Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Top16 - Oλυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(apkat @ Feb 27 2009, 02:52 ) *
Mε τον Γουντς πραγματικα πρεπει να διασκεδασε ολη η Ευρωπη παντως σημερα..4/12 σουτ με 5 ταπες(οι 3 μονο καταγραφηκαν για αγνωστο λογο) πανω του και 5 λαθη για Αμερικανο που περιμενεις να σου κανει την διαφορα ειναι κωμικοτραγικη εμφανιση(με το εξωπραγματικο ρανκινγκ 2) και αυτα περι διαιτησιας τα θεωρω γραφικα..Ενταξει το παληκαρι μπορει να ηταν συναισθηματικα φορτισμενο και να ηθελε και να αποδειξει και κατι και γιαυτο πηρε τοσες προσπαθειες αλλα δεν το ειχε με τιποτα..

Οσο για το καλο δεκαλεπτο της ομαδας σιγουρα δεν ηταν το 4ο που αλλωστε βαλαμε και τους λιγοτερους ποντους απο καθε αλλο και αθροιστικα χασαμε.Το 3ο ηταν που η διαφορα ανεβηκε απο το +1 στο +15 αλλα μαλλον αυτα ειναι ψιλα γραμματα αμα θες να προπαγανδισεις..

Μετρια εμφανιση σημερα οπως ηταν και λογικο μετα την ηττα του κυπελλου και αφου ακολουθει ντερμπι ομως μια νικη χρησιμη αφου πλεον με νικη επι της Αρμανι διεκδικουμε την πρωτη θεση στην Βιτορια(αν και τελικα η δευτερη ισως βολεψει περισσοτερο).Καλος ο Τεο και αν δεν το παρακανε λιγο με τα σουτ θα ειχαμε μια ακομα καλυτερη εμφανιση.Μπαινει στο κλιμα ο Πραγκο και φοβαμαι πολυ οτι θα μεινει εξω ο Λυν οταν γυρισει ο Τσιλι.Γιαυτο διαφωνουσα με την μεταγραφη Παργκο.Αχρηστευεις τον καλυτερο σου παικτη μεχρ5ι εκεινο το σημειο με αυτην την μεταγραφη.Ας ελπισουμε να βγει ντο ρισκο αν και εχω τις αμφιβολιες μου..Τελος ο Σοφο κοντρα σε ομαδα με μηδενικη ρακετα εχασε αλλη μια ευκαιρια να κανει ενα καλο παιχνιδι και να ξεμπουκωσει..Κριμα και θα χρειαστει παλι με τον παο αλλα με τετοιες εμφανισεις δυσκολο να χρησιμοποιηθει..

Παντως ασχετο αλλα κατι μου λεει πολυ πιθανο ο x factor του αγωνα με τον παο να ειναι ενας εκ των Γκριρ Παργκο(Και οι 2 δεν γινεται αφου αν παιξει ο ενας ο αλλος χανεται)..Ελπιαζω να ειναι ο Λυν για να σωσει και την θεση του.

Ενω με την μαγικη εμφανιση του Γκριρ θαμπωθηκε ολη η Ευρωπη.

Ευτυχως που ηρθε ο Παργκο για να μας απαλλαξει απο τον λιγο Λυν.
apkat
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 27 2009, 02:06 ) *
Ενω με την μαγικη εμφανιση του Γκριρ θαμπωθηκε ολη η Ευρωπη.

Ευτυχως που ηρθε ο Παργκο για να μας απαλλαξει απο τον λιγο Λυν.


Eλα βρε Λυκε αφου βλεπεις και εσυ οτι δεν ειπα αυτο..Ο Λυν ηταν τραγικος σημερα αλλα ειναι αντικειμενικο οτι του εκανε κακο η μεταγραφη Παργκο..Μακαρι να βγει καλυτερος ο Τζανιρο αν και εχω ακομα τις αμφιβολιες μου αφου ειναι εμφανες στο παιχνιδι του οτι δεν ξερει ακομα που παιζει και δεν εχει καταλαβει τις διαφορες Ευρωπης ΝΒΑ.Αντιθετα ο Γκριρ ειναι πλεον παρα πολυ κοντρολαρισμενος αλλα θελει ρυθμο και αυτο σημαινει οτι ο παργκο του κανει κακο εφοσον του τρωει αρκετο.

Οπως και να εχει ας κεριδσουμε την Κυριακη και ας μεινει αποντος ο Γκριρ με 40αρα του Παργκο τριποντα του Ντομερ απο Ιταλια καρφωματα του Γουντς απο Πολωνια και κοουτσαρισμα Ερνατεθ απο ισπανια και Ιβκοβιτς απο Σερβια μεσω κινητου.... smiley.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(apkat @ Feb 27 2009, 03:11 ) *
Eλα βρε Λυκε αφου βλεπεις και εσυ οτι δεν ειπα αυτο..Ο Λυν ηταν τραγικος σημερα αλλα ειναι αντικειμενικο οτι του εκανε κακο η μεταγραφη Παργκο..Μακαρι να βγει καλυτερος ο Τζανιρο αν και εχω ακομα τις αμφιβολιες μου αφου ειναι εμφανες στο παιχνιδι του οτι δεν ξερει ακομα που παιζει και δεν εχει καταλαβει τις διαφορες Ευρωπης ΝΒΑ.Αντιθετα ο Γκριρ ειναι πλεον παρα πολυ κοντρολαρισμενος αλλα θελει ρυθμο και αυτο σημαινει οτι ο παργκο του κανει κακο εφοσον του τρωει αρκετο.

Οπως και να εχει ας κεριδσουμε την Κυριακη και ας μεινει αποντος ο Γκριρ με 40αρα του Παργκο τριποντα του Ντομερ απο Ιταλια καρφωματα του Γουντς απο Πολωνια και κοουτσαρισμα Ερνατεθ απο ισπανια και Ιβκοβιτς απο Σερβια μεσω κινητου.... smiley.gif

Σαν παιχτες φαινεται με την πρωτη ματια η διαφορα που εχουν.
Ο Παργκο ειναι ενα επιπεδο πανω τουλαχιστον και παιχτικα και σωματικα.

