Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Παναθηναϊκός 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
sni79per
bbplayer
έξω Αρη, Ολυμπιακό, μέσα ΠΑΟΚ Πανιώνιο. Κλειστές πόρτες και 1η αγωνιστική. Λογικά θα δούμε καμια χλαπάτσα αφού και οι δύο θα είναι ανέτοιμοι
thalys
Η Α1 έχει ελάχιστα εμπορικά παιχνίδια. Το πλέον εμπορικό είναι το ντέρμπυ αιωνίων. Κανονικά έπρεπε να γίνεται σε αργία ή γιορτή. Στο ΝΒΑ παίζει να το είχαν τα Χριστούγεννα ας πούμε. Ο ΕΣΑΚΕ όμως μένει πιστός στις ερασιτεχνικές του ρίζες, επιμένει στις κληρώσεις και το βάζει πρώτη αγωνιστική σε άδειο γήπεδο. Δεν υπάρχει σωτηρία στην Α1.
thanath
QUOTE (thalys @ Sep 18 2013, 01:49 ) *
Η Α1 έχει ελάχιστα εμπορικά παιχνίδια. Το πλέον εμπορικό είναι το ντέρμπυ αιωνίων. Κανονικά έπρεπε να γίνεται σε αργία ή γιορτή. Στο ΝΒΑ παίζει να το είχαν τα Χριστούγεννα ας πούμε. Ο ΕΣΑΚΕ όμως μένει πιστός στις ερασιτεχνικές του ρίζες, επιμένει στις κληρώσεις και το βάζει πρώτη αγωνιστική σε άδειο γήπεδο. Δεν υπάρχει σωτηρία στην Α1.


Πέρα από εμπορικό κομμάτι που χάνει σίγουρο η Α1, και για μας δεν είναι και τόσο καλή κλήρωση όσο δείχνει... Ο ΟΣΦΠ σε περίπτωση που χάσει μένει πίσω 3 βαθμούς πράγμα που μπορεί να μην του δώσει καν τη 2η θέση με κάποια ατυχή αποτελέσματα.. Άσε που έχουν πολλά να αποδείξουν! Με λίγα λόγια ο αγώνας γι αυτούς είναι ζωής ή θανάτου... Άσε που δεν βλέπω και τον Λάσμε να είναι έτοιμος από τη στιγμή που ακόμα περπατάει με πατερίτσα...
A.CAB
http://www.leoforos.gr/article/59854/metra...stropha-o-lasme

Ξεκίνησε το τρέξιμο ο Λάσμε και λογικά θα είναι μέσα με Ολυμπιακό την πρώτη αγωνιστική. Τώρα δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα είναι, έχει πάντως 3μησι εβδομάδες μπροστά του να βρει ρυθμό και πατήματα. Ο Λουκάς απ' την άλλη μάλλον απίθανο.

Πινγκ Σανγκ να η ευκαιρία. laugh.gif
sni79per
Ο κινεζος μπορει να ειναι εκτος ροστερ σε εκεινο το ματς αν δηλωθει ο μαικ στις ελλ διοργανωσεις.
M02975
Ας μας λυπηθούν και ας έχουν το κινέζο μόνον για την εξέδρα!!!
thanath
QUOTE (M02975 @ Sep 19 2013, 23:52 ) *
Ας μας λυπηθούν και ας έχουν το κινέζο μόνον για την εξέδρα!!!


Στην Α1 πιστεύω θα παίξει ο κινέζος... Αλλά σίγουρα θα πάρει και κάποια λεπτά στην ευρωλίγκα που θα κερδίζουμε με μεγάλη διαφορά και θα είναι για σκότωμα... Πάντως όταν θα σοβαρέψουν τα πράγματα πιστεύω ότι θα δούμε επιστράτευση του Μαικ!
thanath
http://www.sport24.gr/Basket/Eurobasket/o_...tv.2422373.html

Όλοι τραυματίες θα επιστρέψουν??? Άσχημα ξεκίνησε η χρονιά με τους τραυματισμούς...
doctorjekil
QUOTE(sni79per @ Sep 19 2013, 03:54 ) *
Ο κινεζος μπορει να ειναι εκτος ροστερ σε εκεινο το ματς αν δηλωθει ο μαικ στις ελλ διοργανωσεις.

