Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA LIVE 07 Ελληνικό πρόσθετο
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
larry johnson
εχω κατασκευάσει ένα ελληνικό πρόσθετο για το παιχνίδι nba live 07.


κατεβάστε τα παρακάτω αρχεία :


http://users.auth.gr/~lioannid/graphics.rar
http://users.auth.gr/~lioannid/dbase.rar
http://users.auth.gr/~lioannid/readme.rtf
dizzy_fingers
Επειδή δεν έχω το παιχνίδι και δε μπορώ να το δω άμεσα μπορείς να μας πεις τί ακριβώς είναι αυτό το patch?

Κάποια screenshots?

Όπως και να'χει σε ευχαριστούμε που το μοιράζεσαι μαζί μας και είναι ιδιαίτερη τιμή και χαρά μας να έχουμε τέτοιες ελληνικές προσπάθειες. smile.gif
Achilleas13
Καλη προσπαθεια αλλα υπαρχει το προβλημα με τα στατιστικα των παικτων.Εκτος το οτι ειναι ΥΠΕρεκτιμημενοι και τα superstars ειναι αρκετες φορες υπερβολικα.Ε οχι και ο Παπαλουκας 3pt και ο Σισκαουσκας Highflyer
weirdo1977
παίδες, σήμερα ώρα 0:00 ώρα σερβίας [δε ξέρω τι ώρα ελλάδας είναι αυτό] θα κυκλοφορήσει το φιμπα live patch για το nba live '07. καλο λιώσιμο...

ανυπομονώ να σηκώσω την Ευρωλίγκα με τον Αρη biggrin.gif

http://www.nbaliveforums.com/ftopic44897-0-asc-1050.php
merlin1
ke go perimeno na bgi to fiba live ala mono ta art tha ine 150 MB ara prepi na katebi prota
ke siga min to balun 01:00.
a to eliniko addon ine eleino mono ke mono epidi mu gamise ta cyberfaces ( px exi diko tu spanuli cf pu sto pexnidi ton bgazi me agnosto kefali, h me xalase thn omada tu bazelu pu ixa apo to IWL patch) pados oi turkoi kanan poli kali dulia sto diko tus patch 68.gif
cliff_ac
QUOTE(weirdo1977 @ Jul 21 2007, 05:26 PM) *
παίδες, σήμερα ώρα 0:00 ώρα σερβίας [δε ξέρω τι ώρα ελλάδας είναι αυτό] θα κυκλοφορήσει το φιμπα live patch για το nba live '07. καλο λιώσιμο...

ανυπομονώ να σηκώσω την Ευρωλίγκα με τον Αρη biggrin.gif

http://www.nbaliveforums.com/ftopic44897-0-asc-1050.php



file mou mporeis na mou dwseis ena link kati apo opou tha to katevasw apey8eias??? gia na to katevasw tha prepei na exw egatastisi kai kapoio allo patch pio prin???
cliff_ac
episis re paidia katevasa kai ksezipara ayta ta 3 pou exi to palikari pou anikse to topic ti allo prepei na kanw gia na ta egatastisw sto paixnidi??
Achilleas13
βασικα δεν εχει βγει ακομα το Fiba Patch.Εχουν προβλημα με τα Logos 68.gif 68.gif
Achilleas13
QUOTE(cliff_ac @ Jul 22 2007, 01:44 PM) *
episis re paidia katevasa kai ksezipara ayta ta 3 pou exi to palikari pou anikse to topic ti allo prepei na kanw gia na ta egatastisw sto paixnidi??


