Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ Γ΄ΟΜΙΛΟΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3
yperixitikos
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ
ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ
ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
ΡΟΥΦ 80
ΑΟ ΚΩΦΩΝ
ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ
ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ
ΑΣ ΑΝΤΑΙΟΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ
basketikos_4
QUOTE (yperixitikos @ Jun 29 2017, 17:00 ) *
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ
ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ
ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
ΡΟΥΦ 80
ΑΟ ΚΩΦΩΝ
ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ
ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ
ΑΣ ΑΝΤΑΙΟΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ

δινουμε καποια ομαδα φαβορι? εφτιαξε ομαδα παλι το ρουφ?

Tribune
Ο Πανελλήνιος στην Β εθνική. Ακόμα δεν ξεκινήσαμε και ήδη ο όμιλος είναι λειψός.

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...-stin-v-ethniki
Tribune
QUOTE (Tribune @ Aug 8 2017, 15:31 ) *
Ο Πανελλήνιος στην Β εθνική. Ακόμα δεν ξεκινήσαμε και ήδη ο όμιλος είναι λειψός.

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...-stin-v-ethniki


Καλησπέρα σε όλους. Ο τρίτος με τον τέταρτο όμιλο της Δ', είναι οι μοναδικοί στους οποίους η ΕΣΚΑ δεν έχει αναρτήσει ακόμα πρόγραμμα.
Ξέρετε εσείς, ποια μέρα και ώρα η κάθε ομάδα θα έχει τον εκάστοτε εντός έδρας αγώνα της;
Tribune
Ξεκινάει απόψε και ο τρίτος όμιλος της Δ' Κατηγορίας. Εδώ τα προγνωστικά μου:

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2
Ενισχυμένη η ομάδα της Γκράβας φέτος, εύκολα ή δύσκολα θα κερδίσει τον Πανελλήνιο, ο οποίος μετά τις παλινωδίες της απελθούσας διοίκησης του, θα κατέβει στο πρωτάθλημα με το εφηβικό.

ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ ΡΟΥΦ 80 1
Στο δεύτερο παιχνίδι της ημέρας η Εστία δεν θα έχει ιδιαίτερα δύσκολο έργο απέναντι στο Ρουφ 80.

ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
Δεν ξέρω τι ομάδα είναι η Κιβωτός, πάντως τα Πατήσια δεν έχουν αλλάξει από πέρυσι. Μπορεί οι πιτσιρικάδες των φιλοξενούμενων να είναι περισσότερο ψημένοι, ωστόσο δεν νομίζω ότι μπορούν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα.

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1
Το ντέρμπι της αγωνιστικής. Οι φιλοξενούμενοι φημίζονται για το "ξύλο" που ρίχνουν, προκειμένου να κρατήσουν χαμηλά το σκορ. Μένει να αποδειχτεί πόσο θα αντέξουν οι γηπεδούχοι. Θα πάω με την έδρα εδώ.

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ ΑΣ ΑΝΤΑΙΟΣ 1
Εμπειρία εναντίον ενθουσιασμού. Μπορεί η νεανική ομάδα του Ανταίου, να είναι σχετικά αθλητική, αλλά η πρώτη της φετινή παρουσία σε πρωτάθλημα ΕΣΚΑ, μάλλον θα αποτελέσει συλλογή εμπειριών.

ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1
Το κατά πολλούς φαβορί για την πρωτιά του ομίλου, δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα.


Καλη επιτυχία σε όλες τις ομάδες και μακρυά από τραυματισμούς.
gspara
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ-ΑΟ ΚΩΦΩΝ 47-69 (28-39).

Παρακολουθησα το 2ο ημιχρονο.Στην 3η περιοδο δεν αλλαξε το σκορ(41-51) με τους φιλοξενουμενους να κανουν θραυση στα επιθετικα ριμπάουντ.
Στην 4η περιοδο οι Κωφοι ετρεξαν σερι 9-0 με αιχμη το #4 και καθαρισαν(41-60).
Μου αρεσαν πολύ οι Κωφοι,αθλητικη ομαδα,καλα κορμια και δυνατοι στο ριμπάουντ.Για οσο διαστημα ειδα ξεχωρισα τους #4,#,7,#12.
Από τη Νικη κουρασμένος φανηκε στο 2ο ο Θεοδωρου,ενω σε κακη βραδια ηταν ο Παπαδόπουλος.
Tribune
QUOTE (gspara @ Oct 8 2017, 21:26 ) *
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ-ΑΟ ΚΩΦΩΝ 47-69 (28-39).

Παρακολουθησα το 2ο ημιχρονο.Στην 3η περιοδο δεν αλλαξε το σκορ(41-51) με τους φιλοξενουμενους να κανουν θραυση στα επιθετικα ριμπάουντ.
Στην 4η περιοδο οι Κωφοι ετρεξαν σερι 9-0 με αιχμη το #4 και καθαρισαν(41-60).
Μου αρεσαν πολύ οι Κωφοι,αθλητικη ομαδα,καλα κορμια και δυνατοι στο ριμπάουντ.Για οσο διαστημα ειδα ξεχωρισα τους #4,#,7,#12.
Από τη Νικη κουρασμένος φανηκε στο 2ο ο Θεοδωρου,ενω σε κακη βραδια ηταν ο Παπαδόπουλος.


Από τι κουράστηκαν; Από την μασαμπούκα;
Είσαι πολύ επιεικής με τους γηπεδούχους. Ελπίζω να συνέλθουν στα επόμενα παιχνίδια.
Οι Κωφοί δεν έδειξαν κάτι το ιδιαίτερο. Περισσότερο εκμεταλλεύτηκαν την αδράνεια της Νίκης σχεδόν σε όλο το παιχνίδι (επίθεση και άμυνα)... Ομάδα που κολλάει στο σετ παιχνίδι και για αυτό το λόγο, προσπαθεί να βγαίνει γρήγορα στο επιθετικό τρανζίσιον, προκειμένου να πιάνει ανοργάνωτη την άμυνα.

