Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2012 NBA All-Star Game
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3
aegeansheed
17 μέρες έχουν μείνει μόνο για όποιον θέλει να ψηφίσει ακόμα για τους all-stars.

Venue: Amway Center

Εκπομπή Basketball Jones για τους πολύ άρρωστους, με αρκετό all-star talk

Οι ψήφοι μου:




* υπενθύμιση: η ψήφος (ουσ. θ.). Βοηθήστε να καταπολεμήσουμε τους χρήστες του "ο ψήφος"
John Valthuer
QUOTE (aegeansheed @ Jan 14 2012, 22:47 ) *
17 μέρες έχουν μείνει μόνο για όποιον θέλει να ψηφίσει ακόμα για τους all-stars.

Venue: Amway Center

Εκπομπή Basketball Jones για τους πολύ άρρωστους, με αρκετό all-star talk

Οι ψήφοι μου:




* υπενθύμιση: η ψήφος (ουσ. θ.). Βοηθήστε να καταπολεμήσουμε τους χρήστες του "ο ψήφος"



Άφησες απ'εξω το σημαντικότερο: στο "write in vote" έβαλες τον Κουφό όπως έπρεπε να κάνεις; smiley.gif
jasonick
Μια αντικειμενική δεκάδα θα ήταν αυτή




Και μια καθαρά υποκειμενική



Α και εννοείται ότι στηρίζουμε Κώστα Κουφό. thumbsup.gif
Nuntius
Υπάρχει άνθρωπος που δεν είναι οπαδός των Pacers και βάζει τον Roy πάνω από τον Dwight? tongue.gif
aegeansheed
ohmy.gif OMG!!!!!

Καλά, είναι ηλίθιοι εκεί στο ΝΒΑ??? Μάλλον το lockout τους σάλεψε τα μυαλά.
Είναι η δεύτερη φορά που βλέπω αυτή τη φωτό του Kaman πριν ξυριστεί (σήμερα που μιλάμε έχει ξυριστεί). Την 1η αποθήκευσα στον σκληρό τα ντοκουμέντα με απώτερο σκοπό να κάνω κάποιο άρρωστο post...
Ο τύπος είναι σα να έχει βγει από το Αίμα στους Λόφους ή το Λάθος Στροφή το 1 (τα επόμενα δε βλέπονται), έχει βενζινάδικο στη μέση του πουθενά στη West Virginia, φοράει φαρδύ τζην με καρό κόκκινο/μαύρο πουκάμισο, τιράντες και στο ένα χέρι κρατάει τσεκούρι ή έστω καραμπίνα. Στο ξύλινο υπόστεγο στο πίσω μέρος του μαγαζιού υπάρχει το "real shop" με παστωμένα human parts από τα διαμελισμένα θύματά του...

Goooooooooooooooore bloody goooooooooooore.....

jasonick
Δεν είδα στη λίστα τον Howard γιατί την έφτιαξα γρήγορα και έβαλα Roy.
Για Kaman κρίμας που κάνει καράφλα γιατί με το παρακάτω μαλλί και το μούσι θα ήταν epic συνδυασμός. Στους αγώνες των Hornets δεν παίζει να πάταγε άνθρωπος (και όχι μόνο) στο ζωγραφιστό.



By the way στην πρώτη φωτό του aegeabsheed τι έχει πιει; :-Ρ
Ginobili
ΔΥΣΗ ΑΝΑΤΟΛΗ
f-Ντάνκαν f-Ιγκουαντάλα
f-Νοβίτσκι f-
g-Τζινόμπιλι g-Τζένγκινς
g-Πάρκερ g-Ντ.Ουίλιαμς
c-Τζέφερσον c-Σπένσερ Χαζ




rolleyes.gif


Και μπήκε ψήφος κατ'επιλογή .....στον Σκαλαμπρίνι
j-kidd13
ΔΥΣΗ
J.Κidd
K.Bryant
K.Durant
B.Griffin
M.Gasol


ANAΤΟΛΗ
D.Rose
D.Wade
C.Anthony
J.Smith
G.Monroe
T.W.Is.M.
Ρε σεις, ειπαμε ολοι εχουμε συμπαθειες και αντιπαθειες, αλλα αυτος ο φετινος Μπραιαντ μεχρι στιγμης θα πρεπε να εχει ποσοστα Χοτζα στην Αλβανια, δεδομενου οτι υπαρχουν και 2 θεσεις στα γκαρντ. Εστω ποσοστα Χαουαρντ στην Ανατολη...
Ginobili
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 15 2012, 15:06 ) *
Ρε σεις, ειπαμε ολοι εχουμε συμπαθειες και αντιπαθειες, αλλα αυτος ο φετινος Μπραιαντ μεχρι στιγμης θα πρεπε να εχει ποσοστα Χοτζα στην Αλβανια, δεδομενου οτι υπαρχουν και 2 θεσεις στα γκαρντ. Εστω ποσοστα Χαουαρντ στην Ανατολη...

