Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA live 08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3
Air Kef
QUOTE
XA δεν με πιάνει κανείς ! Έχω για το pc σε δισκέτες ένα μπασκετάκι από το 80κάτι που λέγεται "Boston Celtics vs Los Angeles Lakers"


Kαι ενας εγώ 3.Και μαλιστα σε απλη .exe εκδοση,οχι δισκετες κτλ.Οντως ονειρεμενο και μπροστα απο την εποχη του.

Ειχε 10 ομαδες νομιζω,5 απο καθε μερια.Μπουλς,Σελτικς,Ντιτροιτ,Γιουτα,Σιατλ,
Λεικερς και καποιες αλλες που δν θυμαμαι.Θα το τρεξω αργοτερα να σας πω!
Pierce
QUOTE(Olorin @ Aug 17 2007, 13:05 ) *
Κι όμως, τα δυο αγαπημένα μπασκετάκια της παιδικής μου ηλικίας, ήταν της ΚΟΝΑΜΙ...

Το Double Dribble στο NES

αδελφε με εκανες να ανατριχιασω πραγματικα! με γυρισες πανω απο μια 13 χρονια πισω!
θελω το NES μου sad-smiley-009.gif
Air Kef
Λοιπον οι ομαδες ειναι ΝΥ,Μπουλς,Σελτικς και Ντιτροιτ,απο Δυση Γιουτα,Φινιξ,Λεικερς και Σιατλ.Επισης υπαρχουν και οι Ολ σταρ Δυσης και Ανατολης!! biggrin.gif

Ρε παιδια,με ποιο κουμπι κανει πασα;;;;Χωρις πλακα.
NBAer
QUOTE(pierce21 @ Aug 17 2007, 22:21 ) *
αδελφε με εκανες να ανατριχιασω πραγματικα! με γυρισες πανω απο μια 13 χρονια πισω!
θελω το NES μου sad-smiley-009.gif


Να το ΝΕS σου: biggrin.gif

Ενας πολυ καλος NES-Emulator(βασικα παιζει ΟΛΑ τα παιχνιδια που εχω δοκιμασει):
http://www.emulator-zone.com/download.php/...0.98.12.win.zip

Και παιχνιδια(Roms) for it:
http://romhustler.net/roms/nes
http://www.romnation.net/srv/roms/nes.html
http://www.theoldcomputer.com/Libarary'...oms_summary.htm


Λιστα με διαφορους αλλους NES-Emulators.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_NES_e...crosoft_Windows
Pierce
thanx για τους emulators αλλα θελω το NES μου sad-smiley-009.gif α ρε μανα....
Olorin
QUOTE(pierce21 @ Aug 17 2007, 19:45 ) *
thanx για τους emulators αλλα θελω το NES μου sad-smiley-009.gif α ρε μανα....

Εγώ πάλι κατάφερα με νύχια και με δόντια να το γλιτώσω από τη μανία καταδίωξης της μάνας μου, αλλά δεν κατάφερα να το γλιτώσω από τη φθορά του χρόνου και τώρα απλώς κάθεται πακεταρισμένο στο κουτί του στο πατάρι ως κειμήλιο... Αλλά να το πετάξω δεν πρόκειται... RIP NES... sad.gif

Όσο για το Double Dribble, ήταν το πρώτο παιχνίδι που αγόρασα (πέρα από το Super Mario Bros. που περιλαμβανόταν στη συσκευασία...) και αν σκεφτείς ότι για αρκετούς μήνες ήταν ουσιαστικά το μοναδικό μου παιχνίδι (αφού το Mario το είχα τερματίσει 7-8 φορές με διαφορετικούς τρόπους και βαριόμουν να ξανασχοληθώ) και δεν είχα κάποιο άλλο μηχάνημα (υπολογιστή κ.λπ.), καταλαβαίνεις πως το είχα ξεσκίσει...

Όταν το ξαναέπαιξα σε emulator στο PC πριν 7-8 χρόνια και αντίκρισα την οθόνη πριν τον αγώνα με τους φιλάθλους να κατακλύζουν το γήπεδο ανατρίχιασα... Για να μην πω για την κλασική οθόνη των options με τον παίκτη που επέλεγε σουτάροντας (θυμάμαι μάλιστα την πρώτη φορά που δούλευα την αδερφή μου που ήταν 6-7 ετών, λέγοντάς της "κοίτα-κοίτα... όλα τα βάζω!!!"... biggrin.gif ) ή τις μασκότ και τις μαζορέτες στο ημίχρονο, το άθλιο (αλλά πρωτοποριακό για την εποχή του) digitized speech ("Νταβμπζλ... Ντβριβμπζζζζβββλ" tongue.gif ) και φυσικά τα κλασικά close-ups στα καρφώματα...

