Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
Ginobili
QUOTE(argeitis @ Jun 15 2014, 09:30 ) *
Ακόμα και η περίπτωση Καλάθη θα εξελιχθεί σε φιάσκο

Μακάρι...μας έχουν ζαλίσει αυτόν τον καιρό με τον νέο μελλοντικό ηγέτη μαέστρο του Παναθηναικού dry.gif τρομάρα του......Μακάρι να τον πάρει η ΤΣΣΚΑ να γελάμε άλλο ένα χρόνο με τους Ρώσους για τα σκόρπια λεφτά...
bbplayer
Από το λινκ του Μanolis 2510 , αν και off topic, για να τελειώνουμε περί σχεδιασμού και επόμενης μέρας και ενδεχόμενων ευθυνών, επειδή κάποιες φορές είχε έρθει η κουβέντα στο "τότε" και μπορεί να ξανάρθει.



Ο Ομπράντοβιτς ήθελε τον παίχτη αλλά τότε διοίκηση ουσιαστικα δεν υπήρχε για να "τρέξει" τα θέματα της ομάδας και ο προπονητής ήταν υπ' ατμόν. Τέλος με το παρελθόν πάμε στο "τώρα".


Η διοίκηση δε θέλει το Μάντζαρη. Είναι σαφές αυτό. Και κάθε μέρα φροντίζει να το επιβεβαίωνει όλο και πιο κατηγορηματικά. Όταν θες έναν παίχτη δε βγαίνεις με πηχαίους τίτλους και πρωτοσέλιδα να γράφεις αστειότητες και να αποκαλείς τη διοίκηση του αντιπάλου "ανέκδοτο" τη στιγμή που ουσιαστικά την έχεις ανάγκη.
Εάν τον ήθελαν μπορούσαν να έρθουν σε συννενόηση με τη διοίκηση του Ολυμπιακού χωρίς να πάρουμε εμείς μυρωδιά και να τα βρούν ή να μην τα βρουν στο οικονομικό. Ο Ολυμπιακός με τη σειρά του σε περίπτωση που ήθελε να τον δώσει θα κρατούσε "χαμηλά" , μέχρι εξαφανισης το θέμα στον ελεγχόμενο από αυτόν τύπο, ο Παναθηναϊκός θα κατέθεται του χρόνου μια προσφορά και θα τέλειωνε το παραμύθι. Δηλαδή εάν δεν ερχόταν φέτος ο παιχτης και ερχόταν του χρόνου θα έσταζε η ουρατου γαϊδάρου? σιγά τα ωα.

Το ακόμα πιο κουλό που έχω διαβάσει είναι ότι , και καλά, ο Παναθηναϊκός εμπλέκεται στο μεταγραφικό σχεδιασμό του Ολυμπιακού και για να τον κρατήσουν οι Αγγελό θα χαλάσουν πολλά λεφτά που πιθανόν να τα έδιναν και να έφερναν άλλους ή άλλον. Μιλάμε για τους ίδιους Αγγελό που έφεραν Παπαλουκά με 3 εκ, Τσιλντερς με άλλα τόσα, Βούισιτς κοκ. Και θα "αναγκαστούν" να δώσουν 100 ή διακόσια χιλιάρικα παραπάνω στο Μάντζαρη και θα ...φαληρίσουν (παίζει και να πάνε στον ΔΓ για δανεικά λέμε)

Η γελοιότητα τούτο το καλοκαίρι χτυπάει κόφτες.

@ Υ.Γ σχετικά με τα πρωτοσέλιδα περί Μάντζαρη, μπας και σας θυμίζουν τίποτα?


QUOTE (Ginobili @ Jun 15 2014, 14:06 ) *
Μακάρι...μας έχουν ζαλίσει αυτόν τον καιρό με τον νέο μελλοντικό ηγέτη μαέστρο του Παναθηναικού dry.gif τρομάρα του......Μακάρι να τον πάρει η ΤΣΣΚΑ να γελάμε άλλο ένα χρόνο με τους Ρώσους για τα σκόρπια λεφτά...



ohmy.gif ohmy.gif προχθές δεν έγραφες ότι μια περιφέρεια με ΔΔ-Νικ-Κούπερ, φαντάζει εξωφρενικά δυνατή??? blink.gif blink.gif τι άλλαξε από τότε???

με τα χάλια που έχουμε, δε μας παίρνει να λέμε ότι δε μας κάνει ο Νικ. Δυο επίπεδα πάνω θα μας πάει
Paris87
QUOTE(bbplayer @ Jun 15 2014, 14:28 ) *
Το ακόμα πιο κουλό που έχω διαβάσει είναι ότι , και καλά, ο Παναθηναϊκός εμπλέκεται στο μεταγραφικό σχεδιασμό του Ολυμπιακού και για να τον κρατήσουν οι Αγγελό θα χαλάσουν πολλά λεφτά που πιθανόν να τα έδιναν και να έφερναν άλλους ή άλλον. Μιλάμε για τους ίδιους Αγγελό που έφεραν Παπαλουκά με 3 εκ, Τσιλντερς με άλλα τόσα, Βούισιτς κοκ. Και θα "αναγκαστούν" να δώσουν 100 ή διακόσια χιλιάρικα παραπάνω στο Μάντζαρη και θα ...φαληρίσουν (παίζει και να πάνε στον ΔΓ για δανεικά λέμε)


Το θέμα δεν εχει να κάνει με την υπεραξία που θα πληρώσουν οι Αγγελόπουλοι αλλά με τις ισσοροπίες που θα χαλάσουν (?) στις αμοιβές των παιχτών.
bbplayer
QUOTE (Paris87 @ Jun 15 2014, 14:37 ) *
Το θέμα δεν εχει να κάνει με την υπεραξία που θα πληρώσουν οι Αγγελόπουλοι αλλά με τις ισσοροπίες που θα χαλάσουν (?) στις αμοιβές των παιχτών.


υπάρχουν και τα "κάτω από το τραπέζι" φίλε μου. δε χρειάζεται να ξέρει ο "χ" πόσα στην πραγματικότητα παίρνει ο "ψ". μπορούν να τηρούνται ισορροπίες που στην ουσία είναι ανισορροπίες , χωρίς να έχει πάρει κανείς είδηση
Paris87
QUOTE(bbplayer @ Jun 15 2014, 14:41 ) *
υπάρχουν και τα "κάτω από το τραπέζι" φίλε μου. δε χρειάζεται να ξέρει ο "χ" πόσα στην πραγματικότητα παίρνει ο "ψ". μπορούν να τηρούνται ισορροπίες που στην ουσία είναι ανισορροπίες , χωρίς να έχει πάρει κανείς είδηση


Δεν ξερω τι συμβαινει κάτω απο το τραπέζι και αν οντως συμβαίνει κατι τετοιο σε βαθμο που δεν μπορουν να το καταλαβουν οι παιχτες.
Las Plagas
QUOTE (bbplayer @ Jun 15 2014, 14:28 ) *
@ Υ.Γ σχετικά με τα πρωτοσέλιδα περί Μάντζαρη, μπας και σας θυμίζουν τίποτα?





:

39.gif
North_gato
QUOTE (bbplayer @ Jun 15 2014, 14:28 ) *
@ Υ.Γ σχετικά με τα πρωτοσέλιδα περί Μάντζαρη, μπας και σας θυμίζουν τίποτα?





ohmy.gif ohmy.gif προχθές δεν έγραφες ότι μια περιφέρεια με ΔΔ-Νικ-Κούπερ, φαντάζει εξωφρενικά δυνατή??? blink.gif blink.gif τι άλλαξε από τότε???

