Help - Search - Members - Calendar
Full Version: San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
sacarame
vs

Πρόγραμμα

April 21
3:30 pm Los Angeles Lakers vs. San Antonio Spurs AT&T Center, San Antonio, Texas ABC
April 24
9:30 pm Los Angeles Lakers vs. San Antonio Spurs AT&T Center, San Antonio, Texas TNT
April 26
10:30 pm San Antonio Spurs vs. Los Angeles Lakers Staples Center, Los Angeles, California ESPN
April 28
7:00 pm San Antonio Spurs vs. Los Angeles Lakers Staples Center, Los Angeles, California TNT
April 30
TBD Los Angeles Lakers vs. San Antonio Spurs* AT&T Center, San Antonio, Texas TBD
May 2
TBD San Antonio Spurs vs. Los Angeles Lakers* Staples Center, Los Angeles, California TBD
May 4
TBD Los Angeles Lakers vs. San Antonio Spurs* AT&T Center, San Antonio, Texas TNT

Σχόλια για την σειρά.
giorgos14
Ωραιο ζευγαρι απο πλευράς ονομάτων και αμφίροπο αν κρίνω απο τα ,κλειστά,μεταξύ τους παιχνίδια φέτος.Η απουσία του Κόμπε δεν μπορεί να μην επηρεάσει τους Λεικερς αλλά πιστεύω ότι θα περάσουν και θέλοντας να το κάνω και πιο spicy δίνω για mvp της σειράς τον Τζέιμσον και τελικό σκορ 4-2.Χωρίς Κόμπε αλλά και με ανεβασμένο τον Γκασόλ θα βρει χώρο μιας και δεν πιστεύω ότι ο Πόποβιτς θα αφήσει τα ποσταρίσματα των Λεικερς χωρίς double team.
T.W.Is.M.
Ο μονος που μπορει να δωσει μια ελπιδα για καλη παρουσια στους Λεικερς ειναι ο Nash. Δεν ξερουμε ομως αν θα παιξει απο το πρωτο ματς και σε τι κατασταση θα ειναι. Οσο για την προκριση, ο μονος που μπορει να σταματησει την προκριση των Σπερς ειναι ο McGrady! Οι χωρις Κομπι Λεικερς μου βγαζουν περισσοτερη υγεια σαν ομαδα, παρολο που ο Κομπι ηταν ο τελευταιος που ευθυνοταν για το προηγουμενο χαλι, αλλα οι δυνατοτητες ειναι πολυ πιο περιορισμενες. Δε βλεπω πως θα μπορουσαν να χτυπησουν το Σαν Αντονιο, εστω και με προβληματικο Ginobili. Αν γινει η εκπληξη και το Σαν Αντονιο αποκλειστει, θα το αποδωσω στην γκαντεμια που εφερε μαζι του ο T-Mac. Νομιζω μονο οτι οι Λεικερς θα παρουν ενα ματς στο ΛΑ για να αποφυγουν το σουιπ.
geo82
Θα ήθελα να κάνουν την έκπληξη οι Λέικερς αλλά δεν το βλέπω. Βέβαια πλέι οφ είναι αυτά, όλα γίνονται. Θα δούμε σήμερα το βράδυ κατά πόσο μπορούν να ανταγωνιστούν τους αντιπαθητικούς Σπερς.
SteveNashidis
Είμαι περίεργος να δω πως οι Lakers θα προφυλάξουν στον Νας και πότε θα τον χρησιμοποιήσουν ..! Πιστεύω οι Lakers μπορούν να σπάσουν την έδρα του Σαν Αντονιο αν βρεθεί σε καλή μέρα ο Howard και ο .....Blake tongue.gif tongue.gif
captain charisma
o γκασολ την εχει δει νοβιτσκι και παιζει με σουτακια?γτ δν παιζει μεσα στο καλαθι αφου δεν εχει αντιπαλο εκτος του ντανκαν...
lakersdynasty
QUOTE(geo82 @ Apr 18 2013, 16:02 ) *
Οι Spurs σας ταιριάζουν περισσότερο από τους Thunder. Τα παιχνίδια της κανονικής περιόδου ήταν όλα κλειστά. Επίσης, οι Spurs τα τελευταία χρόνια την πατάνε στα πλέι οφ και δε φτάνουν μέχρι το τέρμα. Θυμίσου ειδικά το 2011. Και πάλι όμως τα πράγματα θα είναι ζόρικα για το LA.


Αυτό είναι αλήθεια αλλά οι ομάδες που κέρδισαν "απροσδόκητα" τους Σπερς μπορούσαν να πάιξουν καλή άμυνα και είχαν σκόρερ που είχαν ατομικά κάποια πλεονεκτήματα έναντι των αστεριών των Σπερς.

Οι Λεϊκερς δεν φαίνεται να μπορούν να παίξουν καλή άμυνα για 40-45 λεπτά και όταν έχουν καλές στιγμές στην άμυνα ήδη φαίνεται ότι δυσκολεύονται να τις εκμεταλλευτούν.

Προφανώς και είναι δύσκολα τα πράγματα.

Εαν στραβώσει πάντως το σημερινό σχετικά νωρίς είναι καλή ευκαιρία να παίξει κάποιο επιπλέον χρόνο ο Νας να μπει λίγο σε ρυθμό.

24-15 Σπερς τέλος 1ου.

QUOTE
o γκασολ την εχει δει νοβιτσκι και παιζει με σουτακια?γτ δν παιζει μεσα στο καλαθι αφου δεν εχει αντιπαλο εκτος του ντανκαν...


Μάλλον προσπαθούν να ανοίξουν χώρο για να συνεχίσει ο Χαουαρντ να πηγαίνει τον Ντανκαν χαμηλά και να τον φθείρει όσο μπορεί. Βέβαια δεν το βλέπω να πιάνει γιατι ο Χάουαρντ δεν είναι η επιτομή του ποστ παιχνιδιού αλλά μάλλον αυτό προσπαθούν να κάνουν. Ισως αργότερα να αλλάξουν την επιθετική τους επιλογή αν τα βρουν σκούρα εκτελεστικά.
geo82
Αυτή την απορία έχω κι εγώ. Θα μου πεις εδώ πήρε σουτ από τη βολή ο Χάουαρντ και μάλιστα το έβαλε κιόλας. Άκουσα και την μ...α της ημέρας: Red Mamba η ατσουμπαλούκλα ο Μπόνερ. ugly_tocktock.gif Τι άλλο θα ακούσουμε...Στη Βοστώνη έβαλαν τη βόμβα, αλλού σκάνε οι μπαρούφες.
lakersdynasty
Σπλίτερ δεν παίζεις playoffs Ευρώλίγκας πια. Έλεος tongue.gif

Άρχισε να περνάει η μπάλα απο τα χέρια του Playmaker. (Γκασόλ)

28-24 Σπέρς.

