Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
rchos
QUOTE(Flexo @ Aug 26 2012, 02:00 ) *
Αυτό είναι κάτι διαφορετικό και δεν πρόκειται για κάτι επίσημο άσχετα αν θέλουν να το κάνουν.


Το αν θα πιάσει η διοργάνωση η όχι δεν το ξέρω αλλά πιο επίσημο δεν γίνεται φίλε μου.
Με την στάμπα της κυβερνήσεως που λένε.Διοργάνωση FIBA πόσο πιο επίσημο δηλαδή...


Το αν εσύ ή εγώ την θεωρούμε σημαντική ή όχι δεν παίζει κανέναν μα κανέναν ρόλο.
Η ΕΟΚ ζήτησε από κάποια συγκεκριμένα παιδιά να λάβουν μέρος.Αυτά πήγαν και συμμετείχαν φορώντας το εθνόσημο.

Το ότι έλειψαν 4-5 μέρες από τις προετοιμασίες των ομάδων τους (τόσο έλειψαν) δεν είναι τραγικό ούτε καταστροφικό για κανέναν.

Αντί να πούμε μπράβο στα παιδιά τους ριχνόμαστε κιόλας...
natouralistis
O Flexo εχει δικιο απο οποια πλευρα κι αν το κοιταξεις το θεμα.

1)Δεν προκειται για κατι που εχει να κανει με το μπασκετ, εστησε ενα marketingιστικο πανηγυρακι η fiba, που αναλογως πως θα παει θα δουν πως θα το διαχεριστουν, για το αν θα γινει ολυμπιακο στα προτυπα του μπιτς βολλευ κ.τ.λ. Υπαρχει κανενας εν ενεργεια σπουδαιος βολλευμπολιστας που να κατεβαινει και στο μπιτς βολλευ? Ή Μηπως αν πραγματι γινει Ολυμπιακο το 3 on 3, θα κατεβαινουν οι 3 καλυτεροι της καθε χωρας? Σε καμια μα σε καμια περιπτωση δεν προκειται να συμβει αυτο.

2)Κανενας σοβαρος παιχτης ομαδας Ευρωλιγκας, μη πω και Α1 απλα δεν νοειται να παιζει σε 3 on 3, τη περιοδο που η ομαδα του κανει προετοιμασια. Να αναλυσουμε λογους? Πολυ πιθανος τραυματισμος..Αρκει.

Το boldαρισμενο ειναι απο το basketblog.
Αλήθεια, το 3Χ3 δεν είναι διοργάνωση (επίσημη) της FIBA; Η ομάδα που αγωνίζεται δεν φορά "γαλανόλευκες" φανέλες; Δεν ονομάζεται "Εθνική";

Από τη στιγμή που ισχύουν όλα τα παραπάνω, γιατί δεν τιμωρείται ο Κώστας Παπανικολάου, που αρνήθηκε να πάρει μέρος, όπως τιμωρήθηκε ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης;

Ολυμπιακό άθλημα θα είναι του χρόνου, τόσα λεφτά ξόδεψε η ομοσπονδία για να διοργανώσει τους αγώνες του Ζαππείου, δεν πρέπει να κληθεί σε απολογία ο παίκτης του Ολυμπιακού;

Φυσικά και ΔΕΝ πρέπει. Όπως δεν έπρεπε να τιμωρηθεί ο Μαυροκεφαλίδης, αλλά αναρωτιέμαι, αυτοί οι φοβεροί και τρομεροί "δημοσιογράφοι" που έσκιζαν τα ρούχα τους για την τιμωρία του Λουκά, και που (περίεργοwink.gif έχουν αναγάγει το πανηγυράκι σε διοργάνωση τεράστιου κύρους, δεν έχουν να πουν κάτι για την "άρνηση";
Anaz
Ειμαστε οφ τοπικ, αλλα οι κλησεις απο ποιον εγιναν και με ποιο κριτηριο?? Εφοσον δεν γνωριζουμε λεπτομερειες, γιατι ασχολουμαστε τοσο με ενα ησσονος σημασιας ζητημα? Που ξερετε πχ αν ο Γιαννοπουλος πηρε αδεια απο τον προπονητη κ την διοικηση πριν παει?
Ginobili
QUOTE(Flexo @ Aug 25 2012, 23:00 ) *
Αφού πρόκειται για τόσο σημαντικη διοργάνωση γιατί επιλέχθηκαν οι συγκεκριμένοι παίχτες;
Οι Ισπανοί γιατί κατέβασαν Γκαρμπαχόθα και άλλους παλαίμαχους, αντί για Ναβάρο, Πάου και Ρούντι;

Το μπάσκετ είναι έναι και παίζεται σε δύο μπασκέτες με πέντε εναντίον πέντε.