Λογικα ο Μαικ θα ειναι,ειδικα να δεν προλαβει ο Λουκας
t0ny3
Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός

Ο Πινγκ Σανγκ θα κάνει σήμερα, απέναντι στον Πανελευσινιακό, την πρώτη του εμφάνιση στο ρόστερ του Παναθηναϊκού. Ο Σανγκ αντικαθιστά τον Μάικ Μπατίστ για το ελληνικό πρωτάθλημα, καταλαμβάνοντας μία από τις θέσεις ξένων της ομάδας.

http://prasinanea.gr/basket/a1/article2464527.ece
yorgos
Ωραία, περιμένω σχολιασμό online της κάθε του κίνησης...
sni79per
QUOTE(t0ny3 @ Oct 21 2013, 13:03 ) *
Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός

Ο Πινγκ Σανγκ θα κάνει σήμερα, απέναντι στον Πανελευσινιακό, την πρώτη του εμφάνιση στο ρόστερ του Παναθηναϊκού. Ο Σανγκ αντικαθιστά τον Μάικ Μπατίστ για το ελληνικό πρωτάθλημα, καταλαμβάνοντας μία από τις θέσεις ξένων της ομάδας.

http://prasinanea.gr/basket/a1/article2464527.ece


κ μετα λεμε γιατι ο δασκαλος μιλουσε για σεβασμο περυσι το καλοκαιρι που απο τοτε ηθελαν να φερουν β διαλογης κινεζο.
τεσπα ο ΔΓ τα σκαει οποτε ας κανουμε τους χαζους μεχρι τους τελικους για να δουμε στην α1 τον μαικ αν δεν εχουμε κανενα απροοπτο νωριτερα.οι αλλαγες αλλωστε το επιτρεπουν.
λαθος αγωνιστικα η κινηση για να φτιαξουν χαιλαιτς βιντεακι να στειλουν στα δις φαν του σανγκ. icon_drunk.gif
yorgos
κ μετα λεμε γιατι ο δασκαλος μιλουσε για σεβασμο περυσι το καλοκαιρι που απο τοτε ηθελαν να φερουν β διαλογης κινεζο.

E, όχι ακριβώς και β διαλογής, διεθνή παίκτη σε νεότατη ηλικία που είναι μάλλον κλάσεις ανώτερος του Βασιλάκη του Ξανθόπουλου. Καμία σχέση με τον Πινγκ που είναι για το κινέζικο πρωτάθλημα ότι ήταν ο Γιάννης Παπαγιάννης για το ελληνικό, άντε ο Χρήστος Τσέκος (ούτε καν λέμε).

Ο Κινέζος για τον οποίο είχε γίνει όλη η φασαρία ήταν ο Γκουό. Και θα στεκόταν στην Α1, κόλλησε στα γραφειοκρατικά το θέμα μετά από μήνες διαπραγματεύσεων με τις κινέζικες αρχές, δεν είναι κι έυκολο να πάρει άδεια από το κόμμα Κινέζος αθλητής για να αγωνιστεί στο εξωτερικό, ακόμη και του Γιάο του έβγαλαν την πίστη τότε.

Βίντεο του Γκουό, αλλά θα βρεις άπειρα στο ίντερνετ, μερικά με την εθνική της Κίνας απέναντι σε ψιλοσοβαρούς αντιπάλους: http://www.youtube.com/watch?v=e9-dtT_LUEs
yorgos
Να και καλάθι από τα 6 μέτρα ο Πινγκ στο πρώτο του εν Ελλάδι σουτ. Στην άμυνα βέβαια αλλού πατάει κι αλλού βρίσκεται στις τρεις πρώτες άμυνες.
louie
QUOTE (yorgos @ Oct 21 2013, 20:48 ) *
Να και καλάθι από τα 6 μέτρα ο Πινγκ στο πρώτο του εν Ελλάδι σουτ. Στην άμυνα βέβαια αλλού πατάει κι αλλού βρίσκεται στις τρεις πρώτες άμυνες.