Θα μπορουσαν ομως καποιες στιγμες να παιζουν και οι 2 με τον Παπαλουκα
να τους μοιραζει την μπαλα για να πυροβολουν.
Οπως κανουν ολες οι ομαδες στην Ευρωπη πλεον.
Αλλα αυτο το μπασκετ δεν προκειται να το δουμε ποτε με τον Γιαννακη.

Και να κερδισουμε την Κυριακη ειναι σιγουρο οτι ενα διπλο
με τον εναν (αγωνιστικα) ή τον αλλο (φρου) τροπο θα μας το κανει ο ΠΑΟ.

Δεν πειθει κανεναν το μπασκετ που παιζουμε.
Η ΤΣΣΚΑ μολις σφιξαν τα γαλατα εριξε 25 ποντους στην Σιενα
σε ενα ματσακι που ηταν καλυμμενο απο ολες τις πλευρες.

Η Ταου επαιξε 3 ματς σε 3 μερες για το κυπελλο Ισπανιας (Φ-8)
τα κερδισε και τα 3 και εριξε και 30 ποντους στο Μιλανο.
4 ματς σε 6 μερες επαιξαν, αυτοι δεν κουραστηκαν???
Οι δικοι μας γιατι κουραστηκαν δηλαδη, τι εκαναν, εσκαβαν???
stefan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 27 2009, 02:22 ) *
με τον εναν (αγωνιστικα) ή τον αλλο (φρου) τροπο θα μας το κανει ο ΠΑΟ.

Η ΤΣΣΚΑ μολις σφιξαν τα γαλατα εριξε 25 ποντους στην Σιενα

Η Ταου επαιξε 3 ματς σε 3 μερες για το κυπελλο Ισπανιας (Φ-8)
τα κερδισε και τα 3 και εριξε και 30 ποντους στο Μιλανο.


Αυτες οι 3 ομαδες που ανεφερες ομως ειναι οι πιο φορμαρισμενες αυτη την εποχη.
Ποσο ακομα θα αντεξουμε και εμεις και η Ταου και η ΤΣΣΚΑ?
Συνεχεια θα κερδιζουμε?
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(stefan @ Feb 27 2009, 03:27 ) *
Αυτες οι 3 ομαδες που ανεφερες ομως ειναι οι πιο φορμαρισμενες αυτη την εποχη.
Ποσο ακομα θα αντεξουμε και εμεις και η Ταου και η ΤΣΣΚΑ?
Συνεχεια θα κερδιζουμε?

Δεν ξερω αν θα κερδιζουν συνεχεια, αλλα δειχνουν οτι τωρα που ηρθαν τα δυσκολα
ειναι ετοιμες να παιξουν αυτο που μπορουν.

Εμεις ακομα κανουμε ...... υπομονη.
apkat
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 27 2009, 02:22 ) *
Σαν παιχτες φαινεται με την πρωτη ματια η διαφορα που εχουν.
Ο Παργκο ειναι ενα επιπεδο πανω τουλαχιστον και παιχτικα και σωματικα.

Θα μπορουσαν ομως καποιες στιγμες να παιζουν και οι 2 με τον Παπαλουκα
να τους μοιραζει την μπαλα για να πυροβολουν.
Οπως κανουν ολες οι ομαδες στην Ευρωπη πλεον.
Αλλα αυτο το μπασκετ δεν προκειται να το δουμε ποτε με τον Γιαννακη.

Και να κερδισουμε την Κυριακη ειναι σιγουρο οτι ενα διπλο
με τον εναν (αγωνιστικα) ή τον αλλο (φρου) τροπο θα μας το κανει ο ΠΑΟ.

Δεν πειθει κανεναν το μπασκετ που παιζουμε.
Η ΤΣΣΚΑ μολις σφιξαν τα γαλατα εριξε 25 ποντους στην Σιενα
σε ενα ματσακι που ηταν καλυμμενο απο ολες τις πλευρες.

Η Ταου επαιξε 3 ματς σε 3 μερες για το κυπελλο Ισπανιας (Φ-8)
τα κερδισε και τα 3 και εριξε και 30 ποντους στο Μιλανο.
4 ματς σε 6 μερες επαιξαν, αυτοι δεν κουραστηκαν???
Οι δικοι μας γιατι κουραστηκαν δηλαδη, τι εκαναν, εσκαβαν???


Σαν παικτης οντως ειναι υψηλοτερου επιπεδου ο Παργκο..Δεν διαφωνησα ποτε.Αλλα ο ενας ειναι στην ομαδα 2 χρονια και την ξερει και του φαινεται και ο αλλος νομιζει τα 6/10 του χρονου που παιζει οτι εχει διπλα του Πετζα cp3 και Τσαντλερ..Για την ωρα προτιμω Γκριρ αλλα ξαναλεω μακαρι να με διαψευσει ο Τζανιρο..

Για το αν θα μπορουσαν να παιζουν και οι 2 διαφωνω αφου με τους 2 μεσα δημιουργουνται τερσατια αμυντικα προβληματα πρωτον και δευτερον στην επιθεση μαζι και με τον Θοδωρη μεσα εχεις 3 παικτες που θελουν σε καθε επιθεση την μπαλα στα χερια τους..Δυσκολο να δουλεψει ολο αυτο ποσο μαλλον σε χρονικο διαστημα ενος μηνα.

Αν κερδισουμε την Κυριακη για εμενα σχεδον παιρνουμε και πρωταθλημα αφου θεωρω οτι μεσα στον πολεμο του ΣΕΦ στα πλει οφ ο Ολυμπιακος δεν χανει ουτε απο τους Λεικερς αφου η διψα θα εναι τοσο μεγαλη που θα υπερνικησει τα παντα αγωνιστικα και μη..

