλλες ομαδες και να φευγει με κατεβασμενο το κεφαλι.Δεν αξιζει...,

Δε νομίζω να έπαιξε τόσο πολύ ρόλο ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος ..
Έχω την εντύπωση ότι ο Obradovic το είχε αποφασίσει πολύ πρίν να φύγει.
Από τους τελικούς φαινόταν σαν να μην έχει κίνητρο μέχρι που έσκασε και μια δήλωση περί τελευταίου αγώνα στο οακα.

Σίγουρα το budget τώρα θα κάνει ελεύθερη πτώση . Έτσι αμφιβάλλω αν θα καταφέρουμε να είμαστε ανταγωνιστικοί στην Ευρώπη
katharop
προφανως ο ζελικο οταν μιλουσε για θεμα σεβασμου αναφεροταν σε παιχτες που θα ηθελε να διωξει ο ΔΓ.εκτος του δδ πιστευω ηθελε να τους διωξει ολους μεσα σαυτους τσαρτσα μπατιστ και σαρας που εχουν δωσει τοσα πολλα για τον συλογο και προφανως πρεπει να κλεισουν την καριερα τους στον παναθηναικο.Οι σχεσεις του ζελικο με τον δγ ειναι κακες μετα και απο το 2009....κανετε ολοι λες και δεν θυμαστε http://www.oneman.gr/keimena/men_s_only/mp...540/prasini.jpg

.....ο ανθρωπος που πηγε στα αποδυτηρια και εβριζε τους παιχτες....
berry
QUOTE(ALdaperan @ Jun 12 2012, 22:04 ) *
Σίγουρα το budget τώρα θα κάνει ελεύθερη πτώση


πρωτη χρονια του μικρου σαν προεδρας και δεν θα κανει καμια ηχηρη μεταγραφη λες ?
tzagasdog
QUOTE(priest @ Jun 12 2012, 21:04 ) *
πεδουλακης ουτε για πλακα...

προτιμω τον προπονητη της γαλατασαραι, τον Μahmuti Oktay...

παρολαυτα περιμενετε λιγακι να δουμε αν θα συνεχισουν οι αφοι να διαθετουν μπατζετ 12εκ γτ πολλα πραγματα ισως αλλαξουν με την φυγη του ζοτς...



πολύ καλός για εμένα. Μαζί με τον Κατσικάρη είναι το next best thing.
greeneyes13
πριν λίγο γύρισα και το είδα , αν και ήταν αναμενόμενο
τέλος μιας χρυσής εποχής για τον παναθηναικό, δεν θα ξεχάσω ποτέ το χειροκρότημα που έπαιρνε ο ζοτς σε κάθε αγώνα όταν έβγαινε απ τα αποδυτήρια
έδωσε πολλά στην ομάδα, φυσικά κέρδισε και πολλά
πιστεύω πως το είχε αποφασίσει εδώ και καιρό και πως δεν πάιξαν ρόλο μόνο τα χρήματα
μακάρι να γίνει ο ιτούδης προπονητής, γιατί συν τοις άλλοις τον εμπιστεύονται και οι παίκτες
katharop
QUOTE (berry @ Jun 12 2012, 22:10 ) *
πρωτη χρονια του μικρου σαν προεδρας και δεν θα κανει καμια ηχηρη μεταγραφη λες ?

δεν θα κρατουσε τον ζοτς λες?πες μου ποιος θα τον στηριξει τωρα.....ειναι απλα τα πραγματα θελουν να φυγουν τον παο....Δεν τον παρατησαν...εδωσαν στον μικρο να καταστρεψει την ομαδα για να φυγουν απο πανω τους οι ευθυνες και σε 1-2-3 χρονια θα παρατησουν την ομαδα με την προφαση οτι ο κοσμος δεν στηριζει την ομαδα και δεν υπαρχει νοημα και και και.....αν ηθελε πραγματικα να κρατησει την ομαδα θα κρατουσε τον ζοτς.
tzagasdog
Οι δηλώσεις του Μπατίστ μετά τους τελικούς της Α1 τελικά έλεγαν πολλά

-Έχεις σκεφτεί το επόμενο κεφάλαιο της καριέρας σου;

"Όχι ακόμη και ειλικρινά, δεν θέλω να σκέφτομαι τίποτε αυτή τη στιγμή. Θέλω να ξεκουραστώ και να μην μιλάω για το μπάσκετ. Αντιλαμβάνομαι ότι ένα συμβόλαιο βρίσκεται εκεί έξω και με περιμένει, θέλω να πιστεύω τουλάχιστον, οπότε ας απολαύσω λίγο την οικογένειά μου και έχουμε καιρό για όλα τα άλλα.

