Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερος Παίκτης Φάσης Ομίλων
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2015
aegeansheed
Πολλοί έχουν παιχνίδι λιγότερο, αλλά από τη δεξαμενή παικτών ως τώρα επέλεξα αυτούς. Δε σημαίνει ότι είναι οι καλύτεροι φυσικά. Δεν έβαλα Βαλατσούνα επειδή δε θα παίξει ούτε απόψε. Δεν έβαλα τον ορίτζιναλ Ντιρκ γιατί δε μου άρεσε φέτος που η Γερμανία δεν ήταν "η ομάδα του".


Ήμουν ανάμεσα σε Μπιέλιτσα, Σπανούλη και Γκάλο. Κατέληξα αν και βιαστικά στον Κοκορίνο, γιατί αφενός παίζει καλά (μόλις σήμερα έμαθα το ποσοστό του στα σουτ κι έμεινα ξερός!) σταθερά και με συνέπεια και το πιο σημαντικό, έχει κάνει την Ιταλία να φαίνεται κάτι καλύτερο από Τσίρκο. Αν έβγαζα αυτόν από την ομάδα του και την άφηνα στο έλεος των υπόλοιπων παικτών θα είχε τη μεγαλύτερη διαφορά συνολικά σε απόδοση κλπ. Αυτός και ο Bjelica. Απλά έχει κάνει την Ιταλία να φαίνεται ομάδα και εγώ το μετράω αρκετά.
Runt
Σρεντερ. Λογω ηλικιας και μηδενικης εμπειριας στο τουρνουα. Αν εσπαγε ο διαολος (ο οποιος πρεπει να ναι Ισπανος) το ποδαρι του ισως γινοταν και ηρωας, συναμα, θα εδινε την ευκαιρια στον Ντιρκ να παει λιγο παραπερα...

Το ποντικι παντως αντιστεκοταν και πηγαινε κατα γκαλο μερια.
SG3ptshooter
O Gallo είχε 42 fga και 49 fta. Και όπως θέλετε δείτε το, just saying.
επαθα λαστιχο
Η δεύτερη θέση για το Ισραήλ είναι εξαιρετική και το δίνω στον Κάσπι περισσότερο ως sympathy MVP που έλεγε και ο Σακ για τα βραβεία του Νας---->https://www.youtube.com/watch?v=eB7ERnSPHtQ 28:00 και μετά
Voyager δεν χρειάζεται να το απο-σποϊλεριάσεις smiley.gif
salonikatasos
μπιέλιτσα γιατί ξεχωρίζει στην κορυφαία μέχρι στιγμής ομάδα της διοργάνωσης.
ακολουθούν ο γκαλινάρι και ο σρέντερ,αλλά ο τελευταίος ήταν ο μοιραίος σήμερα,οπότε δε μπορεί να πάρει αυτός το βραβείο
SteveNashidis
O Dennis Schröder θα ήταν η τελική επιλογή μου αν σε κάποιο, από τα 4 χαμένα ματς της Γερμανίας στον ένα καλάθι, είχε βάλει το λιθαράκι του για κάποια νίκη .

Gallinari κύριοι , όχι μόνο γιατί έχει αξιοσέβαστο αριθμό πόντων αλλά επειδή τα περισσότερα σουτ ήταν clutch. Aσταμάτητος κυριολεκτικά.

Υ.Γ. Λαστιχένιε με βάση το σκεπτικό του Σακ θα έπρεπε να το σηκώσει ο Jan Vesely . :Ρ
tuareg
βαλτε το λαμονικα στο πολ ρε σεις tongue.gif biggrin.gif
Nemesakos
Εγώ Γκαλινάρι ψήφισα..

Ομολογώ πως είτε επειδή δεν είχα την δυνατότητα μέχρι φέτος να παρακολουθώ ΝΒΑ είτε γιατί έλειπε από την Ιταλία λόγω τραυματισμών, δεν τον είχα δει να παίζει τόσο συχνά και σε τέτοιο βαθμό. Όμως αυτά που έχω δει να κάνει αυτές τις μέρες είναι κάτι το εντυπωσιακό. Το σουτ του είναι απλά εκπληκτικό. Τώρα βλέπω και τα νούμερά του και είναι σοκαριστικά.. Ακόμα και αυτά τα νούμερα να μην είχε πάλι σε αυτόν θα έδινε την ψήφο μου.. Είναι νέος μου έρωτας!
TakeshyKurosawa
QUOTE (Nemesakos @ Sep 11 2015, 17:01 ) *
Εγώ Γκαλινάρι ψήφισα..

Ομολογώ πως είτε επειδή δεν είχα την δυνατότητα μέχρι φέτος να παρακολουθώ ΝΒΑ είτε γιατί έλειπε από την Ιταλία λόγω τραυματισμών, δεν τον είχα δει να παίζει τόσο συχνά και σε τέτοιο βαθμό. Όμως αυτά που έχω δει να κάνει αυτές τις μέρες είναι κάτι το εντυπωσιακό. Το σουτ του είναι απλά εκπληκτικό. Τώρα βλέπω και τα νούμερά του και είναι σοκαριστικά.. Ακόμα και αυτά τα νούμερα να μην είχε πάλι σε αυτόν θα έδινε την ψήφο μου.. Είναι νέος μου έρωτας!


Τεράστια παιχτούρα αλλά έχει ταλαιπωρηθεί από σοβαρούς τραυματισμούς που τον έχουν αφήσει έξω μήνες.
Εθιστικός παίχτης πάντως ένας από τους λόγους μαζί με Μπελινέλι που μου αρέσει η Ιταλία!
mixalisgate7
Γκαλινάρι επειδή έκανε τρομερές εμφανίσεις και δείχνει οτι είναι ο ηγέτης αυτής της Ιταλίας.
zorba
Γκαλινάρι για όλους τους λόγους που προαναφέρθηκαν
Λουπους
QUOTE (zorba @ Sep 12 2015, 00:02 ) *
Γκαλινάρι για όλους τους λόγους που προαναφέρθηκαν


Γκασόλ γιατί χωρίς αυτόν η Ισπανία θα 'ταν σπίτι της τώρα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.