Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mirza Begic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Dancing Madly Backwards
Πείτε τι κάνουμε. Έχει καμιά ασφαλιστική δικλείδα το συμβόλαιο; Trade με ποιον;
T.W.Is.M.
QUOTE(Dancing Madly Backwards @ Jan 9 2014, 23:57 ) *
Πείτε τι κάνουμε. Έχει καμιά ασφαλιστική δικλείδα το συμβόλαιο; Trade με ποιον;


Με τονΤζοςτονΠαουελ. Και τιποτα να μην κανει θα φερει γουρι...
manj13
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 9 2014, 23:58 ) *
Με τονΤζοςτονΠαουελ. Και τιποτα να μην κανει θα φερει γουρι...


Μετα τα σημερινα ΔΕΝ τον ανταλλασω ΟΥΤΕ με Λουκα!! smiley.gif
rankin
Γιατί ανοίξατε συζήτηση για αυτόν τον κλόουν τώρα;
manj13
QUOTE(rankin @ Jan 10 2014, 00:02 ) *
Γιατί ανοίξατε συζήτηση για αυτόν τον κλόουν τώρα;


Μπορουμε ν ανοιξουμε ενα: ''Βρειτε χειροτερους?'' 69.gif
spysta
QUOTE(manj13 @ Jan 9 2014, 23:00 ) *
Μετα τα σημερινα ΔΕΝ τον ανταλλασω ΟΥΤΕ με Λουκα!! smiley.gif

τα σημερινα τι εννοεις ???
στο -30 μπηκε ..

σωστα δεν επαιξε εξαρχης .. δεν ματσαρε με ΚΑΝΕΝΑΝ απο τους αντιπαλους.
σωστα μπηκε στο -30 για να παρει λεπτα τοσο για το παιχνιδι με Πανιωνιο οσο και με Μπαρτσα την αλλη εβδομαδα.

ο Μιρσα εχει μεχρι το τελος της πρωτης φασης διορια .. ειτε θα κανει στεπ απ ειτε θα φυγει.

εγω ακομα εχω ελπιδες γιατι τον παικτη τον εχω δει .. προσφατα μαλιστα , το καλοκαιρι που μας περασε ,να σβηνει τον Αντε Τομιτς στους τελικους της ΑCB. δεν γινεται να ξεχασε το μπασκετ .. αλλα η ψυχολογια του βρισκεται στα ταρταρα
T.W.Is.M.
QUOTE(rankin @ Jan 10 2014, 00:02 ) *
Γιατί ανοίξατε συζήτηση για αυτόν τον κλόουν τώρα;


Μαλλον γιατι σημερα παιξαμε σαν τσιρκο. tongue.gif


QUOTE(spysta @ Jan 10 2014, 00:16 ) *
τα σημερινα τι εννοεις ???
στο -30 μπηκε ..

σωστα δεν επαιξε εξαρχης .. δεν ματσαρε με ΚΑΝΕΝΑΝ απο τους αντιπαλους.
σωστα μπηκε στο -30 για να παρει λεπτα τοσο για το παιχνιδι με Πανιωνιο οσο και με Μπαρτσα την αλλη εβδομαδα.

ο Μιρσα εχει μεχρι το τελος της πρωτης φασης διορια .. ειτε θα κανει στεπ απ ειτε θα φυγει.


Δεν μπορει η διορια του να ειναι μεχρι το τελος της πρωτης φασης καθε αγωνα και μετα να παρκαρει στον παγκο???


QUOTE(spysta @ Jan 10 2014, 00:16 ) *
εγω ακομα εχω ελπιδες γιατι τον παικτη τον εχω δει .. προσφατα μαλιστα περυσι το καλοκαιρι να σβηνει τον Αντε Τομιτς στους τελικους της ΑCB


Οπως ελεγε κι ο Δημητρης Παπανικολαου, η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια...
manj13
QUOTE(spysta @ Jan 10 2014, 00:16 ) *
τα σημερινα τι εννοεις ???
στο -30 μπηκε ..

σωστα δεν επαιξε εξαρχης .. δεν ματσαρε με ΚΑΝΕΝΑΝ απο τους αντιπαλους.
σωστα μπηκε στο -30 για να παρει λεπτα τοσο για το παιχνιδι με Πανιωνιο οσο και με Μπαρτσα την αλλη εβδομαδα.

