Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pau Ortez - Aris (10/1 9.30μμ. Supersport 1)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2
Warrior
Δυσκολη αποστολη για την ομαδα μας...

Αυτη την στιγμη ισοβαθμουμε με την Ορτεζ στην 4η θεση του ομιλου.Με νικη(περα απ'οτι
εξασφαλιζουμε ουσιαστικα την προκριση)αποκταμε πολλες πιθανοτητες για ενα καλο
πλασαρισμα με το τελος της 1η φασης.Ειδικοτερα,αν χασει και η Μπενετον απο την ΤΣΣΚΑ
στο Τρεβιζο,εχουμε βασιμες ελπιδες ακομα και για την 3η θεση.

Βεβαια με ηττα στο Πο,μαλλον θα τερματισουμε 5οι.

Δεν θα αγωνιστει ως γνωστον ο Καστλ,ενω συμφωνα με τον Ματσον Καλαιτζης και Σκειλς
ταλαιπωρουνται απο πυρετο....
weirdo1977



OΛΟΥΣ θA ΤΟΥΣ ΤΡΕΛAΝΟΥΜΕ biggrin.gif icon_drunk.gif
klearxos
Μπορει καποιος να μου πει αν παιζει ρολο η τελικη μας καταταξη?
Αν εχω ακουσει καλα οι τρεις πρωτοι των ομιλων θα μπουν επικεφαλεις σε εναν απο τους 4 του δευτερου γυρου. Με τις επομενες θεσεις τι γινεται?
Επισης καπου ακουσα οτι δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος περιορισμος για ομαδες απο την ιδια χωρα να ειναι στον ιδιο ομιλο..
Warrior
Πριν την κληρωση του top-16 σχηματιζονται 4 γκρουπ δυναμικοτητας.

Στο 1ο γκρουπ μπαινουν οι 1οι των ομιλων και ο καλυτερος 2ος

Στο 2ο γκρουπ μπαινουν οι εναπομειναντες 2οι και οι 2 καλυτεροι 3οι των ομιολων.

Στο 3ο γκρουπ μπαινουν ο χειροτερος 3ος και οι 4οι των τριων ομιλων.

Ενω τελος στο 4ο γκρουπ μπαινουν οι 5οι των ομιλων και ο καλυτερος 6ος.

Οποτε οσο καλυτερο πλασαρισμα εχουμε,λογικα θα εχουμε και καλυτερη κληρωση,χωρις αυτο βεβαια
να ειναι σιγουρο.Μπορει να ερθουν και χειροτερα τα πραγματα.

Στον ιδιο ομιλο μπορουν να κληρωθουν εως 2 ομαδες που ηταν στον ιδιο ομιλο στην α'φαση και ως 2(χωρις
να ειμαι σε αυτο σιγουρος,εχεουν βρεθει στο παρελθον και 3!!) ομαδες απο την ιδια χωρα.Θα ισχυσουν καποιες
προυποθεσεις με συγκεκριμενη ιεραρχηση στο πως θα χωριστουν οι ομαδες.Συντομα θα γινουν γνωστες...
klearxos
Αρα θεωρητικα με συνδυασμο αποτελεσματων-θεωρητικα-θα μπορουσαμε να ειμασταν μεχρι και το 2ο γκρουπ biggrin.gif
hagi
Δύσκολο παιχνίδι και ειδικά έτσι όπως φαίνεται με τους άσσους μας..Αυτά τα προβλήματα πότε θα σταματήσουν..ή μήπως έτσι γινόμαστε καλύτεροι;; Δεν ξέρω..