Αυτό είναι κάτι διαφορετικό και δεν πρόκειται για κάτι επίσημο άσχετα αν θέλουν να το κάνουν.
Αν ο Διαμαντίδης ήξερε και μποουλινγκ θα έπρεπε να κατέβει να παίξει επειδή εκπροσωπεί την εθνική;

Χωρίς να την θεωρώ ιδιαίτερα σοβαρή διοργάνωση,πρέπει να αντιληφθούμε ότι το"μονό" έχει διαφορετική φύση από το 5 vs 5 σε όλο το γήπεδο.
Άν μου έλεγες να επιλέξω τους καλύτερους που θεωρώ εγώ,ειλικρινά θα προτιμούσα τον Παπά από τον Διαμαντίδη για 3on3.
Χορευτης
http://www.superbasket.gr/permalink/166431.html

Προκειται για εναν καλο κ εξελιξιμο παιχτη. Καλη προσθηκη για το μελλον. Μακαρι να γινει κινηση κ για τον Σταματη. Μαζι με τον Χαραλαμποπουλο ειναι οι 2 καλυτεροι παιχτες στην ηληκια τους.
sni79per
ο γιος του σταματη ειχε γραφτει οτι κλεινει στον οσφπ,μετα δεν ακουστηκε κατι ομως επισημα.
Χορευτης
QUOTE(sni79per @ Aug 26 2012, 02:11 ) *
ο γιος του σταματη ειχε γραφτει οτι κλεινει στον οσφπ,μετα δεν ακουστηκε κατι ομως επισημα.



Για τον Σταματη ειναι πολυ καλη ευκαιρια να παει σε μεγαλυτερη ομαδα. Απο την διοικηση της Ευρυαλης εχει αφησει να εννοηθει οτι ευχαριστουμε το ενδιαφερον απο τις μεγαλες ομαδες για τον αθλητη, αλλα η προθεση του ειναι να μεινει. Για μενα ειναι λαθος του. Προκειται για μεγαλο ταλεντο κ πρεπει να δοκιμασει σε δυσκολοτερες συνθηκες για να βελτιωθει. Ο παναθηναικος δεν πρεπει να κανει το λαθος να τον αφησει. Μπορει το παιδι να προσφερει ακομα κ απο τωρα στα 16 του. Να ειναι μελος της ανδρικης ομαδας, εκτος δωδεκαδας να γινεται ροτεισον να παιρνει καποια παιχνιδια στην Α1.
leyton
Καλή κινηση για το μελλον ο Μελισσαρατος.Ο Παναθηναϊκός πρέπει να συνεχισει να παίρνει ότι καλύτερο υπαρχει στην ελληνική αγορά για το μελλον. Btw σχετικά με τον Παππά ο οποιος πριν υπογραψει στον Πανιωνιο ακουγονταν για εμας και του οποίου τις ατομικές ικανότητες εκτιμώ πάρα πολύ. Εχοντας παρακολουθησει το 3on3 εχω να πω οτι ειναι ιδιαιτερα ατομιστης και αυτο φανηκε παρα πολυ.Βεβαια εκτός αυτού άσχημη εντύπωση μου εκανε η συμπεριφορα του στους αλλους και ιδιαιτερα στη Σωτηριου.Τωρα καταλαβαινω γιατι ισως δεν τον ηθελε ο Πεδουλακης οπως ακουγοταν. Ας ελπισουμε να βαλει λιγο μυαλο και να κανει καριερα συμφωνα με το ταλεντο του.
Goofy-shot
QUOTE(leyton @ Aug 26 2012, 11:41 ) *
Καλή κινηση για το μελλον ο Μελισσαρατος.Ο Παναθηναϊκός πρέπει να συνεχισει να παίρνει ότι καλύτερο υπαρχει στην ελληνική αγορά για το μελλον. Btw σχετικά με τον Παππά ο οποιος πριν υπογραψει στον Πανιωνιο ακουγονταν για εμας και του οποίου τις ατομικές ικανότητες εκτιμώ πάρα πολύ. Εχοντας παρακολουθησει το 3on3 εχω να πω οτι ειναι ιδιαιτερα ατομιστης και αυτο φανηκε παρα πολυ.Βεβαια εκτός αυτού άσχημη εντύπωση μου εκανε η συμπεριφορα του στους αλλους και ιδιαιτερα στη Σωτηριου.Τωρα καταλαβαινω γιατι ισως δεν τον ηθελε ο Πεδουλακης οπως ακουγοταν. Ας ελπισουμε να βαλει λιγο μυαλο και να κανει καριερα συμφωνα με το ταλεντο του.

