Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αν αυριο ειχαμε εκλογες
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
επαθα λαστιχο
Για πειτε παιδες αν θελετε.
morfi
Δεν θέλω.
επαθα λαστιχο
QUOTE(morfi @ Mar 9 2011, 19:28 ) *
Δεν θέλω.

οχι ρε μαν,αφου ξερεις ποσο με ενδιαφερει η γνωμη σου
HLR CENATION
Επικαιρο τοπικ.

Μεχρι πριν λιγο καιρο ημουν μεταξυ 3 κομματων.Τωρα ειμαι αναμεσα σε δυο κομματα που ειναι στα δεξια της Νεας Δημοκρατιας.
Manu7
Mια σημείωση ήθελα να κάνω.

Νομίζω ότι το λευκό και το άκυρο πρέπει είναι ξεχωριστά.
Άλλο το 1 άλλο το άλλο.

Άλλωστε μια από τις βασικές μου επιλογές είναι το άκυρο οπότε δεν θέλω να δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις tongue.gif
LFO
QUOTE(HLR CENATION @ Apr 13 2012, 00:07 ) *
Επικαιρο τοπικ.

Μεχρι πριν λιγο καιρο ημουν μεταξυ 3 κομματων.Τωρα ειμαι αναμεσα σε δυο κομματα που ειναι στα δεξια της Νεας Δημοκρατιας.


Οταν λες "δεξια της ΝΔ" εννοεις δεξια ως προς το πατριωτικο ή ως προς το οικονομικο σκελος?
HLR CENATION
QUOTE(LFO @ Apr 13 2012, 12:03 ) *
Οταν λες "δεξια της ΝΔ" εννοεις δεξια ως προς το πατριωτικο ή ως προς το οικονομικο σκελος?

Γενικα...Τα κομματα που ειναι στα δεξια της ΝΔ στο πολιτικο φασμα και προερχονται απο τα σπλαχνα της ειναι ο Καρατζαφερης και ο Καμμενος.
pmam

Κι εγώ για εκεί προοριζόμουν, αλλά τώρα ψάχνω να ρίξω κάτι άλλο.
Κάτι μικρό και όχι διεφθαρμένο.
Tapanic
Nα βγει τουλαχιστον ενα αξιοπιστο κομμα που να προσφερει κατι το διαφορετικο ωστε να προοδευσει κατι σ΄ αυτον τον τοπο!Εχω βαρεθει να ακουω τα ιδια κ τα ιδια...φτανει πια!Στα τσακιδια να πανε ολοι τους,τοσα χρονια τα 2 μεγαλα κομματα προωθουσαν ξενα συμφεροντα για να μας φτασουν σ'αυτο το χαλι αλλα δεν φταιμε εμεις,ο γειτονας φταιει που πατουσε σταυρουδακια κ παπαριτσες κ ελεγε κ τους αλλους να ψηφισουν!Πραγματικα δεν φταιω ουτε εγω αλλα ουτε κ εσυ...
Δειτε το παρακατω βιντεακι κ θα καταλαβαιτε...ολα σε ενα,χαρτυ κ καλαμαρι!Καλες γιορτεσ κ καλη Ανασταση!
http://www.youtube.com/watch?v=vNnag2UGhwc
greeneyes13
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Art...904&catid=9

πάρε να χεις.... smiley.gif
gallistis
QUOTE(greeneyes13 @ Apr 14 2012, 07:03 ) *



7.00 το πρωί το ανέβασες?λίγο πριν πας εκκλησία? smiley.gif smiley.gif

καλά στον αδωνι ριξ'τε ότι θέλετε...αλλά οχι στην ευγενία...σημαδέψτε καλύτερα

που να τη ρίξεις τη ρημάδα τη ψήφο?κάπου που για χρόνια ήσουν αντίθετος,η κάπου που σε εκφράζει ελάχιστα?
gallistis
[
gallistis
πάντως,με όσους έχω μιλήσει προσωπικά ,δεν έχω ακούσει ούτε έναν να λέει '' θα ψηφίσω πασοκ,θα ψηφίσω ν.δ''.αν φτάνοντας στη κάλπη αλλάξουνε ,τότε τι να πω...πραγματικά απορω τι ποσοστό θα πάρουνε...

