Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2
daniel10
1) ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
2) ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ
3) ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
4) ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
5) ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
6) ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
7) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ
8) ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ
9) ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ
10) ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ
11) ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
12) ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
BASKET TUNE
Η Τερψιθέα δήλωσε ότι αδυνατεί να κατέβει στην Α2. Η ΕΟΚ απευθύνθηκε στη δευτεραθλήτρια ΕΣΚΑΝΑ ΑΟΝΑ, και αρνήθηκε και αυτή να ανέβει Α2. Η ΕΟΚ θα αποφασίσει την Τρίτη αν θα απευθυνθεί στην ΕΣΚΑ ή στο Νότο για τυχόν ενδιαφερόμενη επιλαχούσα, Από τον όμιλο νότου τώρα ανεβαίνει ο Ανταγόρας Κω από τον 1ο όμιλο, και πιθανώς και ο ΟΑ Χανίων ως 2ος από τον 1ο όμιλο, διότι ο 1ος από τον 2ο όμιλο ο Πελασγός Μεγαλόπολης μάλλον δε θα θελήσει να ανέβει Α2.
ggrilik
QUOTE (BASKET TUNE @ Jun 25 2017, 17:49 ) *
Η Τερψιθέα δήλωσε ότι αδυνατεί να κατέβει στην Α2. Η ΕΟΚ απευθύνθηκε στη δευτεραθλήτρια ΕΣΚΑΝΑ ΑΟΝΑ, και αρνήθηκε και αυτή να ανέβει Α2. Η ΕΟΚ θα αποφασίσει την Τρίτη αν θα απευθυνθεί στην ΕΣΚΑ ή στο Νότο για τυχόν ενδιαφερόμενη επιλαχούσα, Από τον όμιλο νότου τώρα ανεβαίνει ο Ανταγόρας Κω από τον 1ο όμιλο, και πιθανώς και ο ΟΑ Χανίων ως 2ος από τον 1ο όμιλο, διότι ο 1ος από τον 2ο όμιλο ο Πελασγός Μεγαλόπολης μάλλον δε θα θελήσει να ανέβει Α2.

Ψάχνουμε με το δίκαννο να βρούμε ομάδα δλδ ε?
Ομορφιές...
jhantzop
QUOTE(ggrilik @ Jun 25 2017, 19:51 ) *
Ψάχνουμε με το δίκαννο να βρούμε ομάδα δλδ ε?
Ομορφιές...

Θα έλεγα πως δεν είναι απαραίτητο... αν δεν μπορεί ο ΑΟΝΑ, τότε κανείς... όπως έγινε πέρσι με Πήγασο, πρόπερσι με Ιπποκράτη (δεν ανέβηκε Αμύντας από ΕΣΚΑ) και πριν 3 χρόνια με ΦΕΑ... τρία χρόνια τώρα παίζουμε με 11.

Με το έτσι θέλω να πληρώσουν μεταφορικά οι ομάδες... εκτός όλων των άλλων...
BASKET TUNE
QUOTE (jhantzop @ Jun 26 2017, 00:31 ) *
Θα έλεγα πως δεν είναι απαραίτητο... αν δεν μπορεί ο ΑΟΝΑ, τότε κανείς... όπως έγινε πέρσι με Πήγασο, πρόπερσι με Ιπποκράτη (δεν ανέβηκε Αμύντας από ΕΣΚΑ) και πριν 3 χρόνια με ΦΕΑ... τρία χρόνια τώρα παίζουμε με 11.

Με το έτσι θέλω να πληρώσουν μεταφορικά οι ομάδες... εκτός όλων των άλλων...


Όλα για τις Αθηναικές ομάδες λοιπόν. Μάλιστα, δηλαδή για να μην πληρώνουν μεταφορικά οι Αθηναίοι, να μην ανέβει ακόμα μια ομάδα του Νότου που θα επιθυμούσε να συμμετάσχει στο κλειστό club των πρωτευουσιάνων.
jhantzop
QUOTE(BASKET TUNE @ Jun 26 2017, 08:43 ) *
Όλα για τις Αθηναικές ομάδες λοιπόν. Μάλιστα, δηλαδή για να μην πληρώνουν μεταφορικά οι Αθηναίοι, να μην ανέβει ακόμα μια ομάδα του Νότου που θα επιθυμούσε να συμμετάσχει στο κλειστό club των πρωτευουσιάνων.

Μιλάω και για τις επαρχιακές ομάδες. Η Μεγαλόπολη πχ να πάει στα Χανιά.

Όταν εννοείς κλειστό club τι εννοείς; απαγόρεψε κανείς σε ομάδα επαρχίας να ανέβει στην Α2 από το πανεπαρχιακό;;; μίλησε κανείς για τη μία ομάδα μόνο που ανεβαίνει από ΕΣΚΑ και κάνει το έργο της ανόδου πολύ πιο δύσκολο από τη σωτηρία στην Α2; χρόνια τώρα!

Οι δυσκολίες για τις επαρχιακές ομάδες είναι μεγάλες έτσι κι αλλιώς... όταν πέρσι ο Πήγασος βάρεσε κανόνι και η (άτυχη) ομάδα που θα πήγαινε εκεί πρώτη αγωνιστική, έβαλε τα λεφτά που έδωσε για την μετακίνηση μην σου πω που, είπε κανείς τίποτα; βοήθησε κάποια ομοσπονδία; Φαντάσου να γίνει το ίδιο και φέτος και να βαρέσει κανόνι πχ ο Ανταγόρας ή δεν ξέρω ποιος και να χαθούν πάλι 1000 ευρώ (τυχαίο το νούμερο, κοντά στην πραγματικότητα) έτσι απλά... το ίδιο θα μπορούσε να γίνει και με την Τερψιθέα...

Γι' αυτό υπάρχουν οι προκηρύξεις... ας τηρηθούν και ας μην κάνει η ομοσπονδία ό,τι θέλει, διότι όταν το κάνει αυτό, υπάρχει σούσουρο και ο καθένας μπορεί να πει ό,τι θέλει... για εύνοιες, κλπ χωρίς απαραίτητα να είναι αληθινές (βλέπε ομάδες της Πάτρας, κλπ).

Δεν μιλάω λοιπόν για κανένα κλειστό club ομάδων από την πρωτεύσουσα, ούτε καν για μόνο τις Αθηναϊκές ομάδες... Η ομοσπονδία ας χαλάσει φαιά ουσία να βρει τρόπους να ανεβάσει ποιότητα το γυναικείο μπάσκετ μέσα από το αναπτυξιακό πρόγραμμά της και όχι για το πως θα σφίξει γερά την πέτρα για να βάλει 12η ομάδα στην Α2 Νότου. Σε λίγο θα βάλουν και ξένη στην Α2... ή θα βάλουμε και 4η στην Α1 για να εξυπηρετήσει τη μοναδική ομάδα που πάει Ευρώπη μετά από χρόνια!

Ελπίζω λοιπόν να καταλαβαίνεις πως το εννοώ.
BASKET TUNE
Το σκεπτικό το καταλαβαίνω αλλά κάτι μου λείπει: Δηλαδή τι προτείνεις σε περίπτωση που δεν επιθυμεί να ανέβει ο Πελασγός; Να μην πάρει τη θέση του ο ΟΑΧ; Και σε περίπτωση που προθυμοποιείται ο Έσπερος να πάρει τη θέση της Τερψιθέας, εφόσον δεν υπάρχει ενδιαφέρον από ομάδα ΕΣΚΑ ή ΕΣΚΑΝΑ να μην του το επιτρέψουν;
jhantzop
QUOTE(BASKET TUNE @ Jun 26 2017, 10:06 ) *
Το σκεπτικό το καταλαβαίνω αλλά κάτι μου λείπει: Δηλαδή τι προτείνεις σε περίπτωση που δεν επιθυμεί να ανέβει ο Πελασγός; Να μην πάρει τη θέση του ο ΟΑΧ; Και σε περίπτωση που προθυμοποιείται ο Έσπερος να πάρει τη θέση της Τερψιθέας, εφόσον δεν υπάρχει ενδιαφέρον από ομάδα ΕΣΚΑ ή ΕΣΚΑΝΑ να μην του το επιτρέψουν;

Αν δεν επιθυμεί ο Πελασγός, να ανέβουν τα Χανιά, προφανώς... Τη θέση όμως της Τερψιθέας πρέπει να την πάρει ομάδα από την ΕΣΚΑΝΑ, ο ΑΟΝΑ δηλαδή... αν δεν θέλει, ας πάνε στον τρίτο, κ.ο.κ. Αν αρχίσουμε και κάνουμε (η ομοσπονδία) αλχημείες, άστα... θα μπορεί να κάνει για το οτιδήποτε! και τότε θα γίνει Ο πανικός...
BASKET TUNE
QUOTE (jhantzop @ Jun 26 2017, 10:14 ) *
Αν δεν επιθυμεί ο Πελασγός, να ανέβουν τα Χανιά, προφανώς... Τη θέση όμως της Τερψιθέας πρέπει να την πάρει ομάδα από την ΕΣΚΑΝΑ, ο ΑΟΝΑ δηλαδή... αν δεν θέλει, ας πάνε στον τρίτο, κ.ο.κ. Αν αρχίσουμε και κάνουμε (η ομοσπονδία) αλχημείες, άστα... θα μπορεί να κάνει για το οτιδήποτε! και τότε θα γίνει Ο πανικός...


Κατανοητό, η ερώτησή μου όμως ήταν σε περίπτωση που δεν επιθυμεί καμία ομάδα από την ΕΣΚΑΝΑ.
jhantzop
QUOTE(BASKET TUNE @ Jun 26 2017, 10:36 ) *
Κατανοητό, η ερώτησή μου όμως ήταν σε περίπτωση που δεν επιθυμεί καμία ομάδα από την ΕΣΚΑΝΑ.

Είναι ξεκάθαρη η απάντησή μου σε αυτήν την περίπτωση... να μείνει κενή η θέση. Ας λύσουμε άλλα προβλήματα για να δέχονται οι ομάδες! και προφανώς δεν έχω τίποτα με τον Έσπερο, ίσα-ίσα μου είναι συμπαθής η ομάδα και ήταν ένα από τα καλύτερα ταξίδια που κάναμε στην Πάτρα προ δύο ετών σε ένα πολύ όμορφο γήπεδο!
BASKET TUNE
Κατανοητή και σεβαστή θέση σου, όμως δεν την αιτιολογείς. Ειλικρινά με ενδιαφέρει η επιχειρηματολογία σου.
Η δικιά μου θέση είναι εκ διαμέτρου αντίθετη την οποία και θα στηρίξω όμως με επιχειρήματα.

Ο Πελασγός από μόνος του αποφάσισε να ξοδευτεί για να πάρει μέρος σε ένα <<δυνατό>> σερί αγώνων μπαράζ, για να δώσει εμπειρίες στα κορίτσια του. Το ίδιο έπραξαν και οι υπόλοιπες ομάδες. Κανένας δεν τους υποχρέωσε. Και μιλάμε για ένα κόστος περίπου 3000 ευρώ για τους ηπειρωτικούς συλλόγους και πάνω από 3000 για τους νησιώτικους.
Για αυτό και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους ανθρώπους τους. Τόσο στοιχίζει ένα μπαράζ ανόδου.
(Και μην ξεχνάμε ότι αυτές οι ομάδες είχαν έξοδα μετακίνησης ακόμα και στα τοπικά πρωταθλήματα.)
Για ποιο λόγο λοιπόν να μην συμπληρωθούν οι 12 ομάδες της προκήρυξης για το πρωτάθλημα Α2 γυναικών νότου, όταν 3 ομάδες: Κως ,Χανιά και Πάτρα, πήραν μέρος στο μπαράζ για αυτό το λόγο, για να μπορέσουν να παίξουν στην Α2.
Γιατί λοιπόν να έχει 11 ή και 10 ομάδες η Α2, όταν από το Νότο προθυμοποιούνται ομάδες να συμμετάσχουν, οικεία βουλήσει, έχοντας κάνει τον προυπολογισμό τους, και να καλύψουν την όποια απροθυμία από ομάδες των ΕΣΚΑ ή ΕΣΚΑΝΑ;

Γιατί η ΕΟΚ δεν έβαλε επικεφαλής των ομίλων (τιν Ανταγόρα και τα Χανιά) δύο ομάδες επιπέδου Α2; Γιατί έφτιαξε έναν όμιλο με πολύ αδύνατες ομάδες; Τυχαίο άραγε;
Προσωπικά λυπήθηκα τους υπεύθυνους ομοσπονδιακούς που ήταν στο γήπεδο, και άκουσαν τα εξ’αμάξης από τους ανθρώπους των τριών προαναφερθέντων ομάδων, διότι το θέαμα ήταν ΑΠΟΚΑΡΔΙΩΤΙΚΟ στο 2ο υποόμιλο.
Επίπεδο παγκορασίδων και πιο χαμηλό. Πολλές κοπέλες δεν ήξεραν τα βασικά της ντρίμπλας, και τα κορίτσια τώρα του Πελασγού πιστεύουν ότι είναι έτοιμες για Α2, επειδή πολύ απλά διέπρεψαν.
Και όταν έμαθαν ότι τα Χανιά και η Πάτρα πέρυσι έτρωγαν 30 πόντους διαφορά στην Α2, δεν το πίστευαν και είχαν χλωμιάσει.

Το λυπηρό δε είναι, ότι οι άνθρωποι της ΕΟΚ είχαν σκύψει το κεφάλι και δε μίλαγαν καθόλου, υπομένοντας ως και το χλευασμό από τους θεατές..



jhantzop
QUOTE(BASKET TUNE @ Jun 26 2017, 11:20 ) *
Κατανοητή και σεβαστή θέση σου...

Συμφωνώ σε όλα όσα λές!

Η μόνη μας διαφορά είναι αυτό που είπα πιο πάνω και είναι το μοναδικό μου επιχείρημα... ας αναφερθεί στις προκηρύξεις λοιπόν πως οι θέσεις που δεν θα συμπληρώνονται, θα καλύπτονται και από άλλες ενώσεις. Είναι τόσο απλό, μία πρόταση να προσθέσουν.

Και δεν το λέω επειδή δεν θέλω 12 ομάδες, αλλά επειδή θα πρέπει αυτά που γράφονται, να γίνονται... διότι σε άλλη περίπτωση, μπορούν να γίνουν και άλλα πράγματα που δεν θα είναι γραμμένα και να φωνάζεις εσύ για παράδειγμα!!!

smiley.gif
BASKET TUNE
QUOTE (jhantzop @ Jun 26 2017, 12:14 ) *
Συμφωνώ σε όλα όσα λές!

Η μόνη μας διαφορά είναι αυτό που είπα πιο πάνω και είναι το μοναδικό μου επιχείρημα... ας αναφερθεί στις προκηρύξεις λοιπόν πως οι θέσεις που δεν θα συμπληρώνονται, θα καλύπτονται και από άλλες ενώσεις. Είναι τόσο απλό, μία πρόταση να προσθέσουν.

Και δεν το λέω επειδή δεν θέλω 12 ομάδες, αλλά επειδή θα πρέπει αυτά που γράφονται, να γίνονται... διότι σε άλλη περίπτωση, μπορούν να γίνουν και άλλα πράγματα που δεν θα είναι γραμμένα και να φωνάζεις εσύ για παράδειγμα!!!

smiley.gif


+1000
daniel10

1) ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
2) ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ
3) ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
4) ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
5) ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
6) ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
7) ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ
8) ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ
9) ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ
10) ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ
11)
12) ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ



ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ η ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

BASKET TUNE
Συμπληρώθηκε λοιπόν το ρόστερ της Α2 νότου με τη θέση του Πελασγού Μεγαλόπολης να την καταλαμβάνει ο ΕΦΑΟ Ζωγράφου. Επανέρχομαι λοιπόν στο θέμα μας κυρίως με τον Jhantzop, όπου εδώ συμβαίνει το αντίθετο, ομάδα του Νότου αδυνατεί να λάβει μέρος στο πρωτάθλημα και τη θέση του την καταλαμβάνει ομάδα της ΕΣΚΑ.
Μου αρέσει που εγώ διερωτόμουν (το αντίθετο) αν μπορούσε μια ομάδα του Νότου να καταλάβει τη χηρεύσασα θέση από μια ομάδα της Αττικής, και το προφανές ήταν να μείνει κενή και να αγωνιστούν 11 αντί για 12.

ggrilik
Μετά τις εθνικές νεανίδων και κορασίδων, τώρα και στον Α.Ο. ΣΠΟΡΤΙΓΚ προμηθεύτηκαν τα νέα μπασκετοπαπουτσάκια.
Οπότε το ρόστερ έχει γίνει κάπως έτσι..

Α.Ο. ΣΠΟΡΤΙΓΚ

....
8. ΚΟΡΙΝΑ ΚΡΙΜΙΤΖΑ 1.88, 5, 2000 blink.gif
9. ΙΡΙΔΑ ΤΣΑΦΑΡΑ 1.84, 1-2, 2000 ohmy.gif
11. ΜΑΡΙΑ ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗ 1.88, 4-5, 1998 w00t.gif
[ http://www.sportshero.gr/index.php/sports/...an-me-spoortigk ]

Τι στον Απόλλωνα ... w00t.gif

Αναρωτιέμαι μήπως έχουμε να κάνουμε με νέα ντιρεκτίβα της ΕΟΚ
κλαίω sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif



Είπαμε, δεν υπάρχει ISO για το πως μετρώνται τα ύψη αλλά υπάρχουν και όρια..
Και στην τελική, αν οι ίδιοι οι άνθρωποι του γυναικείου μπασκετ το ξεφτιλίζουν τόσο χοντρά, αναρωτιέμαι γιατί κι εμείς να τους παίρνουμε στα σοβαρα.
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Aug 30 2017, 23:31 ) *
Μετά τις εθνικές νεανίδων και κορασίδων, τώρα και στον Α.Ο. ΣΠΟΡΤΙΓΚ προμηθεύτηκαν τα νέα μπασκετοπαπουτσάκια.
Οπότε το ρόστερ έχει γίνει κάπως έτσι..