2/2, 100% ευστοχια ειχε...

κι ενα μπραβο στον κοσμο που αποθεωσε τον 16χρονο του πανελευσινιακου...
manj13
To κινεζικο ΠΟΥΛΕΝ μου το ειδα απο κοντα και μπορω να πω οτι εχει κλασεις καλυτερο στυλ και σπασιμο καρπου απο τον Καββαδα...Δυο στα δυο και θελει μονο λιγο στρωσιμο στην αμυνα..... smiley.gif

Η ομαδα θελει καμποσο ακομα να ''λυθει''...Σιγα σιγα ξεψαρωνει κι ο Γιανκοβιτς...ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ που λεει και μια ψυχη... tongue.gif
TakeshyKurosawa
Πολύ συμπαθής φυσιογνωμία αυτός ο Σανγκ! biggrin.gif
manj13
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Oct 21 2013, 22:43 ) *
Πολύ συμπαθής φυσιογνωμία αυτός ο Σανγκ! biggrin.gif


Να σου πω κατι ρε συ, σοβαρα τωρα...Δυο απο τα θεματα που επαιξαν πολυ στα τοπικ ηταν η κατασταση στην Εθνικη και αυτη η μεταγραφη....Για το δευτερο η διαμαχη μου με πολλους -μεταξυ αστειου και σοβαρου- ηταν αν βγαλουμε εξω την οικονομικη, η αγωνιστικη αξια της...Γιατι, ΠΡΙΝ δουμε καποιον, πρεπει να τον βγαζουμε ΕΝΤΕΛΩΣ αμπαλο πριν παιξει καν??Επειδη ειναι Κινεζος κι επαιζε και στη χειροτερη ομαδα της πατριδας του,αρα κι η δικη του αποδοση μπορει να ηταν -εστω και λιγο- αδικα ''ξεφωνημενη''? Ειδικα οταν ο παιχτης κανει δηλωσεις τοσο μετρημενες,οτι βαζω τον εαυτο μου κατω απο την ομαδα κτλ.- και δειχνει οτι δουλευει...Μπορει τελικα να μην βγει καθολου...Αλλα ας δουμε μερικα ματς για ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ και κραζουμε ολοι μαζι...Τον Αρμστρονγκ λογω προελευσης του δειξαμε υπομονη στον κυβο, που εγω απο το δευτερο ματς, ηθελα να τον βαλουμε στο 1ο αεροπλανο...Και κοστισε και πολλαπλασια χρηματα...
bbplayer
QUOTE (manj13 @ Oct 21 2013, 22:57 ) *
Να σου πω κατι ρε συ, σοβαρα τωρα...Δυο απο τα θεματα που επαιξαν πολυ στα τοπικ ηταν η κατασταση στην Εθνικη και αυτη η μεταγραφη....Για το δευτερο η διαμαχη μου με πολλους -μεταξυ αστειου και σοβαρου- ηταν αν βγαλουμε εξω την οικονομικη, η αγωνιστικη αξια της...Γιατι, ΠΡΙΝ δουμε καποιον, πρεπει να τον βγαζουμε ΕΝΤΕΛΩΣ αμπαλο πριν παιξει καν??Επειδη ειναι Κινεζος κι επαιζε και στη χειροτερη ομαδα της πατριδας του,αρα κι η δικη του αποδοση μπορει να ηταν -εστω και λιγο- αδικα ''ξεφωνημενη''? Ειδικα οταν ο παιχτης κανει δηλωσεις τοσο μετρημενες,οτι βαζω τον εαυτο μου κατω απο την ομαδα κτλ.- και δειχνει οτι δουλευει...Μπορει τελικα να μην βγει καθολου...Αλλα ας δουμε μερικα ματς για ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ και κραζουμε ολοι μαζι...Τον Αρμστρονγκ λογω προελευσης του δειξαμε υπομονη στον κυβο, που εγω απο το δευτερο ματς, ηθελα να τον βαλουμε στο 1ο αεροπλανο...Και κοστισε και πολλαπλασια χρηματα...