Με τη Σωτηρίου τι έγινε ακριβώς γιατί δεν το παρακολούθησα...
Petran911
QUOTE(Flexo @ Aug 26 2012, 02:00 ) *
Αφού πρόκειται για τόσο σημαντικη διοργάνωση γιατί επιλέχθηκαν οι συγκεκριμένοι παίχτες;
Οι Ισπανοί γιατί κατέβασαν Γκαρμπαχόθα και άλλους παλαίμαχους, αντί για Ναβάρο, Πάου και Ρούντι;

Το μπάσκετ είναι έναι και παίζεται σε δύο μπασκέτες με πέντε εναντίον πέντε.

Αυτό είναι κάτι διαφορετικό και δεν πρόκειται για κάτι επίσημο άσχετα αν θέλουν να το κάνουν.
Αν ο Διαμαντίδης ήξερε και μποουλινγκ θα έπρεπε να κατέβει να παίξει επειδή εκπροσωπεί την εθνική;


Γιατί πηγαίνει ο Διαμαντίδης στις κανονικές διοργανώσεις της Εθνικής και δεν το ξέρουμε rolleyes.gif ; Αλλά πλάκα πλάκα καλή η ιδέα σου....Να τον στείλουμε στο 3χ3 γιατί έτσι με 5 ημέρες μόνο δουλειάς θα του φύγει και το μίασμα ότι δεν παίζει στην κανονική Εθνική, αυτή που παίζει με αντιπάλους τον Ρούντι, τον Πάου και τον Ναβάρο δηλαδή.... sad.gif
leyton
QUOTE(Goofy-shot @ Aug 26 2012, 12:25 ) *
Με τη Σωτηρίου τι έγινε ακριβώς γιατί δεν το παρακολούθησα...


Εκτός του υφους και της συμπεριφορας που έχει γενικά του στυλ εγω ειμαι και αλλος κανενας, της μιλησε ασχημα και ζητησε με ασχημες κινησεις την αλλαγη της για να μπει η αλλη κοπέλα..
Flexo
QUOTE(Petran911 @ Aug 26 2012, 12:35 ) *
Γιατί πηγαίνει ο Διαμαντίδης στις κανονικές διοργανώσεις της Εθνικής και δεν το ξέρουμε rolleyes.gif ; Αλλά πλάκα πλάκα καλή η ιδέα σου....Να τον στείλουμε στο 3χ3 γιατί έτσι με 5 ημέρες μόνο δουλειάς θα του φύγει και το μίασμα ότι δεν παίζει στην κανονική Εθνική, αυτή που παίζει με αντιπάλους τον Ρούντι, τον Πάου και τον Ναβάρο δηλαδή.... sad.gif


O Διαμαντίδης είναι τυχαίο όνομα.
Η προσφορά του στην Εθνική ήταν τεράστια και για δικους του λόγους σταμάτησε. Κακώς ίσως γιατί η φέτος η Εθνική μόνο με μεγάλους αντιπάλους δεν έπαιξε, ενώ θα μπορούσε να αλλάξει τα πράγματα.
anyway, αυτό δεν έχει καμία σχέση με το topic.

Σε ότι έχει να κάνει με το 3x3 κατά την γνώμη μου είναι ηλίθιο να καλούν εν ενεργεία παίχτες αντί για παλαίμαχους ή αντί για αθλητές που δεν έχουν επαγγελματικό συμβόλαιο με ομάδα.
Επίσης είναι λάθος του κάθε συλλόγου που επιτρέπει να συμμετέχουν σε ένα τέτοιο σχετικό αλλά διαφορετικό άθλημα, ρισκάροντας τον τραυματισμό του παίχτη και στερώντας του μέρες προετοιμασίας.

Στο beach volley υπάρχουν αθλητές beach volley και όχι επαγγελματίες αθλητές του indoor volley. Κάποιοι σταμάτησαν το κανονικό volley και ασχολήθηκαν με beach volley.
Το ίδιο και στο beach football που η Εθνική μας έπαιζε με Σαραβάκο.

