Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Aρης 09/05 19:00 πρώτο ματς ημιτελικών 2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
Timemaster
Συμφωνώ με τον scales84 ο Αγαδάκος δεν έκανε τίποτα ενώ περίμενα ποιο πολλά και από τον Ράητ.
Πάντα καλός ο Νέλσον, έδωσε μάχες ο Μπάρλος, ενώ ο Κλάρκ ήταν φοβερός στο πρώτο μέρος, στο δεύτερο όμως φάνηκε η κούραση και το ότι χρειαζόμαστε έναν playmaker για να τον ελευθερώσει στη θέση 2





παιδιά επειδή είδα το ματς μέσο διαδικτύου μπορεί κάποιος να μου πει γιατί ήταν αντιαθλητικό φάουλ;
υπήρχαν φαντάζομαι λάθη διαιτητικά όμως με την εικόνα που έχω δε μπορώ να εκφέρω άποψη!!!

κατά τα άλλα ήταν υπέροχο παιχνίδι με θέαμα και τρομερό ρυθμό.

ραντεβού στο μέλαθρον την Τετάρτη.

sarounas
QUOTE(scales84 @ May 9 2009, 20:06 ) *
ηταν το μοναδικο λαθος του ματζον σε μια μερα που πιστευω οτι κλειδωσε και κερδισε τον ομπραντοβιτς κι ας χασαμε..αφου ο ομπραντοβιτς εβαλε 10ο παικτη τον σαρας κι εμεις πρωτη αλαγη τον γκαβελ...

δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα βάθους στον Άρη
Ηλιάδης και Τσαλδάρης είναι δύο υπερπολύτιμοι παίκτες για αυτόν, δυστυχώς όμως είναι χάλια και οι δύο το τελευταίο διάστημα παρόλ αυτά ακόμα και έτσι, ήρθαν πολλοί πόντοι από τον Ράιτ
υπό κανονικές συνθήκες θα μπορούσαν και αυτοί να δώσουν πολλές επιθετικές βοήθειες στην περιφέρεια στο 4ο δεκάλεπτο
scales84
ο κλαρκ το παρακανε απο ενα σημειο και μετα...τον μαρκαρε κι ο διαμαντιδης..οι ανυπαρκτοι ηταν ηλιαδης-τσαλδαρης..αν και παιξανε λιγο..ο ραιτ κρατησε την ομαδα στο 3ο δεκαλεπτο..

κοιτα η διατησια δεν ηταν σφαγιαστικη..αλλα...οταν παιζει ο πρωταθλητης ευρωπης με μια απλα καλη ομαδα μεσα στο οακα με 15000 κοσμο και το ματς κρινεται στον ποντο το 60-40 ειναι τραγικο..και δεν υπαρχει και λογος..και να κερδιζαμε σημερα το λογικο ειναι να παθαιναμε οτι η σιενα μετα..δεν μπορουμε να κανουμε 3 νικες επι του παο..καλο στο πρωταθλημα θα ταν ενα διπλο σημερα κι οχι κακο..

το αντιαθλητικο ειναι κομβικο γιατι τρωμε και τριποντο..μην ξεχνιομαστε..και ειναι ατοπο..αν ειναι σωστο γινεται και στον ελσον στ 13 δευτερα που βαζει καλαθι και φαουλ και θα γινοταν μπομπα το ματς..δεν ειναι μονο αυτο ομως..ο παο μολις δυσκολευτηκε βαρεσε λιγο παραπανω με την ανοχη τους...η διπλη ταπα στον φωτση που σφυριξε φαουλ ο τριτος απο τπο κεντρο...πολλα 3 δευτερα μπατιστ-πεκοβτις..ακομα και εκει εμ τον σαρας..3 παρατηρησεις για το που μαρκαρει στη γραμμη..ποτε τον τιμωρουμε τελικα?
Timemaster
QUOTE(sarounas @ May 9 2009, 20:13 ) *
δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα βάθους στον Άρη
Ηλιάδης και Τσαλδάρης είναι δύο υπερπολύτιμοι παίκτες για αυτόν, δυστυχώς όμως είναι χάλια και οι δύο το τελευταίο διάστημα παρόλ αυτά ακόμα και έτσι, ήρθαν πολλοί πόντοι από τον Ράιτ
υπό κανονικές συνθήκες θα μπορούσαν και αυτοί να δώσουν πολλές επιθετικές βοήθειες στην περιφέρεια στο 4ο δεκάλεπτο



εγώ νομίζω ότι υπάρχει στις θέσεις 1 και 5
ο Αγαδάκος δε μπορεί να καλύψει το κενό του Μπετς ενώ ο Μπετς δεν είναι και ο καλύτερος center που υπάρχει.
Σκορδίλης και πάλι Σκορδίλης.

Ακόμα έχουμε ουσιαστικά 5 δυάρια και μισό playmaker (κλαρκ,ραητ,τσαλδάρης,γκαβελ.ηλιάδης και ο μισός αργυρόπουλος)
gallistis
QUOTE(scales84 @ May 9 2009, 19:57 ) *
και τωρα καταλαβα γιατι δεν επρεπε να κερδισουμε παροτι ουτως η αλλως δεν θα γινοταν να αποκλειστουμε.πως να βγαλουν το κυπελλο για απονομη μετα απο κηδεια...


