Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Ολυμπιακός 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
tzagasdog
αισιοδοξια, αισιοδοξια αλλα μπηκε Δεκεμβριος σχεδον...
Small Forward
Ρε παιδιά χάζευα τα εξώφυλλα των εφημερίδων και έγραφε στο ΦΩΣ ότι ο Μπουντούρης θα αναλάβει πόστο στην ομάδα.
Ξέρει κανείς τπτ γι'αυτό;
Γενικά σκεφτόμουν μετά το παιχνίδι του ΟΑΚΑ ότι ίσως χρειαζόταν ένας άνθρωπος τύπου Ελληνιάδης (ο Σιγάλας θα ήταν μια λύση) για να ασχολείται μετα γύρω γύρω και να επιτρέπει στο τεχνικό τιμ και τους παίκτες να επικεντρωθούν στα αγωνιστικά αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος ότι κάτι τέτοιο μπορεί να περπατήσει.
Ίσως πάλι ο Μπουντούρης να χρησιμοποιηθεί στο τμήμα σκάουτινγκ ή κάπου αλλού.
Σε κάθε περίπτωση εάν ξέρει κάποιος κάτι... you know...
panagiotisTheDream
Ο Τσίλι έχει βελτιώσει αισθητά το σουτ του. Κατά τ 'άλλα άμα του πηγαίνει το ματς και του βγαίνουν οι πρώτες προσπάθειες, παίρνει φωτιά αφού είναι και παίχτης ψυχολογίας....
jimol34
Εγώ πάλι αδυνατώ να πιστέψω ότι ένας παίκτης τέτοιου επιπέδου δεν μπορεί να βάλει σουτ πέρα από τα 4 μέτρα, ασχέτα με τι στυλ σουτάρει. Καλό είναι να το δοκιμάζει γιατί έτσι θα λυθεί και θα τα βάζει όπως σήμερα. Αν όμως σουτάρει μια φορά στο κάθε παιχνίδι, ε χαίρω πολύ δεν θα τα βάζει ποτέ όση προπόνηση και να κάνει.
a bullet for your head
Αυτο που εχω παρατηρησει απ την αρχη και εξακολουθει να υφισταται,ειναι η παντελης ελλειψη κινητικοτητας στην επιθεση,κυριως εναντιον αμυνων ζωνης.Οι παικτες ειναι στατικοι,δεν κινουνται χωρις την μπαλα(πλην Τσιλντρες),δεν υπαρχουν σωστες αποστασεις μεταξυ τους μετα απο ενα split out,παρατηρωντας πολλες φορες 2 παικτες στο ιδιο σχεδον σημειο..Φαινεται οτι δεν υπαρχει ενα συγκεκριμμενο σχεδιο αντιδρασης-αντιμετωπισης,αλλα το παιχνιδι επαφιεται στον αυτοσχεδιασμο καποιων παικτων,με καποιους στοιχειωδεις κανονες κοψιματων αναλογα με την κινηση της μπαλας,καθως κ αναζητησης της week side.Το να μην υπαρχει συγκεκριμμενο ''συστημα'',δεν ειναι απαραιτητα κακο,ομως σ'αυτη την περιπτωση,οι κανονες-στοιχεια που ανεφερα παραπανω,πρεπει να τηρουνται..δηλαδη κινηση χωρις την μπαλα(καλο θα ηταν να εμπαιναν επιθετικα rotation,αναλογα με την κινηση της μπαλας,μετα απο π.χ ενα pick n'roll,η' με την μπαλα στο low post),σωστες αποστασεις των παικτων μετα απο split out,κ μια αποσαφηνιση ισως στον ρολο των παικτων..δηλαδη ποιοι ειναι σουτερ,ποιοι κανουν τα drive,ποιοι θα κανουν κοψιματα,κ ποιοι θα κανουν τα screen στην μπαλα κ τα post up..
benchwarmer
QUOTE(Small Forward @ Nov 30 2008, 16:43 ) *
Ρε παιδιά χάζευα τα εξώφυλλα των εφημερίδων και έγραφε στο ΦΩΣ ότι ο Μπουντούρης θα αναλάβει πόστο στην ομάδα.
Ξέρει κανείς τπτ γι'αυτό;
Γενικά σκεφτόμουν μετά το παιχνίδι του ΟΑΚΑ ότι ίσως χρειαζόταν ένας άνθρωπος τύπου Ελληνιάδης (ο Σιγάλας θα ήταν μια λύση) για να ασχολείται μετα γύρω γύρω και να επιτρέπει στο τεχνικό τιμ και τους παίκτες να επικεντρωθούν στα αγωνιστικά αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος ότι κάτι τέτοιο μπορεί να περπατήσει.
Ίσως πάλι ο Μπουντούρης να χρησιμοποιηθεί στο τμήμα σκάουτινγκ ή κάπου αλλού.
Σε κάθε περίπτωση εάν ξέρει κάποιος κάτι... you know...


Αυτό με το τεχνικο τιμ εχει αρκετο ενδιαφερον...
Υπαρχουν ηδη 3 βοηθοι (Μανουσελης, Μαρμαρινος, Τομιτς) που δεν εχω καταλαβει ακομα τις αρμοδιοτητες του καθενα, υπαρχει ο Μπογατσιωτης, ο οποιος επισης δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ειναι, υπάρχει γενικός διευθυντής ο Σταυρόπουλος, και τώρα και ο Μπουντούρης (αν οντως ισχυει)..
Παντως δεν μπορω να φανταστω στο μυαλο μου τον Μπουντουρη να μανουριαζει... Αν ηθελαν τετοιο ατομο εξαλλου, εχουν τον Τομιτς.