Οσον αφορά τον Παππά παρόλο που έχει ταλέντο, καλό θα ήταν να κόψει το μπάσκετ και να ασχοληθεί με 3x3 καθώς μόνο εκεί πιστεύω ότι θα διακριθεί και δεν θα μείνει αιώνιο ταλέντο.

Και για να επανέλθω στο topic.
Μετά την απόκτηση του Σκορδίλη, η ομάδα θα χρειαστεί οπωσδήποτε ένα βασικό 4άρι με περιφερειακό σουτ και ένα βασικό 5άρι με ταχύτητα και καλά αμυντικά προσόντα.

Δηλαδή χρειαζόμαστε δύο πενταδάτους παίχτες για να κάνουμε κάτι φέτος.

Ο Αμουντσον που ακούγεται, επειδή δεν τον έχω παρακολουθήσει μπορεί να παίξει άνετα 5άρι στην Ευρώπη;
Τα στοιχεία που διαβάζω για αυτόν μου φαίνονται αρκετά καλά, αλλά μόνο για την θέση του σέντερ, πιστευω θα ταίριαζε στο σύνολό μας.
MhtSaras
Νομίζω η καλύτερη επιλογή ο Άμουντσον!!! Άλλωστε έπαιζε νβα!!!
sni79per
Αποφασισμένος να κάνει τα πάντα προκειμένου ο Παναθηναϊκός να κατακτήσει και τους τρεις τίτλους την επόμενη σεζόν είναι ο Χάρης Γιαννόπουλος.

Ο νεαρός γκαρντ μίλησε στον ραδιοφωνικό σταθμό «NovaΣΠΟΡ FM 94.6» και τόνισε επίσης πως ο «Εξάστερος » είναι μία πολύ μεγάλη πρόκληση για τον ίδιο, ενώ εμφανίστηκε απόλυτα έτοιμος να ενισχύσει τη νέα προσπάθεια των «πράσινων». Αναλυτικά τα όσα είπε ο Χάρης Γιαννόπουλος…

Για το νέο ξεκίνημα με τον Παναθηναϊκό: «Έφτασα στο Καρπενήσι για να προετοιμαστώ με τον Παναθηναϊκό. Είναι μεγάλη πρόκληση, πιθανώς και μεγαλύτερη από όταν είχα πάει στον Ολυμπιακό. Δεδομένου των συνθηκών, γιατί στον Ολυμπιακό είχα πάει σαν μικρός να πάρω εμπειρίες, όμως εδώ πρέπει να αποδείξω ότι μπορώ να παίξω. Με βοηθάει το γεγονός ότι έχω τον Αργυρή Πεδουλάκη μαζί μου γιατί τον γνωρίζω από το Περιστέρι. Και μόνο οι έξι ευρωπαϊκοί τίτλοι που έχει η ομάδα, λειτουργεί από μόνο του σαν κίνητρο. Είναι διαφορετικό το σκηνικό στον Παναθηναϊκό από ότι στο Περιστέρι. Σαφώς δεν θα παίρνω όσες μπάλες έπαιρνα πέρυσι και θα πρέπει να βελτιώσω την άμυνα μου για να μπορέσω να κερδίσω ακόμα περισσότερο χρόνο στη νέα μου ομάδα, διατηρώντας το καλό σουτ».

Για τους στόχους των «πρασίνων»: «Σίγουρα, δεν είναι εύκολα τα πράγματα για τους τίτλους. Η ομάδα ψάχνει δύο προσθήκες ακόμα ψηλών και θα είναι πολύ δυνατή. Ακόμα και σε σχέση με τα άλλα χρόνια θα είναι περίπου στο ίδιο επίπεδο. Όταν είσαι στον Παναθηναϊκό, κυνηγάς και τους τρεις τίτλους, δεν χωράει τίποτα λιγότερο. Μεγαλύτερος συντελεστής δυσκολίας, όμως δεν είναι δικαιολογία, γιατί μπάσκετ δεν παίζει μόνο η ιστορία και τα λεφτά, αλλά η διάθεση».
Reggie Miller 31
QUOTE (leyton @ Aug 26 2012, 12:41 ) *
Εκτός του υφους και της συμπεριφορας που έχει γενικά του στυλ εγω ειμαι και αλλος κανενας, της μιλησε ασχημα και ζητησε με ασχημες κινησεις την αλλαγη της για να μπει η αλλη κοπέλα..