Θα ήθελα πιο πολύ να δω τον Σκαλαμπρίνι στο all star game παρά τον Μπράιαντ... biggrin.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Ginobili @ Jan 15 2012, 23:49 ) *
Θα ήθελα πιο πολύ να δω τον Σκαλαμπρίνι στο all star game παρά τον Μπράιαντ... biggrin.gif


Μην ανησυχεις, δεν ειναι ανταγωνιστες, ο Σκαλαμπρινι ειναι στην Ανατολη και ειναι φοργουορντ. wink.gif
Μπορουν να παιξουν και οι δυο! laugh.gif
duncan21
Εast:
D.Rose-J.Johnson-L.James-C.Anthony-D.Howard

R.Rondo-B.Jennings(D.Williams)-D.Wade-A.Iguodala-J.Smith-C.Bosh-R.Hibbert

West:
C.Paul-K.Bryant-K.Durant-Β.Griffin-A.Bynum

R.Westbrook-T.Lawson(T.Parker)-K.Lowry-P.Milsap(D.Nowitzki)-K.Love-L.Aldrige-M.Gasol

Toυς παραπάνω θέλω/περιμένω πάνω κάτω στο φετινό asg.Τώρα ονόματα όπως o Amare,o Pierce,o Allen,o Nash,κ.α δεν πρέπει να βρίσκονται στο Οrlando κατά τη γνώμη μου για διαφορετικούς λόγους ο καθένας smile.gif .
Nuntius
QUOTE (duncan21 @ Jan 22 2012, 17:57 ) *
Τώρα ονόματα όπως o Amare,o Pierce,o Allen,o Nash,κ.α δεν πρέπει να βρίσκονται στο Οrlando κατά τη γνώμη μου για διαφορετικούς λόγους ο καθένας smile.gif .


Ο Nash δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτούς που λες ρε συ. Βγάζει double-double μ.ο. στο χαλαρό ακόμα.
duncan21
QUOTE(Nuntius @ Jan 22 2012, 18:58 ) *
Ο Nash δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτούς που λες ρε συ. Βγάζει double-double μ.ο. στο χαλαρό ακόμα.

Έπρεπε να τονίσω του λόγους,my fault.1ον)Παίζει στους Suns,2oν)είναι 38 ετών(δεν υπάρχει κανένας σοβαρός λόγος να γίνει all star αυτή τη στιγμή κατά τη γνώμη μου,τόπο στα νιάτα άλλωστε) και 3ον)το impact των RW,Lawson,Lowry είναι πολύ μεγαλύτερο στις ομάδες τους αυτή τη στιγμή.Ποιος πρέπει να μείνει έξω απ' αυτούς για να μπει ο Νας?
Nuntius
Συμφωνώ απόλυτα με το 2 και το 3 και δεν λέω πως θα έπρεπε να είναι στο ASG. Αλλά όχι και να τον συγκρίνεις με τους άλλους 3 ρε συ. Τουλάχιστον, ο Nash παίζει ακόμα tongue.gif
duncan21
QUOTE(Nuntius @ Jan 22 2012, 19:29 ) *
Συμφωνώ απόλυτα με το 2 και το 3 και δεν λέω πως θα έπρεπε να είναι στο ASG. Αλλά όχι και να τον συγκρίνεις με τους άλλους 3 ρε συ. Τουλάχιστον, ο Nash παίζει ακόμα tongue.gif