Οι πολύ κακές επιστροφές της Νίκης και τα αβίαστα λάθη, βοήθησαν σε αυτό το αποτέλεσμα. Ωστόσο, μπράβο στους φιλοξενούμενους. Έπαιξαν το μέγιστο που μπορούσαν και πήραν δίκαια το παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι καλό είναι να βελτιώσουν άμεσα φυσική κατάσταση γιατί έτσι μέχρι και ο ΓΣ Πατησίων θα τους κάνει πλάκα. peace.gif

Σε καμία των περιπτώσεων δεν θύμισαν την ομάδα, που έχασε στην ισοβαθμία την άνοδο στα πλέι οφ.
basketikos_4
QUOTE (Tribune @ Oct 8 2017, 21:35 ) *
Από τι κουράστηκαν; Από την μασαμπούκα;
Είσαι πολύ επιεικής με τους γηπεδούχους. Ελπίζω να συνέλθουν στα επόμενα παιχνίδια.
Οι Κωφοί δεν έδειξαν κάτι το ιδιαίτερο. Περισσότερο εκμεταλλεύτηκαν την αδράνεια της Νίκης σχεδόν σε όλο το παιχνίδι (επίθεση και άμυνα)... Ομάδα που κολλάει στο σετ παιχνίδι και για αυτό το λόγο, προσπαθεί να βγαίνει γρήγορα στο επιθετικό τρανζίσιον, προκειμένου να πιάνει ανοργάνωτη την άμυνα.

Οι πολύ κακές επιστροφές της Νίκης και τα αβίαστα λάθη, βοήθησαν σε αυτό το αποτέλεσμα. Ωστόσο, μπράβο στους φιλοξενούμενους. Έπαιξαν το μέγιστο που μπορούσαν και πήραν δίκαια το παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι καλό είναι να βελτιώσουν άμεσα φυσική κατάσταση γιατί έτσι μέχρι και ο ΓΣ Πατησίων θα τους κάνει πλάκα. peace.gif

Σε καμία των περιπτώσεων δεν θύμισαν την ομάδα, που έχασε στην ισοβαθμία την άνοδο στα πλέι οφ.

ομαδα που κολλαει στο σετ επιθεση... ποιο ματσ ειδες εσυ?το κατι ιδιαιτερο θα το δεις στη συνεχεια..
smiley.gif
Tribune
QUOTE (basketikos_4 @ Oct 8 2017, 23:34 ) *
ομαδα που κολλαει στο σετ επιθεση... ποιο ματσ ειδες εσυ?το κατι ιδιαιτερο θα το δεις στη συνεχεια..
smiley.gif



Ξέρεις κάτι; Τι να σου πω μετά από ένα παιχνίδι, που κερδίσατε 22 πόντους; Απολύτως τίποτα. Και πάλι μπράβο σας!

ΥΓ. Δυστυχώς, είδα το συγκεκριμένο παιχνίδι.
da33
QUOTE (Tribune @ Oct 8 2017, 21:35 ) *
Από τι κουράστηκαν; Από την μασαμπούκα;
Είσαι πολύ επιεικής με τους γηπεδούχους. Ελπίζω να συνέλθουν στα επόμενα παιχνίδια.
Οι Κωφοί δεν έδειξαν κάτι το ιδιαίτερο. Περισσότερο εκμεταλλεύτηκαν την αδράνεια της Νίκης σχεδόν σε όλο το παιχνίδι (επίθεση και άμυνα)... Ομάδα που κολλάει στο σετ παιχνίδι και για αυτό το λόγο, προσπαθεί να βγαίνει γρήγορα στο επιθετικό τρανζίσιον, προκειμένου να πιάνει ανοργάνωτη την άμυνα.

Οι πολύ κακές επιστροφές της Νίκης και τα αβίαστα λάθη, βοήθησαν σε αυτό το αποτέλεσμα. Ωστόσο, μπράβο στους φιλοξενούμενους. Έπαιξαν το μέγιστο που μπορούσαν και πήραν δίκαια το παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι καλό είναι να βελτιώσουν άμεσα φυσική κατάσταση γιατί έτσι μέχρι και ο ΓΣ Πατησίων θα τους κάνει πλάκα. peace.gif

Σε καμία των περιπτώσεων δεν θύμισαν την ομάδα, που έχασε στην ισοβαθμία την άνοδο στα πλέι οφ.

Αν μια ομάδα που βάζει 69 πόντους όντας τρομαχτικά άστοχη στα ελεύθερα σουτ 3 πόντων και στις βολές σου φαίνεται οτι κολλάει τότε μάλλον άλλο μπάσκετ βλέπεις . Επίσης η λεγόμενη αδράνεια της Νίκης όπως λες μάλλον προκλήθηκε από την παρουσία της αντίπαλης ομάδας εκτός και αν πιστεύεις οτι δεν είχαν κίνητρο να νικήσουν στην πρεμιέρα !!! Ας μάθουμε επιτέλους να αναγνωρίζουμε οτι μια ομάδα κερδίζει , γιατί άπλα στο συγκεκριμένο ματς ήταν καλύτερα προετοιμασμένη και όχι γιατί άλλοι ''αδράνησαν'' . Επίσης αν θεωρείς εύκολο το να βγάζεις τόση πίεση και αιφνιδιασμούς στο γήπεδο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ανέλαβε κάποια ομάδα γιατί έχουμε ανάγκη από τέτοιους προπονητές που δεν κακοποιούν το μπάσκετ παίζοντας 40 λεπτά ζώνη.....

QUOTE (Tribune @ Oct 6 2017, 14:33 ) *
Ξεκινάει απόψε και ο τρίτος όμιλος της Δ' Κατηγορίας. Εδώ τα προγνωστικά μου:

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2
Ενισχυμένη η ομάδα της Γκράβας φέτος, εύκολα ή δύσκολα θα κερδίσει τον Πανελλήνιο, ο οποίος μετά τις παλινωδίες της απελθούσας διοίκησης του, θα κατέβει στο πρωτάθλημα με το εφηβικό.

ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ ΡΟΥΦ 80 1
Στο δεύτερο παιχνίδι της ημέρας η Εστία δεν θα έχει ιδιαίτερα δύσκολο έργο απέναντι στο Ρουφ 80.

ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
Δεν ξέρω τι ομάδα είναι η Κιβωτός, πάντως τα Πατήσια δεν έχουν αλλάξει από πέρυσι. Μπορεί οι πιτσιρικάδες των φιλοξενούμενων να είναι περισσότερο ψημένοι, ωστόσο δεν νομίζω ότι μπορούν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα.

ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ ΑΟ ΚΩΦΩΝ 1
Το ντέρμπι της αγωνιστικής. Οι φιλοξενούμενοι φημίζονται για το "ξύλο" που ρίχνουν, προκειμένου να κρατήσουν χαμηλά το σκορ. Μένει να αποδειχτεί πόσο θα αντέξουν οι γηπεδούχοι. Θα πάω με την έδρα εδώ.

ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ ΑΣ ΑΝΤΑΙΟΣ 1
Εμπειρία εναντίον ενθουσιασμού. Μπορεί η νεανική ομάδα του Ανταίου, να είναι σχετικά αθλητική, αλλά η πρώτη της φετινή παρουσία σε πρωτάθλημα ΕΣΚΑ, μάλλον θα αποτελέσει συλλογή εμπειριών.

ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 1
Το κατά πολλούς φαβορί για την πρωτιά του ομίλου, δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα.


Καλη επιτυχία σε όλες τις ομάδες και μακρυά από τραυματισμούς.

Είσαι λίγο άδικος για το "ξύλο που ρίχνουν" η ΑΟ ΚΩΦΩΝ μια ομάδα που πέρσι έφτασε να κάνει καταγγελία προσκομίζοντας τις ιατρικές γνωματεύσεις από το ΚΑΤ εξαιτίας κάποιων ομάδων που έπαιζαν μπάσκετ με τα δικά σου κριτήρια!! Το χαμηλό σκορ είχε να κάνει με το γεγονός οτι σε κάποια ματς φτάσαμε να κατεβούμε με 6,5 παίχτες και αναγκαστικά πήγαμε σε αργό ρυθμό για να βγάλουμε το ματς, όχι από δίκη μας επιλογή αλλά γιατί μας τελείωσαν οι παίχτες απο τα χτυπήματα των αντιπάλων !! Όταν γράφουμε κάτι ας βασίζεται σε γεγονότα και όχι σε ΥΠΟΚΟΙΜΕΝΙΚΕΣ απόψεις .....
Tribune
QUOTE (da33 @ Oct 9 2017, 11:33 ) *
Αν μια ομάδα που βάζει 69 πόντους όντας τρομαχτικά άστοχη στα ελεύθερα σουτ 3 πόντων και στις βολές σου φαίνεται οτι κολλάει τότε μάλλον άλλο μπάσκετ βλέπεις . Επίσης η λεγόμενη αδράνεια της Νίκης όπως λες μάλλον προκλήθηκε από την παρουσία της αντίπαλης ομάδας εκτός και αν πιστεύεις οτι δεν είχαν κίνητρο να νικήσουν στην πρεμιέρα !!! Ας μάθουμε επιτέλους να αναγνωρίζουμε οτι μια ομάδα κερδίζει , γιατί άπλα στο συγκεκριμένο ματς ήταν καλύτερα προετοιμασμένη και όχι γιατί άλλοι ''αδράνησαν'' . Επίσης αν θεωρείς εύκολο το να βγάζεις τόση πίεση και αιφνιδιασμούς στο γήπεδο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ανέλαβε κάποια ομάδα γιατί έχουμε ανάγκη από τέτοιους προπονητές που δεν κακοποιούν το μπάσκετ παίζοντας 40 λεπτά ζώνη.....


Είσαι λίγο άδικος για το "ξύλο που ρίχνουν" η ΑΟ ΚΩΦΩΝ μια ομάδα που πέρσι έφτασε να κάνει καταγγελία προσκομίζοντας τις ιατρικές γνωματεύσεις από το ΚΑΤ εξαιτίας κάποιων ομάδων που έπαιζαν μπάσκετ με τα δικά σου κριτήρια!! Το χαμηλό σκορ είχε να κάνει με το γεγονός οτι σε κάποια ματς φτάσαμε να κατεβούμε με 6,5 παίχτες και αναγκαστικά πήγαμε σε αργό ρυθμό για να βγάλουμε το ματς, όχι από δίκη μας επιλογή αλλά γιατί μας τελείωσαν οι παίχτες απο τα χτυπήματα των αντιπάλων !! Όταν γράφουμε κάτι ας βασίζεται σε γεγονότα και όχι σε ΥΠΟΚΟΙΜΕΝΙΚΕΣ απόψεις .....



Για το πρώτο σκέλος της απάντησης σου εχω να πω το εξης:
1. Περισσοτερο την ελεγα στο σκορποχωρι, που παρουσιασαν οι γηπεδουχοι και οχι στην ομαδα σου. Ισως φταίω γιατι χθες πανω στα νευρα μου, δεν το εξεφρασα σωστα. Παιξατε καλά - και μου αρεσατε σαν ομάδα - αλλά σας βοηθησε και η εικονα των γηπεδούχων, που μαλλον δεν κατέβηκαν να παιξουν. Αυτο εσενα δεν σε απασχολεί και ετσι πρεπει. Για αυτο ειπα στην αρχη οτι τα βαζω με την Νίκη και μονο.

2. Αναγνωρισα οτι δικαια κερδισατε και μακαρι να τους ριχνατε 30 μπας και ξυπνησουν. Ποιο ειναι το προβλημα σου;

3. Καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα. Σε 3-4 φασεις τα μαρκαρισματα των παικτων σου (?) ηταν το λιγοτερο αγαρμπα. Αλλα οκ, ας πουμε οτι εγιναν πανω στο παιχνίδι και οχι ηθελημένα.

4. Δεν μου αρεσει το κατς και η ζώνη. Αν θες την γνωμη μου, πρεπει να απαγορευτει η τελευταια σε ολη την ΕΣΚΑ.

5. Ποιος σου ειπε οτι δεν εχω σχεση με τον χωρο;

Ολες οι αποψεις ειναι υποκειμενικές. Όρεξη για κουβεντα να υπαρχει.
da33
QUOTE (Tribune @ Oct 9 2017, 13:06 ) *
Για το πρώτο σκέλος της απάντησης σου εχω να πω το εξης:
1. Περισσοτερο την ελεγα στο σκορποχωρι, που παρουσιασαν οι γηπεδουχοι και οχι στην ομαδα σου. Ισως φταίω γιατι χθες πανω στα νευρα μου, δεν το εξεφρασα σωστα. Παιξατε καλά - και μου αρεσατε σαν ομάδα - αλλά σας βοηθησε και η εικονα των γηπεδούχων, που μαλλον δεν κατέβηκαν να παιξουν. Αυτο εσενα δεν σε απασχολεί και ετσι πρεπει. Για αυτο ειπα στην αρχη οτι τα βαζω με την Νίκη και μονο.

2. Αναγνωρισα οτι δικαια κερδισατε και μακαρι να τους ριχνατε 30 μπας και ξυπνησουν. Ποιο ειναι το προβλημα σου;

3. Καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα. Σε 3-4 φασεις τα μαρκαρισματα των παικτων σου (?) ηταν το λιγοτερο αγαρμπα. Αλλα οκ, ας πουμε οτι εγιναν πανω στο παιχνίδι και οχι ηθελημένα.

4. Δεν μου αρεσει το κατς και η ζώνη. Αν θες την γνωμη μου, πρεπει να απαγορευτει η τελευταια σε ολη την ΕΣΚΑ.