Ειλικρινά, αν αρχίσω είμαι ικανός να σου αναλύσω και την παραμικρή λεπτομέρεια του gameplay του...

Έκτοτε άλλωστε το έχω τιμήσει σε κάθε μορφής εξομοιωτή που έχω βρει... Πριν κάτι μέρες για να καταλάβεις, το είχα φορτώσει σε εξομοιωτή στο DS μου και έπαιζα Double Dribble σε ταξίδι με τρένο!!! blink.gif Σιγά-σιγά πάντως θυμήθηκα και τα παλιά μου κόλπα... Τα τρίποντα εκτός γηπέδου, τις πάσες/σέντρα-σουτ (κάνεις σουτ από την άμυνα, αλλάζεις παίκτη και πριν σκάσει η μπάλα κάτω την πιάνεις στην επίθεση... wink.gif ), τα τρίποντα μετά από στροφή 720 μοιρών(!) κ.λπ...

Βρήκα εδώ ένα online proxy σε περίπτωση που βαριέσαι να ψάχνεις emulators και ROMs...
nikefalin
QUOTE(Air Kef @ Aug 17 2007, 21:37 ) *
Kαι ενας εγώ 3.Και μαλιστα σε απλη .exe εκδοση,οχι δισκετες κτλ.Οντως ονειρεμενο και μπροστα απο την εποχη του.

Ειχε 10 ομαδες νομιζω,5 απο καθε μερια.Μπουλς,Σελτικς,Ντιτροιτ,Γιουτα,Σιατλ,
Λεικερς και καποιες αλλες που δν θυμαμαι.Θα το τρεξω αργοτερα να σας πω!

Ωραία, άλλος για να κλείσει η παγκόσμια 5άδα ? Το χω κι εγώ και κυκλοφορεί και σε torrent μαζί με άλλα παιχνιδάκια εκείνης της εποχής tongue.gif
merlin1
QUOTE(nikefalin @ Aug 18 2007, 10:31 ) *
Ωραία, άλλος για να κλείσει η παγκόσμια 5άδα ? Το χω κι εγώ και κυκλοφορεί και σε torrent μαζί με άλλα παιχνιδάκια εκείνης της εποχής tongue.gif

ke go to epeza se prasini othoni se 3.5 disketa ala an prospathuses na to treksis me simcga sernotan blove.gif
PanosIlio
QUOTE(nikefalin @ Aug 18 2007, 10:31 ) *
Ωραία, άλλος για να κλείσει η παγκόσμια 5άδα ? Το χω κι εγώ και κυκλοφορεί και σε torrent μαζί με άλλα παιχνιδάκια εκείνης της εποχής tongue.gif


Count me in, το πρώτο μου παιχνίδι με μπάσκετ. Εν έτη, χμμμμμμ 1992-93 θα σας γελάσω. Πάντως τα 360 καρφώματα από τις βολές ήταν καταπληκτικά tongue.gif tongue.gif
Air Kef
Ενιοτε και 720. bball.gif
sotiris
QUOTE(NBAer @ Aug 3 2007, 22:32 ) *
Αν εχεις PC τοτε με μια GeForce 8800 GTX τοτε το κανεις να νιωθει μειονεκτικα το PS3. biggrin.gif

Και μην ξεχνας οτι απο Σεπτεμβριο περιμενουμε το τερας των τερατων, την απιστευτα απιστευτη(συμφωνα με τα εως τωρα δεδομενα) GeForce 9800 GTX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ενα βημα πριν το REAL WORLD GRAPHICS.....

Για περισσοτερα σχετικα με το ΝΒΑ Live 2008:
http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?p=1728844#post172


Ξερει κανεις πως μπορς να το κατεβασω για PC??
remali
δεν έχει βγει για πισι ακόμη. Στην ευρώπη βγαίνει 26/10
http://www.amazon.co.uk/NBA-Live-08-PC-DVD...92387072&sr=1-1
http://www.play.com/Games/PC/4-/3383606/NB...08/Product.html

ε αν όχι την ίδια μέρα, τότε την επόμενη θα βγει σε torrent.
και μετάwos_sport5.gif
GASOL
ΤΟ ΝΒΑ LIVE 2008 ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ 19/10
remali
α ναι ωραία. εγώ το 26 το είπα γιατί έτσι έλεγε στο amazon.
Πάντως καλύτερα. Οπότε σε 2 μέρες. Ε ρε λιώσιμο πουχει να πέσει... 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif
remali
ρε GASOL που είδες ότι βγαίνει στις 19 στην ευρώπη γιατί εδώ
http://www.gamespot.com/pc/sports/nbalive0...=result;title;3
http://pc.ign.com/objects/900/900784.html
http://www.amazon.com/Electronic-Arts-NBA-...92722899&sr=1-1
http://www.play.com/Games/PC/4-/3383606/NB...08/Product.html