Δεν τους σύγκρινα ρε συ,κάποια ονόματα ανέφερα και μάλιστα έγραψα ότι τους απορρίπτω από το φετινό asg για διαφορετικούς λόγους το καθένα wink.gif .
Nuntius
Ναι, δίκιο έχεις. Μάλλον εγώ ήθελα να το διευκρινήσω παραπάνω tongue.gif
Gravedigger
Η δικιά μου τακτική για το ASG είναι να ψηφίζω παίχτες που πραγματικά αξίζουν να είναι,αφήνοντας έξω αυτούς που έτσι και αλλιώς θα πάρουν τις ψήφους.Για center πχ μπορεί ο καταλληλότερος να είναι ο Howard αλλά ψηφίζοντας τον είναι σαν να πηγαίνει χαμένη η ψήφος μου αφού ο συγκεκριμένος θα είναι εκεί.Πιο πολύ μετράει η ψήφος μου στον Hibbert στην συγκεκριμένη περίπτωση.
Anaz
Με τις εμφανισεις του τον τελευταιο καιρο παντως και ο Κονλευ θεωρω οτι θετει υποψηφιοτητα για το All star game.. Οκ, του χω μια συμπαθεια, αλλα δεν ειναι καθολου υπερβολικο να πει κανεις οτι ειναι πανω απο Lawson, Nash, Parker αυτη τη στιγμη. Ισα ισα..
tzagasdog
my asg selection.

Razorblade Fish
West:
Kyle Lowry
Monta Ellis
LaMarcus Aldridge
Kevin Love
Andrew Bynum

East:
Rajon Rondo
Derrick Rose
Luol Deng
Josh Smith
Greg Monroe

Λιγο alternative...
T.W.Is.M.
Η δικη μου (αρκετα συμβατικη) ψηφος

Επειδη ομως επρεπε να κανω και κατι που να ξεχωριζει...
Write In Vote: Brian Scalabrine Chicago
OnLy_PAS-AthEnS
Διαβαζω οτι σημερα θα ανακοινωθουν οι all stars.Θα ανακοινωθουν οι αρχικες πενταδες απο τις ψηφους ή και οι επιλογες στον παγκο απτους προποντητες???

Υ.Γ επισης εχουμε καμια ιδεα για το ποιοι θα συμμετασχουν στους διαγωνισμους?
NBAholic
Ανατολή:

Ρόουζ
Γουέιντ
Μέλο
Λεμπρόν
Χάουαρντ

Δύση:

Πολ
Κόμπι
Ντουράντ
Γκρίφιν
Μπάινουμ

Ακόμη δεν έχω βρει τα ακριβή νούμερα για τις ψήφους τους.

http://espn.go.com/chicago/nba/story/_/id/...l-star-starters
aegeansheed
Αγαπημένες επιλογές σε αναπληρωματικούς:

EAST
G: Deron Williams, Brandon Jennings, Rajon Rondo
F/C: Paul Pierce, Joe Johnson, Amare Stoudemire, Chris Bosh

WEST
G: Russell Westbrook, Kevin Martin, Monta Ellis
F/C: Kevin Love, LaMarcus Aldridge, Rudy Gay, Marc Gasol
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Feb 3 2012, 22:11 ) *
Αγαπημένες επιλογές σε αναπληρωματικούς:

EAST
G: Deron Williams, Brandon Jennings, Rajon Rondo
F/C: Paul Pierce, Joe Johnson, Amare Stoudemire, Chris Bosh

WEST
G: Russell Westbrook, Kevin Martin, Monta Ellis
F/C: Kevin Love, LaMarcus Aldridge, Rudy Gay, Marc Gasol



Στηριζουμε Kevin Love για all-star. Ξεχασες ομως καποιον. Τη write-in vote της καρδιας μας... smiley.gif
aegeansheed
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 4 2012, 03:16 ) *
Στηριζουμε Kevin Love για all-star. Ξεχασες ομως καποιον. Τη write-in vote της καρδιας μας...


Κάγιλ Λάουρη..

Πιστεύω στα τελευταία 4 ματς, που παίζει way below his standards, έχει αυθυποβάλει στον εαυτό του ότι δεν είναι ο "all-star guy" και από ενστικτώδη αντίδραση κάνει τα πάντα για να συμβάλει στην περίπτωση να μην κληθεί.

Είναι σα να τα έχει η Lady Gaga με έναν 55ρη jordy cole miner και να του ζητάει να τη συνοδεύσει στο πάρτυ που κάνει το βράδυ ο Snoop Dogg. Πώς νιώθει εκείνη τη στιγμή αυτός ο άνθρωπος??????? sad.gif
duncan21
East Reserves: D.Williams, J.Johnson, L.Deng, A.Iguodala, P.Pierce, C.Bosh, R.Hibbert.