μ' αρέσεις που είσαι αγνός άρρωστος βάζελος smiley.gif smiley.gif και δεν κάνω πλάκα!!!! έχω περάσει κι εγώ από αυτό το στάδιο εκεί γύρω στα 20-25 μου. βασικά όλοι πρέπει να το περνάμε αυτό, είναι κάτι σαν σχολείο smiley.gif (επίσης δεν κάνω πλάκα!!!)
manj13
QUOTE(bbplayer @ Oct 21 2013, 23:03 ) *
μ' αρέσεις που είσαι αγνός άρρωστος βάζελος smiley.gif smiley.gif και δεν κάνω πλάκα!!!! έχω περάσει κι εγώ από αυτό το στάδιο εκεί γύρω στα 20-25 μου. βασικά όλοι πρέπει να το περνάμε αυτό, είναι κάτι σαν σχολείο smiley.gif (επίσης δεν κάνω πλάκα!!!)


Και φαντασου... εχω πιασει την τεταρτη δεκαετια κι αυτο ειναι σαν τις ''μαγουλαδες''... οσο πιο μεγαλος τοσο χειροτερα smiley.gif Αλλα προτιμω αυτο και να μαι μ αυτους τους 2-2500 υγιεις αρρωστους που ειμασταν μεσα σ ΑΥΤΟ, παρα απο τους αρρωστους- που συμπασχω μαζι τους sad.gif - που ηταν μεσα σ ΑΥΤΟ της Λεωφορου.... blove.gif
TakeshyKurosawa
Μεταγραφή καθαρά για λόγους μάρκετινγκ, άνοιγμα στην κινέζικη αγορά και γνωστοποίηση του συλλόγου σε μεγαλύτερο βαθμό στην Κίνα.. Αφού θέλατε 5άρι έπρεπε να φέρετε κάνα Τζιάνλιαν Γι να κάθονται οι Κινέζοι να βλέπουν Euroleague biggrin.gif
yorgos
Επειδη ειναι Κινεζος κι επαιζε και στη χειροτερη ομαδα της πατριδας του,αρα κι η δικη του αποδοση μπορει να ηταν -εστω και λιγο- αδικα ''ξεφωνημενη''?

Ε τώρα με 16% στις βολές και 18% στα δίποντα την προηγούμενη σαιζόν και μέσο όροπόντων 0,7 δεν είναι και για να τρέχεις στα αεροδρόμια να τον αποθεώνεις σαν τον Ντομινίκουλα. Δηλαδή ο Στήβι Γουόντερ όταν έπαιζε μπάσκετ παίζει να σούταρε καλύτερα.

Τέλος πάντων, το παλικάρι σήμερα εμφανίστηκε αξιοπρεπές στην επίθεση και μαγκιά του με όλο το τρακ που είχε που σούταρε κι από τα 6 μέτρα. Το Γκάλη θυμάμαι στο ντεμπούτο του κόντρα στον Άρη είχε κάνει αιρμπολ το πρώτο σουτ. Στην άμυνα κουτούλαγε, έκανε και κανα δυο άκυρα πηδηματάκια, αλλά γενικώς ο άνθρωπος ήταν ΠΟΛΥ αξιοπρεπέστερος του αναμενόμενου και μακάρι να πάει και καλύτερα. Η μόνη μου ένασταση είναι ότι στα τόσα "φιλικά" εντός έδρας που έχει η ομάδα στην Α1 θα μπορούσε αντί του Πινγκ να παίρνει χρόνο ο Διαμαντάκος που είναι πολύ πιο ενδιαφέρον πρότζεκτ και πιθανότατα να καταλήξει και παίκτης Εθνικής ομάδας.