με τα χάλια που έχουμε, δε μας παίρνει να λέμε ότι δε μας κάνει ο Νικ. Δυο επίπεδα πάνω θα μας πάει


Ο Καλαθης μια χαρα θα πηγαινε στοΝ Παναθηνικο. Απλα, αν η μεταγραφη ναυαγησει, θα ειπωθουν εδω μεσα οτι σχολια θελεις.... Απο αμπαλο μεχρι γαυρο θα τον πουν.


Σχετικα με τα δημοσιευματα περι Μαντζαρη..., εμενα, αν και δεν εχω επαφη και ισως κανω λαθος, μου θυμιζουν σχετικα με τον Ομπραντοβιτς. Αν ισχυει αυτο, ισως ειναι το ιδιου εμπνευστη η δημοσιογραφου...
Dred11
QUOTE (North_gato @ Jun 15 2014, 16:12 ) *
Ο Καλαθης μια χαρα θα πηγαινε στοΝ Παναθηνικο. Απλα, αν η μεταγραφη ναυαγησει, θα ειπωθουν εδω μεσα οτι σχολια θελεις.... Απο αμπαλο μεχρι γαυρο θα τον πουν.


Σχετικα με τα δημοσιευματα περι Μαντζαρη..., εμενα, αν και δεν εχω επαφη και ισως κανω λαθος, μου θυμιζουν σχετικα με τον Ομπραντοβιτς. Αν ισχυει αυτο, ισως ειναι το ιδιου εμπνευστη η δημοσιογραφου...

Είμαστε αρκετοί που έχουμε εκφράσει γνώμη για τον Καλάθη σε ανύποπτο χρόνο. Για μένα είναι επιπέδου Σάδα. Για μια μεγάλη ομάδα ένας καλός δευτερότριτος playmaker.
drunk guy
QUOTE(Dred11 @ Jun 15 2014, 16:35 ) *
Είμαστε αρκετοί που έχουμε εκφράσει γνώμη για τον Καλάθη σε ανύποπτο χρόνο. Για μένα είναι επιπέδου Σάδα. Για μια μεγάλη ομάδα ένας καλός δευτερότριτος playmaker.


Καλα ενταξει οχι και σαδα.τουλαχιστον ο καλαθης αυτα τα δυο χρονια που δεν ειναι στον παναθηναικο εχει φτιαξει το σουτ.οχι σε φοβερο επιπεδο βεβαια αλλα οχι και σαδα..
Zoys
Ούτε καν στο σουτ που θεωρείται το αδύνατο του σημείο δεν μπορεί να συγκριθεί με τον Sada...
Mono
Ο Παναθηναϊκος επι εποχής Ζοτς και Παύλου-Θανάση, ηταν ενα κλαμπ που ακτινοβολούσε Σεβασμό, Τιμιότητα , αλληλοσεβασμό και αμοιβαία εκτίμηση μεταξύ διοίκησης-παικτών/προπονητικου σταφ και πανω απο ολα μεταξύ διοίκησης και φιλάθλων μακρυά απο εφημερίδες, δημοσιογράφους-τσατσους και κόλακες, μακρυά απο επικοινωνιακά παιχνίδια, τυμπανοκρουσίες και φανφάρες είχαμε μια Διοίκηση στα οικονομικά και τις εκτος γηπέδου υποθέσεις και ενα προπονητικό τιμ για τις εντός γηπέδου υποθέσεις.
Ολα δούλευαν οπως προανέφερα ρολόϊ, αυτη η εποχη ειναι στενά συνδεδεμένη με υψηλά μπάτζετ, ανάλογη ποιοτητα και ανάλογα αποτελέσματα βεβαια.

Πλεον περνάμε σε μια αλλη εποχη , στην εποχη της λιτότητας και του "θα", του μιλάμε πολυ αλλα πράττουμε λίγα, πουλάμε κοινός στον κοσμο, παραμύθια.
Αυτο γινεται πουλάνε παραμύθια κανουν θόρυβο καθημερινά με προφανή στόχο να μειώσουν το μπάτζετ δεν το λενε ομως ξεκάθαρα, το διαρρέουν μεσα απο τα φερέφωνα και τους αυλικούς και ρίχνουν στάχτη στα ματια του κοσμου με υποτιθέμενες προτάσεις σε στόχους που προφανώς και δεν ειναι προτεραιότητα τους, προσωπικά μου χαλάνε την αισθητική αυτου του είδους οι πρακτικές και μου θυμίζουν άλλες εποχες που γνωριζαμε ως τζιγγεριακες.
Γκοντζος-κοντός.
Ντέρμπι-πράσινη.
Game over-πρασινοφρουρός.
Δημητράκης 5ετες πλάνο και ελληνοποίηση - jigger 5ετες πλάνο και ακαδημία ταλέντων (για να πουλάει και να εισπράττει) ...

Συνεπώς καταλήγουμε στο συμπέρασμα οτι όπου φτωχός και η μοιρα του smile.gif) .

Υγ: ενα μου κανει μονο εντύπωση, ο Ιβάνοβιτς ...κατι δε μου κολλάει στο παζελ..!
doctorjekil
QUOTE(Dred11 @ Jun 15 2014, 16:35 ) *
Είμαστε αρκετοί που έχουμε εκφράσει γνώμη για τον Καλάθη σε ανύποπτο χρόνο. Για μένα είναι επιπέδου Σάδα. Για μια μεγάλη ομάδα ένας καλός δευτερότριτος playmaker.

Δλδ προτιμας τον σαδα η τον καλαθη στην ομαδα?οκ,καταλαβαινω οτι σε καποιους μπορει να μην αρεσει ο καλαθης(βασικα ουτε αυτο το καταλαβαινω)αλλα δεν γινεται να τον απαξιωνουμε τοσο,αν ερθει θα ειναι μεσα στους 2-3 καλυτερους πλει μεικερ που θα παιζουν στην ευρωπη

ΥΓ Το σουτ του το εχει βελτιωσει παρα πολυ
drunk guy
QUOTE(Mono @ Jun 15 2014, 16:45 ) *
Ο Παναθηναϊκος επι εποχής Ζοτς και Παύλου-Θανάση, ηταν ενα κλαμπ που ακτινοβολούσε Σεβασμό, Τιμιότητα , αλληλοσεβασμό και αμοιβαία εκτίμηση μεταξύ διοίκησης-παικτών/προπονητικου σταφ και πανω απο ολα μεταξύ διοίκησης και φιλάθλων μακρυά απο εφημερίδες, δημοσιογράφους-τσατσους και κόλακες, μακρυά απο επικοινωνιακά παιχνίδια, τυμπανοκρουσίες και φανφάρες είχαμε μια Διοίκηση στα οικονομικά και τις εκτος γηπέδου υποθέσεις και ενα προπονητικό τιμ για τις εντός γηπέδου υποθέσεις.
Ολα δούλευαν οπως προανέφερα ρολόϊ, αυτη η εποχη ειναι στενά συνδεδεμένη με υψηλά μπάτζετ, ανάλογη ποιοτητα και ανάλογα αποτελέσματα βεβαια.

Πλεον περνάμε σε μια αλλη εποχη , στην εποχη της λιτότητας και του "θα", του μιλάμε πολυ αλλα πράττουμε λίγα, πουλάμε κοινός στον κοσμο, παραμύθια.
Αυτο γινεται πουλάνε παραμύθια κανουν θόρυβο καθημερινά με προφανή στόχο να μειώσουν το μπάτζετ δεν το λενε ομως ξεκάθαρα, το διαρρέουν μεσα απο τα φερέφωνα και τους αυλικούς και ρίχνουν στάχτη στα ματια του κοσμου με υποτιθέμενες προτάσεις σε στόχους που προφανώς και δεν ειναι προτεραιότητα τους, προσωπικά μου χαλάνε την αισθητική αυτου του είδους οι πρακτικές και μου θυμίζουν άλλες εποχες που γνωριζαμε ως τζιγγεριακες.
Γκοντζος-κοντός.
Ντέρμπι-πράσινη.
Game over-πρασινοφρουρός.
Δημητράκης 5ετες πλάνο και ελληνοποίηση - jigger 5ετες πλάνο και ακαδημία ταλέντων (για να πουλάει και να εισπράττει) ...

