Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Play-off, Ο πόλεμος αρχίζει!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4
IraTmac
Οι προβλέψεις μου για τα play-off.

Miami - New Jersey: 4-2.

Οι Nets πιστεύω οτι θα παρουσιαστούν τρομακτικά δυνατοί του χρόνου, αν προσθέσουν έναν καλό ψηλό στο ρόστερ τους. Για την ώρα όμως δεν μπορούν με 2 παίκτες να χτυπήσουν τους Heat. Ο Vince ξεσκίστηκε από τη στιγμή που πάτησε το πόδι του στο New Jersey. Περίμενα μια άνοδο αλλά αυτός ήταν σε απίστευτα κέφια. Κι ο Kidd φορμαρίστηκε πάνω στην ώρα. Ίσως αν αντέξει ο Krstic να πάρουν 2 νίκες οι New Jersey αλλά μέχρι εκεί. Μόνο αν ο Jefferson επιστρέψει και παίζει περίπου όπως πριν τραυματιστεί οι Nets θα είναι σκληρό καρύδι...

Detroit - Philidelphia 4-1.

Περιμένω την εύκολη πρόκριση των Pistons αλλά νομίζω οτι μια νίκη θα πάρουν οι Sixers. Οι μικροί που "κουβαλάει" μαζί του στα play-off ο "Answer" είναι πολύ ικανοί (Iguodala, Korver, Dalembert, Green). Κι ο Webber δεν έκανε άσχημη χρονιά, αν παίξει το 80% που μπορεί θα βοηθήσει. Στα play-off είναι πάντα διαφορετικά...

Indiana - Boston 4-2.

It's Miller Time! Δεν πρόκειται να μείνει εκτός τόσο νωρίς ο παππούς. Με Artest θα ήταν όλα ξεκάθαρα, αλλά τώρα θα γίνει μάχη. 4-2 ή 4-3 πρόκριση των Pacers. Πάντως ο Walker από κει που χασμουριόταν στους Hawks παίζει play-offs.

υγ. δεν έχω ξεκαθαρίσει στο μυαλό μου τί τρέχει με Pierce - Walker. τελικά είναι κολλητοί ή αντιπαθιούνται? πίστευα οτι είναι φίλοι, αλλά το καλοκαίρι που έφυγε ο Antoine μπερδεύτηκα λίγο...

Chicago - Washington 3-4.

Έχω την αίσθηση οτι τα μωρά του Scott Skiles θα σταματήσουν εδώ. Η τριπλέτα που συνθέτουν οι Arenas-Hughes-Jamison έχει την ποιότητα ώστε να τους αποκλείσει. Ειδικά χωρίς Curry αλλά ΜΕ Haywood (πιθανολογώ ως προς το δεύτερο σκέλος) οι Bulls δεν έχουν πολλές πιθανότητες. 2-4 άντε 3-4.

υγ. ο Deng είναι οριστικά εκτός? καλό παικτάκι...

Phoenix - Memphis 4-1.

Νομίζω οτι οι Suns θα περάσουν εύκολα. Οι Grizzlies αν είχαν σε φόρμα J. Williams και Gasol θα μπορούσαν να αποδειχτούν πολύ δύσκολος αντίπαλος για το Pnoenix. Τώρα όμως θεωρώ οτι δεν θα πάρουν πάνω από μια νίκη.

San Antonio - Denver 4-1.

Οι Spurs έχουν προκριθεί από τώρα. Το αν η σειρά θα τελειώσει 4-1 ή 4-2 θα εξαρτηθεί από την κατάσταση του Duncan.

Seattle - Sacramento 4-2.

Οι "Βασιλιάδες" έχουν ένα από τα πιο αντιπαθητικά ρόστερ για μένα. Αν δεν παίξει ο σούπερ Brad Miller την έχουν άσχημα. Οι Sonics στηρίζονται πολύ σε Allen - Lewis και γι' αυτό θα αποκλειστούν από τους Spurs στη συνέχεια. Κυρίως ελπίζω, αλλά και πιστεύω στο 4-2.

Dallas - Houston 3-4.

Στα παιχνίδια την κανονικής περιόδου μεταξύ Maverics και Rockets έγιναν εκπληκτικοί αγώνες και μάλιστα οι νίκες μοιράστηκαν (2-2). Στα play-off αναμένονται μεγάλες μάχες. Επίσης αναμένεται να ψάχνω πάλι για ποντίκι για το pc, γιατί στη σειρά Orlando - Detroit είχα ξεσπάσει πάνω σε ένα . Ελπίζω οτι ο Μάγος θα συνεχίσει. Είναι νωρίς για να μείνει εκτός. Σκέφτομαι τί γαμάτα θα είναι τα παιχνίδια Suns - Rockets. Μόνο αναρωτιέμαι, ποιός σκατά θα πιάσει τον Nowitzki? ο Weatherspoon? όλοι οι δημοσιογράφοι δίνουν την πρόκριση στο Dallas. Εγώ στο Houston γιατί έτσι μου αρέσει. Tmac Rules 19.gif
NBAholic
Πιστεύω γενικά ότι είναι μια χρονιά όπου δε θα έχουμε πολλά sweep και ότι θα ευνοηθούν οι εκπλήξεις.
Το Μαϊάμι-Τζέρσεϊ θα μπορούσε να είναι υπό καλές συνθήκες ακόμη και τελικός περιφέρειας (κι εγώ στο 4-2 πιστεύω ότι θα κριθεί, ιδίως από τη στιγμή που ο Σακίλ δεν είναι στο 90% της υγείας του). Στο Βοστώνη-Ιντιάνα (νομίζω ότι οι Σέλτικς έχουν το πλεονέκτημα έδρας) μπορεί να γίνει οτιδήποτε. Η Ιντιάνα έχει καλύτερο υλικό, αλλά η ομάδα δεν παρουσιάζει τόση συνοχή όσο οι Σέλτικς. Οτιδήποτε μπορεί να γίνει και στο Σικάγο-Ουάσιγκτον. Άπειρες και οι δυο ομάδες από πλέι οφ, αλλά η Ουάσιγκτον έχει πιο ισχυρές προσωπικότητες εντός παρκέ. Το Ντιτρόιτ δεν έχει παρά να "περιορίσει" τον Άιβερσον σε κάτω από 30 πμό. Ο Γουέμπερ δεν μπορεί να βοηθήσει σε δύσκολες συνθήκες (και λυπάμαι για τη Φιλαδέλφεια, γιατί ποτέ δεν συμπάθησα και πολύ το Ντιτρόιτ)...

Για τη Δύση, πάνω-κάτω συμφωνώ, αλλά θα δώσω κι εγώ το προβάδισμα στο Ντάλας. Περιμένω όμως μεγάλες επιθετικές επιδόσεις και από τις δυο πλευρές. Δε χρειάζεται να αναλωθώ πολύ ούτως ή άλλως, γιατί νομίζω ότι τα ζευγάρια είναι πιο ξεκάθαρα (κι ας έχουν τρελαθεί οι Νάγγετς, η άμυνα των Σπερς θα τους βάλει φρένο).