Σημερα μια χαρα πηγε το παιχνιδι, προφανως πολυ καλυτερα απο τα δυο προηγουμενα.. Επιτελους να παιρνει και ο αφανας προσπαθειες.. Αλλα οπως ειναι νωρις να μιλησουμε για τις κακες εμφανισεις, ετσι ειναι νωρις να μιλησουμε και για τις καλες.. Να πω απλα οτι ειναι κριμα για τον Βουγιουκα που δινει πολυ καλα στοιχεια, αλλα δεν υπαρχει χωρος για αυτον στην 12αδα.

Παμε τωρα την Τεταρτη σοβαρα για να αποφυγουμε καποια εκπληξη..

Mamuwalde
QUOTE
αισιοδοξια, αισιοδοξια αλλα μπηκε Δεκεμβριος σχεδον...

γι'αυτό και πιστεύω ότι θα πέσει πολλή μουρμούρα αν μπει φλεβάρης και δεν έχουν ξεκαθαριστεί κάποια πράγματα . άλλωστε δεν είναι τόσο εύκολο να τα πας όλα "βάση σχεδίου" . ένας τραυματισμός πχ μπορεί να σου αλλάξει πολύ τα σχέδια , ειδικά για μια τέτοια καινούρια ομάδα όπως η δική μας

QUOTE
δεν υπαρχουν σωστες αποστασεις μεταξυ τους μετα απο ενα split out

έχουνε φύγει σπλιτ άουτ στις πινακίδες φέτος ... rolleyes.gif

QUOTE
μια αποσαφηνιση ισως στον ρολο των παικτων..δηλαδη ποιοι ειναι σουτερ,ποιοι κανουν τα drive,ποιοι θα κανουν κοψιματα,κ ποιοι θα κανουν τα screen στην μπαλα κ τα post up


υποτίθεται ότι αυτό θα αρχίσει να φαίνεται από το γενάρη και μετά . σύμφωνα με τα λεγόμενά τους πάντα.

κάποιοι παίκτες είναι πάνω κάτω απλό το τι κάνουν όπως ο γκρηρ πχ είναι καθαρά σουτέρ, πολύ λιγότερη ώρα η μπάλα στα χέρια του [αν και δε θα ήταν κακό να κάνει κι αυτός κανα drive παραπάνω . γρήγορος είναι και με εξαιρετικό κοντρόλ]

γενικά όμως δεν έχουμε δει πολύ συγκεκριμένα πράγματα από τους περισσότερους . ο χαλπερίν πχ. όταν κάνει αυτά τα παλαβά μέσα στο οακα , δεν πείθομαι ότι προτιμάει να φτιάχνει φάσεις .περισσότερο να τελειώνει φαίνεται να θέλει . ο ρόλος του ακόμα είναι ένα μυστήριο tongue.gif

αν έχει βγάλει κανείς άκρη να μας ενημερώσει πάντως tongue.gif
a bullet for your head
QUOTE(giopride @ Nov 30 2008, 18:53 ) *
υποτίθεται ότι αυτό θα αρχίσει να φαίνεται από το γενάρη και μετά . σύμφωνα με τα λεγόμενά τους πάντα.

κάποιοι παίκτες είναι πάνω κάτω απλό το τι κάνουν όπως ο γκρηρ πχ είναι καθαρά σουτέρ, πολύ λιγότερη ώρα η μπάλα στα χέρια του [αν και δε θα ήταν κακό να κάνει κι αυτός κανα drive παραπάνω . γρήγορος είναι και με εξαιρετικό κοντρόλ]

γενικά όμως δεν έχουμε δει πολύ συγκεκριμένα πράγματα από τους περισσότερους . ο χαλπερίν πχ. όταν κάνει αυτά τα παλαβά μέσα στο οακα , δεν πείθομαι ότι προτιμάει να φτιάχνει φάσεις .περισσότερο να τελειώνει φαίνεται να θέλει . ο ρόλος του ακόμα είναι ένα μυστήριο tongue.gif

αν έχει βγάλει κανείς άκρη να μας ενημερώσει πάντως tongue.gif

Απ το Γεναρη,λογικα θα πρεπει να υπαρχουν τρομεροι αυτοματισμοι,με την ομαδα κ τους παικτες να πρεπει ακριβως να ξερουν τι θα κανουν,στις εκαστοτε αγωνιστικες συνθηκες που θα συναντησουν,συμφωνα με τις ''προγραμματικες εξαγγελιες'' του Γιαννακη..ο καθορισμος των ρολων ομως ειναι κατι που θα επρεπε να φαινεται ηδη απο τωρα..Μιλαμε για μια ακρως επαγγελματικη ομαδα,που δουλευει ασταματητα απ το καλοκαιρι..και οχι για ομαδα Γ' ΕΣΚΑ,που κανει 2 προπονησεις την βδομαδα..συν τον αγωνα..
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 30 2008, 21:03 ) *
Απ το Γεναρη,λογικα θα πρεπει να υπαρχουν τρομεροι αυτοματισμοι,με την ομαδα κ τους παικτες να πρεπει ακριβως να ξερουν τι θα κανουν,στις εκαστοτε αγωνιστικες συνθηκες που θα συναντησουν,συμφωνα με τις ''προγραμματικες εξαγγελιες'' του Γιαννακη..ο καθορισμος των ρολων ομως ειναι κατι που θα επρεπε να φαινεται ηδη απο τωρα..Μιλαμε για μια ακρως επαγγελματικη ομαδα,που δουλευει ασταματητα απ το καλοκαιρι..και οχι για ομαδα Γ' ΕΣΚΑ,που κανει 2 προπονησεις την βδομαδα..συν τον αγωνα..