Πάντως το παιχνίδι είναι όλα τα λεφτά..Δεν θέλουμε τίποτα τρελό..μία νίκη δική μας και μια ήττα της Μπενετόν και όλα θα είναι τέλεια..
El_Cid
Το παιχνίδι είναι πανδύσκολο, με νίκη όμως επιτυγχάνουμε τα εξής:
1) μαθηματικά πρόκριση στους 16
2) σχεδόν σιγουρεύουμε την 4η θέση και με καλές πιθανότητες και για την 3η
3) η ψυχολογία ανεβαίνει, οι παίκτες αντιλαμβάνονται ότι οι δυνατότητες τους είναι για κάτι περισσότερο από τη συμμετοχή στην πόμενη φάση

Αν δεν τα καταφέρουμε τότε:
1) θα χρειαστούμε μια νίκη στα εναπομείναντα 3 παχνίδια για να σιγουρέψουμε την πρόκριση
2) λογικά θα είμαστε 5οι
emperor
Αν η ομάδα ξεπεράσει τα προβλήματα στον ασσο δεν το χάνει το παιχνίδι. Και με νίκη κάνουμε τα σχέδια μας για τις εκδρομές στο ΤΟΡ 16
Warrior
Παιδια η Ορτεζ ειναι 12η στην Γαλλια με ρεκορ 7-9!! blink.gif blink.gif

Το ειδα και τρελαθηκα...Λετε να ηρθε η ωρα να "ξεφουσκωσει"?? biggrin.gif
weirdo1977
1. Chalon 12-4
2. Nancy 12-4
3. Roanne 12-4
4. Strasbourg 9-7
5. Orleans 9-7
6. Dijon 9-7
7. Le Havre 9-7
8. Le Mans 9-7
9. ASVEL 8-6
10. Gravelines 8-7
11. Paris BR 8-8
12. Pau 7-9 blink.gif
13. Cholet 7-9
14. Clermont 6-9
15. Bourg 6-10
16. Besancon 5-11
17. Hyeres-Toulon 5-11
18. Reims 1-15

μου κάνει τεραστια εντύπωση η βαθμολογική θέση της ορτέζ στην γαλλία, την θεωρώ πολύ καλή ομάδα...
Warrior
Kαι η Λε Μαν(η αλλη εκπροσωπος της Γαλλιας στην Ευρωλιγκα) δεν ειναι και πολυ ψηλοτερα.Στο 9-7
και αυτη.... huh.gif 39.gif
Air Kef
Αντιθετως η Νανσι (την οποια αντιμετωπιζει αυριο η ΑΕΚ για το Ουλεμπ Καπ) μοιραζεται την πρωτια!
Warrior
Εχει ανεβει τοσο το γαλλικο πρωταθλημα ρε παιδια??

ΚΑι την Ορτεζ και την Λε Μαν δεν θα τις ελεγα με τιποτα κακες ομαδες.Σιγουρα πολυ καλυτερες απο τις δικες
μας στις αντιστοιχες θεσεις. rolleyes.gif
rchos
απο οτι εχω καταλαβει για το γαλλικο πρωταθλημα ειναι πολυ ισορροπημενο!δεν εχει φοβερα καλες ομαδες αλλα ουτε και η πρωτη της βαθμολογιας εχει τεραστια διαφορα απο την τελευταια οπως στα περισσοτερα ευρωπαικα πρωταθληματα!αυτο ειναι καλο για τον ανταγωνισμο του πρωταθληματος!βεβαια αυτη την στιγμη ειναι ακομη αρκετα αδυναμες οι γαλλικες ομαδες στο τοπ ευρωπαικο επιπεδο!

νομιζω οτι απαιτηται ενα διπλο αυτην την εβδομαδα απο τον αρη!
Warrior
Αποφασισμένοι να νικήσουν και τα προβλήματά τους οι «κίτρινοι». Το μήνυμα του Μάικ Ουίλκινσον για τον αγώνα με την Ορτέζ

Η αποστολή του Αρη στο μεθαυριανό αγώνα με την Ορτέζ δεν είναι βέβαια mission impossible, αλλά άνετα μπορεί να χαρακτηριστεί «βουνό». Οι Γάλλοι με εξαίρεση τη συντριβή στη Μόσχα, είναι σε καλή φόρμα, έχουν δυνατή έδρα και είναι η μοναδική ομάδα που κέρδισε στην έδρα της τους πρωταθλητές Ευρώπης. ΄Σαν να μην έφταναν όλα αυτά, ο Αντρέα Ματσόν έχει να αντιμετωπίσει αρκετά προβλήματα, αφού βλέπει τον Τερέλ Κασλ εκτός μάχης, τον Γιώργο Καλαϊτζή και τον Αλεξ Σκέιλς να είναι εμπύρετοι (δεν προπονήθηκαν σήμερα) και τον Μαχμούντ Αμπντούλ Ραούφ να αντιμετωπίζει πρόβλημα στο πόδι.