Όπως και να' χει, είναι αναγκαίο κακό να κινηθεί ο Παναθηναϊκός στην αγορά της Κίνας και ΔΕΝ μπορούσε να πάρει παίκτες τύπου Γι. Τον πολύ εδιαφέροντα Γκουό προσπάθησε να πάρει πέρυσι, του έβγαλαν την πίστη οι γραφειοκράτες και δεν τον άφησαν να τον πάρει. Δεν είναι δηλαδή ότι ο ΠΑΟ θέλησε να πάρει σώνει και καλά μάπα Κινέζο, απλά για λόγους πολιτικής ιδιαιτερότητας της Κίνας δεν του επετράπη να πάρει τον παίκτη που ήθελε. Ο οποίος ήταν πραγματικά καλή περίπτωση και θα' ταν τουλάχιστον αξιοθέατο όποτε έπαιζε και μάλλον και σοβαρότατο πρόσπεκτ. Δεν έκατσε, ΟΚ πήρε ένα μετριότατο Κινέζο για λόγους που όλοι καταλαβαίνουν και κανείς δεν έκρυψε, ούτε ο Πεδουλάκης στην τηλεοπτική του συνέντευξη προ εβδομάδων. Δεν πήγαν να κοροϊδέψουν κανέναν και δεν υπήρχε και η δυνατότητα για κάτι καλύτερο από την Κίνα. Μακάρι να ανοίξει τις πόρτες να έρθουν και μερικοί Γι, και Γιαό και ... Γκουό.

Το καλό είναι ότι μετά από αυτήν την εμφανισούλα κι αυτός θα είναι λιγότερο αγχωμένος και δε θα υπάρχει η δυναμική να γελάει ο κόσμος όταν μπαίνει. Συμπαθής είναι, μετρημένες δηλωσεις κάνει, βάζει και κανά καλαθάκι, άμα φέρει έστω και λίγα έσοδα, καλά έκανε και ήρθε ο άνθρωπος, δε θα εξαρτηθεί από αυτόν ούτε η επιτυχία ούτε η αποτυχία του φετινού Παναθηναϊκού.
sni79per
bbplayer
τι έβγαλε ρε το άτομο στον Μπάμο ... ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
pinkfloyd
καμια ιστοσελιδα για να δουμε το παιχνιδι με τα Τρικαλα;
manj13
QUOTE(pinkfloyd @ Oct 28 2013, 16:02 ) *
καμια ιστοσελιδα για να δουμε το παιχνιδι με τα Τρικαλα;


Το κοντινοτερο καφε με Νοβα... 69.gif Φιλε εχω nova και την κρατησα και για το λογο οτι εχω και κατι φιλαρακια που πληρωνανε ''σπασμενες'' συνδρομες και μου λενε οτι με την καινουρια πλατφορμα ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ δεν σπαει τιποτα....
pinkfloyd
βρηκα smiley.gif
mecheng
QUOTE (pinkfloyd @ Oct 28 2013, 16:20 ) *
βρηκα smiley.gif


δε μας το λες και εμας ? tongue.gif
Ginobili
Έχει βρει κανεις link...γιατί στα κλασσικά sites ακόμα δεν βρίσκω τίποτα
manj13
1η περιοδος 12-29!!! αμυνα μπετον, 4/4 τριποντα, Καρι το βιολι του, Γκιστ ΚΑΛΟΣ....
Paris87
Αν βρηκατε λινκ και εδω, αν και οπως ειπε ο φιλος η νοβα δεν σπαει ευκολα σε Α1 τλχστον φετος rolleyes.gif
pinkfloyd
QUOTE (mecheng @ Oct 28 2013, 17:06 ) *
δε μας το λες και εμας ? tongue.gif

δυστυχως ανθρακας...
Ginobili
Καλά...άνευ ενδιαφέροντος πολλά με λίγα...τι να κάτσω να δω???...πάω να βάλω Hannibal να τελειώσω την season καλύτερα.. tongue.gif
manj13
2η περιοδος 21 - 29!!! Ματαλων στη ζωνη του λυκοφωτος στο 3ποντο tongue.gif !!!