Α.Ο. ΣΠΟΡΤΙΓΚ

....
8. ΚΟΡΙΝΑ ΚΡΙΜΙΤΖΑ 1.88, 5, 2000 blink.gif
9. ΙΡΙΔΑ ΤΣΑΦΑΡΑ 1.84, 1-2, 2000 ohmy.gif
11. ΜΑΡΙΑ ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗ 1.88, 4-5, 1998 w00t.gif


Συμφορίτης μου στειλε αυτό.

"Σχετικά με το ποστ σου για τα ύψη. Για τις άλλες δύο δεν ξέρω. π.χ. η Κριμιτζα που την είδα τη χρονιά που μας πέρασε μου φάνηκε αρκετά ψηλή.
Η Τσαφαρά έχει ψηλώσει πάρα πολύ τον τελευταίο ενάμισυ χρόνο"


Φυσικά μπορεί να κάνω λάθος, αν και δεν νομίζω να ψηλώνει νεανίδα 8 πόντους σε ένα χρόνο.. Θα φανεί δια οφθαλμοσύγκρισης, μες την χρονιά. rolleyes.gif
ggrilik
Δεν το μετατρέπουμε το νήμα σε Α2 γενικώς? Γιατί μόνο νότου? rolleyes.gif

Τέλος πάντων, στον πρώτο γύρο έγιναν τα εξής

1η αγωνιστική

ΟΑ Χανίων - ΓΑΣ Καλυβίων 68-65
Ηλιούπολη - Ζωγράφου 54-48
Αρης Πετρούπολης - Ελευθερία Μοσχάτου 60-69
Μελίσσια - Προφήτης Ηλίας 75-36
Αγία Παρασκευή - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 96-41
Ανταγόρας Κω - Σπόρτιγκ 32-70


2η αγωνιστική

Ελευθερία Μοσχάτου - ΟΑ Χανίων 48-41
Δεκάλεπτα: 13-18, 20-20, 36-33, 48-41
Ελευθερία Μοσχάτου (Τσαραπατσάνης-Παπαναστασίου): Κακλέα 15 (3) Τζουγκράκη 5, Χελιώτη 2, Μίχου 11 (1), Ζαχαράκη 2, Σπαθάρη 4, Ξεπαπαδέα 6, Καρανάσιου 2, Κρίτσαλου 1, Καλάγια, Μπάμπη, Ορφανού.
Ο.Α. Χανίων (Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη, Σκουμπάκη, Παπαμαρκάκη, Κασωμένου 2, Ακρίβου 5 (1), Κουφογιάννη 10 (1), Σκορδυλάκη, Καζαντζή 13 (2), Ψυχογιού 11, Φραντζεσκάκη, Δασκουλίδου.

Προφήτης Ηλίας - Ανταγόρας Κω 56-64
Δεκάλεπτα: 15-17, 35-30, 41-48, 56-64
Διαιτητές: Καρανικόλα- Κατσαπρακάκης
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Παπαϊωάννου 2, Δροσοτάκη 13(3), Τζάρου 2, Νεαρχάκου 17(3), Οικονομάκη 14(1), Πούλη 8(2), Τσελεπίδου.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κασάπογλου 11(1), Σαράγια 2, Πατμίου 4, Βελούδου 27(2), Τόσκα 18(2), Σβύνου, Στάκκου, Δρεττάκη 2.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Μελίσσια 61-71
Δεκάλεπτα: 14-18, 36-39, 46-55, 61-71
Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Κούλης
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Πρασσά-Νικολαιδου): Δασκαλοπούλου 17 (2), Κωνσταντινίδου, Σιγάλα, Κουλούρη 2, Γκέργκι 4, Ξάνθου, Γασπαράτου 11, Ζουρτσάνου 8, Μήτση 6, Πανταζή 13
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα-Οικονόμου): Καραβέλη 14, Δούρου 7 (1), Κοιλιαρίδη 7, Χιώτη 13, Αθανασίου 11 (3), Γιαννακοπούλου 6, Κανέλλου 13.

Σπόρτιγκ - ΓΣ Ηλιούπολης 45-41
Δεκάλεπτα : 11-12 , 23-26, 32-28, 45-41
Διαιτητές : Γρίβα – Χριστοδουλάκης
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης): Τσαφαρά, Παυλοπούλου, Φουράκη Β 7 (1) , Σαλιάϊ 5 (1) , Ιωαννίδου 11(2), Δανδουλάκη Μ 2, Νίξινα 6, Δανδουλάκη Α 1, Κάραλη, Φουράκη Σ 13
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ,(Γερεουδάκης) : Κουταλιανού, Θεοδώρου 4, Καλοπήτα, Πράπα 3, Πετράκη, Στεφάνου 7, Βιντσιλαίου Σ 8, Οικονομίδου 7, Ντάνου 12 (2).

EΦΑΟ Ζωγράφου - Αρης Πετρούπολης 61-68
Δεκάλεπτα : 16-23, 27-42, 48-50, 61-68
Διαιτητές: Γαρίνη-Τζίμης
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος , Χαϊκάλης) Γραμματικού 1, Βυζεντίνη 12(2) , Μάλλιου, Ζουμπεράκη , Ισκίογλου 4, Ζουρνή 9, Κυρίου 2, Πατέρα 17(1) , Ευαγγελίτση , Κελλάρη 16(4) , Ψαρρού , Βάσιου
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Γιαννουλάκης , Τσουμάνη) : Καπελέρη , Ναβροζίδου 9(1) , Γούλα , Μαρίνη 13(1) , Βιντσιλαίου 4, Καβαδία 7(2) , Αρβανίτη 13, Ανωγειαννάκη 13, Λίγρη , Φάσουρα , Κομματά 9.

Καλύβια - Αγ. Παρασκευή 58-34
Δεκάλεπτα: 10-9, 29-20, 40-29, 58-34
Διαιτητές: Μαρτινάκος-Μελισάρης
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου): Παζαρίδη 3(1) , Σταμάτη 10(2) , Καμένου 3(1) , Κοντογιάννη , Ρεντζεπέρη 4, Αξιοπούλου 9, Πολίτη 7 , Μαστρογιαννίδου 10, Γκίνη , Καλημέρη , Τσουκαλά 12(1)
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος Στρατάκος) Γκάνια , Γρίσπου 2, Βαμβακά 7 , Κλείτσα , Πετυχάκη Σ. 2, Πετυχάκη Χ. 6, Πολιτοπούλου 13(2) , Σαπαλαίδου , Αμίτση , Κούκη 4, Δαμουλάκη.

Προφήτης Ηλίας μάλλον η πιο αδύναμη ομάδα. Ανταγόρας Κω η επόμενη πιο αδύναμη, αλλά θα δούμε. Πέρασε απο χίλια κύματα αυτή η ομάδα, μακάρι ν καταφέρει να μείνει στην κατηγορία.

Τα Καλύβια πολύ δυνατά. έχουν έμπειρες και καλές παίκριες. Ανταγωνιστής ο Σπόρτιγκ (επιστροφή Νιξίνας) ο οποίος έχει νεανική ομάδα. Νεανική ομάδα έχει κι ο ΆΡΗΣ Περούπολης κι η Ηλιούπολη το ίδιο, κι η Σάντα, ο ΟΑ Χανίων επίσης νεανικό σύνολο, γενικώς όλες οι ομάδες νομίζω προσπάθησαν να έχουν ένα καλό μείγμα έμπειρων και νεαρών που παίζουν, και στον Νότο και στον Βορρά. Γενικά στην Α2 παίζεται το μέλλον του Ελληνικού γυναικείου μπάσκετ. Πολύ ενδιαφέρον. Στροφή στην παραγωγή ή είναι ιδέα μου?
passhootdrive
QUOTE (ggrilik @ Oct 23 2017, 00:10 ) *
Δεν το μετατρέπουμε το νήμα σε Α2 γενικώς? Γιατί μόνο νότου? rolleyes.gif

Τέλος πάντων, στον πρώτο γύρο έγιναν τα εξής

1η αγωνιστική

ΟΑ Χανίων - ΓΑΣ Καλυβίων 68-65
Ηλιούπολη - Ζωγράφου 54-48
Αρης Πετρούπολης - Ελευθερία Μοσχάτου 60-69
Μελίσσια - Προφήτης Ηλίας 75-36
Αγία Παρασκευή - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 96-41
Ανταγόρας Κω - Σπόρτιγκ 32-70


2η αγωνιστική

Ελευθερία Μοσχάτου - ΟΑ Χανίων 48-41
Δεκάλεπτα: 13-18, 20-20, 36-33, 48-41
Ελευθερία Μοσχάτου (Τσαραπατσάνης-Παπαναστασίου): Κακλέα 15 (3) Τζουγκράκη 5, Χελιώτη 2, Μίχου 11 (1), Ζαχαράκη 2, Σπαθάρη 4, Ξεπαπαδέα 6, Καρανάσιου 2, Κρίτσαλου 1, Καλάγια, Μπάμπη, Ορφανού.
Ο.Α. Χανίων (Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη, Σκουμπάκη, Παπαμαρκάκη, Κασωμένου 2, Ακρίβου 5 (1), Κουφογιάννη 10 (1), Σκορδυλάκη, Καζαντζή 13 (2), Ψυχογιού 11, Φραντζεσκάκη, Δασκουλίδου.

Προφήτης Ηλίας - Ανταγόρας Κω 56-64
Δεκάλεπτα: 15-17, 35-30, 41-48, 56-64
Διαιτητές: Καρανικόλα- Κατσαπρακάκης
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Παπαϊωάννου 2, Δροσοτάκη 13(3), Τζάρου 2, Νεαρχάκου 17(3), Οικονομάκη 14(1), Πούλη 8(2), Τσελεπίδου.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κασάπογλου 11(1), Σαράγια 2, Πατμίου 4, Βελούδου 27(2), Τόσκα 18(2), Σβύνου, Στάκκου, Δρεττάκη 2.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Μελίσσια 61-71
Δεκάλεπτα: 14-18, 36-39, 46-55, 61-71
Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Κούλης
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Πρασσά-Νικολαιδου): Δασκαλοπούλου 17 (2), Κωνσταντινίδου, Σιγάλα, Κουλούρη 2, Γκέργκι 4, Ξάνθου, Γασπαράτου 11, Ζουρτσάνου 8, Μήτση 6, Πανταζή 13
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα-Οικονόμου): Καραβέλη 14, Δούρου 7 (1), Κοιλιαρίδη 7, Χιώτη 13, Αθανασίου 11 (3), Γιαννακοπούλου 6, Κανέλλου 13.

Σπόρτιγκ - ΓΣ Ηλιούπολης 45-41
Δεκάλεπτα : 11-12 , 23-26, 32-28, 45-41
Διαιτητές : Γρίβα – Χριστοδουλάκης
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης): Τσαφαρά, Παυλοπούλου, Φουράκη Β 7 (1) , Σαλιάϊ 5 (1) , Ιωαννίδου 11(2), Δανδουλάκη Μ 2, Νίξινα 6, Δανδουλάκη Α 1, Κάραλη, Φουράκη Σ 13
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ,(Γερεουδάκης) : Κουταλιανού, Θεοδώρου 4, Καλοπήτα, Πράπα 3, Πετράκη, Στεφάνου 7, Βιντσιλαίου Σ 8, Οικονομίδου 7, Ντάνου 12 (2).

EΦΑΟ Ζωγράφου - Αρης Πετρούπολης 61-68
Δεκάλεπτα : 16-23, 27-42, 48-50, 61-68
Διαιτητές: Γαρίνη-Τζίμης
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος , Χαϊκάλης) Γραμματικού 1, Βυζεντίνη 12(2) , Μάλλιου, Ζουμπεράκη , Ισκίογλου 4, Ζουρνή 9, Κυρίου 2, Πατέρα 17(1) , Ευαγγελίτση , Κελλάρη 16(4) , Ψαρρού , Βάσιου
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Γιαννουλάκης , Τσουμάνη) : Καπελέρη , Ναβροζίδου 9(1) , Γούλα , Μαρίνη 13(1) , Βιντσιλαίου 4, Καβαδία 7(2) , Αρβανίτη 13, Ανωγειαννάκη 13, Λίγρη , Φάσουρα , Κομματά 9.

Καλύβια - Αγ. Παρασκευή 58-34
Δεκάλεπτα: 10-9, 29-20, 40-29, 58-34
Διαιτητές: Μαρτινάκος-Μελισάρης
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου): Παζαρίδη 3(1) , Σταμάτη 10(2) , Καμένου 3(1) , Κοντογιάννη , Ρεντζεπέρη 4, Αξιοπούλου 9, Πολίτη 7 , Μαστρογιαννίδου 10, Γκίνη , Καλημέρη , Τσουκαλά 12(1)
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος Στρατάκος) Γκάνια , Γρίσπου 2, Βαμβακά 7 , Κλείτσα , Πετυχάκη Σ. 2, Πετυχάκη Χ. 6, Πολιτοπούλου 13(2) , Σαπαλαίδου , Αμίτση , Κούκη 4, Δαμουλάκη.

Προφήτης Ηλίας μάλλον η πιο αδύναμη ομάδα. Ανταγόρας Κω η επόμενη πιο αδύναμη, αλλά θα δούμε. Πέρασε απο χίλια κύματα αυτή η ομάδα, μακάρι ν καταφέρει να μείνει στην κατηγορία.

Τα Καλύβια πολύ δυνατά. έχουν έμπειρες και καλές παίκριες. Ανταγωνιστής ο Σπόρτιγκ (επιστροφή Νιξίνας) ο οποίος έχει νεανική ομάδα. Νεανική ομάδα έχει κι ο ΆΡΗΣ Περούπολης κι η Ηλιούπολη το ίδιο, κι η Σάντα, ο ΟΑ Χανίων επίσης νεανικό σύνολο, γενικώς όλες οι ομάδες νομίζω προσπάθησαν να έχουν ένα καλό μείγμα έμπειρων και νεαρών που παίζουν, και στον Νότο και στον Βορρά. Γενικά στην Α2 παίζεται το μέλλον του Ελληνικού γυναικείου μπάσκετ. Πολύ ενδιαφέρον. Στροφή στην παραγωγή ή είναι ιδέα μου?


Ναι ενδιαφέρον αλλἀ ὀσον αφορά την στροφἠ εἰναι μἀλλον προς νἐες κππἐλες που δεν κοστἰζουν και πολὐ. Μἀκαρι να ήταν βάσει αναπτυξιακού σχεδίου. Αλλἀ δεν πειράζει το αποτέλεσμα μετρἀει. Νέα ταλέντα έχει και στην Α ΕΣΚΑ.
ggrilik
Απο ο κανάλι Γιάφκα σπόρς Ανταγόρας Κω - Κρόνος Αγ. Δημητρίου, 3η Αγωνιστική Α2 Κυριακή 29 Οκτ 2:00
ggrilik
Τα χωρίσαμε με τον bench, πήρε Α1, παίρνω επ ώμου Α2 rolleyes.gif

Α2 Βορρά, 3η αγωνιστική

ΑΕ Πυλαίας - Αρης 62-69
Απόλλων Καλαμαριάς - Ηρακλής 51-62
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Ναύαρχος Βότσης 65-45
Πιερικός Αρχέλαος - ΕΟ Σταυρούπολης 47-26
Τιτάνες Δράμας - Ασπίδα Ξάνθης 70-53
Πανσερραϊκός - Ολύμπια Λάρισας 45-44

Ο ΑΡΗΣ το πήρε το ντέρμπι με την Πυλαία και σαν να βάζει πλώρη για άνοδο. Μαζί και οι Πανσερραϊκός, Πυλαία, Ηρακλής (που άλλαξε προπονητή), Απόλλωνας Καλαμαριάς, Τιτάνες Δράμας. Θα δούμε. Φέτος η Α2 Βορρά είναι αρκετά ανταγωνιστική.
Το παιχνίδι της αγωνιστικής πρέπει να ήταν αυτό στις Σέρρες. Κρίθηκε στο τέλος. Να δούμε και πως θα τα πάει και η Ολύμπια που έχει και την Μπενέκη που την έχω παινέψει κι αν δεν τα πάει καλά θα με φάτε
tongue.gif

Αναλυτικά

ΑΕ Πυλαίας - Αρης 62-69
Δεκάλεπτα: 16-19, 25-39, 45-58, 62-69
Διαιτητές: Γραικός-Παπαδοπούλου Κ.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μπαλλά 2, Πετρίδου 2, Κατσαμούρη 4, Λάλου, Σταμπή 10(2), Καραμπατζάκη 24(1), Παπαρδέλα 6, Κοκκίνου, Πλουμπή, Γαλιτσιάνου, Τζήμου 12, Βατσιτσίδου 2.
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Σικαλίδου, Καραβέλη 11(2), Κωστανάκη 13(4), Γράψα 4, Γιαννουσίου 7, Βαντσιούρη, Αντωνιάδου 26, Βεντούρα 6, Πλατσά 2, Γκομπετζίσβίλι.

Απόλλων Καλαμαριάς - Ηρακλής 51-62
Δεκάλεπτα: 17-17, 28-34, 46-52, 51-62
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης - Καρακασίδου): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου 12, Οικονόμου 12(1), Τσίτσου, Παλλάνη 2, Καϊμακτσή 17(3), Παπαϊωάννου, Αρσένογλου, Ακσεχέρογλου 8, Σιφναίου, Θωμάρεϊς.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Κακιούσης-Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 4, Γιαννοπούλου 14, Θωμά 9(3), Τζιότζιου 1, Γιαννούδη 13(1), Μυγδαλιά 10, Δημητριάδου 2, Λογδανίδου 9, Καλογρίδου.

Πανσερραϊκός - Ολύμπια Λάρισας 45-44
Δεκάλεπτα: 12-17, 22-21, 36-31, 45-44
Διαιτητές: Κολοκυθάς - Λάλλα
Πανσερραϊκός (Δώδος): Χωλοπούλου 13 (1), Χύσα, Τσάντα 9, Μπακιρτζίδου 2, Πιτσιάβα 4, Πελτέκη, Κουτούση 17, Κίναλη, Γκανάτσιου.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Μιχαηλίδου, Σουλιώτη 12, Παπαστεργίου 2, Σκαρλή 1, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 11 (1), Μπενέκη 11, Λιάσκου, Σολωμού 5 (1).