5. Ποιος σου ειπε οτι δεν εχω σχεση με τον χωρο;

Ολες οι αποψεις ειναι υποκειμενικές. Όρεξη για κουβεντα να υπαρχει.

1. Πάντα κοιτάω την ομάδα μου και μόνο, απλά πιστεύω στην δράση και την αντίδραση !! δεν θεωρώ κακή ομάδα τη Νίκη απλά πιστεύω ότι την βγάλαμε από τα νερά της και έπαιξε σε ρυθμούς που ίσως δεν την βολεύουν.
2. Δεν έχω κανένα πρόβλημα και σκοπός μου δεν είναι να νικάμε με 30 αλλά να βελτιωνόμαστε και να παίζουμε σε κάθε ματς καλύτερα.
3. Δεν ξέρω ποιος μας έβγαλε το όνομα αλλά ακόμα και χθες σε 2 φάσεις που έγιναν δυνατές κόντρες δεν νομίζω οτι υπάρχει άνθρωπος του μπάσκετ που να πει ότι οι παίχτες μας πήγαν ηθελημένα να χτυπήσουν κάποιον !! για το άγαρμπα θα το δεχτώ με μια μικρή ένσταση γιατί δυστυχώς σε αυτές τις κατηγορίες δεν υπάρχουν πολλά γυμνασμένα κορμιά (συμπεριλαμβάνω και την ομάδα μου) και σε κάποιες κινήσεις δεν ακολουθεί το σώμα το μυαλό ποτέ όμως εσκεμμένα!!
4. Συμφωνώ απόλυτα
magic77
2η Αγωνιστικη

ΑΣ ΑΝΤΑΙΟΣ-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 2 +10 Αθλητικη ομαδα με ενθουσιασμο ο Ανταιος αλλα αρκετα αστοχη,ο Πανελληνιος ερχεται απο βαρια ηττα κ πρεπει να κερδισει.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ-ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ 1 +5 Ο Οδυσσεας ζορισε την Δαφνη και εχασε στις λεπτομερειες τωρα παει για το πρωτο ροζ στην εδρα του.

ΑΟ ΚΩΦΩΝ-ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 2 +5 Δυνατο ματς,θα πονταρω στους τυπικα φιλοξενουμενους,θα ρθει αλλα οχι ευκολα.

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ-ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 2 +20 Ευκαιρια για να ρολαρει η πιο εμπειρη Νικη με τους μικρους του ΓΣ.

ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 1 +10 Στη Γκραβα γινεται καλη δουλεια,για μενα θα ειναι εκπληξη αν δεν κερδισει η Γκραβα.

ΡΟΥΦ 80-ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2 Μικρο προβαδισμα για τον Φοιτητικο


Ξερουμε κατι για το Φοιτητικος-Ανταιος 0-20?
Καλη αγωνιστικη χωρις τραυματισμους..
υγ. Οι προβλεψεις ειναι απλα προβλεψεις..με σεβασμο σε ολες τις ομαδες παντα peace.gif
magic77

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ-ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ 60-69

Η Κιβωτος ξεκινησε καλυτερα το παιχνιδι αλλα ο Οδυσσεας πηρε μικρο προβαδισμα στο Α δεκαλεπτο κ το διατηρησε σε ολο το πρωτο ημιχρονο.Στην Γ περιοδο ο Οδυσσεας μπηκε δυναμικα κ βρηκε ρυθμο πιεζοντας πολυ αλλα επειτα απο ενταση στο παιχνιδι ειχαμε διακοπη αποβολες κ πολλα νευρα..αρχιζει ξανα το ματς και τελιωνει η περιοδος 51-46.
Τελευταιο 10λεπτο ξεκινησε με ενα 0-6 για την Κιβωτο..ηταν κ το εναυσμα για την ανατροπη.Πιο συγκεντρωμενη η Κιβωτος ετρεξε ενα σερι 9-23 κ πηρε το ματς κανοντας το 2/2.
gspara
ΡΟΥΦ-ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ 43-58
Tribune
Καλησπέρα. Ξέρει κανείς γιατί οι Κωφοί, o ΠΑΟ Δάφνη και το Ρουφ τιμωρήθηκαν με αφαίρεση βαθμών;
dontshoottheref
Καλη ερώτηση.. έχουν 4 μηδενισμους στο παιδικό, αλλά αυτό κανονικά είναι -3 οποτε δηλώνω άγνοια
gk65
QUOTE(Tribune @ Oct 16 2017, 22:54 ) *
Καλησπέρα. Ξέρει κανείς γιατί οι Κωφοί, o ΠΑΟ Δάφνη και το Ρουφ τιμωρήθηκαν με αφαίρεση βαθμών;

Ειναι αφαιρεση βαθμων γιατι δεν εχουν παιδικο. ΠΑΟ Δαφνη και Ρουφ -3 και Κωφοι -2 επειδη ειναι ΑΜΕΑ.
gspara
ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ-ΚΩΦΟΙ 43-52 (3-6,16-16,31-29,43-52).

Δια πυρος και σιδηρου εφτασαν στη νικη οι Κωφοι απέναντι στο μαχητικο και νεανικο συνολο του Φοιτητικου.
Η ποιοτικη τους ανωτεροτητα μετρησε στο φιναλε,εκει που με σερι 0-10 μετετρεψαν το 43-42 σε 43-52!!!

Καθοριστικο το #6 που με 2 βολες και ένα καλαθι στον αιφνιδιασμο μετα από δικο του κλεψιμο,εγραψε το 43-46 και γκρεμισε την ψυχολογια των τυπικα γηπεδούχων.

Δεν επιασαν καλη αποδοση οι Κωφοι,κατωτεροι από το ματς που τους ειδα με Νικη.Ειχαν όμως τουλάχιστον την σημαντικη απουσια του #7.
Ξεχωρισαν τα τριαροτεσσερα 12 και 11,καθως και οι δυο γκαρντ 4 και 6.

