Help - Search - Members - Calendar
Full Version: nba live 06
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
merlin1
epitelus bgike to classic teams mod. ala exi to mionektima na briksete sto filefront ke megethos 200 mb me apotelesma na min boro na to katebaso ( 8kb/s peripu) to katebase kanenas ? blove.gif
dizzy_fingers
Θα μας δώσεις κανένα λινκ μήπως να δούμε κι εμείς περί τίνος πρόκειται?
merlin1
http://www.nbaliveforums.com/ftopic39871.php se afto to link briskete to mod (21 classic teams) wink.gif an ta kataferete ke to katebasete (11 kb/s piano sto download tora)
Olorin
Χμμμ...παρακολουθούσα εδώ και καιρό την εξέλιξη αυτού του mod, αλλά τώρα που επιτέλους ολοκληρώθηκε, ίσως και να μην το κατεβάσω καν, αφού μέσα στην εβδομάδα θα καταφτάσει από τα γραφεία της EA Sports η review version του NBA Live 07 και πέρα από το review, θα πρέπει να αρχίζω να το ψάχνω και πιο διεξοδικά ώστε να αρχίσουμε τα mods και για αυτό... tongue.gif

Πάντως, έχει γίνει αρκετά καλή δουλειά από ό,τι είχα δει από φωτο, αν και ίσως οι επιλογές μερικών ομάδων με παραξένεψαν (Portland 2000??? WTF??? blink.gif Αν ήθελε ντε και καλά να βάλει τους Blazers, ας έβαζε αυτούς του '77 που πήραν τον τίτλο ή έστω του '90 ΄του '92 που έπαιξαν στους τελικούς...). Με ενθουσιάζει όμως η προοπτική να ξαναπαίξω τον τελικό του '93 (με τους Bulls του '92, μικρές ήταν οι διαφορές...) ή του '96... Ααααχ, αυτό ήταν ΝΒΑ... (για περισσότερα, απευθυνθείτε σε άλλα παλαιότερα threads...)

Παρεμπιπτόντως, σας προτρέπω να δείτε και άλλα mods πέρα από τα γνωστά μας "Euroleague" και "National Teams", αφού σε αρκετά έχει γίνει πολύ καλή δουλειά και προσδίδουν ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο, όπως π.χ. το "NBA Live Street"...
merlin1
mipos ginete na to katebasete ke na to prosferete me to pc-master tu oktobriu? epidi 200 mb den ine liga gia ton elina meso xristi tu inet, parola afta exi ke 1 matchup gamato : boston 63 ( to pio gemato roster olon ton epoxon gia bostoni) vs LA 72 ( o monadikos titlos tu West ke 2os tu Wilt)!!!!
NBAholic
QUOTE
boston 63 ( to pio gemato roster olon ton epoxon gia bostoni) vs LA 72 ( o monadikos titlos tu West ke 2os tu Wilt)!!!!


Από άποψης ρόστερ ίσως, μιας και ήταν η μοναδική χρονιά με Κούζι+Χάβλιτσεκ, αλλά ο Κούζι ήταν 35 ετών και ο Χάβλιτσεκ ήταν ρούκι. Οι Σέλτικς του '60 και του '65 ήταν πιο κυρίαρχοι, πιστεύω.
dizzy_fingers
Γεια σου ρε ιστορικέ του ΝΒΑ biggrin.gif.

Παιδιά καταενθουσιάστηκα με τις φωτογραφίες των γηπέδων.
Ειδικά κάποιες όπως του Forum 1972, πού τις βρήκανε???

Επίσης, λατρεύω αυτήν:

77.gif
Κλασσικότατη σκηνή με τις ράγες που οδηγούν στο boston garden...μου θυμίζει παλιά αφιερώματα στον Μπερντ...
Όπως και η εικόνα του παρκέ στο ίδιο γήπεδο.
Ανατρίχιασα...
Olorin
QUOTE(merlin1 @ Sep 11 2006, 01:57 PM) *
mipos ginete na to katebasete ke na to prosferete me to pc-master tu oktobriu? epidi 200 mb den ine liga gia ton elina meso xristi tu inet, parola afta exi ke 1 matchup gamato : boston 63 ( to pio gemato roster olon ton epoxon gia bostoni) vs LA 72 ( o monadikos titlos tu West ke 2os tu Wilt)!!!!


Για το τεύχος Οκτωβρίου δεν γίνεται ούτως ή άλλως, γιατί έχει ήδη σχεδόν ολοκληρωθεί (ειδικά το DVD έχει σταλεί για αναπαραγωγή εδώ και 10 μέρες!)