Μιας και μιλάμε για Σπερς-Νάγγετς, έχουμε μια δεύτερη αναμέτρηση ανάμεσα στους Ντάνκαν-Μάρτιν. Σε αυτήν του 2003, ο TD είχε καθαρίσει τον τσαμπουκά των Νετς (τότε) στεγνά, με 20άρες σε ριμπάουντ, 5-6 τάπες ανά αγώνα, σχεδόν τριπλ νταμπλ στον 1ο Τελικό και κουαντρούπλ στον 6ο... Φετος προέρχεται από τραυματισμό, παρόλα αυτά έχω αγωνία να δω πώς θα τερματίσει τη σειρά.


Σήμερα η πρώτη μάχη στο Supersport, παιδιά; Ξέρει κανείς τι θα δείξουν;
Anxel
QUOTE (NBAholic @ Apr 23 2005, 08:05 PM)
Σήμερα η πρώτη μάχη στο Supersport, παιδιά; Ξέρει κανείς τι θα δείξουν;

Το Supersport φίλε μου έχει αύριο το ματς Miami Heat - New Jersey Nets στις 22.00...

Όσο για τις δικές μου προβλέψεις είναι οτι ο νικητής της Δύσης θα είναι οι Phoenix Suns και της Ανατολής οι Miami Heat...Αυτός θα είναι και ο μεγάλος τελικός του φετινού NBA...Βέβαια κανείς δεν ξεγράφει San Antonio Spurs και Detroit Pistons...Βέβαια το μπάσκετ που παίζουν αυτές οι 2 είναι φρικτό ενώ από Heat και Suns ευχαριστιέσαι μπασκετάκι...Θα δούμε εκπληκτικούς τελικούς...
Anxel
Οι Detroit Pistons έκαναν ήδη το 1-0 μετά την νίκη που σημείωσαν με 106-85 επί των Philadelphia Sixers..

29 πόντους ο Rasheed Wallace,23 o Tayshaun Prince,17 o Richard Hamilton..Από τους χαμένους έβαλε 30 πόντους ο Allen Iverson και 27 ο Chris Webber..
miltos
Εγώ πιστεύω πως αν ο Dunkan δώσει αυτά που μπορεί, οι Spurs θα την πάρουν τη Δύση. Καλά τα fast breaks των Suns αλλά δε πιστεύω ότι φτάνουν για να τους οδηγήσουν στους τελικούς.
Anxel
Το Run and Gun παιχνίδι των Suns είναι όλα τα λεφτά...Αυτή την ομάδα χαίρεσαι να την βλέπεις...Πραγματικά είναι η χαρά του μπάσκετ...Θα γίνουνε μεγάλοι και εντυπωσιακοί τελικοί ανάμεσα σε Miami Heat και Phoenix Suns...Εγώ αυτό το ζευγάρι θέλω να δώ...
chinaski
Τι λετε ρε φλοροι tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif . Οι Σονικς θα το παρουν το δαχτυλιδακι.Πριν απο λιγο μιλουσα με τον Ρει και μου ελεγε "Dont worry mate....everything is under control".Τα παιδια ειναι καυτα(χμ...λιγο περιεργα ακουγετε αυτο tongue.gif ), 5 δυχτακια εχει καψει ο Ρει και 3 ο Λουις. BTW οι περισσοτεροι "αναλυτες" δεινουν Σονικς vs Σακραμεντο 2-4.
NBAholic
Όπως είχα στείλει και μήνυμα σε live αγώνα στα παιδιά του supersport, το Φοίνιξ-Μαϊάμι είναι το ζευγάρι που θα ήθελε περισσότερο απ'όλα ο Στερν (ούτε το Σιατλ θα του κακόπεφτε). Αν κάτσει κανά Σπερς-Πίστονς, οι τελικοί θα έχουν λιγότερη τηλεθέαση από το σόου του Τζέι Λένο.
dizzy_fingers
Ναι...φέτος είναι έτσι τα ζευγάρια όπου μπορεί να παρουσιαστεί είτε το καλύτερο, είτε το χειρότερο ζευγάρι -από άποψη θεάματος- στον τελικό.
Οι ημιτελικοί περιφερειών αναμένονται σφαγιαστικοί πάντως...

QUOTE (chinaski)
Τι λετε ρε φλοροι


Τι λες ρε ανορθόγραφε? tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Άντε πες μας κανά 4στιχο icon_drunk.gif .
IraTmac
Ντάλας Μάβερικς-Χιούστον Ρόκετς: 86-98

QUOTE ("Μάγος")
"Νιώθω ότι είναι η ώρα μου. Είμαι πιο σίγουρος από ποτέ και το ίδιο νιώθει και η ομάδα μου"


34 πόντους στο χαλαρό ΓΙΑ ΑΡΧΗ. 77.gif

Σιάτλ Σουπερσόνικς-Σακραμέντο Κινγκς: 87-82

Περιέργως ήταν πολύ κοντά στη νίκη οι Κινγκς κι αν ο Μπίμπι δεν ήταν τόσο αισχρός θα την έπαιρναν. δεν περίμενα ποτέ να παίξει τόσο άσχημα ο Μπίμπι. Για το Σιατλ δεν είναι ενθαρρυντικό οτι χρειάστηκε να κάνει το παιχνίδι της καριέρας του ο Jerome James (17 πόντοι, 15 ριμπάουντ, 5 τάπες) για να κερδίσουν.

Ντιτρόιτ Πίστονς-Φιλαδέλφεια Σίξερς: 106-85

Το κακό για τους Σίξερς είναι οτι παρότι όλοι "τράβηξαν" (πλην Κόρβερ) και πάλι απείχαν μίλια από τη νίκη... εξαιρετικός ο Dalembert, αν σκεφτεί κανείς τα ...ζώα που είχε να αντιμετωπίσει κοντά στο καλάθι.

Μπόστον Σέλτικς-Ιντιάνα Πέισερς: 102-82

Ο Reggie ούτε καν δοκίμασε τρίποντο. Η σειρά έχει δρόμο ακόμα...
NBAholic
Σήμερα, λοιπόν, το πρώτο ματς πλέι οφ στο Σούπερσπορ.

Σακίλ και Γουέιντ vs Κιντ και Κάρτερ. Αρέσει, καθώς, όπως έχουμε συμφωνήσει όλοι, σχεδόν απίθανο να έχουμε sweep σε αυτό το πλέον δυτικοποιημένο ματς απ της Ανατολής. Ιδίως η μονομαχία Κάρτερ-Γουέιντ θα προκαλέσει είτε αισθήματα δικαίωσης είτε διαμάχες και κολλήματα, ανάλογα με το ποιος κερδίσει.
NBAholic
QUOTE
Το κακό για τους Σίξερς είναι οτι παρότι όλοι "τράβηξαν" (πλην Κόρβερ) και πάλι απείχαν μίλια από τη νίκη... εξαιρετικός ο Dalembert, αν σκεφτεί κανείς τα ...ζώα που είχε να αντιμετωπίσει κοντά στο καλάθι.