Η επόμενη αγωνιστική (4η)

Πανσερραϊκός - ΑΕ Πυλαίας
Ολύμπια Λάρισας - Τιτάνες Δράμας
Ασπίδα Ξάνθης - Απόλλων Καλαμαριάς
Ηρακλής - Πιερικός Αρχέλαος
ΕΟ Σταυρούπολης - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Ναύαρχος Βότσης - Αρης

--

Α2 Νότου, 3η αγωνιστική

Ανταγόρας Κω - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 46-57
Μελίσσια - ΓΑΣ Καλυβίων 50-39
Αγία Παρασκευή - Ελευθερία Μοσχάτου 55-68
ΟΑ Χανίων - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 72-68
Αρης Πετρούπολης - ΓΣ Ηλιούπολης 72-68
Σπόρτιγκ - Προφήτης Ηλίας 67-51

Άνετα ο Σπόρτιγκ, έβαλε και τις νεανίδες του να παίξουν Τσαφαρά, Αλεξάνδρα Δανδουλάκη, Καραμπάτσου, Κριμιτζά, Σιδέρη, Καράλη.
Τα έμπειρα Καλύβια έχασαν απο τα Μελίσσια μάλλον αναπάντεχα ή αναπάντεχα εύκολα. Μου κάνει εντύπωση που οι καλές επιθετικά παίκριες των Καλυβίων έβαλαν τόσο λίγους πόντους. Πχ η πολύ καλή Καμμένου δεν σκόραρε καθόλου. Δεν ξέρω όμως αν έπαιξε. Για να δούμε τα Μελίσσια... Πολύ καλή πορεία ως τώρα.
Αρης Πετρούπολης με Ηλιούπολη πρέπει να έγινε πολύ καλό παιχνιδάκι.
Μεγάλη η νίκη για την Χανιώτικη ομάδα εναντίων του ΕΦΑΟΖ που της δίνει δικαίωμα να ελπίζει για την παραμονή. Μακάρι, νομίζω η Κρήτη χρειάζεται να έχει μια ομάδα τουλάχιστον στην Α2.

Ο Ανταγόρας προσπάθησε αλλά ξεφούσκωσε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Πάντως δείχνει ανταγωνιστικός. Θα το παλέψει και μακάρι να τα καταφέρει..

Αναλυτικά

ΟΑΧ - ΕΦΑΟΖ 72-68
Δεκάλεπτα: 15-19, 36-40, 52-50, 72-68
Διαιτητές: Ντάνος-Καραμπατσάκος
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη, Παπαμαρκάκη 5, Κασωμένου 6, Ακρίβου 9, Κουφογιάννη 17, Δασκουλίδου, Καζαντζή 14, Σκορδυλάκη, Ψυχογιού 19, Σκουμπάκη, Φραντζεσκάκη 2
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Νίκος Βερροιόπουλος): Κεσσέ, Βυζεντίνη 6, Μάλλιου 2, Ζουμπεράκη 6, Ισκιόγλου 15, Ζουρνή 22, Κυρίου, Πατέρα 9, Γραμματικού, Κελλάρη 8, Βάσιου.

Ανταγόρας Κω - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 46-57
Δεκάλεπτα: 16-12, 31-29, 41-40, 46-57
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ (Παπούλης): Κουζούκα, Κασάπογλου 12(1), Φραζή, Σαράγια 6(2), Πατμίου 4, Βελούδου 15(1), Τόσκα 9(1), Στάκκου, Δρεττάκη, Γαλαχουσίδη.
ΚΡΟΝΟΣ (Πρασσά): Δασκαλοπούλου 20(2), Κωνσταντίνου, Σιγάλα 4, Πανταζή 6, Γκέργκι 4, Ξάνθου 10, Γασπαράτου 8(1), Ζουρτσάνου 4, Μήτση 1.

Μελίσσια - ΓΑΣ Καλυβίων 50-39
Δεκάλεπτα: 11-10, 23-20, 41-28, 50-39
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα - Οικονόμου): Καραβέλη, Δούρου 12 (1), Κοιλιαρίδη 8, Χιώτη 4, Αθανασίου 12 (4), Γιαννακοπούλου 7 (1), Κανέλλου 5, Θεοδώρου 2.
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου- Κωτσάκη): Παζαρίδη 2, Σταμάτη 9 (2), Καμμένου, Κοντογιάννη, Ρεντζεπέρη 9 (1), Αξιοπούλου 6, Πολίτη 2, Μαστρογιαννίδου 7, Αυτζή 2, Καλημέρη, Τσουκαλά 2

Αρης Πετρούπολης - ΓΣ Ηλιούπολης 72-68
Δεκάλεπτα :24-22, 46-42 59-55 72-68
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης Τσουμάνη) Καπελέρη Ναβροζίδου 13(1) , Γούλα Π. , Μαρίνη 13(1) , Βιντσιλαίου Αγγ. 11(1) , Καβαδία 3(1) , Πλούμπη 14, Αρβανίτη 6 , Ανωγειανάκη 9 Λίγκρη , Φάσουρα 3 Κοματά
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης Στανέλος) Ευαγγελάτου , Κουταλιανού , Μηνά , Θεοδώρου 20(1) , Καλοπήτα , Πράπα 7 , Πετράκη 7 , Στεφάνου , Βιντζιλαίου Σ. 13, Οικονομίδου , Κατσιμάρδου , Ντάνου 15(3).

Σπόρτιγκ - Προφήτης Ηλίας 67-51
Δεκάλεπτα : 15-9, 34-23, 56-32, 67-51
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης): Τσαφαρά 3(1), Παυλοπούλου 4, Δανδουλάκη Α. 6, Καραμπάτσου, Κριμιτζά 6, Σαλιάι 6(2), Ιωαννίδου 17, Δανδουλάκη Μ. 3, Νίξινα, Σιδέρη 6(1), Καράλη, Φουράκη Σ. 15.
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Παπαϊωάννου 5, Δροσωτάκη 2, Αρχοντάκη, Τζάρου, Νεαρχάκου 21(3), Κουτσοδήμου 1, Οικονομάκη Κ. 11, Πούλη 9, Τσελεπίδου 2.

Η επόμενη αγωνιστική (4η)

Αρης Πετρούπολης - Σπόρτιγκ
ΓΣ Ηλιούπολης - ΟΑ Χανίων
ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Αγία Παρασκευή
Ελευθερία Μοσχάτου - Μελίσσια
ΓΑΣ Καλυβίων - Ανταγόρας Κω
ggrilik
Για λόγους πληρότητας που έλεγε και ένας μαθηματικός μου

Αγία Παρασκευή - Ελευθερία Μοσχάτου 55-68
Δεκάλεπτα : 12-19, 31-34, 36-55 , 55-68
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος , Στρατάκος): Πεσκατζίου2 , Γκάνια 7(1) , Γρίσπου 5, Βαμβακά 14, Κλείτσα 9(1) , Πετυχάκη Σ. Σαπαλίδου , Πετυχάκη Χρ. 10, Αμίτση , Κούκη 8 , Δαμουλάκη
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατσάνης , Παπαναστασίου): Κακλέα , Τζουγκράκη 13(3) , Χελιώτη 16 , Μίχου 9 , Ζαχαράκη 2, Σπαθάρη 12(4) , Μπάμπη , Ξεπαπαδέα 13, Καρανάσιου 3(1) , Κρίτσαλου
jhantzop
QUOTE(ggrilik @ Oct 29 2017, 23:44 ) *
Πχ η πολύ καλή Καμμένου δεν σκόραρε καθόλου. Δεν ξέρω όμως αν έπαιξε.

Η Καμμένου έπαιξε κανονικά, αλλά προφανώς δεν έχει τον ίδιο ρόλο που είχε πέρσι στην Αγία Παρασκευή. Υπάρχουν αρκετά ονόματα στην ομάδα της.
ggrilik
Α2 Βορρά, 4η αγωνιστική

Πανσερραϊκός - ΑΕ Πυλαίας 51-64
Ολύμπια Λάρισας - Τιτάνες Δράμας 62-40
Ασπίδα Ξάνθης - Απόλλων Καλαμαριάς 42-63
Ηρακλής - Πιερικός Αρχέλαος 66-47
ΕΟ Σταυρούπολης - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 39-53
Ναύαρχος Βότσης - Αρης 34-66

Η Πυλαία νίκησε στο ντέρμπι τον Πανσερραϊκό μέσ στις Σέρρες αφήνοντας τον ΑΡΗ μόνο πρώτο και προς το παρόν αήττητο.
Ο Ηρακλής πέρασε εύκολα απο την Κατερίνη, κι η Ολύμπια εύκολα απο την Δράμα.
Θα έλεγα μετά απο 4 αγωνιστικές πως πέντε ομάδες ΑΡΗΣ, Πυλαία, Πανσερραϊκός, Ηρακλής, Ολύμπια μοιάζουν να είναι κοντά μεταξύ τους οπότε το πρωτάθλημα θα είναι πολύ ωραίο.

Βαθμολογία ... βαθμοί .. (+/-)

1) Αρης .......................... 8 .. 239-186
2) Απόλλων Καλαμαριάς ... 7 .. 230-179
3) Ηρακλής ..................... 7 .. 241-211
4) ΑΕ Πυλαίας ................. 7 .. 246-220
5) Πανσερραϊκός ............. 7 .. 212-203
6) Ολύμπια Λάρισας ......... 6 .. 220-194
7) Τιτάνες Δράμας ........... 6 .. 230-207
8) Αναγέννηση Ν. Ρυσίου .. 6 .. 206-185
9) Πιερικός Αρχέλαος ........ 5 .. 200-221
10) Ναύαρχος Βότσης ....... 5 .. 190-243
11) Ασπίδα Ξάνθης ........... 4 .. 187-256
12) ΕΟ Σταυρούπολης ....... 4 .. 126-222

Αναλυτικά

Πανσερραϊκός - ΑΕ Πυλαίας 51-64
Δεκάλεπτα: 11-20, 17-26, 33-41, 51-64
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Δώδος): Χωλοπούλου 15(1), Πιτσιάβα, Τσάντα 11(2), Πελτέκη 1, Κουτούση 15, Χύσα, Μπακιρτζίδου 9.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μπαλλά 2, Πετρίδου, Κατσαμούρη 1, Λάλου 19, Σταμπή 10(2), Καραμπατζάκη 19(1), Παπαρδέλα 7(1), Τζήμου 6, Βατσιτσίδου.

Ασπίδα Ξάνθης - Απόλλων Καλαμαριάς 42-63
Δεκάλεπτα: 3-17, 15-39, 24-48, 42-63
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 3(1), Τσακίρη 9, Κουτρουβέλη, Καρακώστα, Σακουλάκη 7, Κάραλη 2, Σιγιώργη, Μαμαλίγκατζη 2, Βαρελτζή 3, Χατζή-Χαλίλ , Σουλιώτη 12, Καραλίδου Β. 3, Χαλκίδου 2.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 3(1), Αντωνιάδου 19(2), Οικονόμου 8, Αρσένογλου 6, Ευσταθίου, Σιφναίου 4, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 4, Παπαϊωάννου 4, Θωμάρεϊς .5(1), Τσίτσου 5, Παλλάνη 5(1).

Η συμπαθής Ασπίδα Ξάνθης δεν έχει ξεκινήσει καλά, αν και προς το παρόν έχει δώσει μόνο δύσκολους αγώνες.

Ηρακλής - Πιερικός Αρχέλαος 66-47
Δεκάλεπτα: 15-11, 27-19, 41-40, 66-47
Ηρακλής (Κακιούσης-Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 8, Παπαβασιλείου 5, Γιαννοπούλου, Καλογρίδου, Γιαννούδη, Μυγδαλιά 6, Σιδηροπούλου, Δημητριάδου 1, Τζιότζιου 6, Λογδανίδου 23, Τζέλου, Θωμά 17 (5).
Πιερικός Αρχέλαος (Τσιρογιάννη): Καραλή, Γκρίτζαλη, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 17 (2), Φλώρου 15, Γκοτζαμάνη 7, Λάππα 1, Μπαγκλαρίδου, Παντζιάλα, Καρατάσιου, Μουστακίδου 7, Δημητριάδου.


Κόντραρε ο Πιερικός μέχρι και το τέλος του 3ο δεκαλέπτου
Πολύ νεανική η ομάδα της Κατερίνης, καλή δουλίτσα απο την κόουτς Τασούλα Τσιρογιάννη η οποία δεν είναι απλά μια καλή κόουτς, είναι και καλλιεργημένο άτομο. Δεν είναι ανάγκη να την ξέρεις, το καταλαβαίνεις ακούγοντάς την να μιλάει.

Επόμενη αγωνιστική (12 Νοεμβ)

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Ηρακλής
Πιερικός Αρχέλαος - Ασπίδα Ξάνθης
Απόλλων Καλαμαριάς - Ολύμπια Λάρισας
Τιτάνες Δράμας - Πανσερραϊκός
Αρης - ΕΟ Σταυρούπολης
ΑΕ Πυλαίας - Ναύαρχος Βότσης
ggrilik
Α2 Νότου, 4η αγωνιστική

ΓΑΣ Καλυβίων - Ανταγόρας Κω 94-55
Ελευθερία Μοσχάτου - Μελίσσια 71-41
ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Αγία Παρασκευή 50-53
ΓΣ Ηλιούπολης - ΟΑ Χανίων 81-58
Αρης Πετρούπολης - Σπόρτιγκ 72-90
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Προφήτης Ηλίας 65-60

Τρένο η ΑΟΕΜ. Προσωπικά δεν το περίμενα. Μόνη στην Κορφή με τον Σπόρτιγκ. Ακολουθούν τα Μελίσσια και μετά χαμός, Αρης, ΟΑΧ, ΓΣΑΠ, Κρόνος, Καλύβια, Ηλιούπολη όλοι μαζί.

Βαθμολογία

Ομάδα .............................. Βθμ .. Αγ .. Νικ .. Ηττ
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ...................... 8 ... 4 ... 4 .... 0
ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ... 8 ... 4 ... 4 .... 0
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ................. 7 ... 4 ... 3 .... 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ...... 6 ... 4 ... 2 .... 2
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ ......................... 6 ... 4 ... 2 .... 2
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ............. 6 ... 4 ... 2 .... 2
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ... 6 ... 4 ... 2 .... 2
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ..................... 6 ... 4 ... 2 .... 2
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ................... 6 ... 4 ... 2 .... 2
ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ ............. 5 ... 4 ... 1 .... 3
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ................. 4 ... 4 ... 0 .... 4
ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ ............... 4 ... 4 ... 0 .... 4

Αναλυτικά

Καλύβια - Ανταγόρας Κω 94-55
Δεκάλεπτα: 27-16, 43-30, 68-47, 94-55
Γ.Α.Σ. ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου): Παζαρίδη 5, Σταμάτη 4, Καμμένου 14(4), Κοντογιάννη 7, Ρετζεπέρη 20, Αξιοπούλου 1, Πολίτη 8, Μαστρογιαννίδου 9, Γκίνη 3(1), Αυτζή 8(1), Καλημέρη 2, Τσουκαλά 12.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα, Κασάπογλου 24(1), Φραζή, Σαράγια, Πατμίου, Βελούδου 18(1), Τόσκα 6, Σβύνου 5, Στάκκου, Δρεττάκη 2, Χατζηνικολάου.

Ελευθερία Μοσχάτου - Μελίσσια 71-41
Δεκάλεπτα : 24-11 , 38-24 , 53-34 , 71-41
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ( Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου ): Κακλέα 13 (3), Τζουγκράκη 10 (1), Χελιώτη 17, Μίχου 8, Ζαχαράκη 4, Σπαθάρη 12 (2), Καλάγια , Μπάμπη , Ορφανού , Ξεπαπαδέα 5, Καρανάσιου 2, Κρίτσαλου .
ΜΕΛΙΣΣΙΑ ( Μάλαμα, Οικονόμου ): Καραβέλη 10, Κουρούβανη , Δούρου , Κοιλιαρίδη 16 (1), Αθανασίου 4, Χιώτη 4, Θεοδώρου 2, Γιαννακοπούλου 2, Κανέλλου 3,

ΓΣ Ηλιούπολης - ΟΑ Χανίων 81-58
Δεκάλεπτα: 16-12, 33-29, 53-39, 81-58
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδακης-Στανελος): Ευαγγελατου Α. 5(1), Κουταλιανου, Μηνα, Θεοδωρου 24(1) , Καλοπητα, Στεφανου Α. 2, Πετρακη 4, Βιντζιλαιου 16(1), Οικονομιδου 21, Ντανου 9(1), Κονταρη, Στεφανου Κ.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Πρασιανακη, Χαλιβιδου, Παπαμαρκακη 15(3), Κασωμενου 6, Ακριβου 5(1), Κουφογιαννη 14, Καζαντζη, Δασκουλιδου 2 , Ψυχογιου 16(3), Σκορδιλακη, Σκουμπακη.

Αρης Πετρούπολης-Σπόρτιγκ 73-90
Δεκάλεπτα: 18-24, 30-56, 50-76, 73-90
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης – Τσουμάνη): Γούλα Φ. 4, Ναυροζίδου 8(2), Γούλα Π. 3, Μαρίνη 1(1), Βιντζηλαίου Α. 32(2), Καββαδία, Πλούμπη 4, Αρβανίτη 2, Ανωγειανάκη 6, Λίγκρη 2, Φάσουρα, Κομματτά.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης – Παπαγιάννος): Τσαφαρά 15(5), Φουράκη Β. 6(2), Καραμπάτσου 2, Κριμιτζά, Σιαλάι 6(2), Ιωαννίδου 22(7), Δανδουλάκη Μ. 17, Νίξινα 4, Δανδουλάκη Α. 2, Καράλη 3, Φουράκη Στ. 15.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Προφήτης Ηλίας 65-60
Δεκάλεπτα : 24-10, 34-29, 51-42, 65-60
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Πρασσά): Δασκαλοπούλου 16(1), Ουζούνη, Χόντο, Κωνσταντίνου 2, Σιγάλα 5, Ρούτση, Πανταζή 18, Γκέργκι 9, Ξάνθου 4, Γασπαράτου 4, Ζουρτσάνου 4, Μήτση 3.
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Αρχοντάκη 4, Δροσωτάκη 3, Σπύρη, Τζάρου 2, Νεαρχάκου 9, Κουτσοδήμου 7, Παπαϊωάννου, Οικονομάκη Ζ. 14(1), Πούλη 9(1), Τσελεπίδου, Οικονομάκη Κ. 12.

