Help - Search - Members - Calendar
Full Version: DeMarcus Cousins vs Andrew Bynum
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
a bullet for your head
Την ειχα αυτη την κουβεντα προσφατα στο twitter....
HLR CENATION
Καλως ηρθες πισω Μπουλετ. icon_wave.gif Επισης σου ευχομαι να παρεις τον τιτλο. wink.gif

Εγω ψηφισα Μπαινουμ.Για να ειμαι και δικαιος τον Κουζινς δεν τον εχω δει να παιζει πολλες φορες καθως στην νοβα που βλεπω εγω τα ματς δεν δειχνει σχεδον καθολου Σακραμεντο αλλα νομιζω οτι ο Μπαινουμ ειναι καλυτερος.Ο Κουζινς δεν ειναι και πολυ ευστοχος ενω οσες φορες τον εχω δει εχει προβληματα στην αμυνα.

Ο Μπαινουμ απο την αλλη ειναι φοβος και τρομος στο λοου ποστ δεν εκβιαζει προσπαθειες και ειναι καλυτερος αμυντικος.
koutsou10
πολυ ενδιαφερουσα συγκριση φιλε bullet...

καταρχην προκειται για 2 παιχτες που εχουν καποιο θεμα με τους χαρακτηρες τους...

ο ντεμαρκους ειναι ενας παιχτης που δεν φοβαται τιποτα κ μπαινει σε ολες τις φασεις,ακομα κ σε αυτες που φαινεται δυσκολο να κερδισει(χαμενες φασεις)αλλα αρκετες φορες βγαινει νικητης.πραγμα που δεν το κανει σε καμια περιπτωση ο μπαηνουμ...

στην αμυνα παρολο που ειναι πιο κοντος απο τον μπαηνουμ ειναι καλυτερος αμυντικος γενικα αλλα κ πολυ καλυτερος στο να μαρκαρει κ σχετικα πιο μακρια απο το καλαθι.ο μπαηνουμ ειναι λιγο καλυτερος αμυντικος στο λοου ποστ κ ειναι κ καλυτερος στις ταπες...

το ιδιο ισχυει κ στην επιθεση,ο ντεμαρκους κινειται πολυ περισσοτερο,κοβει προς την μπαλα,εχει καλυτερο ρολαρισμα στο σκρην στην μπαλα αλλα στο λοου ποστ κ στα καλυτερα τελειωματα ειναι πολυ καλυτερος ο μπαηνουμ...

στο θεμα ρημπαουντ ο μπαηνουμ ειναι πιο καλος λογω υψους αλλα κ βαρους-δυναμης9παρολο που τελευταια δειχνει να μην ενδιαφερεται κ πολυ για ρημπαουντ)αλλα με πολυ μικρη διαφορα απο τον καζινς που ειδικα στα επιθετικα ρημπαουντ ειναι απιστευτα καλος...

αν υπολογισει κανεις οτι ο καζινς βρισκεται στην 2 περιοδο μολις στο nba κ σε συγκριση με τον μπαηνουμ αργησε να παιξει εκει,ο ενας επιλεχτηκε 20 χρονων κ ο αλλος μολις 18.ο ντεμαρκους εχει ολα τα προσοντα αν συνεχισει ετσι να τον ξεπερασει σχεδον σιγουρα αλλα αυτην την στιγμη ο μπαηνουμ διανυει την καλυτερη χρονια του κ ειναι καλυτερος του...

Nuntius
Ο Bynum είναι καλύτερος τώρα που είναι υγιείς αλλά θεωρώ πως ο Cousins έχει μεγαλύτερο ταβάνι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.