και το play.com είναι ευρωπαικό 39.gif 39.gif
Das Kapital
Με μεγαλη λυπη σας ανακοινωνω πως το NBA live 08 για PC ειναι η ιδια μουφα με αυτη της προηγουμενης χρονιας,μπραβο στους κυριους στην ΕΑ που μας κανουν να χαιρομαστε για λιγο,αλλα αυτοι που παιζουν με κονσολες ενταξει υπαρχει και το 2k εμεις τι θα κανουμε; 68.gif
PanosIlio
Όταν λες μούφα εννοείς το γεγονός πως δεν είναι next gen?
Das Kapital
Ενταξει δεν το περιμενα να ειναι σαν και αυτα που βλεπαμε απο τις διαφημησεις και τα video αλλα πιστεψε με δεν αξιζει να ασχοληθειτε μαζι του το κακο ειναι πως ειχα να διαλεξω αναμεσα σε pro και live αλλα το παθος μου για το μπασκετ με παρεσυρε παρολο που ειμαι fan του PES και ημουν σιγουρος πως θα ειναι καλυτερο! angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif
lakersdynasty
QUOTE(lebron15 @ Oct 25 2007, 16:15 ) *
Με μεγαλη λυπη σας ανακοινωνω πως το NBA live 08 για PC ειναι η ιδια μουφα με αυτη της προηγουμενης χρονιας,μπραβο στους κυριους στην ΕΑ που μας κανουν να χαιρομαστε για λιγο,αλλα αυτοι που παιζουν με κονσολες ενταξει υπαρχει και το 2k εμεις τι θα κανουμε; 68.gif


Eχεις δικαιο, και εγω πε PC παιζω. Εγω προσωπικα δεν περημενα και κατι πολυ καλητερο στο 08. Στις κονσολες μη σου πω οτι το 07 θαναι πολυ καλητερο απο το 08 στο PC! Χανει πολυ σε γραφικα κυριως sad.gif
kostasvc15
Μην μου λετε τετοια τωρα που το κατεβαζω και ειναι στο 39%.....
Παντως μουφα δεν προκειτε να ειναι με τιποτα...αν ειναι το 08 μουφα τοτε το nba live 97 τι ειναι; tongue.gif Ωρες ατελειωτες στο pc τοτε,ειδικα με το 2000 77.gif
Das Kapital
Ρε φιλε αλλο το ενα αλλο το αλλο,για την εποχη του το '97 μπορει να ηταν παιχνιδαρα,ενω το 08 πιστευω δε θα αφησει κανεναν συγκινημενο ειδικα αυτους που παιζουν σε PC!

Δεν κανω πλακα αλλα το 05 ηταν το καλυτερο ΝΒΑ live που εχω παιξει ποτε,ολα τα μεταγενεστερα απλως δεν αξιζουν!

Ξεχασα να αναφερω πως δεν υπαρχει η δυνατοτητα παιχνιδιου online δεν υπαρχουν φωτο για ολους τους rookie ολους τους παιχτες των εθνικων ομαδων,τα γραφικα ειναι ιδια ισως και χειροτερα και τα ratings χειροτερα απο ποτε!

Ο Webber εχει 88! Τελος!
kostasvc15
QUOTE(lebron15 @ Oct 25 2007, 14:22 ) *
Ρε φιλε αλλο το ενα αλλο το αλλο,για την εποχη του το '97 μπορει να ηταν παιχνιδαρα,ενω το 08 πιστευω δε θα αφησει κανεναν συγκινημενο ειδικα αυτους που παιζουν σε PC!

Πλακα εκανα ρε! icon_wave.gif


QUOTE(lebron15 @ Oct 25 2007, 14:22 ) *
Ο Webber εχει 88! Τελος!


Μονο;;;






tongue.gif
t0ny3
ρε συ φιλε τοσο χαλια ειναι το game??δεν πιστευω να ειναι τοσο χαλια.το κατεβαζω τωρα και θα εχει τελειωσει αυριο.θα σας πω κι εγω τις γνωμεις μου.δεν πιστευω να ειναι πιο χαλια απο το 07.και να ειναι χαλια το παιχνιδι.
t0ny3
αποσυρω αυτα που ειπα.πρωτον ειναι σαν το 07.δευτερον δεν εχει τα freestyle superstars.τριτον τα hot shots ειναι μια μ@@@.τριτον ειναι πολυ προχειρα φτιαγμενο.τεταρτον το crack με κανει crash συνεχεια.αρα ειναι μια μουφα
Das Kapital
Δε θελω να γινω κουραστικος αλλα θα γινω tongue.gif

Ξεχασα να αναφερω πως για να βαλεις τριποντο εστω και στην προπονηση πρεπει να κανεις ταμα,δεν ειναι ψεμα ναι ειναι αληθεια πηρα τον Αλλεν και αντε να εβαλα 1/20 στην προπονηση,για τον αγωνα δεν το συζηταμε σε επιπεδο all star που επαιξα δεν εβαλα ουτε ενα ενω στα περισσοτερα ημουν ξεμαρκαριστος!