Κάποια στιγμή θα με πάρει ο ατζέντης μου και θα με ενημερώσει για όλες τις καταστάσεις, που έχουν προκύψει, ή πού θα ήθελα να προκύψουν για μένα. Επειτα από τόσα χρόνια με ξέρει καλά".

-Αλήθεια, πιστεύεις ότι με αυτή την απάντηση θα γλιτώσεις; Σίγουρα υπάρχει και... παρασύνθημα!

(Το σκέφτεται)... "Όλα είναι ανοικτά. Πρέπει να είναι ανοικτά. Ο Παναθηναϊκός είναι η πρώτη μου επιλογή. Θέλω να μείνω, αλλά το επαγγελματικό μπάσκετ είναι και business. Και στη φάση που βρίσκομαι το δίλημμα είναι ‘περισσότερα πρωταθλήματα ή τίποτε’. Δεν θέλω να είμαι σε μια ομάδα, που θα αποτύχει στο Φάιναλ Φορ ή θα χάσει το πρωτάθλημα στα πέντε παιχνίδια και θα κατακτήσει μόνο το Κύπελλο.

Αν είναι να το κάνουμε σωστά, ας το κάνουμε σωστά. Προσωπικά, έχω γίνει κακομαθημένος με τους τίτλους. Οκτώ πρωταθλήματα, τρία ευρωπαϊκά, έξι κύπελλα. Σκέφτομαι, λοιπόν, όλα ή τίποτε. Καταλαβαίνω ότι υπάρχει οικονομική κρίση, αλλά σε αυτά τα λίγα χρόνια που μού έχουν μείνει στο μπάσκετ, θέλω να πάρω όσο περισσότερους τίτλους γίνεται.

Είμαι μαχητής, αυτή είναι η δουλειά μου. Αν μείνω, λοιπόν, στον Παναθηναϊκό, θέλω να ανήκω σε μια ομάδα, η οποία θα διεκδικήσει με αξιώσεις το Φάιναλ Φορ και θα κατακτήσει το Κύπελλο και το Πρωτάθλημα. Θέλω να κερδίσω ξανά το ‘Triple Crown’"....

από http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...es.1803875.html
berry
QUOTE(tzagasdog @ Jun 12 2012, 22:12 ) *
πολύ καλός για εμένα. Μαζί με τον Κατσικάρη είναι το next best thing.


ο μαχμουτι συμφωνησε και για την νεα χρονια με γαλατα


dynamic
Πεδουλακης παντως ουτε για αστειο!!Το πιθανοτερο σε αυτη την περιπτωση ειναι να μαθει μπασκετ σε αυτον ο ΔΔ και οχι ο Πεδουλακης στους παικτες.
rchos
ζησης και σοφο εχουν πιο πολλες πιθανοτητες να ερθουν πλεον απο οτι πριν.


ασχετο απλα μου ηρθε και το αναφερω smiley.gif
vastravoud
Πάντως, όπως και να 'χει, η αντίδραση "εχθρών" και φίλων στο άκουσμα της αποχώρησης του Ζοτς είναι πιστεύω αρκετά ενδεικτική της τεράστιας αξίας του.
sarounas
Δυστυχώς κατά την γνώμη μου,
άδοξο φινάλε είχε η λήξη της μεγαλύτερης δυναστείας που γνώρισε το ευρωπαικό μπάσκετ μετά την εποχή της Βαρέζε. Ο Παναθηναικός του Ζοτς ήταν η ομάδα που κράτησε το ελληνικό επαγγελματικό μπάσκετ στα σαλόνια της Ευρώπης και με την βοήθεια της εθνικής από το 2005 – βάση της οποίας ήταν ο ΠΑΟ- το επανάφερε στην κορυφή μετά την παρακμή που άρχισε από το 2000 και έπειτα

Τεράστιο λάθος που αυτή η δυναστεία και συνάμα η συνεργασία δεν τελείωσε την περσινή χρονιά όταν οι Γιαννακόπουλοι είχαν δείξει τις προθέσεις τους και η απόδοση της ομάδας ήταν φανερό ότι άρχισε να πέφτει εξαιτίας της ηλικίας των βασικών συντελεστών της ομάδας.
Δεν θα υπήρχε καλύτερη συγκυρία μετά το πρωτάθλημα Ευρώπης μέσα στην Βαρκελώνη με τον επικό αποκλεισμό της Μπάρτσα στα προημιτελικά που συνοδεύτηκε με το πρωτάθλημα Ελλάδας στο ΟΑΚΑ από την στιγμή μάλιστα που δεν υπήρχε καμιά διάθεση για ανανέωση και παραμονή της διοίκησης.