το ιδανικότερο ,σε αυτές τις στιγμές που περναμε,θα ήταν να στηθεί ένα αντιμνημονιακό μέτωπο απο όσους ειναι,ή λένε ότι είναι εναντίον του μνημονίου,ανεξάρτητα αν ειναι δεξιοι η αριστρεροί.να προσπαθήσουμε να βγάλουμε αυτο τοα βραχνά απο πάνω μας.φαντάζομαι ότι αυτό θα ήθελε η πλειοψηφία των ελλήνων.αλλά τα μικροκομματικά θέλω του καθενός είναι ισχυρότερα από την ανάγκη της πατρίδας
greeneyes13
QUOTE(gallistis @ Apr 14 2012, 11:15 ) *
7.00 το πρωί το ανέβασες?λίγο πριν πας εκκλησία? smiley.gif smiley.gif

καλά στον αδωνι ριξ'τε ότι θέλετε...αλλά οχι στην ευγενία...σημαδέψτε καλύτερα

που να τη ρίξεις τη ρημάδα τη ψήφο?κάπου που για χρόνια ήσουν αντίθετος,η κάπου που σε εκφράζει ελάχιστα?



ναι είχα ξυπνήσει να πάω στην πρώτη ανάσταση, γίνεται τζέρτζελο στην εκκλησία μας smiley.gif

http://on-news.gr/2012/04/14/ti-dilose-o-a...dis-gia-to-gia/

για να ζητάει ο Άδωνις δημόσια συγγνώμη στην γυναίκα του φαντάσου τι παντόφλα έπεσε στο σπίτι rolleyes.gif
Flash
QUOTE(pmam @ Apr 13 2012, 10:46 ) *
Κάτι μικρό και όχι διεφθαρμένο.


Ρίξε μια ματιά, αν θες, εδώ: http://www.dimiourgiaxana.gr/
HLR CENATION
QUOTE(greeneyes13 @ Apr 14 2012, 07:03 ) *

Εκτος απο Ευγενια συμπαθουμε και Αδωνι. peace.gif
gallistis
QUOTE(HLR CENATION @ Apr 14 2012, 17:28 ) *
Εκτος απο Ευγενια συμπαθουμε και Αδωνι. peace.gif


αυτός δε φώναζε ένα καιρό ''πασοκ-νδ Α.Ε?''.
HLR CENATION
QUOTE(gallistis @ Apr 14 2012, 18:25 ) *
αυτός δε φώναζε ένα καιρό ''πασοκ-νδ Α.Ε?''.

Δεν πειραζει...Του τα συγχωρουμε...Αυτο που μετραει ειναι οτι τα χωνει εκει που πρεπει να τα χωσει...
greeneyes13
QUOTE(HLR CENATION @ Apr 14 2012, 19:09 ) *
Δεν πειραζει...Του τα συγχωρουμε...Αυτο που μετραει ειναι οτι τα χωνει εκει που πρεπει να τα χωσει...

δυστυχώς αυτό είναι το μεγάλο λάθος, συγχωρούμε αυτούς που δεν πρέπει, δεν τον είδα μετανιωμένο να ζητάει να τον συγχωρήσουμε

όσο για την ξινή το καταευχαριστήθηκα (όχι δεν τους γιαούρτωσα εγώ)
HLR CENATION
http://news247.gr/eidiseis/politiki/ypopsh...lh.1735489.html smiley.gif

Μετα απο αυτο θα ψηφισω οριστικα Πανο Καμμενο και Ανεξαρτητους Ελληνες.
Magnus92
Με τo κομμα των Πειρατων τι εγινε τελικα;
bballbill
QUOTE(Flash @ Apr 14 2012, 15:22 ) *
Ρίξε μια ματιά, αν θες, εδώ: http://www.dimiourgiaxana.gr/


Αυτός με τί ταμπέλα πολιτεύεται? Γιατί έχει δηλώσει ότι θα το ψήφιζε το μνημόνιο οπότε αντιμνημονιακός δεν είναι. Ή τουλάχιστον με τί σύνθημα πολιτεύεται. Αν μ'έβλεπες δηλαδή 1 λεπτό πριν μπω στο παραβάν τί θα μού'λεγες μέσα στο λεπτό αυτό?
KingCrimson
QUOTE(HLR CENATION @ Apr 14 2012, 19:09 ) *
Δεν πειραζει...Του τα συγχωρουμε...Αυτο που μετραει ειναι οτι τα χωνει εκει που πρεπει να τα χωσει...