Εχεις κανα προβλημα με τις ομαδες τις Γ'Εσκα??? tongue.gif

Καλυτερο μπασκετ παιζουμε εμεις εκει.
Ποσταρουμε και τα γκαρντ μας αν εχουν πλεονεκτημα, αμα λαχει να ουμ
Vivalocos21
QUOTE(jimol34 @ Nov 30 2008, 17:58 ) *
Εγώ πάλι αδυνατώ να πιστέψω ότι ένας παίκτης τέτοιου επιπέδου δεν μπορεί να βάλει σουτ πέρα από τα 4 μέτρα, ασχέτα με τι στυλ σουτάρει. Καλό είναι να το δοκιμάζει γιατί έτσι θα λυθεί και θα τα βάζει όπως σήμερα. Αν όμως σουτάρει μια φορά στο κάθε παιχνίδι, ε χαίρω πολύ δεν θα τα βάζει ποτέ όση προπόνηση και να κάνει.


Ο κάθε παίχτης έχει ένα ρόλο μες το γήπεδο.. δεν πήρατε τον παίχτη αυτό για να σουτάρει... Έξω απ' το αγωνιστικό κομμάτι τον πήρατε και ξεπούλησε τα διαρκείας, τα λεφτά σας πήρε.. αγωνιστικά δεν έχει προσαρμοστεί ακόμα και δεν έχω καταλάβει τι απαιτεί από αυτόν ο προπονητής..

QUOTE(panagiotisTheDream @ Nov 30 2008, 17:47 ) *
Ο Τσίλι έχει βελτιώσει αισθητά το σουτ του. Κατά τ 'άλλα άμα του πηγαίνει το ματς και του βγαίνουν οι πρώτες προσπάθειες, παίρνει φωτιά αφού είναι και παίχτης ψυχολογίας....


Οι παίχτες με σταθερή απόδοση που ξέρεις τι θα πάρεις από αυτούς σε κάθε παιχνίδι (βλέπε Διαμαντίδης) λιγοστεύουν... Όλοι έχουν καλά και άσχημα παιχνίδια...
Small Forward
QUOTE(Vivalocos21 @ Nov 30 2008, 22:16 ) *
Ο κάθε παίχτης έχει ένα ρόλο μες το γήπεδο.. δεν πήρατε τον παίχτη αυτό για να σουτάρει... Έξω απ' το αγωνιστικό κομμάτι τον πήρατε και ξεπούλησε τα διαρκείας, τα λεφτά σας πήρε.. αγωνιστικά δεν έχει προσαρμοστεί ακόμα και δεν έχω καταλάβει τι απαιτεί από αυτόν ο προπονητής..

Για τον πρώτο σκόρερ της ομάδας τα λέμε όλα αυτά;;;;;;;;;;; blink.gif
Vivalocos21
QUOTE(Small Forward @ Nov 30 2008, 23:07 ) *
Για τον πρώτο σκόρερ της ομάδας τα λέμε όλα αυτά;;;;;;;;;;; blink.gif


Το ότι είναι πρώτος σκόρερ δεν σημαίνει πως είναι και καλός σουτερ από απόσταση.. Μην τα μπερδεύεις!! Λέμε ότι δεν έχει καλό σουτ όχι ότι δεν βάζει πόντους... smiley.gif smiley.gif
Small Forward
QUOTE(Vivalocos21 @ Nov 30 2008, 23:11 ) *
Το ότι είναι πρώτος σκόρερ δεν σημαίνει πως είναι και καλός σουτερ από απόσταση.. Μην τα μπερδεύεις!! Λέμε ότι δεν έχει καλό σουτ όχι ότι δεν βάζει πόντους... smiley.gif smiley.gif

Αυτό ναι, ισχύει στο 110%.
Απλώς κατάλαβα ότι άφησες το υπονοούμενο ότι αυτός ο παίκτης ήρθε κυρίως για εξωαγωνιστικούς λόγους και δεν συμφωνώ.
Επειδή έχουν ακουστεί πολλά για τον Childress, νομίζω ότι είναι ο πιο αξιόπιστος επιθετικός της ομάδας αυτή τη στιγμή.
Τουλάχιστον αυτό λένε τα στατιστικά...
peace.gif peace.gif peace.gif
modernam
QUOTE(Small Forward @ Nov 30 2008, 23:07 ) *
Για τον πρώτο σκόρερ της ομάδας τα λέμε όλα αυτά;;;;;;;;;;; blink.gif

ναι μιλάνε για τον πρώτο σκορερ της ομάδας στην Α1 με 120 πόντους (5ον σε όλη την Α1) με δέυτερο τον γκριρ με 72 πόντους και τρίτος ... δεν ξέρω ποιος είναι αλλά έχει λιγότερους από τους μισούς !!! πόντους του Τζος.
Vivalocos21
QUOTE(Small Forward @ Nov 30 2008, 23:16 ) *
Αυτό ναι, ισχύει στο 110%.
Απλώς κατάλαβα ότι άφησες το υπονοούμενο ότι αυτός ο παίκτης ήρθε κυρίως για εξωαγωνιστικούς λόγους και δεν συμφωνώ.
Επειδή έχουν ακουστεί πολλά για τον Childress, νομίζω ότι είναι ο πιο αξιόπιστος επιθετικός της ομάδας αυτή τη στιγμή.
Τουλάχιστον αυτό λένε τα στατιστικά...
peace.gif peace.gif peace.gif


Όχι καμία σχέση.. Ένας τέτοιος παίχτης έρχεται ΚΑΙ για εξωαγωνιστικούς λόγους... Είναι πάρα πολύ καλός παίχτης και κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητίσει!!
kotzito
Πολυ καλος ο Βουγιουκας σημερα.Πιστευω οτι ειναι αξιοπιστη λυση και μπορει να προσφερει περισσοτερα απο εναν αλλο ψηλο μας οταν αυτος δεν βρισκεται στη μερα του.Καταπληκτικος και ο Τζος.Επαιζε αμυνα,εριχνε ταπες,καρφωνε,εβαζε σουτ κτλ.Τον βοηθουσε βεβαιως και ο Κολοσσος ο οποιος δεν ειναι και η ομαδα φοβητρο,αλλα εδειχνε σημερα να πιστευει στον εαυτο του.Ας ελπισουμε οτι θα βρει ρυθμο και θα φορμαριστει οπως ο Γκριρ γιατι η ομαδα παιζει δυσκολα παιχνιδια αυτον τον καιρο(Μαλαγα,Πανιωνιο και Τσιμπονα).Λιγοτερη προσελευση κοσμου απ' οτι με την ΑΕΚ,αλλα και παλι ικανοποιητικη.

