Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος '07-'08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Igor
To καλυτερο σεναριο θα ηταν να ερθει ο Γιαννακης αλλα σαν Παναθηναικος και Ελληνας προτιμω να ερθει ο Ιβκοβιτς γιατι θελω τον Γιαννακη στην Εθνικη..
spysta
QUOTE(apkat @ Apr 30 2007, 05:37 PM) *
Εμενα οχι απλα μια χαρα..Ειναι κατα τη γνωμη μου το καλυτερο δυνατο σεναριο αν φυγει ο Πινι..

Μακαρι αλλα ξερουμε τι γινεται με το συμβολαιο του;;Δεσμευεται με τη Δυναμο;;

Apkat το συμβολαιο του τελειωνει το καλοκαιρι!!
Φωτσης Λαζος ερχονται και πιο ευκολα μα τον Ντουντα coach.....αλλα δεν με τρελαινει η προοπτικη να τον δω στο παγκο μας!!Νομιζω οτι ισως πια να μην εχει τοσο ορεξει για δουλεια,να εχει κουραστει.Βεβαια ποτε δεν ξερεις μπορει να ερθει να παρει την Ευρωλιγκα ξανα και να τον προσκηναμε ολοι...
sihainas
Μετά από τέτοια πορεία που έχει κάνει με την Dinamo δεν νομίζω ότι μπορείς να πεις ότι δεν έχει όρεξη για δουλειά... tongue.gif
reignman
pantos ton xerome ton duda wink.gif makari kai alloi stin ilikia tou na epidiknian tetoia oreksi kai agapi gia to a8lima
dizzy_fingers

basketforum.gr/final4
Igor
Πολυ καλο !! smile.gif
sihainas
ο φίλτατος admin κάνει spam... εγώ λέω να του δώσουμε ένα εβδομαδιαίο ban να μην μπορεί να σχολιάσει και το final 4 tongue.gif
apkat
Λοιπον εγω οσο το σκεφτομαι μια παο τις αλλαγες που θα ηθελα του χρονου ειναι να παρουμε εναν καλο σεντερ(πχ Παπαδοπουλος) και να φυγει ο Σοφοκλης.Παλι ειδα οτι δεν θα παιξει με τον ΠΑΟΚ..Δεν μπορει μια ομαδα να ασχολειται διαρκως με Τον Σοφο..Και απο οτι φαινεται του ειναι εξαιρετικα δυσκολο να σοβαρευτει οποτε ας παει σε μια ομαδα που δεν θα εχει τοσες απαιτησεις απο αυτον..
spysta
Εγω θα προτιμουσα να επερνε εναν καλο ψηλο οπως ο Λαζος και να κραταγαμε και τον Σοφολκη..ετσι και κακη χρονια να εκανε ο Σοφο δεν θα μας επηρεαζε τοσο πολυ ενω σε περιπτωση καλης με μια σταθερη πορεια του καλου ψηλου θα πεταγαμε....
apkat
Αυτο δε μπορεις να το κανεις..Να εχεις δηλαδη στο 5 Μπουρουση Ζιζιτς Σοφο και Λαζο πχ..Και αν ο Σοφο βγει σε καλη κατασταση ποιος δε θα παιζει;;Να παιζουν ολοι δε γινεται..3 σεντερ ειναι υπεραρκετοι με την προυποθεση οτι υπαρχει ενα καλο 4αρι και σε περιπτωση που ειναι υγιεις..Οχι σαν φετος πχ..Ο Σοφο μαλλον δεν εχει αρκετη διαθεση να παιξει σε τοσο υψηλο επιπεδο για μεγαλο χρονικο διαστημα οποτε οπως ειπα και πριν καλυτερα να παει καπου ποι οι απιτησεις να μην ειναι τοσο μεγαλες..
dizzy_fingers
Εγώ λέω να επιμείνετε στον Μπουρούση...αν η πορεία συνεχίζει να είναι τόσο ανοδική όσο ήταν φέτος, ετοιμαστείτε για τρελά πράγματα στην ευρώπη από τον καρδιτσιώτη σέντερ.
spysta
QUOTE(apkat @ May 11 2007, 08:49 PM) *
Αυτο δε μπορεις να το κανεις..Να εχεις δηλαδη στο 5 Μπουρουση Ζιζιτς Σοφο και Λαζο πχ..Και αν ο Σοφο βγει σε καλη κατασταση ποιος δε θα παιζει;;Να παιζουν ολοι δε γινεται..3 σεντερ ειναι υπεραρκετοι με την προυποθεση οτι υπαρχει ενα καλο 4αρι και σε περιπτωση που ειναι υγιεις..Οχι σαν φετος πχ..Ο Σοφο μαλλον δεν εχει αρκετη διαθεση να παιξει σε τοσο υψηλο επιπεδο για μεγαλο χρονικο διαστημα οποτε οπως ειπα και πριν καλυτερα να παει καπου ποι οι απιτησεις να μην ειναι τοσο μεγαλες..