που τα χωσε μορε τωρα ο μιρμιγκΑδωνις, ο γιος της κωλοτουμπας?
HLR CENATION
QUOTE(KingCrimson @ Apr 17 2012, 02:15 ) *
που τα χωσε μορε τωρα ο μιρμιγκΑδωνις, ο γιος της κωλοτουμπας?

Στο ΚΚΕ και στην αριστερα...Με χαρα βλεπω στις δημοσκοπησεις οτι ειναι απο τους πρωτους στο νεο του κομμα.

Nuntius
QUOTE (HLR CENATION @ Apr 17 2012, 03:01 ) *
Στο ΚΚΕ και στην αριστερα...


Αυτό είναι το πρόβλημα μας δηλαδή? rolleyes.gif
HLR CENATION
QUOTE(Nuntius @ Apr 17 2012, 03:03 ) *
Αυτό είναι το πρόβλημα μας δηλαδή? rolleyes.gif

Για μενα παντα ειναι ΚΑΙ η ανοδος της αριστερας προβλημα.
Nuntius
QUOTE (HLR CENATION @ Apr 17 2012, 03:06 ) *
Για μενα παντα ειναι ΚΑΙ η ανοδος της αριστερας προβλημα.


Περί ορέξεως που λένε. Απλά διαφωνούμε κάθετα smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(Nuntius @ Apr 17 2012, 03:08 ) *
Περί ορέξεως που λένε. Απλά διαφωνούμε κάθετα smiley.gif

Ε καλη ειναι και η διφωνια.Βγαζει τις καλυτερες συζητησεις.Φανταζεσαι να συμφωνουσαμε -οχι εμεις οι δυο γενικα μιλαω-σε ολα? smile.gif
Nuntius
QUOTE (HLR CENATION @ Apr 17 2012, 03:10 ) *
Ε καλη ειναι και η διφωνια.Βγαζει τις καλυτερες συζητησεις.Φανταζεσαι να συμφωνουσαμε -οχι εμεις οι δυο γενικα μιλαω-σε ολα? smile.gif


Ισχύει αυτό.
Anaz
QUOTE(bballbill @ Apr 17 2012, 00:26 ) *
Αυτός με τί ταμπέλα πολιτεύεται? Γιατί έχει δηλώσει ότι θα το ψήφιζε το μνημόνιο οπότε αντιμνημονιακός δεν είναι. Ή τουλάχιστον με τί σύνθημα πολιτεύεται. Αν μ'έβλεπες δηλαδή 1 λεπτό πριν μπω στο παραβάν τί θα μού'λεγες μέσα στο λεπτό αυτό?
Γιατι δεν ριχνεις μια ματια στις προτασεις στο site του, αν σε ενδιαφερει?
Παντως δικη μου αισθηση, αν επρεπε να τον καταταξω καπου πολιτικα, προς δεξια θα τον εβαζα..
Nuntius
QUOTE (Anaz @ Apr 17 2012, 04:43 ) *
Παντως δικη μου αισθηση, αν επρεπε να τον καταταξω καπου πολιτικα, προς δεξια θα τον εβαζα..


Αφού μιλάει για ελεύθερη οικονομία προφανώς πάει προς τα δεξιά.
rchos
παντως αυτος ο διαχωρισμος μνημονιακος και αντιμνημονιακος που γινεται σε αυτες τις εκλογες ειναι απιστευτα απλοικος εως και επικινδυνος διαχωρισμος.

υπαρχουν πολλες αποψεις μεσα σε αυτους που βαζουμε ταμπελα μνημονιακοι οι οποιες διαφερουν
απο την αλλη στο στρατοπεδο των αντμνημονιακων υπαρχουν ακομη περισσοτερες αποψεις οι οποιες διαφερουν παρασαγκας μεταξυ τους.

τι παει να πει ειμαι αντιμνημονιακος γιαυτο ζηταω την ψηφο σου.χεστηκε η φοραδα στο αλωνι που εισαι αντιμνημονιακος(η το αντιστροφο).
βγηκαμε απο το μνημονιο λοιπον.μετα θα μας πεις τι θα γινει;

η αποψη μερικων ειναι οτι βγηκαμε απο το μνημονιο και η χωρα ξανα προς τη δοξα τραβα.φυσικα απο την αλλη πλευρα καποιοι νομιζουν οτι με την συνεχιση της σημερινης καταστασης σε ενα χρονο η ελλαδα θα γινει ξανα η ελλαδα του Αντρεα και θα γενναμε ευρω.