Ολα αυτά βέβαια δε σημαίνουν ότι ο Αρης θα πάει στη Γαλλία... για να χάσει. Αν μη τι άλλο, οι «κίτρινοι» έχουν δείξει φέτος ότι έχουν τον τρόπο να ξεπερνούν τα προβλήματά τους και να κερδίζουν, ή τουλάχιστον να παλεύουν μέχρι τέλους. Αυτό είναι και το μήνυμα που περνά ο Μάικ Ουίλκινσον.
....

http://www.betsmart.gr/mainsite/modules/ne...p?storyid=39102

Βεβαια αν παμε με ολα αυτα τα προβληματα sad.gif που αναφερονται παραπανω ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα...
thrylos7
Πράγματι, έχει μείνει αρκετά πίσω, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι καλή ομάδα. Φαίνεται εξάλλου και από τα αποτελέσματα στην Ευρώπη. Εμένα πάντως μου είχε αρέσει πολύ στο Αλεξάνδρειο. Από τα λίγα ματς που ο Άρης δεν κυριάρχησε στο παιχνίδι, να πάει δηλαδή το ματς όπως ήθελε αυτός.

Με αυτά τα προβλήματα δίνω μικρό πλεονέκτημα στους Γάλλους. Θέλω πολύ να δω το ματς, καθώς μου φαίνεται πάρα πολύ ενδιαφέρον (καθαρά αγωνιστικά, πέρα από βαθμολογίες κτλ).

Όσο για το γαλλικό πρωτάθλημα, θυμάμαι που στην έναρξή του διάβαζα για 5 καλές ομάδες, 3-4 κακές και όλες οι υπόλοιπες στην ίδια μέτρια κκατάσταση.
Air Kef
Εγώ παλι οχι.

Απο betsmart.gr:


Ενώ ο Άρης ψάχνει τον πλέιμεϊκερ με το κυάλι, η αντίπαλός του πήρε έναν ακόμη

Ο Αντρέα Ματσόν οργανωτή ψάχνει και οργανωτή δε βρίσκει! Ο Τερέλ Καστλ παραμένει κλινήρης, ο Γιώργος Καλαϊτζής ταξιδεύει εξουθενωμένος στη Γαλλία για την αναμέτρηση με την Ορτέζ ενώ Παντελιάδης και Ραούφ δεν μπορούν να προπονηθούν σε φουλ ρυθμούς.

Την ίδια στιγμή, η προσεχής αντίπαλος του Άρη, Ορτέζ, ανακοινώνει την απόκτηση του Αμερικανού γκαρντ Μέλβιν Σάντερς (26, 1.96), πρώην παίκτη των Σαν ΑΝτόνιο Σπερς. Ο απόφοιτος του Οκλαχόμα Στέιτ δεν τα κατάφερε στις δύο ευρωπαϊκές του απόπειρες σε Οστάνδη και Σιένα ενώ μετά το περυσινό 10ημερο συμβόλαιο με τους Σπερς το Μάρτιο, δεν αγωνίστηκε πουθενά. Ο Αμερικανός άσσος φτάνει αργά το βράδυ στη Γαλλία και αναμένεται να ντεμπουτάρει στο παιχνίδι της Τετάρτης απέναντι στον Άρη.
El_Cid
Με τις απουσίες που έχουμε τα πράγματα δυσκολεύουν αρκετά
Warrior
QUOTE(betsmart.gr)
Σχόλιο:Ορτέζ, η ομάδα που έκανε τον Αρη… άντρα biggrin.gif

Πώς η αυριανή αντίπαλος των «κιτρίνων» έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην πορεία τους στην Ευρωλίγκα

Ο Αρης αντιμετωπίζει την Τετάρτη (10/1) την Ορτέζ, με τις μνήμες από τη συγκλονιστική αναμέτρηση του πρώτου γύρου είναι ακόμα νωπές… Δεν είναι υπερβολή, ότι εκείνη η αναμέτρηση έκανε τον Αρη… άντρα στην Ευρωλίγκα.

