Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Brose Baskets Bamberg - Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
sni79per
gmalamos
QUOTE(sni79per @ Mar 25 2013, 13:47 ) *


Ευχομαι να δειξουμε σοβαροτητα και να μην πατησουμε καμια μπανανοφλουδα και παν ολα στραφι!!
Dreamerpanos
«Εμείς θα πρέπει να είμαστε απόλυτα συγκεντρωμένοι. Είχαμε ένα πρόβλημα με τον Διαμαντίδη, που δεν προπονήθηκε καθόλου αυτή την εβδομάδα, αλλά θα είναι μαζί μας. Έχει κάποιες ενοχλήσεις στο πόδι και θα δούμε πώς θα είναι. Έχουμε την ποιότητα και την εμπειρία να ξεπεράσουμε τις δυσκολίες. Θα πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι μέχρι το τέλος. Άλλωστε το έχουμε δει και από την καλή και από την ανάποδη πως στην Ευρωλίγκα ένα δίλεπτο είναι ικανό να σε… καταστρέψει», πρόσθεσε ο τεχνικός του «τριφυλλιού».
Reggie Miller 31
Αν παίξουμε όπως μπορούμε το έχουμε το παιχνίδι... Μου φαίνεται έπρεπε να φτιάξουμε topic για τα ΤΣΣΚΑ-Ρεαλ και Εφές-Μάλαγα! Μου φαίνεται αυτά θα βλέπουμε!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Marciulionis
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Mar 27 2013, 19:40 ) *
Αν παίξουμε όπως μπορούμε το έχουμε το παιχνίδι... Μου φαίνεται έπρεπε να φτιάξουμε topic για τα ΤΣΣΚΑ-Ρεαλ και Εφές-Μάλαγα! Μου φαίνεται αυτά θα βλέπουμε!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif


Κάτι τέτοια δεν έλεγες εσύ κατσικοπόδαρε και για τη Μάλαγα? smiley.gif
Reggie Miller 31
QUOTE (Marciulionis @ Mar 27 2013, 20:17 ) *
Κάτι τέτοια δεν έλεγες εσύ κατσικοπόδαρε και για τη Μάλαγα? smiley.gif

χαχαχαχαχα όχι, για τον αγώνα με την Ρεάλ έλεγα ότι έχουμε ελπίδες!!! Απαιτώ επανόρθωση!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif
AKRG
Δεν είναι τόσο εύκολη η αναμέτρηση όσο φαντάζεστε .... έχει και φάκα το τυράκι ..

http://www.gazzetta.gr/euroleague-panathin...s-tis-mpampergk
SG3ptshooter
Πλέον δε χρειάζεται να πούμε και πολλά, τα δεδομένα είναι γνωστά και θα μπορούσα απλά να κάνω ένα copy paste απ' τα του πρώτου γύρου, όσον αφορά αντίπαλο εκ Γερμανίας μάλιστα.
QUOTE(Marciulionis @ Mar 27 2013, 20:17 ) *
Κάτι τέτοια δεν έλεγες εσύ κατσικοπόδαρε και για τη Μάλαγα? smiley.gif

Εγώ. Και τα λέω και για σήμερα. Επειδή ισχύουν. tongue.gif
QUOTE(andykrg @ Mar 28 2013, 09:30 ) *
Δεν είναι τόσο εύκολη η αναμέτρηση όσο φαντάζεστε .... έχει και φάκα το τυράκι ..

Δε λέμε και τίποτε άλλο τόσον καιρό, πόσο κοντά φτάνουν στο να κερδίσουν τους άλλους και αν θα κάτσει σε μας η στραβή.
Dreamerpanos
Η ΤΣΣΚΑ κέρδισε και η Μάλαγα δείχνει να το καθαρίζει το παιχνίδι στην Τουρκία....αυτό σημαίνει ότι πρέπει να κερδίσουμε στη Γερμανία για να περάσουμε και με 2 νίκες βγαίνουμε 3οι ότι και να γίνει....αν είχαμε τις διαφορές από Ρεάλ και Εφές είχαμε πάρα πολλες ελπίδες για 2η θέση αλλά τώρα νομίζω καμία....
sni79per
QUOTE(sni79per @ Mar 22 2013, 00:14 ) *
ρεαλιστικος στοχος η 4 θεση.
η μαλαγα εχει μια σιγουρη νικη με αλμπα.