Μάλλον η πίστη στις δυνατότητες της ομάδας ή απλά η απληστία ήταν αυτή που έδωσε παράταση άλλον ένα χρόνο.
Η φετινή σεζόν παρά το ότι κατά την γνώμη μου ήταν μία καλή χρονιά, μου έδινε την εντύπωση ότι ο Ζοτς προσπαθούσε να βγάλει από την μύγα ξύγκι

Βέβαια σαφώς και θεωρώ σωστή την επιλογή του Ζοτς αφού δεν παρέχονται εχέγγυα για μια μακροχρόνια συνεργασία έτσι ώστε να κάνει μία σοβαρή προσπάθεια ανανέωσης του έμψυχου υλικού της ομάδας που θα την διατηρούσε σε ανταγωνιστικό επίπεδο στην Ευρωλίγκα


Συμφωνώ απόλυτα με την πρόταση του ΧΟΡΕΥΤΗ
Πιστεύω μία λύση Γιαννάκη –μιας και είναι χωρίς ομάδα- θα ήταν πολύ καλή περίπτωση διότι και την προσωπικότητα διαθέτει για να αναλάβει τον ΠΑΟ μετά από μία τόσο επιτυχημένη περίοδο με ένα πολύ βαρύ όνομα όπως του Ζοτς στον πάγκο αλλά και η προπονητική του αξία είναι δεδομένη χωρίς βέβαια να συγκρίνεται με αυτή του Ομπράντοβιτς που όμοια της δεν υπάρχει αυτή την στιγμή στην Ευρώπη

Δυστυχώς όμως δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό μία τέτοια συνεργασία να μην δημιουργήσει διχασμό μεταξύ των φίλων του ΠΑΟ μετά τα εναντίον του καραγκιοζιλίκια των Γιαννακοπουλαίων που για χάρη της πόλωσης του κλίματος και του φανατισμού τους έστρεψαν εναντίον του όταν αυτός ήταν στον Ολυμπιακό

Εναλλακτικά πιστεύω οι περίπτωσεις Κατσικάρη αν σπάει το συμβόλαιό του και Πεδουλάκη (είναι κρίμα να αμφισβητούνται ακόμη και σήμερα οι προπονητικές του ικανότητες) θα ήταν πολύ καλές
Για τον Ιτούδη δεν μπορώ να έχω άποψη πώς θα αντιδρούσε ως πρώτος προπονητής. Πάντως αν υπάρχει διάθεση λόγω πρότερου βίου σίγουρα θα άξιζε να του δοθεί μία ευκαιρία ανεξαρτήτως αποτελέσματος αν και δεν νομίζω ότι θα υπάρξει υπομονή στο πρόσωπό σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά

Σίγουρα έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον η επόμενη μέρα
lightday
QUOTE(vakaro @ Jun 12 2012, 21:45 ) *
Να πω και μια τρελή ιδέα; Σάρας για κοούτς!!!!!! :-) :-) :-)

σατανικό... rolleyes.gif me θέλει σαν τρελός...
weirdo1977
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 12 2012, 16:59 ) *
Για να πω την αμαρτια μου παντως,θα περιμενα απο τον Ζοτς σε αυτη τη δυσκολη στιγμη να στηριξει την ομαδα,να μεινει και να βοηθησει...Τοσα χρονια τον χρυσωναν,ειχε την ομαδα εν λευκω,ο,τι ηθελε του το εκαναν πραξη σχεδον παντα,χωρις αντιρρηση και τσιγκουνιες,του εδωσαν να δουλεψει σε ενα κλιμα που κανεις αλλο δεν ειχε επι τοσα χρονια...
Ε,θα ηθελα τωρα να μεινει υπο αυτες τις συνθηκες και να βοηθησει την ομαδα,αλλα δεν εγινε....


Ολοι φοβουνται την απομυθοποιηση. Ακομα κι ο Ομπραντοβιτς.

ολοι εκτός απο τον Θεό
j-kidd13
QUOTE(weirdo1977 @ Jun 13 2012, 00:04 ) *
Ολοι φοβουνται την απομυθοποιηση. Ακομα κι ο Ομπραντοβιτς.