Συνεπώς καταλήγουμε στο συμπέρασμα οτι όπου φτωχός και η μοιρα του smile.gif) .

Υγ: ενα μου κανει μονο εντύπωση, ο Ιβάνοβιτς ...κατι δε μου κολλάει στο παζελ..!


Καλα τωρα τι σχεση εχει ο τζιγγερ με το γιαννακοπουλο?ποτε μην ποδοσφαιροποιεις το μπασκετ με το ποδοσφαιρο.δεν εχουν καμια σχεση.ακομα και οι παραγοντες δεν εχουν φτασει στο επιπεδο του ποδοσφαιρου
Dred11
Να πω την αλήθεια δεν τον έχω παρακολουθήσει στο ΝΒΑ τον Καλάθη. Από τα highlights που έχω δει δεν προκύπτει ότι έχει βελτιώσει το σουτ του. Οι αντίπαλοί του τον παίζουν στα 5 μέτρα απόσταση. Εκτός από το σουτ όμως ο Καλάθης όσο τον θυμάμαι είχε και μια έφεση στα λάθη. Τέλος πάντων. Είναι δεδομένο ότι προτιμώ τον Καλάθη από όλους τους 16 χρονους που ακούγονται για την ομάδα. Επίσης τον προτιμώ από τον Μάντζαρη, τον πιο σιγουρατζή παίκτη ever. Αν όμως τελικά παίζουμε με Καλάθη, Διαμαντίδη, Φώτση, Μαυροκεφαλίδη + 16 χρονους, η γνώμη μου θα είναι ότι κάποιοι τρελάθηκαν.
shtarkws
Προσωπικά μου αρέσει ο Καλαθης, θεωρώ πως θα είναι ανάμεσα στα κορυφαία γκαρντ της Ευρώπης, ομως θα προτιμούσα με τα λεφτα που ειναι να παρει πακετο Ερτελ Σατοράνσκυ
drunk guy
QUOTE(shtarkws @ Jun 15 2014, 16:55 ) *
Προσωπικά μου αρέσει ο Καλαθης, θεωρώ πως θα είναι ανάμεσα στα κορυφαία γκαρντ της Ευρώπης, ομως θα προτιμούσα με τα λεφτα που ειναι να παρει πακετο Ερτελ Σατοράνσκυ


Ενταξει η αληθεια ειναι οτι τα λεφτα ειναι πολλα.ομως ο καλαθης εκανε αμαν και πως για να βρει ενα συμβολαιο στο nba οποτε για να τον πεισεις να γυρισει πρεπει να τον δελεασεις.εχει και το κοστος του αν θελεις να κανεις ελληνοποιηση και να τα πας καλα απο την πρωτη χρονια
A.CAB
http://prasinanea.gr/basket/article2845961.ece

Τελικά μας κάνει ο Λάσμε. Απλά να πληρώσουμε ότι συμφωνίσαμε δεν γουστάρουμε. Μπορεί να μην είναι όσο έλληνας θέλουμε αλλά θα τον βολέψουμε κι αυτόν κι ας παίζουν δεκάαααδες τέτοιοι σε όλη την Ευρώπη.
HackerBaby3
Οι κακές οι γλώσσες λένε ότι έγινε μυστική συνάντηση εκπροσώπων του Ολυμπιακού και Παναθηναίκού στην παραλία Άχλα της Άνδρου πάνω σε κότερο γνωστού εφοπλιστή και μέσα σε αμοιβαίο κλίμα σοβαρότητας, όπως αρμόζει στους δύο ιστορικούς συλλόγους,συζητήθηκε και τελικά συμφωνήθηκε η παραχώρηση του Β.Μάντζαρη αντί 900χιλ.€!! Αναμένονται ανακοινώσεις...
klow13
συμφωνω οτι λασμε στα λεφτα του δεν βρισκεις,ειναι καπως να συμφωνεις για το υψος του συμβολαιου του και ενω σου κανει παικτικα να κανεις οψιον αουτ και να του προτεινεις λιγοτερα,αλλα αν τελικα μεινει με μειωση(που απο οτι ακουγεται ειναι σημαντικη) και τα λεφτα του πανε στις αλλες μεταγραφες τοτε κλεινει θετικοτατα αυτο το θεμα.για την αδικαιολογητη φυγη του διαμαρτυρομουν εγω προσωπικα,οτι δεν εχει καμια λογικη βαση,οχι για το οτι θα μεινει νηστικος.

βεβαια ειναι αλλη υποθεση αμα παει σε καμια εφες,ευχαριστηρια επιστολη στον δ.γ πρεπει να στειλει ο ντουντα σε τετοια περιπτωση.
doctorjekil
QUOTE(Dred11 @ Jun 15 2014, 16:54 ) *
Να πω την αλήθεια δεν τον έχω παρακολουθήσει στο ΝΒΑ τον Καλάθη. Από τα highlights που έχω δει δεν προκύπτει ότι έχει βελτιώσει το σουτ του. Οι αντίπαλοί του τον παίζουν στα 5 μέτρα απόσταση. Εκτός από το σουτ όμως ο Καλάθης όσο τον θυμάμαι είχε και μια έφεση στα λάθη. Τέλος πάντων. Είναι δεδομένο ότι προτιμώ τον Καλάθη από όλους τους 16 χρονους που ακούγονται για την ομάδα. Επίσης τον προτιμώ από τον Μάντζαρη, τον πιο σιγουρατζή παίκτη ever. Αν όμως τελικά παίζουμε με Καλάθη, Διαμαντίδη, Φώτση, Μαυροκεφαλίδη + 16 χρονους, η γνώμη μου θα είναι ότι κάποιοι τρελάθηκαν.

http://nba.sport24.gr/stats/players/player...mp;locale=el_GR οριστε και τα ποσοστα του,31% στα 3ποντα και 2,9 ασιστ για 1,4 λαθη,ο δδ στην ευρωλιγκα φετος ειχε 28% αν δεν κανω λαθος...και φυσικα απο τα highligts δεν μπορεις να καταλαβεις αν ενας παιχτης εχει βελτιωσει το σουτ του
green_sky
Οι εποχες εχουν αλλαξει απο τοτε που ηρθαν στην ομαδα ο διαμαντιδης ο χατζηβρεττας ο καλαιτζης ο τσαρτσαρης και αλλοι.Τοτε ο Παναθηναικος ηταν το μεγαλυτερο club στην ευρωπη.Δεν ειχαν κανενα λογο να φυγουν ολοι αυτοι.Ο Παναθηναικος τους παρειχε τα παντα .στοχους, δοξα και χρημα με τις βαλιτσες.
Το οτι παιρνεις σημερα το βεζενκοφ το μποχωριδη και το λωτζο και επενδυεις πανω τους αυτο δεν σημαινει οτι αν τους κανεις παιχτες δεν θα ερθει αυριο ο ρωσος ο τουρκος η ο ισπανος και θα τους κανει μια προταση και αυτοι θα πουνε οχι ειμαστε παναθηναικαρες και μενουμε εδω.Επειδη σαν λαος ξεχναμε ευκολα ας θυμηθουμε τι εγινε το 2011.οταν χρειαστηκε ο καλαθης ο βουγιουκας ο καιμακογλου ο μπατιστ να βαλουν πλατη για την ομαδα την εκαναν γιατι επρεπε να παρουν περισσοτερα...........Ηταν βλεπεις επαγγελματιες.
Οταν αυριο μπει στο γηπεδο ο καλαθης η ο βουγιουκας και σερνονται και λογικα θα τρωνε κραξιμο δεν θα ειναι επαγγελματιες αλλα παιδια που τους εχει χαλασει η ψυχολογια και θελουν στηριξη.............
Κατι ακομα για τον καλαθη:
Πλειμεικερ σαν τον καλαθη υπαρχουν παρα πολλα σε σερβια,κροατια.Ο καλαθης εκμεταλευτηκε το Brad name Panathinaikos μεσα απο το οποιο εφτιαξε και το δικο του ονοματακι.Aν δεν περναγε απο τον παναθηναικο θα ηταν για τα καλαθια...........
shtarkws
QUOTE(A.CAB @ Jun 15 2014, 17:00 ) *
http:asinanea.gr/basket/article2845961.ece

