Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Google.com : Ληστές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
dizzy_fingers
Ανοίξτε τον internet explorer σας (ή καλύτερα, τον mozilla biggrin.gif).
Μπείτε στο www.google.com.
Πληκτρολογήστε στο πεδίο αναζήτησης τη λέξη "ληστές".

Σας θυμίζει τίποτα? wink.gif biggrin.gif


ΥΓ: Πατήστε και "failure" στην adress bar του explorer σας και δείτε το αποτέλεσμα....γι'αυτό το πάω το ίντερνετ! laugh.gif
NBAholic
Kαλό! Σύμπτωση, άραγε; Δείτε και το πρώτο αποτέλεσμα του "καθίκια".


Περιττό να αναφέρουμε επίσης τι αναφέρεται σαν πρώτο αποτέλεσμα του "γκαστόνε". 65.gif
dizzy_fingers
Αυτό είναι το αποτέλεσμα μίας τεχνικής που λέγεται googlebombing, σύμφωνα με την οποία (και δια μέσω διάφορων τεχνικών με τις οποίες "ξεγελάς" τις μηχανές αναζήτησης) μπορείς να φέρεις μία σελίδα σε υψηλή θέση στα αποτελέσματα των search engine.
NBAholic
Πράγματι. Να και η σελίδα της Wikipedia, η οποία περιλαμβάνει κι άλλα τέτοια είδη "βομβαρδισμού".

http://en.wikipedia.org/wiki/Googlebomb
Air Kef
Τι βγάζει στο ληστές και στο καθίκια ρε dudes γιατί εγώ δεν βλέπω κάτι ενδιαφέρον..Αντιθέτως ο Ζοτς ήταν πρώτος στο γκαστόνε..
Air Kef
Τώρα κατάλαβα..Νόμιζα ότι θα ήταν μπασκετικό και άργησα..
NBAholic
Kαι μάλιστα, κάποιος έστειλε και το αντίστοιχο μήνυμα κατά τη διάρκεια αγώνα ΝΒΑ στο SSport--Dizzy?? Πάλι στο κομπιούτερ ήσουν;;
Ο Συρίγος, μάλιστα, είπε "το δεύτερο σκέλος δεν το διαβάζουμε!" laugh.gif
dizzy_fingers
Δεν ήμουν εγώ:
1) Ο αποκωδικοποιητής μου δεν υποστηρίζει την ελληνική περιγραφή.
2) Αν την υποστήριζε, νομίζεις πως θα έστελνα τέτοιο μέηλ, αντί να σπαμάρω το basketforum? biggrin.gif
NBAholic
Είσαι βέβαιος ότι δε δέχεται αποκωδικοποίηση; Δοκίμασες αλλαγή γλώσσας;
dizzy_fingers
Ναι, και στα δύο.
Όταν βάζω ελληνικά, δεν βγάζει ήχο.
Αυτό συμβαίνει σε σεμπάσκετ, σεποδόσφαιρο, ακόμη και στις εκπομπές που καμιά φορά χρησιμοποιούν το ελληνικό κανάλι ήχου, με αποτέλεσμα να μην έχει καθόλου ήχο, ή λίγο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.