Na διαβασεισ το Read me smiley.gif

Na αποσυμπιεσεις το φακελο tricky που βρισκεται στο dbase.rar στο φακελο που εχεις τα saves σου.Μετα απο το παιχνιδι κανεισ load ta roster

Παντως θα απογοητευτεις με τα στατιστικα
cliff_ac
QUOTE(Achilleas13 @ Jul 22 2007, 10:47 AM) *
Na διαβασεισ το Read me smiley.gif

Na αποσυμπιεσεις το φακελο tricky που βρισκεται στο dbase.rar στο φακελο που εχεις τα saves σου.Μετα απο το παιχνιδι κανεισ load ta roster

Παντως θα απογοητευτεις με τα στατιστικα

icon_drunk.gif icon_drunk.gif swstos!!! telika kai to tricky to paw kai ston fakelo tou nba live???.... apo oti diavasa sto forum pou dwsan simera tha to perasun to neao patch telika...
cliff_ac
ok ta ekana ola ayta twra otan tha anoiksw to paixnidi ti prepei na kanw
Achilleas13
QUOTE(cliff_ac @ Jul 22 2007, 02:17 PM) *
ok ta ekana ola ayta twra otan tha anoiksw to paixnidi ti prepei na kanw



Να πας στα options--->Load/save και να κανεις load το tricky
cliff_ac
koita paw ekei alla sto lod/save mou einai pagwmeno den exw tipota gia load .. ostoso stin arxi mou emfanizi tis allages pou ginan.. alla ayto me to load de ginete.. episi to fakelo mou ton leei saves kai mesa se ayto einai o tricky .. de kserw an exi simasia ...
Achilleas13
QUOTE(cliff_ac @ Jul 22 2007, 03:53 PM) *
koita paw ekei alla sto lod/save mou einai pagwmeno den exw tipota gia load .. ostoso stin arxi mou emfanizi tis allages pou ginan.. alla ayto me to load de ginete.. episi to fakelo mou ton leei saves kai mesa se ayto einai o tricky .. de kserw an exi simasia ...


Το tricky πρεπει να το βαλεις στα saveς που συνηθως ειναι sta Documents an Settings.Τωρα δεν ξερω τπτ περισσοτερο να σου πω
cliff_ac
twra tin ekana tin doulia!! na sai kala 41.gif 41.gif 77.gif
pacotini
Telika to episimo patch dn exei vgei akomi an katalava kala.Opote vgei as to postarei kaneis gia na to mathoume k oi ipoloipoi
cliff_ac
http://fibalive07.nba-serbia.com/downloads.html apo edw to katevazete .. loipon twra to katevazw alla apo kati pou diavasa pezi na exi mono ethniki ellados apo ellinikes .... mi ksenerwnete den einai sigouro tha to diavasete kai esi sto link pou edwsa kai tha katalavete ti enow...
nikefalin
QUOTE(cliff_ac @ Jul 22 2007, 09:45 PM) *
http://fibalive07.nba-serbia.com/downloads.html apo edw to katevazete .. loipon twra to katevazw alla apo kati pou diavasa pezi na exi mono ethniki ellados apo ellinikes .... mi ksenerwnete den einai sigouro tha to diavasete kai esi sto link pou edwsa kai tha katalavete ti enow...

γράφε ελληνικούς χαρακτήρες cliff
οι πληροφορίες του patch λένε πως έχει 24 ομάδες Ευρωλίγκας , κάποιες ULEB Cup , 9 Εθνικές ομάδες και Dynasty Mode w00t.gif
Σε 10 λεπτά θα δούμε αν είναι αλήθεια!
cliff_ac
QUOTE(nikefalin @ Jul 22 2007, 06:57 PM) *
γράφε ελληνικούς χαρακτήρες cliff
οι πληροφορίες του patch λένε πως έχει 24 ομάδες Ευρωλίγκας , κάποιες ULEB Cup , 9 Εθνικές ομάδες και Dynasty Mode w00t.gif
Σε 10 λεπτά θα δούμε αν είναι αλήθεια!

συγνώμη φίλε nikefalin ... λοιπόν εμέν η σύνδεση μου κάνει κουλά και μου κλείνει κάθε τρεις και λίγο οπότε έχω ώρα περιμένω ενημέρωση από εσενα cool.gif
saniboy
Παιδια ,οποιος το κατεβασει πρωτος ας γραψει πως γινεται η εγκατασταση!
thanks! biggrin.gif
nikefalin
QUOTE(cliff_ac @ Jul 22 2007, 10:17 PM) *
συγνώμη φίλε nikefalin ... λοιπόν εμέν η σύνδεση μου κάνει κουλά και μου κλείνει κάθε τρεις και λίγο οπότε έχω ώρα περιμένω ενημέρωση από εσενα cool.gif