Οι Σπερς βάζουν τα ελεύθερα σουτ. Οι Λεϊκερς δεν βάζουν τα ελευθερα σουτ. Αυτά

35-26 Σπέρς
giorgos14
pick ο Χαουαρντ στο Γκασολ στη κορυφη της ρακετας για να σουταρει ο δευτερος.really???
geo82
Πάντως είναι καλούτσικο ματσάκι. Οι Λέικερς δεν πρέπει να αφήσουν τους Σπερς να ανοίξουν τη διαφορά γιατί μετά ποιος τους πιάνει.
lakersdynasty
QUOTE(giorgos14 @ Apr 21 2013, 23:18 ) *
pick ο Χαουαρντ στο Γκασολ στη κορυφη της ρακετας για να σουταρει ο δευτερος.really???


Πρώτη φορά το βλέπεις;
Teo 13
O Leonard είναι τρελό παικτάκι! Από τους αγαπημένους μου ρολίστες στο πρωτάθλημα.

Είναι τρελό αν το σκεφτεί κανείς, ότι μια ομάδα με Νας, Γκασόλ και Χάουαρντ δεν είναι φαβρί. Βασικά είνα τρελό αουτσάιντερ στη σειρά. Φαίνεται πόσο μεγάλη σημασία έχει ο προπονητής, μεταξύ άλλων.

Οι Σπέρς είναι ομαδάρα. Πιστεύω ότι θα πάρουν το πρωτάθλημα εναντίον των Χιτ!



Ωραίο ματσάκι μέχρι τώρα... πολύ ωραίο.
giorgos14
QUOTE(lakersdynasty @ Apr 21 2013, 21:22 ) *
Πρώτη φορά το βλέπεις;


Α το εκτελουν συχνα;δεν εχω παρακολουθησει καθολου Λεικερς.Τι νοημα εχει σκριν ψηλου σε ψηλο εκει παντως; blink.gif
captain charisma
δειτε σχολιασμο του κομπι στο τουιτερ του...καθε 5λεπτα και ενα σχολιο...εγραφε για τον χαουαρντ πριν λιγο κ ελεγε ποσταρε ποσταρε ποσταρε...ο τυπος το ζει το παιχνιδι και τον εχω ικανο να παει να παιξει με τις πατεριτσες...

ο γκασολ με τον χαουαρντ πολυ δυσκολευονται με τον 37αρη ντανκαν....τι πιο τραγικο...

που σαι ρε σακ???πλακα τον εκανες τον ντανκαν και τον ναυαρχο στα καλα σου....
geo82
QUOTE (Teo 13 @ Apr 21 2013, 22:22 ) *

Οι Σπέρς είναι ομαδάρα. Πιστεύω ότι θα πάρουν το πρωτάθλημα εναντίον των Χιτ!



.


Πολύ δύσκολο ως ακατόρθωτο. Το Μαϊάμι δεν έχει ανταγωνισμό στην Ανατολή και θα πάει άνετα και ξεκούραστα στον τελικό. Μόνο κάποιος τραυματισμός μπορεί να τους δυσκολέψει. Επιπλέον φέτος παίζουν πολύ καλά, οπότε δύσκολα θα το χάσουν.
Tobias Funke
QUOTE (giorgos14 @ Apr 21 2013, 23:33 ) *
Α το εκτελουν συχνα;δεν εχω παρακολουθησει καθολου Λεικερς.Τι νοημα εχει σκριν ψηλου σε ψηλο εκει παντως; blink.gif


Αν ο ένας ψηλός ξέρει να πασάρει κι ο άλλος ρολάρει σωστά γιατί όχι? Το κάνει κι η Ατλάντα (αν κι όχι όσο συχνά θα έπρεπε) με Horford-Smith, ενίοτε το Memphis, οι Νικς με Μέλο αλλά πιο πολύ για να τον ελευθερώσουν για να παίξει απέναντι σε αργά πεντάρια και το Σικάγο με τη μπάλα στα χέρια του Νόα.

Η σημερινή μέρα πάντως θα μεινει στην ιστορία, ως αυτή που έπαιξε πάνω από 5 λεπτά σε αγώνα play-offs o Darius Morris κι ολόκληρο δωδεκάλεπτο ο Johan Petro
giorgos14
QUOTE(Tobias Funke @ Apr 21 2013, 21:40 ) *
Αν ο ένας ψηλός ξέρει να πασάρει κι ο άλλος ρολάρει σωστά γιατί όχι? Το κάνει κι η Ατλάντα (αν κι όχι όσο συχνά θα έπρεπε) με Horford-Smith, ενίοτε το Memphis, οι Νικς με Μέλο αλλά πιο πολύ για να τον ελευθερώσουν για να παίξει απέναντι σε αργά πεντάρια και το Σικάγο με τη μπάλα στα χέρια του Νόα.


To να μεινει ο Μελο η' ο Σμιθ με αργο πενταρι σε μια ενδεχομενη αλλαγη το καταλαβαινω ωστε να τον παιξουν στα ποδια.Τωρα να κανει το ιδιο ο γκασολ λιγο δυσκολο.Και τα 2 παραδειγματα ειναι σαν να γινεται σκριν 3αριου με 5αρι,που ειναι πιο λογικο.Γενικα δεν ειναι κατι που θα εκανα αν προπονουσα παντως smiley.gif
Air Kef
Αυτό το πράμα που ο Πόποβιτς δεν κανει φάουλ στο τέλος του ματς αν κερδίζει με 3 πόντους για λόγους ηθικής, αλλά κάνει στρατηγικά φάουλ στον Χάουαρντ για να τον στείλει στις βολές νομίζω ξεπερνάει κάθε λογική.