Ίσως να πρέπει να μάθουν να παίζουν και άμυνα.
Ναι, μου φάνηκεπερίεργο που ξεχώρισαν αρκετοί παίχτες και παρόλα αυτά η ομάδα έμεινε στους 85 πόντους. Τυπικό φαινόμενο, βέβαια, όταν αντιμετωπίζεις τους Pigstons.
dizzy_fingers
heat1-sm.gif - nets1-sm.gif

Είδα το πρώτο παιχνίδι του Κάρτερ στη νέα του ομάδα από την tv φέτος...

Είχα διαβάσει, αλλά δεν είχα εντύπωση το πόσο πολύ έχει αλλάξει το παιχνίδι του.
Είναι πιο ώριμο το παιχνίδι του, βλέπει πολύ τους συμπαίκτες του (σήμερα όλη την ώρα έψαχνε τον Κρστιτς....αυτό δεν είναι απαραίτητα καλό όμως... rolleyes.gif ) και είναι φανερά πιο ορεξάτος απ'ότι ήταν στο Τορόντο.
Σήμερα όμως, εκεί που τον χρειάστηκε η ομάδα προτίμησε να φανεί υπερβολικά, ίσως, αλτρουιστής.
Μάλλον γιατί πρώτο παιχνίδι είναι, στο μαϊάμι παίζανε, δεν το πολυπαλέψανε...
Ελπίζω να ξαναδείξει το ssport Νετς για να μπορέσω να βγάλω μία καλύτερη εικόνα της αλλαγής αυτής.

Το ματς ήρθε 98-116 υπέρ του Μαϊάμι. Εκπληκτικοί Wade, Damon Jones.
Την τρίτη το επόμενο.
Anxel
Πραγματικά σήμερα οι Wade και Jones ήτανε σε πολύ μεγάλη μέρα...

32 ποντάκια από τον Wade(έκανε ρεκόρ καριέρας σε playoff) με 12/18 δίποντα,8/9 βολές,5 reb,8 assists..
30 ποντάκια από τον Damon Jones με 3/3 δίποντα,7/9 τρίποντα w00t.gif 3/4 βολές και 4 assists..

Δεν ξέρω αλλά έχω την εντύπωση οτι αυτή η σειρά θα ολοκληρωθεί γρήγορα...Όσες φορές οι Miami πατούσαν το γκάζι πραγματικά δεν πιανόντουσαν...Και ο Shaquille τον έχει για ψωμοτύρι τον Krstic...
IraTmac
Μαϊάμι Χιτ-Νιου Τζέρσεϊ Νετς: 116-98

O Vince πήγε για triple double και θύμισε τον Carter που κάποιοι βιάστηκαν να χρίσουν ως τον νέο Jordan. Στην αρχή του αγώνα ο 'Zo μπήκε πολύ ορεξάτος και είχε μερικές καλές φάσεις. Ο Wade είναι τρελή παιχτούρα και τα drive του δεν μαρκάρονται από ΚΑΝΕΝΑΝ. Ο Jefferson δεν ήταν στα γνωστά του επίπεδα, ωστόσο ίσως εμφανιστεί καλύτερος στο New Jersey σε μερικές μέρες.

QUOTE ("Sportime")
"Μιλήσαμε πριν το ματς με τον Τζόουνς και τον Ουέιντ και τους είπα ότι αν δεν είμαι 100% έτοιμος, χρειάζεται να δώσουν κάτι παραπάνω. Σούταραν πολύ καλά. Εγώ δεν είχα την εκρηκτικότητα που έχω συνήθως. Δεν είχα την εκρηκτικότητα του "Ντίζελ". Σήμερα ήμουν σαν... δυναμιτάκι" ήταν τα λόγια του Σακίλ Ο'Νιλ.


Laughing Out Loud laugh.gif

Σικάγο Μπουλς-Ουάσιγκτον Ουίζαρντς: 103-94

Νίκη για τους "Ταύρους" που συνεχίζουν την τρελή πορεία τους κι ας έχουν 2 πενταδάτες απουσίες (Deng, Curry). Επιμένω πάντως οτι η τριπλέτα των Arenas (δεν έπαιξε καλά χτες), Hughes και Jamison είναι πολύ ισχυρές προσωπικότητες στο παρκέ και θα μπορέσουν να κάνουν 1 "μπρέικ" που χρειάζεται για να προκριθούν. Δεν νομίζω οτι ο Nocioni θα ξεσκίζεται σε όλα τα ματς όπως στο χτεσινό (25 πόντοι, 18 ριμπάουντ, 4 ασσιστ). Και σε αυτό το ζευγάρι 8/10 αναλυτές δίνουν πρόκριση στο Chicago.

Σαν Αντόνιο Σπερς-Ντένβερ Νάγγετς: 87-93

Μεγάλη έκπληξη αυτή. Ο Τζορτζ Καρλ πρέπει να χει μαγικό ραβδάκι, δεν εξηγείται αλλιώς. Οι Νάγκετς από εκεί που σχεδόν είχαν μείνει εκτός πλέι οφ έκαναν ένα τρομερό σερί, μπήκαν στα τελικά και τώρα θα αναγκάσουν τους Σπερς να ιδρώσουν για να τους αποκλείσουν. Πολύ καλή άμυνα στην τέταρτη περίοδο που οι Σπερς έχασαν καμιά εικοσαριά σουτ (!). νόμιζα οτι το livescores κάνει λάθος! Ο Camby κι ο Andre Miller έκαναν τη διαφορά. Ο πρώτος άντεξε την πίεση στη ρακέτα των Σπερς και ο δεύτερος κέρδισε την προσωπική μονομαχία με τον Parker.

Φοίνιξ Σανς-Μέμφις Γκρίζλις: 114-103

Αναμενόμενη νίκη για τους Σανς. Σταθερά καλός ο Νας, ο Marion συνεχίζει να σπάει τα tendex προσφέροντας σχεδόν σε όλες τις κατηγορίες, ενώ ο Amare μπορεί να παίξει πολύ καλύτερα. Πάντως ο Χάντερ χτες μπήκε στη θέση του, έβαλε 16 πόντους κι έπαιξε καλή άμυνα. Ο Γκασόλ απλά παίζει μου φαίνεται...
Anxel
Εγώ πάντως το πίστευα οτι μπορούν οι Denver Nuggets να δημιουργήσουν προβλήματα..Και ήδη από το πρώτο ματς έκαναν το brake μέσα στην έδρα των Spurs..Σίγουρα αυτό το ζευγάρι δεν θα είναι τόσο εύκολο όσο πολλοί το περίμεναν..