Μπραβο και στον Σφαιροπουλο ο οποιος εχει κανει πολυ καλη δουλεια στον Κολοσσο και εμπιστευεται πολυ τα νεαρα παιδια και τους Ελληνες.
Vivalocos21
QUOTE(kojito @ Nov 30 2008, 23:27 ) *
Μπραβο και στον Σφαιροπουλο ο οποιος εχει κανει πολυ καλη δουλεια στον Κολοσσο και εμπιστευεται πολυ τα νεαρα παιδια και τους Ελληνες.


Να δούμε κανένα ταλέντο καινούριο στην Α1...
modernam
QUOTE(Small Forward @ Nov 30 2008, 23:16 ) *
Αυτό ναι, ισχύει στο 110%.
Απλώς κατάλαβα ότι άφησες το υπονοούμενο ότι αυτός ο παίκτης ήρθε κυρίως για εξωαγωνιστικούς λόγους και δεν συμφωνώ.
Επειδή έχουν ακουστεί πολλά για τον Childress, νομίζω ότι είναι ο πιο αξιόπιστος επιθετικός της ομάδας αυτή τη στιγμή.
Τουλάχιστον αυτό λένε τα στατιστικά...
peace.gif peace.gif peace.gif


σωστό
εγώ θα πρόσθετα ότι είναι και πολύ καλός αμυντικά με 8 κοψίματα και 11 κλεψίματα ... που συνήθως καταλήγουν σε κάρφωμα ... νούμερα που δείχνουν άμυνα και χαμηλά και ψηλά
jimol34
QUOTE(Vivalocos21 @ Nov 30 2008, 21:16 ) *
Ο κάθε παίχτης έχει ένα ρόλο μες το γήπεδο.. δεν πήρατε τον παίχτη αυτό για να σουτάρει... Έξω απ' το αγωνιστικό κομμάτι τον πήρατε και ξεπούλησε τα διαρκείας, τα λεφτά σας πήρε.. αγωνιστικά δεν έχει προσαρμοστεί ακόμα και δεν έχω καταλάβει τι απαιτεί από αυτόν ο προπονητής..


Εντάξει, δεν λέω ότι είναι ο φοβερός σουτέρ, αλλά όταν είναι ελεύθερος ας το δοκιμάζει. Εδώ το κάνει ο Πρίντεζης (ο οποίος πλάκα πλάκα φέτος έχει βελτιωθεί πολύ και στο σουτ).
Small Forward
Ο Ολυμπιακός (όπως μάθατε προφανώς όλοι) εξέδωσε την εξής ανακοίνωση:

http://www.olympiakos.gr/#/Article/25093/

Κατόπιν της προσφυγής της ΚΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ κατά της υπ αρ. 79/27.11.2008 απόφασης του Μονομελούς Δικαιοδοτικού Οργάνου του ΕΣΑΚΕ, με την οποία η ΚΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ζητεί να μετατραπεί σε χρηματικό πρόστιμο η ποινή που της επιβλήθηκε για τα θλιβερά επεισόδια που έλαβαν χώρα στον μεταξύ μας αγώνα της 23.11.2008, η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ αναγκάστηκε να προσφύγει σήμερα και αυτή κατά της ίδιας απόφασης, ζητώντας να επιβληθεί στην ΚΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ η νόμιμη πειθαρχική ποινή της διεξαγωγής εντός έδρας αγώνα της χωρίς την παρουσία θεατών για 6 (έξι) τουλάχιστον αγωνιστικές ημέρες και χρηματικού προστίμου τουλάχιστον 150.000 Ευρώ.

Φαίνεται πως οι Αγγελόπουλοι έχουν αρχίσει αγώνα για να παίζεται το παιχνίδι σε ανθρώπινες συνθήκες και εγω (όπως λογικά και ο κάθε φίλαθλος) είμαι μαζί τους...

Υ.Γ. Έχει ενδιαφέρον να διαβάσει κανείς την απάντηση του Γιαννακόπουλου...
http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=27317

Τι να πείς τώρα... blink.gif blink.gif blink.gif
PanosIlio
Τίποτα, τι να πούμε.

Αναμενόμενη η απάντηση, και λίγα είπε, δεν περίμενα κάτι λιγότερο από τους Γιαννακόπουλος, μη σου πω ότι περίμενα μια πιο σκληρή απάντηση (για αυτό και είπα "και λίγα είπε")

Όταν ξεκινήσει κάτι τέτοιο κανείς δεν ξέρει που θα τελειώσει. Η ξεροκεφαλιά και η επιμονή παίζει ρόλο σε τέτοιες περιπτώσεις. smile.gif

QUOTE(Small Forward @ Dec 2 2008, 00:23 ) *
Φαίνεται πως οι Αγγελόπουλοι έχουν αρχίσει αγώνα για να παίζεται το παιχνίδι σε ανθρώπινες συνθήκες και εγω (όπως λογικά και ο κάθε φίλαθλος) είμαι μαζί τους...