ολοι εκτός απο τον Θεό

Tι απομυθοποιηση μπορει να παθει ο Ζοτς μετα απο οσα καταφερε?Δεν νομιζω...
Ειναι τετοια η σχεση που δημιουργηθηκε με την ομαδα και τον κοσμο,που για μενα επρεπε να φερθει διαφορετικα...
Αλλα αυτο ειναι δικη μου γνωμη,και ουτε τον κατηγορω φυσικα,απλα αλλα θα περιμενα.
Βεβαια δεν ξερουμε τι συνεβη μεταξυ Ομπραντοβις-διοικησης-Δημητρακη οποτε μιλαμε με επιφυλαξεις...
ALdaperan
QUOTE (berry @ Jun 12 2012, 22:10 ) *
πρωτη χρονια του μικρου σαν προεδρας και δεν θα κανει καμια ηχηρη μεταγραφη λες ?

Ότι και να κάνει τώρα, δεν μπαλώνεται η κατάσταση.
Χωρίς Ομπράντοβιτς ο ΠΑΟ είναι 2-3 σκαλοπάτια κάτω.
Άσε που δεν υπάρχει σάλιο στην ΚΑΕ από ότι φαίνεται .. και δεν μπορούμε να τους κατηγορήσουμε γι αυτό. Αλίμονο

Λοιπόν, τι λέτε για Ιτούδη προπονητή και βοηθό Αλβέρτη ; ή τούμπαλιν αν σας αρέσει 69.gif

Υγ : Τα χρόνια που έμεινε στον ΠΑΟ (13) είναι τυχαίο ή μας κάνει κάποιος πλάκα ;
Zephyr
QUOTE(weirdo1977 @ Jun 13 2012, 00:04 ) *
Ολοι φοβουνται την απομυθοποιηση. Ακομα κι ο Ομπραντοβιτς.

ολοι εκτός απο τον Θεό


QUOTE(j-kidd13 @ Jun 13 2012, 01:33 ) *
Tι απομυθοποιηση μπορει να παθει ο Ζοτς μετα απο οσα καταφερε?Δεν νομιζω...
Ειναι τετοια η σχεση που δημιουργηθηκε με την ομαδα και τον κοσμο,που για μενα επρεπε να φερθει διαφορετικα...
Αλλα αυτο ειναι δικη μου γνωμη,και ουτε τον κατηγορω φυσικα,απλα αλλα θα περιμενα.
Βεβαια δεν ξερουμε τι συνεβη μεταξυ Ομπραντοβις-διοικησης-Δημητρακη οποτε μιλαμε με επιφυλαξεις...


Δεν είναι τόσο θέμα "απομυθοποίησης" όσο θέμα "υπομονής" . Αυτή την ρημάδα την υπομονή δεν ήταν διατεθειμένος ο Ομπράντοβιτς να αντέξει. Να κάτσει να στήσει από την αρχή μια νεανική ομάδα (στυλ Ίβκοβιτς) χωρίς τα τρελά μπάτζετ του παρελθόντος.
Γιατί αυτό βέβαια συνεπαγόταν ήττες στην Ευρώπη, ήττες από τον Ολυμπιακό ενδεχομένως (όντας πιο έτοιμη ομάδα) και συνεχή ρίσκα παικτών (πολύ ψυχοφθόρο και εμείς οι Ολυμπιακοί το έχουμε ζήσει στο πετσί μας, πιστέψτε με). Του Ίβκοβιτς του βγήκε και εν μέρει ήταν και θέμα τύχης (βλ. ταίριασμα ξένων παιχτών) ο Ομπράντοβιτς όμως δεν ήθελε να μπει στην διαδικασία αυτή, γιατί άλλο το να είσαι στο τέλος της καριέρας σου και να λες "στήνω μια ακόμη ομάδα και αν βγει κάτι καλό βγήκε" και άλλο το να έχεις 15-20 χρόνια προπονητικής μπροστά σου και να σκέφτεσαι ότι μπορεί να φας τα μισά από αυτά και να μην φτάσεις ποτέ στα επίπεδα που ήσουν πριν. Γιατί με τα μπάτζετ να συρρικνώνονται συνεχώς και την οικονομία να κατρακυλά, μην περιμένει κανείς άνοδο των ελληνικών ομάδων στο κοντινό μέλλον...
Όταν βέβαια έχεις συνηθίσει να χτυπάς στην αγορά ότι σου αρέσει και οι πρόεδροι να σου ικανοποιούν κάθε επιθυμία, έχεις δε όλη την Ευρώπη στα πόδια σου, είναι παράλογη η επιλογή άλλης ομάδας?