Οι «κίτρινοι» ξεκίνησαν τη σεζόν στην Ευρωλίγκα με… αδιευκρίνιστο στόχο. Ηταν δεδομένο ότι είχαν το μικρότερο μπάτζετ από όλες τις ομάδες του Γ’ Ομίλου, ενώ και μόνον το όνομα κάποιων αντιπάλων προκαλούσε δέος. «Ας ξεκινήσουμε και βλέπουμε», έλεγαν. Η πρώτη μεγάλη χαρά ήρθε, στην πρεμιέρα με τη Φενέρμπαχτσε Ούλκερ. Δεν άργησε να έρθει και η πρώτη μεγάλη απογοήτευση, στη Νάπολι, με τον τρόπο που χάθηκε ο αγώνας. Ωσπου έφτασε η 4η αγωνιστική, όπου ο Αρης φιλοξενούσε την Ορτέζ…

Με 1 νίκη και 2 ήττες, ήταν ηλίου φαεινότερον ότι σε περίπτωση ήττας από τους Γάλλους, ο Αρης ίσως αποχαιρετούσε πρόωρα τα όνειρα για πρόκριση στους «16». Το ματς ξεκίνησε και η ομάδα του Αντρέα Ματσόν τα βρήκε… μπαστούνια με τους Γάλλους, οι οποίοι την προηγούμενη εβδομάδα είχαν κερδίσει την ΤΣΣΚΑ Μόσχας και δύο εβδομάδες νωρίτερα την Φενέρ στην Πόλη! Οπότε ο Αρης πλησίαζε, η Ορτέζ είχε τον τρόπο να ξεφεύγει. Στο 37’ το ταμπλό έγραφε 59-68. Τα σύννεφα πύκνωναν πάνω από τον ουρανό του Αλεξανδρείου, όμως ο Αρης σε εκείνο το τελευταίο τρίλεπτο… έγινε από «αγόρι» «άντρας» στην Ευρωλίγκα. Με ένα εκπληκτικό καμπ μπακ, κέρδισε με 74-72.

Εκείνη ήταν η βραδιά, λοιπόν, που άπαντες συνειδητοποίησαν ότι κάτι καλό μπορεί να γίνει τη φετινή χρονιά για την επανακάμψασα στα «σαλόνια» ομάδα του Αρη. Αυτή η νίκη είχε πολλαπλά οφέλη. Πέρα από τους δύο βαθμούς που την κράτησαν ζωντανή, ο τρόπος με τον οποίο ήρθε η νίκη έκανε τον Αρη να νιώθει πιο δυνατός, να νιώθει ότι μπορεί να ανατρέψει κάθε δεδομένο και να κερδίσει κάθε ομάδα, ακόμα και σε επίπεδο Ευρωλίγκας. Η συνέχεια είναι σε όλους γνωστή…

Τώρα, ήρθε η ώρα για να αντιμετωπίσει ο Αρης την Ορτέζ στο «σπίτι» της. Τα προβλήματα είναι πολλά για τους «κίτρινους», οι οποίοι όμως έδειξαν πως έχουν τον τρόπο να τα ξεπερνούν. Αν το καταφέρουν κι αυτό (το διπλό) και η Μπενετόν χάσει από την ΤΣΣΚΑ στο Τρεβίζο, κανένα όνειρο δε θα είναι… απαγορευμένο. Όχι βέβαια ότι αν χάσουν, θα χαθούν…