Επόμενη αγωνιστική (18/19 Νοεμβ)

19/11/17 12:00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Ανταγόρας Κω ... 2 ευσεβής πόθος
19/11/17 12:00 ΓΣ Ηλιούπολης - ΚΑΟ Μελισσίων ... 2
19/11/17 15:00 Αρης Πετρούπολης - ΓΣ Αγίας Παρασκευής ... 2 ντέρμπι
18/11/17 17:00 ΟΑ Χανίων - Σπόρτιγκ ... 2
19/11/17 12:00 Ελευθερία Μοσχάτου - Προφήτης Ηλίας ... 1
19/11/17 18:30 ΓΑΣ Καλυβίων - Κρόνος Αγ. Δημητρίου ... 1
ggrilik
QUOTE (ggrilik @ Nov 5 2017, 21:17 ) *
Α2 Νότου, 4η αγωνιστική

Για λόγους πληρότητας αλλά κι εκειδή έπαιξαν κι εδώ νεανίδες και ο σπορτσόχοιρος[*] λέει πως έπαιξαν καλά
[*] λογοπαίγνιο με την καλή έννοια, του sports-hog.

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΓ . ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 50-53
Διαιτητές : Χριστοδουλάκης , Κούλης
Δεκάλεπτα : 10-11, 27-28, 35-46, 50-53
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος , Χαϊκάλη): Βυζεντίνη , Ζουμπεράκη 2, Ισκίογλου 14 , Ζουρνή 21, Πατέρα 3, Ψαρρού , Κελλάρη 10, Μάνου Βάσιου
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος Στρατάκος) Πεσκατζίου 2, Γκάνια 7(1) , Χρήστου 2, Βαμβακά, Κλείτσα 8(1), Πετυχάκη Σοφ. , Πολιτοπούλου 9, Πετυχάκη Χρ. 9, Αμίτση , Κούκη 16(1) Δαμουλάκη

ggrilik
A2 Βόρειος Όμιλος - 5η αγωνιστική

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Ηρακλής 57-65
Πιερικός Αρχέλαος - Ασπίδα Ξάνθης 74-48
Απόλλων Καλαμαριάς - Ολύμπια Λάρισας 61-41
Τιτάνες Δράμας - Πανσερραϊκός 56-44
Αρης - ΕΟ Σταυρούπολης 54-21
ΑΕ Πυλαίας - Ναύαρχος Βότσης 65-46

Νομίζω αναμενόμενα αποτελέσματα.

επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11)

Τιτάνες Δράμας - ΑΕ Πυλαίας
Πανσερραϊκός - Απόλλων Καλαμαριάς
Ολύμπια Λάρισας - Πιερικός Αρχέλαος
Ασπίδα Ξάνθης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Ηρακλής - Αρης
ΕΟ Σταυρούπολης - Ναύαρχος Βότσης


Read more: http://tsiotras.blogspot.com/2017/11/2_12.html#ixzz4yFKI0BDP


Πηγή: http://tsiotras.blogspot.com/2017/11/2_12.html#ixzz4yFIjuKLi


ggrilik
Βορράς, 6η αγωνιστική

Ηρακλής - Αρης 58-49
Τιτάνες Δράμας - ΑΕ Πυλαίας 64-55
Πανσερραϊκός - Απόλλων Καλαμαριάς 53-44
Ολύμπια Λάρισας - Πιερικός Αρχέλαος 61-40
Ασπίδα Ξάνθης - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 47-65
ΕΟ Σταυρούπολης - Ναύαρχος Βότσης 35-62

"Το ρόπαλο του Ηρακλή έσπασε την πανοπλία του ΑΡΗ" 71.gif
Πολύ δυνατός κι ο Πανσερραϊκός. Αποκτά ενδιαφέρον ο Βόρειος όμιλος.
Η Ασπιδούλα όμως δεν τα πάει καλά. Ευτυχώς υποβιβάζονται απο ένας (αν στην Α1 ανέβει μόνο μία ομάδα του Βορρά) εως κανένας (αν ανέβουν δύο). Περίεργο σύστημα, αλλά έτσι έχει. Απ την άλλη ο νότος παρέχει άγχος..

----
Ηρακλής - Αρης 58-49
Δεκάλεπτα: 10-17, 30-31, 42-33, 58-49
Διαιτητές: Μαλτέσιος-Δέλλας
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 3, Τσουμπερλή 3(1), Ελευθεριάδου 4, Θωμά 9(1), Τζιότζιου 6, Γιαννούδη 8(2), Μυγδαλιά, Δημητριάδου 9, Λογδανίδου 16.
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης): Γιαννουσίου 2, Καραβέλη 14(2), Κωστανάκη 5(1), Γράψα 14(3), Κωφοκώτσιου, Βαντσιούρη, Αντωνιάδου 2, Γκρίτζαλη, Βεντούρα 4, Πλάτσα 6, Γκομπετζίσβίλι 2.

Ολύμπια Λάρισας - Πιερικός Αρχέλαος 61-40
Δεκάλεπτα: 22-11, 27-25, 50-32, 61-40
Διαιτητές: Μπάρδας-Τσάλας
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Μιχαηλίδου, Δοψαλάκη 4, Σολωμού 9 (2), Σουλιώτη 4, Ντριστέλλα 4, Μπαζούκη, Λιάσκου 8 (2), Σκαρλή, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 12, Μπενέκη 18 (2), Κατρή.
Πιερικός Αρχέλαος (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 5, Καραλή 1, Αμβρακίδου 2, Ζουγκουρίδου 6, Φλώρου 17, Γκοτζαμάνη 4, Λεκάι, Μπαγκλαρίδου, Μουστακίδου 2, Δημητριάδου 3, Παντζιάλα, Γκρίτζαλη.

Ολύμπια Λάρισας γιατί ... παρακολουθώ την πρόοδο της Χρύσας της Μπενέκη happy.gif


Νότος, 6η αγωνιστική

ΟΑ Χανίων - Σπόρτιγκ 62-66
Ελευθερία Μοσχάτου - Προφήτης Ηλίας 72-47
Αρης Πετρούπολης - Αγία Παρασκευή 86-90 (παράαταση)
ΓΣ Ηλιούπολης - Μελίσσια 65-40
ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Ανταγόρας Κω 55-43
ΓΑΣ Καλυβίων - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 70-54

Ακάθεκτη η ΑΟΕΜ, Σκληρό καρύδι ο ΟΧΑ, ανεβαίνουν τα έμπειρα Καλύβια, πανικός στην πετρούπολη, κάμψη για τα Μελίσσια. Πολύ ενδιαφέρον το πρωτάθλημα και φέτος

----
ΟΑ Χανίων - Σπόρτιγκ 62-66
Διαιτητές : Χαϊνά , Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 18-14, 30-34, 46-45, 62-66
Ο.Α. Χανίων (Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη, Παπαμαρκάκη 8 (1), Κασσωμένου 2, Ακρίβου 9 (1), Κουφογιάννη 18, Χαλυβίδου 2, Καζαντζή 11 (3), Δασκουλίδου, Ψυχογιού 12, Σκουμπάκη, Φραντζεσκάκη,
Σπόρτιγκ (Σόφτσης): Τσαφαρά , Παυλοπούλου, Φουράκη Β. 7 (1), Πριονά, Δανδουλάκη Αλ., Σαλιάι 9 (1), Ιωαννίδου 15 (2), Δανδουλάκη Μ. 2, Νίξινα 13, Σιδέρη, Φουράκη Στ. 20

Ελευθερία Μοσχάτου – Προφήτης Ηλίας 72-47
Διαιτητές: Μαρτινάκος, Τούσης
Δεκάλεπτα: 16-6, 36-22, 58-38, 72-47
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατσάνης): Κακλέα 9(2), Τζουγκράκη 18(2), Χελιώτη 15, Ζαχαράκη, Σπαθάρη 12(2), Καλάγια, Μπάμπη, Ορφανού, Ξεπαπαδέα 10, Καρανάσιου 7(1), Κρίτσαλου 1.
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ( Χλιαουτάκης): Δροσωτάκη 5, Σπύρη, Τζάρου, Νεαρχάκου 13(1), Κουτσοδήμου 4, Παπαϊωάννου, Οικονομάκη Ζ. 4, Πούλη 2, Τσελεπίδου 2, Οικονομάκη Κ. 15.

Αρης Πετρούπολης - Αγ. Παρασκευή 86-90 (παράταση)
Δεκάλεπτα : 21-23, 48-40, 58-58, 80-80, 86-90
Διαιτητές : Σκουλαρίκης-Βελέντζας
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης, Τσουμάνη ): Γούλα Φ. 1, Ναβροζίδου 9(1) , Μαρίνη 4, Βιντσιλαίου 15 , Καββαδία 2, Πλούμπη 28(1) , Αρβανίτη 13(1) , Ανωγειανάκη 13 , Φάσουρα 1
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος , Στρατάκος) : Πεσκατζίου 7, Γκάνια , Γρίσπου 4, Βαμβακά 9, Κλείτσα 12(2) , Πολιτοπούλου 43 (7), Πετυχάκη Χρ. 10, Σαπαλίδου , Αμίτση , Κούκη 5

ΓΣ Ηλιούπολης - Μελίσσια 65-40
Διαιτητές: Νερομυλιώτης-Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 14-15, 28-21, 51-26, 65-40
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης - Στανέλλος): Ευαγγελάτου Α., Κουταλιανού 2, Μηνά, Θεοδώρου 22, Καλοπίτα 4, Πράπα, Πετράκη 2, Στεφάνου 13(1), Βιντζηλαίου Σ. 10, Οικονομίδου 5, Κόνταρη, Ντάνου 7.
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα – Οικονόμου): Καραβέλη 11, Σατρατζέμη 1, Κωνσταντινίδου, Κουρούβανη, Δούρου, Κοιλιαρίδη 4, Βαγδακλή, Χιώτη 11, Αθανασίου, Γιαννακοπούλου 8, Νικολέτου, Κανέλλου 5.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου - ΠΑΣ Ανταγόρας Κω 55-43
Διαιτητές: Χουγιάζος, Ξυλάς
Δεκάλεπτα: 12-9, 31-19, 45-26, 55-43
ΑΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Χαϊκάλη): Γραμματικού, Βυζεντίνη 10(2), Μάλλιου, Ζουμπεράκη 3, Ισκιόγλου 9, Ζουρνή 22, Ψαρρού, Βάσσιου, Κελάρη 9(2), Μάνου 2.
ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα, Γαλαχουσίδη, Κασάπογλου 10(2), Σαράγια, Πατμίου 5(1), Βελούδου 4, Τόσκα 10, Σβήνου 7(1), Στάκου, Δρεττάκη 7.

ΓΑΣ Καλυβίων - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 70-54
Δεκάλεπτα : 17-19 40-28 55-43 70-54
Διαιτητές : Λαζόγκ-Κομιανός
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου Κωτσάκη ): Αυτζή10(2) , Μαστρογιαννίδου 12 Ρεντζεπέρη 17, Αξιοπούλου 2, Καμμένου 8 , Πολίτη 8 Τσουκαλά 4 Καλημέρη 2 Σταμάτη 3 Κοντογιάννη 4
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Πρασσά Νικολαίδου): Δασκαλοπούλου 19(1) Πανταζή 11 Κωνσταντίνου 3 Ζουρτσάνου 2 Γασπαράτου 11(2), Ξάνθου 5, Γκέρκι 2 Χόντο 1, Ρούτση , Σιγάλα , Μήτση.

πηγή: http://tsiotras.blogspot.com/2017/11/2_1.html#ixzz4yuKNmmhZ
ggrilik
Βορράς, 7η αγωνιστική

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Ολύμπια Λάρισας 44-49
Πιερικός Αρχέλαος - Πανσερραϊκός 43-58
Απόλλων Καλαμαριάς - Τιτάνες Δράμας 53-59
Ναύαρχος Βότσης - Ηρακλής 46-68
Αρης - Ασπίδα Ξάνθης 61-35
ΑΕ Πυλαίας - ΕΟ Σταυρούπολης 72-38

Ως είχε η κατάσταση. Την άλλη βδομάδα έχει τρία ενδιαφέροντα ματσάκια όμως,
Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΕ Πυλαίας (μάλλον 2)
Ολύμπια Λάρισας - Αρης (Θα δοκιμαστεί ο Αρης)
Ασπίδα Ξάνθης - Ναύαρχος Βότσης (ντέρμπι ουραγών)


Νότος, 7η αγωνιστική

Σπόρτιγκ - ΓΑΣ Καλυβίων 48-33
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Ελευθερία Μοσχάτου 62-70
Μελίσσια - Αρης Πετρούπολης 39-52
Αγία Παρασκευή - ΟΑ Χανίων 65-61
Ανταγόρας Κω - ΓΣ Ηλιούπολης 47-59
Προφήτης Ηλίας - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 54-62

Σπόρτιγκ και ΑΟΕΜ ακάθεκτοι. Εδώ που τα λέμε η Φουράκη η Στέλλα είναι λίγο cheat υπέρ του Σπόρτιγκ smile.gif αλλά γενικά έχει καλή ομάδα. Σκληρό καρύδι ο ΟΧΑ για μια ακόμα φορά. Ελπίζω να τα καταφέρει να μείνει κατηγορία αν και το έργο δεν θα είναι εύκολο. Δύσκολο πρωτάθλημα η Α2 νότου.

----

Σπόρτιγκ – ΓΑΣ Καλυβίων 48-33
Διαιτητές: Δαβιδέλης – Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 18-3 , 28-16, 36- 28, 48-33
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης - Διαμαντής): Τσαφαρά 2, Παυλοπούλου 2, Φουράκη Β 9(2), Δανδουλάκη Α, Σαλιάι 6, Ιωαννίδου 1, Δανδουλάκη Μ, Νίξινα, Σιδέρη, Καράλη 4, Φουράκη Στ 24
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου - Κωτσάκη) : Σταμάτη 11(3), Καμμένου 5(1), Κοντογιάννη, Ρεντζεπέρη 4, Αξιοπούλου 6, Πολίτη, Μαστρογιαννίδου 3, Αυτζή 4(1), Καλημέρη, Τσουκαλά

Κρόνος Αγ.Δημητρίου – Ελευθερία Μοσχάτου 62-70
Διαιτητές: Τεφτίκης, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 12-21, 29-42, 39-57, 62-70
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Πρασσά, Νικολαϊδου): Δασκαλοπούλου 9 (1), Κυριακοπούλου 3, Χόντο 5 (1), Κωνσταντίνου, Σιγάλα 6, Πανταζή 7, Ρούτση 2, Γκεργκι 3, Ξάνθου 11, Γασπαράτου 2, Ζουρτσάνου 14.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου) Κακλέα 13 (2), Τζουγκράκη 10 (3), Χελιώτη 6, Μίχου 13, Ζαχαράκη 6, Σπαθάρη 3 (1), Καλάγια 2, Μπάμπη , Ξεπαπαδέα 9 (2), Καρανάσιου 6, Κρίτσαλου 2.

ΚΑΟ Μελισσίων – Αρης Πετρούπολης 39-52
Διαιτητές: Τζιμης, Κούλης
Δεκάλεπτα: 9-18, 23-27, 28-41, 39-52
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα) Καραβέλη 6, Σατραζεμη 3, Θεοδώρου 6, ΚΟυρουβανη, Κοιλιαριδου 12(2), Βαγδακλή, Χιώτη 6, Αθανασίου 2, Γιαννακόπούλου 2, Νικολέτου 2, Κανέλλου.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλακης): Γούλα Φ., Ναυροζίδου 6, Μαρίνη 7, Βιντζηλαίου 6, Καββαδία 4(1), Πλούμπη 10, Αρβανίτη 11, Ανωγειανάκη 6, Λίγκρη, Φάσουρα 2, Κομματα.

Αγία Παρασκευή – ΟΑ Χανίων 65-61
Διαιτητές: Κιουλάφας, Κηπώσης
Δεκάλεπτα: 17-19, 27-30, 45-58, 65-61
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Πεσκατζίου 2, Γκάνια 6(2), Γρίσπου 8, Βαμβακά 11, Κλείτσα 4, Πολιτοπούλου 21(2), Σαπαλίδου, Πετυχάκη 10, Αμίτση, Δαμουλάκη, Κούκη 3.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου, Δημητρουλάκη): Πρασιανάκη, Παπαμαρκάκη, Κασωμένου 2, Ακρίβου 5, Κουφογιάννη 25(4), Καζαντζή 16(4), Ψυχογιού 11(1), Δασκουλίδου, Σκουμπάκη 2

Ανταγόρας Κω – ΓΣ Ηλιούπολης 47-59
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 5-13, 15-24, 29-47, 47-59
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Σταθούλης): Κουζούκα, Γαλαχουσίδη, Μπαλάσα, Σαράγια 4, Πατμίου, Βελούδου 11(1), Τόσκα 11, Σβύνου, Στάκου, Δρεττάλη 2, Κασάπογλου 19(2), Χατζηνικολάου.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Κουταλιανού, Μηνά, Θεοδώρου 14, Καλοπίτα, Πράπα 1, Πετράκη 5, Στεφάνου, Βιντζηλαίου 11, Οικονομίδου 11, Ντάνου 17(2).