ΥΓ. Δηλώσεις οπαδισμού τις περνάω στο ντούκου, είναι ελάχιστα τα άτομα που θα έμεναν σε μια ομάδα χωρίς τα χρήματα και (ενδεχομένως) τις επιτυχίες του πρόσφατου παρελθόντος.
GGEO7
QUOTE(katharop @ Jun 12 2012, 21:44 ) *
το 95% των παναθηναικων τα εχει με τον ΔΓ.Σημερα ο μπασκετικος παναθηναικος πεθανε και σεις μιλατε για νεο προπονητη.ουτε 8 εκατομμυρια μπατζετ δεν θα διαθεσει τωρα.Δεν θα γεμισει ποτε ξανα το γηπεδο οσο ειναι ο ΔΓ στην ηγεσια....Τελιωσανε οτι ξερατε...100 εισητηρια θα κοβουν του χρονου σε καθε ματς εδω θα ειμαστε θα τα δειτε.Ο μικρος πετυχε αυτο που ηθελε να καταστρεψει και το μπασκετ.ας φυγει και ο μητσος πραγματικα μεσα απο την καρδια μου.Δεν θα αντεξω να βλεπω αυτον τον παιχτη να τρωει 20αρες απο αλλες ομαδες και να φευγει με κατεβασμενο το κεφαλι.Δεν αξιζει...,


+1000
george3321
τελος ο μαχμουτι απο γαλατα....πιστευω οτι με τοσα που ακουγονται ειναι ΝΟΥΜΕΡΟ 1 υποψηφιος για τον παγκο του παναθηναικου( αν δεν αναλαβει ο ιτουδης)!!!
Ginobili
QUOTE(katharop @ Jun 12 2012, 18:44 ) *
το 95% των παναθηναικων τα εχει με τον ΔΓ.Σημερα ο μπασκετικος παναθηναικος πεθανε και σεις μιλατε για νεο προπονητη.ουτε 8 εκατομμυρια μπατζετ δεν θα διαθεσει τωρα.Δεν θα γεμισει ποτε ξανα το γηπεδο οσο ειναι ο ΔΓ στην ηγεσια....Τελιωσανε οτι ξερατε...100 εισητηρια θα κοβουν του χρονου σε καθε ματς εδω θα ειμαστε θα τα δειτε.Ο μικρος πετυχε αυτο που ηθελε να καταστρεψει και το μπασκετ.ας φυγει και ο μητσος πραγματικα μεσα απο την καρδια μου.Δεν θα αντεξω να βλεπω αυτον τον παιχτη να τρωει 20αρες απο αλλες ομαδες και να φευγει με κατεβασμενο το κεφαλι.Δεν αξιζει...,

Μη σώσει και πάει κανείς σας παναθηναικός.Τόσα χρόνια που έχεις την καλύτερη ομάδα στην Ευρώπη μόνο στα πανηγύρια με Ολυμπιακό και στα μεγαλα ματς της Ευρωλίγκα γέμιζε το γήπεδο.
Τα ετήσια έσοδα από τα εισιτήρια δεν φτάνουν ούτε για το συμβόλαιο του Διαμαντίδη...
Όσοι Παναθηναϊκοί τσαντίζεστε με τον Δημητράκη και τον λέτε κακομαθημένο.. κοιταχτείτε λίγο στον καθρέφτη να καταλάβετε ποιους έχει "κακομάθει" περισσότερο εδώ και 20 χρόνια ο Γιαννακόπουλος? Τον Δημητράκη ή εμάς???
Ωραίες απαιτήσεις ρε Παναθηναικάρες...να μπαίνει ο άλλος μέσα 10-15 εκ ευρώ τον χρόνο...όχι δεν είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν πλέον αυτό.

Υ.Γ Δούλευα και δεν μπορούσα να πάω φέτος 2 φορές με Κολοσσό,και έψαχνα φίλους μου Παναθηναικούς να τους δώσω το διαρκείας να πάνε....μα κανένας!!!! Όλοι τα παιχνίδια με τον Ολυμπιακό περίμεναν....
argeitis
QUOTE(george3321 @ Jun 13 2012, 13:08 ) *
τελος ο μαχμουτι απο γαλατα....πιστευω οτι με τοσα που ακουγονται ειναι ΝΟΥΜΕΡΟ 1 υποψηφιος για τον παγκο του παναθηναικου( αν δεν αναλαβει ο ιτουδης)!!!