Οι Λέικερς δείχνουν περίσσιο πάθος αλλά υπάρχει ένα μεγάλο χάος στην επίθεση που δεν φαίνεται να μπορεί να στρώσει.
Tobias Funke
QUOTE (giorgos14 @ Apr 21 2013, 23:44 ) *
To να μεινει ο Μελο η' ο Σμιθ με αργο πενταρι σε μια ενδεχομενη αλλαγη το καταλαβαινω ωστε να τον παιξουν στα ποδια.Τωρα να κανει το ιδιο ο γκασολ λιγο δυσκολο.Και τα 2 παραδειγματα ειναι σαν να γινεται σκριν 3αριου με 5αρι,που ειναι πιο λογικο.Γενικα δεν ειναι κατι που θα εκανα αν προπονουσα παντως smiley.gif


E μα ψάχνει την πάσα, δεν μιλάμε για σουτ. O Howard εξάλλου ήταν (είναι?) ο καλύτερος ψηλός σε pnr οπότε βγάζοντας τον Duncan από πάνω του θα είναι πιο εύκολο μετά. Δεν είναι ότι το τρέχουν τόσο συχνά όλες αυτές οι ομάδες που σου είπα (συνήθως βγάζουν τον ψηλό που πασάρει καλά στα 5-6 μέτρα για να αδειάσει τη ρακέτα στον άλλο και να παίξει με post) αλλά αν η άμυνα είναι προετοιμασμένη γι αυτό δεν είναι κακό να υπάρχει ποικιλία.
Rated: (en)joy
Πάντως μέχρι στιγμής, οι 2 ψηλοί του L.A. το κρατάνε μέσα στο παιχνίδι όπως αναμενόταν. Παρόλο που ο Parker δείχνει επηρεασμένος απ' τον τραυματισμό του όσο ο Duncan είναι καλός τα πράγματα είναι δύσκολα για τους Λέικερς
lakersdynasty
QUOTE(giorgos14 @ Apr 21 2013, 23:33 ) *
Α το εκτελουν συχνα;δεν εχω παρακολουθησει καθολου Λεικερς.Τι νοημα εχει σκριν ψηλου σε ψηλο εκει παντως; blink.gif


Το έκαναν αρκετά και με τον Μπάϊνουμ. Το κάνουν αρκετά χρόνια. Γι'αυτο και η ερώτηση.

No offence smile.gif
Αν ο ψηλός σου έχει καλό σουτ απο τη κορυφή της ρακέτας και έχεις καλό 2ο ψηλό στο επιθετικό ριμπάουντ μετά το σκριν (Χάουαρντ) συν ένα πάικτη επίσης δυνατό καλό (πχ Μέτα) έχει νόημα.

Αν σκεφτείς ότι η μπάλα θα πρέπει να περάσει πολυ απο τον Γκασόλ για να δημιουγήσει αποκτά ακόμη πιο μεγάλο νόημα αφού αν βαλει κάποια σουτ πιθανον να ανοίξει χώρους για μεταγενέστερες πάσες.

QUOTE(Rated: (en)joy @ Apr 21 2013, 23:49 ) *
Πάντως μέχρι στιγμής, οι 2 ψηλοί του L.A. το κρατάνε μέσα στο παιχνίδι όπως αναμενόταν. Παρόλο που ο Parker δείχνει επηρεασμένος απ' τον τραυματισμό του όσο ο Duncan είναι καλός τα πράγματα είναι δύσκολα για τους Λέικερς


Πολλοί λένε ότι τη σειρά θα πρέπει να την κερδίσει ο Παρκερ. Ότι αυτός είναι το συγκριτικό πλεονέκτημα των Σπερς.

Εγώ πάω περισσότερο προς Ντανκαν. Όσο κρατάει τουλάχιστον τα στατιστικά του σε παρόμοια επίπεδα με τον Χάουαρντ και αναιρουνται οι 2 μεταξύ τους, το πλεονέκτημα λέει Σπερς.

Καλώς σε βρήκαμε.
Tobias Funke
Ο Μπλέικ παίζει καλά στον Πάρκερ


Να μια πρόταση που δεν περίμενα ποτέ ότι θα χρησιμοποιήσω
SG3ptshooter
QUOTE(lakersdynasty @ Apr 21 2013, 23:56 ) *
Εγώ πάω περισσότερο προς Ντανκαν. Όσο κρατάει τουλάχιστον τα στατιστικά του σε παρόμοια επίπεδα με τον Χάουαρντ και αναιρουνται οι 2 μεταξύ τους, το πλεονέκτημα λέει Σπερς.

Είμαι στη λογική σου, αλλά νομίζω ότι αν έδειχνα έναν παίκτη απ' τα 2 rosters θα ήταν ο Dwight. Αν μεταφράσει το παιχνίδι του σε φθορά θα αλλάξει ισορροπίες, κι επίσης η σειρά είναι των Spurs για να τη χάσουν και τον Lakers να την κερδίσουν, οπότε κοιτάω στο δικό σας στρατόπεδο για παράγοντα ανατροπής των δεδομένων.

QUOTE
@kobebryant
This game has a "steal one" written all over it for us
https://twitter.com/kobebryant/status/326078390635483136

Όσο δεν έχουν βρει άνεση οι Spurs, δικαιούται να παλεύει κι αυτός. Έστω κι αν το κάνει όπως κι εμείς, με εμπάθεια κι απ' τον καναπέ του. tongue.gif
Air Kef
QUOTE(Tobias Funke @ Apr 22 2013, 00:01 ) *
Ο Μπλέικ παίζει καλά στον Πάρκερ


Να μια πρόταση που δεν περίμενα ποτέ ότι θα χρησιμοποιήσω



Κι εγώ δυσκολεύομαι λίγο να σχηματίσω την πρόταση. Τον παίζει πολύ καλά ψηλά.
Rated: (en)joy
Ευχαριστώ για το καλοσώρισμα. Έχεις 1 δίκιο που λες ότι όσο παίζει καλά ο Τιμ θα αλληλοεξουδετερώνται-ουφ το είπα!!-αλλά μέσα στην σειρά λογικά το Γαλλάκι θα βρει πατήματα, οπότε θα'ναι άλλη σειρά με αυτόν..
lakersdynasty
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 22 2013, 00:06 ) *
Είμαι στη λογική σου, αλλά νομίζω ότι αν έδειχνα έναν παίκτη απ' τα 2 rosters θα ήταν ο Dwight. Αν μεταφράσει το παιχνίδι του σε φθορά θα αλλάξει ισορροπίες, κι επίσης η σειρά είναι των Spurs για να τη χάσουν και τον Lakers να την κερδίσουν, οπότε κοιτάω στο δικό σας στρατόπεδο για παράγοντα ανατροπής των δεδομένων.


