Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πρόγραμμα Γυμναστηριου Για Μπασκετ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
jaypro
Καλησπερα παιδια...

Καινουριος κι εγω στα φορουμ!!!

Λοιπον λιγο πολυ ολοι παιζουμε μπασκετ, αλλοι σε ψηλο επιπεδο αλλοι σε χαμηλοτερο!

Γραφω αυτο το ποστ ζητωντας ενα προγραμμα γυμναστηριου, (εντελως ασχετος απο γυμναστηριο) το οποιο θα μου δωσει εκρητκτικοτητα και αλμα, ετσι ωστε να μπορω να ειμαι πιο ανταγωνιστικος σε αυτο που αγαπαω...

Ξερω τις βασικες ασκησεις για το γυμναστηριο απλα ψαχνω ενα ολοκληρωμενο προγραμμα γυμναστηριου με βαρη κτλ αν καποιος εχει και φυσικα θελει να μοιραστει...

Σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα για το χρονο σας!
ComingUpRoses
θα ακουσεις παρα πολλες αποψεις εδω μεσα .. θα σου προτεινα να πας στο γυμναστηριο και να ρωτησεις τον γυμναστη . Ξερει καλυτερα απο ολους μας biggrin.gif
jaypro
QUOTE(R0cketMan @ Sep 28 2010, 15:51 ) *
θα ακουσεις παρα πολλες αποψεις εδω μεσα .. θα σου προτεινα να πας στο γυμναστηριο και να ρωτησεις τον γυμναστη . Ξερει καλυτερα απο ολους μας biggrin.gif



Ο δικος μου μου ειπε να ρωτησω καποιον πιο ειδικο tongue.gif χαχαχα
nic
Από τα καλύτερα προγράμματα είναι η κυκλική προπόνηση.

Αφού παίζεις μπάσκετ (και πας στις προπονήσεις...) δύο φορές την εβδομάδα στα βάρη είναι αρκετές.

Έχω ανεβάσει ένα τυπικό πρόγραμμα για το άνω μέρος του σώματος εδώ:
http://ask4sports.blogspot.com/2010/07/blog-post.html
Anaz
Κατα την ταπεινη μου αποψη δεν χρειαζεται καποιο ειδικο προγραμμα. Εξαλλου εισαι πολυ απειρος. Ζητα απλα απο τον γυμναστη να σου βγαλει ενα "τυπικο" προγραμμα με βαση βεβαια τα κιλα σου, την ηλικια σου κ την εμπειρια σου στα βαρη. Αν θες δωσε λιγο παραπανω εμφαση σε ποδια, ωμους, τρικεφαλα, κ βεβαια κοιλιακους, ραχιαιους. Προσωπικα δεν ειμαι υπερ της κυκλικης.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.