Παρολλο το υψος του τον Μπουρουση τον λογιζω 4αρι...διοτι δεν μπορει να παιξει με πλατη η μαλλον δεν ειναι τοσο καλος σε σχεση με το καλο περιφεριακο του σουτ..οπως και το Ζιζιτς που αν και παιζει καλα με πλατη ειναι σχετικα κοντος για καθαρο 5αρι..παντως δεν διαφωνω πληρως μ'αυτο που λες αλλα δεν θα εμπιστευομουν μονο του το Σοφο για του χρονου..δεν ξερεις τι να παριμενεις απ'αυτο το παιδι..καλυτερα να εχεις και ενα καλο 5αρι και αν ειναι να παιξει καλα ο Σοφο του χρονου και δεν ξερουμε ποιον να βαλουμε.... θα ειναι ενας ωραιος πονοκεφαλος... biggrin.gif
jokey
Πλέι Μέικερ: Ζήσης, Σάντσεθ/Μπούσταιν/Πόποβιτς (όποιος να ναι), Αρσλάν
Δυάρια: Ματσιγιάουσκας, Ουίνστον
Τριάρια: Βασιλό, Σειμπούτις/Περπέρογλου (τον 1ο τον έχουμε ήδη, ο 2ος είναι και έλληνας και καλύτερος)
Τεσσάρια: Φώτσης, Μάσει
Σέντερ: Σόφο, Ζίζιτς, Μπουρούσης

Χαρίσης, Παπαμακάριος και Μπάρλος στο πάγκο με πολιτικά, ο τελευταίος ίσως και εκτός ομάδας.
Gravedigger
QUOTE(jokey @ May 11 2007, 09:59 PM) *
Πλέι Μέικερ: Ζήσης, Σάντσεθ/Μπούσταιν/Πόποβιτς (όποιος να ναι), Αρσλάν
Δυάρια: Ματσιγιάουσκας, Ουίνστον
Τριάρια: Βασιλό, Σειμπούτις/Περπέρογλου (τον 1ο τον έχουμε ήδη, ο 2ος είναι και έλληνας και καλύτερος)
Τεσσάρια: Φώτσης, Μάσει
Σέντερ: Σόφο, Ζίζιτς, Μπουρούσης

Χαρίσης, Παπαμακάριος και Μπάρλος στο πάγκο με πολιτικά, ο τελευταίος ίσως και εκτός ομάδας.

Σοβαρολογείς τώρα για αυτό το ρόστερ???Μάλλον για πλάκα το έγραψες...Δν γίνονται αυτά τα πράγματα...
jokey
QUOTE(Gravedigger @ May 11 2007, 10:05 PM) *
Σοβαρολογείς τώρα για αυτό το ρόστερ???Μάλλον για πλάκα το έγραψες...Δν γίνονται αυτά τα πράγματα...


Κι όμως, η πιο δύσκολη περίπτωσή είναι αυτή του Ζήση, που όλος ο κόσμος τον έχει σίγουρο για έναν εκ τω αιωνίων. Φώτσης, Μάσει, Αρσλάν είναι ελέυθεροι, ο Σειμπούτις δικός μας ενώ πόσα ακριβώς χρήματα θα αξιώσει ο Πανιώνιος για τον Ουίνστον? Πάνω από 600.000? Όσο για τον αναπληρωματικό πόιντ, θα πάρουμε τον πιο φθηνό, ίσως δε να είναι και κάποιος από αυτούς ελέυθερος.
Gravedigger
QUOTE(jokey @ May 11 2007, 10:20 PM) *
Κι όμως, η πιο δύσκολη περίπτωσή είναι αυτή του Ζήση, που όλος ο κόσμος τον έχει σίγουρο για έναν εκ τω αιωνίων. Φώτσης, Μάσει, Αρσλάν είναι ελέυθεροι, ο Σειμπούτις δικός μας ενώ πόσα ακριβώς χρήματα θα αξιώσει ο Πανιώνιος για τον Ουίνστον? Πάνω από 600.000? Όσο για τον αναπληρωματικό πόιντ, θα πάρουμε τον πιο φθηνό, ίσως δε να είναι και κάποιος από αυτούς ελέυθερος.

Εντάξει όπως τα λες ακούγεται λογικό αλλά δν νομίζω να αλλάξει τόσο η ομάδα...Είναι 5 παίχτες,ο Μassey δν νομίζω ότι είναι ελεύθερος + το ότι μερικοί από αυτούς έχουν ζήτηση οπότε αυξάνεται το κασέ τους...
saou
Μάσει και Ουίνστον κατά τη γνώμη μου δεν είναι για Ολυμπιακό. Εκτός και αν αφήσουμε τον πρώτο στον Άρη κάνα χρόνο ακόμα να τον κάνουν σκοπιανό και αυτόν και μετά να τον πάρουμε ως κοινοτικό tongue.gif .

Η θέση τρία είναι ουσιαστικά γυμνή σύμφωνα με το παραπάνω ρόστερ.