West Reserves: S.Nash, T.Parker , R.Westbrook, L.Aldridge, D.Nowitzki , K.Love, M.Gasol.

via Twitter.Όταν έχω κάτι επίσημο θα ποστάρω και λινκ.

edit:Απ' το sportando... icon_drunk.gif

http://www.sportando.net/eng/usa/nba/35219..._announced.html
Flash
Και από nba.com

http://www.nba.com/2012/allstar/2012/02/09...ls=iref:nbahpt1

Μια χαρά για μένα. Αξιοκρατικά θα έλεγα.
Nuntius
Και εμένα μια χαρά μου φαίνονται smile.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Ποτε θα μαθουμε συμμετοχες σους διαγωνισμους?
Nuntius
Αν και τώρα που το σκέφτομαι μάλλον ο Dirk δεν θα έπρεπε να μπει. Κι ο ίδιος είπε πως δεν θα προτιμούσε να επιλεγεί άλλωστε. Ο Gallinari και ο Gay το άξιζαν περισσότερο.
captain charisma
Οι κακές γλώσσες λένε ότι οι προπονητές θα επιλέξουν με βάση ποιους δεν θέλουν να δουν να ξεκουράζονται. Το all-star game σημαίνει 4 ή 5 ημέρες ξεκούρασης και όλοι οι προπονητές της λίγκας θέλουν να δουν τους βετεράνους τους να ηρεμούν φέτος που το πρόγραμμα είναι τόσο σκληρό. Αν δείτε, όμως, κάποια… παράξενη επιλογή που δεν συνάδει με τα στατιστικά, θα ξέρετε γιατί ήρθε...κάτι τέτοιο ισχύει στη περίπτωση του νοβιτσκι...
SteveNashidis
QUOTE(OnLy_PAS-AthEnS @ Feb 10 2012, 02:42 ) *
Ποτε θα μαθουμε συμμετοχες σους διαγωνισμους?


Πρεπει να εχουν βγει γιατι σε κατι γκρουπ στο φβ απο τους παικτες του ΝΒΑ ανακοίνωναν ότι επιλέχτηκαν για το all-star game. Γνωρίζω για Love , Nash , Aldridge , Parker , Hibbert , Dirk , Westbrook, Gasol ( μαντεψτε ποιος ;; ο Mark ) , Bosh, Derron Williams , Joe Johnson, Deng , Pierce , Iguodala
Gravedigger
QUOTE (Voyager @ Feb 10 2012, 04:25 ) *
Πρεπει να εχουν βγει γιατι σε κατι γκρουπ στο φβ απο τους παικτες του ΝΒΑ ανακοίνωναν ότι επιλέχτηκαν για το all-star game. Γνωρίζω για Love , Nash , Aldridge , Parker , Hibbert , Dirk , Westbrook, Gasol ( μαντεψτε ποιος ;; ο Mark ) , Bosh, Derron Williams , Joe Johnson, Deng , Pierce , Iguodala

Για τους διαγωνισμούς ρώτησε,τις συμμετοχές τις πόσταραν και παραπάνω. wink.gif

Γενικά,ευχαριστημένος από τις επιλογές,ίσως ο Dirk έπρεπε να μείνει εκτός,μπήκε λόγω ονόματος κυρίως, και σίγουρα ο Bosh.Να δω ο άμοιρος ο Josh Smith πότε θα παίξει σε ASG.
SteveNashidis
QUOTE(Gravedigger @ Feb 10 2012, 05:44 ) *
Για τους διαγωνισμούς ρώτησε,τις συμμετοχές τις πόσταραν και παραπάνω. wink.gif

Γενικά,ευχαριστημένος από τις επιλογές,ίσως ο Dirk έπρεπε να μείνει εκτός,μπήκε λόγω ονόματος κυρίως, και σίγουρα ο Bosh.Να δω ο άμοιρος ο Josh Smith πότε θα παίξει σε ASG.