Τελικά μας κάνει ο Λάσμε. Απλά να πληρώσουμε ότι συμφωνίσαμε δεν γουστάρουμε. Μπορεί να μην είναι όσο έλληνας θέλουμε αλλά θα τον βολέψουμε κι αυτόν κι ας παίζουν δεκάαααδες τέτοιοι σε όλη την Ευρώπη.


Αν πραγματικά τον θελουν και καταφέρουν να τον κρατησουν με λιγότερα μαγκια τους.Αν τους φύγει και δεν βρουν εναν εξισου καλο τότε πρόκειται για γκάφα

QUOTE(LoveCoachB @ Jun 15 2014, 17:05 ) *
Οι κακές οι γλώσσες λένε ότι έγινε μυστική συνάντηση εκπροσώπων του Ολυμπιακού και Παναθηναίκού στην παραλία Άχλα της Άνδρου πάνω σε κότερο γνωστού εφοπλιστή και μέσα σε αμοιβαίο κλίμα σοβαρότητας, όπως αρμόζει στους δύο ιστορικούς συλλόγους,συζητήθηκε και τελικά συμφωνήθηκε η παραχώρηση του Β.Μάντζαρη αντί 900χιλ.€!! Αναμένονται ανακοινώσεις...


Α χα καλο ε!
doctorjekil
QUOTE(green_sky @ Jun 15 2014, 17:10 ) *
Οι εποχες εχουν αλλαξει απο τοτε που ηρθαν στην ομαδα ο διαμαντιδης ο χατζηβρεττας ο καλαιτζης ο τσαρτσαρης και αλλοι.Τοτε ο Παναθηναικος ηταν το μεγαλυτερο club στην ευρωπη.Δεν ειχαν κανενα λογο να φυγουν ολοι αυτοι.Ο Παναθηναικος τους παρειχε τα παντα .στοχους, δοξα και χρημα με τις βαλιτσες.
Το οτι παιρνεις σημερα το βεζενκοφ το μποχωριδη και το λωτζο και επενδυεις πανω τους αυτο δεν σημαινει οτι αν τους κανεις παιχτες δεν θα ερθει αυριο ο ρωσος ο τουρκος η ο ισπανος και θα τους κανει μια προταση και αυτοι θα πουνε οχι ειμαστε παναθηναικαρες και μενουμε εδω.Επειδη σαν λαος ξεχναμε ευκολα ας θυμηθουμε τι εγινε το 2011.οταν χρειαστηκε ο καλαθης ο βουγιουκας ο καιμακογλου ο μπατιστ να βαλουν πλατη για την ομαδα την εκαναν γιατι επρεπε να παρουν περισσοτερα...........Ηταν βλεπεις επαγγελματιες.
Οταν αυριο μπει στο γηπεδο ο καλαθης η ο βουγιουκας και σερνονται και λογικα θα τρωνε κραξιμο δεν θα ειναι επαγγελματιες αλλα παιδια που τους εχει χαλασει η ψυχολογια και θελουν στηριξη.............
Κατι ακομα για τον καλαθη:
Πλειμεικερ σαν τον καλαθη υπαρχουν παρα πολλα σε σερβια,κροατια.Ο καλαθης εκμεταλευτηκε το Brad name Panathinaikos μεσα απο το οποιο εφτιαξε και το δικο του ονοματακι.Aν δεν περναγε απο τον παναθηναικο θα ηταν για τα καλαθια...........

Παρα πολλα?????για πες μου 5
klow13
QUOTE (green_sky @ Jun 15 2014, 17:10 ) *
Κατι ακομα για τον καλαθη:
Πλειμεικερ σαν τον καλαθη υπαρχουν παρα πολλα σε σερβια,κροατια.Ο καλαθης εκμεταλευτηκε το Brad name Panathinaikos μεσα απο το οποιο εφτιαξε και το δικο του ονοματακι.Aν δεν περναγε απο τον παναθηναικο θα ηταν για τα καλαθια...........

προφανως ο καθενας εχει την αποψη του και μπορει να του αρεσει η να μην του αρεσει καποιος παικτης,αλλα τετοιες κρισεις ειναι υπερβολικες.μια ματια στη περσινη χρονια του καλαθη στην κατοχο του eurocup κουμπαν,oχι σε κανα χωριο,αποδεικνυει οτι για τα καλαθια τουλαχιστον δεν ειναι.
roben
QUOTE(A.CAB @ Jun 15 2014, 17:00 ) *
http://prasinanea.gr/basket/article2845961.ece

Τελικά μας κάνει ο Λάσμε. Απλά να πληρώσουμε ότι συμφωνίσαμε δεν γουστάρουμε. Μπορεί να μην είναι όσο έλληνας θέλουμε αλλά θα τον βολέψουμε κι αυτόν κι ας παίζουν δεκάαααδες τέτοιοι σε όλη την Ευρώπη.


Ο Παναθηναϊκός δεν κάνει κάτι αθέμιτο ή αντιεπαγγελματικό... Η συμφωνία ήταν ότι ο Λάσμε θα λάβει τα συμφωνηθέντα χρήματα εφόσον ισχύσει ο δεύτερος χρόνος του συμβολαίου... Ο Λάσμε δηλαδή είχε συμφωνήσει και είχε υπογράψει ότι το 1,25 εκ. δολάρια του δεύτερου χρόνου μπορεί και να μην τα λάμβανε εφόσον ο Παναθηναϊκός για οποιονδήποτε λόγο δεν μπορούσε ή δεν ήθελε να τα δώσει... Η έκφραση ''Απλά να πληρώσουμε ότι συμφωνήσαμε δεν γουστάρουμε'' δεν είναι σωστή διότι η συμφωνία δεν ήταν να λάβει ο Λάσμε τα χρήματα αυτά βρέξει χιονίσει αλλά να τα λάβει εφόσον ενεργοποιηθεί ο δεύτερος χρόνος του συμβολαίου... Ο Λάσμε δηλαδή από πέρυσι είχε συμφωνήσει ότι ο Παναθηναϊκός θα έχει φέτος δικαίωμα επαναδιαπραγμάτευσης του δεύτερου χρόνου...
klow13
QUOTE (doctorjekil @ Jun 15 2014, 17:12 ) *
Παρα πολλα?????για πες μου 5

ουκιτς και αλλοι 4 tongue.gif
Marciulionis
QUOTE(AL_ @ Jun 14 2014, 23:46 ) *
Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα. Σκεψου να πουν ναι και να τα γυρισει ο ΔΓ και να πει τωρα δινω 100. Με τι ψυχολογια κρατας ματζαρη μετα απο την στιγμη που εχεις "τυπικα" συμφωνησει να τον πουλησεις?
Για μενα ολη η ιστορια ειναι να χαμε να λεγαμε. Ανακοινωση παρασκευη να μεσολαβησει και ΣΚ να γινει λιγος ντορος.
Ο ιδιος ο ματζαρης εχει βγαλει ανακοινωση οτι τιμαει το συμβολαιο του αλλα δεν μας φτανει.