καλο ειναι να εχει χασει απο τους μογγολους λιγο πριν ξεκινησει το δικο μας ματς,διαφορετικα ξεκινας στις
2145 με το μυαλο οτι αν γινει η στραβη με μπαμπεργκ πρεπει να κερδισεις την τσσκα την τελευταια αγωνιστικη στο οακα αλλιως παπαλα.
ατιμο πραγμα το αγχος.


για να δουμε πως θα το διαχειριστουμε τωρα...
Lazeras
Το έκανε η Μάλαγα.... 64-70...!!!!Και τώρα μία νίκη.
priest
νικη της τσεσικα με 9 ποντους(81-72) επι της ρεαλ ενω ειχε χασει με 8 και νικη της μαλαγα(64-70) επι της εφες εκτος με 6 ενω ειχε χασει με 5 ποντους..της κακοκοιρας γινεται...

μονο νικη σημερα μην εχουμε δραματα την τελευταια αγωνιστικη!
επαθα λαστιχο
αν,λεμε αν,η ντεφορμε ρεαλ χασει απο την εφες,εμεις με ενα 2 στα 2 περναμε ως δευτεροι.καλα αν γινει αυτο θα ριξω το γελιο της αρκουδας
Dreamerpanos
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Mar 28 2013, 21:03 ) *
αν,λεμε αν,η ντεφορμε ρεαλ χασει απο την εφες,εμεις με ενα 2 στα 2 περναμε ως δευτεροι.καλα αν γινει αυτο θα ριξω το γελιο της αρκουδας


Νομίζω με αυτό που λες ότι πρέπει να κερδίσουμε 4 πόντους πάνω από όσο θα κερδίσει η Εφές αλλά πρέπει να το ψάξω....πάντως σε κάθε περίπτωση με 2/2 δικό μας βγαίνουμε 3οι ανεξάρτητα από τα άλλα αποτελέσματα.....
paodynasty
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Mar 28 2013, 21:03 ) *
αν,λεμε αν,η ντεφορμε ρεαλ χασει απο την εφες,εμεις με ενα 2 στα 2 περναμε ως δευτεροι.καλα αν γινει αυτο θα ριξω το γελιο της αρκουδας


κι εγώ δεν ξέρω τέτεοια ώρα αλλά η π...α η τύχη κάτι μας χρωστάει
T.W.Is.M.
QUOTE(Dreamerpanos @ Mar 28 2013, 21:05 ) *
Νομίζω με αυτό που λες ότι πρέπει να κερδίσουμε 4 πόντους πάνω από όσο θα κερδίσει η Εφές αλλά πρέπει να το ψάξω....πάντως σε κάθε περίπτωση με 2/2 δικό μας βγαίνουμε 3οι ανεξάρτητα από τα άλλα αποτελέσματα.....