Συγκινηθηκα! sad-smiley-009.gif biggrin.gif

Ηταν ο πρωτος μου αγωνας στο "παλε" αυτος...
klearxos
O D' Almeida μιλησε για εκδικηση για την ηττα στον πρωτο γυρο στις δηλωσεις του!!!
Ο Ματσον καπως με καθησυχασε αφου ειπε πως ο Καλαιτζης ειναι εξαντλημενος απο τη γριπη ενω οι Παντελιαδης και Ραουφ οτι δεν ειναι 100% ετοιμοι. Δεν ανεφερε δηλαδη τιποτε για απουσια αυτων των παικτων.
Τον Ματαλον τον πηρε μαζι του καλου-κακου?
thrylos7
Εντάξει, οι Γάλλοι τελευταία μόνο λόγια είναι... biggrin.gif

Λίγο υπερβολικό το κείμενο... Αν η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη; Δηλαδή η πολύ καλή πορεία οφείλεται σ' αυτό το μικρό θαύμα; Ή στην αυτή καθ' εαυτή ποιότητα της ομάδας;

Αν οι βολές του Τόμας έμπαιναν θα λέγαμε για την ομάδα (ή τον παίκτη) που διατήρησε τον Άρη αγόρι;

Από λογικής σκοπιάς αυτά. Από συναισθηματικής μια χαρά είναι...
Warrior
QUOTE
ΑΡΗΣ: Πρόβλημα με Γιαννούλη!

Λόγω πόνων στο στομάχι

Τα προβλήματα του Αρη τελειωμό δεν έχουν εν όψει του βραδινού (21.30) με την Ορτέζ. Μετά την απουσία του Κασλ, τον πυρετό που ταλαιπωρεί τους Σκέιλς, Καλαϊτζή, Μάσει, προέκυψε πρόβλημα με τον Γιάννη Γιαννούλη. Ο Ελληνας σέντερ ένιωσε πόνους στο στομάχι και όπως είπε ο Αντρέα Ματσόν μετά το τέλος της προπόνησης, δύσκολα θα καταφέρει να αγωνιστεί το βράδυ.


blink.gif
klearxos
Επειγοντως ευχελαιο-αγιασμο τι στο καλο κανουν σε αυτες τις περιπτωσεις, παρουσια Πατριαρχη, Πάπα, Δαλαι Λαμα και Μουλα Ομαρ....
hagi
ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!! blink.gif

Ποιος μας έχει καταραστεί έτσι..Αν κερδίσουμε και σήμερα τότε πάμε για μεγάλα πράγματα.. unsure.gif

Τελικά ο Γιαννούλης θα παίξει υγιείς σε κανένα παιχνίδι;;

Μάλλον θα έφαγε τίποτα σουβλάκια εχθές και τον πείραξαν... laugh.gif laugh.gif

Άντε ρε Αρειανάρα με τη νίκη.. 41.gif
Alexmei
το εφηβικό του Άρη δν έχει τόσες απουσίες... γιατί δν παίρνουν και κανέναν από εκεί για να συμπλιρώσουν 12άδα;
thrylos7
Aν είναι να έχει ατυχία στους τραυματισμούς και τύχη μέσα στα παιχνίδια, δεν είναι κακό... icon_drunk.gif

Σύμπτωση που επαναλαμβάνεται παύει να είναι σύμπτωση... κι εδώ δε μιλάμε για μία μόνο επανάληψη, αλλά για ατέρμονο loop...

Σίγουρα λειτουργούν όλα καλά;
Air Kef
Μηπως εχει γινει λαθος καμια συνθηκη;;

Πλεον ζητουμενο ειναι να μην πνιγει κανενας..
Warrior
Πυρετο και ο Ηλιαδης wacko.gif ,αλλα θα παιξει...

Και ελεγα και γω που την κολλησα την γριπη!! 39.gif Αφου πηγα στην Κυψελη το Σαββατο... 71.gif
Σαν τα κοτοπουλα πεφτουν ενας ενας!
klearxos
QUOTE(Warrior @ Jan 10 2007, 09:35 PM) *
Και ελεγα και γω που την κολλησα την γριπη!! 39.gif Αφου πηγα στην Κυψελη το Σαββατο... 71.gif
Σαν τα κοτοπουλα πεφτουν ενας ενας!