σωστος.παντως ωραιο το ματσακι.δεν μπορουσαμε να αντιμετωπισουμε τον πεκοβιτς μετα που φορτωθηκε με φαουλ ο μπετς.ο αγαδακος ειναι πολυ λιγος.και ο κλαρκ δε μπορουσε να βαζει μεχρι τελους τα τριποντα.και αυτος ο φιλιπουσης ολα υπερ του παναθηναικου τα εβλεπε.ειπαμε εχει και τα δικαιωματα του αρη ο αντ1.οχι μονο του παο.
sarounas
QUOTE(Timemaster @ May 9 2009, 20:22 ) *
εγώ νομίζω ότι υπάρχει στις θέσεις 1 και 5
ο Αγαδάκος δε μπορεί να καλύψει το κενό του Μπετς ενώ ο Μπετς δεν είναι και ο καλύτερος center που υπάρχει.
Σκορδίλης και πάλι Σκορδίλης.

Ακόμα έχουμε ουσιαστικά 5 δυάρια και μισό playmaker (κλαρκ,ραητ,τσαλδάρης,γκαβελ.ηλιάδης και ο μισός αργυρόπουλος)

αν έχεις στο μυαλό σου το τέλειο, σίγουρα υπάρχει πρόβλημα
όμως για τα δεδομένα του Άρη στην παρούσα φάση με το συγκεκριμένο μπάντζετ το ρόστερ είναι αρκετά "γεμάτο"
ο Άρης το μόνο που χρειάζεται είναι καλύτερες επιθετικές συνεργασίες μεταξύ των παικτών του, η λειτουργία της άμυνας με εξαίρεση το σημερινό ματς που δεν γινόταν μπλοκ άουτ στον Πέκοβιτς είναι συνήθως πάρα πολύ καλή, από τις καλύτερες στην Ευρώπη θα έλεγα (όσο υπερβολικό και αν ακούγεται)
j-kidd13
Λειπει απο τον Αρη ενας καλος πλει μεικερ,οπως ειναι πχ ο Μαιλς του Πανιωνιου...Ο Κλαρκ μπορει να ειναι υψομετρικα ασος,αλλα η συμπεριφορα του μου θυμιζει περισσοτερο 2αρι...Ο Μπετς καλος αλλα λιγος για μεγαλα πραγματα.
scales84
απο αυτον τον αρη γνωμη μου ειναι οτι βασικα λειπει ενας δευτερος ασσος,ακομα και πισω απο τον κλαρκ αφου γκαβελ αργυροπουλος απλα γελαμε,και ο ΜΑΣΣΕΥ...δλδ στον αρη που δαμε σημερα αν βαλετε τον τζερεμυ και τον Αποστολιδη η ακομα και τον κουμπουρα θα μασταν ενα κλικ πιο πανω..γιατι σημερα ηταν κακοι ηλιαδης-τσαλδαρης..δεν ειναι ομως λιγοι να φορανε τη φανελα
Timemaster
QUOTE(sarounas @ May 9 2009, 20:29 ) *
αν έχεις στο μυαλό σου το τέλειο, σίγουρα υπάρχει πρόβλημα
όμως για τα δεδομένα του Άρη στην παρούσα φάση με το συγκεκριμένο μπάντζετ το ρόστερ είναι αρκετά "γεμάτο"
ο Άρης το μόνο που χρειάζεται είναι καλύτερες επιθετικές συνεργασίες μεταξύ των παικτών του, η λειτουργία της άμυνας με εξαίρεση το σημερινό ματς που δεν γινόταν μπλοκ άουτ στον Πέκοβιτς είναι συνήθως πάρα πολύ καλή, από τις καλύτερες στην Ευρώπη θα έλεγα (όσο υπερβολικό και αν ακούγεται)



φίλε μου πάντα το μυαλό μου πάει στο τέλειο γιατί άμα το είχαμε αυτό το παιχνίδι μπορεί να το κερδίζαμε κι όλας!
για το μπάτζετ το ρόστερ είναι όντος πολύ καλό σαν παίχτες και η άμυνα σουπερ.

Πάντως επιθετικά εκτός από τον Ράητ που ως συνήθως προσπαθούσε να τα κάνει όλα μόνος του.
Ήταν παιχνίδι όπου η μπάλα γύρισε καλά.
Είχαμε ωραίες κινήσεις από Νέσλον να δέχεται ασίστ κάτω από το καλάθι από Μπετς (δε το έχω ξαναδεί φέτος)
ενώ τα τρίποντα του Μπάρλου ήταν μέσα από σύστημα και τα 4 αν θυμάμαι καλά.
Γενικά το παιχνίδι κρίθηκε στην υπεροχή του Παο κάτω από το καλάθι και στα πολλά φάουλ που κάναμε πολλά από τα οποία ανούσια (δε σχολιάζω διαιτησία)
gallistis
QUOTE(Timemaster @ May 9 2009, 20:36 ) *
φίλε μου πάντα το μυαλό μου πάει στο τέλειο γιατί άμα το είχαμε αυτό το παιχνίδι μπορεί να το κερδίζαμε κι όλας!
για το μπάτζετ το ρόστερ είναι όντος πολύ καλό σαν παίχτες και η άμυνα σουπερ.