Οχι πανω απ οσο θα κερδισει η Εφες, αλλα 4 ποντους γενικα. Πατε σε τριπλη ισοβαθμια με ΤΣΣΚΑ και Εφες, οπου η Εφες εχει -15, η ΤΣΣΚΑ +33 και ο ΠΑΟ -18 αυτη τη στιγμη, αρα με νικη με 4 πατε στο -14 και ειστε 2οι. Αν μαλιστα κερδισετε και με 26, βγαινετε πρωτοι. 69.gif
Αντιθετα με νικη της Ρεαλ την αλλη εβδομαδα και 2 νικες δικες σας θελετε το +19 για να βγειτε 2οι και +23 για να βγειτε 1οι.
Προσεξε ομως οτι η ΤΣΣΚΑ ερχεται στο ΟΑΚΑ ημιαδιαφορη βαθμολογικα. Αν χασετε σημερα, θα ειναι εντελως αδιαφορη και μαθηματικα πρωτη. Αν κερδισετε, θα ψαχνει να υπερασπιστει διαφορα για να παρει την 1η θεση. Η διαφορα που θελει να κρατησει εξαρταται απο το αποτελεσμα του Ρεαλ-Εφες. Με νικη της Ρεαλ, της φτανει ηττα μεχρι και με 16, ενω με νικη της Εφες της φτανει ηττα μεχρι και με 25. Πρακτικα δηλαδη η ΤΣΣΚΑ ειναι 1η απο σημερα.
Gidovoskos
Περιμένω να το καθαρίσει ο Σοφοκλής σήμερα ……………………..
……… μόνος του
Lazeras
Πολύ σοβαρή η ομάδα σήμερα.Μπράβο.Όλα καλά μέχρι στιγμής.
sni79per
αμα συνεχιζουν να μπαινουν τα 3ποντα που εδω κ καιρο αποτελουν το κυριοτερο τροπο εκδηλωσης επιθεσης ολα καλα...
ice-wolf
QUOTE(Gidovoskos @ Mar 28 2013, 21:27 ) *
Περιμένω να το καθαρίσει ο Σοφοκλής σήμερα ……………………..
……… μόνος του


Τέλος 1ης περιόδου 16-26
petkourias

Θα ειναι πρωτη σιγουρα η τσσκα οτι και να γινει??Θα ειναι σημαντικο να ειναι αδιαφορη στην αθηνα
Reggie Miller 31
Τουρμπο-πυραυλοκίνητη η ομάδα που λέει και ο φίλος μου ο... Χατζηγεωργίου!!! 56.gif
paodynasty
Aπλά Μ Α Γ Ε Ι Α wav.gif
Dreamerpanos
27-42 χαλαρουά....
priest
λασμε:μακραν ο καλυτερος αμυντικος στην φετινη ευρωλιγκα...
paodynasty
QUOTE(sni79per @ Mar 28 2013, 21:48 ) *
αμα συνεχιζουν να μπαινουν τα 3ποντα που εδω κ καιρο αποτελουν το κυριοτερο τροπο εκδηλωσης επιθεσης ολα καλα...


5/14 για τις κακές γλώσσες και 27-42 65.gif
ice-wolf
Φτου φτου, μια χαρά πάμε. Ημίχρονο 27-42. Μην την πατήσουμε μόνο , όπως στη Μάλαγα.
Paris87
Και ο Σοφο σημερα μοιραζει αρκετα καλα την μπαλα σημερα και υπαρχει μετα την 1η πασα αρκετη κινηση.
kostas b
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Mar 28 2013, 21:03 ) *
αν,λεμε αν,η ντεφορμε ρεαλ χασει απο την εφες,


Το θέμα είναι ποιος από τους δύο είναι πιο ντεφορμέ από τον άλλον!
bbplayer
με 2 νίκες βγαίνουμε τρίτοι και πέφτουμε πάνω στον Ολυμπιακό. Και νομίζω ότι δεν υπάρχει απαγόρευση μετακίνησης οπαδών, εκτός και εάν συμφωνήσουν οι σύλλογοι. Πού σιγά μη συμφωνήσουν...

...θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές...από την ανάποδη βέβαια αλλά θα τις ζήσουμε
sni79per
QUOTE(bbplayer @ Mar 28 2013, 22:36 ) *
με 2 νίκες βγαίνουμε τρίτοι και πέφτουμε πάνω στον Ολυμπιακό. Και νομίζω ότι δεν υπάρχει απαγόρευση μετακίνησης οπαδών, εκτός και εάν συμφωνήσουν οι σύλλογοι. Πού σιγά μη συμφωνήσουν...

...θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές...από την ανάποδη βέβαια αλλά θα τις ζήσουμε


προτρεχουμε αλλα της αστυνομιας που δεν εγγυαται κατα καιρους ασφαλεια σε αγωνες δεν της πεφτει λογος;
ice-wolf
QUOTE(bbplayer @ Mar 28 2013, 22:36 ) *
με 2 νίκες βγαίνουμε τρίτοι και πέφτουμε πάνω στον Ολυμπιακό. Και νομίζω ότι δεν υπάρχει απαγόρευση μετακίνησης οπαδών, εκτός και εάν συμφωνήσουν οι σύλλογοι. Πού σιγά μη συμφωνήσουν...

...θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές...από την ανάποδη βέβαια αλλά θα τις ζήσουμε



Τι εννοείς "από την ανάποδη"...;;
paodynasty
QUOTE(ice-wolf @ Mar 28 2013, 22:43 ) *
Τι εννοείς "από την ανάποδη"...;;


Πολεμος, πως το λένε
bbplayer
QUOTE (sni79per @ Mar 28 2013, 22:42 ) *
προτρεχουμε αλλα της αστυνομιας που δεν εγγυαται κατα καιρους ασφαλεια σε αγωνες δεν της πεφτει λογος;


δηλαδή ? ζηταω συγγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις
bbplayer
QUOTE (sni79per @ Mar 28 2013, 22:42 ) *
προτρεχουμε αλλα της αστυνομιας που δεν εγγυαται κατα καιρους ασφαλεια σε αγωνες δεν της πεφτει λογος;


δηλαδή ? ζηταω συγγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις
ice-wolf
QUOTE(bbplayer @ Mar 28 2013, 22:49 ) *
δηλαδή ? ζηταω συγγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις



Θα ανάψει κόκκινο η αστυνομία. Είναι γνωστή η αργομισθία της...
sni79per
QUOTE(bbplayer @ Mar 28 2013, 22:49 ) *
δηλαδή ? ζηταω συγγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις


να πουν οπως εχει γινει πολλες φορες οτι κυριοι εμεις δεν μπορουμε να σας εξασφαλισουμε ασφαλη μετακινηση κ ομαλη διεξαγωγη του αγωνα γι αυτο ζητηστε να μην παρετε εισιτηρια εκατερωθεν.
a.car


Η Μπάμπεργκ σήμερα διάψευσε τη φήμη ότι τουλάχιστον είναι μαχητική.
xomitsious
Συγχαρητήρια στην ομαδα.
Περάσαμε στους 8
41.gif
Reggie Miller 31
QUOTE (bbplayer @ Mar 28 2013, 22:36 ) *
με 2 νίκες βγαίνουμε τρίτοι και πέφτουμε πάνω στον Ολυμπιακό. Και νομίζω ότι δεν υπάρχει απαγόρευση μετακίνησης οπαδών, εκτός και εάν συμφωνήσουν οι σύλλογοι. Πού σιγά μη συμφωνήσουν...

...θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές...από την ανάποδη βέβαια αλλά θα τις ζήσουμε

Δεν νομίζω να δεχτούν καν οι πρόεδροι... σιγά μην καθήσει ο ΔΓ ή οι Αγγελόπουλοι να έχουν το μισό γήπεδο άδειο με νεκρές ζώνες κλπ και να χάσουν λεφτά απο τα εισιτήρια! Σε κάτι τέτοιους αγώνες έχουν έστω και μια μικρή απόσβεση των χρημάτων που βάζουν (2 αγώνες με 18.000 ο ΠΑΟ και 3 με 12.000 ο ΟΣΦΠ στην καλύτερη). Όλα αυτά βέβαια απο την στιγμή που θα έχουμε νικήσει την ΤΣΣΚΑ απο βδομάδα, οπότε ας μην προτρέχουμε απο τώρα!