Όσο δεν έχουν βρει άνεση οι Spurs, δικαιούται να παλεύει κι αυτός. Έστω κι αν το κάνει όπως κι εμείς, με εμπάθεια κι απ' τον καναπέ του. tongue.gif


Τι να κάνει και αυτός ο καημένος smiley.gif

Δεν ξέρω πόσο καλά μπορεί να παίξει ο Χαόυαρντ επιθετικά για να προκαλέσει αρκετή φθορά που θα μας βγεί πρακτικά σε καλό. Αν το κάνει καλώς.

aegeansheed
QUOTE(lakersdynasty @ Apr 22 2013, 00:24 ) *
Τι να κάνει και αυτός ο καημένος smiley.gif


Μέχρι που έδωσε λαπτοπ στον Blake. Αντί να του δώσει λίγο ταλέντο...
morfi
QUOTE(geo82 @ Apr 21 2013, 23:35 ) *
Το Μαϊάμι δεν έχει ανταγωνισμό στην Ανατολή και θα πάει άνετα και ξεκούραστα στον τελικό.

Ούτε καν. Και δεν νομίζω ότι χρειάζεται να το αναλύσω...
Teo 13
QUOTE(geo82 @ Apr 21 2013, 23:35 ) *
Πολύ δύσκολο ως ακατόρθωτο. Το Μαϊάμι δεν έχει ανταγωνισμό στην Ανατολή και θα πάει άνετα και ξεκούραστα στον τελικό. Μόνο κάποιος τραυματισμός μπορεί να τους δυσκολέψει. Επιπλέον φέτος παίζουν πολύ καλά, οπότε δύσκολα θα το χάσουν.

Το θέμα της κούρασης μου έχει περάσει κι εμένα από το μυαλό, αλλά δεν νομίζω πως θα είναι τόσο καθοριστικό. Οι Μαβς το απέδειξαν το 2011.

Απλά πιστεύω πως οι Σπέρς ειναι κακό ματσαπ για τους Χιτ. Όχι πως είναι σιγουρη νίκη αλλά έχουν τον Πόποβιτς, έχουν τρελή χημεία, κίνηση της μπάλας, έχουν έχουν ικανό ψηλό στο να σκοράρει (Ντανκαν) το οποιό είναι must ωστε να έχεις ελπίδες απέναντι στους Χιτ και έχουν γενικά τα καλτάλληλα κομμάτια σαν ομάδα και μέταλλο νικητή.

Βέβαια μπορώ να δω τους Θαντερ να βγάζουν τους Σπερς εκτός. Ξανά. Άν οι Θάντερ πάνε στους τελικούς με Χιτ, είμαι σίγουρος πως θα χάσουν.
SG3ptshooter
QUOTE(lakersdynasty @ Apr 22 2013, 00:24 ) *
Δεν ξέρω πόσο καλά μπορεί να παίξει ο Χαόυαρντ επιθετικά για να προκαλέσει αρκετή φθορά που θα μας βγεί πρακτικά σε καλό. Αν το κάνει καλώς.

Θα πρεπε να είναι πιστεύω. Κι αυτό θα έκανε τη διαφορά. Αυτό λέω μόνο.
morfi
QUOTE(Teo 13 @ Apr 22 2013, 00:31 ) *
Το θέμα της κούρασης μου έχει περάσει κι εμένα από το μυαλό, αλλά δεν νομίζω πως θα είναι τόσο καθοριστικό. Οι Μαβς το απέδειξαν το 2011.

Απλά πιστεύω πως οι Σπέρς ειναι κακό ματσαπ για τους Χιτ. Όχι πως είναι σιγουρη νίκη αλλά έχουν τον Πόποβιτς, έχουν τρελή χημεία, κίνηση της μπάλας, έχουν έχουν ικανό ψηλό στο να σκοράρει (Ντανκαν) το οποιό είναι must ωστε να έχεις ελπίδες απέναντι στους Χιτ και έχουν γενικά τα καλτάλληλα κομμάτια σαν ομάδα και μέταλλο νικητή.

Βέβαια μπορώ να δω τους Θαντερ να βγάζουν τους Σπερς εκτός. Ξανά. Άν οι Θάντερ πάνε στους τελικούς με Χιτ, είμαι σίγουρος πως θα χάσουν.

Ένα λόγο να είναι οι Χιτ ξεκούραστοι μπορείτε να μου πείτε; Ή καλύτερα, πότε έφτασαν άνετα στους τελικούς;
lakersdynasty
QUOTE(aegeansheed @ Apr 22 2013, 00:27 ) *
Μέχρι που έδωσε λαπτοπ στον Blake. Αντί να του δώσει λίγο ταλέντο...


Ότι μπορούσε του έδωσε biggrin.gif

Εαν συνεχίσουμε να βρίσκουμε καλά σουτ και στα επόμενα παιχνίδια θα μπορέσουμε να ξαναγυρίσουμε στο Σαν Αντόνιο.

Κάποια στιγμή θα μπούν. Βρίσκουμ καλά σουτ μετά απο καλές πάσες. Εντός έδρας 1-2 παίκτες ίσως βρουν την αυτοπεποίθηση/ευστοχία τους.
Air Kef
QUOTE(morfi @ Apr 22 2013, 00:35 ) *
Ένα λόγο να είναι οι Χιτ ξεκούραστοι μπορείται να μου πείτε; Ή καλύτερα, πότε έφτασαν άνετα στους τελικούς;



Μην το κάνουμε οφ τόπικ το τόπικ για ΛΑ-Σπερς.

Το καθάρισαν το ματς οι Σπερς, οι Λέικερς πρέπει να είναι πιο εύστοχοι για να έχουν τύχη στην σειρά. Πολλές κακές επιλογές δικαιολογούνται, αλλά τόσα άστοχα ελεύθερα σουτ όχι.
Teo 13
QUOTE(morfi @ Apr 22 2013, 00:35 ) *
Ένα λόγο να είναι οι Χιτ ξεκούραστοι μπορείται να μου πείτε; Ή καλύτερα, πότε έφτασαν άνετα στους τελικούς;

Κατ'αρχήν, δεν είπα πως οι Χιτ θα είναι ξεκούραστοι - εσύ το είπες. Και δεν ξέρω πότε έφτασαν άνετα στους τελικούς...
lakersdynasty
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 22 2013, 00:32 ) *
Θα πρεπε να είναι πιστεύω. Κι αυτό θα έκανε τη διαφορά. Αυτό λέω μόνο.


Εγώ δεν το πιστεύω διότι αυτό έχει δείξει ο ίδιος ως τώρα.

Οι κινήσεις του Χάουαρντ στο ποστ είναι ικανές να προκαλέσουν πολλά φάουλ.

Η αποτελεσματικότητα του όμως (στο ποστ παιχνίδι πάντα) δεν είναι τόσο μεγάλη για να πει κάποιος ότι έχει τόσο μεγάλη επιρροή στο παιχνίδι εκτελεστικά.