Προφήτης Ηλίας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 54-62
Διαιτητές: Νερομυλιώτης, Αγγελής Α.
Δεκάλεπτα: 11-13, 33-30, 44-47, 54-62
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Παπαϊωάννου, Δροσωτάκη 5(1), Νεαρχάκου 5(1), Κουτσοδήμου, Οικονομάκη Κ. 14, Οικονομάκη Ζ. 15, Πούλη 11(1), Τσελεπίδου 2, Γιαννοπούλου 2.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Γραμματικού, Βυζεντίνη 4, Ζουμπεράκη 1, Ισκιόγλου 16, Ζουρνή 18(1), Πατέρα 9(2), Κελλάρη 14(4), Μάνου, Βασίου


---

Επόμενη αγωνιστική (3/12)

Ελευθερία Μοσχάτου - ΓΑΣ Καλυβίων -- ντέρμπι
Αγία Παρασκευή - Σπόρτιγκ -- ντέρμπι
ΟΑ Χανίων - Μελίσσια -- ντέρμπι
Αρης Πετρούπολης - Ανταγόρας Κω
ΓΣ Ηλιούπολης - Προφήτης Ηλίας
ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημητρίου -- ντέρμπι


ggrilik
Βορράς - 8η αγωνιστική

Ολύμπια Λάρισας - ΑΡΗΣ 55-58
Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΕ Πυλαίας 67-70
Ηρακλής - ΕΟ Σταυρούπολης 66-34
Τιτάνες Δράμας - Πιερικός Αρχέλαος 61-29
Πανσερραϊκός - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 53-52
Ασπίδα Ξάνθης - Ναύαρχος Βότσης 43-49

Για να ξαναβλογήσω τα γένια μου ο ΑΡΗΣ πράγματι δυσκολεύτηκε στη Λάρισα απο την Ολύμπια, πήρε όμως την νίκη οπότε νομίζω πως αυτός κι ο Ηρακλής που κάνει συστηματική δουλίτσα είναι οι ομάδες που θα παλέψουν για την άνοδο.
Τιτάνες Δράμας, ΑΕ Πυλαίας και Πανσερραϊκός έχουν σχηματίσει ένα δεύτερο γκρουπ που ακολουθεί, μπας και χωθούν ως σφήνα.
Απόλλων Καλαμαριάς, Ολύμπια Λάρισας, Νέο Ρύσιο, και η ομάδα της Κατερίνης ο Πιερικός Αρχέλαος έχουν σταθεροποιηθεί κάπου στην μέση.
Ναύαρχος Βότσης, Ασπίδούλα Ξάνθης και ΕΟ Σταυρούπολης οι ουραγοί.
Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς επειδή δεν κατάφερε να κατεβασει ομάδα κορασίδων ή νεανίδων στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ. Λάθος κινητροδοσία απο πλευράς ΕΟΚ κατα την γνώμη μου. Θα ήταν καλύτερα δλδ να κατέβαζε μια ομάδα που θα έτρωγε 100 πόντους ανα παιχνίδι? Θα χάναν τον χρόνο τους και οι δικές του παίκτριες και οι παίκτριες των άλλων πομάδων. Συγνώμη ΕΟΚ, καλύτερα οι παίκτριες να κάνουν προπόνηση απ το να παίζουν τέτοια παιχνίδια.


-- Αναλυτικά --

Ολύμπια Λάρισας - ΑΡΗΣ 55-58
Δεκάλεπτα: 15-11, 28-31, 39-45, 55-58
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 6, Δολαψάκη, Σολωμού 17(1), Σουλιώτη 11, Λιάσκου, Σκαρλή, Κουτσουνούρη 19.
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Καραβέλη 10(2), Βαντσιούρη 6(2), Κωστανάκη 5(1), Γράψα 9, Αντωνιάδου 11(1), Βεντούρα 5, Πλατσά 10, Γκομπετζίσβίλι 2.

Η εποπτευόμενή μου Μπενέκη tongue.gif δεν έπαιξε, μια και την προηγούμενη βδομάδα διάβασα πως έπαθε διάστρεμμα. Περαστικά της και γοργή επάνοδο εύχομαι.

Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΕ Πυλαίας 67-70
Δεκάλεπτα: 15-17, 31-36, 49-57, 67-70
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Δέλλας
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 18(6), Αντωνιάδου 14(2), Οικονόμου 6(2), Τσίτσου 7, Παλλάνη 2, Ακσεχέρογλου 13, Σιφναίου, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 5(1), Παπαϊωάννου 2, Θωμάρεϊς.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 2, Πετρίδου 17(3), Κατσαμούρη 4, Λάλου, Σταμπή 10, Καραμπατζάκη 12, Παπαρδέλα 10(1), Τζήμου 10, Βατσιτσίδου 5.

11 τρίποντα απο την Καλαμαριά, σχεδόν οι μισοί της πόντοι. ohmy.gif

Επόμενη αγωνιστική (9η, 10.12.2017)

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Τιτάνες Δράμας
Πιερικός Αρχέλαος - Απόλλων Καλαμαριάς
ΕΟ Σταυρούπολης - Ασπίδα Ξάνθης
Ναύαρχος Βότσης - Ολύμπια Λάρισας
ΑΡΗΣ - Πανσερραϊκός -- ντέρμπι
ΑΕ Πυλαίας - Ηρακλής -- ντέρμπι


Νότος - 8η αγωνιστική

Ελευθερία Μοσχάτου - ΓΑΣ Καλυβίων 66-59
Αγία Παρασκευή - Σπόρτιγκ 56-43
ΟΑ Χανίων - Μελίσσια 44-58
ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 55-46
Αρης Πετρούπολης - Ανταγόρας Κω 83-44
ΓΣ Ηλιούπολης - Προφήτης Ηλίας 89-61


Πήρε το ντέρμπι η ΑΟΕΜ και πλέον δεν ξέρω τι θα την σταματήσει, ειδικά μετά την σημερινή ήττα του Σπόρτιγκ. Ίσως ο ίδιος ο Σπόρτιγκ την ερχόμενη βδομάδα που την έχει στην έδρα του? Να δούμε. Θα είναι πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι.
Ο ΟΑΧ έχασε μέσα στα Χανιά απο τα Μελίσσια - τα οποία παρά τα κάπως κακά αποτελέσματα είναι καλή ομάδα, όπως και να έχει τα περιθώρια της Κρητικής ομάδας στενεύουν. Και το κακό είναι πως επιθετικά η ομάδα στηρίζεται σε μεγάλο βαθμό σε μία παίκτρια, την Ηρώ Κουφογιάννη κι αν την περιορίσουν μένει η Μαντώ Ψυχογιού Κάντε κάτι, θεοί του μπάσκετ του καλού, δεν θέλω με τίποτα να υποβιβαστεί!
Κάποια στιγμή ελπίζω να μπορέσω να κάνω μια ανασκόπηση μια και έχω δει βίντεο με κάποια παιχνιδάκια, κι αν μπορέσω θα δω και μερικά ακόμα. Χρόνος δεν υπάρχει
rolleyes.gif


Επόμενη αγωνιστική (9η, 10.12.2017)

Σπόρτιγκ - Ελευθερία Μοσχάτου -- ντέρμπι
Μελίσσια - Αγία Παρασκευή -- ντέρμπι
Ανταγόρας Κω - ΟΑ Χανίων -- ντέρμπι
ΓΑΣ Καλυβίων - ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΓΣ Ηλιούπολης
Προφήτης Ηλίας - Αρης Πετρούπολης

--- Αναλυτικά --

Ηλιούπολη – Προφήτης Ηλίας 89-61
Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 22-5, 43-20, 63-43, 89-61
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Ευαγγελάτου Α., Κουταλιανού 4, Μηνά, Θεοδωρου 26(1), Πράπα 8, Πετράκη 4, Στεφάνου 15, Βιντζηλαίου 7, Οικονομίδου 6, Φρίμα 2, Ντάνου17(3), Καλοπίτα.
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Αρχοντάκη 8, Δροσοτάκη 13(3), Σπύρη, Τζάρου, Νεαρχάκου 17(4), Κουτσοδήμου, Οικονομάκη Κ. 9, Οικονομάκη Ζ. 6, Νεστορίδη, Τσελεπίδου, Πούλη 3, Γιαννοπούλου 5.

Αρης Πετρούπολης – Ανταγόρας Κω 83-44
Διαιτητές: Ντάνος-Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 22-3, 35-17, 65-26, 83-44
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλακης – Τσουμάνη): Γούλα Φ., Ναυροζίδου 27(5), Γούκα Π., Μαρίνη13(1), Βιντσιλαίου 15, Καββαδία, Πλούμπη 8, Αρβανίτη 2, Ανωγειανάκη 8, Λίγκρη 2, Φάσουρα 8, Κομματά.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ (Καπλανίδης – Τάγκαλος): Κουζούκα, Γαλαχουσίδη, Κασάπογλου 22(2), Σαράγια, Πατμίου, Βελούδου 13(1), Τόσκα 5, Σβήνου 2, Στάκου, Δρεττάκη 2, Φρατζή , Χατζηνικολάου.

Ελευθερία Μοσχάτου - ΓΑΣ Καλυβίων 66-59
Διαιτητές: Μελισσάρης Αγγελής
Δεκάλεπτα: 15-16, 31-26, 43-35, 66-59
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Κακλέα 1, Τζουγκράκη 10, Χελιώτη 9, Μίχου 13, Ζαχαράκη, Σπαθάρη 16 (4), Ξεπαπαδέα 12, Καρανάσιου 3 (1), Κρίτσαλου 2.
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου, Κωτσάκη ): Παζαρίδη 9 (1), Σταμάτη , Καμμένου 9 (1), Ρεντζεπέρη 6, Αξιοπούλου 3, Πολίτη 1, Μαστρογιαννίδου 4, Αυτζή 13 (3), Καλημέρη 5, Τσουκαλά 9 .

ΕΦΑO Ζωγράφου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 55-46
Διαιτητές: Τζίμης-Τούσης
Δεκάλεπτα: 14-8, 27-27, 37-34, 55-46
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βεροιόπουλος): Γραμματικού, Βυζεντίνη 2, Ζουμπεράκη, Ισκίογλου 7, Ζουρνή 16, Πατέρα 12, Κελλάρη 18(4).
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Πρασσά, Νικολαϊδου ): Δασκαλοπούλου 6(2), Κυριακοπούλου 9(1), Χόντο, Κωνσταντίνου, Σιγάλα 2, Πανταζή 14, Γκέργκι, Ξάνθου 6, Γασπαράτου 2, Ζουρτσάνου 2, Μήτση 5.

ΟΑ Χανίων - Μελίσσια 44-58
Δεκάλεπτα: 13-15, 18-31, 32-45, 44-58
Διαιτητές: Χουγιάζος – Λεβεντάκος
Ο.Α. Χανίων (Μιχάλης Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη, Παπαμαρκάκη, Κασωμένου 10, Ακρίβου 6, Κουφογιάννη 7, Δασκουλίδου, Καζαντζή 2, Σκουμπάκη, Ψυχογιού 19
ΚΑΟ Μελισσίων (Μαργαρίτα Μάλαμα): Καραβέλη 3, Σατρατζέμη, Αθανασίου 13, Κουρούβανη, Δούρου, Κοιλιαρίδη 9, Βαγδατλή, Χιώτη 22, Θεοδώρου, Γιαννακοπούλου 6, Νικολέτου 2, Κανέλλου 3

Αγία Παρασκευή - Σπόρτιγκ 56-43
Δεκάλεπτα: 15-18, 35-22, 52-32, 56-43
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος –Στρατάκος): Πεσκατζιού 4, Γκάνια 3(1), Γρίσπου 7(1), Βαμβακά 9, Κλείτσα 12(2), Πολιτοπούλου 18(3), Σαπαλίδου, Πετυχάκη, Αμίτση 3(1)
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης – Διαμαντής): Τσαφαρά, Παυλοπούλου, Φουράκη Β. 4, Δανδουλάκη Α. 3, Σιαλάι 4(1), Ιωαννίδου 3(1), Δανδουλάκη Μ. 3, Νίξινα 6, Σιδέρη 2, Κάραλη 1, Φουράκη Στ. 17

Και δεν έπαιξε και η Ειρήνη Κούκη βλέπω, που την είδα στο παιχνίδι νεανίδων με τον ΠΑΟ και έχει βελτιωθεί σημαντικά
41.gif icon_workout.gif icon_workout.gif . Περισσότερα όμως όταν γράψω κάτι για τις νεανίδες.
sport-smiley-017.gif
ggrilik
Βορράς - 9η αγωνιστική

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Τιτάνες Δράμας 61-54
Πιερικός Αρχέλαος - Απόλλων Καλαμαριάς 45-37
ΕΟ Σταυρούπολης - Ασπίδα Ξάνθης 51-37
Ναύαρχος Βότσης - Ολύμπια Λάρισας 46-61
ΑΡΗΣ - Πανσερραϊκός 63-38
ΑΕ Πυλαίας - Ηρακλής 61-62

Τελικά ο ΑΡΗΣ κέρδισε εύκολα ο δικό του ντέρμπι στις Σέρρες (αν κι ο Πανσερραϊκός είχε απουσίες), ο Ηρακλής όμως το δικό του το πήρε με το μαχαίρι στα δόντια. Οπότε Ηρακλής και Αρης στην κορφή με μία ήττα έκαστος, Τιτάνες Δράμας, Πανσερραϊκός και ΑΕ Πυλαίας ακολουθούν με τρείς ήττες

Επόμενη αγωνιστική (10η, 17.12.2017)

Πιερικός Αρχέλαος - ΑΕ Πυλαίας
Απόλλων Καλαμαριάς - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Τιτάνες Δράμας - ΑΡΗΣ
Πανσερραϊκός - Ναύαρχος Βότσης
Ολύμπια Λάρισας - ΕΟ Σταυρούπολης
Ασπίδα Ξάνθης - Ηρακλής

-- Αναλυτικά --

ΑΕ Πυλαίας - Ηρακλής 61-62
Δεκάλεπτα: 14-14, 30-35, 47-50, 61-62
Διαιτητές: Γραικός-Μαλτέσιος
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μπαλλά 2, Πετρίδου 17(2), Κατσαμούρη 8, Λάλου 2, Σταμπή 7(1), Καραμπατζάκη 11, Παπαρδέλα 4, Τζήμου 6, Βατσιτσίδου 4.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 15(3), Τσουμπερλή 6, Γιαννοπούλου 10, Ελευθεριάδου, Θωμά 6(2), Τζιότζιου 3, Γιαννούδη 9(1), Μυγδαλιά 2, Δημητριάδου, Λογδανίδου 11.

ΑΡΗΣ - Πανσερραϊκός 63-38
Δεκάλεπτα: 18-12, 32-21, 53-26, 63-38
Διαιτητές: Μπάρδας-Αγαγιώτου
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Καραβέλη 10(3), Κωστανάκη 2, Γράψα 12, Κωφοκώτσιου 6, Βαντσιούρη 4, Γκρίτζαλη 4, Αντωνιάδου 5, Βεντούρα 12, Λαγκαδιώτου, Πλατσά 6, Γκομπετζίσβίλι, Αβρονιδάκη 2.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Δώδος): Πιτσιάβα 4, Τσάντα 3, Πελτέκη 5(1), Χύσα, Μπακιρτζίδου 15, Γκανάτσιου 4, Βλάχβεη 2, Γκέκα 2, Μανάφη, Νασιάκου 1, Σιδερίδου 2, Κίναλη.

Ναύαρχος Νικόλαος Βότσης - Ολύμπια Λάρισας 46-61
Δεκάλεπτα: 12-17, 23-27, 37-47, 46-61
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Παναγιωτίδης
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 9(1), Καζαντζή Σπ. 19, Αραμπατζή 2, Καζαντζή Στ. 13(2), Αβραμίδου3, Καντιρτζόγλου, Παπανικολάου, Τσελεμπή, Τερεζή Χ.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Δολαψάκη 2, Σολωμού 13, Σουλιώτη 2, Λιάσκου 15(2), Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 17(1), Μπενέκη 10.


Νότος - 9η αγωνιστική

Σπόρτιγκ - ΑΟ Ελευθερίας Μοσχάτου 60-49
Μελίσσια - ΓΣ Αγίας Παρασκευής 52-46
Ανταγόρας Κω - ΟΑ Χανίων 57-64
ΓΑΣ Καλυβίων - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 61-53
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΓΣ Ηλιούπολης 58-65
Προφήτης Ηλίας - Αρης Πετρούπολης 53-80

[i]Να που την ΑΟΕΜ την σταμάτησε ο Σπόρτιγκ. Και να που τα Μελίσσια κέρδισαν την Αγία. Οπότε έχουμε δύο ομάδες, ΑΟΕΜ κ Σπόρτιγκ στην κορφή με μία ήττα η καθεμία, Αγία, Μελίσσια, Ηλιούπολη και Αρη Πετρούπολης με 3 ήττες και απο πίσω κυνηγούν τα Καλύβια.
Στην ουρά ο ΟΑΧ μετά απο ένα μακρύ ταξίδι μετα αεροπλάνων και βαπορίων έφτασε στην Κω και πήρε μια πολύ σημαντική νίκη γι αυτόν. Ο Ανταγόρας παρά την προσπάθεια της Θάλειας Κασάπογλου δεν βλέπω να τα καταφέρνει παιδιά , σόρυ. Η ομάδα χρειαζόταν λίγη ακόμα ενίσχυση, μια ακόμα παίκτρια.

Επόμενη αγωνιστική (10η, 17.12.2017)

Μελίσσια - Σπόρτιγκ -- ντέρμπι? θα δούμε. Τα Μελίσσια είναι ικανά για όλα
ΓΣ Ηλιούπολης - ΓΑΣ Καλυβίων -- ντερμπι, σημαντικό για τα Καλύβια
Αρης Πετρούπολης - Κρόνος Αγ. Δημητρίου
ΕΦΑΟ Ζωγράφου - ΑΟ Ελευθερίας Μοσχάτου
ΓΣ Αγίας Παρασκευής - Ανταγόρας Κω
ΟΑ Χανίων - Προφήτης Ηλίας -- ντέρμπι

--- Αναλυτικά --

Σπόρτιγκ - ΑΟ Ελευθερίας Μοσχάτου 60-49
Διαιτητές : Αργυρούδης - Γαρίνη
Δεκάλεπτα : 14-11, 25-19, 45- 31, 60-49
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ( Σόφτσης - Διαμαντής) : Τσαφαρά 2, Παυλοπουλου 5(1), Φουράκη Β 3(1), Πριόνα, Δανδουλάκη Α. 5(1), Σαλιάϊ 6, Ιωαννίδου 13(3), Δανδουλάκη Μ 16, Νίξινα 2, Φουράκη Στ 8
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης - Παπαναστασίου) : Κακλέα 10 (2), Τσουγκράκη 17(3), Χελιώτη, Μίχου 9, Ζαχαράκη 2, Σπαθάρη 7(2), Ξεπαπαδέα 2, Καρανάσιου 2.