στην τελικη για μενα αν απλοικα γινοταν ενας διαχωρισμος στις φετινες εκλογες επρεπε να ηταν φιλοευρωπαιστες-αντιευρωπαιστες.ποιοι θελουν να μεινουμε ευρωπαικη ενωση και ποιοι οχι.οσοι θελουν να μεινουμε πιο ευκολα θα συννενοηθουν οσοι δεν θελουν το αντιστοιχο σε σχεση με τον διαχωρισμο μνημονιακοι-αντιμνημονιακοι.


τελος αποψη μου ειναι οτι ποτε δεν πρεπει να κρινετε απο τον περιγυυρο σας που παει το πραγμα στις εκλογες.αν ηταν ετσι αν ρωτησουμε εναν κατοικο του αγιου παντελεημονα στο κεντρο θα μας πει οτι η χρυση αυγη βγαζει αυτοδυναμη κυβερνηση και αν αυτο δεν γινει θα εχει υπαρξει νοθεια στις εκλογες.
bballbill
QUOTE(Anaz @ Apr 17 2012, 04:43 ) *
Γιατι δεν ριχνεις μια ματια στις προτασεις στο site του, αν σε ενδιαφερει?
Παντως δικη μου αισθηση, αν επρεπε να τον καταταξω καπου πολιτικα, προς δεξια θα τον εβαζα..

Τις κοίταξα. Με τη χώρα στην ευρωζώνη και τα μνημόνια εν ισχύ δε γίνονται αυτά που λέει. Είπα τουλάχιστον μήπως στις συνεντεύξεις λέει τπτ διαφορετικό.

QUOTE(rchos @ Apr 17 2012, 11:27 ) *
παντως αυτος ο διαχωρισμος μνημονιακος και αντιμνημονιακος που γινεται σε αυτες τις εκλογες ειναι απιστευτα απλοικος εως και επικινδυνος διαχωρισμος.

υπαρχουν πολλες αποψεις μεσα σε αυτους που βαζουμε ταμπελα μνημονιακοι οι οποιες διαφερουν
απο την αλλη στο στρατοπεδο των αντμνημονιακων υπαρχουν ακομη περισσοτερες αποψεις οι οποιες διαφερουν παρασαγκας μεταξυ τους.

τι παει να πει ειμαι αντιμνημονιακος γιαυτο ζηταω την ψηφο σου.χεστηκε η φοραδα στο αλωνι που εισαι αντιμνημονιακος(η το αντιστροφο).
βγηκαμε απο το μνημονιο λοιπον.μετα θα μας πεις τι θα γινει;

η αποψη μερικων ειναι οτι βγηκαμε απο το μνημονιο και η χωρα ξανα προς τη δοξα τραβα.φυσικα απο την αλλη πλευρα καποιοι νομιζουν οτι με την συνεχιση της σημερινης καταστασης σε ενα χρονο η ελλαδα θα γινει ξανα η ελλαδα του Αντρεα και θα γενναμε ευρω.

στην τελικη για μενα αν απλοικα γινοταν ενας διαχωρισμος στις φετινες εκλογες επρεπε να ηταν φιλοευρωπαιστες-αντιευρωπαιστες.ποιοι θελουν να μεινουμε ευρωπαικη ενωση και ποιοι οχι.οσοι θελουν να μεινουμε πιο ευκολα θα συννενοηθουν οσοι δεν θελουν το αντιστοιχο σε σχεση με τον διαχωρισμο μνημονιακοι-αντιμνημονιακοι.


τελος αποψη μου ειναι οτι ποτε δεν πρεπει να κρινετε απο τον περιγυυρο σας που παει το πραγμα στις εκλογες.αν ηταν ετσι αν ρωτησουμε εναν κατοικο του αγιου παντελεημονα στο κεντρο θα μας πει οτι η χρυση αυγη βγαζει αυτοδυναμη κυβερνηση και αν αυτο δεν γινει θα εχει υπαρξει νοθεια στις εκλογες.


Ο σωστός διαχωρισμός θα ήταν πατριώτης ή μη. Ή κάνεις κάτι για να σταματήσει η κατρακύλα της χώρας ή κοιτάς τους τραπεζίτες.