Το μόνο που μου αρέσει και συμφωνώ είναι ο Σάντσεθ για άσος σε συνδυασμό ειδικά με το Ζήση, αν και εφόσον δεν είναι δυνατό να έρθει κάποιος καλύτερος όπως ο Γιασικεβίτσιους που αποτελεί ευσεβή πόθο πολλών. Νομίζω μάλιστα ότι μένει ελεύθερος ο Αργεντίνος το καλοκαίρι.
sihainas
Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί οι περισσότεροι από εσάς έχετε ξεγράψει τον Στακ... επειδή είχε μία κακή χρονιά (για την οποία δεν ευθύνεται μόνο αυτός) με ένα σοβαρό τραυματισμό σημαίνει ότι δεν μπορεί να προσφέρει; Νομίζω ότι έχει αποδείξει την αξία του και προφανώς πρέπει να του δωθεί μια ακόμα ευκαιρία...Άλλωστε γιατί να χρυσοπληρώσεις τον Μάσευ όταν έχεις τον Στάκ που είναι σαφώς πιο ολοκληρωμένος παίχτης κατά τη γνώμη μου...
kostasss28
εδω ο προεδρος εχει σχεδια για να φερει παιχταραδες στην ομαδα,κ οπως ο ιδιος δηλωσε στο φως η ψυχολογια θα ανεβει στα υψη σε 1,5 μηνα οταν θα γινουν οι μεταγραφες κ εσεις ριχνετε τον πηχη μιλωντας για μασει κ ουινστον κτλ.αυτο δειχνει σε τι μιζερια εχει πεσει ο λαος του θρυλου που ενω βρεθηκε ενας προεδρος που ανεβαζει στο ταβανι τον πηχη εμεις τον ριχνουμε μονοι μας μιλωντας για παιχτακια της σειρας που σε καμια περιπτωση δεν κανουν για ομαδα που θελει να σηκωσει την ευρωλιγκα.
καλο θα ειναι να παρουμε φωτση,ζηση κ παπαλουκα αν αποφασισει να φυγει απο τσκα.απο κει κ περα να αλαχτει ο πεν,ο ακερ που μαλλον θα γυρισει nba αντε κ ο στακ το πολυ αν ο νεος κοουτσ κρινει οτι χρειαζετε ενα καθαροαιμο κ ευελικτο τεσσαρι να καλυπτουν τη θεση μαζι με φωτση
thrylos7
Όχι και παικτάκια της σειράς Μάσεϊ και Ουίνστον...

Κι εγώ έχω καταλάβει πάντως ότι πράγματι η ψυχολογία θα είναι στα ύψη με τις μεταγραφές που θα γίνουν... rolleyes.gif
kostasss28
της σειρας ειναι φιλε γιατι κανενας απο τους δυο δεν εχει παιξει σε μεγαλη ομαδα που κανει πρωταθλητισμο.αυτοι οι παιχτες δεν ξερεις αν μπορουν να σταθουν σε μια ομαδα με μεγαλη πιεση οπως ο ολυμπιακος.παραδειγματα υπαρχουν πολλα.πιο προσφατο ο σκουνι πεν που εβγαλε ματια σε επιπεδο ευρωλιγκας στη φαση των 16 κιολας με την τσιμπονα κ στον ολυμπιακο μας εβγαλε τα ματια με την τραγικη αποδοση του
thrylos7
Εφόσον δεν ξέρεις, όπως λες, τι θα σου βγουν γιατί τους χαρακτηρίζεις έτσι; wink.gif
Εξάλλου, λίγοι παίκτες ξεκίνησαν μεγάλοι, πρωταγωνιστές σε ομάδες που κυριαρχούσαν..

Κατά την άποψή μου και οι δύο είναι πολύ καλοί παίκτες κι έχουν θέση στις περισσότερες ευρωπαϊκές ομάδες.

Όσον αφορά τις μεγάλες ομάδες που κάνουν πρωταθλητισμό, να σου θυμήσω ότι δεν έχουμε κερδίσει καμία από τις δύο φέτος, ενώ ο Άρης είναι πάνω από εμάς στη βαθμολογία.
reignman
thryle i diafora mas me panionio kai ari einai oi stoxoi pou vazoume stin arxi tis ekastote season.
o olympiakos vazei os stoxo tin kataktisi twn 3on koupwn kai oi alloi vazoun os stoxo tin kali emfanisi kai isos tin 3i thesi gia tin euroleague.
Anaz
Γουινστον,Μασει θα μπορουσαν να παιζουν σε οποιαδηποτε (κορυφαια) ομαδα της Ευρωπης!
Για τον Ουινστον το θεμα δεν ειναι τι θελει ο Πανιωνιος,αλλα η επιθυμια του ιδιου να πάει ΝΒΑ.Νομιζω μενει ελευθερος κιολας..
spysta
QUOTE(Anaz @ May 12 2007, 03:58 AM) *
Γουινστον,Μασει θα μπορουσαν να παιζουν σε οποιαδηποτε (κορυφαια) ομαδα της Ευρωπης!
Για τον Ουινστον το θεμα δεν ειναι τι θελει ο Πανιωνιος,αλλα η επιθυμια του ιδιου να πάει ΝΒΑ.Νομιζω μενει ελευθερος κιολας..