Το αθλιο αυτο παιχνιδι ειναι ενα χαζο κατασκευασμα που το μονο που μπορει να προκαλεσει στους gamers ειναι θυμος και μια απεχθεια προς την ΕΑ!

ΚΟΝΑΜΙ φτιαξε ενα μπασκετακι να μας τρελανεις! biggrin.gif
remali
ω ρε παιδια ξενερωσα τωρα.. το περίμενα πως και πως.. καλά το freestyle superstar τι το βγαλανε οι....... gdi.gif gdi.gif gdi.gif gdi.gif
Οτι να ναι.... ετσι οπως παει σε λιγο δε θα το παίρνει κανείς και θα την αποσύρουν τη σειρά.. Καλά γιατί τόσο προχειροδουλειά???? Για PS3 είναι το ίδιο αλλά με καλύτερα γραφικά?? (αλλο που δε καταλαβαίνω,, γιατί στο PC έχουν χειρότερα γραφικά από παιχνιδομηχανές??? 39.gif 39.gif )
Οπως και ναχει θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Αν δε βγάλει καμιά άλλη εταιρεία μπασκετάκι δε μας βλέπω καλά....

εγω τωρα το κατεβάζω (για καποιο λογο το πρωτο που κατέβασα δεν έτρεχε) θα σας πω και γω εντυπώσεις εντός 2-3 ημερών
PanosIlio
QUOTE(remali @ Oct 27 2007, 20:50 ) *
(αλλο που δε καταλαβαίνω,, γιατί στο PC έχουν χειρότερα γραφικά από παιχνιδομηχανές??? 39.gif 39.gif )


Γιατί η έκδοση για pc δεν είναι next gen ενώ για τις παιχνιδομηχανές είναι. Απλό tongue.gif
NBAer
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Oct 29 2007, 12:12 ) *
QUOTE
αλλο που δε καταλαβαίνω,, γιατί στο PC έχουν χειρότερα γραφικά από παιχνιδομηχανές???

Γιατί η έκδοση για pc δεν είναι next gen ενώ για τις παιχνιδομηχανές είναι. Απλό tongue.gif


Ναι αλλα γιατι? smile.gif

Βασικα αυτο δεν ισχυει γενικα αλλα για το ΝΒΑ Live μονο. Αν και δεν ειμαι σιγουρος για αυτο που λες οτι ειναι next gen το NBA Live 2008 για τις παιχνιδομηχανες.

Παντως οσον αφορα τα γραφικα, το γιατι δεν κανουν το PC NBA Live 08 να εχει γραφικα σαν του XBox πχ δεν ξερω και ισως να μην ισχυει και κατι τετοιο.
Παροτι για το PC θα μπορουσαν να φτιαξουν απειρως καλυτερα παιχνιδια απο οτι για παιχνιδομηχανες, λογω του οτι το PC δεν εχει οριο χωρου (σκληρος δισκος almost unlimited) και οι καρτες γραφικων του παντα θα ειναι ανωτερες απο αυτες των παιχνιδομηχανων (πχ η GeForce 8800GTX ειναι ανωτερη και απο τις 3 μεγαλες παιχνιδομηχανες Wii Xbox 360,PS3, Wii και η αφιξη της 3 φορες καλυτερης(λενε οι φημες) Geforce 9800 GTX θα κανει ακομα μεγαλυτερη τη διαφορα. BTW πλεον η NVIdia θα κανει πραξη την τριπλη SLI δηλαδη θα μπορειτε αμα εχετε 3 καρτες GeForce 9800 ή 8800 να τις ενωσετε και να εχετε διαστημικα γραφικα!!!!!! Που ακομα βεβαια κανενα παιχνιδι δεν χρειαζεται.), παροτι λοιπον θα μπορουσαν να φτιαξουν για το PC games με πολυ καλυτερα γραφικα και γενικα καλυτερα, σε μερικα παιχνιδια δεν το κανουν ισως γιατι το PC δεν ειναι κατεξοχην παιχνιδομηχανη ή ισως γιατι στο PC οι πωλησεις με ολα αυτα τα απαραδεκτα crack κλπ να μην ειναι τοσο υψηλες.....