QUOTE(Ginobili @ Oct 28 2013, 17:28 ) *
Καλά...άνευ ενδιαφέροντος πολλά με λίγα...τι να κάτσω να δω???...πάω να βάλω Hannibal να τελειώσω την season καλύτερα.. tongue.gif


21-34....Μαλλον εχεις δικιο θα το παρατησω κι εγω που το βλεπω 69.gif Μoναδικο tip η συνυπαρξη Παππα-Βλαντο με τον δευτερο να ξεψαρωνει σιγα σιγα...
manj13
Παππας στα χναρια ενος σκορερ ΚΑΙ σε μεγαλη ομαδα αλλα αναμενονται και ''σφραγιδες'' σε ματς ''αποδειξεων'' ...Και Γιανκοβιτς στην ΠΡΩΤΗ αγωνστικη επιβεβαιωση αυτων για τα οποια αποκτηθηκε....χερι αλφαδι....
t0ny3
AZ1980
Ρε παιδιά αυτό το ΕΚΤΡΩΜΑ η "Δημόσια Τηλεόραση" δεν έχει πουθενά live streaming? ohmy.gif


bball.gif
HackerBaby
Ο μεγαλος Χατζηγεωργιου αναφερθηκε στον Παππα χαρακτηριζοντας τον bassimateur με γαλλικο accent.
Dancing Madly Backwards
Νέο "γκρανκινιολικό..." αυτή η ατάκα, θα τη λέει με την παραμικρή ευκαιρία.
manj13
Απο κοντα που ειδα το ματς θα πω τα παρακατω:


α)Ο Λασμε βρισκει σιγα σιγα τα ελατηρια του...
β)Ο Αποστολιδης ΔΕΝ ειναι Ξανθοπουλος....Θα χρησιμεψει πολυ...
γ)Οι ομαδες που εχουμε παιξει μεχρι τωρα-πλην Αστερα- ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΩΣ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΝΙΟ gdi.gif να
σουταρουμε 3ποντα....
δ)Το παιχνιδι δεν χρηζει κριτικης...
δ)Ο Κινεζος τουλαχιστον ΣΗΜΕΡΑ ηταν ΑΜΥΝΤΙΚΑ 2 φορες καλυτερος του Μαυρο...Και θελω να ρωτησω σε οσους ειδαν απο τηλεοραση το ματς...Στις φασεις που ''εχασε'' την μπαλα εφταιγε ή ηταν κακη πασα?(Γιατι ηταν μακρια απο μενα...)
ε)Παππας νομιζω ''λυμενος'' πια ,Γιανκοβιτς ψαρωμενος καπως ακομη ΠΛΗΝ σουτ....
bbplayer
QUOTE (manj13 @ Nov 5 2013, 20:58 ) *
γ)Οι ομαδες που εχουμε παιξει μεχρι τωρα-πλην Αστερα- ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΩΣ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΝΙΟ gdi.gif να
σουταρουμε 3ποντα....


αφού μας τα δίνουν τα 3ποντα , να τα πάρουμε . Μη μας πουν και ακατάδεχτους tongue.gif
mecheng
QUOTE (manj13 @ Nov 5 2013, 20:58 ) *
β)Ο Αποστολιδης ΔΕΝ ειναι Ξανθοπουλος....Θα χρησιμεψει πολυ...