Eχεις δίκιο ...χάζεψα smiley.gif

T.W.Is.M.
Παρατηρω οτι η Δυση εχει μονο 1 SG(Bryant) και 1 SF(Durant), ενω η Ανατολη μονο 1 PF(Bosh) κι αυτος αναπληρωματικος. Κι αν το κενο στους SG θα καλυφθει με τους scoring PG Parker & Westbrook, ενω αυτο της Ανατολης στο 4 με λιγο απο Lebron και Deng, δε βλεπω ποιος θα παιξει στο 3 για τη Δυση οταν θα ειναι εκτος ο Durant. Μηπως εχουμε και το πρωτο φαβορι για MVP???
Murdoc
Αδικια περα απο τον Rudy Gay ηταν και για τον Monta Ellis!!!Τι αλλο να κανει αυτος ο παικτης, ελεος εδω και χρονια φιγουραρει στις πρωτες θεσεις των σκορερ και φετος ειναι και στις ασσιστ στην πρωτη δεκαδα!!!!
O Gallinari ειναι τραυματιας και δεν επιλεχθηκε αλλα ο Monta Ellis γτ δεν μπορω να καταλαβω!
Βαλανε τον Tony Parker που τωρα τελευταια ξυπνησε ημαρτον!!!
Nuntius
QUOTE (Murdoc @ Feb 10 2012, 15:49 ) *
Αδικια περα απο τον Rudy Gay ηταν και για τον Monta Ellis!!!Τι αλλο να κανει αυτος ο παικτης, ελεος εδω και χρονια φιγουραρει στις πρωτες θεσεις των σκορερ και φετος ειναι και στις ασσιστ στην πρωτη δεκαδα!!!!
O Gallinari ειναι τραυματιας και δεν επιλεχθηκε αλλα ο Monta Ellis γτ δεν μπορω να καταλαβω!
Βαλανε τον Tony Parker που τωρα τελευταια ξυπνησε ημαρτον!!!


Παίζει σε μια θέση που έχει πολλούς καλούς παίκτες και είναι ένας από τους guards που αποτυγχάνει σταθερά να οδηγήσει την ομάδα του σε νίκες. Οι Warriors έχουν καλό υλικό αλλά δεν νικάνε. Μέχρι να νικήσουν ο Monta δύσκολα θα πάει για all star.
duncan21
QUOTE(Murdoc @ Feb 10 2012, 15:49 ) *
Αδικια περα απο τον Rudy Gay ηταν και για τον Monta Ellis!!!Τι αλλο να κανει αυτος ο παικτης, ελεος εδω και χρονια φιγουραρει στις πρωτες θεσεις των σκορερ και φετος ειναι και στις ασσιστ στην πρωτη δεκαδα!!!!
O Gallinari ειναι τραυματιας και δεν επιλεχθηκε αλλα ο Monta Ellis γτ δεν μπορω να καταλαβω!
Βαλανε τον Tony Parker που τωρα τελευταια ξυπνησε ημαρτον!!!

O Parker είναι leader σε μια ομάδα όπως οι Spurs cool.gif με ρεκόρ 18-9 κι ο Monta στο GS με ρεκόρ 9-14.Επίσης (όπως και στα παρελθόν έχουν υπάρξει αδικίες ή εύνοιες) έχω παρατηρήσει ότι παίζει ρόλο το timing,δηλαδή η απόδοση του παίκτη την περίοδο λίγο πριν το asg κι αυτή τη στιγμή ο Parker πετάει.Γι' αυτό ακριβώς το λόγο έχουν αδικηθεί στο παρελθόν παίκτες όπως ο Baron Davis,o Manu,o Deron,κ.ά...
aegeansheed
Γνώμη μου ότι είναι η πρώτη φορά που οι επιλογές είναι οι ενδεδειγμένες και είναι περισσότεροι οι δικαιωμένοι, παρά οι αδικημένοι.