Δώστε μου 10 λεπτά ακόμα. το άλλο mode με το tricky αρχείο το χει μπλοκάρει, μια απεγκατάσταση -εγκατάσταση από την αρχή και θα σας πω. Πάντως το video εισαγωγήε ΛΕΕΙΙΙΙΙ 77.gif 77.gif
cliff_ac
nikefalin δε πρεπει να είσαι σε καλό δρόμο ... αυτό με το τρίκι είναι για το ελληνικό .. τεσπα εγώ που το εγκατέστησα πιστεύω πως αξίζει τον κόπο....
nikefalin
QUOTE(cliff_ac @ Jul 22 2007, 10:44 PM) *
nikefalin δε πρεπει να είσαι σε καλό δρόμο ... αυτό με το τρίκι είναι για το ελληνικό .. τεσπα εγώ που το εγκατέστησα πιστεύω πως αξίζει τον κόπο....

άργησα λίγο αλλά τον βρήκα τον δρόμο...μια χαρά είναι
τρέχετε το exe αρχείο και κάνετε load το FIBA 07
xsot
QUOTE(nikefalin @ Jul 22 2007, 11:10 PM) *
άργησα λίγο αλλά τον βρήκα τον δρόμο...μια χαρά είναι
τρέχετε το exe αρχείο και κάνετε load το FIBA 07


Εγω γιατι δεν βρισκω το αρχειο που πρεπει να Loadαρω???????????????? unsure.gif unsure.gif angry.gif
saniboy
QUOTE(xsot @ Jul 23 2007, 10:35 AM) *
Εγω γιατι δεν βρισκω το αρχειο που πρεπει να Loadαρω???????????????? unsure.gif unsure.gif angry.gif


Δεν εισαι ο μονος!Μαλλον κατι δεν κανουμε σωστα στην εγκατασταση! sad.gif
nikefalin
QUOTE(saniboy @ Jul 23 2007, 12:22 PM) *
Δεν εισαι ο μονος!Μαλλον κατι δεν κανουμε σωστα στην εγκατασταση! sad.gif

έχετε κάνει εγκατάσταση το παιχνίδι στον αρχικό δίσκο (συνήθως C) ή κάπου αλλού ?
saniboy
εχω το παιχνιδι σε ξεχωριστο φακελο και αρχικα πιστεψα οτι ηταν αυτο το λαθος...αλλα και μετα την σωστη εγκατασταση τπτ!
xsot
QUOTE(nikefalin @ Jul 23 2007, 12:24 PM) *
έχετε κάνει εγκατάσταση το παιχνίδι στον αρχικό δίσκο (συνήθως C) ή κάπου αλλού ?


Εγω εχω partitions και εχω βαλει το patch εκει που εχω το παιχνιδι.......ενω τα μενου ειναι μια χαρα (Fiba και λοιπα)τα rosters ειναι ακομα του ΝΒΑ΄......HELP............ sad-smiley-009.gif
cliff_ac
και εμενα τα ιδια με τον xsot ασε που εσβησα το παιχνιδι να κανω ολη τη διαδικασια απο την αρχη και τωρα μου χαλασε το dvd και δε μπορω να το ξαναγραψω .. παω για επαναφορα συστηματος αν βρω πως γινετε χαλια...
Anaz
παιδια αφου κανετε install το patch στο ΙΔΙΟ directory με το παιχνιδι,πατε στο directory του παιχνιδιου κ τρεχετε το αρχειο rosters.exe
το προβλημα ειναι ομως οτι κολλαει..βγαζει ενα μηνυμα κ σε πεταει απ'το παιχνιδι..Κριμα κ φαινεται καλοδουλεμενο..
Λενε οτι σε μια-δυο βδομαδες θα ειναι 100% ολοκληρωμενο..Για να δουμε..
Achilleas13
Λοιπον οταν πατε να κανετε Ιnstall σας βγαζει μια τοποθεσια.Αφου κανεται install σε αυτη την τοποθεσια θα μαρκαρεται το εικονιδιακι που λεει να ξεκινησει το παιχνιδι.Τοτε θα σας βγαλει μια τοποθεσια.Αλλαξτε τη και βαλτε το στην επιφανεια εργασιας.Μετα ανοιξτε τιο φακελο που εμφανιστηκε στη επιφανεια εργασιας και παρτε το Fiba patch 07 και βαλτε το στο φακελο με τα saves σας.Τωρα λογικα θα μπορειτε να κανεται load.παντως εγω ετσι τα καταφερα