Διαφωνω ....ρε παιδια μια πολυ καλη χρονια εχουν κανει!!Καλοι παικτες..πολυ καλοι αλλα μηπως θα επρεπε να τους δουμε σε μια ομαδα πρωταθλητισμου για να σιγουρευτουμε αν θα μπορουσαν να παιξουν σε οποιαδηποτε ομαδα..???Νομιζω οτι ειναι λιγο νωρις ακομα
Anaz
Kαποια πραγματα φαινονται..Ο Πεν για παραδειγμα φαινοταν οτι ειναι παιχτης σταρ μικρομεσαιας ομαδας,ασχετα αν ελπιζαμε να κανουμε λαθος. Ο Σπανουλης,ο Ζησης,ο Διαμαντιδης απ'την αλλη φαινονταν οτι μπορουν να ανταπεξελθουν αμεσα σε μια πολυ καλυτερη ευρωπαικη ομάδα. Ε αυτη ειναι και η αποψη μου γι'αυτους τους δυο!Ειδικα για τον Μασει! Φυσικα μπορεις να διαφωνεις σε αυτο,αλλα δεν δεχομαι οτι για να παρεις εναν παιχτη πρεπει ντε και καλα να τον δεις πρωτα σε αλλη μεγαλυτερη ομαδα!Ολοι οι παιχτες απο καπου ξεκινανε.. Και βεβαιως ο Αρης κατάρχην και ο Πανιωνιος μετα, εννοειται οτι ειναι ομαδες πρωταθλητισμου!Τι ειναι τιποτα ομαδες της γειτονιας? Και στη τελική δηλαδη η αλλη ομαδα που θα "ρισκαρει" και θα τον παρει,κοροιδο ειναι μετα να τον αφησει? Σαν να λέγαμε οταν ηταν ο Διαμαντιδης στον Ηρακλη,"καλος ρε παιδια αλλα πρεπει να τον δουμε πρωτα σε ομαδα πρωταθλητισμου!" Ε,αντε παρ'τον τωρα που τον ειδες σε "ομαδα πρωταθλητισμου",απ'τον Παο! Καταλαβαινεις τι θελω να πω.. Φυσικα δεν απαιτω να συμφωνεις οτι οι δυο προαναφερθεντες ειναι παιχτες τετοιου επιπεδου,απλα δεν δεχομαι αυτο το κλισε..
spysta
QUOTE(Anaz @ May 12 2007, 04:55 AM) *
Kαποια πραγματα φαινονται..Ο Πεν για παραδειγμα φαινοταν οτι ειναι παιχτης σταρ μικρομεσαιας ομαδας,ασχετα αν ελπιζαμε να κανουμε λαθος. Ο Σπανουλης,ο Ζησης,ο Διαμαντιδης απ'την αλλη φαινονταν οτι μπορουν να ανταπεξελθουν αμεσα σε μια πολυ καλυτερη ευρωπαικη ομάδα. Ε αυτη ειναι και η αποψη μου γι'αυτους τους δυο!Ειδικα για τον Μασει! Φυσικα μπορεις να διαφωνεις σε αυτο,αλλα δεν δεχομαι οτι για να παρεις εναν παιχτη πρεπει ντε και καλα να τον δεις πρωτα σε αλλη μεγαλυτερη ομαδα!Ολοι οι παιχτες απο καπου ξεκινανε.. Και βεβαιως ο Αρης κατάρχην και ο Πανιωνιος μετα, εννοειται οτι ειναι ομαδες πρωταθλητισμου!Τι ειναι τιποτα ομαδες της γειτονιας? Και στη τελική δηλαδη η αλλη ομαδα που θα "ρισκαρει" και θα τον παρει,κοροιδο ειναι μετα να τον αφησει? Σαν να λέγαμε οταν ηταν ο Διαμαντιδης στον Ηρακλη,"καλος ρε παιδια αλλα πρεπει να τον δουμε πρωτα σε ομαδα πρωταθλητισμου!" Ε,αντε παρ'τον τωρα που τον ειδες σε "ομαδα πρωταθλητισμου",απ'τον Παο! Καταλαβαινεις τι θελω να πω.. Φυσικα δεν απαιτω να συμφωνεις οτι οι δυο προαναφερθεντες ειναι παιχτες τετοιου επιπεδου,απλα δεν δεχομαι αυτο το κλισε..

Κταλαβαινω απολυτα... Σιγουρα ολοι οι παικτες πρεπει να στηριχθουν απο καποια μεγαλη ομαδα καποια στιγμη για να δειξουν τι αξιζουν σε υψηλο επιπεδο κανοντας το μεγαλο αλμα στην καριερα τους.. Συγκεκριμενα για αυτους τους 2 παικτες προσωπικα δεν νομιζω οτι εχουν τοσο μεγαλες προοπτικες...(ο Μασει μπορει)..μακαρι να με διαψευσουν για το καλο του ελληνικου πρωταθληματος..(και μια μερα να τους δω στο θρυλο και να κανω κωλοτουμπες,, φανταζεσαι...?)Τσπ,η εξελιξη των παικτων ειναι πολυ περιεργη πολλες φορες...ειδωμεν το προσεχες μελλον
soz
Ρε παιδιά σόρυ κιόλας,αλλά τα τελευταία 10 χρόνια τι σας κάνει να πιστεύετε οτι ο ολυμπιακός είναι μεγάλη ομάδα??Αν είναι δυνατόν να ακούγεται οτι στόχος είναι οι 3 τίτλοι κλπ κλπ στην αρχή της σαιζόν!!!
Φέτος που έχει κάνει το μεγαλύτερο άνοιγμα της 10ετίας,απο θέμα δυναμικότητας είναι 4η ομάδα στην ελλάδα αν δεν το έχουν συνειδητοποιήσει μερικοί.

Δηλαδή ο μάσει χαλάει αρκετούς αποτι βλέπω εδω ε???Τον bigsofo τον έκανε να ρίχνει ζεμπεκιές στο αλεξάνδρειο πάντως.
Απίστευα πράγματα,οτι θα ακούσω οτι ο Μάσει είναι παίκτης της σειράς,και μάλιστα απο φιλάθλους του ολυμπιακού τι να πω,μάλλον μερικοί ζουν σε άλλο γαλαξία..

Απλά ελπίζω και εύχομαι να τον πάρει ο ομπράντοβιτςι και σε 3 χρόνια να είναι ο καλύτερος forward στην ευρώπη,να δω τι θα λένε μερικοί τότε!!!!