Btw χτές μίλησε για μια ακόμα φορά ο Ben Gordon(με διαφορά ο καλύτερος rookie της χρονιάς) αλλά και ο Andres Nocioni στην καλύτερη εμφάνιση του στο NBA..Από την άλλη δεν ξέρω τι θα γίνει αν ο Arenas είναι αυτός που πρέπει..Τότε οι Wizards μπορούν να κάνουν το brake..Συμφωνώ μαζί σου..
NBAholic
Έκανε τη στραβή το Αντόνιο, και δεν έχω κανένα πρόβλημα να τους βλέπω να ζορίζονται. Τι έγινε το περίφημο ρητό "η επίθεση κεδρίζει παιχνίδια, η άμυνα κερδίζει πρωταθλήματα"; Οι Σπερς προσπαθούν να φτάσουν στο δεύτερο χωρίς το πρώτο κι αυτό δεν πρόκειται να γίνει. Ας κανονίσουν τη συνέχειά τους.
dizzy_fingers
Ο Ντάνκαν σε τι κατάσταση είναι μετά τον τραυματισμό του?
Τα στατιστικά του σε αυτόν τον αγώνα πάντως, δεν ήταν καθόλου καλά..

Όσον αφορά το ζευγάρι Μαϊάμι - Νιου Τζέρσι δεν πιστεύω ότι θα τελειώσει τόσο εύκολα όσο έδειξε το πρώτο ματς. Αν δεν κάνουν κάπου το μπρέικ οι Νετς, σίγουρα θα πάρουν τα παιχνίδια μέσα στο σπίτι τους.

ΥΓ: NBAholic χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου!!! icon_drunk.gif
Πως νιώθεις που γίνεσαι 8?
Σε λίγο καιρό θα γνωρίσεις και κορίτσια, θα μπεις στο γυμνάσιο, θα μάθεις να καρφώνεις...Αχ ωραίες εποχές.. blech.gif
NBAholic
QUOTE
Ο Ντάνκαν σε τι κατάσταση είναι μετά τον τραυματισμό του?
Τα στατιστικά του σε αυτόν τον αγώνα πάντως, δεν ήταν καθόλου καλά..


Ψάχνεται. Στο 60% είναι. Στο προηγούμενο ματς με τη Μινεσότα είχε 1/8 σουτ σε 28 περίπου λεπτά. Δεν πειράζει, όμως. Ευκαιρία να δούμε πόσο μπορεί ο Μανού να οδηγήσει την ομάδα, μιας και μερικοί έχουν αρχίσει να τον υπερεκτιμάνε.

QUOTE
Όσον αφορά το ζευγάρι Μαϊάμι - Νιου Τζέρσι δεν πιστεύω ότι θα τελειώσει τόσο εύκολα όσο έδειξε το πρώτο ματς. Αν δεν κάνουν κάπου το μπρέικ οι Νετς, σίγουρα θα πάρουν τα παιχνίδια μέσα στο σπίτι τους.


Περιμένω σαφή άνοδο των Κιντ και Σακίλ. Για τον Γουέιντ δεν ξέρω τι να προβλέψω, μιας και στους τελευταίους αγώνες έχει σκαμπανεβάσματα. Τώρα όμως είναι στα πάνω του.

QUOTE
ΥΓ: NBAholic χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου!!!


Ευχαριστώ, αλλά...πού είναι το topic? strike.gif

QUOTE
Πως νιώθεις που γίνεσαι 8?


Γηράσκω ουδέποτε διδασκόμενος.

QUOTE
Σε λίγο καιρό θα γνωρίσεις και κορίτσια, θα μπεις στο γυμνάσιο, θα μάθεις να καρφώνεις...Αχ ωραίες εποχές..


Είσαι ψεύτης, συκοφάντης και απατεωνίσκος στο σημαντικότερο εκ των τριών...Ξέρω να καρφώνω!!
harris
χρονια πολλα φιλε holic .na τα εκατοστησεις και να εισαι παντα υγιης για να παιζεις το μπασκετακι που τοσο αγαπας .Να σαι καλα φιλε .Εγω εχω γενεθλια την Τεταρτη biggrin.gif
NBAholic
QUOTE
χρονια πολλα φιλε holic .na τα εκατοστησεις και να εισαι παντα υγιης για να παιζεις το μπασκετακι που τοσο αγαπας .Να σαι καλα φιλε .Εγω εχω γενεθλια την Τεταρτη


Αρκετά ενδιαφέρουσα σύμπτωση, συνωνόματε! Ευχαριστώ και χρόνια πολλά και σε σένα, λοιπόν, μιας και την Τετάρτη μπορεί να μην είμαι online!
IraTmac
Ντάλας Μάβερικς-Χιούστον Ρόκετς: 111-113

Tracy McGrady again shot down the Dallas Mavericks, who may not be able to get up.

McGrady drilled a crushing 21-footer with 2.2 seconds remaining, lifting the Houston Rockets to a 113-111 victory over the Mavericks and a commanding 2-0 lead in their Western Conference first-round series.

McGrady scored 34 points in Houston's 98-86 victory in Game 1 and was at it again in this one. In the first quarter, he had a thunderous driving dunk over 7-6 Shawn Bradley that had his teammates howling.

"That's a poster for my kids," McGrady said. "I was hoping he was going to jump. I didn't care what kind of contact I was going to get because I knew those guys were going to get physical tonight if I brought the ball to the hole."

But McGrady's biggest basket came in the game's biggest moment. After Dirk Nowitzki sank a jumper that tied it at 111-111 with 10 seconds left, the Rockets opted not to call timeout and McGrady dribbled upcourt.

Yao set a screen at the 3-point arc and McGrady dribbled right. Keith Van Horn inexplicably stepped back instead of forward, giving McGrady room to sink the shot.

"When the game was tight and we were up by two, coach asked me in the huddle, if (Dallas) scored what did I want to do, call a timeout or just take the ball out," McGrady said. "I told him, 'Let's not call timeout.' He told me to tell Yao to set a high screen, so I went over and told Yao that if they score we have the ball out. The only thing I was thinking about was winning the game. Yao set it great for me. I came off and knocked the shot for the game-winner."

"I was really up on him," said Van Horn, who was about five feet away as McGrady went into his shot. "I almost thought I fouled him. I contested the shot. He hit a tough shot from about 22 feet out. We would have liked to have seen that ball miss, but there's a lot of other possessions where we needed to play much better."

Ο Μάγος είχε 28 πόντους με 10/19 δίποντα, 10 ασσίστ και 8 ριμπάουντ. Ψήνεται το triple double. Και χτες διάβαζα οτι οι Μάβερικς θα ρίξουν όλο το βάρος στο να σταματήσουν τον McGrady. icon_drunk.gif

Ο Yao είχε 33 πόντους (ρεκόρ καριέρας σε πλέι οφ) και 8 ριμπάουντ.