Πάντως επιθετικά εκτός από τον Ράητ που ως συνήθως προσπαθούσε να τα κάνει όλα μόνος του.
Ήταν παιχνίδι όπου η μπάλα γύρισε καλά.
Είχαμε ωραίες κινήσεις από Νέσλον να δέχεται ασίστ κάτω από το καλάθι από Μπετς (δε το έχω ξαναδεί φέτος)
ενώ τα τρίποντα του Μπάρλου ήταν μέσα από σύστημα και τα 4 αν θυμάμαι καλά.
Γενικά το παιχνίδι κρίθηκε στην υπεροχή του Παο κάτω από το καλάθι και στα πολλά φάουλ που κάναμε πολλά από τα οποία ανούσια (δε σχολιάζω διαιτησία)


με αυτο το μπατζετ το ροστερ ειναι αρκετα καλο.απλα καποιοι παιχτες (γκαβελ,αγαδακος,αργυροπουλος)δε μπορουνε.θελουμε οπωσδηποτε ασσο(κανονικο που να καθοδηγει την ομαδα) και πενταρι(καλος ο μπετς αλλα για δευτερος).μακαρι να γυρισει ο μασσευ.ο ραιτ με εντυπωσιασε σημερα αν και στην αρχη με τα δυο αστοχα με εκνευρισε.οι νελσον και μπαρλος πολυ καλοι.απλα εμεις σχιστηκαμε σημερα και χασαμε και ο βαζελος χωρις να ειναι πολυ καλος κερδισε.και αυτη ειναι η διαφορα...δυστυχως
sarounas
QUOTE(Timemaster @ May 9 2009, 20:36 ) *
Είχαμε ωραίες κινήσεις από Νέσλον να δέχεται ασίστ κάτω από το καλάθι από Μπετς (δε το έχω ξαναδεί φέτος)
ενώ τα τρίποντα του Μπάρλου ήταν μέσα από σύστημα και τα 4 αν θυμάμαι καλά.
Γενικά το παιχνίδι κρίθηκε στην υπεροχή του Παο κάτω από το καλάθι και στα πολλά φάουλ που κάναμε πολλά από τα οποία ανούσια (δε σχολιάζω διαιτησία)

ο Νέλσον είναι πολύ καλός παίκτης και ο Μπετς ξέρει μπάσκετ (δεν είναι αυτό που λέμε ψηλός και άχαρος) η ομάδα πάλεψε σήμερα διότι ήταν καλή και στην επίθεση

απλά πρέπει να συνεργάζονται περισσότερο μεταξύ τους
γι' αυτό επιμένω ότι ο Άρης έχει περιθώρια βελτίωσης κυρίως μέσα από την επίθεσή του και τις συνεργασίες, από την άμύνα δεν μπορεί να πάρει πολλά περισσότερα

για την διαιτησία καλά κάνεις (είναι χαμένος κόπος, δεν βγάζει πουθενά και χάνεται το νόημα αν αναλωνόμαστε σε συζητήσεις γύρω από αυτήν)
Timemaster
QUOTE(gallistis @ May 9 2009, 20:46 ) *
με αυτο το μπατζετ το ροστερ ειναι αρκετα καλο.απλα καποιοι παιχτες (γκαβελ,αγαδακος,αργυροπουλος)δε μπορουνε.θελουμε οπωσδηποτε ασσο(κανονικο που να καθοδηγει την ομαδα) και πενταρι(καλος ο μπετς αλλα για δευτερος).μακαρι να γυρισει ο μασσευ.ο ραιτ με εντυπωσιασε σημερα αν και στην αρχη με τα δυο αστοχα με εκνευρισε.οι νελσον και μπαρλος πολυ καλοι.απλα εμεις σχιστηκαμε σημερα και χασαμε και ο βαζελος χωρις να ειναι πολυ καλος κερδισε.και αυτη ειναι η διαφορα...δυστυχως



εμένα ο ράητ δε μου άρεσε καθόλου και αιτιολογώ:
έβαλε 14 πόντους αλλά 4/9 δίποντα 1/3 τρίποντα με πολλές προσπάθειες που δε χρειαζόταν να πάρει μιας και υπήρχαν παίχτες αμαρκάριστοι και πήγαινε εναντίον δύο και τριών αντιπάλων.
Έκανε μερικά καθοριστικά λάθη όπως τα πολλά αχρείαστα φάουλ (όπως στο κάρφωμα στον Τσαρταρή) που αν δε κάνω λάθος όλα ήταν βολές.
Έκανε ένα λάθος σε κρίσιμο σημείο όπου έτρεξε στον αιφνιδιασμό μόνος εναντίων 4 του Πάο και φυσικά έχασε την μπάλα.
Ενώ σε μερικές φάσεις όπου η μπάλα γυρνούσε καλά στην επίθεση αυτός την κρατούσε πολύ και έκλεινε η άμυνα του Παο.
Τέλος στην άμυνα ζώνης ήταν ο αδύναμος κρίκος στην περιφέρεια μιας και τα περισσότερα τρίποντα πήγαν από εκεί ενώ αυτός ήταν στο δίλημμα να κλείσει ή όχι προς το καλάθι για βοήθεια.

Τουλάχιστον έτσι θυμάμαι το παιχνίδι...