Τώρα το παραπάνω δεν ξέρω αν το λέει το άρθρο της ανακοίνωσης ή εσύ αλλά από τέτοιες κινήσεις δεν φαίνεται αυτό. Από άλλα πράγματα ναι, πχ μεσημεριανά παιχνίδια κτλ. Αλλά από τέτοιες ανακοινώσεις όχι, αυτές είναι για να δυναμιτίζουν την κατάσταση όχι για να την εξομαλύνουν αλλά και για να δημιουργήσουν εντυπώσεις σε μια εποχή που είναι δεδομένο πως ο Ολυμπιακός τις έχει κερδισμένες ενώ οι Γιαννακόπουλοι κάνουν εφέσεις και άλλα τέτοια χαζά.

Παρόλο που μπορώ να καταλάβω το γιατί το κάνανε δεν συμφωνώ καθόλου. Ήταν λάθος το περιεχόμενό της αλλά και το ύφος της, αν θέλανε ντε και καλά να βγάλουν μια ανακοίνωση θα μπορούσαν να πουν κάτι άλλο.
james
Μια ερωτηση μονο:

Αν για τον οποιοδηποτε λογο (κακη εμφανιση, διαιτητικα (ακουσια ή εκουσια) λαθη, προκληση απο παιχτη Παο κτλ..κτλ ) γίνουν αναλογα επεισόδια στο ΣΕΦ θα ζητησει ο κυριος Αγγελοπουλος ποινη 6 αγωνιστικων για την ομαδα του αν η πρωτοδκη αποφαση ειναι για 2 πχ?

Η ανακοινωση αυτη μπορεί να γυρίσει πολύ ευκολα μπουμερανγκ και δε ξερω κατα ποσο εχει υπολογισει ολες τις παραμετρους σωστα και επαρκως.

Θεωρω πως ενω παλι στην ουσια της θεσης του εχει απόλυτο δίκιο, ο τροπος που εκφραζεται αποτελει ίσως (κατεμε) μεγαλο λαθος.
Sokos
Μπορεί να μην ήταν και η καλύτερη ανακοίνωση. Αλλά ο ΠΑΟ ήταν τουλάχιστον προκλητικός...
Γενικά οι Γιαννακόπουλοι τακάνουνε μαντάρα με τις ανακοινώσεις (αλατοπίπερα, καραγκιόζηδες, θα τους περάσει)

Για να μην λέμε ότι θέλουμε, ο ΠΑΟ είναι ο ευνοημένος σε όλες αυτές τις περιπτώσεις. Πέρυσι αν θυμάμαι καλά, 2ο και 3ο εντός παιχνίδι ήταν με Ολυμπιακό και Άρη. Εντελώς τυχαία, η ποινή του μειώθηκε από 3 σε μία αγωνιστική και έπαιξε με κόσμο με τις δύο πιο δύσκολες ομάδες του πρωταθλήματος.

Ίσως να ναι υπερβολική λοιπόν η ανακοίνωση. Αλλά εγώ τουλάχιστον την καταλαβαίνω απόλυτα.
Small Forward
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Dec 2 2008, 14:40 ) *
Τώρα το παραπάνω δεν ξέρω αν το λέει το άρθρο της ανακοίνωσης ή εσύ αλλά από τέτοιες κινήσεις δεν φαίνεται αυτό.

Αυτό το λέω εγω... smiley.gif
Πάντως, από το περιεχόμενο αυτής της ανακοίνωσης φαίνεται ότι οι Αγγελόπουλοι θέλουν να πετύχουν την εξάλειψη της βίας. Δεν μπορούν να βγάλουν το μπετόν από τα κεφάλια των ανεγκέφαλων, μπορούν όμως να προσπαθήσουν να δημιουργήσουν τις συνθήκες για να μην προχωρήσουν οι εν λόγω τύποι σε τέτοιου είδους κινήσεις.
Διότι ακριβώς από αυτή την ανακοίνωση αλλά και την προηγούμενη, εαν φανεί ότι δεν πήραν όλα τα δυνατά μέτρα θα βγούν εκτεθειμένοι.
Άλλωστε το ήθος των συγκεκριμένων ανθρώπων έχει φανεί νομίζω...
asero
παιδια εχουμε κανενα λινκ για το παιχνιδι
modernam
έυκολο παιχνίδι και το καθαρίσαμε γρήγορα και απλά.
αλλά μπορεί να μου πει κάποιος πια σοβαρή ομάδα τρώει 34 πόνττους σε ένα 10λεπτο?
benchwarmer
QUOTE(modernam @ Dec 6 2008, 19:25 ) *
αλλά μπορεί να μου πει κάποιος πια σοβαρή ομάδα τρώει 34 πόνττους σε ένα 10λεπτο?


Μια που κερδιζει ηδη με 30 ποντους και εχει το πιο κρισιμο παιχνιδι μεχρι στιγμης μεσοβδομαδα...
Lionelos
Παιδια εδειξε σημερα το παιχνιδι στην τηλεοραση...;
lakersdynasty
QUOTE(Lionelos @ Dec 6 2008, 22:53 ) *
Παιδια εδειξε σημερα το παιχνιδι στην τηλεοραση...;


Ναι το ειχε δειξει στις 5 στον Noavasport 3.

Δεν το ειχα δει αλλα το προγραμμα ετσι λεει τουλαχιστον. peace.gif
modernam
QUOTE(benchwarmer @ Dec 6 2008, 22:52 ) *
Μια που κερδιζει ηδη με 30 ποντους και εχει το πιο κρισιμο παιχνιδι μεχρι στιγμης μεσοβδομαδα...