Tmac's Buzzer Beater:



Πάμε για το σκούπισμα τώρα!

Nowitzki ->

69.gif

Μπόστον Σέλτικς-Ιντιάνα Πέισερς: 82-79

"Μετά από ότι έγινε στο ματς Νο1 ξέραμε ότι πρέπει να επιστρέψουμε δυναμικά. Ο Ρέτζι είναι ο αυτός που θέλουμε όλη τη χρονιά. Μας δείχνει το δρόμο και εμείς ακολουθούμε" τόνισε ο Ρικ Καρλάιλ. Ο "Κίλερ" πέτυχε 37'' πριν το τέλος ένα κρίσιμο δίποντο, που "καθάρισε" το παιχνίδι.

Όπως είπαμε, It's Miller Time. πέτυχε 28 πόντους κι έδωσε το πλεονέκτημα έδρας στους Πέισερς.
dizzy_fingers
QUOTE
Μπόστον Σέλτικς-Ιντιάνα Πέισερς: 82-79


Μόνο άλλαξε τη σειρά των ομάδων γιατί έτσι όπως φαίνεται το αποτέλεσμα θα είναι σαν να τον ευχαριστούν οι αντίπαλοι για την απόδοσή του...
harris
holic ,δηλαδη και εσενα σε λενε Χαρη .ατσα....... wink.gif
dizzy_fingers
Μπορεί να λένε εσένα holic και να μην το ξέρεις... rolleyes.gif tongue.gif
harris
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif λολ λολ λολ ολ λο ολλο tongue.gif
IraTmac
QUOTE (dizzy_fingers @ Apr 26 2005, 01:35 PM)
QUOTE
Μπόστον Σέλτικς-Ιντιάνα Πέισερς: 82-79


Μόνο άλλαξε τη σειρά των ομάδων γιατί έτσι όπως φαίνεται το αποτέλεσμα θα είναι σαν να τον ευχαριστούν οι αντίπαλοι για την απόδοσή του...

έχεις δίκιο, αντέγραψα το λάθος του Στέφανου Τριαντάφυλλου... sorry.
IraTmac
Σιατλ Σουπερσόνικς - Σακραμέντο Κινγκς 105 - 93.

Οι "υπερηχητικοί" έκαναν το 2-0 στην έδρα τους σχετικά εύκολα, παρότι ο Rashard Lewis δεν έχει μπει "ζεστά" στη σειρά. Ο σταθερός Ray Allen (26 πόντοι, 6 ασσίστ) βρήκε και πάλι συμπαραστάση στο πρόσωπο του Jerome James που σημείωσε 19 πόντους και μάζεψε 9 ριμπάουντ. Ο Mike Bibby ήταν καλύτερος από τον πρώτο αγώνα, αλλά φανερά πεσμένος σε σχέση με την κανονική περίοδο. Ο Πέτζα έμεινε χαμηλά.

Μαιάμι Χιτ - Νιού Τζέρσευ Νετς 104 - 87.

Με κορυφαίο τον Αλόνζο Μούρνινγκ που "εκδικήθηκε" την παλιά του ομάδα οι Χιτ αύξησαν το προβάδισμά τους σε 2-0 απέναντι στην ομάδα του Vince Carter. Ο Jefferson αρχίζει να βρίσκει τον εαυτό του κι ο Krstic έκανε εκπληκτική εμφάνιση με 27 πόντους (8/13 δίποντα) και 8 ριμπάουντ. Περιμένω περισσότερα από τον Kidd, αλλά φαίνεται οτι οι Nets δεν έχουν καμία ελπίδα για πρόκριση.

Ντιτρόιτ Πίστονς - Φιλαδέλφεια Σίξερς 99 - 84.

Ο Αιβερσον είχε 7/24 σουτ και μέσα σε όλα έφαγε κι ένα κέρμα στο κεφάλι από τους οπαδούς του Ντιτρόιτ. Φαίνεται οτι οι Πίστονς πάνε για σκούπισμα, αλλά ακόμα διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις (οτι μπορεί να κάνουν και μια ήττα, όχι τίποτα παραπάνω).
Anxel
Τα πράγματα πήγανε όπως τα περιμέναμε...

Εύκολες νίκες και για τις 3 ομάδες χτες που έδειξαν οτι είναι τα μεγάλα φαβορί για την πρόκριση...Ειδικά οι Heat νομίζω οτι εύκολα θα πάρουνε την πρόκριση ακόμα και με 4-0...Πιστεύω οτι είναι το φαβορί και για πρωταθλητές της Ανατολής...

Από την άλλη οι Pistons δείχνουν οτι δεν αστείευονται αν και αίσθηση μου είναι οτι τώρα που πήγαινουν στην Philadelphia οι 76ers θα κάνουνε νίκες αλλά δεν βλέπω να περνάνε...

Όσο για τους Sonics ίσχυουν τα ίδια και με τους Pistons...Η σειρά θα πάει τώρα στο Σακραμέντο στην Arco Arena...Εκεί πιθανόν οι Kings πετύχουν νίκη ή νίκες αλλά η πρόκριση λογικά είναι στο τσεπάκι των Sonics...

Για τους Pistons πολύ καλός και ο Richard Hamilton με 23 πόντους 9/13 FG,2/2 3PT,3/3 FT...20 πόντους από τον Chancey Billups 5/10 FG,2/5 3PT,8/8 FT και 8 Assists...
Για τους Sixers ο Iverson θύμισε παλιό καλό Iverson αφού είχε 7/24 σούτ...Η τέχνη του σπάω τα καλάθια όπως και να το κάνουμε δεν ξεχνιέται φίλε Allen...

Για τους Heat εντυπωσιακότατος ο Alonzo Mourning...Έδειξε έτσι το μπάσκετ δεν ξεχνιέται και οτι μπορεί να προσφέρει πολλά περισσότερα εκτός από μερικά λεπτά ξεκούρασης για τον Shaquille...21 πόντους,6/8 FG,9/12 FT και 6 reb σε μόλις 16 λεπτά...

Για τους Nets πολύ καλός ο Krstic...Τα είπε νομίζω ο παραπάνω από εμένα...

Τέλος για τους Sonics ο Ray Allen ήτανε μια από τα ίδια...Ο απόλυτος ηγέτης των υπερηχητικών αφού είχε 26 πόντους,8/15 FG,3/6 3PT,7/7 FT 6 Assists...19 πόντους και από τον Jerome James 9/11 FG,1/2 FT και 9 reb...Αυτός ο παίκτης πραγματικά με εντυπωσιάζει στα Playoffs...
IraTmac
QUOTE (Anxel @ Apr 27 2005, 01:10 PM)
Για τους Sixers ο Iverson θύμισε παλιό καλό Iverson αφού είχε 7/24 σούτ...Η τέχνη του σπάω τα καλάθια όπως και να το κάνουμε δεν ξεχνιέται φίλε Allen...