Τα λάθη του στη ντρίπλα είναι πολλά, τα χαμένα εύκολα λεϊ απ επίσης πολλά και φαίνεται να χρειάζεται κάτι που δεν έχει σωματικά.

Καλά χέρια. Ύψος.

Καθόμουν και έβλεπα κατα καιρούς τον Kareem σε παλιά βίντεο. Έβλεπα τις κινήσεις του στο ποστ ακόμη και την τελευταία χρονιά του που δεν είχε καλά ποσοστά.

Έβλεπες την εκμετάλλευση του ύψους για να προστατέψει τη μπάλα, έβλεπες το πόσο καλό έλεγχο είχε στο τελείωμα των φάσεων, έβλεπες ότι παρά τη πίεση απο δεύτερο παίκτη ήταν δύσκολο να κλαπεί η μπάλα απο αυτόν.

Ο Χάουαρντ μπορεί να δουλέψει και να βελτιώσει κάποια πράγματα αλλά δεν θα γίνει ποτέ το κέντρο της προσοχής όσον αφορά το σκοράρισμα σε σημείο που να οδηγεί την ομάδα του δουλεύοντας σε απομονώσεις στο ποστ.

Είναι πολύ καλύτερος σε συνεργασίες PnR ή σε καταστάσεις που θα δεχθεί τη μπάλα γενικότερα σε κίνηση. Οι ατομικές ενέργειες του στο ποστ μπορούν το ίδιο εύκολα να επηρεάσουν αρνητικά το παιχνίδι του αντιπάλου όσο και τις ομάδας του.

Λάθη στη ντρίμπλα, κακά τελειώματα, χαμηλό ποσοστό στις βολές...κακός συνδυασμός για να χρησιμοποιήσεις ένα παίκτη ως go-to-guy απομονώνοντας τον.

Αλλά είναι σε αυτές ακριβώς τις καταστάσεις που μπορείς πραγματικά να σημαδέψεις αντιπάλους και να τους φθείρεις.

Γιάυτο δεν ελπίζω σε φθορά του Ντανκαν αλλά τουλάχιστον σε εξίσωση του στατιστικά με την ελπίδα ότι οι περιφερειακοί+Γκασολ θα βάλουν κάποια σουτ που θα βοηθήσουν την κατάσταση, ειδικά στο ΛΑ.
SG3ptshooter
QUOTE(lakersdynasty @ Apr 22 2013, 01:03 ) *
Εγώ δεν το πιστεύω διότι αυτό έχει δείξει ο ίδιος ως τώρα.
Οι κινήσεις του Χάουαρντ στο ποστ είναι ικανές να προκαλέσουν πολλά φάουλ.
Η αποτελεσματικότητα του όμως (στο ποστ παιχνίδι πάντα) δεν είναι τόσο μεγάλη για να πει κάποιος ότι έχει τόσο μεγάλη επιρροή στο παιχνίδι εκτελεστικά.
Τα λάθη του στη ντρίπλα είναι πολλά, τα χαμένα εύκολα λεϊ απ επίσης πολλά και φαίνεται να χρειάζεται κάτι που δεν έχει σωματικά.
Καλά χέρια. Ύψος.
Καθόμουν και έβλεπα κατα καιρούς τον Kareem σε παλιά βίντεο. Έβλεπα τις κινήσεις του στο ποστ ακόμη και την τελευταία χρονιά του που δεν είχε καλά ποσοστά.
Έβλεπες την εκμετάλλευση του ύψους για να προστατέψει τη μπάλα, έβλεπες το πόσο καλό έλεγχο είχε στο τελείωμα των φάσεων, έβλεπες ότι παρά τη πίεση απο δεύτερο παίκτη ήταν δύσκολο να κλαπεί η μπάλα απο αυτόν.
Ο Χάουαρντ μπορεί να δουλέψει και να βελτιώσει κάποια πράγματα αλλά δεν θα γίνει ποτέ το κέντρο της προσοχής όσον αφορά το σκοράρισμα σε σημείο που να οδηγεί την ομάδα του δουλεύοντας σε απομονώσεις στο ποστ.
Είναι πολύ καλύτερος σε συνεργασίες PnR ή σε καταστάσεις που θα δεχθεί τη μπάλα γενικότερα σε κίνηση. Οι ατομικές ενέργειες του στο ποστ μπορούν το ίδιο εύκολα να επηρεάσουν αρνητικά το παιχνίδι του αντιπάλου όσο και τις ομάδας του.
Λάθη στη ντρίμπλα, κακά τελειώματα, χαμηλό ποσοστό στις βολές...κακός συνδυασμός για να χρησιμοποιήσεις ένα παίκτη ως go-to-guy απομονώνοντας τον.
Αλλά είναι σε αυτές ακριβώς τις καταστάσεις που μπορείς πραγματικά να σημαδέψεις αντιπάλους και να τους φθείρεις.
Γιάυτο δεν ελπίζω σε φθορά του Ντανκαν αλλά τουλάχιστον σε εξίσωση του στατιστικά με την ελπίδα ότι οι περιφερειακοί+Γκασολ θα βάλουν κάποια σουτ που θα βοηθήσουν την κατάσταση, ειδικά στο ΛΑ.