Για να μην αδικησω τον Φοιτητικο,πρωτη φορα τον ειδα και δεν γνωριζω αν ειχε απουσιες.Ηταν φανερη η ελλειψη κλασικου ασσου αν και ο ταχύτατος νεαρος με το #6 εκανε φιλοτιμες προσπάθειες και ηταν πολύ μαχητικος.Μου αρεσε και το #5 με την εντυπωσιακη μυικοτητα,ενω μεγαλες μαχες στην ρακετα εδωσε το #14.
Tribune
Νίκη Αθηνών - Οδυσσέας Αγ. Βαρβάρας 84-54

Δεν ξέρω πώς πήγε το παιχνίδι, μου μετέφεραν το τελικό αποτέλεσμα.
magic77
ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ-ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 84-54

Το σκορ δεν αφηνει ερωτηματικα για το παιχνιδι,η Νικη ηταν καλυτερη εκτος 2ου δεκαλεπτου που ο Οδυσσεας πλησιασε κ μαζεψε την διαφορα.Πολλα ευστοχα 3ποντα η Νικη με το (13) που ηταν αχαστος..πρεπει να εβαλε 5-6 σιγουρα,το (17) επισης ηταν καλος στο 2ο ημιχρονο κ μαζι με το (7) ηταν οι παιχτες που εκαναν την διαφορα.
Για τον Οδυσσεα που σαν να μην ηταν στο παρκε στο δευτερο μισο δεν ξεχωρισε κανεις,πρεπει να αποκτησει διαρκεια στο παιχνιδι του για να ειναι πιο ανταγωνιστικος.
da33
QUOTE (gspara @ Oct 22 2017, 22:58 ) *
ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ-ΚΩΦΟΙ 43-52 (3-6,16-16,31-29,43-52).

Δια πυρος και σιδηρου εφτασαν στη νικη οι Κωφοι απέναντι στο μαχητικο και νεανικο συνολο του Φοιτητικου.
Η ποιοτικη τους ανωτεροτητα μετρησε στο φιναλε,εκει που με σερι 0-10 μετετρεψαν το 43-42 σε 43-52!!!

Καθοριστικο το #6 που με 2 βολες και ένα καλαθι στον αιφνιδιασμο μετα από δικο του κλεψιμο,εγραψε το 43-46 και γκρεμισε την ψυχολογια των τυπικα γηπεδούχων.

Δεν επιασαν καλη αποδοση οι Κωφοι,κατωτεροι από το ματς που τους ειδα με Νικη.Ειχαν όμως τουλάχιστον την σημαντικη απουσια του #7.
Ξεχωρισαν τα τριαροτεσσερα 12 και 11,καθως και οι δυο γκαρντ 4 και 6.

Για να μην αδικησω τον Φοιτητικο,πρωτη φορα τον ειδα και δεν γνωριζω αν ειχε απουσιες.Ηταν φανερη η ελλειψη κλασικου ασσου αν και ο ταχύτατος νεαρος με το #6 εκανε φιλοτιμες προσπάθειες και ηταν πολύ μαχητικος.Μου αρεσε και το #5 με την εντυπωσιακη μυικοτητα,ενω μεγαλες μαχες στην ρακετα εδωσε το #14.

Συγχαρητήρια στον Φοιτητικό για την πολύ καλή προσπάθεια !!! Εμείς δυστυχώς για ακόμα ένα παιχνίδι είχαμε απουσίες και ειδικά του αρχηγού μας που είναι η ήρεμη δύναμη της ομάδας !! Μας έλειψε το καθαρό μυαλό και μόνο στο τέλος κάπως δείξαμε τι μπορούμε να κάνουμε!
θέλω να σταθώ στο θέμα τις διαιτησίας , η οποία τόσο στο συγκεκριμένο παιχνίδι όσο και στο προηγούμενο μεταξύ Κιβωτού και ΑΕ Γκράβας ήταν άκρως επικίνδυνη για όλες τις ομάδες και ελπίζω κάποια στιγμή να ελαττωθούν οι άσχετοι πριν χτυπήσει κάποιος παίχτης σοβαρά!!
magic77
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ-ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 2 Δυσκολα θα γκελαρει η Εστια εδω.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ-ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ 2 Δεν θα 'χει προβλημα η Κιβωτος.

ΑΟ ΚΩΦΩΝ-ΡΟΥΦ 80 1 Ευκολα η δυσκολα θα κερδισουν.

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ-ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 2 Ευκολα.

ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ-ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ Χ Το αμφιρροπο της αγωνιστικης,πιο εμπειρη ομαδα η Νικη,η Γκραβα πιο νεανικη αλλα ανταγωνιστικη,στις λεπτομερειες το ματς.

ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ-ΑΣ ΑΝΤΑΙΟΣ 1 Θα συνεχισουν το σερι λογικα οι γηπεδουχοι.
Tribune
Ξέρει κανείς πόσο ήρθαν τα δύο αποψινά παιχνίδια του ομίλου;

Οδυσσέας - Εστία και Πανελλήνιος - Κιβωτός;
Liveris
QUOTE(Tribune @ Oct 28 2017, 01:51 ) *
Ξέρει κανείς πόσο ήρθαν τα δύο αποψινά παιχνίδια του ομίλου;

Οδυσσέας - Εστία και Πανελλήνιος - Κιβωτός;


Οδυσσέας Αγ. Βαρβάρας - Εστία Φιλίας 49 - 60 (13-12, 20-33, 30-43, 49-60)
daniel10


4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΠΑ 27/10/2017 21:30 ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΛ. ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ = 49-60
ΠΑ 27/10/2017 21:30 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣ
ΚΥ 29/10/2017 17:30 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΑΟ ΚΩΦΩΝ ΡΟΥΦ 80
ΚΥ 29/10/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
ΚΥ 29/10/2017 20:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ
ΚΥ 29/10/2017 21:30 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΣ ΑΝΤΑΙΟΣ
Tribune
ΓΣ Πατησίων - Φοιτητικός 44-54

Ένα ημίχρονο άντεξαν τα μαχητικά Πατήσια απέναντι στον Φοιτητικό. Στην τρίτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι βραχυκύκλωσαν με την άμυνα τους τον ΓΣ και το παιχνίδι στην ουσία καθάρισε στο τέλος της 3ης περιόδου.


ΑΕ Γκράβας - Νίκη Αθηνών 55-60 στην παράταση (κ.α. 48-48, ημχ 22-28)


Στο ντέρμπι της αγωνιστικής, η καλύτερη Νίκη χρειάστηκε το έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης για να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκαν 19-8 στο τέλος του πρώτου 10λέπτου. Η Γκράβα, όμως ισορρόπησε το παιχνίδι, χωρίς ωστόσο να κάνει κάτι καλύτερο από το να μειώσει στο μισό την διαφορά με το πέρας του ημιχρόνου (22-28).

Στο ανηλεές ξύλο των γηπεδούχων, η Νίκη άντεξε και συνέχισε να κρατάει το ισχνό προβάδισμα. Πολύ νευρικοί οι φιλοξενούμενοι, δεν μπορούσαν να βγάλουν κέρδος από την καλή τους άμυνα, αφού στην επίθεση, κάποια βεβιασμένα λάθη και επιλογές, κράτησαν την Γκράβα στο παιχνίδι. Τέλος 3ου δεκαλέπτου 34-38.