Αν πουν ναι και τα γυρίσει ο ΔΓ, πολύ απλά θα γίνει ρεζίλι. Αν δεχτούν τη πρόταση οι Αγγελόπουλοι είναι αναγκασμένος να πλερώσει και να τον πλερώσει. Γι αυτό θεωρώ βλακεία τους να μην τη δεχτούν, ή και να την ανεβάσουν στα 500.

QUOTE(bbplayer @ Jun 15 2014, 07:54 ) *
Ta χρήματα για το Μάντζαρη είναι πάρα πολλά! Τη στιγμή που δεν ανανεώνεις στο Λάσμε και θες να επαναδιαπραγματευτείς για να κερδίσεις π.χ 100 χιλιάρικα, δε μπορείς να δίνεις 400 για το Μάντζαρη. Εάν όλα αυτά απηχούν τις πραγματικές θέσεις του ΔΓ και δεν κάνει τα δικά του τα περίεργα ως συνήθως, τότε το ενδεχόμενο του Καλάθη όλο και απομακρύνεται ή έχει απομακρυνθεί οριστικά


Δεν είναι 400 για το Μάντζαρη. Είναι 400 + το συμβόλαιο του, δηλαδή θα πάει κοντά στο εκατομμύριο...

QUOTE(roko @ Jun 15 2014, 10:54 ) *
Θα ηταν μαλ...ς οι Αγγελοπουλοι αν εδιναν τον Μαντζαρη στον Παναθηναικο με 3 κατοσταρικα.Ειδικα απο την στιγμη που πανω του θελει να χτισει ο Παναθηναικος την μετα Διαμαντιδη ομαδα του.Για μενα ο Μαντζαρης αν ειναι να δοθει φετος στον Παναθηναικο θα πρεπει να δοθει με τουλαχιστον 6 κατοσταρικα αντιτιμο.Αναγκαστικα οταν πας να παρεις εναν παικτη απο τον αιωνιο αντιπαλο σου πρεπει να πληρωσεις υπεραξια ποσο μαλλον οταν επανω σε αυτον τον παικτη εχεις καλως η' κακως σχεδιασει το κυριο αγωνιστικο σου πλανο.Αλλιως απο του χρονου.. bball.gif


Ναι, φοβούνται μη γίνει ο ηγέτης της πράσινης αυτοκρατορίας... Τα 400 είναι ήδη υπεραξία για τον Μάντζαρη.εκτός αν πιστεύεις ότι οποιοσδήποτε άλλος θα πλήρωνε έστω ένα ευρώ για να τον αγοράσει... Όχι ότι είναι κακός ή άχρηστος, αλλά τέτοιους παίκτες τους κλείνεις ελεύθερους, ή δε τους κλείνεις... Δεν τους αγοράζεις...

QUOTE(Ginobili @ Jun 15 2014, 13:06 ) *
Μακάρι...μας έχουν ζαλίσει αυτόν τον καιρό με τον νέο μελλοντικό ηγέτη μαέστρο του Παναθηναικού dry.gif τρομάρα του......Μακάρι να τον πάρει η ΤΣΣΚΑ να γελάμε άλλο ένα χρόνο με τους Ρώσους για τα σκόρπια λεφτά...


Πες τα χρυσόστομε, 2+ εκατομμύρια το χρόνο για τη βελτιωμένη βρσιόν του Θύμιου του Μπακατσιά... Γεννήθηκες λίγα χρόνια νωρίτερα ρε Θύμιο... Σήμερα χορό εκατομμυρίων θα είχαν στήσει στα πόδια σου...

QUOTE(Dred11 @ Jun 15 2014, 15:35 ) *
Είμαστε αρκετοί που έχουμε εκφράσει γνώμη για τον Καλάθη σε ανύποπτο χρόνο. Για μένα είναι επιπέδου Σάδα. Για μια μεγάλη ομάδα ένας καλός δευτερότριτος playmaker.


Εγώ προτιμώ το Σαδά...

QUOTE(doctorjekil @ Jun 15 2014, 16:08 ) *
http://nba.sport24.gr/stats/players/player...mp;locale=el_GR οριστε και τα ποσοστα του,31% στα 3ποντα και 2,9 ασιστ για 1,4 λαθη,ο δδ στην ευρωλιγκα φετος ειχε 28% αν δεν κανω λαθος...και φυσικα απο τα highligts δεν μπορεις να καταλαβεις αν ενας παιχτης εχει βελτιωσει το σουτ του



Αναμενόμα πράμγατα... Αν και το 31% στα τρίποντα μου φαίνεται πολύ υψηλό για το Νικ που ξέρουμε. οπότε μάλλον όντως έχει βελτιωθεί... Δεν έχει εκεί βέβαια σε πόσες προσπάθειες είναι αυτό το νούμερο, γιατί αν είναι 3/10 πχ, δε λέει και πολλά...
A.CAB
QUOTE(roben @ Jun 15 2014, 17:22 ) *
Ο Παναθηναϊκός δεν κάνει κάτι αθέμιτο ή αντιεπαγγελματικό... Η συμφωνία ήταν ότι ο Λάσμε θα λάβει τα συμφωνηθέντα χρήματα εφόσον ισχύσει ο δεύτερος χρόνος του συμβολαίου... Ο Λάσμε δηλαδή είχε συμφωνήσει και είχε υπογράψει ότι το 1,25 εκ. δολάρια του δεύτερου χρόνου μπορεί και να μην τα λάμβανε εφόσον ο Παναθηναϊκός για οποιονδήποτε λόγο δεν μπορούσε ή δεν ήθελε να τα δώσει... Η έκφραση ''Απλά να πληρώσουμε ότι συμφωνήσαμε δεν γουστάρουμε'' δεν είναι σωστή διότι η συμφωνία δεν ήταν να λάβει ο Λάσμε τα χρήματα αυτά βρέξει χιονίσει αλλά να τα λάβει εφόσον ενεργοποιηθεί ο δεύτερος χρόνος του συμβολαίου... Ο Λάσμε δηλαδή από πέρυσι είχε συμφωνήσει ότι ο Παναθηναϊκός θα έχει φέτος δικαίωμα επαναδιαπραγμάτευσης του δεύτερου χρόνου...


Δηλαδή δουλευεις σε μια εταιρία και κλείνεις συμβόλαιο για δύο χρόνια (1+1) για ένα συγκεκριμένο ποσό και στο τέλος της πρώτης σου χρονιάς είσαι ο καλύτερος υπάλληλος. Αλλά τ' αφεντικα σου διακόπτουν τη συνεργασία και σου προτείνουν μείωση αν θες να παραμείνεις (και ενώ κανά δυο άλλοι συνάδελφοι δεν αγγίζονται ενώ κατά βάση σέρνονται γκουχ Λουκάς γκουχ Φώτσης) εσύ δεν θα το έβρισκες λιγάκι φάουλ;

Μπιζνες είναι η φάση δεν διαφωνώ. Αλλά όταν τρώμε τα άκυρα μας από δω και από κει καλό είναι να αφήσουμε την Παναθηναικοφροσύνη στη μπάντα και να το αποδεχόμαστε. Δεν μπορεί να είναι μπιζνες μόνο όταν μας συμφέρει.