Μελίσσια - ΓΣ Αγίας Παρασκευής 52-46
Διαιτητές: Λαζόγκα, Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-12, 28-20, 40-31, 52-46
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα - Οικονόμου): Καραβέλη 5, Σατρατζέμη 6, Αθανασίου 5 (1), Κοιλιαρίδη 13 (1), Χιώτη 10, Γιαννακοπούλου, Νικολέτου, Κανέλλου 13
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος - Στρατάκος): Πεσκάτζιου 2, Γκανιά, Γρίσπου 6, Βαμβακά 4, Κλείτσα 11 (1), Πολιτοπούλου 8 (2), Σαπαλίδου, Πετυχάκη Χ 11, Αμίτση, Κούκη 4.

Ανταγόρας Κω - ΟΑ Χανίων 57-64
Δεκάλεπτα: 16-15, 26-36, 43-48, 57-64
Διαιτητές: Μαρτινάκος-Μελισσάρης
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Γαλαχουσίδη, Σαράγια 5, Πατμίου, Βελούδου 11, Τόσκα 16, Σβύνου 4, Δρεττάκη, Κασάπογλου 21(1).
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Παπαμαρκάκη 3(1), Κασωμένου 10(1), Ακριβού 12, Κουφογιάννη 20(3), Χαλιβίδου 2, Καζάντζη 9(3), Ψυχογιού 8(1), Σκουμπάκη.

Read more: http://tsiotras.blogspot.com/2017/12/2_61.html#ixzz50tUohMZL
ggrilik
Βορράς - 10η αγωνιστική

Πιερικός Αρχέλαος - ΑΕ Πυλαίας 51-72
Απόλλων Καλαμαριάς - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 49-65
Τιτάνες Δράμας - ΑΡΗΣ 55-46
Πανσερραϊκός - Ναύαρχος Βότσης 58-47
Ολύμπια Λάρισας - ΕΟ Σταυρούπολης 54-41
Ασπίδα Ξάνθης - Ηρακλής 47-61

Οι Τιτάνες την έκαναν την ζημιά κι ο ΑΡΗΣ πλέον είναι στην δεύτερη θέση κυνηγώντας τον Ηρακλή.
Κάτι διάβασα στον Τσιότρα πως τραυματίστηκαν δύο παίκτριες (ελπίζω ελαφρά) γιατί "...Οι συχνοί τραυματισμοί στο συγκεκριμένο γήπεδο οφείλονται στις κόλλες από το χάντμπολ που δυστυχώς παίζεται στον ίδιο χώρο και σίγουρα κάτι πρέπει να γίνει..." ... Είναι δυνατόν??


Επόμενη αγωνιστική (11η, με τον καινούριο χρόνο 7.1.2018)

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Πιερικός Αρχέλαος
Ηρακλής - Ολύμπια Λάρισας --Ντέρμπι
ΕΟ Σταυρούπολης - Πανσερραϊκός
Ναύαρχος Βότσης - Τιτάνες Δράμας
Αρης - Απόλλων Καλαμαριάς --- Ντερμπι
ΑΕ Πυλαίας - Ασπίδα Ξάνθης


Νότος - 10η αγωνιστική

Μελίσσια - Σπόρτιγκ 48-52
ΓΣ Ηλιούπολης - ΓΑΣ Καλυβίων 65-55
Αρης Πετρούπολης - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 71-66
ΕΦΑΟ Ζωγράφου - ΑΟ Ελευθερίας Μοσχάτου 50-44
ΓΣ Αγίας Παρασκευής - Ανταγόρας Κω 58-39
ΟΑ Χανίων - Προφήτης Ηλίας 78-71

Τελικά την ζημιά δεν την έπαθε ο Σπόρτιγκ (αν και παραλίγο απ τα πολύ ανταγωνιστικά Μελίσσια), την έπαθε όμως η ΑΟΕΜ απο τον ΕΦΑΟΖ. Οπότε έχουμε τον Σπόρτιγκ στην κορφή. Εχει όμως δρόμο το πρωτάθλημα καθώς καμιά ομάδα δεν φαίνεται να κυριαρχεί.
Στην ουρά ο ΟΑΧ πήρε το ντέρμπι με τον Προφήτη Ηλία και αισιοδοξούμε..


Επόμενη αγωνιστική (11η, με τον καινούριο χρόνο 7.1.2018)

Σπόρτιγκ - ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Ελευθερία Μοσχάτου - ΓΣ Ηλιούπολης --- Ντερμπι
Ανταγόρας Κω - Μελίσσια
ΓΑΣ Καλυβίων - Αρης Πετρούπολης
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΟΑ Χανίων
Προφήτης Ηλίας - Αγία Παρασκευή

Περισσότερα : http://tsiotras.blogspot.gr/2017/12/1-2_17.html
leonkalf
Νέος προπονητής στον Κρόνο ο Σταύρος Νανάκος

basketa.gr news
ggrilik
Και ναι, στον Νότο ο νέος προπονητής του Κρόνου ο Σταύρος Νανάκος φαίνεται πως κατόρθωσε κι άλλαξε την ψυχολογία της ομάδας. Δεύτερη σημαντική νίκη σήμερα επι της Αγίας με 69-64
Την προηγούμενη αγωνιστική κέρδισε τον ΟΑ Χανίων με 77-48 και φοβάμαι η Κρητική ομάδα θα έχει πρόβλημα.

Στα συν που μπορώ να δω, φαίνεται η νεανίδα η Ειρήνη η Κούκη έχει πια καθιερωθεί στην Αγία και σκοράρει κι αρκετά απ ότι βλέπω. Επίσης κι η Νιξίνα του Σπόρτιγκ μοιάζει να ξεπερνάει όποια προβλήματα είχε και να αποδίδει.

Για τον όμιλο του Βορρά καμία αλλαγή, ο Ηρακλής σταθερός και πρώτος, ο ΑΡΗΣ ακολουθεί άλλοτε εύκολα, άλλοτε όπως σήμερα λίγο ασθμαίνοντας (Αρης - Πιερικός Αρχέλαος 53-49)

Τα αποτελέσματα, έτσι για να τα έχουμε:

Όμιλος Βορά 11η αγωνιστική, 7 Ιανουαρίου

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Πιερικός Αρχέλαος 46-43
Ηρακλής - Ολύμπια Λάρισας 63-43
ΕΟ Σταυρούπολης - Πανσερραϊκός 23-46
Ναύαρχος Βότσης - Τιτάνες Δράμας 77-51
Αρης - Απόλλων Καλαμαριάς 50-48
ΑΕ Πυλαίας - Ασπίδα Ξάνθης 77-31

Όμιλος Βορά 12η αγωνιστική, 14 Ιανουαρίου

ΑΕ Πυλαίας - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 56-60
Αρης - Πιερικός Αρχέλαος 53-49
Ναύαρχος Βότσης - Απόλλων Καλαμαριάς 40-48
ΕΟ Σταυρούπολης - Τιτάνες Δράμας 48-67
Ηρακλής - Πανσερραϊκός 77-52
Ασπίδα Ξάνθης - Ολύμπια Λάρισας 52-63



Όμιλος Νότου 11η αγωνιστική, 7 Ιανουαρίου

Ανταγόρας Κω - Μελίσσια 56-80(τελικό)
Ελευθερία Μοσχάτου - ΓΣ Ηλιούπολης 60-68(τελικό)
ΓΑΣ Καλυβίων - Αρης Πετρούπολης 77-60(τελικό)
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΟΑ Χανίων 77-48(τελικό)
Προφήτης Ηλίας - Αγία Παρασκευή 50-93(τελικό)
Σπόρτιγκ - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 51-42(τελικό)

Όμιλος Νότου 12η αγωνιστική, 14 Ιανουαρίου

Σπόρτιγκ - Ανταγόρας Κω 59-42(χθες)
Προφήτης Ηλίας - Μελίσσια 53-57(τελικό)
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Αγία Παρασκευή 69-64(τελικό)
ΓΑΣ Καλυβίων - ΟΑ Χανίων 74-45(τελικό)
Ελευθερία Μοσχάτου - Αρης Πετρούπολης 65-44(τελικό)
ΕΦΑΟ Ζωγράφου - ΓΣ Ηλιούπολης 58-77(τελικό)


Αποτελέσματα απο εδώ: http://tsiotras.blogspot.gr
ggrilik
Στον Νότοη ρέντα του Σταύρου Νανάκου συνεχίζεται,με νίκη επί των Μελισσίων (47-56)
Ο Σπόρτιγκ τρένο. Με την φόρα που έχει δύσκολα θα χάσει την άνοδο στην Α1

Για τον όμιλο του Βορρά καμία αλλαγή.

Τα αποτελέσματα:

Όμιλος Βορά 13η αγωνιστική, 21 Ιανουαρίου

Πανσερραϊκός - Ασπίδα Ξάνθης 54-41
Τιτάνες Δράμας - Ηρακλής 43-72
Απόλλων Καλαμαριάς - ΕΟ Σταυρούπολης 44-23
Πιερικός Αρχέλαος - Ναύαρχος Βότσης 73-56
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Αρης 49-40
Ολύμπια Λάρισας - ΑΕ Πυλαίας 56-63

Την επόμενη αγωνιστική έχει μερικά ωραία ματσάκια
28/1)

Ναύαρχος Βότσης - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
ΕΟ Σταυρούπολης - Πιερικός Αρχέλαος
Ηρακλής - Απόλλων Καλαμαριάς -- ντέρμπι
Ασπίδα Ξάνθης - Τιτάνες Δράμας
Ολύμπια Λάρισας - Πανσερραϊκός -- ντέρμπι
Αρης - ΑΕ Πυλαίας -- ντέρμπι


Όμιλος Νότου 13η αγωνιστική, 21 Ιανουαρίου

Αρης Πετρούπολης-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 44-45
ΟΑ Χανίων-Ελευθερία Μοσχάτου 48-55
Αγία Παρασκευή-ΓΑΣ Καλυβίων 52-56
Ανταγόρας Κω-Προφήτης Ηλίας 48-54
Μελίσσια-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 47-56
ΓΣ Ηλιούπολης-Σπόρτιγκ 40-50

ggrilik
Τα αποτελέσματα:

Όμιλος Βορρά 14η αγωνιστική, 28 Ιανουαρίου

Ναύαρχος Βότσης - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 45-68
ΕΟ Σταυρούπολης - Πιερικός Αρχέλαος 51-62
Ηρακλής - Απόλλων Καλαμαριάς 69-40
Ασπίδα Ξάνθης - Τιτάνες Δράμας 44-40
Ολύμπια Λάρισας - Πανσερραϊκός 48-44
Αρης - ΑΕ Πυλαίας 39-76

Αουτς. Μετά το στραβπάτημα στο Νέο Ρύσιο ήρθε κι αυτή η άσχημη ήττα για τον ΑΡΗ, που σημαίνει πως ο Ηρακλής έχει πλέον πολύ καλό μαξιλαράκι. Οπότε πλέον κοιτάμε για τον δεύτερο οπου θα παίξει αγώνα κατάταξης με τον 2ο του Νότου. Ισοβαθμούν Πυλαία και ΑΡΗΣ με την Πυλαία να έχει πλεονέκτημα σε ισοβαθμία (62-69 υπέρ του ΑΡΗ το 1ο παιχνίδι) και καλύτερη διαφορά πόντων γενικώς.

Επόμενη αγωνιστική (4 Φεβ)

ΑΕ Πυλαίας - Πανσερραϊκός --ντέρμπι
Τιτάνες Δράμας - Ολύμπια Λάρισας
Απόλλων Καλαμαριάς - Ασπίδα Ξάνθης
Πιερικός Αρχέλαος - Ηρακλής
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - ΕΟ Σταυρούπολης
Αρης - Ναύαρχος Βότσης


Όμιλος Νότου 14η αγωνιστική, 27/28 Ιανουαρίου

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Ανταγόρας Κω 83-54
Ελευθερία Μοσχάτου - Αγία Παρασκευή 67-59
ΕΦΑΟ Ζωγράφου - ΟΑ Χανίων 55-46
ΓΣ Ηλιούπολης - Αρης Πετρούπολης 61-51
Προφήτης Ηλίας - Σπόρτιγκ 39-66
ΓΑΣ Καλυβίων - Μελίσσια 58-37

Επόμενη αγωνιστική (4 Φεβ)

Σπόρτιγκ - Αρης Πετρούπολης
ΟΑ Χανίων - ΓΣ Ηλιούπολης
Αγία Παρασκευή - ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Μελίσσια - Ελευθερία Μοσχάτου
Ανταγόρας Κω - ΓΑΣ Καλυβίων
Προφήτης Ηλίας - Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Νομίζω πως το παιχνίδι με την ισχυρή Ηλιούπολη είναι ίσως η τελευταία ευκαιρία για τον συμπαθή ΟΑΧ
ggrilik
Τα αποτελέσματα:

Όμιλος Βορρά 15η αγωνιστική, 4 Φεβρουαρίου

ΑΕ Πυλαίας - Πανσερραϊκός 72-39
Τιτάνες Δράμας - Ολύμπια Λάρισας 52-43
Απόλλων Καλαμαριάς - Ασπίδα Ξάνθης 68-35
Πιερικός Αρχέλαος - Ηρακλής 39-59
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - ΕΟ Σταυρούπολης 55-37
Αρης - Ναύαρχος Βότσης 53-65

Η Πυλαία τελικά καθάρισε εύκολα το ντέρμπι με τον Πανσερραϊκό και πλέον στρογγυλοκάθεται με άνεση στην 2η θέση που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου της Α1 καθώς έχει πλεονέκτημα διαφοράς πόντων και με τους δύο διώκτες της, τον ΑΡΗ και την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου.
Ο Αρης παρά την αλλαγή προπονητή (ανέλαβε η Μαρία Βαχαροπούλου αντί του Βαγγέλη Κουλακιώτη ο οποίος παραμένει στις υποδομές) στραβοπάτησε πάλι στην έδρα του με αντίπαλο τον Ναύαρχο Βότση που παλεύει για να σωθεί.


Επόμενη αγωνιστική (11 Φεβ)

Ηρακλής - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Ασπίδα Ξάνθης - Πιερικός Αρχέλαος
Ολύμπια Λάρισας - Απόλλων Καλαμαριάς
Πανσερραϊκός - Τιτάνες Δράμας
ΕΟ Σταυρούπολης - Αρης
Ναύαρχος Βότσης - ΑΕ Πυλαίας


Όμιλος Νότου 15η αγωνιστική, 3/4 Φεβρουαρίου

Σπόρτιγκ - Αρης Πετρούπολης 57-53
ΟΑ Χανίων - ΓΣ Ηλιούπολης 69-65
Αγία Παρασκευή - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 58-53
Μελίσσια - Ελευθερία Μοσχάτου 65-60
Ανταγόρας Κω - ΓΑΣ Καλυβίων 47-75
Προφήτης Ηλίας - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 36-76

- Να που ο ΟΑΧ το έκανε το θαύμα απέναντι στην ισχυρή ισχυρή Ηλιούπολη, θα χρειαστεί όμως μερικά θαύματα ακόμα.
- Ο Κρόνος συνεχίζοντας το Νανάκιο σερί του ξέφυγε απο την ζώνη υποβιβασμού. Να δούμε τι θα κάνει την ερχόμενη βδομάδα που θα παίξει με τον Σπόρτιγκ.
- Στην κορφή ο Σπόρτιγκ αποσπάστηκε ακόμα πιο πολύ αφού οι διώκτες ΑΟΕΜ και Ηλιούπολη έχασαν κι οι δύο. Νομίζω ο Σπόρτιγκ δεν χάνει την 1η θέση. Για την 2η όμως θα γίνει μάχη μεταξύ ΑΟΕΜ, Ηλιούπολης αλλά και Καλυβίων (που παρά τις αρχικές ψυχρολουσίες πλέον ανέβηκαν ) αλλά και γιατί όχι, Μελισσίων και Σάντας.



Επόμενη αγωνιστική (11 Φεβ)

Ελευθερία Μοσχάτου - Ανταγόρας Κω
ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Μελίσσια
ΓΣ Ηλιούπολης - Αγία Παρασκευή
Αρης Πετρούπολης - ΟΑ Χανίων
ΓΑΣ Καλυβίων - Προφήτης Ηλίας
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Σπόρτιγκ
ggrilik
Για την Α2, στο Βορρά ο Ηρακλής πήρε και το ντέρμπι με τον ΑΡΗ (54-63), στον νότο όμως έχουμε μία ακόμα περίπτωση διοικητικής "αστοχίας" ή αλλιώς "αμαρτίας". Για όσους ίσως δεν το γνωρίζετε, αμαρτάνω στ' αρχαία σήμαινε "αστοχώ": Ατρεΐδης μεν άμαρτε͵ παραί δε οι ετράπετ' έγχος.. Ο Ατρείδης ξαστόχησε, στο πλάι καθώς εξετράπει το έγχος (ακόντιο)

Μετά βέβαια στόχος έγινε η σωτηρία της ψυχής, εξ ού και η αμαρτία.

Για να μην ξαστοχήσω κι εγώ, το πρόβλημα με τις διοικήσεις του γυναικείου μπάσκετ αρχίζει και γίνεται γλαφυρό. Ως πότε οι κόποι παικριών και προπονητών θα πετιούνται στα σκουπίδια απο ανίκανες κι αδιάφορες διοικήσεις[*]? Διαβάστε εδώ να καταλάβετε. Με δύο λόγια, Αρης Πετρούπολης no more. Ούτε παίκτριες έχει πληρώσει, ούτε λεφτά για εισιτήρια δεν έχει. Οπότε η ομάδα μάλλον πάει για υποβιβασμό. Ελπίζω τουλάχιστον να ευνοηθεί ο ΟΑΧ και να μείνει στην κατηγορία..