Για του Νοεμβρίου τώρα, θα τους το προτείνω, απλώς φοβάμαι μη μου πουν πως θα είναι λίγο άκομψο (και ίσως να μην έχουν άδικο...) να έχουμε το ίδιο τεύχος review του NBA Live 07 και mods για το NBA Live 06... sad.gif
merlin1
QUOTE(Olorin @ Sep 11 2006, 08:23 PM) *
Για το τεύχος Οκτωβρίου δεν γίνεται ούτως ή άλλως, γιατί έχει ήδη σχεδόν ολοκληρωθεί (ειδικά το DVD έχει σταλεί για αναπαραγωγή εδώ και 10 μέρες!)

Για του Νοεμβρίου τώρα, θα τους το προτείνω, απλώς φοβάμαι μη μου πουν πως θα είναι λίγο άκομψο (και ίσως να μην έχουν άδικο...) να έχουμε το ίδιο τεύχος review του NBA Live 07 και mods για το NBA Live 06... sad.gif

ma ke to euroleague mod to kalokeri to prosferate sxedon 1 6mino apo tote pu bgike ke 2-3 mina meta to F4 19.gif
Olorin
QUOTE(merlin1 @ Sep 12 2006, 10:15 AM) *
ma ke to euroleague mod to kalokeri to prosferate sxedon 1 6mino apo tote pu bgike ke 2-3 mina meta to F4 19.gif


Α, εγώ τους το'χα στείλει αρχές Απριλίου... Τώρα πώς το έβαλαν καλοκαίρι... ο θεός κι η ψυχή τους!!! tongue.gif

Εκτός αν εννοείς τη δεύτερη φορά που το βάλαμε (μαζί με κάπoια extras, όπως το add-on του Άρη), επειδή κάποια DVDs ήταν ελαττωματικά την πρώτη φορά και μας το ξαναζήτησαν αρκετοί... Αυτό ναι, ίσως βγήκε καλοκαίρι...

Πάντως, να έχεις υπ'όψιν σου ότι είδικά τα DVDs πρέπει να είναι έτοιμα πολύ πριν την κυκλοφορία και για αυτό ορισμένα φαίνονται outdated... π.χ. το υλικό για το DVD του τεύχους Οκτωβρίου έπρεπε να συγκεντρωθεί μέχρι περίπου τις 25 Αυγούστου κ.ο.κ... (οπότε τώρα που το ξανασκέφτομαι... μάλλον αφού τους το'στειλα αρχές Απριλίου, θα πρέπει να το έβαλαν στο τεύχος Ιουνίου... blink.gif )
merlin1
aplos leo oti me to filefront den blepo prokopi ( px den exo adsl spiti) an kani to kalo kanena eliniko site pu asxolite me games na to bali sta downloads tu????
merlin1
telika me ligo ypomoni epiasa 50 kb/s ke to katebasa to mod( /me is idromenos) mu fenode pola lathi sta Ratings ke stus bos63 ke LA72 exi lathi sta onomata wink.gif
NBAholic
QUOTE
telika me ligo ypomoni epiasa 50 kb/s ke to katebasa to mod( /me is idromenos) mu fenode pola lathi sta Ratings ke stus bos63 ke LA72 exi lathi sta onomata


Aυτά νομίζω ότι διορθώνονται. Στο τελευταίο ΝΒΑ Live που έπαιξα (2004, βιάστηκα μια χρονιά), είχα τρελαθεί απ'τις βαθμολογίες που έπαιρναν μερικοί απ'τους Legends των 60's-70's, (πέραν απ'τη δεδομένη πια απουσία των Καρίμ, Μάικαν και Θέρμοντ, τους οποίους και αναγκάστηκα να δημιουργήσω) και τις άλλαξα πάραυτα.

Για πόσταρε κανένα λάθος να γελάσουμε. wink.gif
merlin1
px happy Harriston ke o lostcutoff exi to idio numero me ton lovellete(4)
opos ke oti ton moses ton exi 79 ton iavaroni kato apo 70 opos ke ton bobby jones ke telos apo oti thimame ton hardaway ton ixe 60 LOL
NBAholic
QUOTE
opos ke oti ton moses ton exi 79


68.gif Γύρω στο 90-95 έπρεπε να έχει, μιας και μιλάμε για το '83.

QUOTE
ton iavaroni kato apo 70 opos ke ton bobby jones


Καλά, ο Αϊβάρονι δεν ήταν και κάτι φοβερό. Ο Ράμπις των Σίξερς, θα έλεγε κανείς. Ο Τζόουνς σαφώς καλύτερος, θα πρέπει να του βάλουν κοντά στο 99 στην προσωπική και ομαδική άμυνα (ιδίως στην ομαδική) και επίσης καλό βαθμό σε αθλητικά προσόντα.