Και μακάρι να τον κρατήσουν τον παίχτη. Μαγκιά τους θα 'ναι όπως είπε και ένας προηγούμενος. Αλλά αυτό δεν κάνει και τον τρόπο σωστό. Αντιθετως εμένα μου μοιάζει ανήθικος και ψιλομπακάλικος.
green_sky
Δηλαδη ο καλαθης ειναι καλυτερο ταλεντο απο τον Nenad Miljenovic?
doctorjekil
QUOTE(green_sky @ Jun 15 2014, 17:30 ) *
Δηλαδη ο καλαθης ειναι καλυτερο ταλεντο απο τον Nenad Miljenovic?

Ειναι καλυτερος παιχτης...για την θεση του βασικου ασσου δεν ψαχνουμε ταλεντα αλλα ετοιμο παιχτη
priest
QUOTE(A.CAB @ Jun 15 2014, 17:30 ) *
Δηλαδή δουλευεις σε μια εταιρία και κλείνεις συμβόλαιο για δύο χρόνια (1+1) για ένα συγκεκριμένο ποσό και στο τέλος της πρώτης σου χρονιάς είσαι ο καλύτερος υπάλληλος. Αλλά τ' αφεντικα σου διακόπτουν τη συνεργασία και σου προτείνουν μείωση αν θες να παραμείνεις (και ενώ κανά δυο άλλοι συνάδελφοι δεν αγγίζονται ενώ κατά βάση σέρνονται γκουχ Λουκάς γκουχ Φώτσης) εσύ δεν θα το έβρισκες λιγάκι φάουλ;

Μπιζνες είναι η φάση δεν διαφωνώ. Αλλά όταν τρώμε τα άκυρα μας από δω και από κει καλό είναι να αφήσουμε την Παναθηναικοφροσύνη στη μπάντα και να το αποδεχόμαστε. Δεν μπορεί να είναι μπιζνες μόνο όταν μας συμφέρει.

Και μακάρι να τον κρατήσουν τον παίχτη. Μαγκιά τους θα 'ναι όπως είπε και ένας προηγούμενος. Αλλά αυτό δεν κάνει και τον τρόπο σωστό. Αντιθετως εμένα μου μοιάζει ανήθικος και ψιλομπακάλικος.

Δεν εχεις και αδικο αλλα μην ξεχνας οτι η αποδοση του ηταν κατωτερη σε συγκριση με περυσι.Αρα αντιστοιχα θα μπορουσα να πω οτι υπεγραψε τοτε το συμβολαιο συμφωνα με την περυσινη του αποδοση και απο την στιγμη που αυτη πηρε την κατιουσα δεν αξιζει τα λεφτα του δευτερου χρονου και συνεπως χρησιμοποιω την option out!

Παντως η ουσια ειναι οτι κανεις δεν ξερει πως θα ειναι το τελικο ροστερ και προφανως δεν μπορει κανεις να εμπιστευεται τα αρθρα των δημοσιογραφων!
doctorjekil
QUOTE(Marciulionis @ Jun 15 2014, 17:27 ) *
Αναμενόμα πράμγατα... Αν και το 31% στα τρίποντα μου φαίνεται πολύ υψηλό για το Νικ που ξέρουμε. οπότε μάλλον όντως έχει βελτιωθεί... Δεν έχει εκεί βέβαια σε πόσες προσπάθειες είναι αυτό το νούμερο, γιατί αν είναι 3/10 πχ, δε λέει και πολλά...

Τα νουμερα του δεν ειναι ''ανανμενομενα'',ειναι παρα πολυ καλα για ρουκυ,και αν σκεφτεις οτι στους αγωνες που ηταν βασικος ειχε 3πλασια νουμερα...σκεψου οτι ο ντε κολο(που οι πιο πολλοι εδω μεσα θα πειτε οτι ειναι πολυ καλυτερος του καλαθη) ειχε 3,8 ποντους,1,4 ασιστ,0,7 λαθη και 34% στα 3ποντα,πανω κατω τα ιδια και λιγο χειροτερα απ τον νικ
green_sky
Kαι ο καλαθης ειναι ο βασικος πλειμεικερ που θα σε οδηγησει στην μεταδιαμαντιδη εποχη και με αυτον πλειμεικερ η ομαδα θα φερει νεα ευρωπαικα......Προβλεπω παλι στο σεφ τους απεναντι να κλεινουν σε ολο τον αγωνα στην ρακετα και να αφηνουν τον καλαθη μονο του να σουταρει.Ο καλαθης ειναι ενα μετριο πλειμεικερ με μοναδικο πλεονεκτημα τα γρηγορα ποδια.Καποιο αλλο στοιχειο που να τον κανει να ξεχωριζει σε σχεση με ενα μεσο πλειμεικερ δεν εχει ωστε να αξιζει 6 εκατομυρια δολαρια.
Επισης μου ζητησες να σου πω καποιον γιουγκο και σου εγραψα και μου ειπες ειναι ταλεντο και οχι παιχτης.Δες τον πρωτα γιατι προφανως τον παιχτη δεν τον ξερεις και μετα πες μου οτι δεν ειναι ετοιμος παιχτης.
doctorjekil
QUOTE(green_sky @ Jun 15 2014, 17:42 ) *
Kαι ο καλαθης ειναι ο βασικος πλειμεικερ που θα σε οδηγησει στην μεταδιαμαντιδη εποχη και με αυτον πλειμεικερ η ομαδα θα φερει νεα ευρωπαικα......Προβλεπω παλι στο σεφ τους απεναντι να κλεινουν σε ολο τον αγωνα στην ρακετα και να αφηνουν τον καλαθη μονο του να σουταρει.Ο καλαθης ειναι ενα μετριο πλειμεικερ με μοναδικο πλεονεκτημα τα γρηγορα ποδια.Καποιο αλλο στοιχειο που να τον κανει να ξεχωριζει σε σχεση με ενα μεσο πλειμεικερ δεν εχει ωστε να αξιζει 6 εκατομυρια δολαρια.

Το τελευταιο ευρωπαικο με τον καλαθη βασικο ασσο το πηραμε...για πες μου και τους αλλους 4 απο σερβια και κροατια που ειναι καλυτεροι απ τον νικ,οχι ομως παιδακια 19 χρονων που δεν εχουν παιξει καν ευρωλιγκα
Houan
QUOTE(Marciulionis @ Jun 15 2014, 17:27 ) *
Αν πουν ναι και τα γυρίσει ο ΔΓ, πολύ απλά θα γίνει ρεζίλι. Αν δεχτούν τη πρόταση οι Αγγελόπουλοι είναι αναγκασμένος να πλερώσει και να τον πλερώσει. Γι αυτό θεωρώ βλακεία τους να μην τη δεχτούν, ή και να την ανεβάσουν στα 500.



Δεν είναι 400 για το Μάντζαρη. Είναι 400 + το συμβόλαιο του, δηλαδή θα πάει κοντά στο εκατομμύριο...



Ναι, φοβούνται μη γίνει ο ηγέτης της πράσινης αυτοκρατορίας... Τα 400 είναι ήδη υπεραξία για τον Μάντζαρη.εκτός αν πιστεύεις ότι οποιοσδήποτε άλλος θα πλήρωνε έστω ένα ευρώ για να τον αγοράσει... Όχι ότι είναι κακός ή άχρηστος, αλλά τέτοιους παίκτες τους κλείνεις ελεύθερους, ή δε τους κλείνεις... Δεν τους αγοράζεις...



Πες τα χρυσόστομε, 2+ εκατομμύρια το χρόνο για τη βελτιωμένη βρσιόν του Θύμιου του Μπακατσιά... Γεννήθηκες λίγα χρόνια νωρίτερα ρε Θύμιο... Σήμερα χορό εκατομμυρίων θα είχαν στήσει στα πόδια σου...



Εγώ προτιμώ το Σαδά...