Είναι τρελός ο Λιθουανός!!!!!!! Μια ανανέωση σιγά-σιγά αυτός και ο Λάσμε την αξίζουν (για να μην έχουμε και τρεχάματα το καλοκαίρι)!!! wink.gif
bbplayer
QUOTE (sni79per @ Mar 28 2013, 22:53 ) *
να πουν οπως εχει γινει πολλες φορες οτι κυριοι εμεις δεν μπορουμε να σας εξασφαλισουμε ασφαλη μετακινηση κ ομαλη διεξαγωγη του αγωνα γι αυτο ζητηστε να μην παρετε εισιτηρια εκατερωθεν.

α οκ, κατάλαβα. Δε γνωρίζω ακριβώς τι και πώς αλλά νομίζω λογο θα έχει και η διοργανώτρια αρχή. Επίσης θα είναι κάτι που δε θα θέλει η διοίκηση του Παναθηναϊκού μια και ο Ολυμπιακός θα έχει το πλεονέκτημα.

Θα δείξει.
shtarkws
Παμε για "εμφυλιο" με οτι αυτο συνεπαγεται.......
SG3ptshooter
QUOTE(sni79per @ Mar 28 2013, 22:53 ) *
να πουν οπως εχει γινει πολλες φορες οτι κυριοι εμεις δεν μπορουμε να σας εξασφαλισουμε ασφαλη μετακινηση κ ομαλη διεξαγωγη του αγωνα γι αυτο ζητηστε να μην παρετε εισιτηρια εκατερωθεν.

Μπορούν να το κάνουν αυτό στα πλαίσια μιας πανευρωπαϊκής διοργάνωσης;
QUOTE(a.car @ Mar 28 2013, 22:57 ) *
Η Μπάμπεργκ σήμερα διάψευσε τη φήμη ότι τουλάχιστον είναι μαχητική.

Δεν πιστεύω ότι είναι κάτι το τρομερό ή ότι πάλεψαν, αλλά έχει την αξία της η άνεση της νίκης.
paodynasty
QUOTE(a.car @ Mar 28 2013, 22:57 ) *
Η Μπάμπεργκ σήμερα διάψευσε τη φήμη ότι τουλάχιστον είναι μαχητική.


τι ομάδα είσαι φιλαράκο ?? smiley.gif
sni79per
QUOTE(xomitsious @ Mar 28 2013, 22:58 ) *
Συγχαρητήρια στην ομαδα.
Περάσαμε στους 8
41.gif


41.gif
Lazeras
Η ομάδα μας έκανε να γουστάρουμε τους τελευταίους 2 μήνες.Και αν αποφύγουμε Μπάρτσα τα όνειρα για final4 δεν είναι άπιαστα.Γιατί ο Ολυμπιακός δεν είναι και στα καλύτερά του.Μπορούμε.Μπράβο στην ομάδα.
Dreamerpanos
Πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα....τώρα κάνουμε σεναριολογία και με το νόμο tongue.gif
paodynasty
QUOTE(Lazeras @ Mar 28 2013, 23:06 ) *
Η ομάδα μας έκανε να γουστάρουμε τους τελευταίους 2 μήνες.Και αν αποφύγουμε Μπάρτσα τα όνειρα για final4 δεν είναι άπιαστα.Γιατί ο Ολυμπιακός δεν είναι και στα καλύτερά του.Μπορούμε.Μπράβο στην ομάδα.


Και η Μπάρτσα χωρίς Μάικλ δε φαντάζει φόβητρο αυτή τη στιγμή, πάντως μαζί σου κι εγώ, θα ήθελα να την αποφύγουμε
επαθα λαστιχο
γιατι εχετε τοσο σιγουρο τον ολυμπιακο(για την δευτερη θεση)?υπο κανονικες συνθηκες θα εκανε το 2 στα 2 ευκολα αλλα τωρα?
Lazeras
Βασικά προτιμώ έτσι όπως είναι τον Ολυμπιακό.Αλλά να σου πω,η Μπάρτσα να μην είναι και όλους τους άλλους πιστεύω ότι τους κοντράρουμε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.