Το τελευταίο 10λεπτο, ήταν αίμα και άμμος. Η Γκράβα προσπάθησε με αρκετό "μπασκετικό" ξύλο, να περιορίσει τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι με την σειρά τους, έχασαν σωρεία ελεύθερων βολών. Στο 39', οι γηπεδούχοι πέρασαν για πρώτη και μοναδική φορά στο σκορ, ωστόσο η Νίκη με μία τρίποντη βόμβα ανέκτησε γρήγορα το προβάδισμα. Με το σκορ στο 48-48, 25'' για το τέλος, η Γκράβα αστόχησε στην επίθεση της με τους φιλοξενούμενους να έχουν την τύχη στα χέρια τους. Δεν μπόρεσαν να σκοράρουν, καθώς μία φαινομενικά χαμένη φάση, προς στιγμήν φάνηκε να ανακτάται από την Νίκη η κατοχή. Μία λάθος πάσα, έδωσε την κατοχή στην Γκράβα. Στα τελευταία 5'', η τελευταία δεν μπόρεσε να βάλει το νικητήριο καλάθι και έτσι οδηγηθήκαμε στην παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να παίξουν πιο ψύχραιμα, να βάλουν τις βολές ενώ και τα πολλά κερδισμένα επιθετικά ριμπάουντ, τους βοήθησαν ανανεώνοντας τις επιθέσεις τους. Τελικό σκορ 55-60 σε ένα απολαυστικό παιχνίδι, ως προς την εξέλιξη του σκορ.

- Η διαιτησία μέτρια, με τον έναν διαιτητή να δείχνει να χάνει τον έλεγχο. Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με 2 τεχνικές ποινές. Η μία, νομίζω, στον πάγκο.

- Με απογοήτευσε λίγο η Γκράβα. Πολύ στατική στην επίθεση, ενώ το ξύλο που έριξε, αρκετές φορές πέρασε ατιμώρητο.

- Καλή ατμόσφαιρα στην Γκράβα με τους φιλάθλους των γηπεδούχων να είναι ιδιαίτερα εκδηλωτικοί υπέρ της ομάδας τους.
daniel10

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΠΑ 27/10/2017 21:30 ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΛ. ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ = 49-60
ΠΑ 27/10/2017 21:30 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣ
ΚΥ 29/10/2017 17:30 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΑΟ ΚΩΦΩΝ ΡΟΥΦ 80
ΚΥ 29/10/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ=44-54
ΚΥ 29/10/2017 20:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ=55-60
ΚΥ 29/10/2017 21:30 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΣ ΑΝΤΑΙΟΣ

magic77
ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ-ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 44-59 Το δινει η σελιδα της Εσκα

QUOTE (magic77 @ Oct 30 2017, 11:29 ) *
ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ-ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 44-59 Το δινει η σελιδα της Εσκα

Γραψτε λαθος.. Διορθωθηκε παλι 44-54

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ-ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 49 - 60
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ-ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ 65 - 71
ΑΟ ΚΩΦΩΝ-ΡΟΥΦ 80 72 - 48
ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ-ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ 44 - 54
ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ-ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 55 - 60
ΡΟΥΦ ΚΛ. ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ-ΑΣ ΑΝΤΑΙΟΣ 83 - 56

6 στα 6..μεχρι και το χ της παρατασης στη Γκραβα δεν επαιζα κανα τζοκερ..
Tribune
Ξέρουμε πόσο ήρθε το Εστία - Γκράβα;
Liveris
QUOTE(Tribune @ Nov 4 2017, 02:03 ) *
Ξέρουμε πόσο ήρθε το Εστία - Γκράβα;


Εστία Φιλίας - Α.Ε. Γκράβας 74 - 57 (ημ. 28 -30)
gspara
ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ-ΟΔΥΣΣΕΑΣ 68-43
magic77
Φοιτητικός -Οδυσσέας 68-43 (32-27) ωραίο πρώτο ημίχρονο με εναλλαγές στο σκορ.Στο 3ο δεκάλεπτο ο Φοιτητικός πιο αποφασισμενος να ανοίξει την διαφορά παίζοντας όμως σχεδόν αντιαθλητικα αρκετές φορές με την ανοχή των διαιτητών που πραγματικά δεν το είχαν..παραλίγο να χαλάσουν το παιχνίδι... τραγικοί γιατί μέχρι ένα σημειο καθόρισαν την εξέλιξη του ματς ενώ ο ρόλος τους μόνο αυτός δεν είναι..Μπράβο στον Φοιτητικό για τη νικη.2 παίκτες των γηπεδούχων θα έχουν την ανάλογη φιλοξενία..Καλή συνέχεια και στις 2 ομαδες
daniel10



6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΠΑ 10/11/2017 21:30 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ=
ΠΑ 10/11/2017 21:30 ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΛ. ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΡΟΥΦ 80=
ΚΥ 12/11/2017 17:30 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ ΑΣ ΑΝΤΑΙΟΣ=
ΚΥ 12/11/2017 18:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟ ΚΩΦΩΝ=
ΚΥ 12/11/2017 20:30 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ=
ΚΥ 12/11/2017 21:30 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ=
daniel10



6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΠΑ 10/11/2017 21:30 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ=
ΠΑ 10/11/2017 21:30 ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΛ. ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΡΟΥΦ 80=
Liveris
QUOTE(daniel10 @ Nov 11 2017, 18:58 ) *
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΠΑ 10/11/2017 21:30 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ=
ΠΑ 10/11/2017 21:30 ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΛ. ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΡΟΥΦ 80=


Πανελλήνιος - Εστία Φιλίας 34 - 66 (ημ. 17 - 32)
gspara
Eσπασε το αηττητο της Εστιας.........Κιβωτος-Εστια 81-74 (36-34)
Tribune
QUOTE (gspara @ Nov 26 2017, 19:38 ) *
Eσπασε το αηττητο της Εστιας.........Κιβωτος-Εστια 81-74 (36-34)



Ενδιαφέρον αποτέλεσμα. Έχουμε εικόνα πώς κύλησε το παιχνίδι; Φαίνεται ότι η Κιβωτός μετά την ήττα από την Νίκη, γύρισε το τσεπάκι και κέρδισε κατά σειρά ΠΑΟ Δάφνη και Εστία.

Λίγο νωρίτερα Νίκη - Ανταίος 67-40 (ημχ 42-12).
Tribune
QUOTE (Tribune @ Nov 26 2017, 20:33 ) *
Ενδιαφέρον αποτέλεσμα. Έχουμε εικόνα πώς κύλησε το παιχνίδι; Φαίνεται ότι η Κιβωτός μετά την ήττα από την Νίκη, γύρισε το τσεπάκι και κέρδισε κατά σειρά ΠΑΟ Δάφνη και Εστία.

