Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γυναικείο Τμήμα ανεξάρτητο από το Ανδρικό;
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
peja
Παραθέτω τις ομάδες του φέτος αγωνίζονται στην Α1 Γυναικών και δίπλα σε ποια κατηγορία (εάν υπάρχει) το ανδρικό τμήμα του σωματείου.

Εσπερίδες........................δεν υπάρχει
Πανιώνιος........................Α1 (ΚΑΕ)
Αθηναϊκός........................Α ΕΣΚΑ
Άρης Χολαργού................δεν υπάρχει
Απόλλων Πτολεμαϊδας.......δεν υπάρχει
ΠΑΟ................................Α1 (ΚΑΕ)
ΜΑΣ Καστοριά...................Α ΕΚΑΣΔΥΜ
Σπορτιγκ..........................Α2
Μ. Αλέξανδρος................. Α ΕΚΑΣΘ
Siemens..........................Α ΕΚΑΣΘ
Παγχιακός.......................δεν υπάρχει
Αστέρας Εξαρχείων...........Γ ΕΣΚΑ
Ηρακλής..........................Α2
Αίας Αυόσμου...................Γ ΕΘΝΙΚΗ

Μπορεί ένα σωματείο να κρατήσει τις ισορροπίες και να έχει δύο τμήματα με υψηλούς στόχους; Το παράδειγμα των Εσπερίδων και του Χολαργού, που δημιούργήσαν αυτόνομα σωματεία, είναι η ιδανικότερη λύση;
Live strong
QUOTE(peja @ Mar 18 2008, 17:08 ) *
Παραθέτω τις ομάδες του φέτος αγωνίζονται στην Α1 Γυναικών και δίπλα σε ποια κατηγορία (εάν υπάρχει) το ανδρικό τμήμα του σωματείου.

Εσπερίδες........................δεν υπάρχει
Πανιώνιος........................Α1 (ΚΑΕ)
Αθηναϊκός........................Α ΕΣΚΑ
Άρης Χολαργού................δεν υπάρχει
Απόλλων Πτολεμαϊδας.......δεν υπάρχει
ΠΑΟ................................Α1 (ΚΑΕ)
ΜΑΣ Καστοριά...................Α ΕΚΑΣΔΥΜ
Σπορτιγκ..........................Α2
Μ. Αλέξανδρος................. Α ΕΚΑΣΘ
Siemens..........................Α ΕΚΑΣΘ
Παγχιακός.......................δεν υπάρχει
Αστέρας Εξαρχείων...........Γ ΕΣΚΑ
Ηρακλής..........................Α2
Αίας Αυόσμου...................Γ ΕΘΝΙΚΗ

Μπορεί ένα σωματείο να κρατήσει τις ισορροπίες και να έχει δύο τμήματα με υψηλούς στόχους; Το παράδειγμα των Εσπερίδων και του Χολαργού, που δημιούργήσαν αυτόνομα σωματεία, είναι η ιδανικότερη λύση;


Νομίζω ότι το αντίστοιχο τμήμα ανδρών των Εσπερίδων είναι ο Έσπερος καλλιθέας στη A' ΑΝΔΡΩΝ αν δε κάνω λαθος!
basket4
QUOTE(Live strong @ Mar 18 2008, 17:23 ) *
Νομίζω ότι το αντίστοιχο τμήμα ανδρών των Εσπερίδων είναι ο Έσπερος καλλιθέας στη Β' ΑΝΔΡΩΝ αν δε κάνω λαθος!


οχι,οι Εσπεριδες ειναι αυτονομο σωματιο.
και κανονικα το γηπεδο των εσπεριδων νομιζω δεν ειναι στην οδο Ιφιγενειας?
η οχι??
peja
QUOTE(Live strong @ Mar 18 2008, 15:23 ) *
Νομίζω ότι το αντίστοιχο τμήμα ανδρών των Εσπερίδων είναι ο Έσπερος καλλιθέας στη A' ΑΝΔΡΩΝ αν δε κάνω λαθος!

ωραία τοποθέτηση! μόνο αυτό έχεις να σχολιάσεις;
Rondo
QUOTE(basket4 @ Mar 18 2008, 15:26 ) *
οχι,οι Εσπεριδες ειναι αυτονομο σωματιο.
και κανονικα το γηπεδο των εσπεριδων νομιζω δεν ειναι στην οδο Ιφιγενειας?
η οχι??

Δεν θυμάμαι δρόμο αλλά είναι το κλειστό του Εσπέρου δίπλα στο ποδοσφαιρικό γήπεδο της περιοχής...
basket4
QUOTE(Rondo @ Mar 18 2008, 22:30 ) *
Δεν θυμάμαι δρόμο αλλά είναι το κλειστό του Εσπέρου δίπλα στο ποδοσφαιρικό γήπεδο της περιοχής...



οχι.
εχουν κ ενα αλλο οι εσπεριδες...
νομιζω το χρησιμοποιησουν παλια blink.gif rolleyes.gif
basketball-maniac
Δίκιο έχει η basket4 για το γήπεδο.Στο κλειστό στην οδό Ιφιγενείας έπαιξαν όλα τα φετινά εντός έδρας παιχνίδια τους οι νεάνιδες των Εσπερίδων.Οι γυναίκες βέβαια παίζουν στο κλειστό του Εσπέρου.Και εγώ νομίζω πως οι Εσπερίδες είναι το γυναικείο τμήμα του Εσπέρου αλλά δεν είμαι εντελώς σίγουρη..Αυτά από εμένα!!! smiley.gif
soouza
Προφανώς, το αντικέιμενο αυτού του topic είναι η αντιμετώπιση του γυναικείου έναντι του αντρικού τμήματος μίας ομάδας και το αντίστροφο.Δηλαδή είναι σπάνιο να βρεις ομάδα με καλό αντρικό και γυναικείο τμήμα μαζί.Στατιστικά ομάδες που έχουν ρίξει το βάρος στο ένα κομμάτι αρνούνται να υποστηρίξουν το άλλο με αποτέλεσμα να δημιουργούν παιδιά κι αποπαίδια.Αυτό πρέπει να τεθεί σαν προβληματισμός σε αυτό το topic. bball.gif
VAGELIS N
QUOTE(soouza @ Mar 22 2008, 16:21 ) *
Προφανώς, το αντικέιμενο αυτού του topic είναι η αντιμετώπιση του γυναικείου έναντι του αντρικού τμήματος μίας ομάδας και το αντίστροφο.Δηλαδή είναι σπάνιο να βρεις ομάδα με καλό αντρικό και γυναικείο τμήμα μαζί.Στατιστικά ομάδες που έχουν ρίξει το βάρος στο ένα κομμάτι αρνούνται να υποστηρίξουν το άλλο με αποτέλεσμα να δημιουργούν παιδιά κι αποπαίδια.Αυτό πρέπει να τεθεί σαν προβληματισμός σε αυτό το topic. bball.gif

μπορεις να βρεις ομως κακο γυναικειο κακο αντρικο ξερεις εσυ τι θελω να πω
soouza
QUOTE(VAGELIS N @ Mar 24 2008, 12:20 ) *
μπορεις να βρεις ομως κακο γυναικειο κακο αντρικο ξερεις εσυ τι θελω να πω

Υποψιάζομαι,αλλά αποτελεί μομφή για κάποιους οπότε.... wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.