Σωστόοοοος! Ήθελα να το γράψω αλλά επειδή μου λένε οτι είμαι πολύ κακός άνθρωπος είπα άσε μωρέ... 19.gif tongue.gif
Anxel
QUOTE (IraTmac @ Apr 28 2005, 01:54 AM)
Σωστόοοοος! Ήθελα να το γράψω αλλά επειδή μου λένε οτι είμαι πολύ κακός άνθρωπος είπα άσε μωρέ...  19.gif  tongue.gif

Εγώ πάλι ειδικά για τον Iverson δεν έχω κανένα πρόβλημα να χαρακτηριστώ κακός άνθρωπος...Μου την σπάει ο παίκτης αυτός οπότε γιατί να μην το γράψω...Βέβαια φέτος αυτό το ρίχνω 40 σούτ ανά αγώνα το έχει κόψει κάπως αλλά είναι κωλοχαρακτήρας όπως και να έχει...
IraTmac
κι εμένα μου τη σπάει ο "Answer". Διώχνει προπονητές, αλλάζει παίκτες που δεν γουστάρει, απειλεί οτι θα φύγει αν δεν του φέρουν All Star, παίζει μόνος του, σουτάρει 94 σουτ για να βάλει 40 πόντους και να λέει οτι έκανε κάτι.

Παρόλα αυτά, φέτος σοβαρεύτηκε σε μεγάλο βαθμό.

υγ. εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να χαρακτηριστώ κακός άνθρωπος όχι μόνο στο θέμα του A.I. αλλά και γενικά...
Anxel
Σαν Αντόνιο Σπερς-Ντένβερ Νάγγετς: 104-76

Oι Spurs έβαλαν κάπως τα πράγματα στην θέση τους...Απάντησαν με μια μεγάλη νίκη με 28 πόντους την πρώτη ήττα από τους Νάγγετς...Και πλέον η σειρά βρίσκεται στο 1-1 και θα πάμε για 2 ματσάκια στο Κολοράντο...

"Κάθε ήττα σαν κι αυτή είναι ντροπιαστικπή. Μετά το πρώτο παιχνίδι περιμέναμε να παίξουμε καλύτερα. Αυτή όμως ήταν η ομάδα που έπαιξε καλύτερα" τόνισε ο Καρμέλο Αντονι που σούταρε 36% απέναντι στον Μπρους Μπόουεν.

Ο Μπόουεν απέδειξε οτι πρόκειται για έναν από τους καλύτερους αμυντικούς του πρωταθλήματος..

Σαν Αντόνιο Σπερς: Μπόουεν 3, Ντάνκαν 24, Μοχάμεντ 4, Πάρκερ 19, Μπάρι 16, Τζινόμπιλι 17, Χόρι 1, Ούντριχ 10, Ρόμπινσον 7, Νεστέροβιτς, Μάσενμπεργκ, Μπράουν 3.

Ντένβερ Νάγγετς: Αντονι 10, Μάρτιν 7, Κάμπι 9, Μίλερ 11, Τζόνσον 12, Μπάκνερ 4, Μπόουκινς 8, Χιλάριο 6, Πέρσον 9, Ναγιέρα, Ράσελ, Έλσον.

Σικάγο Μπουλς-Ουάσιγκτον Ουίζαρντς: 113-103

2-0 για τους Ταύρους..Είχανε σε εξαιρετική μέρα τον Κίρκ Χάινριχ που σημείωσε 34 πόντους με 12/15 FG,5/5 3PT,5/6 FT..Από τους Wizards πήρε το όπλο του ο Gilbert Arenas με 39 πόντους με 14/25 FG,4/12 3PT,7/9 FT..Πλέον η σειρά πηγαίνει στην Ουασινγκτόν και αναμένουμε να δούμε ποιά θα είναι η απάντηση των Μάγων..

"Το σκέφτηκα καλά. Δεν ξεκίνησα καλά. Δεν μπορούσα να βρω ρυθμό. Ήθελα να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου. Ακόμη κι έτσι μπορούσα να είμαι θετικός και αυτό προσπάθησα" τόνισε ο λευκός γκαρντ, που σκόραρε 34 πόντους.

Σικάγο Μπουλς: Νοτσιόνι 10, Ντέιβις 18, Χάριγκτον 8, Χάινριχ 34, Ντουχόν 5, Πιατκόφσκι 6, Πάργκο 8, Γκρίφιν 6, Τσάντλερ 4, Γκόρντον 14, Ρέινερ.

Ουάσιγκτον Ουίζαρντς: Τζέφρις 3, Τζέιμσον 18, Χέιγουντ 6, Αρίνας 39, Χιουζ 19, Πίλερ, Τόμας 4, Μπράουν 2, Ντίξον 12, Ράφιν.

Φοίνιξ Σανς-Μέμφις Γκρίζλις: 108-103

Οι Φοίνιξ Σανς δυσκολεύτηκαν κάπως απέναντι στους Γκρίζλις...34 πόντους από τον Αμάρε με 8/16 FG,18/22 FT καθώς και 10 reb...22 πόντους από τον Shawn Marrion με 10/18 FG,1/3 3PT,1/2 FT καθώς και 13 reb...20 πόντους από τον Joe Johnson με 7/14 FG,2/4 3PT,4/6 FT ενώ ο Nash σταμάτησε στις 15 assists...

Φοίνιξ Σανς: Τζόνσον 20, Νας 12, Μάριον 22, Ρίτσαρντσον 15, Στούνταμαϊρ 34, Τζάκσον, Χάντερ 5, Μπαρμπόσα.

Μέμφις Γκρίζλις: Ουίλιαμς 21, Μίλερ 3, Γκασόλ 28, Μπατίερ 9, Ράιτ 12, Κάρντιναλ 13, Τζόουνς 8, Πόσεϊ 9, Ουάτσον.
NBAholic
Στον 1ο αγώνα οι Σπερς τέλειωσαν στο 4ο 12λεπτο με 0/17 σουτ, χθες ξεκίνησαν με 9/10. Κάπου ανάμεσα βρίσκεται η διαφορά δυναμικότητας με τους Νάγγετς. Στο +12 ή +15, δηλαδή.
Ο Καρμέλο σουτάρει με 33% εναντίον των Σπερς και η παράδοση συνεχίζεται.