Προφανώς και δεν έχει την άνεση τεχνικά του Jabbar, ούτε του O' Neal. Κι αυτό δε θα αλλάξει όσο και να δουλέψει. Συμφωνώ ότι να ποντάρεις τόσο πάνω του θα φέρει και χαμένες επιθέσεις. Πιστεύω ότι η frontline των Spurs με foul trouble, είτε καθίσει έξω ο Splitter είτε ο Duncan, κι εδώ μπαίνει και ο Pau στην εξίσωση της φθοράς, έχει σαφώς μικρό βάθος. Αν έχεις το πλεονέκτημα με κάποιον εκ των Bonner, Blair, Baynes ακόμα, στο παρκέ, και μπορέσεις να περνάς συνεχώς τη μπάλα κοντά στο καλάθι θα έρθει περισσότερη επιτυχία, και δεύτερες επιθέσεις αν αστοχήσει, και δε θα έχουν περιθώριο να τον στείλουν επίτηδες στις βολές. Δε σου λέω ότι θα απαιτούσε κανείς 30-20, αλλά και σήμερα τους 20 τους έβαλε εύκολα, πρώτος σκόρερ ήταν, με τα περισσότερα εύστοχα fg, με το καλύτερο fg% της ομάδας του. Δεν πιστεύω ότι μπορεί να κάνει σειρά με 67%, καταλαβαίνω ότι οι 27 πόντοι μο με 63% στην τελευταία σειρά του στην postseason με τη φανέλα των Magic απέχουν απ' το σήμερα. Δεν πιστεύω ότι είναι εγγύηση λύσης στο πρόβλημα να πάει στο post, ούτε ότι τα 58 δίποντα / 13 τρίποντα είναι παράλογη αναλογία εκδήλωσης επιθέσεων. Πιστεύω ότι είναι καλύτερο στοίχημα μια λύση που θα προκαλέσει ανισορροπία στον Pop που σήμερα τρόλαρε με 30 λεπτά Red Rocket μέσα κι απλά περίμενε την περίοδο που θα μπουν τα σουτ, μια λύση που θα προσπαθήσει να χτυπήσει στον πολύτιμο Duncan και την έλλειψη λύσεων πίσω του. Προφανώς και δεν είναι το να ποντάρεις στην πλάτη και τη δυνητική φθορά του DH η μαγική συνταγή που θα ανατρέψει τη σειρά, που είναι πολύ δύσκολο να μην πάει στο φαβορί της, αλλά δε νομίζω ότι υστερεί πιθανοτήτων απ' το να περιμένει κανείς να πάρει ο Metta με το Meeks μπροστά τόσο που να φέρουν διπλό στο SA, αφού έχουν 35 και 29% fg τον Απρίλη. Δεν είναι ο κατάλληλος go-to-guy, οκ. Νιώθω ότι χρειάζεσαι έναν και δεν ξέρω αν υπάρχει καταλληλότερος.
Tobias Funke
Πάντως είναι ψιλο-μύθος ότι δεν έχει post παιχνίδι ο Howard. Φυσικά δεν έχει το ρεπερτόριο, ούτε τη χάρη στις κινήσεις των μεγάλων center αλλά αν μη τι άλλο έχει αποτελεσματικό δεξί hook, χρησιμοποιεί και το αριστερό αν χρειαστεί, ενώ στο Orlando συνήθιζε να γυρνάει με πρόσωπο και έκανε drives με μία ντρίπλα περνώντας εύκολα αφού είχε και την ταχύτητα αλλά και την αθλητικότητα να το κάνει. Απλά φέτος είναι άλλος Χάουαρντ, λογικά λόγω τραυματισμού.

Αλλά δεν μπορείς να τον έχεις συνέχεια να ποστάρει χωρίς να απειλείς από έξω, αφού κλείνει η άμυνα όπως έκανε από την αρχή σήμερα το Σαν Αντόνιο (αφήνοντας επιδεικτικά Γκασόλ κι Αρτέστ) και τελικά δεν χρειάζεται και να κάνεις τόσα πολλά φάουλ πάνω του. Εξάλλου το Ορλάντο πήγε τελικό έχοντας 4 καλούς σουτέρ συνεχώς δίπλα του (ο Ρασάρντ Λούις χρωστάει σε αυτόν και τον Σταν 100εκ) και δίνοντάς του χώρο με σωστό spacing. Aλλά φυσικά και δεν θα γίνει ποτέ ο παίκτης της τελευταίας επίθεσης λόγω βολών.
lakersdynasty
Το πρόβλημα μου με το Χάουαρντ είναι ότι έχει πια τις κινήσεις αλλά στην διαδικασία τους εξακολουθεί να είναι εκτεθειμένος σε λάθη που φέρνουν αντίπαλους αιφνιδιασμούς και αρκετά εύκολα τελειώματα του καταλήγουν τελικά σε κακά σουτ για τις υπάρχουσες προϋποθέσεις.

Σήμερα είχε 8-12 σουτ και 4-8 βολές συνοδευόμενα απο 4 λάθη. Εαν πας σε αυτόν περισσότερο ναι θα πάρεις περισσότερους πόντους αλλά και περισσότερες χαμένες βολές και περισσότερα λάθη.

Προτιμώ να τον βλέπω στις μισές τουλάχιστον επιθέσεις του σε κίνηση με συνεργασίες με τον Γκασόλ ή με τους κοντούς και την δημιουργία ελεύθερων σουτ για τους Νας, Μπλεϊκ, Μικς, Αρτεστ, Τζειμισον ως τη βασική επιθετική επιλογή με τον Χάουαρντ να χρησιμοποιείται στο ποστ κυρίως όταν υπάρχει σοβαρό μις ματς ή ως δέκτης πάσας στο P n R.

Θεωρώ τον διαμοιρασμό των προσπαθειών ως καλύτερη λύση απο την χρησιμοποίηση του Χάουαρντ ως go-to-guy. Σίγουρα η περιφέρεια δεν έχει δείξει ως τώρα κάτι καλύτερο για να το κάνει τώρα. Αλλά ούτε και ο ίδιος ο Χάουαρντ με βάση αυτά που του ζητάμε να κάνει.

Στα χαμένα σουτ μπορείς δυνητικά να χτυπήσεις στα ριμπάουντ. Στα λάθη είσαι εκτεθειμένος χωρίς να υπάρχει δεύτερο πλάνο. Και σήμερα είχαμε εν τέλη ισορροπία στα ριμπάουντ και τα διπλάσια λάθη. Αν θες να περιορίσεις τα λάθη θες καλή κυκλοφορία και προσπάθεια για να εμπλακούν όσο το δυνατόν περισσότεροι παίκτες στην επίθεση σου χωρίς να πιέζεις την επίθεση να πάει σε συγκεκριμένο παίκτη για να είναι είτε ο δημιουργός, είτε ο εκτελεστής. Με αυτή τη λογική ο διαμοιρασμός προσπάθειων μου άρεσε σήμερα. Αλλά η πίεση σε Γκασολ και Χάουαρντ ήταν και θα είναι μεγάλη.

Προφανώς και δεν θα αναβιώσουμε τις ομάδες των Knicks στις αρχές της δεκαετίας του 70 σε κυκλοφορία-αποτελεσματικότητα.

Αλλά μόνο έτσι μπορούμε να παίξουμε καλύτερα απο ότι σήμερα και να είμαστε στο παιχνίδι. Κάθε ελεύθερο σουτ να μην προσπερνάται και μάχη στα ριμπάουντ για αντιμετώπιση της όποιας αστοχίας. Προσποιήσεις σουτ μόνο για να δημιουργηθεί καλύτερο σουτ. Όχι για να γίνει πάσα με την άμυνα των Σπερς πλέον στημένη μετά απο μια επιθετική μας κίνηση.

basketikos67
QUOTE (Teo 13 @ Apr 22 2013, 00:43 ) *
Κατ'αρχήν, δεν είπα πως οι Χιτ θα είναι ξεκούραστοι - εσύ το είπες. Και δεν ξέρω πότε έφτασαν άνετα στους τελικούς...