το πιο κρίσιμο παιχνίδι μέχρις στιγμής πέρασε ... και το χάσαμε
με τη μάλαγα εκτός αποτελεί ... ένα από τα .... 5 ή 6 δύσκολά παιχνίδια της 1ης φάσης της Ευρωλιγκα
αν το θεωρούμε κρίσιμο είναι γιατί χάσαμε το θεωρητικά πιο έυκολο ματς με τη τσιμπόνα εκτός ...
και γιατί η ομάδα δείχνει τρομερή αστάθεια στα εκτός έδρας ... έχοντας χάσει τα δύο μοναδικά σοβαρά που έχει δώσει μέχρι τώρα.
benchwarmer
QUOTE(modernam @ Dec 6 2008, 23:02 ) *
το πιο κρίσιμο παιχνίδι μέχρις στιγμής πέρασε ... και το χάσαμε
με τη μάλαγα εκτός αποτελεί ... ένα από τα .... 5 ή 6 δύσκολά παιχνίδια της 1ης φάσης της Ευρωλιγκα
αν το θεωρούμε κρίσιμο είναι γιατί χάσαμε το θεωρητικά πιο έυκολο ματς με τη τσιμπόνα εκτός ...
και γιατί η ομάδα δείχνει τρομερή αστάθεια στα εκτός έδρας ... έχοντας χάσει τα δύο μοναδικά σοβαρά που έχει δώσει μέχρι τώρα.


το πιο κρισιμο μεχρι στιγμης ειναι αυτο με τη μαλαγα, γιατι αν το κερδισουμε (και κερδισουμε και μεσα στο σεφ λεμαν και τσιμπονα ανεξαρτητου διαφορας) μπορουμε να παμε στο ισραηλ και να χασουμε και με 40 ποντους διαφορα και να βγουμε παλι 1οι...
η α1 εχει δρομο ακομα.. οσο δεν χανουμε απο αλλες ομαδες, ειμαστε καλα.. η διαφορα βεβαια που χασαμε ειναι ενα θεμα, αλλα θεωρω πιο ευκολο να κερδισεις τον παο στο σεφ, παρα τη μακαμπι στο ισραηλ. Στην α1 τα παντα θα κριθουν στη θεσσαλονικη στον 2ο γυρο.

*τα στατιστικα του Τζος δεν βλεπω να σχολιαζει κανεις http://www.galanissportsdata.com/basketbal...ame.asp?game=59
modernam
QUOTE(benchwarmer @ Dec 7 2008, 00:14 ) *
*τα στατιστικα του Τζος δεν βλεπω να σχολιαζει κανεις http://www.galanissportsdata.com/basketbal...ame.asp?game=59


καλά τι έκανε πάλι σήμερα ο άνθρωπος?
standard από τους πιο σταθερούς αμερικανούς που έχουν περάσει από την ομάδα
στην κακή του μέρα θα έχει 8 -10 πόντους ... με καλά ποσοστά
και στην καλή του 20 -25 πόντους ... με τέλεια ποσοστά
δυστυχώς όμως κάποιοι τον περιμένουν στη γωνία ...
giannis_
QUOTE(modernam @ Dec 7 2008, 00:43 ) *
καλά τι έκανε πάλι σήμερα ο άνθρωπος?
standard από τους πιο σταθερούς αμερικανούς που έχουν περάσει από την ομάδα
στην κακή του μέρα θα έχει 8 -10 πόντους ... με καλά ποσοστά
και στην καλή του 20 -25 πόντους ... με τέλεια ποσοστά
δυστυχώς όμως κάποιοι τον περιμένουν στη γωνία ...

Στην ελλαδα οποιος παιρνει πανω απο 2 εκατ. κ δεν κανει παπαδες σε καθε αγωνα θεωρειται αποτυχημενη μεταγγραφη wink.gif wink.gif
(για τους ξενους κυριως παιχτες μιλαω βασικα,γιατι οι ελληνες επειδη παιζουν κ στην εθνικη καταλαβαινετε.....)
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Το σκοτωσε το θηριο ο παιχταρας.
Με την Μαλαγα να τον δω ομως.
Τι να το κανω να βαζει 20 ποντους με την Λαρισα και την Ροδο???
Anaz
QUOTE
*τα στατιστικα του Τζος δεν βλεπω να σχολιαζει κανεις
Πολυ καλος, αλλα τι να σχολιασουμε? Στα δυσκολα τον θελουμε!

Ο Αλεξανδρης γελοιοποηθηκε τελειως σημερα στα ματια μου!! Δεν φτανει που παιρνει ταιμ αουτ 12" πριν το τελος με τη διαφορα στο -21, παει και διαμαρτυρεται στη συνεντευξη τυπου για την διαιτησια!!Σε ενα ματς που εφτασε να χανει και με 35 ποντους διαφορα, και τα φαουλ ηταν 18-31 υπερ της ομαδας του που εκτελεσε 41(!!) βολες! Επρεπε λεει να βαρεσει 60!! Οκ Βαγγελη μου.. 30.gif 41.gif

Οι δε διαιτητες επισης γελοιοι.. Ενω η διαφορα ειναι στους τριαντα ποντους μπαινουν στην 4η περιοδο να κλεψουν την παρασταση, σφυριζοντας 16 φαουλ, και 2 απιστευτες τεχνικες ποινες σε παιχτες του Ολυμπιακου!! Καλα που δεν ειχε κι αλλο χρονο γιατι θα ειχαν τιναξει το ματς στον αερα..
modernam
εμ για αυτ'ο λέω ότι τον περιμένουμε στη γωνία σε κάθε παιχνίδι.
προηγούμενοι αμερικανοι στην ομάδα δεν μπορούν να πετύχουν τα χτεσινά ποσοστά του Τζος ούτε με το ... γυναικείο ... εφηβικό ... της Κοζάνης.
τώρα με την μαλαγα θα πετύχει 10 - 15 πόντους με θετική παρουσία ... και θα λεμε πάλι ότι δεν παίζει για τα χρήματα που παίρνει.
στα δύσκολα τον είδαμε ... με τον ΠΑΟ είχε 11 πόντους με καλά ποσοτά, ενώ ήταν ο 3ος καλύτερος παιχτης της ομάδας μετά τον χαλπεριν και τον Σοφο (που έπαιξε λίγο)
τώρα αν ζητάμε να βάζει 20αρες με τον ΠΑΟ εκτός, και όλη η υπόλοιπη ομάδα να σέρνεται ... τότε δεν ξέρουμε τι θέλουμε.
Air and King
QUOTE(giannis_ @ Dec 7 2008, 01:11 ) *
Στην ελλαδα οποιος παιρνει πανω απο 2 εκατ. κ δεν κανει παπαδες σε καθε αγωνα θεωρειται αποτυχημενη μεταγγραφη wink.gif wink.gif
(για τους ξενους κυριως παιχτες μιλαω βασικα,γιατι οι ελληνες επειδη παιζουν κ στην εθνικη καταλαβαινετε.....)