Οσο για το patch εχει προβλημα με τις εμφανισεις(ο Παναθηναικος με του Miami laugh.gif laugh.gif και αλλα τετοια ωραια)
επισης εχω προβλημα με τις εθνικες.Δεν μπορω να παιξω εθνικη εναντιον εθνικης.Μονο εθνικη εναντιον μιας ομαδας και αυτο μονο στην εδρα της ομαδας

κατα τα αλλα καλη δουλεια...
xsot
Τελικα Ο.Κ. δουλευει 69.gif ...Καλη δουλεια........Μονο σοβαροτατο μειονεκτειμα ειναι οτι σε σχεση με το κανονικο ΝΒΑ 2007 χαλανε τα γραφικα 68.gif 68.gif Thanks for the help men....... 77.gif 77.gif
xsot
QUOTE(Anaz @ Jul 23 2007, 03:47 PM) *
παιδια αφου κανετε install το patch στο ΙΔΙΟ directory με το παιχνιδι,πατε στο directory του παιχνιδιου κ τρεχετε το αρχειο rosters.exe
το προβλημα ειναι ομως οτι κολλαει..βγαζει ενα μηνυμα κ σε πεταει απ'το παιχνιδι..Κριμα κ φαινεται καλοδουλεμενο..
Λενε οτι σε μια-δυο βδομαδες θα ειναι 100% ολοκληρωμενο..Για να δουμε..


Τελικα κι εμενα τα ιδια μου κανει τωρα.....Ας περιμενουμε λιγακι παντως,μπας και βγει κανενα συμπληρωματικο patch.......
xsot
Στην ιδια σελιδα με το πρωτο patch υπαρχουν και 2 καινουρια αρχεια...Κατεβαζω ενα τωρα και θα σας πω εντυπωσεις....
merlin1
h monadiki lisi pu len sto forum ine na sbisume olo to game ke na to ksanakanume install apo to dvd ( to nba na sbisume kathos ke ola ta arxia to sgsm) shot.gif
xsot
QUOTE(xsot @ Aug 3 2007, 10:46 ) *
Στην ιδια σελιδα με το πρωτο patch υπαρχουν και 2 καινουρια αρχεια...Κατεβαζω ενα τωρα και θα σας πω εντυπωσεις....



Tιποτα τελικα παιδια..... 68.gif Τζιφος....... 68.gif Το προβλημα με τις εθνικες παραμενει και τα γραφικα ειναι το ιδιο ασχημα οπως και μετα το πρωτο patch.......Ισως η λυση ειναι αυτο που λεει ο merlin1.........
James Bond
QUOTE(larry johnson @ Jul 20 2007, 11:24 ) *
εχω κατασκευάσει ένα ελληνικό πρόσθετο για το παιχνίδι nba live 07.
κατεβάστε τα παρακάτω αρχεία :
http://users.auth.gr/~lioannid/graphics.rar
http://users.auth.gr/~lioannid/dbase.rar
http://users.auth.gr/~lioannid/readme.rtf

ρε φίλε θέλω να σε ρωτήσω κάτι.γι αυτά τα αρχεία πρέπει να πληρώσεις για να τα κατεβάσεις;
reth1
QUOTE(James Bond @ Aug 6 2007, 11:00 ) *
ρε φίλε θέλω να σε ρωτήσω κάτι.γι αυτά τα αρχεία πρέπει να πληρώσεις για να τα κατεβάσεις;