Στη Ρόδο έφτυνε τους ηττημένους αντιπάλους του στον τελικό (Ισπανούς), τώρα τα βάζει με κοπέλα... μάλιστα! Και μετά αναρωτιούνται γιατί αυτό το παιδί δεν το παίρνει κάποια μεγάλη ομάδα... Πολύ καλός παίκτης και πολύ μεγάλο ταλέντο, αλλά σαν χαρακτήρας θέλει πάρα πολύ δουλειά (το ίδιο και πολλοί της γενιά του βλ. Μπόγρης, Γιάνκοβιτς κλπ). Ας δούνε πως συμπεριφέρεται ο Παπανικολάου ή ο Σλούκας (ο οποίος έχει το μισό ταλέντο του Παππά και όμως παίζει στον Ολυμπιακό)!

Off topic το σχόλιο, αλλά πραγματικά λυπάμαι να βλέπω τόσα χρόνια ταλαντούχα παιδιά (πχ Διαμαντόπουλος, Κόμματος, Ταπούτος παλαιότερα) να καταστρέφουν για χαζά πράγματα τις καριέρες τους...
doctorjekil
Τον φαγατε smiley.gif

http://www.basketnet.gr/main/1/a1/articles...-kaselakis.html
Reggie Miller 31
QUOTE (doctorjekil @ Aug 26 2012, 21:41 ) *

Καλά αυτός δεν είχε υπογράψει; Πάντως αν φύγει δεν με χαλάει καθόλου!!!! Απο τις πιο αψυχολόγητες μεταγραφές που έχουμε κάνει φέτος (μαζί με του Σκορδίλη). Αν ισχύει στο καλό!!! smiley.gif
doctorjekil
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Aug 26 2012, 22:00 ) *
Καλά αυτός δεν είχε υπογράψει; Πάντως αν φύγει δεν με χαλάει καθόλου!!!! Απο τις πιο αψυχολόγητες μεταγραφές που έχουμε κάνει φέτος (μαζί με του Σκορδίλη). Αν ισχύει στο καλό!!! smiley.gif


Για τον Σκορδιλη συμφωνω αλλα ο Κασελακης πιστευω οτι ειναι εξελιξιμος και ισως θα επρεπε να τον δωσουμε δανεικο και του χρονου να τον εχουμε πιο ετοιμο
tornado
Λοιπόν... καλά και άγια όσα λέγονται περί ρόστερ, μεταγραφών, παλιών παιχτών με εμπειρίες (Διαμαντίδη-Τσαρτσαρή) που έμειναν, όμως αυτό που πρέπει να σκεφτεί κανείς τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, δεν είναι τόσο το έμψυχο δυναμικό της ομάδας, όσο οι επιρροές της αλλαγής προπονητή. Που όπως και να το κάνουμε, ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας, έχει παίξει και αυτό το ρόλο του στη μεταγραφολογία. Όπως και να το κάνουμε, όταν έχεις συνηθίσει με Ζοτς στον πάγκο, το να ακούς "Πεδουλάκης" κάπου σε ξενίζει. Και δεν το λεω υποτιμητικά. Εγώ προσωπικά και ο Μπλατ να πήγαινε στον Παναθηναϊκό, πάλι περίεργο θα μου φαινόταν. Αυτό που πρέπει να κάνει ο Πεδουλάκης αυτή τη στιγμή ειναι πάνω απόλα να δουλέψει στον ψυχολογικό τομέα, να ΠΕΙΣΕΙ την ομάδα ότι οι παίκτες παίζουν μέσα στο γήπεδο, ούτε ο Ζοτς ούτε ο Πεδουλάκης. Αυτή τη στιγμή αυτό πρέπει να γίνει. Να ΠΕΙΣΤΕΙ η ομάδα ότι η αλλαγή προπονητή είναι κάτι που υπάρχει μέσα στο πρόγραμμα μιας ομάδας. Και να τους κάνει να νιώσουν σιγουριά ότι μπορούν να επαναλάβουν τα κατορθώματά τους. Να μην εκλάβουν την έναρξη της νέας σεζόν σαν μια γκρίζα, αβέβαιη "μετά-Ομπράντοβιτς" εποχή, αλλά σαν μια σεζόν που πρέπει οι παίκτες να σηκωθούν στα πόδια τους και να βάλουν ξανά στόχους, ύστερα από μια ατυχή χρονιά. Που στο κάτω κάτω όλες οι μεγάλες ομάδες την έχουν κάποια στιγμή. Τελειώνοντας θα πω ότι δεν είμαι ούτε ΠΑΟ, ούτε ΟΣΦΠ, απλά γουστάρω να βλέπω μπάσκετ. Καλή επιτυχία σε όλους και μακάρι να έχουμε και του χρόνου 2 ομάδες στο F4.
BOUROUSIS13
Με γεια μας! made in china.Επισης το αρθρο λεει για οικονομικη διαφορα με lou amundson

http://www.eurohoops.net/2012/08/dunks/8767 icon_drunk.gif
EXASFAIROS
QUOTE (doctorjekil @ Aug 26 2012, 21:41 ) *