EC
Bosh: Είναι ο καλύτερος PF στην Ανατολή, όταν έλειπε ο Wade σε πολλά παιχνίδια ήταν ο καλύτερος Heat
Deng: Η επιλογή που περίμενα λιγότερο, αλλά το αξίζει 100%. Έχει βελτιωθεί πάρα πολύ τα δύο τελευταία χρόνια, μπορεί να μαρκάρει πλέον αποτελεσματικά τον Lebron, είναι ο καλύτερος περιφερειακός των Bulls, χωρίς αυτόν είναι ομάδα Conference Finals, με αυτόν Title contenders.
Hibbert: Οι Pacers είναι η ομάδα με τη μεγαλύτερη βελτίωση σε σχέση με την προηγούμενη περίοδο, ο Hibbert σε αυτό το all-star game έρχεται κυρίως λόγω έλλειψης 2ου center πίσω από τον Howard, παρά ως ο καλύτερος Pacer. Όπως και οι Sixers, έτσι και oι Pacers είναι τόσο balanced ως ομάδα, που είναι πολύ δύσκολο να ξεχωρίσει κάποιος βάσει ατομικών στατιστικών. Αν έπαιζε ο Horford δε θα ήταν εκεί, αλλά δεν πειράζει, για όλους έχει ο Θεός.
Iggy: συνέχεια της προηγούμενης σκέψης, πολύ ορθό να κληθεί κάποιος από τους Sixers. Αυτός πρέπει να είναι ο dala, αναμφισβήτητα. Τέλλλλος.
Pierce: Κράτησε τους Celtics όρθιους όσο έλειπε το Μπισκοτάκι και ο Allen για αυτά τα 10γουοτέβα παιχνίδια, τώρα οι C's τρέχουν 8-2. Τεράστιυ συμβολή στην ομάδα του.
JJ: Ανέβηκε πολύ τελευταία, από τους καλύτερους περιφερειακούς της ανατολής μαζί με τον Deng, η Atalanta πάει καλά, οπότε το ερώτημα ήταν JJ ή Jennings? JJ...
Deron: Ο πιο φορμαρισμένος pg μετά τον Rose φέτος, οι Nets είναι πολύ καλύτερη ομάδα από αυτό που δείχνουν στα αποτελέσματά τους και αν και είναι δύσκολο να το καταλάβει κάποιος (ποιός έχει δει φέτος Νets εκτός από εμένα όταν δεν παίζει αντίπαλος η ομάδα του?), θεωρούσα από την αρχή ότι ως επιλογή θα ήταν η πιο έυκολα προβλέψιμη στην ανατολή, κάτι σαν τον Love της Ανατολής.

WC
Marc Gasol: Τα έχουμε πει, το έχω γράψει και στο blog, πολύ πριν αρχίσουν να ασχολούνται στο TNT κλπ, ο Marc πλέον θεωρείται elite center. True Big Man με μπι και τζι κεφαλαία, είναι στο ίδιο επίπεδο με τον καλό Pau Gasol (όποτε το θυμάται πλέον) και το αξίζει 100%.
Love: κάποια αμφισβήτηση, κάποιος?
Nash: Suns total control. Ο Nash στα 38!!!! του είναι ο παίκτης βαρόμετρο μίας ομάδας στο ΝΒΑ. Μίας ολόκληρης ομάδας στο ΝΒΑ. Ο Nash είναι ο καλύτερος πασέρ της λίγκας στα 38 του, έχει για πλάκα double-double σε κάθε παιχνίδι που δεν είναι back2back, εχει το μεγαλύτερο impact από οποιονδήποτε παίκτη σε άλλη ομάδα.
Nowitzki: Ακόμη κι εγώ δεν είχα ψηφίσει τον Dirk, πριν 2 εβδομάδες. Έχοντας φρεσκαριστεί μετά από την εθελούσια αποχή του για 4 συνεχόμενα παιχνίδια,ο Dirk επέστρεψε και στα τελευταία 3 αυτή τη στιγμή σκοράρει 30, 24 και 25 πόντους με 71%, 60% και 55% στα σουτ. Ο καλός Dirk δεν έχει επιστρέψει ακόμη 100%, αλλά η απάντησή του σε όσους σκέφτηκαν ότι τελείωσε ως top player ήταν αφοπλιστική και ήρθε με τον πιο άμεσο τρόπο και nowitzkiκό τρόπο: χωρίς πολλά λόγια και με νούμερα.
TP: Μία μέρα μετά την 42άρα στα μούτρα του RW, πρόσθεσα το εξής στο blog:

Westbrook: Eίναι το "νέο αίμα", δε θα μπορούσε να μην είναι στο all-star game, βάσει ταλέντου/ρεκόρ/κλπ, αλλά δεν είναι δα ούτε Nash, ούτε TP.


"Αδικημένοι"/Αδικημένοι: Monta Ellis? Για άλλη μία χρονιά...Θα πρέπει να κάνει παπάδες για να παίξει στο all star game ως GS Warrior
captain charisma
στα τριποντα θα συμμετεχουν ο λαβ ο μπραντον ρας απο οτι διαβαζω...
morfi
QUOTE(aegeansheed @ Feb 10 2012, 21:22 ) *
Westbrook: Eίναι το "νέο αίμα", δε θα μπορούσε να μην είναι στο all-star game, βάσει ταλέντου/ρεκόρ/κλπ, αλλά δεν είναι δα ούτε Nash, ούτε TP.