Πέρα απ'αυτό και το αντιμνημονιακός σαν πρόταγμα είναι πολύ ισχυρό διότι είναι το πιο άμεσο πρόβλημα αυτή τη στιγμή. Δεν είναι παράλογο να πολιτευτεί κανείς με βάση το πρόβλημα που φαίνεται στα μάτια του λαού σαν κυριότερο. Με βάση τα όσα έχουν υπογραφεί μέχρι στιγμής η δημόσια κι ιδιωτική περιουσία της χώρας είναι δεσμευμένη υπέρ των δανειστών. Με την τρίτη συμφωνία η οποία είναι προγραμματισμένη για το καλοκαίρι η χώρα εντάσσεται στοn e.s.m όπου στην ουσία παραδίδεις τα κλειδιά του κράτους στους δανειστές διότι είσαι υποχρεωμένος να πληρώσεις ότι σου ζητήσουν οποιαδήποτε στιγμή στο ζητήσουν. Δεν είναι και λίγο αυτό σαν πρόταγμα. Τώρα για το μετά υπάρχουν και υλοποιήσιμες προτάσεις αλλά αυτή τη στιγμή ηχούν πολύ ξένες σε σχέση με το πως έχει στο νου του ο κόσμος τη λειτουργία του κράτους.

Βέβαια και το φιλοευρωπαϊστής ή μη δεν είναι μακρυά απ'το μνημονιακός ή μη γιατί εφόσον ανέβει κάποιος και καταργήσει τα μνημόνια θα τεθεί η χώρα αυτόματα εκτός ε.ε. Άμα δε μπορούν να βγάλουν κέρδος από σένα σιγά μη σε κρατήσουν. Τί να σε κάνουν?
rchos
QUOTE(bballbill @ Apr 17 2012, 13:19 ) *
Τις κοίταξα. Με τη χώρα στην ευρωζώνη και τα μνημόνια εν ισχύ δε γίνονται αυτά που λέει. Είπα τουλάχιστον μήπως στις συνεντεύξεις λέει τπτ διαφορετικό.



Ο σωστός διαχωρισμός θα ήταν πατριώτης ή μη. Ή κάνεις κάτι για να σταματήσει η κατρακύλα της χώρας ή κοιτάς τους τραπεζίτες.

Πέρα απ'αυτό και το αντιμνημονιακός σαν πρόταγμα είναι πολύ ισχυρό διότι είναι το πιο άμεσο πρόβλημα αυτή τη στιγμή. Δεν είναι παράλογο να πολιτευτεί κανείς με βάση το πρόβλημα που φαίνεται στα μάτια του λαού σαν κυριότερο. Με βάση τα όσα έχουν υπογραφεί μέχρι στιγμής η δημόσια κι ιδιωτική περιουσία της χώρας είναι δεσμευμένη υπέρ των δανειστών. Με την τρίτη συμφωνία η οποία είναι προγραμματισμένη για το καλοκαίρι η χώρα εντάσσεται στοn e.s.m όπου στην ουσία παραδίδεις τα κλειδιά του κράτους στους δανειστές διότι είσαι υποχρεωμένος να πληρώσεις ότι σου ζητήσουν οποιαδήποτε στιγμή στο ζητήσουν. Δεν είναι και λίγο αυτό σαν πρόταγμα. Τώρα για το μετά υπάρχουν και υλοποιήσιμες προτάσεις αλλά αυτή τη στιγμή ηχούν πολύ ξένες σε σχέση με το πως έχει στο νου του ο κόσμος τη λειτουργία του κράτους.

Βέβαια και το φιλοευρωπαϊστής ή μη δεν είναι μακρυά απ'το μνημονιακός ή μη γιατί εφόσον ανέβει κάποιος και καταργήσει τα μνημόνια θα τεθεί η χώρα αυτόματα εκτός ε.ε. Άμα δε μπορούν να βγάλουν κέρδος από σένα σιγά μη σε κρατήσουν. Τί να σε κάνουν?