EΤΣΙ!!!!!Παμε για δυναμικο 4αρι(η μηπως οχι??? rolleyes.gif )Αστον να ψηθει.Ο Πανιωνιος θα ναι ωραιος φετος.
Nuntius
Θα χαρώ να δω τον Amundson να παίρνει ένα ακόμα συμβόλαιο έστω κι αν αυτό είναι ως μέλος μιας ομάδα που δεν υποστηρίζω tongue.gif

Αν ο σκοπός του ΠΑΟ είναι ένας αντι-Dorsey πάντως τότε ο Lou είναι ότι ακριβώς θέλετε.
xaris_
http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/3...athinaikos-pics
μαλλον παμε για Αμουτσον και επειδη ειναι ακριβος ο δευτερος ψηλος θα ειναι φτηνος με ποσοστο ρισκου
doctorjekil
QUOTE(EXASFAIROS @ Aug 27 2012, 02:59 ) *
EΤΣΙ!!!!!Παμε για δυναμικο 4αρι(η μηπως οχι??? rolleyes.gif )Αστον να ψηθει.Ο Πανιωνιος θα ναι ωραιος φετος.


Αν τον διναμε δανεικο θα θελαμε να ψηθει...τωρα που τον αφησαμε ελευθερο ειμαστε ικανοι του χρονου να δινουμε 200 χιλ στον Λιανο για να μας τον δωσει
sni79per
εδω λεει τον δινουμε δανεικο
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=229

εδω οτι φευγει ελευθερος
http://www.superbasket.gr/permalink/166471.html

smiley.gif
Nuntius
QUOTE (xaris_ @ Aug 27 2012, 08:57 ) *
http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/3...athinaikos-pics
μαλλον παμε για Αμουτσον και επειδη ειναι ακριβος ο δευτερος ψηλος θα ειναι φτηνος με ποσοστο ρισκου


Γιατί η gazzetta έχει το λευκός με κεφαλαίο Λ? blink.gif

Υγ: Ο Chris Wright δεν είναι κακή επιλογή για 2ος ψηλός σας. Αθλητικός, με καλό ύψος και στα 23 είναι εξελίξιμος. Βέβαια, λογικά θα είναι raw μιας και πέραν του Κολλεγίου έχει ελάχιστε παραστάσεις (στο D-League δεν πέφτει τρελή δουλειά ενώ με τον τρόπο που χρησιμοποιούσαν πέρυσι οι Warriors τους ψηλούς τους δεν νομίζω να έγινε ούτε εκεί δουλειά).
roben
Εμείς δηλαδή μένουμε με το Κινεζάκι και ο Μίλισιτς πάει στη Ρεάλ???

http://www.gazzetta.gr/ispania/article/320...its-sti-madriti

Τι διαβάζω σήμερα πρωί πρωί ο άνθρωπος... Ο αγαπημένος μου Λούθερ Χεντ στην Χάποελ Χολόν!!!

http://www.gazzetta.gr/loipi-eyropi/articl...-o-loyther-xent

Ο Ζελαμπάλ στην Τσεντεβίτα!!!

http://www.gazzetta.gr/loipi-eyropi/articl...al-i-tsentebita
giotis1985
εχει κουρασει πολυ το onsports με την επιμονη του οτι ολα πανε καλα και οτι απο στιγμη σε στιγμη υπογραφει παικτης
AZ1980
QUOTE(Ginobili @ Aug 26 2012, 01:41 ) *
Χωρίς να την θεωρώ ιδιαίτερα σοβαρή διοργάνωση,πρέπει να αντιληφθούμε ότι το"μονό" έχει διαφορετική φύση από το 5 vs 5 σε όλο το γήπεδο.
Άν μου έλεγες να επιλέξω τους καλύτερους που θεωρώ εγώ,ειλικρινά θα προτιμούσα τον Παπά από τον Διαμαντίδη για 3on3.