Τα ίδια φαντάζομαι θα έλεγαν και οι ίδιοι για τον αρσλάν,ο οποίος είναι ανώτερος απο ΟΛΑ τα playmaker του ολυμπιακού,μετά τον καλό ρίβερς.
weirdo1977
ε, κάτω τα χερια από του παίκτες μου να μην "μαμιθουμε" έτσι ? angry_red.gif angry_red.gif ολόκληρος κόσμος τους δικούς μου παίκτες βάλετε στο μάτι; 33.gif , έτσι k αλλιώς χαλια είναι... δεν κάνουν για μια τοοοσοο μεγάλη ομάδα σαν την δικη σας που έχει τους μισους τίτλους από αυτούς που έχω εγω tongue.gif
Bonzo
Πραγματικά βρε παιδιά έλεος...Στο φόρουμ του Παο σχεδόν όλοι θέλουν τον Μάσσευ ακι εδ΄σας φαίνεται μικρός παίχτης???? Δλδ αν έρθει ο Μάσσευ ο Ούινστον και ένας καλός πλέυ(συν ένα σοβαρο προπονητή) δε θα ανέβει η ψυχολογία???Μην πετάτε και στα σύννεφα. Οι ομάδες χτίζονται σιγά σιγά.
Η νοοτροπια μερικών εδώ μέσα μου θυμίζει νοοτροπία ολυμπιακού στο ποδόσφαιρο. ¨εκανε μια δήλωση ο προεδρος και σημαίνει ότι θα σας φέρει τον Wade για να σας ανεβάζει την ψυχολογία? Οι μεταγραφές πουαναφέρθηκαν είανι πολυ καλές και υλοποιήσιμες.
Eξάλλου αυτό κάνουν οι πρόεδροι... Δηλώσεις.Εδώ κάθε χρόνο ο Θανασης λεει ότι θα παίουν τα τσιμέντα του ΟΑΚΑ και δεν το πιστεύουμε τελείως(που το χει κάνει και 1-2 φορές). Γενικά μην είστε και αχάριστοι
jokey
Δηλαδή το ρόστερ που έγραψα δεν θα κάνει αίσθηση με τις μεταγραφές? Νομίζω μερικοί έχουν βάλει πολύ ψηλά τον πήχη. Το ότι ο Μάσει δεν κάνει για τον οσφπ, όταν μάλιστα προορίζεται για 5ος στη σειρά ψηλός, δεν ισχύει με τίποτα. Τώρα, όσον αφορά τον Ουίνστον, ας πούμε ότι δεν είναι τόσο καλός και πάμε για άλλη λύση. Το μπάι άουτ του Μπελλινέλι είναι 1 εκ. και θα πάρεις ένα εξελίξιμο παιχταρά και πολλές εντυπώσεις. Μόνο που η ομάδα θα είναι χειρότερη, γιατί θα έχει 2 δυάρια που θα κάνουν ακριβώς τα ίδδια πράγματα. Θέλω να πω, στο ρόστερ που έγραψα, το βασικό ατού της ομάδας είναι η ευελιξία και η ποικιλομορφία στα σχήματα, ακόμα και αν χάνεις σε ποιότητα σε 1-2 θέσεις (βραχυπρόσθεσμα και μόνο όμως). Θες αμυντικούς, θα βάλεις αυτούς. Θες επιθετικούς, θα βάλεις αυτούς. Θες σετ παιχνίδι, θες ραν ν γκαν, θες κοντό σχήμα, θες ψηλό, θα βάλεις αυτούς.

Γι αυτό δεν έχω και τον Στακ στην ομάδα, που ρώτησε ένας φίλος. Ο Στακ, γενικά, είναι πιο ολοκληρωμένος και καλύτερος παίχτης από τον Μάσει. Όμως το τεσσάρι σου πρέπει να ποστάρει, και όταν δε το κάνει ο βασικός (Φώτσης), πρέπει σίγουρα να το κάνει ο αναπληρωματικός. Ο Στακ κάνει 40 άλλα πράγματα μέσα στο γύπεδο αλλά αυτό δε το κάνει, ενώ ο Μάσει το κάνει και μάλιστα πολύ καλά. Βέβαι ο πολύ καλός Στακ (του 2005-2006), μπορεί να είναι εξίσου χρήσιμος, αλλά χάνεις σε ευελιξία σχημάτων, ηλικία, ίσως και ενέργεια, και είναι και μεγαλύτερο το ρίσκο.

Τέλος μην κοιτάτε μόνο μέχρι τη Μαδρίτη. Η εξέλιξη και η δυναμική που μπορεί να αποχτήσει αυτή η ομάδα, με το ταλέντο και τη μπασκετική εφηία που μαζεύονται σε συνδυασμό με την καθοδήγηση ενός καλού προπονητή που θα δουλεύει με μικρούς είναι τεράστια.
thrylos7
QUOTE
thryle i diafora mas me panionio kai ari einai oi stoxoi pou vazoume stin arxi tis ekastote season.
o olympiakos vazei os stoxo tin kataktisi twn 3on koupwn kai oi alloi vazoun os stoxo tin kali emfanisi kai isos tin 3i thesi gia tin euroleague.


Και η κυβέρνηση θέτει ως στόχο την εξάλειψη της διαφθοράς... tongue.gif Τα αποτελέσματα μετράνε περισσότερο...
Καταλαβαίνω ασφαλώς τι θέλεις να πεις, απλά θέλω να δείξω ότι Μάσεϊ και Ουίνστον μόνο σε μικρές ομάδες δεν παίζουν. Σίγουρα έχουν μεγάλο μερίδιο ευθύνης για την πολύ καλή πορεία των ομάδων τους.