Αν δεν έβλεπα κανένα παιχνίδι του Άρη φέτος εκτός από το σημερινό θα έλεγα πως με Μάσευ αντί για Αγαδάκο και με έναν καλό κλασικό άσσο αντί για ράητ θα είχαμε ομάδα που τον μέτριο Παναθηναικό θα τον κέρδιζε άνετα.

Ελπίζουμε του χρόνου...
και φυσικά να δούμε άλλα 4 τέτοια παιχνίδια φέτος μιας και το ευχαριστήθηκα παρά την ήττα.
gallistis
QUOTE(Timemaster @ May 9 2009, 20:59 ) *
εμένα ο ράητ δε μου άρεσε καθόλου και αιτιολογώ:
έβαλε 14 πόντους αλλά 4/9 δίποντα 1/3 τρίποντα με πολλές προσπάθειες που δε χρειαζόταν να πάρει μιας και υπήρχαν παίχτες αμαρκάριστοι και πήγαινε εναντίον δύο και τριών αντιπάλων.
Έκανε μερικά καθοριστικά λάθη όπως τα πολλά αχρείαστα φάουλ (όπως στο κάρφωμα στον Τσαρταρή) που αν δε κάνω λάθος όλα ήταν βολές.
Έκανε ένα λάθος σε κρίσιμο σημείο όπου έτρεξε στον αιφνιδιασμό μόνος εναντίων 4 του Πάο και φυσικά έχασε την μπάλα.
Ενώ σε μερικές φάσεις όπου η μπάλα γυρνούσε καλά στην επίθεση αυτός την κρατούσε πολύ και έκλεινε η άμυνα του Παο.
Τέλος στην άμυνα ζώνης ήταν ο αδύναμος κρίκος στην περιφέρεια μιας και τα περισσότερα τρίποντα πήγαν από εκεί ενώ αυτός ήταν στο δίλημμα να κλείσει ή όχι προς το καλάθι για βοήθεια.

]


τουλαχιστον οταν σιγησε ο κλαρκ,αυτος και ο νελσον ηταν οι μονοι που μας κρατουσαν κοντα στο σκορ.οσο για την αμυνα και καποιες λανθασμενες επιλογες στην επιθεση δε μπορεις να περιμενεις κατι διαφορετικο.τον ειχαμε δει και περυσι και ξερουμε τις αδυναμιες του.
scales84
οντως εκεινο το λαθος στον αιφνιδιασμο ηταν...φαγαμε και τριποντο...οσο για την αμυνα..ε ενταξει το ενα τριποντο του το βαλε ο νικολας κι ηταν κρεμασμενος πανω του..τι να κανει...

παντως αυτος και ο κικι φαγανε πολυ ξυλο σημερα και εμενε ατιμωρητο...τις περισσοτερες φορες...
Timemaster
QUOTE(sarounas @ May 9 2009, 20:53 ) *
για την διαιτησία καλά κάνεις (είναι χαμένος κόπος, δεν βγάζει πουθενά και χάνεται το νόημα αν αναλωνόμαστε σε συζητήσεις γύρω από αυτήν)


βασικά δε μιλάω καθώς όπως έγραψα παραπάνω το είδα στο ίντερνετι και η εικόνα δεν ήταν καθαρή:
βέβαια έχω πολλές απορίες και θα ήθελα μια αντικειμενική γνώμη :
α. το αντιαθλητικό φάουλ ήταν σωστό; γιατί δε δόθηκε μετά και στο καλάθι και φάουλ του νέλσον αντιαθλητικό;
β. το διπλό κόψιμο πάνω στο Φώτση και εν συνεχεία η τάπα του φώτση πάνω στον νέλσον που δόθηκαν και τα δύο φάουλ;
γ. ο γιασκεβίτσιους αν δε κάνω λάθος έφαγε 3 παρατηρήσεις γιατί στην επαναφορά μάρκαρε έξω από το γήπεδο.Στις πόσες δίνεται τεχνική ποινή ή φάουλ;
δ. μια φορά στην αρχή χρεώθηκε ο Πάο με3 δευτερόλεπτα ήταν;αν ναι γιατί στην συνέχεια δε ξαναχρεώθηκε παίχτης του για την ιδια παράβαση μιας και το έκανε ο Πέκοβιτς σε όλο το παιχνίδι;
ε. αν έπρεπε να μετρήσει το καλάθι του κλαρκ που δόθηκε φάουλ;
στ. αν έπρεπε ήταν εντός χρόνου το σουτ του Τσαλδάρη που πήρε 3 βολές και το καλάθι του Διαμαντίδη στην εκπνοή του δεκαλέπτου;
ζ. ο ράητ κερδίζει φάουλ από τον νίκολας και εκτελεί δύο βολές ήταν στην προσπάθεια για σουτ;

αυτά θυμάμαι τώρα.
Πραγματικά δεν ξέρω αν ήταν ή όχι σωστές αποφάσεις όλες αυτές μιας και όπως είπα η εικόνα δεν ήταν καλή και τον ήχο τον είχα κλείσει μετά από τα πρώτα 5 λεπτά παιχνιδιού...