Η Ταου ειναι ομαδαρα η καλυτερη της Ευρωπης 2-3 μηνες τωρα και δεν την συγκρινω με κανεναν..Ετσι και αλλιως το κακο παιχνιδι του Ολυμπιακου ομως δεν ειπα οτι οφειλεται στην κουραση αλλα σε ψυχολογικους λογους..Ειναι προφανες οτι οταν εχεις χασει τον εναν τιτλο της χρονιας και κρινεται ο αλλος σε μεγαλο βαθμο σε μια εβδομαδα ειναι δυσκολο να εισαι συγκεντρωμενος σε ενα φαινομενικα ευκολο ενδιαμεσο παιχνιδι
Anaz
Παντως ο Γκριρ δεν δειχνει σε καθολου καλη κατασταση. Δεν ξερω αν φταιει η μεταγγραφη Παργκο ή ο ρόλος του στο σύστημα της ομαδας, η κατι αλλο, αλλα δεν δειχνει σε καθολου -κυριως ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ- κατασταση κι αυτο ειναι προβλημα για την ομαδα γιατι της λείπει ο περιφερειακος που θα τραβηξει σκορ.
Ο Παργκο ειναι εξαιρετικος παιχτης χωρις αμφιβολια, αλλα ακομα δεν εχει προσαρμοστει καθολου στην ομαδα! Σε συγκριση με Γκριρ ειναι φανερα τα μειονεκτηματα και τα πλεονεκτηματα του. Για το ποιον θα προτιμουσα ειναι νωρις ακομα για να κρινω, θα εξαρτηθει απ'την προσαρμοσγη του Τζανιρο αν και συναισθηματικα προτιμω τον Γκριρ βεβαιως.
Απο'κει και περα σημερα κατα διαστηματα παιξαμε αρκετα καλα, αλλα και πολυ ασχημα. Μου αρεσε η διαθεση να τρεξει η ομαδα και να απειλησει περισσοτερο με περιφερειακα σουτ.
Μακαρι να μας κανει τη χαρη η Ρεαλ (η μαλλον..ο Πινις για την ακριβεια!), αν και εξακολουθω να θεωρω την Μπαρτσα φαβορι για τη πρωτη θεση.
Ο Βουισιτς χρωστα μια καλη εμφανιση απεναντι στον Παο.
Ελπιζω ο κοσμος την Κυριακη να εχει παει με τελειως διαφορετικη διαθεση. (διαισθανομαι οτι θα παιξει κάποιο ρόλο και το αποτελεσμα στο ποδοσφαιρο)
tzagasdog
πηραμε το ματσακι στο ρελαντι...

καιρος τωρα να παμε με ψυχολογια νικητη να παρουμε και το ματσακι με ΠΑΟ να τελειωνουμε...
και καλα θα κανει ο Γιαννακης να κανει τους παιχτες να πιστεψουνε και να τους ελευθερωσει... και να μην τους αγχωσει μεσα στο ματς οποια και αν ειναι η εξελιξη του...

Αα και ενα παραπονο... βγαλτε καμμια αλευ ουπ ρε παιδια....
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(tzagasdog @ Feb 27 2009, 09:42 ) *
πηραμε το ματσακι στο ρελαντι...

καιρος τωρα να παμε με ψυχολογια νικητη να παρουμε και το ματσακι με ΠΑΟ να τελειωνουμε...
και καλα θα κανει ο Γιαννακης να κανει τους παιχτες να πιστεψουνε και να τους ελευθερωσει... και να μην τους αγχωσει μεσα στο ματς οποια και αν ειναι η εξελιξη του...

Αα και ενα παραπονο... βγαλτε καμμια αλευ ουπ ρε παιδια....

Για τον Βασιλοπουλο???? 24.gif 24.gif 24.gif
rankin
QUOTE(Anaz @ Feb 27 2009, 07:44 ) *
Ελπιζω ο κοσμος την Κυριακη να εχει παει με τελειως διαφορετικη διαθεση. (διαισθανομαι οτι θα παιξει κάποιο ρόλο και το αποτελεσμα στο ποδοσφαιρο)

Μην το διαισθάνεσαι! Να είσαι σίγουρος...
hagi
Όχι και το καλύτερο ματσς για το Ολυμπιακό αλλά προφανώς έπαιξε τόσο όσο για να κερδίσει.Σημασία έχει η νίκη.Την Κυριακή είναι πολύ σημαντικό το ματς αν και προσωπικά δεν πιστεύω ότι κρίνει την χρονιά αλλά σίγουρα θα επηρεάσει την ψυχολογία των ομάδων που είναι πολύ σημαντική για την συνέχεια.
LFO
QUOTE(rankin @ Feb 27 2009, 09:15 ) *
Μην το διαισθάνεσαι! Να είσαι σίγουρος...


η χθεσινη προσβλητικη εμφανιση των κανακαρηδων στην μπαλα σε συνδυασμό με το μπάσκετ για insomniacs που ειδαμε για ακομη μια φορα στο ΣΕΦ οδηγουν στο συμπέρασμα οτι την Κυριακή από τις 15:30 και μετα, η ευρυτερη περιοχη Καραισκακη - ΣΕΦ θα ειναι μια ομορφιά!!

ίσως ειναι και καλυτερα τελικά....Για να δουμε λοιπον, ειμαστε φιλοι του συλλογου και τον στηριζουμε στα καλα και τα ασχημα ή ειμαστε φιλοι του "προπονητη" και του "προέδρου" που κρύβουμε όλοι μέσα μας? και στο φιναλε με τον παο παιζουμε, δεν υπαρχει δικαιολογια. Ειμαστε ολοι με την ομαδα 90 & 40 λεπτα αντιστοιχα....πάνω απο προσωπα & καταστασεις.

By the way , ΚΑΙ στο χθεσινο ματσάκι φάνηκε ποσο δίκαιο ειχε ο Γουντς που ειπε οτι ο Γιαννακης εχει τρελο αγχος και το μεταδιδει στους παικτες. Σε κάποια σημεια νομιζα ειλικρινα οτι θα παθει καμια καρδια. τόσο σφιγμενο άνθρωπο σε παγκο δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει.....
rankin
QUOTE(LFO @ Feb 27 2009, 10:22 ) *
By the way , ΚΑΙ στο χθεσινο ματσάκι φάνηκε ποσο δίκαιο ειχε ο Γουντς που ειπε οτι ο Γιαννακης εχει τρελο αγχος και το μεταδιδει στους παικτες. Σε κάποια σημεια νομιζα ειλικρινα οτι θα παθει καμια καρδια. τόσο σφιγμενο άνθρωπο σε παγκο δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει.....