[*] αν δεν είναι οι διοικήσεις άχρηστες που πατάνε πιο μακρυά απ όσο μπορούν, τότε η κατάσταση είναι ακόμα πιο τραγική..

Κατα τα λοιπά, τα Καλύβια κατάφεραν να νικήσουν κλέβοντας στο νήμα την νίκη απο τον Κρόνο, Τα Χανιά το πάλεψαν με τον Σπόρτιγκ, με τις κορασίδες τους και νεανίδες τους να παίζουν κανονικά (και ο Σπόρτιγκ έχει νεανίδες - και μάλιστα επέστρεψε κι η Κριμιτζά!) και ιδού και τα φύλλα αγώνα smile.gif

Σπόρτιγκ – ΟΑ Χανίων 69-64
Διαιτητές: Χαϊνά – Τσακιράκη
Δεκάλεπτα : 24-11, 43-29, 61- 45, 69-64
Σπόρτιγκ (Σόφτσης - Ροδοκανάκης ) : Ζυκάι, Παυλοπούλου 4, Φουράκη Β. 13(2), Κριμιτζά, Δανδουλάκη Α. 2, Σαλιάι 9(1), Ιωαννίδου 4, Δανδουλάκη Μ 8, Νίξινα 8, Φουράκη Στ. 21.
ΟΑ Χανίων ( Κασικτσόγλου ) : Πρασιανάκη 3 (1), Δερμιτζάκη 2, Σκορδυλάκη 5(1) , Σκουμπάκη 10(2), Κουφογιάννη 22(1), Ψυχογιού 19(1), Καζαντζή Σ, Παπαμαρκάκη 3(1).

ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημ. – ΓΑΣ Καλυβίων 60-61
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα: 24-15, 37-29, 51-43, 60-61
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ (Νανάκος) : Δασκαλοπούλου 15(1), Χόντο 6(2), Ρούτση 7(1), Σιγάλα, Κυριακοπούλου 14, Γκέργκι 3(1), Ξάνθου 15, Γασπαράτου, Ζουρτσάνου, Μήτση.
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου) : Παζαρίδη, Σταμάτη 7(1), Καμμένου 16(5), Καλημέρη 9, Ρεντζεπέρη 13, Αξιοπούλου 6, Τσουκαλά, Μαστογιαννίδου 6, Αυτζή 4.

Ανταγόρας Κω – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 36-53
Δεκάλεπτα: 12-17, 19-28, 31-39, 36-53
Διαιτητές: Ασλανίδης- Καραμπιτσάκος
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουζούκα, Σαράγια 1, Πατμίου, Βελούδου 3, Σβύνου, Στάκκου, Δρεττάκη 12, Κασάπογλου 18(1), Χατζηνικολάου 2.
Ε.Φ.Α.Ο. ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Βυζεντίνη, Ζουμπεράκη 2, Ισκιόγλου 15(1), Ζουρνή 13(1), Πατέρα 2, Μάνου, Κελλάρη 11(3), Χαϊκάλη 10(2), Βάσιου.

Μελίσσια – Ηλιούπολη 35-62
Διαιτητές: Αργυρούδης, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 9-18, 16-26, 31-42, 35-62
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Σατρατζέμη 6, Αθανασίου 3(1), Κουρούβανη, Κοιλαρίδη 13(2), Σταμούλη 3(1), Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 5, Νικολέτου 2, Κανέλλου.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Ευαγγελάτου Α. 5(1), Κόνταρη, Μηνά 2, Θεοδώρου 12, Καλοπητα 5(1), Πράπα 4, Πετράκη 2, Στεφάνου Α. 12, Βιντσιλαίου, Οικονομίδου 4, Καββαδά 1, Ντάνου 15.

Αγία Παρασκευή – Αρης Πετρούπολης 66-51
Διαιτητές: Αυγερινός Τζίμης
Δεκάλεπτα : 20-15, 35-21, 53-40, 66-51
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος Στρατάκος) Γκάνια 3(1), Γρίσπου 10(1) , Βαμβακά 9, Κλείτσα 6, Πετυχάκη Σ. 4, Πολιτοπούλου 15(3), Πετυχάκη Χρ. 10, Αμίτση, Κούκη 9(1)
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Γιαννουλάκης ): Γούλα Φ. 2, Ναυροζίδου 9 , Γούλα Π. 2 , Μαρίνη 5, Βιντσιλαίου 22 , Καββαδία , Αρβανίτη 4, Ανωγειανάκη 7 , Φάσουρα
BASKET TUNE
Αποχώρησε από τον Άρη Πετρούπολης ο προπονητής Άγγελος Γιαννουλάκης καθώς και η Αγγελική Βιντσιλαίου. Μάλιστα.......
basketball_fan
Απλά ΝΤΡΟΠΗ για την Διοίκηση του Άρη Πετρούπολης (έλεος.....δεν μπορούσαν να μαζέψουν 1000€ για το προγραμματισμένο ταξίδι;;;;;;) και ΜΠΡΑΒΟ για τις απλήρωτες (σε άλλη μία ομάδα!) παίκτριες και προπονητικό team που κράτησαν (σχεδόν) την ομάδα κατηγορία αγωνιστικά!

Όσοι δεν μπορείτε και είστε ΛΙΓΟΙ στις διοικήσεις των ομάδων καλύτερα ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΕ! Αυτά ισχύουν για παράγοντες ΠΟΛΛΩΝ ομάδων....! Με πορδές δεν βάφουμε αυγά!
ggrilik
Ενώ στον Βορρά έχουν ξεκαθαρίσει τα πράγματα με Ηρακλή και ΑΕ Πυλαίας στις πρώτες θέσεις, στον Βορρά γίνεται ένας χαμός μετά και την νέα νίκη των Καλυβιών επι του Σπόρτιγκ κι όλας. Σφοδρή αντεπίθεση απ τα καλύβια.

ΓΑΣ Καλυβίων - Σπόρτιγκ 53-49
Ελευθερία Μοσχάτου - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 52-48
ΓΣ Ηλιούπολης - Ανταγόρας Κω 56-41
Αρης Πετρούπολης - Μελίσσια 31-83
ΟΑ Χανίων - Αγία Παρασκευή 43-56
ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Προφήτης Ηλίας 60-48

ΓΑΣ Καλυβίων – ΑΟ Σπόρτιγκ 53-49
Διαιτητές: Τεφτίκης-Τζίμης
Δεκάλεπτα: 11-10 , 30-22 , 39-35, 53-49
Γ.Α.Σ.ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου - Κωτσάκη): Παζαρίδη 10(2), Σταμάτη 4, Καμμένου 6(2), Ρεντζεπέρη 6, Αξιοπούλου 4 , Μαστρογιαννίδου 13, Αυτζή 4, Καλημέρη 6, Τσουκαλά
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ( Σόφτσης - Ροδοκανάκης) Ζυκάι, Παυλοπούλου, Φουράκη Β. 2, Κριμιτζά , Δανδουλάκη Α. 2, Σαλιάι 14(1), Ιωαννίδου 4, Δανδουλάκη Μ. , Νίξινα 6, Κουγιανού, Καράλη , Φουράκη Στ. 21.


.. ΟΜΑΔΑ ...... Βαθμοί .. ήττες
--------------------------------------------
ΣΠΟΡΤΙΓΚ .. 34 .. 2
ΜΟΣΧΑΤΟ .. 32 .. 4
ΚΑΛΥΒΙΑ .. 31 .. 5
ΑΓΙΑ ΠΑΡ .. 30 .. 6
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ .. 30 .. 6
ΜΕΛΙΣΣΙΑ .. 28 .. 8
ΕΦΑΟΖ .. 27 .. 9
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ .. 26 .. 10
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ .. 25 .. 11
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ .. 23 .. 12
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ .. 19 .. 17
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑ .. 19 .. 17

19η αγωνιστική 11 Μαρτίου

Σπόρτιγκ - Αγία Παρασκευή
Μελίσσια - ΟΑ Χανίων
Ανταγόρας Κω - Αρης Πετρούπολης (λογικά 20-0)
Προφήτης Ηλίας - ΓΣ Ηλιούπολης
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΕΦΑΟ Ζωγράφου
ΓΑΣ Καλυβίων - Ελευθερία Μοσχάτου -- ντέρμπι

Βασικά όλοι οι αγώνες αυτής της αγωνιστικής είναι ντέρμπι αλλά για να μην κοκκινίσω τα πάντα έβαλα μόνο αυτόν που αφορά την δεύτερη θέση




BASKET TUNE
QUOTE (ggrilik @ Mar 5 2018, 01:53 ) *
19η αγωνιστική 11 Μαρτίου

Σπόρτιγκ - Αγία Παρασκευή
Μελίσσια - ΟΑ Χανίων
Ανταγόρας Κω - Αρης Πετρούπολης (λογικά 20-0)
Προφήτης Ηλίας - ΓΣ Ηλιούπολης
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΕΦΑΟ Ζωγράφου
ΓΑΣ Καλυβίων - Ελευθερία Μοσχάτου -- ντέρμπι


Η λογική επαληθεύεται, όντως δεν πάει Κω ο Άρης Πετρούπολης και μηδενίζεται.
ggrilik
19η αγωνιστική και στον Βορρά η Πυλαία κέρδισε το ντέρμπι με την Καλαμαριά κι εξασφάλισε την 2η θέση, οπότε περιμένει να μάθει τον 2ο του Νότου.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 57-54
Δεκάλεπτα: 11-12, 30-29, 41-42, 57-54
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 4, Πετρίδου 2, Κατσαμούρη 2, Λάλου, Σταμπή 6, Καραμπατζάκη 16, Παπαρδέλα 8, Κοκκίνου, Τζήμου 13(2), Βατσιτσίδου 6(2).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου 5(1), Τσίτσου 8(1), Παλλάνη 7, Οικονόμου 21(3), Ακσεχέρογλου 5, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή 6, Παπαρέντη.

Στον Νότο τώρα ο Σπόρτιγκ κέρδισε και πλέον αποκλείεται να χάσει την 1η θέση εκτός αν κάτσει να ηττηθεί σ'όλα τα επόμενα ματς, ενώ για την 2η θέση τα Καλύβια νίκησαν μεν την ΑΟΕΜ αλλά χωρίς να καλύψουν την διαφορά της ήττας στον 1ο γύρο, οπότε αναμένουμε.

Αποτελέσματα 19ης αγωνιστικής

Σπόρτιγκ - Αγία Παρασκευή 50-43
Μελίσσια - ΟΑ Χανίων 60-47
Ανταγόρας Κω - Αρης Πετρούπολης 20-0
Προφήτης Ηλίας - ΓΣ Ηλιούπολης 45-90
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 52-35
ΓΑΣ Καλυβίων - Ελευθερία Μοσχάτου 64-60


Επόμενη αγωνιστική ( 18 Μαρ)

Ελευθερία Μοσχάτου - Σπόρτιγκ --ντέρμπι
ΟΑ Χανίων - Ανταγόρας Κω
Αγία Παρασκευή - Μελίσσια
ΕΦΑΟ Ζωγράφου - ΓΑΣ Καλυβίων
ΓΣ Ηλιούπολης - Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Αρης Πετρούπολης - Προφήτης Ηλίας

Για την ζώνη υποβιβασμού, ο ΟΑΧ ψάχνει πλέον ένα συνδυασμό αποτελεσμάτων σε Α2 και Α1
benchwarmer
Να φανταστώ δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθούν κάπου συγκεντρωτικά οι πόντοι από τις κοπέλες όλων των ομάδων ε?
ggrilik
QUOTE (benchwarmer @ Mar 11 2018, 21:17 ) *
Να φανταστώ δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθούν κάπου συγκεντρωτικά οι πόντοι από τις κοπέλες όλων των ομάδων ε?


Είναι κόπος, αλλά αν βρω χρόνο το επόμενο ΣΚ θα το κάνω.
ggrilik
QUOTE (benchwarmer @ Mar 11 2018, 21:17 ) *
Να φανταστώ δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθούν κάπου συγκεντρωτικά οι πόντοι από τις κοπέλες όλων των ομάδων ε?


Βρήκα λίγο χρόνο σήμερα και κάθησα και το κανα...

Να σου πω.. Όταν γράφουν το φύλλο αγώνα "Πετυχάκη" σκέτο και στον συγκεκριμένο αγώνα δεν υπάρχει άλλη Πετυχάκη με κάποιο διακριτικό πχ Χ.... υπάρχει μόνο μία Πετυχάκη... είναι η Χριστίνα ή Σοφία?? 39.gif 39.gif

Επίσης έχω απορία ποιά είναι η Πολιτοπούλοπου όπως και πολλές άλλες happy.gif
jhantzop
QUOTE(ggrilik @ Mar 13 2018, 23:09 ) *
Βρήκα λίγο χρόνο σήμερα και κάθησα και το κανα...

Να σου πω.. Όταν γράφουν το φύλλο αγώνα "Πετυχάκη" σκέτο και στον συγκεκριμένο αγώνα δεν υπάρχει άλλη Πετυχάκη με κάποιο διακριτικό πχ Χ.... υπάρχει μόνο μία Πετυχάκη... είναι η Χριστίνα ή Σοφία?? 39.gif 39.gif

Επίσης έχω απορία ποιά είναι η Πολιτοπούλοπου όπως και πολλές άλλες happy.gif

Χριστίνα
Πολιτοπούλου (Αγία Παρασκευή)

Άλλο;
ggrilik
Στατιστικά Α2 Νότου εως και την 19η αγωνιστική.

Pnts : Total Points
AvgT% : Avg Percentage of Team's Points%
3pntrs : Total 3pointers
Par : Games Played
Ppg : Avg Points per game played


CODE
        
Team        Αγία Παρασκευή                
                        
Player    ..............    Pnts    AvgT%    3ptrs    Par    Ppg
Πολιτοπούλου    ........    277    26%    49    17    16,3
Βαμβακά    .............    165    15%    -    19    8,7
Κλείτσα    .............    165    14%    28    19    8,7
Πετυχάκη Χρ.    ........    156    13%    1    19    8,2
Γρίσπου    .............    144    14%    9    18    8,0
Κούκη Ειρήνη    ........    126    12%    3    18    7,0
Πεσκατζίου    ..........    42    5%    -    15    2,8
Γκάνια    ..............    36    4%    8    16    2,3
Αμίτση Χριστίνα    .....    20    2%    5    18    1,1
Πετυχάκη Σοφ.    .......    14    2%    -    11    1,3
Σαπαλίδου    ...........    5    0%    -    13    0,4
Χρήστου    .............    2    4%    -    1    2,0
Δαμουλάκη    ...........    -    0%    -    5    0,0
Πεζαΐτη    .............    -    0%    -    1    0,0
Grand Total    .........    1152    10%    103    19    60,6
                        
                        
Team        Ανταγόρας Κω                
                        
Player    ..............    Pnts    AvgT%    3ptrs    Par    Ppg
Κασάπογλου    ..........    300    36%    29    18    16,7
Βελούδου    ............    182    22%    8    18    10,1
Τόσκα    ...............    106    21%    5    11    9,6
Δρεττάκη    ............    64    9%    -    17    3,8
Σβύνου    ..............    55    7%    1    17    3,2
Πατμίου    .............    33    4%    3    18    1,8
Σαράγια    .............    27    3%    3    18    1,5
Κουζούκα    ............    13    2%    -    16    0,8
Φραζή    ...............    13    2%    -    12    1,1
Γαλαχουσίδη    .........    9    1%    2    14    0,6
Χατζηνικολάου    .......    4    1%    -    14    0,3
Στάκκου    .............    3    1%    -    15    0,2
Μαρκόγλου    ...........    -    0%    -    2    0,0
Μπαλάσα    .............    -    0%    -    1    0,0
Grand Total    .........    809    9%    51    18    44,9
                        
                        
Team        Αρης Πετρούπολης                
                        
Player    ..............    Pnts    AvgT%    3ptrs    Par    Ppg
Βιντσιλαίου Αγγ.    ....    288    27%    7    17    16,9
Ναβροζίδου    ..........    172    15%    16    17    10,1
Μαρίνη    ..............    171    16%    11    17    10,1
Ανωγειανάκη    .........    162    15%    2    17    9,5
Αρβανίτη    ............    109    10%    1    17    6,4
Πλούμπη    .............    94    14%    1    9    10,4
Φάσουρα    .............    35    3%    -    18    1,9
Καββαδία    ...........    25    2%    5    16    1,6
Γούλα Φιλ.    ..........    20    2%    2    14    1,4
Μικροπούλου    .........    20    32%    1    2    10,0
Λίγκρη    ..............    18    2%    -    14    1,3
Γούλα Π.    ............    11    1%    -    14    0,8
Κομματά    .............    9    1%    -    12    0,8
Σαμαρίδου    ...........    2    6%    -    1    2,0
Αλεξανδροπούλου    .....    -    0%    -    1    0,0
Βασιλοπούλου    ........    -    0%    -    1    0,0
Καπελέρη    ............    -    0%    -    3    0,0
Μερτέκη    .............    -    0%    -    1    0,0
Σισμανίδου    ..........    -    0%    -    1    0,0
Grand Total    .........    1136    9%    46    18    63,1
                        
                        
Team        ΓΑΣ Καλυβίων                
                        
Player    ..............    Pnts    AvgT%    3ptrs    Par    Ppg
Ρεντζεμπέρη    .........    208    17%    2    19    10,9
Καμμένου    ............    163    13%    36    19    8,6
Μαστρογιαννίδου    .....    156    13%    -    19    8,2
Σταμάτη    .............    141    12%    15    19    7,4
Τσουκαλά    ............    124    10%    4    19    6,5
Αυτζή    ...............    101    10%    13    17    5,9
Αξιοπούλου    ..........    99    9%    6    19    5,2
Παζαρίδη    ............    94    9%    15    17    5,5
Καλημέρη    ............    59    5%    -    19    3,1
Πολίτη    ..............    35    7%    -    8    4,4
Κοντογιάννη    .........    19    3%    2    7    2,7
Γκίνη    ...............    6    1%    2    8    0,8
Grand Total    .........    1205    10%    95    19    63,4
                        