O Mπόγρης πάλι ούτε για διπλό κάνει, ούτε για μονό smile.gif



bball.gif
MhtSaras
QUOTE(Nuntius @ Aug 27 2012, 10:44 ) *
Γιατί η gazzetta έχει το λευκός με κεφαλαίο Λ? blink.gif

Υγ: Ο Chris Wright δεν είναι κακή επιλογή για 2ος ψηλός σας. Αθλητικός, με καλό ύψος και στα 23 είναι εξελίξιμος. Βέβαια, λογικά θα είναι raw μιας και πέραν του Κολλεγίου έχει ελάχιστε παραστάσεις (στο D-League δεν πέφτει τρελή δουλειά ενώ με τον τρόπο που χρησιμοποιούσαν πέρυσι οι Warriors τους ψηλούς τους δεν νομίζω να έγινε ούτε εκεί δουλειά).


Η αλήθεια είναι πως με τον ιμπάκα στην ομάδα δύσκολα θα πάρει έστω και 5 λεπτά!!!
Ginobili
QUOTE(AZ1980 @ Aug 27 2012, 10:11 ) *
O Mπόγρης πάλι ούτε για διπλό κάνει, ούτε για μονό smile.gif



bball.gif

Ο Μπόγρης δεν ξέρει να πληρώσει το parking στα αυτόματα μηχανήματα στο Mall... wink.gif

Αυτόν το θυμάμαι από αυτό το παιχνίδι..

sni79per
αυτος ο wright μονο με καρφωματα τα σταζει;
σε οτι βιντεακι επεσε στην αντιληψη μου ολο πηδαει στο Θεο κ καρφωνει.
baskethood
QUOTE (sni79per @ Aug 27 2012, 15:15 ) *
αυτος ο wright μονο με καρφωματα τα σταζει;
σε οτι βιντεακι επεσε στην αντιληψη μου ολο πηδαει στο Θεο κ καρφωνει.

Συνοπτικά (αν έρθει θα προβούμε σε αναλυτική παρουσίαση smile.gif )
Αν έρθει στην Ευρώπη θα είναι από τους πιο αθλητικούς παίκτες που έχουν περάσει.
Σούπερ γρήγορος, σούπερ αθλητικός.
Υπάρχει μια σύγχυση γύρω από την θέση του. Στους Warriors έπαιξε και στις τρεις "ψηλές" θέσεις.
Στους Dakota Wizards στο 4 και στο 5.
Δεν έχει τα skills για να παίξει στο 3. Είναι περισσότερο big man παρά περιφερειακός forward.
Το ύψος του και τα άκρα του δεν εντυπωσιάζουν (202 ύψος, 206 wingspan) όμως διαθέτει την ταχύτητα και τη δύναμη να μαρκάρει αποτελεσματικά τις θέσεις των ψηλών.
Καλός ριμπάουντερ αν και δεν είναι πάντα engaged.
Πολύ καλός weakside blocker με αρκετά chase down blocks στην κατοχή του, ειδικά χάρη στην ταχύτητα του και τη διάθεση να επιστρέφει γρήγορα στην άμυνα.
Επιθετικά δεν εντυπωσιάζει τόσο. Μπορεί να βάλει τη μπάλα στο παρκέ και να τελειώσει καλά κοντά στο καλάθι. Δεν έχει άσχημα χέρια ώστε να κάνει catch μετά από P&R.
Σουτ δεν έχει αλλά ο ΠΑΟ δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο από τον παίκτη που ψάχνει.
Παίζει στο post (νούμερα δεν έχω ακόμη στην κατοχή μου, εμπειρικά γράφω όσα γράφω) όπου κυρίως προτιμά να γυρνά πρόσωπο είτε προς το κέντρο (αριστερό post) είτε baseline (δεξί post) για να εκμεταλλευτεί την έκρηξη του.
Ως post defender είναι αξιοπρεπής. Έχει δυνατό upper body και δυνατά πόδια. Πιθανό όμως να αντιμετωπίσει προβλήματα απέναντι σε καλούς low post παίκτες, κυρίως με γρήγορη φθορά από φάουλ.
Ως help defender δεν είναι σε τόσο υψηλό επίπεδο (αν εξαιρέσει κανείς το κυνήγι στα blocks), κυρίως λόγω αντίληψης (κάτι που βελτιώνεται).