24.gif 24.gif 24.gif

Εγω που το ειδα το ματς απο την τηλεοραση και ημουν απο το βραδυ του Σαββατου με πυρετο μετραω? biggrin.gif
Air Kef
Πλακα πλακα..

Φανταζεστε να αρχισουν να αρρωσταινουν ενας ενας και οι παικτες του Πανελληνιου;;;

Θα μαμηθω στα γέλια.!!!!!
Warrior
Δεν μας βλεπω παντως πολυ καλα σημερα.... unsure.gif

Μακαρι να κανουμε το διπλο σημερα.θα ειναι πολυ μεγαλη νικη υπο αυτες τις συνθηκες!
Δεν θα θα το δω κιολας λογω της κ@λ%γριππης και εχω ξενερωσει.... sad.gif
Air Kef
Ρε Κώστα δν ξενερωνουμε ποτε!!

Ήθελα να το πω κι εγω αυτο που ειπες αλλα φοβομουν μην με πειτε γκαντεμη..!

Ξεκιναει σε λιγο το ματς..Εχει γουστο να τραυματιστει κανενας στο ζεσταμα...
klearxos
Ασχημο πρωτο ημιχρονο.....-13 sad.gif
Warrior
Δεν παμε καλα...

15-12 το πρωτο δεκαλεπτο.

Στο 2ο δεκαλεπτο η διαφορα εφτασε στοτς 17π.(!!) στο 31-14,μειωσαμε με 10-0 σε 31-24,αλλα με 2
τριποντα στα τελευταια δευτερολεπτα του ημιχρονου,οι Γαλλοι φυγανε στο +13 παλι...
Ημιχρονο 37-24..
Air Kef
Συντριβη προβλέπεται αφου ειναι 70-48 στο 36'..

Ας ειναι αυτη η απογοήτευση της πρωτης φασης.. wink.gif
Warrior
Ευτυχως ψιλομαζευτηκε(λεμε τωρα..)η διαφορα στο τελος.77-62 τελικο σκορ....
Δεν ειδα τον αγωνα.Η εμφανιση (απο αυτα που ακουγα)....θυμισε Τρεβιζο??
klearxos
Ελπιζω πως ηταν η ασχημη εμφανιση του δευτερου γυρου-αντιστοιχη με την πρωτη στο Τρεβιζο-και πως η ομαδα θα ανταπεξελθει και θα εμφανισει το καλο της προσωπο και παλι στον επομενο αγωνα με την Μπενετον.


Υ.Γ. Οχι πως ειχε σημασια για το αποτελεσμα απλα το αναφερω γιατι τετοια πραγματα θεωρω οτι γινονται μονο στα παιδικα και στα μινι.Καποια στιγμη ο Παπαδογιαννη ειπε πως στην γραμματεια τσιμπησαν κατι δευτερολεπτα στο πρωτο ημιχρονο. Στο τελευταιο δεκαλεπτο μετα τις δυο αστοχες βολες του Τσαλδαρη, αν θυμαμαι καλα, που πηρε το ριμπαουντ ο Ουιλκινσον το χρονομετρο πανω στο ταμπλο ανεφερε 1.49 για το τελος. Παροτι σφρυιξαν αμεσως οι διαιτητες ο χρονος κυλουσε μεχρι το 1.44 την ιδια ωρα που σημειωνταν ο αριθμος του παικτη που εκανε το φαουλ, ενω μετα την δευτερη ευστοχη βολη ο χρονος ξεκινησε απο το 1.40 blink.gif
weirdo1977
η εμφάνιση προσωπικά δεν μου θύμισε το τρεβίζο... στο παιχνίδι εκείνο είχαμε κατεβάσει τα χερια .... αντίθετα σήμερα μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο υπήρχε αγωνιστικότητα... απλά δεν μπαίναν με τίποτα τα σουτ.. φαινόμασταν απίστευτα κουρασμένοι [φυσιολογικό] αλλα και απίστευτα πεισματάρηδες... εγώ έμεινα ικανοποιημένος πάντως...
thrylos7
Λογικό να έρθει κάποτε και μια κακή (και δικαιολογημένα) εμφάνιση. Αν και φαίνεται ότι δεν κατάφερε να το παλέψει το ματς. Την ίδια άποψη που είχα πριν για την ομάδα έχω και τώρα.
Απλά ανέβηκε κι άλλο η εκτίμησή μου προς την ομάδα της Ορτέζ.
Warrior
Η ΤΣΣΚΑ κερδισε τελικα στο Τρεβιζο.Καλο αποτελεσμα για μας,αν και δυσκολα να ξεπερασουμε την Μπενετον
τωραπια.Ειναι και η πολυ μεγαλη διαφορα του 1ου αγωνα....Γενικα εχουμε μειονεκτημα τωρα πια και με
Ορτεζ σε ισοβαθμια.Για να περασουμε καποια απο τις δυο αυτες ομαδες χρειαζομαστε 2 νικες περισσοτερες
απο αυτες στις επομενες 3 αγωνιστικες.Παρα πολυ δυσκολο...