Ο Γιαννάκης ξέρει και σε ποιαν χώρα ζει και διαβάζει εφημερίδες και ακούει ραδιόφωνα. Λογικό είναι να έχει αγχωθεί με την κατάσταση, καλό όμως θα ήταν να ηρεμούσε, γιατί δεν κάνει καλό ούτε σε αυτόν ούτε στην ομάδα αυτή η κατάσταση..
Σε τελική ανάλυση, δεν ήταν μόνο ο Γιαννάκης αγχωμένος χθες. Όλη η ομάδα ήταν επηρεασμένη από το παιχνίδι του κυπέλλου και από τα όσα ακολούθησαν. θα πρέπει όλοι να καταλάβουν (μαζί και ο κόσμος) πως χάθηκε μια μάχη και όχι ο πόλεμος.
LFO
QUOTE(rankin @ Feb 27 2009, 11:03 ) *
Ο Γιαννάκης ξέρει και σε ποιαν χώρα ζει και διαβάζει εφημερίδες και ακούει ραδιόφωνα. Λογικό είναι να έχει αγχωθεί με την κατάσταση, καλό όμως θα ήταν να ηρεμούσε, γιατί δεν κάνει καλό ούτε σε αυτόν ούτε στην ομάδα αυτή η κατάσταση..
Σε τελική ανάλυση, δεν ήταν μόνο ο Γιαννάκης αγχωμένος χθες. Όλη η ομάδα ήταν επηρεασμένη από το παιχνίδι του κυπέλλου και από τα όσα ακολούθησαν. θα πρέπει όλοι να καταλάβουν (μαζί και ο κόσμος) πως χάθηκε μια μάχη και όχι ο πόλεμος.


συμφωνω αλλά κάπου και ο κοσμος βαρέθηκε το σφαλιάρωμα...πρέπει να δει λιγο φως. ελπιζω την κυριακη να γυρισει το κλιμα
rankin
QUOTE(LFO @ Feb 27 2009, 11:08 ) *
συμφωνω αλλά κάπου και ο κοσμος βαρέθηκε το σφαλιάρωμα...πρέπει να δει λιγο φως. ελπιζω την κυριακη να γυρισει το κλιμα

Κανείς μας δεν θέλει να χάνει, αλλά με την γκρίνια δεν κάνεις τίποτα.. ταμείο στο τέλος
LFO
QUOTE(rankin @ Feb 27 2009, 11:18 ) *
Κανείς μας δεν θέλει να χάνει, αλλά με την γκρίνια δεν κάνεις τίποτα.. ταμείο στο τέλος


μωρε καλα τα λες αλλα αμα δεν πεσει καμια φωνη και το τελος θα ερθει πιο γρηγορα και το ταμειο θα μας εχουν παρει!! laugh.gif
saou
Το χθεσινό ματς δεν το είδα γιατί ταξίδευα αλλά και σπίτι μου να ήμουνα δε θα έδινα σημασία σε όσα θα έβλεπα. Ματς του χεριού σου που για να το χάσεις θα πρέπει να αυτοκτονήσεις με 10 διαφορετικούς τρόπους... Κουτσά στραβά θα το κέρδιζες, όπως και έγινε. Κριτική και γκρίνια δε σηκώνει. Στο μόνο που δίνω δίκιο σε όσους στραβώνουν είναι ότι αν και εγώ είχα κάνει μισή ώρα και βάλε να πάω στο ΣΕΦ θα ήθελα να δω καλύτερο θέαμα και να μη βαρεθώ. Αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια.

Σε ότι αφορά τον αγαπητό Γκριρ, τελευταία είναι σε κακή κατάσταση και με εξαίρεση το ματς με την Ταού είναι αρνητικός. Άστοχος, συχνά με κακές επιλογές και το χειρότερο απ'όλα στην άμυνα θεατής. Μακράν ο χειρότερος απ'όλους στην ομάδα στην αντιμετώπιση των αντιπάλων πικ καθώς πάντα μα πάντα 'κολλάει' στον σκρίνερ με αποτέλεσμα ο παίκτης του να έχει όλο τον χρόνο να ζυγίσει τις επιλογές του.

Ο Πάργκο εκτός του ότι έχει φανερά καλύτερα χαρακτηριστικά σαν παίκτης βγάζει και περισσότερο νεύρο στο παιχνίδι του στην άμυνα. Το μόνο στο οποίο υστερεί είναι το γεγονός ότι ο Λυν είναι πλέον ενσωματωμένος πλήρως στη νοοτροπία της ομάδας (δε μιλάω μόνο γι αυτή του κόουτς) και αυτό τελικά μπορεί και να του σώσει τη θέση...
rankin
QUOTE(saou @ Feb 27 2009, 11:36 ) *
Σε ότι αφορά τον αγαπητό Γκριρ, τελευταία είναι σε κακή κατάσταση και με εξαίρεση το ματς με την Ταού είναι αρνητικός. Άστοχος, συχνά με κακές επιλογές και το χειρότερο απ'όλα στην άμυνα θεατής. Μακράν ο χειρότερος απ'όλους στην ομάδα στην αντιμετώπιση των αντιπάλων πικ καθώς πάντα μα πάντα 'κολλάει' στον σκρίνερ με αποτέλεσμα ο παίκτης του να έχει όλο τον χρόνο να ζυγίσει τις επιλογές του.

Ο Πάργκο εκτός του ότι έχει φανερά καλύτερα χαρακτηριστικά σαν παίκτης βγάζει και περισσότερο νεύρο στο παιχνίδι του στην άμυνα. Το μόνο στο οποίο υστερεί είναι το γεγονός ότι ο Λυν είναι πλέον ενσωματωμένος πλήρως στη νοοτροπία της ομάδας (δε μιλάω μόνο γι αυτή του κόουτς) και αυτό τελικά μπορεί και να του σώσει τη θέση...