QUOTE(t0ny3 @ Oct 26 2007, 19:57 ) *
τριτον ειναι πολυ προχειρα φτιαγμενο.τεταρτον το crack με κανει crash συνεχεια.αρα ειναι μια μουφα


Ενα συγκεκριμενο crack σου κανει crash συνεχεια(μεταξυ των περιοδων φανταζομαι). Καποιο αλλο ομως, ισως δεν θα σου εκανε συνεχεια crash..... icon_wave.gif
PanosIlio
QUOTE(NBAer @ Oct 29 2007, 12:46 ) *
Ναι αλλα γιατι? smile.gif

Βασικα αυτο δεν ισχυει γενικα αλλα για το ΝΒΑ Live μονο. Αν και δεν ειμαι σιγουρος για αυτο που λες οτι ειναι next gen το NBA Live 2008 για τις παιχνιδομηχανες.

Παντως οσον αφορα τα γραφικα, το γιατι δεν κανουν το PC NBA Live 08 να εχει γραφικα σαν του XBox πχ δεν ξερω και ισως να μην ισχυει και κατι τετοιο.
Παροτι για το PC θα μπορουσαν να φτιαξουν απειρως καλυτερα παιχνιδια απο οτι για παιχνιδομηχανες, λογω του οτι το PC δεν εχει οριο χωρου (σκληρος δισκος almost unlimited) και οι καρτες γραφικων του παντα θα ειναι ανωτερες απο αυτες των παιχνιδομηχανων (πχ η GeForce 8800GTX ειναι ανωτερη και απο τις 3 μεγαλες παιχνιδομηχανες Wii Xbox 360,PS3, Wii και η αφιξη της 3 φορες καλυτερης(λενε οι φημες) Geforce 9800 GTX θα κανει ακομα μεγαλυτερη τη διαφορα. BTW πλεον η NVIdia θα κανει πραξη την τριπλη SLI δηλαδη θα μπορειτε αμα εχετε 3 καρτες GeForce 9800 ή 8800 να τις ενωσετε και να εχετε διαστημικα γραφικα!!!!!! Που ακομα βεβαια κανενα παιχνιδι δεν χρειαζεται.), παροτι λοιπον θα μπορουσαν να φτιαξουν για το PC games με πολυ καλυτερα γραφικα και γενικα καλυτερα, σε μερικα παιχνιδια δεν το κανουν ισως γιατι το PC δεν ειναι κατεξοχην παιχνιδομηχανη ή ισως γιατι στο PC οι πωλησεις με ολα αυτα τα απαραδεκτα crack κλπ να μην ειναι τοσο υψηλες.....


Χμμμμμμ το γιατί είναι κάτι που δεν μπορώ να το απαντήσω εγώ αλλά οι κατασκευαστές των παιχνιδιών tongue.gif

Αυτό που λες με τα σπασμένα δεν είναι μάλλον ο λόγος γιατί και το xbox 360 το έχουν τσακίσει, έχω φίλο κολλητό που δεν έχει αγοράσει παιχνίδι για το xbox του και έχει πάνω από 40 τίτλους παιχνιδιών και συνεχίζει, όπως οι duracel ένα πράγμα.

Το nba live 08 όπως και το nba live 07 για τις παιχνιδομηχανές είναι next gen γραμμένο για το pc όχι και οι διαφορές κάνουν μπαμ, μιλάμε για άλλο πράγμα, άλλη αίσθηση gameplay κτλ κτλ.

Παράδειγμα αυτού που λες για την ανωτερότητα των pc στα γραφικά είναι το crysis που είναι σαν να βλέπεις ταινία σε HD. Αυτό είναι ένα δείγμα του τι μπορούν να κάνουν στα pc οι εταιρείες ΑΝ το θελήσουν αλλά όπως φαίνεται δεν το θέλουν.

Οι λόγοι για αυτό ποικίλουν, δικιά μου εκτίμηση είναι πως παίζουν ρόλο οι σχέσεις που έχουν οι εταιρείες που φτιάχνουν τα παιχνίδια με τις εταιρείες που βγάζουν τις παιχνιδομηχανές. Το pc σιγά σιγά προορίζεται για κάτι άλλο και όχι για παιχνίδια. Πχ η καινούργια χαζομάρα της MS με το νέο DX 10.1 που θα είναι ασύμβατο και με τις κάρτες που υποστηρίζουν το DX10 αλλά και με τα vista χωρίς το SP1. Κάτι που θα αναγκάσει τους χρήστες ή σε πλήρη αναβάθμιση λειτουργικού και hardware, με το ανάλογο κόστος ή να πάρουν ένα xbox ή SP3 και να έχουν το Pc για άλλη δουλειά.

Προς το παρών, αν εξαιρέσουμε το crysis, οι παιχνιδομηχανές κερδίζουν το παιχνίδι σε ποιότητα αλλά και σε ποσότητα.