διαφωτίστε με!!!
smiley.gif
thrylos7
Ανοίξτε ξεχωριστό τόπικ και σχολιάστε... Δηλαδή τι πρέπει να γίνει για να καταλάβουν μερικοί ότι σχόλια για τη διαιτησία απαγορεύονται, πλην του subforum των παρασκηνιακών;

Μείνετε στα αγωνιστικά. Στα λίγα που αναφέρθηκαν περί του ματς, θα συμφωνήσω κι εγώ...
Αφού χάθηκε η ευκαιρία (ειδικά του συγκεκριμένου) πρώτου παιχνιδιού, νομίζω πως εξαντλήθηκαν αυτόματα και οι όποιες ελπίδες του Άρη.

spysta
Ο τυπος που σχολιαζει για τον ΑΝΤ1 (αυτος ο ασπρομαλλης που ειναι Παναθηναικος και πρεπει να ειναι και στο σουπερ Σαββατο) πραγματικα δεν εχει ιδεα απο μπασκετ laugh.gif laugh.gif laugh.gif
giannis_
QUOTE(spysta @ May 9 2009, 22:58 ) *
Ο τυπος που σχολιαζει για τον ΑΝΤ1 (αυτος ο ασπρομαλλης που ειναι Παναθηναικος και πρεπει να ειναι και στο σουπερ Σαββατο) πραγματικα δεν εχει ιδεα απο μπασκετ laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Στον αντ1 γενικοτερα δεν πρεπει να υπαρχει κανεις π να ξερει μπασκετ smiley.gif


Αν και ψιλοανησυχησαμε σε καποια φαση ευτυχως για μας δεν εγινε η στραβη!Σε καποια φαση νομιζα οτι δεν θα σταματησει να βαζει τριποντα ο αρης...ειδικα τα τρια στο τελος του χρονου ακριβως 17.gif 17.gif
Γενικοτερα στο οακα δεν πρεπει να υπηχε κανεις που να ασχολιοταν με τον σημερινο αγωνα εκτος απο το τελευταιο 5λεπτο(ενταξει εκτος απο τον ζοτς).
Κατα τα αλλα πολυ ωραια ατμοσφαιρα σημερα,με πολλες ωραιες στιγμες κυριως με το βιντεο για τον ζοτς καθως και την αποκαλυψη του καινουργιου μπανερ!
Αν και εχω ενα παραπονο δεν ειδαμε αρκετα την κουπα rolleyes.gif και απο οτι μ ειπαν δεν εδειξαν και πολλα απο τη μινι φιεστα στο τελος του αγωνα,αρα ο αντ1 συνεχιζει τις ωραιες μεταδοσεις μπραβο 41.gif 41.gif ,τελικα καλυτερα στην ερτ...
menelaos
Εμεις μειναμε στη φιεστα και ο Αρης πηγε να κλεψει το ματς. Βεβαια πρεπει ναπω οτι οτι εκανε ο Αρης του επιανε και εμπαινε και μεσα. Οι διαιτητες αλλου για αλλου . Εγω ημουν στο γηπεδο αλλα οι φιλοι μου μου ειπαν για την μεταδοση οτι ηταν απο αισχρη ως εμμετικη.
Στον Αντ1 γιατι δεν κανουν καμιαμπασκετικη μεταγραφη σπορτκαστερ; Για τη φορμουλα πηραν για εμας τιποτα;
kolokotronis
Το χθεσινό ματς ήταν και το πιο επικίνδυνο για τον ΠΑΟ, λόγω βερολίνου, φιέστας κ.τ.λ.
Αφού την γλυτώσαμε πάλι καλά, αν και δεν νομίζω να κινδυνεύαμε και να χάναμε.
Ο Άρης έπαιξε πολύ καλά και ειδικά στην αρχή ήταν πολύ εύστοχος.
Ο ΠΑΟ φαινόταν άδειος ειδικά στην άμυνα.
Σιγά σιγά πάντως θα ανεβάσουμε πάλι στροφές και θα είμαστε έτοιμοι για τον ολυμπιακό.
Ο Πέκοβιτς είναι πολύ μεγάλο όπλο.
Πιστεύω στο αλεξάνδρειο θα κερδίσουμε πιο εύκολα.
Paris87
Ο Αρης οπως ειπατε δεν ειναι καμια ομαδουλα...Να τονισω πως οι σχολιαστες ηταν για αλλη μια φορα απαραδεκτοι και μη αντικειμενικοι (Πρασινοι)
Απορω πως οι φιλοι του Αρη βλεπουν ηρεμοι μπασκετ rolleyes.gif
Εαν ο Αρης ειχε Μασσευ και εναν ασσο, ναι, θα τον νικουσε τον Παο χθες...
Κακιστοι ο Αγα(θ)ακος, ο τσαλδαρης και ο Ηλιαδης...μετριος ο Ραητ, Νελσον και Κλαρκ σκωτωσαν και Μπετς σταθερα πολυ καλος...Αυτα μου εμειναν απο το ματς
Green Warrior
Και εγώ τον φοβόμουν τον χθεσινό αγώνα λόγω κούρασης και εξάντλησης αφενός αλλά και υπερενθουσιασμού αφετέρου. Άλλωστε πάντα αμέσως μετά από final4 δεν παίζουμε καλά και πριν 2 χρόνια με Μαρούσι που νικήσαμε δύσκολα για να μην αναφερθώ μετά τον άθλο της Μπολόνια το 2002. Επιπλέον ο Άρης ήταν διαβασμένος χτύπησε το παιχνίδι ειχε ευστοχία και στο τέλος πάλι καλά που νικήσαμε γιατί αυτό ήταν το ζητούμενο. Πάντως εφόσον ο Άρης δεν έκανε τη ζημιά χθες πολύ δύσκολα πιστεύω να την κάνει στοον επόμενο/επόμενους αγώνες στο ΟΑΚΑ.
lakersdynasty
QUOTE(Paris87 @ May 10 2009, 11:34 ) *
Ο Αρης οπως ειπατε δεν ειναι καμια ομαδουλα...Να τονισω πως οι σχολιαστες ηταν για αλλη μια φορα απαραδεκτοι και μη αντικειμενικοι (Πρασινοι)
Απορω πως οι φιλοι του Αρη βλεπουν ηρεμοι μπασκετ rolleyes.gif
Εαν ο Αρης ειχε Μασσευ και εναν ασσο, ναι, θα τον νικουσε τον Παο χθες...
Κακιστοι ο Αγα(θ)ακος, ο τσαλδαρης και ο Ηλιαδης...μετριος ο Ραητ, Νελσον και Κλαρκ σκωτωσαν και Μπετς σταθερα πολυ καλος...Αυτα μου εμειναν απο το ματς