Αν και τον Γκριρ τον πάω με τα χίλια, ο Πάργκο είναι ποιοτικότερος παίχτης και σίγουρα καλύτερος αμυντικός. Το μόνο που δεν ξέρω αν έχει ο Πάργκο, είναι την τρέλα του Γκριρ, που μπορεί να σου δώσει ένα παιχνίδι απο το πουθενά..
pain of salvation
QUOTE(rankin @ Feb 27 2009, 12:25 ) *
Αν και τον Γκριρ τον πάω με τα χίλια, ο Πάργκο είναι ποιοτικότερος παίχτης και σίγουρα καλύτερος αμυντικός. Το μόνο που δεν ξέρω αν έχει ο Πάργκο, είναι την τρέλα του Γκριρ, που μπορεί να σου δώσει ένα παιχνίδι απο το πουθενά..

Έχει την τρέλα του και αυτός...
και εγώ συναισθηματικά,οπως ειπε και ενας φίλος πιο πάνω,ειμαι με Γκριρ...
αλλα λογικα θα μας κουνησει μαντηλι,αν προσαρμοστει καλυτερα ο Παργκο...ειναι καλύτερος παίχτης(είναι σημαντικό που παιζει καλύτερη άμυνα...)
rankin
QUOTE(pain of salvation @ Feb 27 2009, 12:38 ) *
Έχει την τρέλα του και αυτός...
και εγώ συναισθηματικά,οπως ειπε και ενας φίλος πιο πάνω,ειμαι με Γκριρ...
αλλα λογικα θα μας κουνησει μαντηλι,αν προσαρμοστει καλυτερα ο Παργκο...ειναι καλύτερος παίχτης(είναι σημαντικό που παιζει καλύτερη άμυνα...)

ίσως να την έχει και αυτός την τρέλα, αλλά θα πρέπει να μας την δείξει κι όλας..
Έχει όμως μια σταυρωτή ντρίπλα ο μπαγάσας, απίστευτη για τα ευρωπαϊκά δεδομένα
vraxos
Γιατί αποκλείετε το γεγονός να μείνει μόνο στην ευρώπη ο Τσίλι?Εγώ πάντως έχω ικανό τον Γιαννάκη να εισηγηθεί κατι τέτοιο...και αν είναι αυτός που θα αποφασίσει (γιατι μην ξεχναμε τον Τσίλι δεν τον αφήνεις εύκολα εξω)...θα τον αφήσει έξω...Γιατί σου λεεί τι έχω αναγκη περισσότερο?γκαρντ...άρα κρατάμε πάργκο και γκριρ ...στο 3 έχω τον Βασιλόπουλο( ο θεός να τον κάνει 3) και άμα λάχει παίζει και ο Πελεκάνος, οπότε Τσίλι έξω....Πάντως αν το σκεφτεί έτσι ελπίζω να του βάλουν χέρι οι Αγγελόπουλοι γιατι(κατα την γνώμη μου πάντα) ο Τζος είναι απαραίτητος...
rankin
QUOTE(vraxos @ Feb 27 2009, 13:33 ) *
Γιατί αποκλείετε το γεγονός να μείνει μόνο στην ευρώπη ο Τσίλι?Εγώ πάντως έχω ικανό τον Γιαννάκη να εισηγηθεί κατι τέτοιο...και αν είναι αυτός που θα αποφασίσει (γιατι μην ξεχναμε τον Τσίλι δεν τον αφήνεις εύκολα εξω)...θα τον αφήσει έξω...Γιατί σου λεεί τι έχω αναγκη περισσότερο?γκαρντ...άρα κρατάμε πάργκο και γκριρ ...στο 3 έχω τον Βασιλόπουλο( ο θεός να τον κάνει 3) και άμα λάχει παίζει και ο Πελεκάνος, οπότε Τσίλι έξω....Πάντως αν το σκεφτεί έτσι ελπίζω να του βάλουν χέρι οι Αγγελόπουλοι γιατι(κατα την γνώμη μου πάντα) ο Τζος είναι απαραίτητος...

Δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει ο Τσίλι εκτός ομάδας.. Μόνο αν δεν είναι καλά στην υγεία του, ή αν προκύψει κάτι (που δεν διαφαίνεται για την ώρα) και σαν δίδυμο οι Γκριρ-Πάργκο αρχίσουν να σαρώνουν..
Ο Τσίλι πάντως, μόλις πατήσει γερά και προπονηθεί κανονικά θα επανέλθει στην ομάδα
kotzito
Παντως πλεον εχουμε καποιες πιθανοτητες να τυχουμε με την Ρεαλ.Βατος αντιπαλος θεωρω,αν και πλεον κανενας δεν ειναι βατος αντιπαλος για εμας.Παμε τωρα την Κυριακη για το μεγαλυτερο παιχνιδι της τελευταιας διετιας.Οπωδσηποτε νικη,γιατι αλλιως χανουμε την πρωτη θεση και συνεπως και το πρωταθλημα.

Υ.Γ. 1-Εχασε μετα απο καιρο διποντο ο Παπαλουκας στην Ευρωλιγκα,αλλα εβαλε και 3 τριποντα. tongue.gif
Υ.Γ. 2-Ολα τα λεφτα χτες η ατακα του εκφωνητη στο ΣΕΦ:''Μαζι μας ενας φιλος απο τα παλια,ο Τζος Τσιλντρες''. laugh.gif Λες και εχει φυγει εκανε.Παντως ο συγκεκριμενος εκφωνητης εχει πολυ πλακα,ειδικα οταν διαβαζει ονοματα στα αγγλικα.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(rankin @ Feb 27 2009, 12:03 ) *
Ο Γιαννάκης ξέρει και σε ποιαν χώρα ζει και διαβάζει εφημερίδες και ακούει ραδιόφωνα. Λογικό είναι να έχει αγχωθεί με την κατάσταση, καλό όμως θα ήταν να ηρεμούσε, γιατί δεν κάνει καλό ούτε σε αυτόν ούτε στην ομάδα αυτή η κατάσταση..
Σε τελική ανάλυση, δεν ήταν μόνο ο Γιαννάκης αγχωμένος χθες. Όλη η ομάδα ήταν επηρεασμένη από το παιχνίδι του κυπέλλου και από τα όσα ακολούθησαν. θα πρέπει όλοι να καταλάβουν (μαζί και ο κόσμος) πως χάθηκε μια μάχη και όχι ο πόλεμος.