ο Μιρσα εχει μεχρι το τελος της πρωτης φασης διορια .. ειτε θα κανει στεπ απ ειτε θα φυγει.
το να σχολιαζουμε βεβαια την σημερινη του εμφανιση δεν εχει νοημα



Κοιτα...εχεις δικιο για το -30...Αλλα αν εισαι ενας παικτης που ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΤΑΙ προσπαθησε μεσα σε μια εμφανιση εκτρωμα των υπολοιπων ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να ΦΑΝΕΙΣ...Αν μη τι αλλο εισαι χωρις αγχος...το παιχνιδι εχει χαθει,δεν θα σου πουν τιποτα,βαλε λιγο πλατη,ζητα μπαλα,ποσταρε κι ας αστοχησεις...και στην αμυνα ''κουλανε'' κανενος το χερι να δειξεις οτι τσαμπουκαλευεσαι λιγο στην ''ανοιχτη διαβαση'' των υπολοιπων...
Αυτα τουλαχιστον ΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ο Λουκας ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΑ κατα 90% ως τωρα σε Ελλαδα κι Ευρωπη...Με το ΤΙΠΟΤΑ δεν παιρνεις μπρος...Θυμασαι το Νικολας???
TakeshyKurosawa
QUOTE (spysta @ Jan 10 2014, 00:16 ) *
τα σημερινα τι εννοεις ???
στο -30 μπηκε ..

σωστα δεν επαιξε εξαρχης .. δεν ματσαρε με ΚΑΝΕΝΑΝ απο τους αντιπαλους.
σωστα μπηκε στο -30 για να παρει λεπτα τοσο για το παιχνιδι με Πανιωνιο οσο και με Μπαρτσα την αλλη εβδομαδα.

ο Μιρσα εχει μεχρι το τελος της πρωτης φασης διορια .. ειτε θα κανει στεπ απ ειτε θα φυγει.

εγω ακομα εχω ελπιδες γιατι τον παικτη τον εχω δει .. προσφατα μαλιστα , το καλοκαιρι που μας περασε ,να σβηνει τον Αντε Τομιτς στους τελικους της ΑCB. δεν γινεται να ξεχασε το μπασκετ .. αλλα η ψυχολογια του βρισκεται στα ταρταρα


Σίγουρα δεν είναι τόσο κακός όσο φαίνεται με την παρουσία του στην ομάδα μας. Πάντως όλα δείχνουν ότι ήδη βρίσκεται στην πόρτα της εξόδου. Αυτό που λες με πεσμένη ψυχολογία κάνει μπαμ. Βέβαια ο Μπάρτζι δεν είναι και ο καλύτερος στα επικοινωνιακά και στο να ανεβάζει ψυχολογία παίκτη να μιλάει μαζί του κλπ. Πρόσφατα παραδείγματα Γκέτσε και Πέρκινς.
Role Model
Ποιος Μπέγκιτς ρε παιδιά; Εδώ το παλικάρι έμαθε πως ψαχνόμαστε για σέντερ και ξεκίνησε προπονήσεις!!! smiley.gif


υ.γ. Για τον T.W.Is.M. που έχει κέφια!
Johnnys
Και εγω πιστευω οτι δεν γινεται να ξεχασε το μπασκετ που ηξερε.Και ισχυει αυτο για τον Μπαρτζωκα νομιζω,,αν και δεν ξερω κατα ποσο τους μιλαει η οχι,,δεν μπορουμε να κανουμε εικασιες..Ο Μπονσου φταιει που εκει που ο καυμενος μας ο Μιρζα ειχε αρχισει να δειχνει δειγματα ηταν 3-4 παιχνιδια που ηταν σταθερα καλος και προσπαθουσε,τον αρχισε στις μπουνιες ειπε να βαρεσει και ο δικος μας και παρτον τωρα εξαφανισμενο απ τον χαρτη tongue.gif και αντε να ξαναπροσαρμοστει με 4και5 λεπτα στην ευρωλιγκα
spysta
QUOTE(manj13 @ Jan 9 2014, 23:23 ) *
Κοιτα...εχεις δικιο για το -30...Αλλα αν εισαι ενας παικτης που ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΤΑΙ προσπαθησε μεσα σε μια εμφανιση εκτρωμα των υπολοιπων ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να ΦΑΝΕΙΣ...Αν μη τι αλλο εισαι χωρις αγχος...το παιχνιδι εχει χαθει,δεν θα σου πουν τιποτα,βαλε λιγο πλατη,ζητα μπαλα,ποσταρε κι ας αστοχησεις...και στην αμυνα ''κουλανε'' κανενος το χερι να δειξεις οτι τσαμπουκαλευεσαι λιγο στην ''ανοιχτη διαβαση'' των υπολοιπων...
Αυτα τουλαχιστον ΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ο Λουκας ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΑ κατα 90% ως τωρα σε Ελλαδα κι Ευρωπη...Με το ΤΙΠΟΤΑ δεν παιρνεις μπρος...Θυμασαι το Νικολας???