Αναμενόμα πράμγατα... Αν και το 31% στα τρίποντα μου φαίνεται πολύ υψηλό για το Νικ που ξέρουμε. οπότε μάλλον όντως έχει βελτιωθεί... Δεν έχει εκεί βέβαια σε πόσες προσπάθειες είναι αυτό το νούμερο, γιατί αν είναι 3/10 πχ, δε λέει και πολλά...


19-61 είχε.
green_sky
Ρε φιλε διαφωνουμε. Γουσταρεις τον καλαθη και δεν τον γουσταρω τι να κανουμε αλλα τον Nenad Miljenovic μην τον λες παιδακι γιατι δεν εχεις ιδεα για τη παιχτουρα μιλαμε.
A.CAB
QUOTE(priest @ Jun 15 2014, 17:39 ) *
Δεν εχεις και αδικο αλλα μην ξεχνας οτι η αποδοση του ηταν κατωτερη σε συγκριση με περυσι.Αρα αντιστοιχα θα μπορουσα να πω οτι υπεγραψε τοτε το συμβολαιο συμφωνα με την περυσινη του αποδοση και απο την στιγμη που αυτη πηρε την κατιουσα δεν αξιζει τα λεφτα του δευτερου χρονου και συνεπως χρησιμοποιω την option out!

Παντως η ουσια ειναι οτι κανεις δεν ξερει πως θα ειναι το τελικο ροστερ και προφανως δεν μπορει κανεις να εμπιστευεται τα αρθρα των δημοσιογραφων!

Το αν ήταν κατώτερη είναι σχετικό. Γιατί όσο κατώτερη και να την θεωρούν, ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας, ο 2ος καλύτερος σέντερ στην Ευρωλίγκα (ήταν ο μόνος παίχτης μας στη δεκάδα) και MVP των τελικών. Δηλαδή τι άλλο να έκανε;
Αλλά αν αυτή είναι η λογική που ακολουθούμε τότε ο Φώτσης και ο Λουκάς τι πρέπει να πουν; Ή ακόμα και ο Γιάνκοβιτς. 250 παίρνει. Τι ακριβώς έκανε που να τα αιτιολογεί. Δεν χρησιμοποιήθηκε πολύ σίγουρα αλλά ακόμα και στα ματς της Α1 δεν έκανε και τίποτα το φοβερό. Μήπως να του κόψουμε κι αυτουνού το συμβόλαιο. Αν είναι έτσι να υπογράφουμε μονοετή σε όλους και να τους κρίνουμε στο τέλος. Δεν είναι και η πρώτη φορά που θα κάνουμε κάτι τέτοιο βέβαια...
doctorjekil
QUOTE(green_sky @ Jun 15 2014, 17:48 ) *
Ρε φιλε διαφωνουμε. Γουσταρεις τον καλαθη και δεν τον γουσταρω τι να κανουμε αλλα τον Nenad Miljenovic μην τον λες παιδακι γιατι δεν εχεις ιδεα για τη παιχτουρα μιλαμε.

20 χρονων ειναι φιλε μου πως θες να τον πω?παιδακι ειναι,μπορει να γινει ο καλυτερος παιχτης του κοσμου αλλα αυτη την στιγμη ειναι απλα ενα ταλεντο που δεν εχει παιξει σε υψηλο επιπεδο
klow13
QUOTE (green_sky @ Jun 15 2014, 17:42 ) *
Kαι ο καλαθης ειναι ο βασικος πλειμεικερ που θα σε οδηγησει στην μεταδιαμαντιδη εποχη και με αυτον πλειμεικερ η ομαδα θα φερει νεα ευρωπαικα......Προβλεπω παλι στο σεφ τους απεναντι να κλεινουν σε ολο τον αγωνα στην ρακετα και να αφηνουν τον καλαθη μονο του να σουταρει.Ο καλαθης ειναι ενα μετριο πλειμεικερ με μοναδικο πλεονεκτημα τα γρηγορα ποδια.Καποιο αλλο στοιχειο που να τον κανει να ξεχωριζει σε σχεση με ενα μεσο πλειμεικερ δεν εχει ωστε να αξιζει 6 εκατομυρια δολαρια.

ομαδα μισου γηπεδου οπως οι γκριζλις την ετρεχε μια χαρα,εστω και στο μικρο δειγμα των 6-7 αγωνων,ακομα και οταν επαιζε οφ μπολ με facilitator τον γκασολ μια χαρα τα πηγαινε αφου ειχε πολυ καλα ποσοστα.γενικα οπως ηταν δομημενοι οι γκριζλις στηριζαν παρα πολλα στον ασο επιθετικα και μια χαρα ανταπεξηλθε.πολλα κλεψιματα σε αυτο το μικρο ραν ως βασικος και γενικοτερα παρα πολυ καλη αμυνα απεναντι σε πυραυλοκινητους αντιπαλους που δεν θα βρει ευρωπη.με τα λαθη ειχε θεμα παντως αλλα εμπιστευομαι την αναλογια ασιστ-λαθων που ειχε και στην ευρωπη.με την κουμπαν δεν τον ειδα καθολου,ομως το 17.5 ρανκινγκ που ειχε στην κατοχο του γιουροκαπ με γεματη στατιστικη παντου με πειθει οτι τα αξιζε τα λεφτα του.νουμερα διαμαντιδη ειχε στις ασιστ,μετριο πλειμεικερ δεν τον λες.με βαση τα λεφτα που πεφτουν στην αγορα,δεν θεωρω υπεραξια τα 2 μυρια δολαρια τον χρονο,αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση(ελληνας,25 χρονων,διαδοχη κατασταση για μητσο) λογικη και η υπεραξια κατ εμε.
green_sky
Οταν δεν εχεις δει κατι λοιπον δεν εχεις αποψη.
Marciulionis
QUOTE(doctorjekil @ Jun 15 2014, 16:42 ) *
Τα νουμερα του δεν ειναι ''ανανμενομενα'',ειναι παρα πολυ καλα για ρουκυ,και αν σκεφτεις οτι στους αγωνες που ηταν βασικος ειχε 3πλασια νουμερα...σκεψου οτι ο ντε κολο(που οι πιο πολλοι εδω μεσα θα πειτε οτι ειναι πολυ καλυτερος του καλαθη) ειχε 3,8 ποντους,1,4 ασιστ,0,7 λαθη και 34% στα 3ποντα,πανω κατω τα ιδια και λιγο χειροτερα απ τον νικ


Κοίταξε, κι ο Τσίλντρες είχε αξιοπρεπή νούμερα στο ΝΒΑ, αλλά είδαμε τι έγινε εδώ. Και από τη πρώτη του χρονιά στο ΠΑΟ λέγαμε ότι το στυλ του ταιριάζει στο ΝΒΑ περισσότερο από ότι στην Ευρώπη.

Για το Καλάθη λοιπόν έχω πολύ κακή εικόνα, κυρίως απο το πέρασμα του από το ΠΑΟ και ο μόνος τρόπος να μου αλλάξει είναι να έρθει και να κάνει παπάδες. Θα μου πεις άμα στηθεί κι όλη η ομάδα γύρω του, όπως έχουν σκοπό να κάνουν από ότι φαίνεται, ίσως τους κάνει... Αλλά τι ομάδα θα είναι αυτή χτισμένη γύρω και πάνω στο Καλάθη?
klow13
QUOTE (green_sky @ Jun 15 2014, 17:57 ) *
Οταν δεν εχεις δει κατι λοιπον δεν εχεις αποψη.