Αν εκτος απο εφημεριδες διαβαζε και το φορουμ, μπορει και να παιζαμε λιγο μπασκετ της προκοπης.
smiley.gif
tzagasdog
Ο τσιλι παει για τελος Μαρτιου οποτε μαλλον βλεπω Παργκο να μενει για τα Ελληνικα play off, απλα γιατι ειναι πολυ καλυτερος παιχτης... κανει πολλα πραγματα καλυτερα απο Γκριρ... και ανταπεξερχεται καλυτερα ως ασος (βασικο)
Εκτος και αν δουμε να παιζει περισσοτερο ο Τεοντοσιτς... αλλα αυτο θα ειναι εκπληξη.

Το καλοκαιρι ειναι ενα θεμα παντως με το τι θα γινει...
Γιατι καναμε χοντρη βλακεια που αφησαμε Αντερσεν, Μορις και Λορμπεκ να πανε σε αμεσους ανταγωνιστες μας και εμεις πηραμε τον Ερτσεγκ. Θα ψαξουμε για 4? θα μεινουμε με Ερτσεγκ? και αν παρουμε 4αρι δεδομενου οτι μενει ο Τσιλι ψαχνουμε καποιον με κοινοτικο... (το ιδανικο ειναι να περασει ενα 3-3 αμερικανοι κοινοτικοι, να παρουμε Αμερικανο 4αρι και να φυγει δανεικος ο μικρος Τεο, προς θεου να μην τον διωξουν...)
Βασικο βεβαια ειναι να μεινει ο Γιαννακης γιατι αμα αλλαξει ο προπονητης ψαξε βρες για σχεδιασμο μετα....
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(tzagasdog @ Feb 27 2009, 16:28 ) *
Ο τσιλι παει για τελος Μαρτιου οποτε μαλλον βλεπω Παργκο να μενει για τα Ελληνικα play off, απλα γιατι ειναι πολυ καλυτερος παιχτης... κανει πολλα πραγματα καλυτερα απο Γκριρ... και ανταπεξερχεται καλυτερα ως ασος (βασικο)
Εκτος και αν δουμε να παιζει περισσοτερο ο Τεοντοσιτς... αλλα αυτο θα ειναι εκπληξη.

Το καλοκαιρι ειναι ενα θεμα παντως με το τι θα γινει...
Γιατι καναμε χοντρη βλακεια που αφησαμε Αντερσεν, Μορις και Λορμπεκ να πανε σε αμεσους ανταγωνιστες μας και εμεις πηραμε τον Ερτσεγκ. Θα ψαξουμε για 4? θα μεινουμε με Ερτσεγκ? και αν παρουμε 4αρι δεδομενου οτι μενει ο Τσιλι ψαχνουμε καποιον με κοινοτικο... (το ιδανικο ειναι να περασει ενα 3-3 αμερικανοι κοινοτικοι, να παρουμε Αμερικανο 4αρι και να φυγει δανεικος ο μικρος Τεο, προς θεου να μην τον διωξουν...)
Βασικο βεβαια ειναι να μεινει ο Γιαννακης γιατι αμα αλλαξει ο προπονητης ψαξε βρες για σχεδιασμο μετα....

Αν μεινει ο Γιαννακης και ο αφανας την κατσαμε την βαρκα παλι.
Αυτην την στιγμη φαινεται καθαρα οτι ο Ερτσεγκ δεν υπολογιζεται καθολου,
ειναι τοσο δυσκολο να τον αλλαξουμε με καποιον που να παιρνει ριμπαουντ και να δερνει???
Ας ειναι εντελως κουλος, φτανει να δερνει αλυπητα και να ειναι γρηγορος.
eftheem7
πρεπει επιτελους να παρουμε εναν αμερικανο στο 4 δεν γινεται αλλιως εκτος του πριντεζι δεν εχουμε ουσιαστικα αλλων αλλα αν δεν περασει το 3-3 μετα πρεπει να δουμε που δεν θα παρουμε αμερικανω
rankin
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 27 2009, 15:34 ) *
Αν μεινει ο Γιαννακης και ο αφανας την κατσαμε την βαρκα παλι.
Αυτην την στιγμη φαινεται καθαρα οτι ο Ερτσεγκ δεν υπολογιζεται καθολου,
ειναι τοσο δυσκολο να τον αλλαξουμε με καποιον που να παιρνει ριμπαουντ και να δερνει???
Ας ειναι εντελως κουλος, φτανει να δερνει αλυπητα και να ειναι γρηγορος.

Διαφωνώ! Αν είναι κουλός θα μας κουλάνει και εμάς.. Θέλουμε να ξέρει μπάσκετ και να είναι μεγαλοπαλικαράς στην ρακέτα.
Αν είναι μόνο για ξύλο παίρνουμε τον Γιαφτόκας και τραβάμε τα βυζιά μας μετά! Δε θέλουμε ξυλοκόπο! Θέλουμε τον τζερεμάια Μάσεϊ!
Consultant
Γιατι,υπαρχει περιπτωση να περασει το 3-3??Πρωτη φορα το ακουω..

Σαφεστατα αν περασει ο Ολυμπιακος εχει μεγαλο πλεονεκτημα καθως εχει χτισει τα τελευταια χρονια ενα σοβαρο ονομα στην αλλη ακρη του Ατλαν..

Με Παργκο-Τσιλντρες και ενα τεσσαρι αναλογης κλασης θα δημιουργουσε μια ομαδα καθαρης κλασης και δυναμικοτητας Nba.Τοτε ναι,θα σας ελεγα οτι εχουμε το μεγαλυτερο μπατζετ και τους καλυτερους παιχτες!

Τωρα με Ερτσεγκ,Τεοντοσιτς ειναι αστειο να λεμε οτι εχουμε το καλυτερο ροστερ..

By the way,διαβασε κανενας τη συνεντευξη Ματσιγιαουσκας;Κανει πασα στον Αγγελοπουλος!Εγω δεν βρισκω κανενα λογο για να μην ενσωματωθει απο αυριο στην ομαδα..Τον χρειαζομαστε υπερβολικα
tzagasdog
QUOTE(Consultant @ Feb 27 2009, 15:44 ) *
Γιατι,υπαρχει περιπτωση να περασει το 3-3??Πρωτη φορα το ακουω..