ενα κορμι στα 2,20 δεν μπορει να ''ζεσταθει'' μεσα σε 3 λεπτα ..

περυσι στην Ρεαλ ο Μιρσα ξεκινουσε βασικος .. επαιζε ενα 7λεπτο,εβγαινε και μετα ξαναεμπαινε 3-4 λεπτα πριν ληξει το ημιχρονο. το ιδιο πραγμα και στο δευτερο ημιχρονο ..
συνολικα δηλ επαιζε ενα 20λεπτο γεματο και ωραιο .. και μπορουσε να σταθει ΑΝΕΤΑ σε μια πιο γρηγορη ομαδα απ οτι ο ΟΣΦΠ παρολλο που το κορμι του δεν τον βοηθαει γι αυτο το τεμπο.

#το οτι του εκαναν προταση ανανεωσης οι Μαδρινελοι δειχνει κατι ..
#το οτι προτιμησε να παει σε μια ομαδα που θα ειχε περισσοτερο χρονο συμμετοχης και περισσοτερες μπαλλες στον ιδιο .. δειχνει κ αυτο κατι για τον ιδιο το παικτη
#το οτι παιζει 3-4 λεπτα και περιμενουμε να μπει μεσα να ποσταρει,να σκασει 2 ταπες,να παρει 3 ριμπς,να καρφωσει,να βαλει ενα χουκ .. εε κατι δειχνει κι αυτο.

το προβλημα του παικτη ειναι κυριως ψυχολογικο .. ειτε θα βρεθει λυση ειτε θα αποχαιρετησει.



ΥΓ. για τον Λουκα δεν εχω να σχολιασω κατι .. αναλωνεται σε σουτακια απο τα 4-5 μετρα εχοντας μαλιστα διπλα του δυο μετρ του ξυλου οπως ο Γκιστ και ο Λασμε!!θα επρεπε να τα βαζει ολα ανετα και ωραια !!δεν μπορουμε να κανουμε συγκριση με τον Μιρσα που τρωει και ξυλικη μπολικο

ΥΓ2. Νικολας ??ποιον εννοεις .. τον Ντρου ?
manj13
QUOTE(spysta @ Jan 10 2014, 00:34 ) *
ενα κορμι στα 2,20 δεν μπορει να ''ζεσταθει'' μεσα σε 3 λεπτα ..

περυσι στην Ρεαλ ο Μιρσα ξεκινουσε βασικος .. επαιζε ενα 7λεπτο,εβγαινε και μετα ξαναεμπαινε 3-4 λεπτα πριν ληξει το ημιχρονο. το ιδιο πραγμα και στο δευτερο ημιχρονο ..
συνολικα δηλ επαιζε ενα 20λεπτο γεματο και ωραιο .. και μπορουσε να σταθει ΑΝΕΤΑ σε μια πιο γρηγορη ομαδα απ οτι ο ΟΣΦΠ παρολλο που το κορμι του δεν τον βοηθαει γι αυτο το τεμπο.

#το οτι του εκαναν προταση ανανεωσης οι Μαδρινελοι δειχνει κατι ..
#το οτι προτιμησε να παει σε μια ομαδα που θα ειχε περισσοτερο χρονο συμμετοχης και περισσοτερες μπαλλες στον ιδιο .. δειχνει κ αυτο κατι για τον ιδιο το παικτη
#το οτι παιζει 3-4 λεπτα και περιμενουμε να μπει μεσα να ποσταρει,να σκασει 2 ταπες,να παρει 3 ριμπς,να καρφωσει,να βαλει ενα χουκ .. εε κατι δειχνει κι αυτο.