1)Κοιτα ο Φιλιπουσης ειχε σχολιασει μονο το πρωτο παιχνιδι της σεζον και εφαγε βρισιδι απο οποιον Παναθηναϊκο ειχε παρακολουθησει εκεινο το παιχνιδι (αν θυμαμαι καλα με Μαρουσι)

2) Στον σχολιασμο μπορω να εχω και εγω τα ιδια παραπονα οταν με τις μεταδοσεις στα βορεια με προπονητες η εκφωνητες οι οποιοι ειναι απο Θεσαλλονικη η απο την ευρυτερη περιοχη και εκφραζουν τα αντιΑθηναϊκα τους αισθηματα με αρκετους τροπους.

3) Σε συνεχεια του 2) ποιος περιμενει απο τον Παταβουκα να μην κανει θετικα σχολια για τον Παναθηναϊκο?


banou7
Παιδιά μην τρελαθούμε τώρα και με τον Παταβούκα. Ο άνθρωπος είναι κύριος και κατά το δυνατόν αντικειμενικός. Αν και Παναθηναϊκός διόρθωνε πολλές μονόπατες ερμηνείες του παρεσυρμένου από την έδρα Φιλιππούση...
vastravoud
Γενικά ο Παταβούκας μου φαίνεται πολύ μετρημένος και μετριοπαθής
j-kidd13
QUOTE(vastravoud @ May 11 2009, 00:23 ) *
Γενικά ο Παταβούκας μου φαίνεται πολύ μετρημένος και μετριοπαθής

Συμφωνω...Αν και καποια σχολια συμπαθειας προς τον Παναθηναικο μπορεις να τα διακρινεις,παρ ολα αυτα προσεχει και δεν προκαλει...
valsam
Μηπως ξερει κανενας σας ποσα λεφτα δινουν τα καναλια στους καλεσμενους για να βοηθησουν στην αναμεταδοση του αγωνα????
Γιατι μου κανει εντυπωση οτι δεν διωρθονουν τα "λαθη"που κανουν οι σπικερ και λεω μηπως κανουν την παπια μην χασουν το μεροκαματο!
Ο Παταβουκας εχθες δεν γυρισε μια φορα να διορθωσει τον τραγικο σπικερ!!!!!!!!
Στο παιχνιδι του β' γυρου κανει ο Νελσον ενα αναποδο λει-απ και καρφωνετε κατω απ'τη στεφανι και ξαναπαιρνει το ριμπαουντ και τελειωνει ο χρονος αλλα οι Αριανοι διαμαρτυρωνται οτι επρεπε να ανανεωθει,ο ΑΝΤ1 δειχνει το ριπλει ισα με 5 φορες και φαινετε ολοκαθαρα (και τυφλος να εισαι το βλεπεις!!!!!)αλλα ο σπικερ εξακολουθει και μιλαει για κοψιμο του Φοτση και διπλα ο Δοξακης δεν βγαζει αχνα λες και φοβοταν να μιλησει μην χασει την δουλεια!!!!
Εβλεπα πριν απο λιγο το Παοκ-Παο στην μπαλα με κατι φιλους Παοκτσιδες και στην φαση της αποβολης του Γκαρσια ολοι αρχισαν να βριζουν και να κανουν σαν τρελοι λεγωντας οτι ο Γκαρσια δεν επρεπε να αποβληθει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τι επρεπε δηλαδη να βγαλει και μαχαιρι να τον σκοτωσει???????(και παλι οι Παοκτσιδες μπορει να ειχαν αμφιβολιες!!!!!)
Φτανει πια εχει καταντησει αηδια !!!!!!!!!!!!!!
apkat
QUOTE(valsam @ May 11 2009, 01:04 ) *
Μηπως ξερει κανενας σας ποσα λεφτα δινουν τα καναλια στους καλεσμενους για να βοηθησουν στην αναμεταδοση του αγωνα????
Γιατι μου κανει εντυπωση οτι δεν διωρθονουν τα "λαθη"που κανουν οι σπικερ και λεω μηπως κανουν την παπια μην χασουν το μεροκαματο!
Ο Παταβουκας εχθες δεν γυρισε μια φορα να διορθωσει τον τραγικο σπικερ!!!!!!!!
Στο παιχνιδι του β' γυρου κανει ο Νελσον ενα αναποδο λει-απ και καρφωνετε κατω απ'τη στεφανι και ξαναπαιρνει το ριμπαουντ και τελειωνει ο χρονος αλλα οι Αριανοι διαμαρτυρωνται οτι επρεπε να ανανεωθει,ο ΑΝΤ1 δειχνει το ριπλει ισα με 5 φορες και φαινετε ολοκαθαρα (και τυφλος να εισαι το βλεπεις!!!!!)αλλα ο σπικερ εξακολουθει και μιλαει για κοψιμο του Φοτση και διπλα ο Δοξακης δεν βγαζει αχνα λες και φοβοταν να μιλησει μην χασει την δουλεια!!!!
Εβλεπα πριν απο λιγο το Παοκ-Παο στην μπαλα με κατι φιλους Παοκτσιδες και στην φαση της αποβολης του Γκαρσια ολοι αρχισαν να βριζουν και να κανουν σαν τρελοι λεγωντας οτι ο Γκαρσια δεν επρεπε να αποβληθει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τι επρεπε δηλαδη να βγαλει και μαχαιρι να τον σκοτωσει???????(και παλι οι Παοκτσιδες μπορει να ειχαν αμφιβολιες!!!!!)
Φτανει πια εχει καταντησει αηδια !!!!!!!!!!!!!!