Αυτά και σόρυ που βγήκα τόσο off topic.
remali
τι παει να πει οτι οι παιχνιδομηχανές είναι next gen.. Τεχνικά μπροστά στο πισι δεν συγκρίνεται παιχνιδομηχανή..
Η ερώτηση μου ήταν γιατί οι εταιρείες δεν φτιάχνουν έτσι τα παιχνίδια (κώδικα και τα σχετικά) ώστε να χει καλα γραφικά. Απτ'ην στιγμή που μπορούν να το κάνουν σε παιχνιδομηχανή μπορούν και σε πισι. Αλλά για καποιο λόγο όπως είπατε δε θέλουν. ίσωσ θελουν για τετοιου ειδους παιχνίδια να προωθούν παιχνιδομηχανές..
Πάντως ξενερώνω γγιατί η διαφορά PS3 και PC είναι τρομερή και όπως είπες φαίνεται και στο gameplay κυρίως στη φυσικότητα κινήσεων κλπ blove.gif
NBAer
QUOTE(remali @ Oct 29 2007, 17:40 ) *
τι παει να πει οτι οι παιχνιδομηχανές είναι next gen.. Τεχνικά μπροστά στο πισι δεν συγκρίνεται παιχνιδομηχανή..
Η ερώτηση μου ήταν γιατί οι εταιρείες δεν φτιάχνουν έτσι τα παιχνίδια (κώδικα και τα σχετικά) ώστε να χει καλα γραφικά. Απτ'ην στιγμή που μπορούν να το κάνουν σε παιχνιδομηχανή μπορούν και σε πισι. Αλλά για καποιο λόγο όπως είπατε δε θέλουν. ίσωσ θελουν για τετοιου ειδους παιχνίδια να προωθούν παιχνιδομηχανές..
Πάντως ξενερώνω γγιατί η διαφορά PS3 και PC είναι τρομερή και όπως είπες φαίνεται και στο gameplay κυρίως στη φυσικότητα κινήσεων κλπ blove.gif


Ναι μαλλον ειναι μεγαλη.
Τωρα γιατι γινεται αυτο, μαλλον επειδη οι μεγαλες εταιριες παιχνιδομηχανων SONY(Playstation), Microsoft(XboX), ΝINTENDO(Wii), θελουν να εχουν καποια πλεονεκτηματα σε σχεση με τα παιχνιδια του PC(αλλιως αν ειχε ολα τα πλεονεκτηματα το PC ποιος θα αγοραζε παιχνιδομηχανες?), και ετσι αναθετουν?/παρακαλουν?/δωροδωκουν?/συνεργαζονται? με τις εταιριες κατασκευης παιχνιδιων για να κατασκευαζουν τα παιχνιδια με καλυτερα γραφικα στις παιχνιδομηχανες ή τελοσπαντων να δινουν μεγαλυτερη εμφαση σε αυτα.

Ενα ωραιο βιντεο με το καινουριο FIFA 2008(i'm shocked! w00t.gif ):
http://www.greekgamers.com/?p=787

Την ανοιξη αν με το καλο παρω τετραπυρηνο Intel Core 2 Extreme XQ9650 μαζι με την νεα καρτα γραφικων GeForce 9800 GTX, θα μπορεσω να συγκρινω το παρον βιντεο με αυτο που θα εχω στο PC μου και να δουμε αν πραγματι υπαρχει διαφορα στο software του FIFA08 με αυτο των παιχνιδομηχανων.....


Προς το παρον 3 εικονες(με πολυ μειωμενη ποιοτητα καθως τις μετετρεψα σε jpg λογω μεγεθους) απο το FIFA 08 του PC μου(με την καλυτερη για τωρα καρτα γραφικων GeForce 8800GTX):





captain charisma
αμα θελετε μπορω να δημοσιευσω τα λινκς απο το νβα λιβε 2008
NBAer
QUOTE(big dirk @ Oct 30 2007, 14:18 ) *
αμα θελετε μπορω να δημοσιευσω τα λινκς απο το νβα λιβε 2008


Δεν επιτρεπεται κατι τετοιο απο τους κανονισμους του φορουμ.....
NBAer
Ναι και 4 φωτο απο ΝΒΑ Live 2008(ξανα τις μετετρεψα σε jpg χανοντας πολυ σε ποιοτητα αλλα κερδιζοντας σε χωρο και χρονο για να φορτωσει η σελιδα):
Καλος ο Διαμαντιδης στην τελευταια ε? smile.gif







Das Kapital
NBAer παιζεις fifa online?
kostasvc15
Το κατεβασα το live 08 και οντως δεν ειναι πολυ καλο... sad.gif
Ενδιαφερεται κανεις για online;;;
PanosIlio
Εγώ παιδιά το πήρα εχθές και έπαιξα λιγάκι.