τον ειδα σε ολα τα ματς σαν βασικο στους γκριζλις ομως και εντυπωσιαστηκα.ρουκι του μηνα βγηκε,μην το ξεχνας.
priest
QUOTE(A.CAB @ Jun 15 2014, 17:51 ) *
Το αν ήταν κατώτερη είναι σχετικό. Γιατί όσο κατώτερη και να την θεωρούν, ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας, ο 2ος καλύτερος σέντερ στην Ευρωλίγκα (ήταν ο μόνος παίχτης μας στη δεκάδα) και MVP των τελικών. Δηλαδή τι άλλο να έκανε;
Αλλά αν αυτή είναι η λογική που ακολουθούμε τότε ο Φώτσης και ο Λουκάς τι πρέπει να πουν; Ή ακόμα και ο Γιάνκοβιτς. 250 παίρνει. Τι ακριβώς έκανε που να τα αιτιολογεί. Δεν χρησιμοποιήθηκε πολύ σίγουρα αλλά ακόμα και στα ματς της Α1 δεν έκανε και τίποτα το φοβερό. Μήπως να του κόψουμε κι αυτουνού το συμβόλαιο. Αν είναι έτσι να υπογράφουμε μονοετή σε όλους και να τους κρίνουμε στο τέλος. Δεν είναι και η πρώτη φορά που θα κάνουμε κάτι τέτοιο βέβαια...

Για αυτους τους 2 συμφωνουμε απολυτα.
green_sky
Aναφορικα με τον στεφαν:
http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...ma.2846015.html

Melo13
Μο Καλαθης για ειναι παρα πολυ καλος παιχτης. Εχει κανει μια φοβερη σειρα με Μπαρτσελονα, επαιξε 40+ λεπτα σε 5ο τελικο με Ολυμπιακο και κε τον ΔΔ τραυματια, πηγε να παρει μονος του το 12 τον 5ο τελικο στο ΣΕΦ και ηταν πρωταγωνιστης στο γιουροκαπ που πηρε η Κουμπαν.

Ισως τα λεφτα να ειναι λιγο περισσοτερα απο οσα θα επρεπε, αλλα και εγω ομολογω οτι θα τα εδινα. Δεν τον ειχε τυχαια ο Ζελικο στην πριζα ολη την ωρα.
ThreeDi
Δεν μας κάνει ο Καλάθης με ευρωπαϊκό και τίτλους και τόσες παραστάσεις στα 25 του χρόνια. Και ποιός μας κάνει ακριβώς; Οι άπειροι playmakers σαν αυτόν σε Κροατία και Σερβία. Γελάει ο κόσμος.
louie
QUOTE (green_sky @ Jun 15 2014, 17:57 ) *
Οταν δεν εχεις δει κατι λοιπον δεν εχεις αποψη.


ουτε εγω τον εχω δει. αλλα δεν γινεται να βγαλεις ενα παιδακι που εχει παιξει μονο στην σερβια και την αδριατικη λιγκα καλυτερο απο εναν παιχτη που εχει παρει ευρωλιγκα, eurocup ως mvp και εχει παιξει nba βγαινοντας ρουκι του μηνα. εχεις δει τον πλειμεικερ του αρη πετρουπολης; καλυτερος απο τον κρις πολ... οποιος δεν τον εχει δει δεν μπορει να με διαψευσει.

αν διαβαζε κανεις τι λετε για τον καλαθη θα νομιζε οτι μιλατε στην καλυτερη για τον ξανθοπουλο ή καποιον απο την α2. βεβαια ειναι γνωστο φαινομενο αυτο στο basketforum. καποιος θα πει οτι ειναι σαν τον σαδα, ο επομενος οτι ειναι σαν τον μπακατσια και ο παραεπομενος θα βγαλει καλυτερο του καποιο παιδι απο την μεγκα βιζουρα. εχω δει να ισοπεδωνονται παιχτες και παιχτες. στον καλαθη θα κολλαγαμε;

βεβαια οκ αντε εμεις τον υπερεκτιμουμε γιατι δεν ξερουμε. στο nba πως τον πηρανε; γιατι τον ζηταει τωρα η τσσκα και η φενερ; ολα στην τυχη τα εχει κανει μεχρι στιγμης...
Las Plagas
QUOTE (louie @ Jun 15 2014, 18:12 ) *
ουτε εγω τον εχω δει. αλλα δεν γινεται να βγαλεις ενα παιδακι που εχει παιξει μονο στην σερβια και την αδριατικη λιγκα καλυτερο απο εναν παιχτη που εχει παρει ευρωλιγκα, eurocup ως mvp και εχει παιξει nba βγαινοντας ρουκι του μηνα. εχεις δει τον πλειμεικερ του αρη πετρουπολης; καλυτερος απο τον κρις πολ... οποιος δεν τον εχει δει δεν μπορει να με διαψευσει.

αν διαβαζε κανεις τι λετε για τον καλαθη θα νομιζε οτι μιλατε στην καλυτερη για τον ξανθοπουλο ή καποιον απο την α2. βεβαια ειναι γνωστο φαινομενο αυτο στο basketforum. καποιος θα πει οτι ειναι σαν τον σαδα, ο επομενος οτι ειναι σαν τον μπακατσια και ο παραεπομενος θα βγαλει καλυτερο του καποιο παιδι απο την μεγκα βιζουρα. εχω δει να ισοπεδωνονται παιχτες και παιχτες. στον καλαθη θα κολλαγαμε;

βεβαια οκ αντε εμεις τον υπερεκτιμουμε γιατι δεν ξερουμε. στο nba πως τον πηρανε; γιατι τον ζηταει τωρα η τσσκα και η φενερ; ολα στην τυχη τα εχει κανει μεχρι στιγμης...

τι να πιασει ο καλαθης μπροστα στον μποχωριδη φιλε smiley.gif
Zephyr
Βασικά από που προκύπτει ότι ο Καλάθης ψήνεται να αφήσει το ΝΒΑ? Και δεδομένου ότι αν το αφήσει θα ενδιαφερθούν γι' αυτόν Ρώσσοι, Τούρκοι και όλος ο καλός ο κόσμος, από που βγαίνει το συμπέρασμα ότι του χρόνου θα παίζει στον ΠΑΟ? Άλλο πράγμα η ευσεβείς πόθοι δημοσιογράφων (βλ. και την περίπτωση Ολυμπιακού - Χάινς) και άλλο η πραγματικότητα.
PanosNer
QUOTE (Zephyr @ Jun 15 2014, 19:06 ) *
Βασικά από που προκύπτει ότι ο Καλάθης ψήνεται να αφήσει το ΝΒΑ? Και δεδομένου ότι αν το αφήσει θα ενδιαφερθούν γι' αυτόν Ρώσσοι, Τούρκοι και όλος ο καλός ο κόσμος, από που βγαίνει το συμπέρασμα ότι του χρόνου θα παίζει στον ΠΑΟ? Άλλο πράγμα η ευσεβείς πόθοι δημοσιογράφων (βλ. και την περίπτωση Ολυμπιακού - Χάινς) και άλλο η πραγματικότητα.


Aυτό ξαναπές το. Στο μυαλό του Καλάθη φαίνεται να παίζει μόνο το NBA και αν τον ξανακαλέσουν (πολύ πιθανό) θα πάει στάνταρ. Δε θα έμπαινε καν στη διαδικασία ομιλιών για Ευρώπη αν δεν έπαιρνε το Μέμφις τον Udrih και δεν γινόταν αυτό με τις απαγορευμένες ουσίες (γελάει ο κόσμος) που θα χάσει κάτι μήνες από τη regular.
Πιστεύω αν έρθει για μία χρονιά θα έρθει για αρπαχτή στο μεγαλύτερο πλειοδότη (μαζί με μία καλή πορεία και εγγυημένο χρόνο συμμετοχής) και όχι σε μία ομάδα - project ελληνοποίησης.

Δύσκολο το κόβω...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.