Εχθές ειπώθηκε για τον εν λόγο προπονητή πως είχε ανανεώσει. Τι συνέβη και λύθηκε το συμβόλαιό του????
george3321
πλακωθηκε φραστικα με μελος της διοικησης κατα τη διαρκεια καποιου αγωνα πλει οφ πραγμα που δεν αρεσε στον προεδρο και λυσαν το συμβολαιο του...απ οτι καταλαβα το ηθελαν και οι 2 πλευρες ομως!!!
kseplenhs
επειδή φέτος έτυχε ο ολυμπιακός να αντιμετώπισε όλες τις τουρκικές ομάδες της ευρωλίγκας,μπορώ να πω με σιγουριά πως ο προπονητής της γαλατά έδειξε τα καλύτερα στοιχεία.Και κατα τη γνώμη μου δεν έδειξε μόνο καλά στοιχεία ανάμεσα στους 3 προπονητές(πράγμα όχι και ιδιαίτερα δύσκολο) αλλά φάνηκε σε γενικές γραμμές αξιόλογος
vastravoud
QUOTE(Ginobili @ Jun 13 2012, 13:10 ) *
Ωραίες απαιτήσεις ρε Παναθηναικάρες...να μπαίνει ο άλλος μέσα 10-15 εκ ευρώ τον χρόνο...όχι δεν είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν πλέον αυτό.


Αυτό είναι σαφές, ουδείς μπορεί να κάνει κουμάντο στην τσέπη του άλλου.
PanosIlio
Πάντως ο Ζοτς δεν πάει Μόσχα, φαίνεται να έχει κλείσει ο Μεσίνα στην ΤΣΣΚΑ.

http://basketblog.gr/index.php?option=com_...i&Itemid=80

http://espn.go.com/los-angeles/nba/story/_...ach-cska-moscow

Μάλλον προς Ρεάλ θα βαδίζει.
kseplenhs
QUOTE(PanosIlio @ Jun 13 2012, 13:48 ) *
Μάλλον προς Ρεάλ θα βαδίζει.


Με τη ρεαλ όπως όλα δείχνουν να το παίρνει το πρωτάθλημα ανετα,πιο πιθανό το κόβω να τον δω προς βαρκελώνη μεριά
damian
Εγώ πιστεύω θα παίξει μεταξύ Εφές(πιο πιθανό) και Αρμάνι
rchos
ο μεσινα εχει κλεισει απο χτες στην τσσκα με 3 μιλιονια το χρονο.

ο ζοτς αυτη τη στιγμη εχει προτασεις απο φενερ και εφες.
στην ισπανια θεωρω οτι αν παιξει ομαδα σοβαρα για αυτον θα ειναι η μπαρτσελονα.η ρεαλ ειναι στο σωστο δρομο και δεν νομιζω οτι θα θελησει να κανει τοσες αλλαγες.

η αρμανι που γραφτηκε θα ηταν για μενα η καλυτερη επιλογη γενικα για το ευρωπαικο μπασκετ οχι ομως για τον ιδιο.

απο δω και περα να αποφευγουμε να γραφουμε για τον ζοτς εδω μεσα.

ειναι για τον παναθηναικο αυτο το τοπικ.υπαρχουν καταλληλοτερα.
PanosIlio
QUOTE(rchos @ Jun 13 2012, 13:55 ) *
ειναι για τον παναθηναικο αυτο το τοπικ.υπαρχουν καταλληλοτερα.


Sorry my admin αλλά είναι συναισθηματικό το θέμα, παρότι Ολυμπιακός δεν μου πάει να γράψω κάπου αλλού για τον Ζοτς smile.gif

Και δεν κάνω πλάκα καθόλου.
rchos
QUOTE(PanosIlio @ Jun 13 2012, 13:58 ) *
Sorry my admin αλλά είναι συναισθηματικό το θέμα, παρότι Ολυμπιακός δεν μου πάει να γράψω κάπου αλλού για τον Ζοτς smile.gif

Και δεν κάνω πλάκα καθόλου.


συμφωνω γιαυτο και δεν τα μεταφερω ακομη.

αλλα απο εδω και περα θεματα που αφορουν την συνεχιση της καριερας του ζοτς στις ευρωπαικες μεταγραφες παρακαλω η αντε στο τοπικ του ιδιου του ζοτς.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.