QUOTE
Ρε παιδιά σόρυ κιόλας,αλλά τα τελευταία 10 χρόνια τι σας κάνει να πιστεύετε οτι ο ολυμπιακός είναι μεγάλη ομάδα??Αν είναι δυνατόν να ακούγεται οτι στόχος είναι οι 3 τίτλοι κλπ κλπ στην αρχή της σαιζόν!!!


Αυτός ήταν ο στόχος φέτος, κάπως έτσι ήταν και πέρυσι (πλην Ευρωλίγκας), αυτός ήταν και τα επόμενα του 1997 χρόνια, μέχρι το 2002 δηλαδή.

3η ομάδα είμαστε στην Α1... Στην Ευρώπη 2η.. tongue.gif

QUOTE
Τα ίδια φαντάζομαι θα έλεγαν και οι ίδιοι για τον αρσλάν,ο οποίος είναι ανώτερος απο ΟΛΑ τα playmaker του ολυμπιακού,μετά τον καλό ρίβερς.

Και τον Παπαλουκά; tongue.gif

Απόψεις είναι, δε χρειάζετε να ταράζεστε αν δεν αρέσει σε κάποιον ένας παίκτης...

QUOTE
Τώρα, όσον αφορά τον Ουίνστον, ας πούμε ότι δεν είναι τόσο καλός και πάμε για άλλη λύση. Το μπάι άουτ του Μπελλινέλι είναι 1 εκ. και θα πάρεις ένα εξελίξιμο παιχταρά και πολλές εντυπώσεις.

Τζάμπα λεφτά μάλλον... οπότε "κρατάμε" Ουίνστον.. biggrin.gif
Igor
Τι εννοεις τζαμπα λεφτα ???
Ο Μπελινελλι ειναι φοβερος παιχτης...
thrylos7
Εννοώ ότι δίνεις 1 εκ. ευρώ παραπάνω (ή όσο είναι) για το buy-out.
apkat
QUOTE
Ρε παιδιά σόρυ κιόλας,αλλά τα τελευταία 10 χρόνια τι σας κάνει να πιστεύετε οτι ο ολυμπιακός είναι μεγάλη ομάδα??Αν είναι δυνατόν να ακούγεται οτι στόχος είναι οι 3 τίτλοι κλπ κλπ στην αρχή της σαιζόν!!!


Μια ομαδα που εχει σκοπο να φτασει το μπατζετ στα 12-13 εκ ειναι παραλογο να κυνηγαει και τους 3 τιτλους;;Ηδη απο φετος θα μπορουσε να το κανει και αυτοι ηταν οι στοχοι αν δεν ειχε γινει η τραγικη επιλογη προπονητη και ασσου και καποιες ατυχιες.

QUOTE
Φέτος που έχει κάνει το μεγαλύτερο άνοιγμα της 10ετίας,απο θέμα δυναμικότητας είναι 4η ομάδα στην ελλάδα αν δεν το έχουν συνειδητοποιήσει μερικοί.


Το τεταρτη πως προκυπτει αληθεια;;Απο το γεγονος οτι κερδισε 2 φορες ο Πανιωνιος και ο Αρης;;Ωραια λογικη δε λεω.Ξαναλεμε ομως οτι φετος ο Ολυμπιακος εκανε κακες επιλογες στην επιλογη του προπονητη που αν και γιγαντιαιο ονομα δε του βγηκε και στην πιο νευραλγικη θεση του γηπεδου..

QUOTE
Τα ίδια φαντάζομαι θα έλεγαν και οι ίδιοι για τον αρσλάν,ο οποίος είναι ανώτερος απο ΟΛΑ τα playmaker του ολυμπιακού,μετά τον καλό ρίβερς.


Απο τον Παπαλουκα οντως πολυ ανωτερος ο Αρσλαν..Γιατι τετοια υπερβολη δε μπορω να καταλαβω..

QUOTE
Δηλαδή ο μάσει χαλάει αρκετούς αποτι βλέπω εδω ε???Τον bigsofo τον έκανε να ρίχνει ζεμπεκιές στο αλεξάνδρειο πάντως.


Εχεις δικιο αν και αυτο δεν δειχνει απο μονο του οτι Μασει ειναι καλος παικτης.Οποιος του στυλ του και να μαρκαροταν απο τον Σοφο παρτυ θα εκανε.Ο Σοφο ειναι παρα πολυ βαρυς για να κλεισει τετοιους παικτες και αυτο ειναι κατι που λεγαμε απο τοτε..

QUOTE
Απλά ελπίζω και εύχομαι να τον πάρει ο ομπράντοβιτςι και σε 3 χρόνια να είναι ο καλύτερος forward στην ευρώπη,να δω τι θα λένε μερικοί τότε!!!!


Να ευχεσαι να τον παρει ο Ομπραντοβιτς για να βοηθησει την ομαδα σου.. smiley.gif

Συμφωνω οτι και ο Ουινστον και ο Μασει ειναι παικτες που μπορουν οχι απλα να παιξουν στον Ολυμπιακο αλλα να κανουν και μεγαλα πραγματα με την ομαδα..Ομως δε μπορω να καταλαβω γιατι με το που καποιοι διαφωνουν πρεπει να υπαρχουν ποστ ειρωνικα και εμπρηστικα.. sad.gif
soz
Αν το ποστ μου ειναι ειρωνικο ή εμπρηστικό παρακαλώ να σβηστεί.
Αν όχι,παρακαλώ να μου ζητήσεις συγνώμη biggrin.gif

Απλά for the record,κατά την ΠΡΟΩΣΠΙΚΗ ΜΟΥ άποψη,ο τωρινός αρσλάν είναι καλύτερος απο τον ΤΟΤΕ παπαλουκά.Ο θοδωρής δούλεψε πολύ και βελτιώθηκε ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ τα τελευταία 2 χρόνια (το δήλωσε και ο ίδιος πόσο τον άλλαξε ο μεσίνα),αλλά ο θοδωρής του ολυμπιακού είχε προοπτικές αλλά ήθελε πολλή δουλειά ακομη.
Ο τούρκος κατ'εμε είναι έτοιμος και φτιαγμένος παίκτης για μεγάλη ομάδα.