Λίγο νωρίτερα Νίκη - Ανταίος 67-40 (ημχ 42-12).



Ξέρουμε πόσο ήρθε το Γκράβα - Κωφοί;
gspara
QUOTE (Tribune @ Nov 26 2017, 21:55 ) *
Ξέρουμε πόσο ήρθε το Γκράβα - Κωφοί;

ΓΚΡΑΒΑ-ΚΩΦΟΙ 54-61 (13-8,32-26,41-39,54-61)

Καλυτερη για 3 δεκάλεπτα η Γκραβα,αλλα οι Κωφοι εκαναν την ανατροπη στην τελευταια περιοδο και εκλεψαν τη νικη.
Man of the match ο εμπειρος Αλεξης Ηλιας 41.gif ο οποιος πετυχε 13 ποντους στα τελευταια 6 λεπτα και οδηγησε την ομαδα του στη νικη.

Οι Κωφοι ισοφαρισαν για πρωτη φορα 43-43 στο 34' και μετα από λιγο ο Ηλιας με κλεψιμο στο κεντρο+καλαθι εδωσε προβαδισμα 45-47.
Ο ιδιος παιχτης με 3ποντο στα 46'' εγραψε το 51-56 και καθαρισε.

Εκτος του καθοριστικου Ηλια,καλη αποδοση ειχαν το 12,το 4 και το 15.
Πρωτη φορα ειδα την ομαδα της κοουτς Γκιοκα και μου αρεσε,την αδικει το 2-6.Εντυπωση ιδιαιτερη μου εκανε το νεαρο 3αρι της(15).
Καλη εμφανιση εκανε το πλει(13),ενώ επισης μου αρεσε και ο νεαρος μπακ-απ σεντερ με το 12 που ειχε και ενθερμο φαν-κλαμπ στην κερκιδα!!!
Δεν ηξερα ότι παιζει στην Γκραβα και ο Γογωνας(7) από το Γαλατσι.Εβαλε 2 τριποντα μολις μπηκε στην β περιοδο αλλα γενικα δεν ειχε μεγαλη συμμετοχη.

Περαστικα στους 2 τραυματιες των Κωφων.Στο 9 που τραυματιστηκε στην 1η περιοδο και στον Προμπονα(7) που αποχωρησε στο 39'.Ελπιζω να μην εχουν κατι σοβαρο.

Για το Κιβωτος-Εστια που ρώτησες φιλε Tribune δεν εχω εικονα,μονο σκορ εμαθα.

ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ-ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ 54-58
gspara
ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 75-61
Liveris
QUOTE(Tribune @ Nov 26 2017, 21:33 ) *
Ενδιαφέρον αποτέλεσμα. Έχουμε εικόνα πώς κύλησε το παιχνίδι; Φαίνεται ότι η Κιβωτός μετά την ήττα από την Νίκη, γύρισε το τσεπάκι και κέρδισε κατά σειρά ΠΑΟ Δάφνη και Εστία.

Λίγο νωρίτερα Νίκη - Ανταίος 67-40 (ημχ 42-12).


Αν και λίγο καθυστερημένα φίλε μου...να πω απλά ότι το παιχνίδι με την Κιβωτό ήταν ντέρμπι, με μικρές διαφορές 3-5 πόντων μέχρι το 3 δεκάλεπτο, όπου ξέφυγε με 10 η Εστία. Σε εκείνο το σημείο τραυματίστηκε το 5άρι (Φιλιππούσης) και το 3άρι μας (Μπέης) και ροκανίστηκε η διαφορά στους +4. Στο τέταρτο δεκάλεπτο και με το Φιλιππούση off και τον Μπέη να επανέρχεται σαφώς επηρεασμένος, το ματς γύρισε και με ένα επιμέρους σερί η Κιβωτός το γύρισε οριστικά. Τα δεκάλεπτα: Κιβωτός - Εστία 81-74 (21-19, 36-34, 50-54, 81-74)

Σε πολύ καλή μέρα από πλευράς ευστοχίας η Κιβωτός, εμείς τα σπάσαμε και δεν βρεθήκαμε αντίστοιχα σε καλή κατάσταση για το ματς αυτό. blove.gif

Συγχαρητήρια στην Κιβωτό, διαθέτει 4-5 μπασκετικά και αθλητικά παιδιά και θα είναι ενδιαφέρουσα η συνέχεια!

Εστία - Νίκη Αθηνών 75 - 61

Το χθεσινό ματς ήταν ιδιαίτερο, καθώς παίζαμε χωρίς το 5αρι μας, που έμεινε εκτός λόγω του παραπάνω τραυματισμού, απέναντι σε μια επικίνδυνη ομάδα με στόχους για κάτι καλό. Εμείς έπρεπε να βγάλουμε αντίδραση, ξεκινήσαμε κάπως νωθρά και οι δύο ομάδες, αρκετά νευρικές και αυτό αποτυπώθηκε και στο σκορ του ημιχρόνου (28-23). Με έμφαση στην άμυνα, όπου καταφέραμε να περιορίσουμε το Νο13 που σουτάρει πολύ καλά, και με καλές και εύστοχες επιλογές στην επίθεση καταφέραμε να ξεφύγουμε μετά το 25' με +10 και δεν απειληθήκαμε μέχρι το τέλος.

Η Νίκη διαθέτει τρία ποιοτικά παιδιά (Νο. 13, 7, 11) και θα κάνει ζημιές σίγουρα (ειδικά μέσα στην Γκράβα, όπως με την Κιβωτό)...καλή συνέχεια!
Tribune
QUOTE (Liveris @ Dec 2 2017, 12:08 ) *
Εστία - Νίκη Αθηνών 75 - 61

Το χθεσινό ματς ήταν ιδιαίτερο, καθώς παίζαμε χωρίς το 5αρι μας, που έμεινε εκτός λόγω του παραπάνω τραυματισμού, απέναντι σε μια επικίνδυνη ομάδα με στόχους για κάτι καλό. Εμείς έπρεπε να βγάλουμε αντίδραση, ξεκινήσαμε κάπως νωθρά και οι δύο ομάδες, αρκετά νευρικές και αυτό αποτυπώθηκε και στο σκορ του ημιχρόνου (28-23). Με έμφαση στην άμυνα, όπου καταφέραμε να περιορίσουμε το Νο13 που σουτάρει πολύ καλά, και με καλές και εύστοχες επιλογές στην επίθεση καταφέραμε να ξεφύγουμε μετά το 25' με +10 και δεν απειληθήκαμε μέχρι το τέλος.