Όσο για τους Σανς, κερδίζουν χωρίς να ικανοποιούν πλήρως. Θα χρειαστούν κάτι παραπάνω στο Μέμφις, αν θέλουν να τελειώσουν τη δουλειά στα γρήγορα. Ο Αμάρε έχει ξεκινήσει ασταθώς και η απόδοσή του θα κρίνει πολλά. Ο Μάριον λένε ότι χάνεται στα μεγάλα ματς. Μέχρι τώρα είναι θετικός.
chinaski
Ειδα προχτες το Ντιτροιτ με τι φιλαδελφια. Ο ανσερ εκανε το λιγοτερο 5 ερ μπολ, εφαγε το ´λιγοτερο 3 κοψιματα και γενικα τον σβισανε στιν κυριολεξια. Απιστευτη ενεργεια απο το Ντιτροιτ απο ολους τους παικτες. Αυτο το Ντιτροιτ που ειδα πολυ δυσκολα χανει.
harris
Εγω δεν θα πω τπτ ,απλα θα σας παραθεσω τους μ.ο. της καριερας του που τα λενε ολα......
27,4 ποντοι , 2,4 κλεψιματα , 6 ασιστ , με υψος 1.83 και 74 κιλα βαρος.εχει σκοραρει 55 φορες απο 40 και πανω ποντους ,βαζει και 50 αρες που και που ,ενιοτε και 60αρες .Ατομιστης ειναι ,οπως και ολοι οι σταρ του ΝΒΑ αλλα τουλαχ ποναει την φανελα με την οποια αγωνιζεται εδω και 9 ετη.

peace.gif
harris
αυτοι ειναι μεσοι οροι καριερας ,οχι μιας χρονιας .δηλαδη ολες οι χρονιες μαζι. wink.gif
IRA μην μασας ,δεν χαρακτηριζω κανεναν .Εξαλλου ο καθενας εχει τις αποψεις του wink.gif
NBAholic
QUOTE
σκοραρει 55 φορες απο 40 και πανω ποντους


59, πλέον, 9ος όλων των εποχών.

Αυτό που με χαλά όμως είναι τα ποσοστά του. Όσο κι αν ο Κόμπι και ο ΤΜακ (πριν το Χιούστον) χαρακτηρίζονται ball-hogs, ο ΑΙ κατέχει την πρωτιά εδώ, καθώς παίρνει 4-5 σουτ παραπάνω σταθερά, κι αυτό κάνει τη διαφορά.

Βέβαια, δεν αμφισβητώ την καρδιά και τις σεζόν 2001 και 2005. Αλλά στις υπόλοιπες, ο κοντός εν τέλει δικαιώνει τους haters.
NBAholic
Όσο για τα χθεσινά, έχει γίνει ρουτίνα πλέον ότι "Reggie rules".

Ματσάρα στο Τζέρσεϊ, κωλόφαρδος ο Κάρτερ στην παράταση (με δικό του σουτ έστειλε το παιχνίδι στη 2η, αλλά μέχρι να μπει, χτύπησε 5-6 φορές στη στεφάνη!), αλλά και πάλι οι Χιτ πιο μάγκες. Πότε θα καταλάβει ο Κάρτερ και ιδίως ο Κιντ ότι δεν είναι σουτέρ ολκής;
Λόγω της τριπλής παράτασης, όμως, λίγο έλλειψε να έχουμε 3 παίχτες με τριπλ νταμπλ (ο Κιντ το πέτυχε, με 16+16+13). blink.gif
dizzy_fingers
Πόσα ριμπάουντ παίρνει αυτός ο άνθρωπος..? blink.gif
NBAholic
Πράγματι, από την εποχή του Φατ Λίβερ έχουμε να δούμε τόσο καλό κοντό ριμπάουντερ.
dizzy_fingers
Τον οποίο βέβαια δεν γνωρίζω... 65.gif
NBAholic
QUOTE
Τον οποίο βέβαια δεν γνωρίζω...


Παίχτης των Νάγγετς τη 10ετία του 80. Ήταν ο Μάτζικ Τζόνσον των φτωχών. Στα καλά του χρόνια είχε 7-9 ριμπάουντ ανά αγώνα, με ύψος 1,88.

47 τριπλ νταμπλ καριέρας, τα οποία και παραθέτω από τον οδηγό των Νάγγετς (πόντοι-ριμπάουντ-ασίστ). Δες τα, να "κουφαθείς":
*=πλέι οφ
^=συνεχόμενα



Fat Lever 20 22 11 4/20/90 vs.San Antonio
Fat Lever 17 11 10 3/20/90 vs.L.A.Clippers
Fat Lever 18 12 12 2/25/90 vs.Boston
Fat Lever ^19 14 10 11/9/89 vs.Houston
Fat Lever ^20 14 12 11/8/89 vs.Sacramento
Fat Lever*20 12 17 4/28/89 @Phoenix
Fat Lever 15 13 23 4/21/89 @Golden State
Fat Lever 26 11 11 4/9/89 @Portland
Fat Lever 24 11 12 3/27/89 @L.A.Clippers
Fat Lever 17 11 10 3/2/89 vs.Houston
Fat Lever 16 12 16 2/26/89 vs.Philadelphia
Fat Lever 23 13 11 2/2/89 vs.Atlanta
Fat Lever 12 18 10 12/17/88 vs.L.A.Clippers
Fat Lever 15 10 17 12/6/88 @New York
Fat Lever 17 13 12 11/29/88 vs.New York
Fat Lever*11 11 12 5/14/88 @Dallas
Fat Lever 25 19 13 4/17/88 vs.Dallas
Fat Lever 21 10 15 3/31/88 vs.Sacramento
Fat Lever 20 20 12 3/2/88 vs.Cleveland
Fat Lever 15 10 16 2/24/88 @Utah
Fat Lever 19 13 10 2/12/88 @Portland
Fat Lever 31 16 12 1/7/88 @Chicago
Fat Lever 18 11 13 12/9/87 @Boston
Fat Lever 16 10 10 12/1/87 @Houston
Fat Lever 21 13 14 11/24/87 vs.New Jersey
Fat Lever 15 12 11 11/21/87 @L.A.Clippers
Fat Lever 11 10 10 11/6/87 vs.L.A.Clippers
Fat Lever 28 11 10 4/7/87 @Golden State
Fat Lever 27 13 11 3/21/87 @Washington
Fat Lever 20 10 15 3/5/87 vs.San Antonio
Fat Lever 15 16 10 3/2/87 vs.Sacramento
Fat Lever 18 12 13 2/24/87 vs.Houston
Fat Lever 10 10 14 2/18/87 vs.L.A.Lakers
Fat Lever 26 14 11 2/3/87 @Houston
Fat Lever ^24 14 10 1/29/87 vs.Dallas
Fat Lever ^36 12 10 1/26/87 @Portland
Fat Lever ^25 15 12 1/24/87 vs.Milwaukee
Fat Lever 17 10 10 1/10/87 vs.Phoenix
Fat Lever 23 11 12 1/2/87 vs.Houston
Fat Lever 17 11 14 12/16/86 @Sacramento
Fat Lever 12 10 10 12/9/86 @Chicago
Fat Lever 20 10 12 12/3/86 @Boston
Fat Lever 13 12 14 11/6/86 vs.Utah
Fat Lever 14 12 14 11/27/85 @Golden State
Fat Lever*19 16 18 4/30/85 vs.San Antonio

Fat Lever 13 15 10 <(κλεψίματα) 3/9/85 vs.Indiana
dizzy_fingers
blink.gif

Ζαλίστηκα...