Πανω απο 5οι μαλλον δεν θα τερματισουμε,οποτε πρεπει να μας απασχολει τι κανουν Ναπολι και Φενερ.
Στα αυριανα παιχνιδια θελουμε νικη της Μπαρτσελονα επι της Ναπολι και της Ζαλγκριρις επι της Φενερ.

Την αλλη βδομαδα τελικος με Μπενετον....Ηδη αγχωθηκα!
klearxos
Εγω δεν θα ελεγα μονο κουρασμενοι. Ισως και ξενερωμενοι! Οταν τα τριποντα δεν μπαινουν με τιποτα,(καποια στιγμη στα συνολικα ποσοστα η διαφορα μας ηταν ακριβως τα τριποντα) ενω να μην πιασω τη γκαντεμια απο την αρχη της χρονιας(της αθλητικης) με τους τραυματισμους και τις απουσιες ε...... ενταξει δεν θελει και πολυ....
Οντως το γεγονος οτι ετρεχαν μεχρι το τελος ηταν απο τα θετικα.

Με τον Φλετσερ τι θα γινει? Ποση πιστωση χρονου χρειαζεται ακομα? Στην τελευταια συνεντευξη του ο Ματσον εδειξε να τον στηριζει αλλα σημερα ηταν τοσο αρνητικος οσο ποτε αλλοτε.
weirdo1977
ξέρουμε τα παιχνίδια της μπενετόν ?

ο φλέτσερ δείχνει κομπλαρισμένος... εγώ συνεχίζω να τον πιστεύω... αυτός που με ξενέρωσε k που έχει μεγάλη ευθύνη για την ήταν ήταν ο ραούφ με την κάκιστη οργάνωση σε όλο το δεύτερο δεκάλεπτο... νομίζω εδώ θα πρέπει να γίνει μια αλλαγή...
Warrior
Πραγματικα ο Φλετσερ....δεν "παλευεται" με τιποτα!! biggrin.gif

Δεν εχει κανει ΜΙΑ καλη εμφανιση! angry.gif

Ας ελπισουμε να εχουμε καποια κερδη απο αυτη την ηττα.Ισως δουνε οτι χρειαζονται καποιες αλλαγες στην
ομαδα.

Και ο Σεραπινας με εχει ψιλοαπογοητευσει με την αποδοση του ως τωρα..Δεν παιρνει πολυ χρονο,αλλα δεν
εκμεταλλευεται οσο πρεπει τις ευκαιριες που του δινονται..


Η Μπενετον παιζει με Ορτεζ μεσα και Ναπολι εξω,ενω η Ορτεζ υποδεχεται Ναπολι και Ζαλγκιρις.Δυσκολα τα
πραγματα.