ναι, 30.000 ευρώ/αρχείο.... blink.gif blink.gif blink.gif

απλά "πατάς" πάνω τους και χρεώνεται η πιστωτική σου rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
hagi
Τελικά ρε παιδιά το εγκατέστησε κανένας και παίζει καλά ή όχι;; Μπορείς να παίξει και season ή Dynasty.Θα το κοιτάξω σύντομα αλλά αν το έχει βάλει κάποιος ας πει τί γίνεται.
James Bond
QUOTE(saniboy @ Jul 22 2007, 19:32 ) *
Παιδια ,οποιος το κατεβασει πρωτος ας γραψει πως γινεται η εγκατασταση!
thanks! biggrin.gif

Πήγαινε σε αυτή την σελίδα:http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1345132
lakersdynasty
QUOTE(hagi @ Aug 6 2007, 16:47 ) *
Τελικά ρε παιδιά το εγκατέστησε κανένας και παίζει καλά ή όχι;; Μπορείς να παίξει και season ή Dynasty.Θα το κοιτάξω σύντομα αλλά αν το έχει βάλει κάποιος ας πει τί γίνεται.


Τοχω κατεβασει επαιξα και μια σεζον Δυναστ αλλα μετα δεν ειχα χρηματα ουτε για να ανανεοσω τον Αλβερτη γιατι ειχα προβλημα με το Sallary Cap! Aλλα σεζον παιζει κανονικα..

Προσπαθω να κατεβασω και screenshots αλλα μου λεει απτο φορουμ οτι δεν μπορω να κατεβασω εικονες με τετοια καταληξη (Truevision Targa Image) 68.gif
Pierce
απλα αλλαξε την καταληξη! biggrin.gif χρησιμοποιησε ενα απο τα χιλιαδες προγραμματα(ακομα και την ζωγραφικη ) και κανε save as και εκει βαλε jpeg στον τυπο.
lakersdynasty
QUOTE(pierce21 @ Sep 2 2007, 11:56 ) *
απλα αλλαξε την καταληξη! biggrin.gif χρησιμοποιησε ενα απο τα χιλιαδες προγραμματα(ακομα και την ζωγραφικη ) και κανε save as και εκει βαλε jpeg στον τυπο.


77.gif θα το προσπαθησω.....
lakersdynasty
Ο Μπατιστ σε ενα jump shot στο ΟΑΚΑ μπροστα στον ανυμπορο να τον ακολουθησει Ζιζιτς! tongue.gif
Click to view attachment

Κλεψιμο του Διαμαντιδη στον Πεν...και στο βαθος ο Pat Raily! icon_drunk.gif
Click to view attachment

Αυτοκρατορικη ταπα του Javtokas σε παιχνιδι με την Μπενετον στο ΟΑΚΑ
Click to view attachment

Ταπα του Τομασεβιτς πανω στον Πεν μπροστα στα αποσβολομενα βλεμματα (λογω ΝΒΑ Live rolleyes.gif ) των οπαδων του Ολυμπιακου
Click to view attachment

Ο Αρχηγος περνει το οπλο του!!!!!! shot.gif
Click to view attachment

Ο κοσμος αποθεωνει τον Παντοκρατορα Παναθηναϊκο και ο Φραγκισκος Αλβερτης σηκωνει την "Ευρωπαϊκη" κουπα (του ΝΒΑ!!!) στο Θεο! 69.gif 77.gif
Click to view attachment
man10
QUOTE(lakersdynasty @ Sep 2 2007, 09:25 ) *
.
.
.
.

Ωραιες φωτο!
Ειδικα εκεινη με τον Γιαφτοκας που εφτασε πανω απο το ταμπλο...
Και τα γηπεδα βλεπω εχουν τους πραγματικους χορηγους,κατι καλο...
Οι παικτες φαινονται αρκετα καλα,μπορεις να τους ξεχωρισεις θαλω να πω ανετα.
Καλη δουλεια...
Pierce
man10 δεν χρειαζεται να κανεις full quote, ποσο μαλλον οταν αναφερεσαι στο ακριβως απο πανω ποστ. smile.gif
lakersdynasty
Ωραια κινηση του Vazquez της Μπαρτσελονα μπροστα στον Παπανικολαου!
Click to view attachment

Πανοραμικη ληψη του ΟΑΚΑ...Κατεβασμα Ντελκ, σουτ του Αρχηγου...
Click to view attachment
Click to view attachment
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.