Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Διατροφικές συμβουλές για μπασκετ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
EazyAlex
Είμαι 15 χρονών, 90 κιλά και 1.87 ύψος
Ποιό είναι το ιδανικό βάρος για να παίξω μπασκετ?
Έχω ήδη χάσει 15 κιλά(ήμουν αρκέτα υπέρβαρος!) άλλα πιστεύω ότι θα χρειαστέι να χάσω περισσοτερα
Γιαυτό έχει κανείς καμια συμβουλή για να μειώσω το βάρος και το ποσοστό λίπους του σωματός μου?
Μέχρι τώρα έκανα την δίαιτα της στέρησης αλλά τώρα κάνω και εντατικά βάρη οπώτε δεν θέλω να χάνω μυική μαζα
Myria
QUOTE(EazyAlex @ Jun 6 2011, 19:21 ) *
Είμαι 15 χρονών, 90 κιλά και 1.87 ύψος
Ποιό είναι το ιδανικό βάρος για να παίξω μπασκετ?
Έχω ήδη χάσει 15 κιλά(ήμουν αρκέτα υπέρβαρος!) άλλα πιστεύω ότι θα χρειαστέι να χάσω περισσοτερα
Γιαυτό έχει κανείς καμια συμβουλή για να μειώσω το βάρος και το ποσοστό λίπους του σωματός μου?
Μέχρι τώρα έκανα την δίαιτα της στέρησης αλλά τώρα κάνω και εντατικά βάρη οπώτε δεν θέλω να χάνω μυική μαζα

Γιατι δεν ρωτας στο γυμναστηριο σου,τον γυμναστη να σου πει μερικα μυστικα η να σου φτιαξει εστω προγραμμα διατροφης περα απο την προπονηση.Αποκλειεται να μην προσφερθουν,αφου στο γυμναστηριο ολο γι αυτα συζητατε.Η διαιτα της στερησης ηταν σιγουρα κακη για τον οργανισμο σου και για τον μεταβολισμο σου.Πρεπει να τρως συχνα,υγιεινα γευματα και απο οσο ξερω απο αθλητες φιλους μου θες πολυ πρωτεινη παραλληλα με ασκηση στην οποια για να χασεις θα πρεπει να ενταξεις ΚΑΙ το αεροβιο κομματι,τρεξιμο στο διαδρομο για καψιμο λιπους...Αλλα οι δικες μου συμβουλες δεν ειναι πανακεια και μιας και εισαι κ αγορι(θα σου ελεγα περισσοτερα απο προσωπικη εμπειρια αν ησουν κοπελα) ρωτα και κανεναν ειδικο..
Anaz
15 χρονων με προπονηση μπασκετ και βαρη και ήσουν τόσο υπερβαρος??
Δεν χρειαζεσαι διαιτα. Κοψε τα junk food, μειωσε γλυκά, τηγανιτά, και απεφευγε μεγαλες ποσοτητες φαγητου και ιδιαιτερα υδατανθρακα (μακαρονια, ρυζι, πατατες, ψωμι) πριν τον υπνο.
Λογικα, κι αφου αθλεισαι, θα ισορροπησει το βαρος σου στα 80-85 κιλα που πρεπει.
επαθα λαστιχο
η υπευθυνη συμβουλη μου ειναι να τρως τροφες με πολλα τρανς λιπαρα,οσο το δυνατον πιο πολυ κοκκινο κρεας,κοψε μαχαιρι λαχανικα,ψαρι,φρουτα,γαλα,να φροντιζεις να τρως το βραδυ οσο το δυνατον περισσοτερο,σταματα οποιαδηποτε μορφη ασκησης,αυξησε παραυτα τον αριθμο τσιγαρων που καπνιζεις και αν δεν εισαι καπνιστης γινε,και κατσε μπροστα στο πισι τουλαχιστον 15 ωρες την ημερα.μετα απο αυτα θα εισαι τζετ
berry
διαβασα διαστροφικες συμβουλες , ειδα και την απαντηση του λαστιχου και λεω ,εδω ειμαστε , αλλα τελικα απογοητευσης sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.