η χωρα και να βγει απο το μνημονιο το πιθανοτερο ειναι να καταστραφει αρα διλληματα του τυπου πατριωτης ειναι οποιος λεει οχι στο μνημονιο και οι αλλοι οχι εμενα μου φαινονται το λιγοτερο αστοχα.
περα απο τους πολιτικους που συμφωνουμε υποθετο για την διαφθορα τους υπαρχει και ο απλος κοσμος μεσα στον οποιο ειτε θελουν καποιοι να το πιστεψουν ειτε οχι υπαρχουν καποιοι που πιστευουν οτι φευγοντας απο την ευρωπη η χωρα θα βαδισει σε χειροτερους δρομους και ας μην ψηφισει πασοκ η νεα δημοκρατια.

ειναι σαφες οτι διαφωνουμε απλα επιμενω οτι ο απλοικος διαχωρισμος που πρεπει να γινετε ειναι αυτος που προειπα και οχι οι υπολοιποι γιατι ειναι ο λιγοτερο επικινδυνος.ιδανικα φυσικα δεν επρεπε να γινετε κανενας διαχωρισμος και καθε κομμα να αντιμετωπιζετε κατα μονας.


Τελος οσο για τις επομενες εκλογες καλο θα ηταν καποιοι να δουν οτι η ελλαδα πλεον δεν ειναι το μοναδικο προβλημα της ευρωπης.ισπανια-πορτογαλια-γαλλια-ιταλια ειναι στα προθυρα της χρεωκοπιας.
η δικια τους περιπτωση ειναι αδυνατον να αντιμετωπιστει με τον τροπο που αντιμετωπιστηκε της ελλαδας.

σαφεστατα ειμαι υπερ της παραμονης μας στην ευρωπαικη ενωση και δεν θα ψηφισω τα δυο μεγαλα κομματα.θεωρω δε οτι η ελλαδα πρεπει να μεινει στην ευρωπη γιατι σε πολυ λιγο καιρο ειτε αυτη θα διαλυθει και αρα θα γινει ενα και το αυτο αλλα χωρις τοσο δυσμενεις ορους για τη χωρα μας οσο αν φυγουμε τωρα μονοι μας η θα γινουν πραγματα για να μην χρεωκοπησουν οι 4 χωρες που ανεφερα πιο πανω κατι το οποιο ενδεχετε να βοηθησει και την δικη μας κατασταση ριχνοντας ομως το οικονομικο στατους της ευρωπαικης ενωσης σε σχεση με κινα και αμερικη.
η λυση αυτη θα μοιαζει πολυ με αυτο που κανουν οι αμερικανοι για να ξεφυγουν απο την κριση που μαστιζει και αυτους πριν απο την ευρωπη.

bballbill
QUOTE(rchos @ Apr 17 2012, 13:42 ) *
η χωρα και να βγει απο το μνημονιο το πιθανοτερο ειναι να καταστραφει αρα διλληματα του τυπου πατριωτης ειναι οποιος λεει οχι στο μνημονιο και οι αλλοι οχι εμενα μου φαινονται το λιγοτερο αστοχα.
περα απο τους πολιτικους που συμφωνουμε υποθετο για την διαφθορα τους υπαρχει και ο απλος κοσμος μεσα στον οποιο ειτε θελουν καποιοι να το πιστεψουν ειτε οχι υπαρχουν καποιοι που πιστευουν οτι φευγοντας απο την ευρωπη η χωρα θα βαδισει σε χειροτερους δρομους και ας μην ψηφισει πασοκ η νεα δημοκρατια.

ειναι σαφες οτι διαφωνουμε απλα επιμενω οτι ο απλοικος διαχωρισμος που πρεπει να γινετε ειναι αυτος που προειπα και οχι οι υπολοιποι γιατι ειναι ο λιγοτερο επικινδυνος.ιδανικα φυσικα δεν επρεπε να γινετε κανενας διαχωρισμος και καθε κομμα να αντιμετωπιζετε κατα μονας.


Τελος οσο για τις επομενες εκλογες καλο θα ηταν καποιοι να δουν οτι η ελλαδα πλεον δεν ειναι το μοναδικο προβλημα της ευρωπης.ισπανια-πορτογαλια-γαλλια-ιταλια ειναι στα προθυρα της χρεωκοπιας.
η δικια τους περιπτωση ειναι αδυνατον να αντιμετωπιστει με τον τροπο που αντιμετωπιστηκε της ελλαδας.