Τι να πω, χμμμμ, εμμμμμ, ναιιιι, όχιιιι, δεν έχω ακόμα αποφασίσει αν μου αρέσει η όχι.

Το ότι βγάλανε το superstar mode είναι κακό, επίσης με μπερδεύει και το αστέρι που είτε υπάρχει είτε όχι, και δεν έχω πολυκαταλάβει τη χρησιμότητά του.

Επίσης με ξενίζει το γεγονός πως μετέφεραν τα συστήματα στο αναλογικό και τον χειρισμό του παίχτη στο σταυρό. Εκτός και αν είναι καμιά ρύθμιση που πρέπει να κοιτάξω αλλά και πάλι αυτό είναι θέμα συνήθειας.

Τι να πω σε κάνα 2 μερούλες θα το έχω εξαντλήσει και αφού διαβάσω και το χειρισμό και πάρω το κολλάει θα σας ξαναπώ τη γνώμη μου.
PowerForward
Πρώτα απ'όλα είναι το πρώτο μου post στο forum, οπότε ένα μεγάλο ΓΕΙΑ σε όλους!

Νομίζω ότι το νέο NBA Live είναι λίγο καλύτερο από το περσινό. Έχει πιο καλές κινήσεις στο low post και είναι πιο εύκολο να παίξεις άμυνα.

Δεν καταλαβαίνω όμως κι εγώ τη χρησιμότητα του αστεριού κάτω από τους παίκτες. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι είναι αδύνατο να πηδήξει κάποιος για ριμπάουντ όταν εκτελούνται βολές. Ο παίκτης που χειρίζεσαι μοιάζει κολλημένος στη θέση του!
Ακόμα είναι πολύ πιο δύσκολο να βάλεις τρίποντο, ακόμα και με καλούς σουτέρ. Με το Ray Allen είχα 2/12 αμαρκάριστος! Άσε που όταν οι παίκτες ακροβολίζονται στις γωνίες ή στην κορυφή για να πάρουν πάσα για ελεύθερο τρίποντο πατάνε ΠΑΝΤΑ τη γραμμή!

Περιμένω να βγεί κανένα patch που διορθώνει αυτές τις λεπτομέρειες.

Γενικά όμως η ΕΑ έπρεπε να κάνει περισσότερες βελτιώσεις στο gameplay.

Έχει ακούσει κανείς αν πρόκειται να βγεί κάποια στιγμή το ΝΒΑ 2Κ8 για PC?
NBAer
QUOTE(PowerForward @ Oct 31 2007, 11:55 ) *
Νομίζω ότι το νέο NBA Live είναι λίγο καλύτερο από το περσινό. Έχει πιο καλές κινήσεις στο low post και είναι πιο εύκολο να παίξεις άμυνα.

Ναι αρκετα καλυτερο ειναι αλλα και παλι ειναι καπως..... rolleyes.gif


QUOTE
Επίσης έχω παρατηρήσει ότι είναι αδύνατο να πηδήξει κάποιος για ριμπάουντ όταν εκτελούνται βολές. Ο παίκτης που χειρίζεσαι μοιάζει κολλημένος στη θέση του!


Shit ναι! shot.gif Και νομιζα οτι εγω κανω κατι λαθος. Μα ειναι τραγικο.... angry_red.gif


QUOTE
Άσε που όταν οι παίκτες ακροβολίζονται στις γωνίες ή στην κορυφή για να πάρουν πάσα για ελεύθερο τρίποντο πατάνε ΠΑΝΤΑ τη γραμμή!

Ναι και αυτο το προσεξα! shot.gif Και το πας πισω και παλι πατανε τη γραμμη. Αν το πας και αλλο πισω προλαβαινει και ερχεται παικτης πανω σου. angry_red.gif


Γενικα παντως μου αρεσει περισσοτερο, πολυ περισσοτερο απο το 2007 σαν μπασκετ. Γιατι σαν θεαματικο παιχνιδι που κανεις οτι τρελο φανταστεις το 07 ηταν καλυτερο.....


QUOTE(lebron15 @ Oct 30 2007, 15:07 ) *
NBAer παιζεις fifa online?

Μπα..... sad.gif
PanosIlio
Εγώ ρε σεις με τα τρίποντα δεν είχα πρόβλημα, έχωσα αβέρτα χθες.

Και με τον Parker και με τον Bowen.

Πολύ πιθανό να έχει να κάνει με ποιον σουτάρεις και από που, αφού πλέον με τα hot spots, που χθες δεν μπόρεσα να εμφανίσω ομολογώ, κάθε παίχτης έχει ας πούμε το σημείο δράσης του (τι χαζομάρα και αυτή)

Επίσης υπάρχει και το επιπλέον στοιχείο στο 08, οι go to moves, που και αυτές για να γίνουν πρέπει να είναι συγκεκριμένες οι συνθήκες και είναι ανάλογα με τον παίχτη, επίσης δεν κατάλαβα χθες από το λίγο που έπαιξα πως λειτουργούν αυτά.