                        
Team        ΓΣ Ηλιούπολης                
                        
Player    ..............    Pnts    AvgT%    3ptrs    Par    Ppg
Θεοδώρου    ............    221    20%    7    17    13,0
Οικονομίδου    .........    205    18%    -    19    10,8
Ντάνου    ..............    189    16%    25    19    9,9
Στεφάνου Α.    .........    188    15%    5    19    9,9
Πράπα    ...............    141    13%    3    18    7,8
Βιντσιλαίου Στ.    .....    93    11%    1    13    7,2
Πετράκη    .............    74    7%    1    18    4,1
Καλοπίτα    ............    34    3%    1    19    1,8
Ευαγγελάτου Α.    ......    21    2%    2    15    1,4
Κουταλιανού    .........    13    1%    -    15    0,9
Καββαδά    .............    12    4%    1    5    2,4
Μηνά    ................    9    1%    -    14    0,6
Φρίμα    ...............    2    0%    -    6    0,3
Ευαγγελάτου Ν.    ......    -    0%    -    2    0,0
Κατσιμάρδου    .........    -    0%    -    2    0,0
Κόνταρη    .............    -    0%    -    4    0,0
Στεφανου Κ.    .........    -    0%    -    1    0,0
Grand Total    .........    1202    9%    46    19    63,3
                        
                        
Team        Ελευθερία Μοσχάτου                
                        
Player    ..............    Pnts    AvgT%    3ptrs    Par    Ppg
Χελιώτη    .............    244    20%    -    19    12,8
Μίχου    ...............    197    20%    2    17    11,6
Τζουγκράκη    ..........    178    15%    25    19    9,4
Ξεπαπαδέα    ...........    161    15%    9    18    8,9
Σπαθάρη    .............    155    13%    31    19    8,2
Κακλέα    ..............    115    11%    17    18    6,4
Καρανάσιου    ..........    51    4%    4    19    2,7
Ζαχαράκη Μ.    .........    43    4%    -    19    2,3
Καλάγια    .............    11    2%    -    10    1,1
Κρίτσαλου    ...........    8    1%    -    17    0,5
Ορφανού    .............    3    1%    1    7    0,4
Μπάμπη    ..............    -    0%    -    8    0,0
Grand Total    .........    1166    10%    89    19    61,4
                        
                        
Team        ΕΦΑΟ Ζωγράφου                
                        
Player    ..............    Pnts    AvgT%    3ptrs    Par    Ppg
Ζουρνή    ..............    277    28%    3    19    14,6
Ισκιόγλου    ...........    218    22%    3    19    11,5
Κελλάρη    .............    203    21%    37    19    10,7
Πατέρα    ..............    122    13%    11    18    6,8
Βυζεντίνη    ...........    74    7%    8    19    3,9
Ζουμπεράκη    ..........    29    3%    -    19    1,5
Χαϊκάλη    .............    28    7%    5    8    3,5
Μάνου    ...............    20    3%    -    14    1,4
Γραμματικού    .........    12    2%    -    13    0,9
Μάλλιου    .............    9    2%    1    9    1,0
Βάσιου    ..............    3    0%    -    15    0,2
Κεσσέ    ...............    2    2%    -    2    1,0
Κυρίου    ..............    2    2%    -    2    1,0
Ευαγγελίτση    .........    -    0%    -    1    0,0
Χόνι    ................    -    0%    -    2    0,0
Ψαρρού    ..............    -    0%    -    4    0,0
Grand Total    .........    999    10%    68    19    52,6
                        
                        
Team        ΚΑΟ Μελισσίων                
                        
Player    ..............    Pnts    AvgT%    3ptrs    Par    Ppg
Κοιλιαρίδη    ..........    223    23%    27    19    11,7
Χιώτη    ...............    197    21%    1    17    11,6
Γιαννακοπούλου    ......    126    12%    4    19    6,6
Καραβέλη    ............    125    14%    5    16    7,8
Αθανασίου    ...........    108    10%    23    19    5,7
Κανέλλου    ............    94    9%    -    19    4,9
Σατρατζέμη    ..........    60    8%    3    15    4,0
Δούρου    ..............    36    8%    3    8    4,5
Νικολέτου    ...........    21    2%    -    15    1,4
Θεοδώρου    ............    11    5%    -    5    2,2
Κουρούβανη    ..........    10    1%    2    11    0,9
Σταμούλη    ............    9    3%    3    6    1,5
Κωνσταντινίδου    ......    6    1%    -    5    1,2
Βαγδατλή    ............    4    1%    -    5    0,8
Grand Total    .........    1030    11%    71    19    54,2
                        
                        
Team        Κρόνος Αγ. Δημητρίου                
                        
Player    ..............    Pnts    AvgT%    3ptrs    Par    Ppg
Δασκαλοπούλου    .......    302    28%    30    18    16,8
Πανταζή    .............    201    22%    1    15    13,4
Κυριακοπούλου    .......    122    15%    11    13    9,4
Ξάνθου    ..............    122    12%    -    18    6,8
Γασπαράτου    ..........    98    9%    11    18    5,4
Ζουρτσάνου    ..........    77    7%    -    19    4,1
Γκέργκι    .............    74    7%    4    19    3,9
Χόντο    ...............    41    4%    11    17    2,4
Ρούτση    ..............    30    3%    2    15    2,0
Σιγάλα    ..............    28    2%    -    19    1,5
Μήτση    ...............    25    3%    -    16    1,6
Κωνσταντίνου    ........    10    2%    1    10    1,0
Κουλουρή    ............    6    2%    -    5    1,2
Ουζούνη    .............    3    4%    -    2    1,5
Μποσγανά    ............    1    1%    -    2    0,5
Μπίτα    ...............    -    0%    -    3    0,0
Grand Total    .........    1140    9%    71    19    60,0
                        
                        
Team        ΟΑ Χανίων                
                        
Player    ..............    Pnts    AvgT%    3ptrs    Par    Ppg
Κουφογιάννη    .........    311    28%    18    19    16,4
Ψυχογιού    ............    274    26%    17    19    14,4
Καζαντζή    ............    184    16%    30    19    9,7
Ακρίβου    .............    91    13%    4    12    7,6
Παπαμαρκάκη    .........    72    7%    10    19    3,8
Κασωμένου    ...........    48    8%    2    11    4,4
Σκουμπάκη    ...........    36    4%    2    17    2,1
Πρασιανάκη    ..........    24    3%    2    15    1,6
Δασκουλίδου    .........    17    2%    1    15    1,1
Δερμιτζάκη    ..........    14    2%    2    12    1,2
Σκορδυλάκη    ..........    13    2%    1    15    0,9
Χαλυβίδου    ...........    4    1%    -    8    0,5
Φραντζεσκάκη    ........    2    0%    -    7    0,3
Βασιλογιαννάκη    ......    -    0%    -    1    0,0
Grand Total    .........    1090    10%    89    19    57,4
                        
                        
Team        Προφήτης Ηλίας                
                        
Player    ..............    Pnts    AvgT%    3ptrs    Par    Ppg
Νεαρχάκου    ...........    211    22%    24    19    11,1
Οικονομάκη Κλ.    ......    181    23%    1    15    12,1
Δροσωτάκη    ...........    114    12%    13    19    6,0
Πούλη    ...............    107    11%    9    19    5,6
Οικονομάκη Ζ.    .......    87    12%    1    13    6,7
Τσελεπίδου    ..........    47    6%    1    17    2,8
Γιαννοπούλου    ........    42    8%    5    12    3,5
Σπύρη    ...............    41    6%    3    16    2,6
Τζάρου    ..............    41    5%    3    17    2,4
Κουτσοδήμου    .........    38    5%    -    18    2,1
Αρχοντάκη    ...........    14    5%    -    5    2,8
Παπαϊωάννου    .........    9    2%    -    7    1,3
Μουτεβελή    ...........    2    2%    -    3    0,7
Παπαδοπούλου    ........    1    1%    -    3    0,3
Γουλούμη    ............    -    0%    -    1    0,0
Νεστορίδη    ...........    -    0%    -    1    0,0
Grand Total    .........    935    10%    60    19    49,2
                        
                        
Team        Σπόρτιγκ                
                        
Player    ..............    Pnts    AvgT%    3ptrs    Par    Ppg
Φουράκη Στυλιανή    ....    277    26%    -    19    14,6
Ιωαννίδου    ...........    180    16%    37    18    10,0
Σαλιάι Ειρήνη    .......    166    16%    24    19    8,7
Φουράκη Βασιλική    ....    132    13%    22    18    7,3
Νίξινα    ..............    125    12%    -    18    6,9
Δανδουλάκη Μ.    .......    81    7%    -    18    4,5
Δανδουλάκη Αλ.    ......    45    4%    2    19    2,4
Τσαφαρά Ίριδα    .......    41    5%    9    13    3,2
Παυλοπούλου    .........    27    2%    2    18    1,5
Σιδέρη Γεωργία    ......    18    3%    1    10    1,8
Καράλη Σαββίνα    ......    10    1%    -    13    0,8
Κριμιτζά Κορίνα    .....    6    2%    -    5    1,2
Καραμπάτσου Αναστ.    ..    2    1%    -    2    1,0
Πριόνα Φωτεινή    ......    2    1%    -    4    0,5
Ζυκάι Ειρήνη    ........    -    0%    -    4    0,0
Κουγιανού    ...........    -    0%    -    2    0,0
Grand Total    .........    1112    9%    97    19    58,5


Γενικά τα φύλλα αγώνα γράφονται λίγο στο πόδι οπότε έχουν πολλά λάθη. Διόρθωσα κάποια με βάση τα φύλλα αγώνων που δημοσιεύονται για τους αγώνες των Μελισσίων, πάλι όμως παραμένει ένα έλλειμμα 37 πόντων για τις παίκτριες - δλδ έχουν γραφτεί στα τελικά σκόρ 37 πόντοι που δεν ξέρουμε ποιές τους βάλανε - και ένα πλεόνασμα (!!!!) 17 πόντων, δλδ υπάρχουν 17 πόντοι πιστωμένοι σε παίκτριες που όμως δεν υφίστανται αφού τα επιμέρους σκόρ δεν τους καλύπτουν.

Οπότε πόσο αξιόπιστα είναι εν γένη τα φύλλα αγώνα, Κύριος οίδε...

το συνημμένο για όποιον θέλει να βγάλει δικά του στατιστικά

round : Αγωνιστική (1-19)
Team : Ομάδα
plgr : Εντός ή Εκτός έδρας
against : Αντίπαλος
TeamPoints : Πόντοι Ομάδας
pnum : Αριθμός δωδεκάδας (1-12)
Player : Παίκτρια
points : πόντοι
3pntrs : τρίποντα #
Team_perc : πόντοι ως ποσοστό επί των συνολικών
ggrilik
Στον Βόρειο όμιλο ο Ηρακλής κέρδισε και την Πυλαία με 62-47 και πλέον είναι και μαθηματικά στην Α1. Πανάξιος.
Η Πυλαία δεύτερη χωρίς να κινδυνεύει.

Στον Νότο

Ελευθερία Μοσχάτου - Σπόρτιγκ 47-54
ΕΦΑΟ Ζωγράφου - ΓΑΣ Καλυβίων 35-44
ΟΑ Χανίων - Ανταγόρας Κω 80-52
Αγία Παρασκευή - Μελίσσια 61-58
ΓΣ Ηλιούπολης - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 69-75
Αρης Πετρούπολης - Προφήτης Ηλίας 49-58

Ο Σπόρτιγκ και μαθηματικά στην Α1.
Δεν θυμάμαι απο πότε έχουν να χάσουν τα Καλύβια. Συνεπώς μετά τις αρχικές αστοχίες η ομάδα είναι ενός σχεδιασμού για Α1, αν και έχει ακόμα ένα δύσκολο αγώνα την ερχόμενη αγωνιστική.
Ο Προφήτης Ηλίας έκανε το καθήκον του κι έτσι τα Χανιά που κέρδισαν σήμερα τον μάλλον απογοητευμένο Ανταγόρα ελπίζουν ακόμα. Και να πω την αλήθεια βλέποντας ποιοί είναι οι πιθανότεροι να υποβιβαστούν απο Α1 και την πιθανή νομίζω επικράτηση των Καλυβίων έναντι της Πυλαίας, οι ελπίδες των Χανιωτών δεν είναι αμελητέες. Αρκεί να κάνουν ο καθήκον τους την άλλη βδομάδα με αντίπαλο τον Προφήτη Ηλία.

Επόμενη αγωνιστική. 1 Μαίου

Σπόρτιγκ - Μελίσσια
Ανταγόρας Κω - Αγία Παρασκευή
Προφήτης Ηλίας - ΟΑ Χανίων -- ντέρμπι
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Αρης Πετρούπολης
ΓΑΣ Καλυβίων - ΓΣ Ηλιούπολης -- ντέρμπι
Ελευθερία Μοσχάτου - ΕΦΑΟ Ζωγράφου


Read more: http://tsiotras.blogspot.com/2018/03/1-2_1...l#ixzz5A7ze4vGx

--- Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ελευθερία Μοσχάτου – Σπόρτιγκ 47-54
Διαιτητές: Τηγάνης – Φασόλης
Δεκάλεπτα 19-13, 26-31, 34-43, 47-54
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ (Τσαραπατσάνης – Παπαναστασίου): Κακλέα 1, Τζουγκράκη 13 (1) , Χελιώτη 10 , Μίχου 7 , Ζαχαράκη , Σπαθάρη , Ξεπαπαδέα 14 (3) , Καρανάσιου 2, Κρίτσαλου
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ( Σόφτσης - Ροδοκανάκης) : Τσαφαρά, Παυλοπούλου 2, Φουράκη Β. 6 , Δανδουλάκη Α 5 (1), Σαλιάϊ 1, Ιωαννίδου 7, Δανδουλάκη Μ 6, Νίξινα 9, Σιδέρη , Καράλη 2, Φουράκη Στ. 16.

ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Κρόνος 69-75
Διαιτητές: Γρίβα, Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 16-23, 32-38, 59-54, 69-75
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης- Στανέλλος) : Θεοδώρου 9, Καλοπήτα, Πράπα 15(1), Πετράκη 8(1), Στεφάνου 10, Βιντζηλαίου 4, Οικονομίδου 18, Καββαδά, Ντάνου 5(1), Μηνά, Ευαγγελάτου, Κόνταρη.
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ (Νανάκος- Νικολαϊδου) : Δασκαλοπούλου 32(1), Μποσγανά 2, Χόντο 3(1), Κυριακοπούλου 14(2), Σιγάλα, Ρούτση, Γκέργκι 2, Ξάνθου 4, Γασπαράτου 18(2), Ζουρτσάνου, Μήτση.

ΟΑ Χανίων – Ανταγόρας 80-52
Διαιτητές: Αυγερινός – Κομιανός
Δεκάλεπτα: 20-17, 39-29, 55-38, 80-52
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Σκουμπάκη 2, Δερμιτζάκη 9, Καζαντζή 13, Βασιλογιαννάκη, Πρασιανάκη 3, Κουφογιάννη 17, Ψυχογιού 21, Σκορδυλάκη, Δασκουλίδου 2, Παπαμαρκάκη 11, Χαλυβίδου 2.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Δρεττάκη): Κουζούκα 7, Σαράγια, Πατμίου 4, Κασάπογλου 25, Σβύνου 4, Δρεττάκη 7, Χατζηνικολάου 5,

Αρης Πετρούπολης – Προφήτης Ηλίας 49-58
Διαιτητές: Αργυρούδης, Κούλης
Δεκάλεπτα: 12-14, 23-30, 33-47, 49-58
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Αγγελή): Σαμπρίδου, Μικροπούλου 24(1), Μερτέκη, Σισμανίδου, Αλεξανδροπούλου, Λιγκρή 14, Φάσουρα 8, Κομματά 3.
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ ( Χλιαουτάκης): Δροσωτάκη 3, Σπύρη 1, Τζάρου 4, Νεαρχάκου 26(3), Κουτσοδήμου 10, Πούλη 8(2), Τσελεπίδου 6, Γιαννοπούλου.

Αγια Παρασκευή – Μελίσσια 61-58
Διαιτητές: Νικολοπούλου, Τζίμης
Δεκάλεπτα: 18-17, 37-35, 57-48, 61-58
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Πεσκατζίου 8, Γρίσπου 5, Βαμβακά 14, Κλείτσα 6, Πολιτοπούλου 18(4), Σαπαλίδου, Πετυχάκη 6, Κούκη 4, Αμίτση.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα – Πατρινός): Καραβελή 7(1), Σατρατζέμη 2, Αθανασίου 8(2), Κοιλιαρίδη 3(1), Σταμούλη, Χιώτη 11, Γιαννακοπούλου 8(1), Κανέλλου 19.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Καλύβια 35-44
Διαιτητές: Λαζαρίδης-Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 9-10, 22-25, 28-35, 35-44
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Κεσσέ): Βυζεντίνη, Ζουμπεράκη, Ισκιόγλου 9, Ζουρνή 12, Πατέρα 9(1), Μάνου, Κελάρη, Χαϊκάλη 5.
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνωστου – Κωτσάκη): Παζαρίδη 4, Σταμάτη 2, Καμμένου 6(1), Ρετζεμπέρη 7, Αξιοπούλου 5, Μαστρογιαννίδου 9, Γκίνη, Αυτζή 1, Καλημέρη 2, Τσουκαλά 8.
benchwarmer
Ξέχασα να σου δώσω συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά με τους πόντους thumbsup.gif thumbsup.gif

Πολύ θετική θέλω να πιστεύω η επάνοδος του Σπόρτιγκ στην κατηγορία που ανήκει. Όπως και η άνοδος του Ηρακλή, φαντάζομαι θα μπορεί ως οργανισμός να στηρίξει μία καλή παρουσία στην Α1.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.