Νομίζω οτι ο αποστολίδης είναι χειρότερος του Ξανθόπουλου..μου φάνηκε οτι υστερεί πολύ σε ball handing
manj13
QUOTE(mecheng @ Nov 5 2013, 22:24 ) *
Νομίζω οτι ο αποστολίδης είναι χειρότερος του Ξανθόπουλου..μου φάνηκε οτι υστερεί πολύ σε ball handing


Σε οσο τον ειδα δια ζωσης καλος ηταν...Ακομα και στη φαση που εκανε ενα ντραιβ με λιγο εως πολυ τρελλα κι εχασε την μπαλα, αυτα που του πιασαν μεχρι που τη χανει, ο Ξανθοπουλος... ουτε σε ονειρο...ΑΛΛΑ.... rolleyes.gif ΙΔΩΜΕΝ....
D-Wade
QUOTE(mecheng @ Nov 5 2013, 22:24 ) *
Νομίζω οτι ο αποστολίδης είναι χειρότερος του Ξανθόπουλου..μου φάνηκε οτι υστερεί πολύ σε ball handing

Εννοείται οτι ο Ξανθόπουλος είναι καλύτερος από τον Αποστολίδη.Για μπάσκετ μιλάω.Στο τάβλι πάλι δεν ξέρω.Ο Αποστολίδης τόσα χρόνια παίζει δευτερότριτο point guαrd σε Λαρισοτρικαλοηλυσιακούς.Ο Ξανθόπουλος πάλι έχει φτάσει να παίζει και πρώτο point guard στην τρίτη καλύτερη ομάδα της Ελλάδας.Έχει παίξει ακόμα και στην εθνική ανδρών
Είναι ξεκάθαρο ότι ο Ξανθόπουλος δεν κάνει για το επίπεδο του ΠΑΟ(για την 12αδα)Τι να κάνουμε. . . Δεν φταίει αυτός που είναι κακός για το υψηλό επίπεδο.Η Διοικηση και ο προπονητής του ΠΑΟ έχουν την ευθύνη που τον διάλεξαν για τριτοτέταρτο guard
yorgos
Τον Ξανθόπουλο τον κρατούσε ο Ζοτς επειδή η προσήλωσή του στις προπονήσεις (την ποιότητα των οποίων ο Ζοτς παίρνει ΠΟΛΥ σοβαρά) ήταν πραγματικά εντυπωσιακή και είναι κάτι που ο Ομπράντοβιτς εκτιμά πολύ, όχι επειδή πίστευε ότι κάνει έστω και για 2' σε επίπεδο ματς ΠΑΟ.
bbplayer
15/27 σημερα με την Ν. Κηφισια. Νταξ rolleyes.gif
thanath
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ko.2498609.html

Εχουν πλάκα οι Ισραηλινοί!
spysta
το ΤΙ γουστα θα βγαλουμε αν ερθει στον ΠΑΟ ο Πινι ... ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ !!!! smiley.gif

νταξει ΠΡΟΦΑΝΩΣ ειναι αστειο.
bbplayer
QUOTE (spysta @ Nov 12 2013, 13:46 ) *
το ΤΙ γουστα θα βγαλουμε αν ερθει στον ΠΑΟ ο Πινι ... ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ !!!! smiley.gif

νταξει ΠΡΟΦΑΝΩΣ ειναι αστειο.



μπορεί και να είναι. τα άλλα δύο ονόματα δεν είναι πάντως.

και σε κάθε περίπτωση από άνθρωπο που βγαίνει και προτρέπει να βγάλουν τη φανέλα σε μια στραβή, παίρνει τον Σόφο για να "μπει" στον οχτρο και παίρνει και …κάποιον Κινέζο (!!!!) για να τον έχει να κάθεται, όλα τα περιμένεις.

Γράφω μονο για τα αγωνιστικά και όχι για τα παραπέρα ….

Αντικειμενικά μιλώντας πάντως, όσο η ομάδα συνεχίζει να παίζει έτσι , όσο περνάει ο χρόνος και δεν αλλάζει κάτι, λογικό είναι να στερεύει η άμμος στην κλεψύδρα του Πεδουλάκη
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.