Ο TP ποιός είναι; Μην μου πεις ότι είναι αυτός που νομίζω...
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Feb 10 2012, 21:22 ) *
JJ: Ανέβηκε πολύ τελευταία, από τους καλύτερους περιφερειακούς της ανατολής μαζί με τον Deng, η Atalanta πάει καλά, οπότε το ερώτημα ήταν JJ ή Jennings? JJ...


Παραβλεπω οτι η πορεια της ομαδας του Μπεργκαμο δεν εχει καμια σχεση με την παρουσια του Joe Johnson στο all-star game(δηλαδη αν πηγαινε καλα η Καλιαρι επρεπε να παιξει ο Jennings?) και σε ρωταω: Πως πηγαινει καλα με 4 ηττες στα τελευταια 5 ματς? Μονο την Τσεζενα εχει κερδισει! Ναι μεν ειχε δυσκολο προγραμμα, αλλα αν συνεχισει ετσι τη βλεπω να κινδυνευει... 69.gif
morfi
QUOTE(aegeansheed @ Feb 10 2012, 21:22 ) *
Hibbert: Οι Pacers είναι η ομάδα με τη μεγαλύτερη βελτίωση σε σχέση με την προηγούμενη περίοδο, ο Hibbert σε αυτό το all-star game έρχεται κυρίως λόγω έλλειψης 2ου center πίσω από τον Howard, παρά ως ο καλύτερος Pacer. Όπως και οι Sixers, έτσι και oι Pacers είναι τόσο balanced ως ομάδα, που είναι πολύ δύσκολο να ξεχωρίσει κάποιος βάσει ατομικών στατιστικών. Αν έπαιζε ο Horford δε θα ήταν εκεί, αλλά δεν πειράζει, για όλους έχει ο Θεός.

O Ρόι Χίμπερτ είναι ο καλύτερος σέντερ αυτή τη στιγμή στο ΝΒΑ (όποιος θέλει δικαιολογώ αυτή μου την άποψη) και δικαιολογημένα επιλέχτηκε για το All-Star Game. Ο Χόρφορντ είναι καλός αλλά η απόδοση του δεν επηρρεάζει και τόσο όσο του Χίμπερτ το αποτέλεσμα της ομάδας του.
duncan21
QUOTE(morfi @ Feb 15 2012, 09:46 ) *
O Ρόι Χίμπερτ είναι ο καλύτερος σέντερ αυτή τη στιγμή στο ΝΒΑ (όποιος θέλει δικαιολογώ αυτή μου την άποψη) μετά τους Χάουαρντ,Μπάινουμ,Μ.Γκασόλ και δικαιολογημένα επιλέχτηκε για το All-Star Game. Ο Χόρφορντ είναι καλός αλλά η απόδοση του δεν επηρρεάζει και τόσο όσο του Χίμπερτ το αποτέλεσμα της ομάδας του.

thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif
Nuntius
QUOTE (morfi @ Feb 15 2012, 09:46 ) *
O Ρόι Χίμπερτ είναι ο καλύτερος σέντερ αυτή τη στιγμή στο ΝΒΑ (όποιος θέλει δικαιολογώ αυτή μου την άποψη) και δικαιολογημένα επιλέχτηκε για το All-Star Game. Ο Χόρφορντ είναι καλός αλλά η απόδοση του δεν επηρρεάζει και τόσο όσο του Χίμπερτ το αποτέλεσμα της ομάδας του.


Εκτιμώ αυτή σου την θέση αλλά το πρόβλημα είναι πως πλέον ο ίδιος ο Roy δεν δικαιολογεί την επιλογή του στους τελευταίους 5-6 αγώνες. Βέβαια, το ότι έχουμε 1-5 σε αυτούς τους αγώνες μάλλον σε δικαιώνει.

Θα ήθελα να ακούσω την δικαιόλογηση της άποψης σου, πάντως smiley.gif
baskethood
QUOTE (Nuntius @ Feb 15 2012, 09:55 ) *
Θα ήθελα να ακούσω την δικαιόλογηση της άποψης σου, πάντως smiley.gif

Εγώ να δεις ohmy.gif
morfi
Απάντησα εδώ.
captain charisma
λαβ, μοροου, ραιαν αντερσον, τζειμς τζοουνς,τζοε τζονσον κ τσαλμερς οι τριποντακηδες
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.