αν μη τι άλλο , φέτος θα φτάσουν εύκολα , τώρα αν θα το πάρουν , που πιστεύω θα το πάρουν , είναι άλλη συζήτηση
geo82
QUOTE (morfi @ Apr 21 2013, 23:35 ) *
Ένα λόγο να είναι οι Χιτ ξεκούραστοι μπορείτε να μου πείτε; Ή καλύτερα, πότε έφτασαν άνετα στους τελικούς;


Δεν εννοούσα αυτό που κατάλαβες. Φυσικά και δεν θα φτάσουν "αραχτοί" στους τελικούς, ούτε θα είναι φρέσκοι. Απλά πιστεύω ότι θα ζοριστούν λιγότερο από τον πρωταθλητή της Δύσης. Εκτός αν πιστεύεις ότι η ισορροπία δυνάμεων είναι η ίδια και στις δύο περιφέρειες οπότε πάω πάσο.

Στον αγώνα των Λέικερς με τους Σπερς τώρα. Μόλις τελείωσα την παρακολούθησή του και δεν μπορώ να πω ότι ήταν άσχημος. Πάντως το Σαν Αντόνιο είχε ένα μαξιλαράκι ασφαλείας κοντά στους 10 πόντους στο β' ημίχρονο. Αν οι Λέικερς θέλουν να σπάσουν την έδρα πρέπει να είναι λίγο πιο εύστοχος ο Νας και να μπει και κανα μακρινό σουτ, γιατί μόνο από το λόου ποστ δε γίνεται δουλειά.Θα συμφωνήσω πάντως με κάτι που ειπώθηκε παραπάνω. Όσο ο Ντάνκαν ισορροπεί το match up με τον Χάουαρντ, τα πράγματα θα είναι ζόρικα για το ΛΑ.
SG3ptshooter
QUOTE(Tobias Funke @ Apr 22 2013, 02:17 ) *
Αλλά δεν μπορείς να τον έχεις συνέχεια να ποστάρει χωρίς να απειλείς από έξω

Δε νομίζω ότι γίνεται να μην απειλείς παράλληλα κι απ΄έξω, διαφέρει απ' το να θέλω να τελειώσει περισσότερες προσπάθειες ο DH και να πιέσει την αντίπαλη frontline νωρίς στο παιχνίδι. Δεν το διευκρινίζω μάλλον, επειδή το θεωρώ δεδομένο πως δε θα υπήρχε ομάδα που θα την χαρακτήριζα εγώ λειτουργική αν δε βρίσκει λύσεις απ το τρίποντο. tongue.gif
QUOTE(lakersdynasty @ Apr 22 2013, 03:15 ) *
Σίγουρα η περιφέρεια δεν έχει δείξει ως τώρα κάτι καλύτερο για να το κάνει τώρα. Αλλά ούτε και ο ίδιος ο Χάουαρντ με βάση αυτά που του ζητάμε να κάνει.

Δεκτό. Προφανώς το διατυπώνω αντίστροφα. "Σίγουρα ο ίδιος ο Howard δεν έχει δείξει ως τώρα κάτι καλύτερο με βάση αυτά που του ζητάμε να κάνει, αλλά ούτε και η περιφέρεια έχει δείξει κάτι καλύτερο για να το κάνει τώρα."

Και βέβαια είναι πολύ πιθανό να δεις περισσότερες χαμένες βολές και περισσότερα λάθη. Αν είναι θετικό το ξεκίνημα οι χαμένες βολές θα σημαίνουν και φθορά των αντιπάλων. Και στέκομαι σε αυτόν τον παράγοντα τόσο επειδή πιστεύω ότι αν οι Lakers παίξουν χωρίς να προσπαθήσουν να ανατρέψουν τα δεδομένα της σειράς, χωρίς να ελπίσουν ότι κάτι νέο θα κλικάρει εδώ και τώρα, δεν έχουν αρκετή τύχη. Το ότι διαφωνούμε βέβαια σημαίνει αυταπόδεικτα για μένα ότι έχω άδικο ( laugh.gif ), αλλά δεν πιστεύω ότι έχει λιγότερες πιθανότητες. Δεν πιστεύω ότι το να προσπαθήσεις να έχεις καλύτερη κυκλοφορία εδώ και τώρα μειώνει ευκολότερα τα λάθη, παίρνει ως δεδομένο μια διάφορη αλλά εξίσου άμεση και αυτόματη βελτίωση, και, παρότι δεν είναι πιο ασφαλές, μια μείωση στα πλαίσια αυτής της λογικής του συνόλου των passes attempted θα μπορούσε να σημαίνει και λιγότερα λάθη. Μια άμυνα που θα νιώσει τα δόντια του Dwight θα αναγκαστεί να αλλάξει ισορροπίες και θα προσπαθήσει να προσαρμοστεί με έναν τρόπο που θα βρεθούν οι κατάλληλες προϋποθέσεις για καλύτερη εκτέλεση κι απ' έξω. Αντίστοιχα με το ότι δεν μπορείτε να γίνεται ξαφνικά μια ομάδα με κυκλοφορία αντίστοιχη πρωταθλητών του παρελθόντος, προφανώς ξέρω ότι δεν μπορείτε να φτιάξετε το inside out των Magic μέχρι το G2. Τα δόντια όπως είπα του Dwight, ναι δεν είναι πολύ μυτερά και 2-3 έχουν πέσει. Δε βλέπω άλλη out-of-the-box λύση απ' το να προσπαθήσουν κι αυτός κι ο Ισπανός να ξεθάψουν την έλλειψη βάθους τoυ Pop. Και για μένα, εκεί βρίσκεται η διαφωνία μου και προφανώς είμαι ο τρελός του χωριού και σ' αυτό, αν δεν πετύχει κάτι out-of-the-box σύντομα θα είστε εκτός. Οι Spurs πρέπει να μπουν σε emergency mode, έστω κάντε το με βάση την καλύτερη κυκλοφορία και καλύτερη ευστοχία στα σουτ που θα δημιουργήσετε. Βάλτε τους, από 3-4 σκοπιές προτιμώ να είστε οι νικητές της σειράς. Δεν πιστεύω ότι μπορείτε. Και sry προς τους φίλους του TP που γράφω "θέλω να χάσουν", δεν το λέω με hating Spurs mode.
T.W.Is.M.
Παντως αν το δει κανεις κι απ τις 2 σκοπιες, θα βρει ενθαρυντικα μηνυματα.
Οι μεν Λεικερς εμειναν κοντα μεχρι λιγα λεπτα πριν το τελος χωρις να δειξουν κατι το ιδιαιτερο. Χωρις καποιον αυστηρο προσανατολισμο στο παιχνιδι τους, εστω κι αν αυτος θα ηταν η μπαλα στον Κομπι και οι αλλοι το σταυρο τους, και χωρις καλα ποσοστα απο την περιφερεια. Ο Nash ηταν ανετοιμος, αλλα οσο προχωραει η σειρα, λογικα θα βρισκει ρυθμο. Αρκει να μην ειναι αργα μεχρι τοτε.
Οι δε Σπερς δεν κινδυνεψαν ιδιαιτερα σε κανενα σημειο του αγωνα και ξεπερασαν τη μετρια μερα του Παρκερ. Κι αυτος καποια στιγμη θα βρει ρυθμο και τοτε θα ειναι δυσκολο να τους αντιμετωπισουν οι Λεικερς. Χτες εμοιαζαν να εχουν τον ελεγχο του αγωνα και επαιξαν οσο χρειαζοταν.
lakersdynasty
@SG3ptshooter