Εμένα απλά μου έκανε εντύπωση το υφάκι μερικών για τον μάσει κυρίως,λες και είναι οπαδοί των σπερς και έχουν τον τιμ ντάνκαν 5άρι και ο μάσει τους πέφτει λίγος.Σαν τους φιλους μου που περιμέμένουν βερόν στο ποδόσφαιρο,και οποιοδηποτε χειροτερο όνομα τους χαλάει (αν με πιάνεις!!).Αυτό λέγεται έλλειψη αυτογνωσίας!!!
Δεν μπορεί σε μια ομάδα με 1 κύπελλο σε 10 χρόνια να της ξινίζουν παίκτες που θα είχαν θέση σε οποιαδήποτε μεγάλη ευρωπαική ομάδα αυτήν τη στιγμή!!

Αυτά (χωρίς δόση ειρωνίας,ειλικρινά το λέω).
sihainas
Σήμερα είπαν ότι ο Στακ πάει για Ελληνικό διαβατήριο... άρα...απελευθερώνει μία θέση κοινωτικού ε; οπότε μια χαρά θα ήταν αν τους είχαμε και τους δύο στην ομάδα του χρόνου (αν πάρει κοινοτικό διαβατήριο ο Μασευ φυσικά) biggrin.gif
Anaz
QUOTE
Σήμερα είπαν ότι ο Στακ πάει για Ελληνικό διαβατήριο
ohmy.gif w00t.gif

Ο Μασει μαλλον θα μεινει στον Αρη!Αν φυγει πιστευω οτι θα τον κυνηγησει κι ο Ζοτς.
QUOTE
Δεν μπορεί σε μια ομάδα με 1 κύπελλο σε 10 χρόνια να της ξινίζουν παίκτες που θα είχαν θέση σε οποιαδήποτε μεγάλη ευρωπαική ομάδα αυτήν τη στιγμή!!
Παναθηναικός εισαι ε? 19.gif Τεσπα,το τι τιτλους εχει κατακτήσει η ομαδα δεν εχει καμμια σημασια στην συζητηση αυτη τη στιγμη!Το θεμα ειναι οι στοχοι της οι οποιοι δεν ειναι αλλοι απ'το τρεμπλ..
apkat
QUOTE
Αν το ποστ μου ειναι ειρωνικο ή εμπρηστικό παρακαλώ να σβηστεί.
Αν όχι,παρακαλώ να μου ζητήσεις συγνώμη biggrin.gif


Εγω δεν εχω κανενα απολυτως δικαιωμα να σβηνω η οχι ποστ αν αναφεροσουν σε μενα..Εχω ομως δικαωμα να σου πω οτι θεωρουσα το προηγουμενο ποστ σου και ειρωνικο και εμπρηστικο χωρις παρεξηγηση παντα.. wink.gif ..Το να λες οτι ο Ολυμπιακος ειναι η τεταρτη ομαδα στην Ελλαδα ειναι εμπρηστικο..Το να λες οτι ο Σοφο εριχνε ζεμπεκιες ειναι ειρωνικο..Οποτε δε νομιζω οτι εχω κανενα λογο να ζητησω συγνωμη.. biggrin.gif .Κατα τη γνωμη μου λοιπον και ο τοτε Τεο ηταν μια κλαση πανω απο τον σημερινο Αρσλαν ο οποιος καλος παικτης αλλα μην υπερβαλουμε κιολας.

Τωρα για τον Μασει σου ξαναλεω οτι και γω πιστευω οτι για τον Ολυμπιακο μετα τον Φωτση πρεπει να ειναι η πρωτη επιλογη του για το 4.Ομως ο καθενας εχει την δικια του αποψη και κριση και δεν σημαινει ανγκαστικα οτι εχουν "υφακι" wink.gif wink.gif
saou
Εγώ πάντως έχοντας δει λίγα ματς του Πανιωνίου δεν έχω καταλάβει γιατί ο Ουίνστον θα έπρεπε να απασχολεί τον Ολυμπιακό, είναι παίκτης ομάδας σύμφωνοι, είναι πιο ευρωπαικής νοοτροπίας μέσα στο γήπεδο από το αμερικανάκι τον Άκερ αλλά δε νομίζω ότι είναι πάστα παίκτη μεγάλης ομάδας.

Το ίδιο έχω να πω και για το Μάσει, ο οποίος η σταθερά που καταθέτει κάθε φορά στο γήπεδο είναι το πάθος του και κάποια ριμπάουντ, από κει και πέρα και ψιλοάτσαλος είναι, σταθερή απειλή από μακριά δε συνιστά. Να τον πάρουμε στη λογική ότι μας πήρε 2 παιχνίδια μόνος του? Δε νομίζω.