Σαφεστατα αν περασει ο Ολυμπιακος εχει μεγαλο πλεονεκτημα καθως εχει χτισει τα τελευταια χρονια ενα σοβαρο ονομα στην αλλη ακρη του Ατλαν..

Με Παργκο-Τσιλντρες και ενα τεσσαρι αναλογης κλασης θα δημιουργουσε μια ομαδα καθαρης κλασης και δυναμικοτητας Nba.Τοτε ναι,θα σας ελεγα οτι εχουμε το μεγαλυτερο μπατζετ και τους καλυτερους παιχτες!

Τωρα με Ερτσεγκ,Τεοντοσιτς ειναι αστειο να λεμε οτι εχουμε το καλυτερο ροστερ..

By the way,διαβασε κανενας τη συνεντευξη Ματσιγιαουσκας;Κανει πασα στον Αγγελοπουλος!Εγω δεν βρισκω κανενα λογο για να μην ενσωματωθει απο αυριο στην ομαδα..Τον χρειαζομαστε υπερβολικα


δεν αγχωνομαι... και το 3-3 να μην περασει θα φερουμε τον Ben Gordon μαζι με κανα ψηλο φιλο του και κλεισαμε rolleyes.gif
και τωρα που το σκεφτομαι λιγο παραπανω... χμμ μαλλον θα ειναι φιλος του Τσιλι και θα λεγεται Μαρβιν (williams) (ή μηπως θα ειναι ο Horford?) καλα εχω ξεφυγει καιρος να ξυπνησω...
(μακαρι πλακα πλακα...αλλα ειναι διαστημικο σεναριο)
NikRag15
QUOTE(Consultant @ Feb 27 2009, 15:44 ) *
By the way,διαβασε κανενας τη συνεντευξη Ματσιγιαουσκας;Κανει πασα στον Αγγελοπουλος!Εγω δεν βρισκω κανενα λογο για να μην ενσωματωθει απο αυριο στην ομαδα..Τον χρειαζομαστε υπερβολικα


Πραγματικά εγώ πολύ θα τον ήθελα...!!!!
rankin
εγώ το ξαναλέω! Ας είχαμε τον Μάσεϊ και δεν χρειαζόμασταν κανένα υπερ-όνομα απο το ΝΒΑ..
Εξαλου -πλέον- θεωρώ πως ο Πάργκο θα συνεχίσει στην ομάδα και του χρόνου. Τσίλι-Γκριρ, για διαφορετικούς λόγους ο καθένας, αλλά πιθανώς και να μας χαιρετήσουν. Οπότε θα ξαναψάξουμε για κάποιο καλό τριάρι, που είναι και το πλέον δυσεύρετο αγαθό στις μέρες μας, σε ευρώπη και αμερική..
(Σουτέρ μπορείς να βρεις. Θηρία ψηλούς επίσης. Άσσοι είναι λίγοι, αλλά έχουμε έναν καλό, έστω και στα 31 του.. Καλά τριάρια όμως υπάρχουν πολύ λίγα)

**Για τον Ματσιγιάουσκας ας μην το συζητάμε άλλο. Είχε τις ευκαιρίες του..
reignman
QUOTE
By the way,διαβασε κανενας τη συνεντευξη Ματσιγιαουσκας;Κανει πασα στον Αγγελοπουλος!Εγω δεν βρισκω κανενα λογο για να μην ενσωματωθει απο αυριο στην ομαδα..Τον χρειαζομαστε υπερβολικα


επειδη ουτε ξερω ουτε διαβασα τπτ. Μπορεις να μεταφερεις τι ξερεις?
NikRag15
QUOTE(reignman @ Feb 27 2009, 16:12 ) *
επειδη ουτε ξερω ουτε διαβασα τπτ. Μπορεις να μεταφερεις τι ξερεις?


Δες εδω...

http://sports.e-go.gr/article.asp?catid=82...p;pubid=1787271
reignman
ευχαριστω φιλαρακι . μολις ειδα οτι το ειχες ποσταρει και αλλου. ^^
O.B.C
QUOTE(rankin @ Feb 27 2009, 12:43 ) *
ίσως να την έχει και αυτός την τρέλα, αλλά θα πρέπει να μας την δείξει κι όλας..
Έχει όμως μια σταυρωτή ντρίπλα ο μπαγάσας, απίστευτη για τα ευρωπαϊκά δεδομένα



1o δεκάλεπτο του τελικού για το κύπελλο έκανε μια σταυρωτή στον σπανούλη.............. δεν ξέρω αν θιμάτε κανείς..... αλλα τον έστειλε αδιάβαστοοοοοοοοο! blove.gif
reignman
μετα ομως που πηγε να του το ξανακανει και του πηρε το πορτοφολι? ...
Anaz
QUOTE
και ανταπεξερχεται καλυτερα ως ασος (βασικο)
Παντως ως τωρα δεν εχει φανει αυτο! Το αντιθετο μαλιστα!! Εκτος του οτι κανει παρα πολλα λαθη, κατι που ειναι και θεμα προσαρμογης βέβαια, φαίνεται οτι δεν έχει τον χειρισμο του Γκριρ, ούτε την ικανοτητα να ξεφευγει απο τις παγιδες, αν και οντως εχει εξαιρετικη ντριμπλα! Εδω έχει χασει δύο ή τρεις φορες την μπαλα στο κατεβασμα απο τον προσωπικό του αντιπαλο! blink.gif Καλυτερος δημιουργος και πασερ, ειδικα στο πικ ν ρολ, ναι, μαλλον ειναι. Το μεγαλυτερο του πρωτερημα παντως ειναι η αμυνα. Εχει πιο πολυ νευρο και εκρηξη απο τον Λυν.
T.W.Is.M.
QUOTE(tzagasdog @ Feb 27 2009, 15:48 ) *
δεν αγχωνομαι... και το 3-3 να μην περασει θα φερουμε τον Ben Gordon μαζι με κανα ψηλο φιλο του και κλεισαμε rolleyes.gif
και τωρα που το σκεφτομαι λιγο παραπανω... χμμ μαλλον θα ειναι φιλος του Τσιλι και θα λεγεται Μαρβιν (williams) (ή μηπως θα ειναι ο Horford?) καλα εχω ξεφυγει καιρος να ξυπνησω...
(μακαρι πλακα πλακα...αλλα ειναι διαστημικο σεναριο)