σαφεστατα ειμαι υπερ της παραμονης μας στην ευρωπαικη ενωση και δεν θα ψηφισω τα δυο μεγαλα κομματα.θεωρω δε οτι η ελλαδα πρεπει να μεινει στην ευρωπη γιατι σε πολυ λιγο καιρο ειτε αυτη θα διαλυθει και αρα θα γινει ενα και το αυτο αλλα χωρις τοσο δυσμενεις ορους για τη χωρα μας οσο αν φυγουμε τωρα μονοι μας η θα γινουν πραγματα για να μην χρεωκοπησουν οι 4 χωρες που ανεφερα πιο πανω κατι το οποιο ενδεχετε να βοηθησει και την δικη μας κατασταση ριχνοντας ομως το οικονομικο στατους της ευρωπαικης ενωσης σε σχεση με κινα και αμερικη.
η λυση αυτη θα μοιαζει πολυ με αυτο που κανουν οι αμερικανοι για να ξεφυγουν απο την κριση που μαστιζει και αυτους πριν απο την ευρωπη.


Όχι, τώρα καταστρέφεται η χώρα. Με την εφαρμογή των μνημονίων έχει χτυπήσει κόκκινο η ανεργία, έχει στεγνώσει η αγορά, έχει συρρικνωθεί όσο δε πάει το μέσο εισόδημα, έχει πάει το χρέος της χώρας στο θεό. Ποιο είναι το χειρότερο που θα συμβεί άμα φύγουμε?
Ginobili
Είμαστε απαίδευτοι διεφθαρμένοι βολεψάκηδες Νεοέλληνες και το χειρότερο..Υποκριτές.
Βαρέθηκα πια...δεν αντέχω άλλο..βαρέθηκα να τους ακούω όλους να βρίζουν ΠΑΣΟΚ και Ν.Δ και να γκρινιάζουν...αυτά τα δύο κόμματα ούτε 5% μαζί δεν θα έπρεπε να πιάσουν,αλλά στο τέλος ένα 35-40% θα το πιάσουν για πλάκα... συγκυβέρνηση,πριμ 50 έδρες στο πρώτο κόμμα και όλα κομπλέ.

Τώρα εδώ και 1-2 χρόνια διαρρηγνύουμε τα ιμάτια μας με το ΠΑΣΟΚ που μας κόβει το μισθό συντάξεις,μας βάζει χαράτσια...
Όταν έβγαινε ο Σημίτης στην Βουλή κάποτε και έλεγε ευχαριστώ στους Αμερικανούς για το περιστατικό εσχάτης προδοσίας στα Ίμια,δεν μας πείραξε τόσο,πόσες φορές ψηφίσαμε ΠΑΣΟΚ από τότε? Αφού είχαμε λεφτά...όλα καλά!!! Λεφτά να έχουμε να καλοπερνάμε και δεν πειράζει.Ας βολευτούμε κάπου να έχουμε λεφτά να καλοπερνάμε...και ας σκύβουμε το κεφάλι σε κάποιους άλλους.Αυτή είναι η νοοτροπία μας και η ηθική μας.Με αυτά τα μυαλά...επανάσταση το 21 δεν θα κάναμε.Όποιος προσκύναγε τον Σουλτάνο καλοπερνούσε.Με αυτά τα μυαλά δεν θα λέγαμε Όχι το 40',αν συνεργαζόσουν με Ναζί και Φασσίστες μια χαρά είσουν,ούτε κατοχή ούτε τίποτα.
Και σήμερα "επαναστατούμε" όλοι γιατί μας έκοψαν τον μισθό.Είναι μια οικονομική επανάσταση λοιπόν...δεν πιστεύουμε κάπου,ένα ιδανικό..κάτι.Άν μας δώσουν λεφτά μια χαρά θα είμαστε πάλι.

Αλλά δεν είναι τυχαία όλα αυτά,έχουν προγραμματιστεί εδώ και πολλά χρόνια,και βάση είναι το σύστημα της Ελληνικής Παιδείας πους μας έχει κάνει έτσι πρόβατα,κοιμισμένα άτομα να ψηφίζουμε με γνώμονα το συμφέρον μας και όχι την πατρίδα μας.
HLR CENATION
http://www.controltv.net/%ce%ba%cf%8c%ce%b..._medium=twitter

Δυστηχως τα δυο κομματα εξουσιας στο 40%...Το 50% που λεγαμε ειναι κοντα πλεον...
Ginobili
QUOTE(HLR CENATION @ Apr 18 2012, 13:26 ) *
http://www.controltv.net/%ce%ba%cf%8c%ce%b..._medium=twitter

Δυστηχως τα δυο κομματα εξουσιας στο 40%...Το 50% που λεγαμε ειναι κοντα πλεον...