Κατι το οποιο ισχυε και για τον Ντομινικ βεβαιως μεχρι τον Φεβρουαριο τουλαχηστον οπου δεν βλεποταν wink.gif .Αλλα τα συμπερασματα βγηκαν ορθως στο τελος οπου εκανε την διαφορα στο Φαιναλ Φορ.
Τετοια ματς μπορει να ειναι ευκολα αλλα οι καλες εμφανησεις και σε αυτα βοηθανε να ανεβει η ψυχολογια και ο Τσιλντρες ειναι παιχτης ψυχολογιας.
asero
Ο Ολυμπιακός δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα κόντρα στον Πανιώνιο του οποίου επικράτησε 81-65 στο ΣΕΦ μένοντας έστω και προσωρινά μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας. Κορυφαίοι της ομάδας του Παναγιώτη Γιαννάκη οι Μίλος Τεόντοσιτς και Τζος Τσίλντρες.


Το ματς

Ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ δυνατά και τρέχοντας στο ανοικτό γήπεδο κατάφερε να προηγηθεί 10-0 κρατώντας τον Πανιώνιο χωρίς καλάθι για κάτι λιγότερο από πέντε λεπτά. Όποτε οι «ερυθρόλευκοι» πήγαιναν σε επιθέσεις πέντε εναντίον πέντε η μπάλα έφτανε στα χέρια του Σοφοκλή Σχορτσιανίτη, ο οποίος δεν είχε κανένα πρόβλημα να τελειώσει τις φάσεις. Οι «κυανέρυθροι» απ’ την άλλη ήταν πολύ κακοί και το -10 με το οποίο μπήκαν στην δεύτερη περίοδο ήταν μάλλον τιμητικό γι’ αυτούς.

Η πρώτη ήταν η καλή περίοδος του Ολυμπιακού, ο οποίος στο δεύτερο δεκάλεπτο υπέπεσε σε πολλά λάθη (7). Ο Πανιώνιος που είχε βελτιώσει το παιχνίδι του εκμεταλλεύτηκε αυτά τα λάθη μειώνοντας σε 29-23. Οι «ερυθρόλευκοι» όμως απάντησαν με ένα γρήγορο 5-0 με την διαφορά να πηγαίνει και πάλι σε διψήφιο νούμερο (34-23) και το τέλος του ημιχρόνου να βρίσκει την ομάδα του Παναγιώτη Γιαννάκη στο +9 (44-35).

Το σκηνικό της δεύτερης περιόδου επαναλήφθηκε και στην τρίτη. Όποτε ο Πανιώνιος κατάφερνε να μειώσει ο Ολυμπιακός πάταγε το γκάζι και η διαφορά μεγάλωνε. Κάπως έτσι λοιπόν οι Πειραιώτες κατάφεραν να μπουν στην τελική ευθεία προηγούμενοι με μια μάλλον διαφορά ασφαλείας (59-47).

Τα λάθη από πλευράς Ολυμπιακού συνεχίζονταν, ωστόσο ο Πανιώνιος δεν έμοιαζε ικανός να απειλήσει ουσιαστικά τους «ερυθρόλευκους». Κάπως έτσι στο 34’ και έπειτα από δυο εύστοχα σουτ τριών πόντων των Χαλπερίν και Τεόντοσιτς η διαφορά έφτασε στο +16 (67-51). Τεόντοσιτς και Χαλπερίν είχαν βρει ρυθμό βοηθώντας την ομάδα τους να προηγηθεί με 75-56 και ουσιαστικά να καθαρίσει την υπόθεση νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 22-12, 44-35, 59-47, 81-65

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ(Γιαννάκης): Παπαλουκάς 4, Πελεκάνος 6, Τσίλντρες 13, Βούισιτς 4, Μιλόσεβιτς, Μπουρούσης 6, Χαλπερίν 8, Γκριρ 8, Σχορτσανίτης 6, Πρίντεζης 3, Τεόντοσιτς 17, Έρτσεγκ 6

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τριφούνοβιτς): Ξανθόπουλος 5, Τσβέτκοβιτς, Ζορόσκι 10, Γεωργαλής 5, Καλαμπόκης 7, Μάιλς 5, Ραϊτσεβιτς, Κένταλ 10, Νίκολιτς, Μπάξτερ 9, Ντικούδης 14

sport-fm
kseplenhs
πόσα λάθη κάναμε χτές...γύρω στα 67?...γιατί απο ένα σημείο και μετά βρέθηκα να τα μετράω...

τα μόνα θετικά στοιχεία
-η άμυνα βρίσκει τα πατήματά και την ταυτότητά της
-οι γκάρντ ήταν πιο κινητικοί με αποτέλεσμα απο τις κινήσεις 2 μόνο παιχτών στην επίθεση να φαίνεται πως η ομάδα ολόκληρη έγινε πιο κινητικη

και το κυριότερο...