QUOTE(rankin @ Feb 27 2009, 16:01 ) *
εγώ το ξαναλέω! Ας είχαμε τον Μάσεϊ και δεν χρειαζόμασταν κανένα υπερ-όνομα απο το ΝΒΑ..
Εξαλου -πλέον- θεωρώ πως ο Πάργκο θα συνεχίσει στην ομάδα και του χρόνου. Τσίλι-Γκριρ, για διαφορετικούς λόγους ο καθένας, αλλά πιθανώς και να μας χαιρετήσουν. Οπότε θα ξαναψάξουμε για κάποιο καλό τριάρι, που είναι και το πλέον δυσεύρετο αγαθό στις μέρες μας, σε ευρώπη και αμερική..
(Σουτέρ μπορείς να βρεις. Θηρία ψηλούς επίσης. Άσσοι είναι λίγοι, αλλά έχουμε έναν καλό, έστω και στα 31 του.. Καλά τριάρια όμως υπάρχουν πολύ λίγα)

**Για τον Ματσιγιάουσκας ας μην το συζητάμε άλλο. Είχε τις ευκαιρίες του..



Ποτε ξεκιναει η περιοδος που γραφουμε 12αδες για την επομενη περιοδο?
Ηδη τον κορμο τον εχω. 1-2 θεσεις κλειδια μου λειπουν και ψαχνω τριαρι.
Xaroumenos loukoumas
Ο Μάσει έπρεπε να είχε έρθει, συμφωνώ με rankin.
Δίνει ξυλο και ξερει και πολύ μπασκετ
O.B.C
πόσα χρόνια ήταν στην Ελλάδα ο μασει???? να έπαιρνε καμιά ελληνική υπηκοότητα ωραία θα ήταν....... smiley.gif
Marciulionis
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 27 2009, 19:57 ) *
Ποτε ξεκιναει η περιοδος που γραφουμε 12αδες για την επομενη περιοδο?
Ηδη τον κορμο τον εχω. 1-2 θεσεις κλειδια μου λειπουν και ψαχνω τριαρι.


Δε ξεκινάει ποτέ αυτή η περίοδος γιατί πολύ απλά ποτέ δε τελειώνει! smiley.gif smiley.gif
Στο τόπικ των μεταγραφών του ΠΑΟ ήδη έχουμε γράψει καμιά 10αριά 12άδες γιατου χρόνου. tongue.gif
kotzito
QUOTE(O.B.C @ Feb 28 2009, 12:04 ) *
πόσα χρόνια ήταν στην Ελλάδα ο μασει???? να έπαιρνε καμιά ελληνική υπηκοότητα ωραία θα ήταν....... smiley.gif

3 νομιζω.1 στην Ολυμπια και 2 η 3 στον Αρη.Παντως εχει διαβατηριο Σκοπιων οποτε δεν χρειαζεται ελληνικη υπηκοοτητα.
spysta
Να πω οτι το παιχνιδι το φοβαμαι πολυ .. πολλοι δεν εχουν συνηδειτοποιησει οτι το παιχνιδι ειναι αντισοτιχης σημασιας μ αυτο της Κυριακης .. κυριως λογο του ονοματος της Μιλανο

ειναι do or die παιχνιδι και φοβαμαι μη μετα τη νικη της Κυριακης χαλαρωσαν οι δικοι μας.
Η αληθεια ειναι οτι αν παει κατι στραβα ολα τελειωσαν για Ευρωπη .. και δεν ειναι κακη ομαδα η Ιταλικη(αν αρχισουν τα τριποντα δεν σταματανε).Εξαλλου δεν εχουν να χασουν και τιποτα .. ως εδω ειχαν βλεψεις .ερχονται χαλαροι και ο,τι γινει
Οποτε συγκεντρωση .. ηρεμια και πανω απ ολα μην τους υποτιμησουν ωστε να ξεκαθαρισει η προκριση ηρεμα και ωραια
kotzito
Δεν μας βλεπω καλα σημερα.10 λεπτα ακομα για να ληξει και ειμαστε ισπαλοι με την Μιλανο.Φαινεται αυτο που ειπαμε αρκετοι,οτι η νικη επι του ΠΑΟ μπορει να χαλαρωσει την ομαδα.Παλι καλα που εχουμε τον Μπουρουση και τον Βουισιτς που ειναι σουπερ σημερα,γιατι η πλειοψηφια των υπολοιπων ειναι αποντες.
The Big Ticket
Βρε παιδια στο γηπεδο κοιμουνται???? Αναθεμα αν εχει ακουστει ενα συνθημα απο την αρχη του παιχνιδιου τι νεκρα ειναι αυτη????
Marciulionis
23 πόντους ο Βούισιτς και 20 ο Μπουρούσης από τους συνολικά 59???? Ή λέει ότι να ναι το site της ευρωλίγκας?

kotzito
QUOTE(Marciulionis @ Mar 5 2009, 22:13 ) *
23 πόντους ο Βούισιτς και 20 ο Μπουρούσης από τους συνολικά 59???? Ή λέει ότι να ναι το site της ευρωλίγκας?

Δικιο εχει.Απο τους 69,τους 55 τους εχουν βαλει αυτοι οι δυο και ο Χαλπεριν
Sokos
Μας βγήκε η ψυχή αλλά τουλάχιστον περνάμε δεύτεροι. Πολλά τα προβλήματα όμως και σήμερα. Πάρα πολλά... Με την ψυχή στο στόμα... -2 και +3 αν πρόλαβα να δω καλά από μια ομάδα την οποία η TAU έκανε κόσκινο μέσα έξω. Το τι θα γίνει την άλλη βδομάδα στην Ισπανία δεν λέγεται....
reignman
Την αλλη εβδομαδα θα ειναι αλλο παιχνιδι , αλλη ομαδα , αλλο προσωπο θα παρουσιασουμε εμεις.
Κρατηστε το θετικο αποτελεσμα και οτι την αλλη εβδομαδα θα παμε ΜΟΝΟ για νικη μεσα στην Βιτωρια.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.