το προβλημα του παικτη ειναι κυριως ψυχολογικο .. ειτε θα βρεθει λυση ειτε θα αποχαιρετησει.



ΥΓ. για τον Λουκα δεν εχω να σχολιασω κατι .. αναλωνεται σε σουτακια απο τα 4-5 μετρα εχοντας μαλιστα διπλα του δυο μετρ του ξυλου οπως ο Γκιστ και ο Λασμε!!θα επρεπε να τα βαζει ολα ανετα και ωραια !!δεν μπορουμε να κανουμε συγκριση με τον Μιρσα που τρωει και ξυλικη μπολικο

ΥΓ2. Νικολας ??ποιον εννοεις .. τον Ντρου ?


Ναι τον Ντρου...Ηταν ετοιμος για ΦΕΥΓΙΟ...Κανει το παιχνιδι στη Μαλαγα κι απο κει και περα....Στηβ Κερ tongue.gif Αλλα το χρονο ΤΟΥ ΤΟΝ ΕΔΙΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ο Ζοτς...Κι ας ειχαμε φαει τα λυσσακα μας στις εξεδρες tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Role Model @ Jan 10 2014, 00:26 ) *
Ποιος Μπέγκιτς ρε παιδιά; Εδώ το παλικάρι έμαθε πως ψαχνόμαστε για σέντερ και ξεκίνησε προπονήσεις!!! smiley.gif


υ.γ. Για τον T.W.Is.M. που έχει κέφια!


Του εχω εναν πολυ καλο αντιπαλο, που επιστρεφει κι αυτος.


κι απ αυτον θα χασει φυσικα
natouralistis
Προτείνω να ανοίξουμε κι ένα τόπικ για τον Καββαδά και να ρίξουμε σε αυτόν όλο το ανάθεμα. Έχετε λυσσάξει με τον Μπέγκιτς. Λόγω τραυματισμού και τιμωρίας δεν μπήκε ποτέ στο ροτέσιον της ομάδας. Βγάλατε τα συμπεράσματα από τα 2λεπτα που έπαιξε.
colonel gomelsky
Η -κακώς εννούμενη- λατρεία για την ομάδα, κάνει τους περισσότερους, αν όχι όλους, να κατηγορούν τον ίδιο τον Μπέγκιτς και όχι αυτόν που τον διάλεξε. Συμφωνώ, το ίδιο γίνονταν και με τα παλτά που έφερνε κατά καιρούς ο Ζοτς, αλλά ο Ζοτς ήταν ο.... Ζοτς. Υπάρχει μια μικρή διαφορά νομίζω.
Zoys
QUOTE(colonel gomelsky @ Jan 10 2014, 16:10 ) *
Η -κακώς εννούμενη- λατρεία για την ομάδα, κάνει τους περισσότερους, αν όχι όλους, να κατηγορούν τον ίδιο τον Μπέγκιτς και όχι αυτόν που τον διάλεξε. Συμφωνώ, το ίδιο γίνονταν και με τα παλτά που έφερνε κατά καιρούς ο Ζοτς, αλλά ο Ζοτς ήταν ο.... Ζοτς. Υπάρχει μια μικρή διαφορά νομίζω.

Συμφωνώ απόλυτα εδώ. Αν φταίει κάποιος δεν είναι φυσικά ο Begic που ξέρουμε ποιος είναι σαν παίκτης και τι μπορεί να προσφέρει, αλλά ο Μπαρτζώκας που τον διάλεξε, δεν μπόρεσε ποτέ να τον ενσωματώσει στο παιχνίδι μας και πλέον τον έχει καταστήσει ξένο σώμα στα play της ομάδας.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 10 2014, 01:06 ) *
Του εχω εναν πολυ καλο αντιπαλο, που επιστρεφει κι αυτος.


κι απ αυτον θα χασει φυσικα



77.gif 77.gif 77.gif
Quincy
Θα τα βγάλει τα λεφτά του την επόμενη βδομάδα που θα κάνει πλάκα στον Τόμις. Είναι το πολυαναμενόμενο ματς ειδικών συνθηκών 24.gif
louie
24.gif 24.gif 24.gif μολις ειδα κατω απο το "Mirza Begic" την περιγραφη "δεν ειναι πια αστειο"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.