Συγνωμη αλλα αυτο για τον Γκαρσια τωρα τι σχεση εχει;;
valsam
QUOTE(apkat @ May 10 2009, 22:13 ) *
Συγνωμη αλλα αυτο για τον Γκαρσια τωρα τι σχεση εχει;;

Στο οτι πρεπει να βλεπουμε τα πραγματα οπως ειναι και οχι με πρασινα-κοκινα κιτρινα-ασπρομαυρα ματια!!!!!!!!!!!!
Kαι τουλαχιστον εμεις οι Αριανοι το εχουμε αποδειξει πολλες φορες μεσα στο Παλε με το χειροκροτημα στο τελος στον αντιπαλο παρολου που χασαμε(αλλα στα ισια)!!!!!
Αλλα δεν μπορει ο καθε δημοσιογραφος-σπικερ να με τρελαινει και να μου λεει οτι αυτο που βλεπω δεν το βλεπω καλα π.χ στο προχθεσινο ματς γιατι μονο κακο κανει στο αθλημα !!!!!!!!!
stefan
QUOTE(valsam @ May 11 2009, 02:14 ) *
Στο οτι πρεπει να βλεπουμε τα πραγματα οπως ειναι και οχι με πρασινα-κοκινα κιτρινα-ασπρομαυρα ματια!!!!!!!!!!!!
Kαι τουλαχιστον εμεις οι Αριανοι το εχουμε αποδειξει πολλες φορες μεσα στο Παλε με το χειροκροτημα στο τελος στον αντιπαλο παρολου που χασαμε(αλλα στα ισια)!!!!!
Αλλα δεν μπορει ο καθε δημοσιογραφος-σπικερ να με τρελαινει και να μου λεει οτι αυτο που βλεπω δεν το βλεπω καλα π.χ στο προχθεσινο ματς γιατι μονο κακο κανει στο αθλημα !!!!!!!!!


Ας σου διναν και εσενα μια αναγκαστικη γραμμη που πρεπει να ακολουθησεις
θα σε εβλεπα αν ελεγες οχι,χανοντας τοσο ευκολα αυτα τα λεφτα που παιρνουν αυτοι.
hagi
Από την μεριά μου θέλω να πω μπράβο στην ομάδα που έδειξε χαρακτήρα αλλά και πάλι στην αρχή το παιχνίδι μας δεν ήταν καλό..Υπερβολικά τρίποντα τα οποία μπήκαν μεν αλλά δεν κερδίζει έτσι αγώνα.Η διαιτησία δεν ήταν τραγική αλλά έπαιξε έδρα και δεν ήταν εύκολο να κερδίσεις.Ειδικά εκεί με τον Γιασικεβίτσιους έπρεπε να δωθεί τεχνική ποινή.
Γενικά πάντως ο Άρης έκανε ένα καλό ματς αν και Παναθηναϊκός δεν ήταν και στην καλύτερη κατάσταση.
Πιστεύω όμως ότι αν ανέβει με αυτή τη διάθεση ο Παναθηναικός αύριο δεν αποκλείεται να χάσει.Από την ομάδα μου λείπουν όντως κάποιοι παίχτες και σίγουρα Αγαδάκος και Γκαβέλ δεν μπορούν να κάνουν πολλά πράγματα.Βέβαια προσπαθούν αλλά δεν είναι αρκετό.Ο Νέλσον ήταν εξαιρετικός και νομίζω ότι θα πρέπει να μείνει στην ομάδα.
Με αν βέβαια και τέτοια δεν γίνεται τίποτα.Η ουσία είναι ότι και διπλό να γινόταν δεν μπορούμε να περάσουμε τον Παναθηναϊκό.Είναι σχεδόν απίθανο.Αυτό που έχει σημασία είναι να διεκδικήσουμε την τρίτη θέση όσο καλύτερα γίνεται και να δούμε τί θα γίνει με την επόμενη Ευρωλίγκα.
Paris87
Υπαρχουν πολλα σημεια που φενεται η "συμπαθεια" του σπικερ...εμενα προσωπικα με νευριαζει γιατι αυριο μεθαυριο τα ιδια θα κανουν σε κανενα ματς, εναντιον του Παναθηναικου...(λιγο πιο δυσκολο βεβαια αυτο, αλλα θα γινει πιο διακριτικα)
Κλειστε το volume να σωθειτε!
valsam
Καλα θα μας τρελανουν αυτοι οι σπικερ!!!!!!!!!!!!!
Σημερα ολα υπερ του Αρη τα λεει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
piratiko
QUOTE(valsam @ May 13 2009, 16:56 ) *
Καλα θα μας τρελανουν αυτοι οι σπικερ!!!!!!!!!!!!!
Σημερα ολα υπερ του Αρη τα λεει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Πραγματικα τι αισχος ειναι αυτο με τον ΑΝΤ1!