QUOTE
ke telos apo oti thimame ton hardaway ton ixe 60 LOL


Φαντάζομαι εννοείς τον Τιμ, έτσι; Ε, σήμερα, στα 40 του, για τόσο είναι...

Τέτοια και στο δικό μου. 70άρια σε παίχτες σαν το Γουόλτον, το Γουίλις Ριντ, ο Τσάμπερλεν (που είχε κατά τα άλλα υψηλότατο βαθμό, 95 νομίζω) είχε κάτι σαν 75-80 στον τομέα "δύναμη" (ίσως γιατί αν είχε 98-99 θα ξεπερνούσε τον Τζόρνταν στη βαθμολογία κι αυτό δεν προβλεπόταν rolleyes.gif )...

Αν δεν κάνω λάθος όμως, αυτά μπορείς να τα διορθώσεις κατά βούληση. Μπορείς να σώσεις κάπου τις original βαθμολογίες και μετά να τις αλλάξεις.
Olorin
Χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, αφού άλλωστε κι εγώ έχω "κράξει" πολλές φορές τους modders για τα ratings τους (μόνο όμως όταν είναι φανερό ότι τα λάθη τους προέρχονται από άγνοια), να επισημάνω ότι πρέπει να λάβετε υπ'όψιν σας πως οι αριθμοί του overall rating είναι εν μέρει πλασματικοί, ειδικά για τους Centers, αφού έχουν αρκετά χαμηλούς βαθμούς σε τομείς όπως π.χ. τα dribbling, speed, 3pt κ.λπ., με αποτέλεσμα να πέφτει αρκετά το overall rating... Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι είναι κακοί παίκτες συνολικά...

Τώρα για το 75άρι στο "strength" του Wilt που αναφέρει ο NBAHolic, εντάξει, αυτό είναι τραγικό...

Από βδομάδα θα σας πω και τις πρώτες μου εντυπώσεις από το NBA Live 07... Ζηλέψτε... tongue.gif 19.gif
NBAholic
QUOTE
Χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, αφού άλλωστε κι εγώ έχω "κράξει" πολλές φορές τους modders για τα ratings τους (μόνο όμως όταν είναι φανερό ότι τα λάθη τους προέρχονται από άγνοια), να επισημάνω ότι πρέπει να λάβετε υπ'όψιν σας πως οι αριθμοί του overall rating είναι εν μέρει πλασματικοί, ειδικά για τους Centers, αφού έχουν αρκετά χαμηλούς βαθμούς σε τομείς όπως π.χ. τα dribbling, speed, 3pt κ.λπ., με αποτέλεσμα να πέφτει αρκετά το overall rating... Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι είναι κακοί παίκτες συνολικά...


Τους κράζω μόνο όταν κάνουν λάθη εμφανή. Ουδείς περιμένει να δει υψηλή βαθμολογία για το μέσο σέντερ σε τρίποντα ή ντρίμπλα, αλλά γι'αυτό υπάρχουν οι συντελεστές σημαντικότητας για κάθε τομέα που ελπίζω πως είναι διαφορετικοί ανάλογα με τη θέση. Άλλωστε, κι εγώ με βάση αυτούς είχα υπολογίσει και έναν από τους τύπους βαθμολογίας παιχτών που συζητούσαμε στο παλιό φόρουμ.
morfi
QUOTE(Olorin @ Sep 15 2006, 05:41 PM) *
Από βδομάδα θα σας πω και τις πρώτες μου εντυπώσεις από το NBA Live 07... Ζηλέψτε... tongue.gif 19.gif

Ζηλευω... ohmy.gif
Θα κυκλοφορησει την αλλη βδομαδα?
Olorin
Από ό,τι ξέρω, κυκλοφορεί τέλη του μήνα στις ΗΠΑ (νομίζω 26/9). Για Ευρώπη δεν είμαι σίγουρος, μπορεί και ταυτόχρονα...
merlin1
gia osus endiafrode sto http://www.nba-live.com/download/pafiledb....on=file&id=1068
bgike roster pu afora thn season 91-92 to opio periexi pola lathi!!!
merlin1
uff ekana 1 save tu euroleague mod me tis fetines alages ala den exi tus nba pektes ( px delk h acker) kamia boithia?
hagi
Τώρα που βγήκε το NBA07 καλύτερα ρίξε μια ματιά αξίζει τον κόπο..Και σε λίγο καιρό θα ετοιμάσουν και εκεί τη Euroleague οπότε θα δεις τα roster..
merlin1
to ligo kero ine teli ximonas gia tus modder
kala 3 GB to neo live???????????????????????;(
dionyssis
Μήπως έχετε μάθει αν βγήκε το euroleague patch για NBA Live 2007;
Anaz
Δεν εχει βγει,αλλα η ερωτηση ειναι..ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ????????? shot.gif sad-smiley-009.gif 42.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.