ο σόφο επέστρεφει για τα καλά...και με το νόμο
benchwarmer
Παντως, αν εξαιρεσουμε τα λαθη, το χθεσινο ματς θα πρεπει να ειναι ενας μπουσουλας για τη συνεχεια.
Ειδαμε πιεστικη αμυνα (βρε μηπως και ο Γιαννακης επαιρνε τον Ξανθοπουλο στην εθνικη, απλα και μονο για να εξασκει πανω του την αμυνα σε ολο το γηπεδο στις προπονησεις?), και επιτελους ειδαμε στην επιθεση καποια συγκεκριμενα πραγματα παραπανω. Αντε να δουμε..
Παντως θα διαφωνησω με τις αρνητικες κριτικες σε παικτες μεμονωμενα.. Ο Τεοντοσιτς πχ ηταν ο καλυτερος χθες επιθετικα, ο Πελεκανος πηρε χρονο και βοηθησε, και ο Βουισιτς παρουσιαζεται εμφανως βελτιωμενος σε σχεση με την αρχη της χρονιας, και σιγουρα μονο προς τα πανω μπορει να παει...

Ολοι ΣΕΦ την Πεμπτη Τεταρτη να παρουμε και τη διαφορα..
tzagasdog
QUOTE(kseplenhs @ Dec 14 2008, 14:36 ) *
πόσα λάθη κάναμε χτές...γύρω στα 67?...γιατί απο ένα σημείο και μετά βρέθηκα να τα μετράω...

τα μόνα θετικά στοιχεία
-η άμυνα βρίσκει τα πατήματά και την ταυτότητά της
-οι γκάρντ ήταν πιο κινητικοί με αποτέλεσμα απο τις κινήσεις 2 μόνο παιχτών στην επίθεση να φαίνεται πως η ομάδα ολόκληρη έγινε πιο κινητικη

και το κυριότερο...

ο σόφο επέστρεφει για τα καλά...και με το νόμο


τι νομιζεις τυχαια ειμαστε η 4η ομαδα σε λαθη στη euroleague? με το σπαθι μας πηραμε αυτη τη θεση.
kseplenhs
και σ'ανώτερα...

καλή μας πρόοδο... smiley.gif

ποιός την έχει την πρωτιά και ποσο απέχει?τουλάχιστον να ένας εφικτός στόχος για φετος...
benchwarmer
Και ενα ακομα στατιστικο για τους ασχημους σουτερ που εχει ο Ολυμπιακος

http://www.galanissportsdata.com/basketbal...ltotrs.asp?s=15
Sokos
Καλημέρα παιδιά. Ξέρει κανείς τι ώρα παίζουμε και ποιο κανάλι μας δείχνει? Στο contra διάβασα ότι παίζουμε στις 16:30 χωρίς τηλεοπτική μετάδοση και στο sport24 ότι παίζουμε 7 και μας δείχνει η ΝΕΤ.
ironman
QUOTE(Sokos @ Dec 20 2008, 15:07 ) *
Καλημέρα παιδιά. Ξέρει κανείς τι ώρα παίζουμε και ποιο κανάλι μας δείχνει? Στο contra διάβασα ότι παίζουμε στις 16:30 χωρίς τηλεοπτική μετάδοση και στο sport24 ότι παίζουμε 7 και μας δείχνει η ΝΕΤ.


παιζουμε στις 4μιση αλλα η νετ μας δειχνει στις 7 σε μαγνητοσκοπηση :trompes:
benchwarmer
QUOTE(Sokos @ Dec 20 2008, 14:07 ) *
Καλημέρα παιδιά. Ξέρει κανείς τι ώρα παίζουμε και ποιο κανάλι μας δείχνει? Στο contra διάβασα ότι παίζουμε στις 16:30 χωρίς τηλεοπτική μετάδοση και στο sport24 ότι παίζουμε 7 και μας δείχνει η ΝΕΤ.


Kαι στο sport-fm οτι παιζουμε 16.30 και μας δειχνει η ΕΤ1..... rolleyes.gif rolleyes.gif
asero
QUOTE(benchwarmer @ Dec 20 2008, 15:13 ) *
Kαι στο sport-fm οτι παιζουμε 16.30 και μας δειχνει η ΕΤ1..... rolleyes.gif rolleyes.gif

O πρωταθλητης λεει στις 7 απο τη νετ μαγνητοσκοπιμενο
Consultant
Καλα,

Ποσο σατυροι μπορει να ειναι στο κρατικο καναλι;Σε μαγνητοσκοπηση την λαοφιλεστερη ομαδα της Ελλαδας;Eνα μετριο ποσοστο τηλεθεασης που μπορει να εχει το παιχνιδι ειναι 15%!!!!!!Ποσο θα φτασει οτιδηποτε αλλο,5%??7%???

Σε ολα αυτα προστιθεται το γεγονος οτι φετος η Ερτ δεν εχει τα δικαιωματα του Ολυμπιακου...επομενως μιλαμε για τεραστιο φαουλ του schedule manager της Ερτ.Επειδη τον πληρωνω εγω ,τον διωχνω!ΟΥΣΤ
Flash
QUOTE(Consultant @ Dec 20 2008, 17:50 ) *
Καλα,

Ποσο σατυροι μπορει να ειναι στο κρατικο καναλι;Σε μαγνητοσκοπηση την λαοφιλεστερη ομαδα της Ελλαδας;Eνα μετριο ποσοστο τηλεθεασης που μπορει να εχει το παιχνιδι ειναι 15%!!!!!!Ποσο θα φτασει οτιδηποτε αλλο,5%??7%???

Σε ολα αυτα προστιθεται το γεγονος οτι φετος η Ερτ δεν εχει τα δικαιωματα του Ολυμπιακου...επομενως μιλαμε για τεραστιο φαουλ του schedule manager της Ερτ.Επειδη τον πληρωνω εγω ,τον διωχνω!ΟΥΣΤ


Καλά, ακόμα και με τα συνήθη της προβλήματα , ΧΙΛΙΕΣ φορές η Ερτ από τον ΑΝΤ1. Γνωστοί οι λόγοι...
kotzito
Μηπως δειχνει κανα τοπικο καναλι των Τρικαλων το ματς;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.