καταλαβαίνω την ανάγκη για να γίνει κάτι διαφορετικό στα επόμενα παιχνίδια και δη προς την πλευρά του Χάουαρντ (αλλά και του Γκασολ) για να ανοίξουν οι χώροι.

Απλά πιστεύω ότι αν θα έχουν τύχη οι Λεϊκερς να πάρουν έστω ένα παιχνίδι και να επεκτείνουν τη σειρά κάποια στιγμή είναι το να έχουν τουλάχιστον 2 παίκτες που θα πάρουν τα σουτ τους σε ρυθμό για ένα 40λεπτο και να μπορέσουν έτσι να νοιώσουν τη πίεση τους οι Σπέρς περνώντας πότε πότε και πίσω στο σκορ.

Αυτό ομως το βλέπω με τους 2 ψηλούς μας να μοιράζουν το παιχνίδι τους σε συνεργασίες και ποστ. όχι δηλαδή πάιζοντας το παραδοσιακό Inside-out με τον ψηλό μας στο ποστ.

Αυτό που ψάχνω είναι το να γίνονται λάθη που δεν δίνουν αυτόματα επιθέσεις στους Σπερς. Το ότι απο τη πίεση τους θα γίνουν λάθη αυτό εννοείται.

Και εννοείται ότι δεν θα περίμενα πειστική νίκη/νίκες αλλά ισορροπημένο σε σκορ παιχνίδι που στο τέλος θα το κερδίζαμε. Η σειρά σα σκέψη λογικό είναι να αρχίζει απο το 4-0 και να δούμε στο μέλλον εαν ο δεύτερος αριθμός θα αλλάξει.

Επίσης η ενασχόληση μου με το σημερινό ΝΒΑ μειώθηκε τόσο πολύ που είναι κάπως δύσκολο να έχω αυτόματα δίκαιο σε οποιοδήποτε debate για τα αγωνιστικά των φετινών playoff. tongue.gif

Εννοείται ότι και οι λογικές του T.W.Is.M. είναι...λογικές smile.gif

spursforthe5
ο παρκερ εχει βρει ρυθμο και οι σπερς σταθερα μπροστα με μια διαφορα 8-12π στο 2 ημιχρονο με τον σουπερμαν να χει 4φαουλ και να ναι στο παγκο
geo82
Πολλοί τραυματισμοί για το Λος Άντζελες. Η περιφέρειά τους έχει αποψιλωθεί. Αν καταφέρουν και πάρουν ένα παιχνίδι θα πρέπει να είναι ευχαριστημένοι.
SteveNashidis
Πέρα από τους γνωστούς σοβαρούς τραυματισμούς που είχε μέσα στη χρονιά η ομάδα των Lakers , φαίνεται ότι δεν έχουν τελειωμό και στα playoff οι τραυματισμοί . Μeeks εκτός , Blake στο τέλος του αγώνα έφαγε μια δυνατή ,βγήκε εκτός . Ο Nash ψιλοκούτσαινε και ο Iταλός τον κρατούσε εντός παλεύοντας μόνος του καθώς οι Howard , Gasol πετούσαν αετό . Ο μεν πρώτος βγήκε εκτός ρυθμού απο τον Duncun καθώς του πήρε τη ταυτότητα σε πολλές φάσεις και τον εκνεύρισε με τα φουλ και ο δεύτερος δεν μπορούσε να ποστάρει τον Blair , τον Bonner ή όποιο άλλο "θηρίο" της ρακέτας των spurs . Στα θετικά επέστρεψε ο hill ο οποίος είναι ανέτοιμος κάτι που φαίνεται και για τον Artest . Οπότε λογικό το 2-0 και μένει να δούμε πως θα αντιδράσουν στα 2 εντός έδρας παιχνίδια .

Εγώ πιστεύω πως μπορούν να περάσουν καθώς με τα τόσα προβλήματα που έχει η ομάδα ήταν κοντά στο σκορ ενώ σίγουρα μπορεί να αποδώσει καλύτερα και να πάρει κάποιες νίκες !
SteveNashidis
INJURY UPDATES
Steve Blake had an ultrasound test today which confirmed a moderate strain of his right hamstring. He is out indefinitely.

Steve Nash received two epidural injections in his back today; he also received a cortisone shot in his right hip. His status for tomorrow’s game is doubtful.

Jodie Meeks will have an MRI test this afternoon on his sprained left ankle. His status for tomorrow’s game is doubtful.


68.gif
geo82
Θα κατεβάσουν δωδεκάδα στο τρίτο παιχνίδι; Έτσι όπως πάει το πράγμα στο τέλος θα κατεβάζει τη μπάλα ο Howard.
T.W.Is.M.
QUOTE(geo82 @ Apr 26 2013, 14:47 ) *
Θα κατεβάσουν δωδεκάδα στο τρίτο παιχνίδι; Έτσι όπως πάει το πράγμα στο τέλος θα κατεβάζει τη μπάλα ο Howard.


Θα σουταρει και τριποντα, που του αρεσουν απο το all-star game! Βρεθηκε παντως το τελειο αλλοθι για το sweep. Οταν αντι για ομαδα θυμιζεις τους 10 μικρους νεγρους με τη διαφορα οτι εδω πεφτουν και οι λευκοι, ο αποκλεισμος με 4-0 ειναι η φυσιολογικη καταληξη. Αν μαλιστα γινει κανενα ηρωικο ματς και κερδισουμε κανενα ματς, θα ειναι θριαμβος αντιστοιχος με προκριση.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.