Προσωπικά μου φέρνει λίγο σε Ibaka πριν από δύο χρόνια, χωρίς να διαθέτει τα σωματικά του προσόντα και φυσικά το potential του.
sni79per
ωραιος ο baskethood αν κ τα ειπε...συνοπτικα. 77.gif
αμα ερθει να μας πεις κ αν προτιμαει ξανθιες ή μελαχρινες. smiley.gif
MhtSaras
QUOTE(sni79per @ Aug 27 2012, 16:01 ) *
ωραιος ο baskethood αν κ τα ειπε...συνοπτικα. 77.gif
αμα ερθει να μας πεις κ αν προτιμαει ξανθιες ή μελαχρινες. smiley.gif


Ξανθιές!!!
baskethood
Ορίστε και μία πρώτη γεύση από τον Wright

berry
QUOTE(sni79per @ Aug 27 2012, 15:15 ) *
αυτος ο wright μονο με καρφωματα τα σταζει;
σε οτι βιντεακι επεσε στην αντιληψη μου ολο πηδαει στο Θεο κ καρφωνει.


τον διαγωνισμο καρφωματων του ολ-σταρ τον εχει για πλακα παντως

http://www.youtube.com/watch?v=L9HIv-iRZbk...feature=related
SkyFall
αν έχει και ένα αξιοπρεπές σουτάκι θα κάνει διαφορά στην ευρώπη. απίστευτα αλτικός και με τρομερή ενέργεια στο παιχνίδι του, κάτι που μας έλειψε πέρσι πάρα πολύ.
Flexo
Φαίνεται να έχει προσόντα και μπορεί να είναι θεαματικός παίχτης.
Αλλά νομίζω ότι η ομάδα χρειάζεται σουτ από την θέση 4.

Αφενός, μας λείπει το σουτ συγκριτικά με άλλες χρονιές που έχουμε πάρει Ευρωλίγκα, αφετέρου ένα PF με σουτ δίνει παραπάνω χώρο στον Σόφο κοντά στο καλάθι.

Δεν ξέρω αν ο Πάνκο μπορεί να απειλείσει μακρία από το καλάθι. Αν ναι, δεν θα είναι κακή κίνηση ένα αθλητικός παίχτης.
Dred11
Φέρτε χθες την παιχτούρα τον Wright!
MhtSaras
Τον παίρνουμε... ΤΕΛΟΣ!!!
bballbill
QUOTE(MhtSaras @ Aug 27 2012, 20:55 ) *
Τον παίρνουμε... ΤΕΛΟΣ!!!


Speak for yourself dude.
Ginobili
QUOTE(MhtSaras @ Aug 27 2012, 18:55 ) *
Τον παίρνουμε... ΤΕΛΟΣ!!!

Κατά το ήμισυ... τελειωμένη υπόθεση,εμείς θέλουμε....... laugh.gif
Αχαχαχαχαχα!!
EXASFAIROS

http://www.youtube.com/watch?feature=endsc...-iRZbk&NR=1




WITH WRIGHT ...EVERYTHING IS GONNA BE ALLRIGHT!!!!!!!! 69.gif ΚΛΕΙΣΤΟΝ ΤΡΑΚΗ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ!!!!!!
sni79per
Συγκεκριμένα, στέλεχος της διοίκησης του κινεζικού συλλόγου διέψευσε ότι υπάρχει επαφή μεταξύ των δυο συλλόγων για το νεαρό διεθνή Κινέζο γκαρντ.

"Διαβάσαμε στα ευρωπαϊκά ΜΜΕ πως ο Γκουό είναι κοντά στον Παναθηναϊκό, αλλά δεν έχουμε λάβει κανένα φαξ από την ελληνική ομάδα. Θα περιμένουμε και θα δούμε τι θα γίνει. Σίγουρα δεν θα εμποδίσουμε τη μετακίνησή του, εφόσον μία μεγάλη ομάδα της Ευρώπης θέλει να τον αποκτήσει", ανέφερε στην κινέζικη ιστοσελίδα sport.163.com.


η αγωνια στο κατακορυφο... 69.gif icon_drunk.gif
MhtSaras
QUOTE(bballbill @ Aug 27 2012, 21:19 ) *
Speak for yourself dude.


Δεν μιλάς ωραία... να προσέχεις!!!
paodynasty
Να φτιάξω κι εγώ μια πενταδούλα ακόμα

Διαμαντίδης
Ουκιτς
Μασιούλις
Ράιτ
Αμουντσον

και δεν περνάει κουνούπι thumbsup.gif
kouousma
μας τα εχουν πρηξει ....ε συγνωμη πια.....
Goofy-shot
QUOTE(kouousma @ Aug 28 2012, 16:08 ) *
μας τα εχουν πρηξει ....ε συγνωμη πια.....

+1
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.