Η Νίκη διαθέτει τρία ποιοτικά παιδιά (Νο. 13, 7, 11) και θα κάνει ζημιές σίγουρα (ειδικά μέσα στην Γκράβα, όπως με την Κιβωτό)...καλή συνέχεια!


Θα μπορούσε να πει κάποιος ότι ο ένας διαιτητής στάθηκε επάξια και μπήκε στα παπούτσια του 5αριου σας. (Περαστικά στο παλικάρι, γρήγορα σιδερένιος).
Συγχαρητήρια για την νίκη.
Το δεύτερο παιχνίδι στην Γκράβα, θα έχει σίγουρα πολύ ενδιαφέρον
Liveris
Εστία Φιλίας - Ανταίος 96 - 41 (ημ. 54-17)
magic77
Γκραβα-Οδυσσέας 77-70 Νίκη-Φοιτητικός 2πλο
gspara
ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ-ΑΟ ΚΩΦΩΝ 57-63 (19-16,34-28,39-40,57-63).

Πολύ δυνατο παιχνιδι στο Ρουφ με δυο οψεις και από ένα ημιχρονο για κάθε ομαδα όπως μαρτυραει και το επιμέρους σκορ.

Πρωτη φορα ειδα την Δαφνη και μου εδωσε εικονα πολύ καλα δουλεμένης ομαδας με ψηλα κορμια και σιγουρα θα ειχε θεση στην 5αδα αν δεν ειχε το βαθμολογικο και ψυχολογικο ντεζαβανταζ του -3.

Στο 1ο ημιχρονο οι τυπικα γηπεδούχοι ειχαν το πανω χερι με αιχμες Πολυχρονοπουλο(#5)-Βλασση(#14) και σταθερο προβαδισμα 6-8 ποντων.

Στο 2ο ημιχρονο ξεμειναν από περιφερειακες λυσεις και στηριχτηκαν σχεδόν αποκλειστικα στον πολύ καλο ψηλο τους(Βλασσης).
Οι Κωφοι με περισσοτερες λυσεις στα γκαρντ πιεσαν και σταδιακα μειωσαν την διαφορα.Λιγο πριν τη ληξη της 3ης περιοδου ο Μπαλλους(#10) με τεραστιο 3ποντο ψυχολογιας μειωσε 39-38 και η περιοδος εκλεισε με γκολ-φαουλ του Ρανη(#12) που δεν εβαλε την βολη αλλα εδωσε το πρωτο προβαδισμα.

Μεχρι τα μεσα της τελευταιας περιοδου οι δυο ομαδες συνεχισαν να συμβαδιζουν αλλα καπου εκει Κοκορης-Ρανης-Χανιαδακης(#15) εδωσαν σημαντικες λυσεις και με σημα κατατεθεν την πιεστικη τους αμυνα ξεφυγαν 49-60 και ουσιαστικα καθαρισαν.

ΝΙΚΗ-ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ 58-75
doctor_dru
QUOTE (gspara @ Dec 11 2017, 00:15 ) *
ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ-ΑΟ ΚΩΦΩΝ 57-63 (19-16,34-28,39-40,57-63).

Πολύ δυνατο παιχνιδι στο Ρουφ με δυο οψεις και από ένα ημιχρονο για κάθε ομαδα όπως μαρτυραει και το επιμέρους σκορ.

Πρωτη φορα ειδα την Δαφνη και μου εδωσε εικονα πολύ καλα δουλεμένης ομαδας με ψηλα κορμια και σιγουρα θα ειχε θεση στην 5αδα αν δεν ειχε το βαθμολογικο και ψυχολογικο ντεζαβανταζ του -3.

Στο 1ο ημιχρονο οι τυπικα γηπεδούχοι ειχαν το πανω χερι με αιχμες Πολυχρονοπουλο(#5)-Βλασση(#14) και σταθερο προβαδισμα 6-8 ποντων.

Στο 2ο ημιχρονο ξεμειναν από περιφερειακες λυσεις και στηριχτηκαν σχεδόν αποκλειστικα στον πολύ καλο ψηλο τους(Βλασσης).
Οι Κωφοι με περισσοτερες λυσεις στα γκαρντ πιεσαν και σταδιακα μειωσαν την διαφορα.Λιγο πριν τη ληξη της 3ης περιοδου ο Μπαλλους(#10) με τεραστιο 3ποντο ψυχολογιας μειωσε 39-38 και η περιοδος εκλεισε με γκολ-φαουλ του Ρανη(#12) που δεν εβαλε την βολη αλλα εδωσε το πρωτο προβαδισμα.

Μεχρι τα μεσα της τελευταιας περιοδου οι δυο ομαδες συνεχισαν να συμβαδιζουν αλλα καπου εκει Κοκορης-Ρανης-Χανιαδακης(#15) εδωσαν σημαντικες λυσεις και με σημα κατατεθεν την πιεστικη τους αμυνα ξεφυγαν 49-60 και ουσιαστικα καθαρισαν.

ΝΙΚΗ-ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ 58-75

Δεν μπορώ παρά να μην συμφωνήσω απόλυτα με την περιγραφή του gspara! 77.gif
Πολύ καλή η εικόνα της τυπικά γηπεδούχου Δάφνης στο πρώτο ημίχρονο, στο 2ο όμως πλήρωσε την έλλειψη δημιουργίας και την μικρή βοήθεια που πήρε από όσους μπήκαν από τον πάγκο.
Από την άλλη, οι Κωφοί δίχως να εντυπωσιάσουν, στηρίχτηκαν στην καλή φυσική τους κατάσταση και το πρες που επιστράτευσαν σχεδόν σε όλη την διάρκεια του αγώνα.
Πολύ ενδιαφέροντα αναμένονται τα ματς της τελευταίας αγωνιστικής του 1ου γύρου ανάμεσα στους 4 πρωτοπόρους (Κωφοί-Κιβωτός & Φοιτητικός-Εστία Φιλίας)
magic77
Οδυσσέας - Πανελλήνιος 60-49
gspara
AO KΩΦΩΝ-ΚΙΒΩΤΟΣ 65-80(29-45ημιχρονο,51-55 γ' δεκαλεπτο)

ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ-ΕΣΤΙΑ 39-58 (14-15,24-33,32-42,39-58)
daniel10

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΠΑ 12/01/2018 21:30 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΑΣ ΑΝΤΑΙΟΣ=
ΠΑ 12/01/2018 22:00 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ ΑΟ ΚΩΦΩΝ=
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.