Δυστυχως ηλπιζα και γω πολυ στον Ραουφ.Περιμενα ενα καλο 10λεπτο σε καποια ματς τουλαχιστον.
Περα απο τα δυο παιχνιδια με την Φενερ(και με τον Πανιωνιο στο πρωταθλημα) δεν εχει προσφερει
τιποτα το ουσιαστικο.
klearxos
Ναι αλλα τουλαχιστον ο Σεραπινας τρεχει στην αμυνα, κυνηγαει καμια μπαλα και δεν φοβαται να παρει τα σουτ που του αναλογουν. Ο Φλετσερ ουτε αυτα.! sad.gif Τρεις επιθεσεις πηρε στις δυο εκανε βηματα και στην πρωτη του σουτ στα 4 δευτερα που ξεκινησε η επιθεση.
thrylos7
12η αγωνιστική:

Άρης - Μπενετόν
Ορτέζ - Νάπολι
Φενέρ - Μπαρτσελόνα (να που θα χάσει η Μπάρτσα)

13η αγωνιστική:

Μπενετόν - Ορτέζ(χμμ..)
Φενέρ - Νάπολι (2 χμμ...)
Ζαλγκίρις - Άρης

14η αγωνιστική:

Νάπολι - Μπενετόν
Ορτέζ - Ζαλγκίρις
Άρης - Μπαρτσελόνα
ΤΣΣΚΑ - Φενέρ

Να μην κάνω τα σενάρια τώρα ε; biggrin.gif
weirdo1977
θέλουμε ήττα της φενέρ αύριο γιατί μπλέκονται τα πράματα... βεβαια με μια νίκη επί της μπενετόν ψιλοκαθαριζουμε
Warrior
QUOTE(thrylos7 @ Jan 10 2007, 09:58 PM) *
Να μην κάνω τα σενάρια τώρα ε; biggrin.gif


Κατσε να δουμε τα αυριανα αποτελεσματα... smile.gif

Το κακο με την Φενερ ειναι οτι μπορει να παει στην Ρωσια με την ΤΣΣΚΑ αδιαφορη,αν εχει κερδισει την
Μπαρτσελονα.Μακαρι να χασει αυριο να ξεμπερδευουμε..
NBAer
QUOTE(klearxos @ Jan 10 2007, 11:41 PM) *
Εγω δεν θα ελεγα μονο κουρασμενοι. Ισως και ξενερωμενοι! Οταν τα τριποντα δεν μπαινουν με τιποτα,(καποια στιγμη στα συνολικα ποσοστα η διαφορα μας ηταν ακριβως τα τριποντα)


Οταν τα τριποντα δεν μπαινουν με τιποτα, τοτε σταματας να σουταρεις τριποντα..... biggrin.gif

1 στα 19! Ακου 1 στα 19. Αφου βλεπεις οτι δεν μπαινουν γιατι δεν αλλαζεις στυλ και να παει η μπαλα στους ψηλους στον Ουιλκινσον και Μασει πχ? Η να αρχισεις να κανεις διεισδυσεις.
Αλλα αυτο ειναι το στυλ του Αρη: Ατομικες προσπαθειες των guard και οτι βγει. Αν δεν πιασουν τοτε..... sad.gif
Αλλα ποιος με ακουει? Εγω μισω τον Ματσον και αυτα που λεω ειναι παραλογα.....


Βεβαια σημερα δεν ειδα το παιχνιδι και ισως τα περισσοτερα τριποντα βγηκαν απο συστημα, αλλα αυτο πιστευω εχει λιγοτερες πιθανοτητες και απο το να δω εναν λευκο βισονα σημερα..... tongue.gif
thrylos7
QUOTE
Αλλα αυτο ειναι το στυλ του Αρη: Ατομικες προσπαθειες των guard και οτι βγει. Αν δεν πιασουν τοτε.....


Έχω απορία το πως έχεις βγάλει αυτό το συμπέρασμα.. Πραγματικά, αναρωτιέμαι.. smile.gif
Air Kef
Ρε συ NBAer θα ησουν πιο πειστικος αν δν ποσταρες μονο μετά απο ήττες της ομαδας..

Στην τελικη εσύ εισαι ΠΑΟΚτζής γιατι χτυπιεσαι τοσο πολυ με τον Ματσον;Για να τον μειωσεις;Στην τελικη καλυτερα για σας.Μπορει να παρετε και το διπλο στο Παλε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.