Τώρα αν γεμίσει το ρόστερ με άλλους παικταράδες-έλληνες και κοινοτικούς- και ψάχνεις απλώς 2 βοηθητικούς αμερικάνους να βοηθήσουν τότε πασο. Γιατί γενικότερα με τους ξένους και ειδικότερα με τους Αμερικάνους δε νομίζω ότι ισχύει αυτό που είπατε νωρίτερα ότι δηλ πρέπει να παίξει στη μεγάλη ομάδα για να δείξει αν μπορεί να σταθεί σε μεγάλη ομάδα. Τον ξένο τον παίρνεις για να σου κάνει άμεσα μια δουλειά, δεν είναι ταλεντάκι από το Μίλωνα να τον πάρεις ως επένδυση και αν δε βγει δεν πειράζει. Αυτό ισχύει για έλληνες και μόνο.
thrylos7
QUOTE
Το ίδιο έχω να πω και για το Μάσει, ο οποίος η σταθερά που καταθέτει κάθε φορά στο γήπεδο είναι το πάθος του και κάποια ριμπάουντ, από κει και πέρα και ψιλοάτσαλος είναι, σταθερή απειλή από μακριά δε συνιστά. Να τον πάρουμε στη λογική ότι μας πήρε 2 παιχνίδια μόνος του? Δε νομίζω.


Δε νομίζω ότι έχει κάποιος αυτή τη λογική... Προσωπικά, τον έχω δει σε 20 παιχνίδια περίπου φέτος και μπορώ να πω, πως είχε σταθερά πολύ καλή απόδοση.

Όσο για τον Ουίνστον, λίγοι περιφερειακοί στην Ευρώπη είναι το ίδιο καλοί, τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά.

Έχεις δίκιο πάντως, εξαρτάται κι από τους υπόλοιπους παίκτες, το τί ξένους χρειαζόμαστε.
Anaz
Mια επισημανση: Ουινστον,Μασει ειναι μόλις 22 χρονων!
jokey
QUOTE(Anaz @ May 12 2007, 05:23 PM) *
Mια επισημανση: Ουινστον,Μασει ειναι μόλις 22 χρονων!


Μπράβο

Γενικά, Ζήσης 24, Αρσλάν 23, Βασιλό 22, Σειμπούτις 22, περπέρογλου 22, Σόφο 22, Μπορούσης 24, ενώ κανένας δεν είναι πάνω από 26-27 στην ομάδα.
Gravedigger
Παιδιά καλός παίχτης ο Arslan αλλά μήπως του έχουμε δώσει μεγαλύτερη αξία από ότι πρέπει???Τον βλέπουμε να παίζει καλά στον Πανιώνιο που είναι μια χαρά ομάδα.Αλλά σκεφτείται ότι ο Πανιώνιος δν είχε άλλο PG εκτός του Καυκή που τα έφτησε.Κ αν ήταν τόσο καλός παίχτης γιατί τον άφησαν να φύγει Efes k Tau???
Pierce
γιατι ο μαλκοβιτς ειναι ανωμαλος! tongue.gif
η ολη οργανωση,εντος παρκε, της ταου στο φιναλ4 ηταν χυμα στο κυμα και ο τουρκος σιγουρα θα βοηθουσε εστω και ελαχιστο τους ισπανους
apkat
Ρε παιδια ο Αρσλαν παραειναι καλος παικτης για να ειναι τριτος πλει μεικερ εστω και της Ταου..Αποκτηθηκε λογω τραυματισμου του Πλανινιτς.Οταν επεστρεψε ηταν προφανες οτι δε θα χωρουσε στον ασσο με Πριτζιονι Πλανινιτς..

Κι εγω παντως πιστευω οτι υπερβαλουμε λιγο με τον Αρσλαν στην Ελλαδα.Παικταρας ο ανθρωπος δε λεω αλλα οχι οσο παρουσιαζεται.Παντως του χρονου για δευτερος ασσος δε θα με χαλαγε..
nikefalin
QUOTE(sihainas @ May 12 2007, 07:40 PM) *
Σήμερα είπαν ότι ο Στακ πάει για Ελληνικό διαβατήριο... άρα...απελευθερώνει μία θέση κοινωτικού ε; οπότε μια χαρά θα ήταν αν τους είχαμε και τους δύο στην ομάδα του χρόνου (αν πάρει κοινοτικό διαβατήριο ο Μασευ φυσικά) biggrin.gif

Πλάκα κάνετε...., θα αποκυρήξει το Σκοπιανό διαβατήριο ??? Τον βλέπω μέχρι και υποψήφιο με τον καρατζαφέρη μετά laugh.gif laugh.gif
μήπως είναι φήμη αλά Μάρκου Περή ? ( δηλαδή δημιουργήμα της φαντασίας του Ελληνιάδη)
sihainas
Είπαν ότι επειδή συμπληρώνει 5 χρόνια στην Ελλάδα μπορεί να αποκτήσει Ελληνικό διαβατήριο... στην Ετ1 το ειπαν κατά τη μετάδωση του αγώνα.
nikefalin
QUOTE(sihainas @ May 12 2007, 10:16 PM) *
Είπαν ότι επειδή συμπληρώνει 5 χρόνια στην Ελλάδα μπορεί να αποκτήσει Ελληνικό διαβατήριο... στην Ετ1 το ειπαν κατά τη μετάδωση του αγώνα.

α..καλά τότε είναι σίγουρα ράδιο αρβύλα 68.gif
apkat
Αυτο παντως παιδια θα πρεπει να ισχυει..Στα 5 χρονια αθλητης που μενει σε μια χωρα νομιζω εχει τη δυνατοτητα να παρει υπηκοοτητα αυτης της χωρας..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.