Ασχημο ματς με ρεσιταλ λαθων και αστοχιας. Ανυπαρκτοι Νικολας, Περπε και καλοι Σαρας, Πεκοβιτς. Παλι καλα που και ο Αρης ηταν χαλια αλλιως θα χαναμε σιγουρα.
Paris87
QUOTE(valsam @ May 13 2009, 17:56 ) *
Καλα θα μας τρελανουν αυτοι οι σπικερ!!!!!!!!!!!!!
Σημερα ολα υπερ του Αρη τα λεει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτο ακριβως ηθελα να γραψω...με προλαβες...
χαχαχα
Τι ηταν αυτο κ σημερα smiley.gif
valsam
Aηδια!!!!!!!!!
Παλι ο αθλητικος δικαστης καλεσε τον Αρη για τα χαρτακια και ενα μπουκαλι πλαστικο αδειο !!!!!!!!!!!!!!
Αντε ρε παρατηστε μας!!!!!!!!!!!!
Τι θελουν δηλ.?????????
Γιατι δεν ρωτουν τον Ομπραντοβιτς για το Παλε?????????
PAKMAN
To θέμα δεν ειναι το πλαστικό μπουκάλι αλλα τα χαρτάκια που σε 5 τουλάχιστον επιθέσεις του Παναθηναικού πέφταν στον αγωνιστικό χώρο και διακόπταν τον ρυθμο και το μάτς. Και τα χαρτάκια ίσως είναι πολύ πιο επικίνδυνα από τις κροτίδες μιάς και αν γλυστρίσει κάποιος αθλητης μπορεί να τραυματιστει πολύ ασχημα cool.gif
thrylos7
Όχι και από τις κροτίδες...
Πράγματι, πολύ ενοχλητικό να γίνεται κάθε τόσο (τουλάχιστον κάντε το πονηρά, στο τέλος της επίθεσης του Άρη, μήπως ανανεωθεί ο χρόνος laugh.gif ), αλλά όχι επικίνδυνο, γιατί αφενός ξεχωρίζουν, αφετέρου το ματς διακόπτεται αυτόματα. Το επικίνδυνο είναι το μπουκάλι, το οποίο προφανώς έχει περιεχόμενο, για να φτάσει στο παρκέ. Στο 2ο πλαστικό, ο Μπατίστ γλύστρησε από το αναψυκτικό/καφέ που είχε μέσα... Ευτυχώς και για τις δύο πλευρές, απλώς γλύστρησε. Τότε να δούμε τι θα έλεγε ο Ομπράντοβιτς για το Παλέ...
kolokotronis
Πάει και αυτό λοιπόν και πάμε για τελικούς.
Στα θετικά του παιχνιδιού η εμφάνιση Τσαρτσαρή.
Ο ΠΑΟ έπαιζε μία ταχύτητα κάτω στη σειρά με τον άρη.
Σίγουρα θα ανεβάσει στροφές με τον ολυμπιακό.
Ελπίζω να κατέβουμε πλήρης με τον Διαμαντίδη μέσα.
Αν περιορίσουμε τον Μπουρούση θα έχουμε μεγάλο πλεονέκτημα στους ψηλούς.
Καλή τύχη στην πανάθα.
lakersdynasty
QUOTE(kolokotronis @ May 16 2009, 19:54 ) *
Πάει και αυτό λοιπόν και πάμε για τελικούς.
Στα θετικά του παιχνιδιού η εμφάνιση Τσαρτσαρή.
Ο ΠΑΟ έπαιζε μία ταχύτητα κάτω στη σειρά με τον άρη.
Σίγουρα θα ανεβάσει στροφές με τον ολυμπιακό.
Ελπίζω να κατέβουμε πλήρης με τον Διαμαντίδη μέσα.
Αν περιορίσουμε τον Μπουρούση θα έχουμε μεγάλο πλεονέκτημα στους ψηλούς.
Καλή τύχη στην πανάθα.


Aυτα τα 2 συνδεονται αμεσα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.