5 χρόνια όμως, έπαιξε μόνο στο ΝΒΑ? Ή απλά από το 90 και μετά χάθηκε?
NBAholic
Τότε ήταν το prime του. Πιο πριν ήταν περισσότερο ρολίστας, πιο μετά μεγάλωσε.
IraTmac
Ιντιάνα Πέισερς-Μπόστον Σέλτικς: 99-76

Ο Reggie Miller είχε 33 πόντους κι 7 ριμπάουντ κι έδωσε στην ομάδα του το προβάδισμα στη σειρά με τους Σέλτικς. Ο Γουόκερ αποβλήθηκε με δύο τεχνικές ποινές.

Νιου Τζέρσεϊ Νετς-Μαϊάμι Χιτ: 105-108

Η εκπληκτική εμφάνιση που περίμενα ήρθε από τον Κιντ (τριπλ νταμπλ με 16 πόντους, 13 ασσίστ και 16 ριμπάουντ) κι ο Κάρτερ συνέχισε τις δικές του πετυχαίνοντας 36 πόντους, 10 ασσίστ, 9 ριμπάουντ κι ένα τρομερό σουτ που ισοφάρισε τον αγώνα, δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Παρόλα αυτά δεν έφταναν για να κερδίσουν το Μαιάμι που έκανε το 3-0. Ο Χάσλεμ είχε 19 ριμπάουντ κι ο Wade έχασε όπως κι ο Κάρτερ για λίγο το τριπλ νταμπλ, έχοντας 22 πόντους, 10 ριμπάουντ και 8 ασσιστ.

Χιούστον Ρόκετς-Ντάλας Μάβερικς: 102-106

Έγινε ακριβώς αυτό που φοβόμουν... Η έδρα μας είναι αδύνατη, είναι σχεδόν το ίδιο να παίζουμε εντός ή εκτός... Ο Νοβίτσκι με 28 πόντους (9/16 δίποντα) οδήγησε την ομάδα του στο "μπρέικ" και της έδωσε ελπίδες στη σειρά με το Χιούστον. Ο Μάγος είχε 28 πόντους, 9 ριμπάουντ κι 6 ασσίστ. Ελπίζω να γίνει το 3-1 για να μην μπούμε σε μπελάδες.
IraTmac
Σακραμέντο Κινγκς - Σιατλ Σουπερσόνικς 116 - 104.

Οι "Βασιλιάδες βρήκαν πολλές λύσεις στο σκοράρισμα, αντίθετα με τους Σόνικς που είχαν σε καλή μέρα μόνο τον "συνήθη ύποπτο" Ray Allen (33 πόντους με 10/21 σουτ δύο πόντων, 5 ασσιστ, 5 ριμπάουντ) και την αποκάλυψη της σειράς Jerome James που πέτυχε 22 πόντους (9/4 δίποντα) και μάζεψε 9 ριμπάουντ. Ο Rashard Lewis δεν έχει "μπει" ακόμα στη σειρά... Ο Πέτζα συνεχίζει να απογοητεύει, αλλά ο Brad Miller πήρε αρκετό χρόνο και πραγματοποίησε καλή εμφάνιση. Κορυφαίος των γηπεδούχων ήταν ο Bibby (επιτέλους) με 31 πόντους (11/21 δ.) κι 7 ασσίστ.

Μέμφις Γκρίζλις - Φοίνιξ Σανς 90 - 110.

Φαίνεται οτι το run-n-gun παιχνίδι των Σανς θα "καθαρίσει" γρήγορα τη σειρά. Ομαδική δουλειά στο σκοράρισμα από τους Γκρίζλις που όμως δεν αρκεί για να απειλήσει την ομάδα του Steve Nash. Πολύ καλός στα πλέι οφ ο Shawn Marion, ενώ χτες επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις κι ο Amare Stoudemire έχοντας 30 πόντους και 9 ριμπάουντ. Μένει να δούμε το τελικό σκορ της σειράς, αν θα είναι sweep ή 4-1.

Φιλαδέλφια Σίξερς - Ντιτρόιτ Πίστονς 115 -104.

Οι Πίστονς δέχτηκαν απίστευτα πολλούς πόντους για τα δεδομένα τους κι έχασαν μοιραία τον αγώνα. One man show από τον "Answer" που σταμάτησε στους 37 πόντους και 15 ασσιστ. Το περίεργο είναι οτι είχε και 15/26 σουτ, δηλαδή πολύ καλό ποσοστό για οποιονδήποτε, αλλά εξωπραγματικό για τον Iverson. Άλλο απίστευτο, ήταν οι 29 πόντοι (11/17 δίποντα) του Ben Wallace (!!!). Είναι ρεκόρ καριέρας, αφού μέχρι χτες είχε πετύχει μόλις 22 πόντους. Ήταν ένας αγώνας που πέρα από το ποιός θα έφτανε στη νίκη που το περίμενα, το σκορ, και οι επιδόσεις κάποιων παικτών ήταν απρόβλεπτα.
harris
Η phily ξεκινησε για το δυνατο comeback.....πραγματι ο Αλεν ειχε πολυ καλο ποσοστο χτες ,συν 15 νομιζω ασιστ .Μεγαλη εμφανιση με πραγματικα ουσιαστικη συνεισφορα.....
NBAholic
2-1 το Σαν Αντόνιο χθες, κι ας είναι ο Ντάνκαν εκτός φόρμας. Έδρασε και πάλι η καταπληκτική άμυνα των Σπερς, με το Μανού να δικαιώνει τους υποστηρικτές του.
Ανατροπές επί ανατροπών στο Χιούστον και στην Ιντιανάπολις! Οι Μαβς, όπως πριν 3-4 χρόνια (που έκαναν το 3-0, 3-3 με το Πόρτλαντ) επιστρέφουν ουσιαστικά στη θέση του οδηγού, μιας και έχουν το επόμενο ματς στην Cowboy-City. Και οι Σέλτικς επιτέλους εκμεταλλεύονται τα νεανικά τους πόδια κι έκαναν την Ιντιάνα βίδες. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι οι Πέισερς επαναπαύτηκαν τόσο πολύ πάνω στο Ρέτζι, οπότε "όποτε τραβήξει, τραβάμε κι εμείς".
harris
οι Ιντιανα εχουν και αυτον το φοβερο σεντερ που ακουει στο ονομα Jeff Foster laugh.gif laugh.gif .O Tinsley ti egine re paidia????Για τι χαθηκε ετσι αυτο το παλικαρι??? sad.gif Και εχασαν με 31 μεσα στην εδρα τους???με την Εφες επαιζαν laugh.gif laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.