Κάνα manual οnline υπάρχει? tongue.gif
NBAer
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Oct 31 2007, 13:23 ) *
Εγώ ρε σεις με τα τρίποντα δεν είχα πρόβλημα, έχωσα αβέρτα χθες.
Και με τον Parker και με τον Bowen.

Ναι ε? Εγω ακομη δεν καταφερα να βαλω 2 συνεχομενα. Στο 07 με τον Νοβιτσκι ειχα και 6 συνεχομενα αρκετα συχνα αλλα τωρα..... angry_red.gif


QUOTE
Πολύ πιθανό να έχει να κάνει με ποιον σουτάρεις και από που, αφού πλέον με τα hot spots, που χθες δεν μπόρεσα να εμφανίσω ομολογώ, κάθε παίχτης έχει ας πούμε το σημείο δράσης του (τι χαζομάρα και αυτή)

Ναι ψιλοβλακεια και επλιζω τα hot spots να μην σημαινουν οτι απο τα σημεια δρασης τους να εχει 80% και απο τα αλλα σημεια 10%..... shot.gif
t0ny3
για το ΝΒΑ 2κ8.Λοιπον δεν βγαινει για pc αλλα πιστευω πως στο μελλον ναι.

gia na paixete nba 2k8 prepei
1) na exete to game original i copy
2) na katevasete ton emulator pcsx2 0.9.2
kai 3) na kanete tis aparaitites rythmiseis me plugins kai bios pou ANAFERONTAI ANALYTIKA sto read me toy fakeloy toy programmatos pou tha katevasete!
Sorry για τα greeklish!!!!
sheepfish
re paida molis "agorasa... " to nba live apo tous "hatr..."kai de mporw na energopoiisw auta ta katarmanea ta hot spots!pws sto diaolo ta energopoioume?milaw gia pc panta.to paixndi to paizw me ena gamepad logitech rumblepad 2 kai de ginete tipota.
ps:sta hotpsots den ginete xrwmatisto to parke me perioxes therme skai krues taxa mou?de vlepw tipota tetoio
opoios mporei as voithisei
ps2:an xerei kapoios kamia kaliteri ekdosi gia "agora" as steilei ena link
PanosIlio
Τα hotspots ενεργοποιείς κρατώντας μέσα το αριστερό αναλογικό μοχλό όταν βρίσκεσαι στην επίθεση.
sheepfish
tpt de ginete!
NBAer
Hey! Are you kidding me? ohmy.gif
Ο Τζινομπιλι μοιαζει με ακουραστο Τζορνταν..... 68.gif
Οσα χρονια παιζω την παρωδια του μπασκετ(NBA Live) ακομα και περυσι με τα πολυ τρελα πραγματα, δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο....

NBAer
Τελικα νικησα(εγω με Ελλαδα) με τον Τζινομπιλι να πετυχαινει 45 ποντους με μολις 2 σουτ χαμενα..... rolleyes.gif 68.gif

Μεσα στο παιχνιδι μου ετυχε και μια τραγωδιο-φαση:
Ηξερα οτι ο ΔΔ κανει απιστευτη αμυνα, αλλα αυτος την εχει εξελιξει σε απιστευτα επιπεδα!

ugly_tocktock.gif hammer.gif
kostasvc15
Καλα 25 ποντοι σε 7 λεπτα; blink.gif
Μην μου πεις οτι τους εβαλε στο επιπεδο rookie.... smile.gif
NBAer
QUOTE(kostasvc15 @ Nov 3 2007, 01:26 ) *
Καλα 25 ποντοι σε 7 λεπτα; blink.gif
Μην μου πεις οτι τους εβαλε στο επιπεδο rookie.... smile.gif

Ε οχι και rookie! 33.gif All-Star παιζω, ενα βημα δηλαδη πριν το δυσκολοτερο επιπεδο.

Και ναι 25 ποντοι σε 7 λεπτα! angry_red.gif Δεν σταματιοτανε απλα.....
Τελικα εβαλε 45 και νικησα 69-61. Πολυ ρεαλιστικο. tongue.gif
t0ny3
ρε παιδια δεν μπορω να βαλω τριποντο.ΕΛΕ'Ι'ΝΟ.Ουτε τα σουτ δεν μπαινουν.Καλα επικοινωνουν τι γνεται με τα σουτ.Δεν μπαινουν.Στο all-star επιπεδο μπαινουν καποια.Αλλα στο superstar πολυ δυσκολα. 68.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.