"Κατά τους λαούς και οι αφεντάδες"

Τους βρίζουν όλοι κάθε μέρα,αλλά ένας στους δύο τους ψηφίζει.
Μετά μας φταίει ο Βενιζέλος και ο Σαμαράς....καλά μας κάνουν.
Nuntius
Είμαι ο μοναδικός που ανησυχώ με το ποσοστό της Χρυσής Αυγής?
HLR CENATION
Ο αλλος ο εξυπνος ο Καμμενος εβαλε τον Δημαρα τον παπανδρεικο(του Αντρεα) στα ψηφοδελτια.

Nuntius
QUOTE (HLR CENATION @ Apr 19 2012, 03:57 ) *
Ο αλλος ο εξυπνος ο Καμμενος εβαλε τον Δημαρα τον παπανδρεικο(του Αντρεα) στα ψηφοδελτια.


Λογικό. Παρόμοιες πολιτικές σκέψεις έχουν, άλλωστε.
HLR CENATION
QUOTE(Nuntius @ Apr 19 2012, 04:06 ) *
Λογικό. Παρόμοιες πολιτικές σκέψεις έχουν, άλλωστε.

Ενταξει δεν τους λες και ομοιδεατες.

Ο ενας δεξιος μεχρι ταμπουνια και ο αλλος σοσιαλοδημοκρατης.Με απογοητευσε ο Καμμενος με αυτη την κινηση.Τωρα δεν ξερω τι να ψηφισω.
Nuntius
QUOTE (HLR CENATION @ Apr 19 2012, 04:13 ) *
Ενταξει δεν τους λες και ομοιδεατες.

Ο ενας δεξιος μεχρι ταμπουνια και ο αλλος σοσιαλοδημοκρατης.Με απογοητευσε ο Καμμενος με αυτη την κινηση.Τωρα δεν ξερω τι να ψηφισω.


Μιλάμε για έναν άνθρωπο της "λαϊκής δεξιάς" και έναν άνθρωπο του "πατριωτικού ΠΑΣΟΚ". Η διαφορά μεταξύ τους είναι ελάχιστη. Γενικά, ποτέ δεν υπήρχε καμμιά ουσιαστικά διαφορά μεταξύ ΝΔ και ΠΑΣΟΚ κατά την γνώμη μου αλλά ακόμα κι αν υπήρχε αυτές οι δύο φραξίες θα συνέχιζαν να έχουν παρόμοια πολιτική σκέψη.
HLR CENATION
QUOTE(Nuntius @ Apr 19 2012, 04:19 ) *
Μιλάμε για έναν άνθρωπο της "λαϊκής δεξιάς" και έναν άνθρωπο του "πατριωτικού ΠΑΣΟΚ". Η διαφορά μεταξύ τους είναι ελάχιστη. Γενικά, ποτέ δεν υπήρχε καμμιά ουσιαστικά διαφορά μεταξύ ΝΔ και ΠΑΣΟΚ κατά την γνώμη μου αλλά ακόμα κι αν υπήρχε αυτές οι δύο φραξίες θα συνέχιζαν να έχουν παρόμοια πολιτική σκέψη.



Οντως του πατριωτικου ΠΑΣΟΚ ειναι ο Δημαρας.

Τωρα για την Χρυση Αυγη που λες και εγω ανησυχω.Αυτο οφειλεται ομως στην ανοδο της λαθρομεταναστευσης που οι κυβερνησεις τοσα χρονια το ειχαν παρει στο ντουκου το θεμα και στο οτι ο Καρατζαφερης ειχε ψηφισει ναι στο πρωτο μνημονιο.

Και επειδη για μενα ο Καρατζαφερης ΔΕΝ ειναι ακροδεξια,τωρα θα δουμε την ανοδο της πραγματικης ακροδεξιας.Που ειναι επικινδυνη επαναλλαμβανω.

Επικινδυνη οπως ειναι βεβαια και η ακρα αριστερα.
Nuntius
QUOTE (HLR CENATION @ Apr 19 2012, 04:28 ) *
Και επειδη για μενα ο Καρατζαφερης ΔΕΝ ειναι ακροδεξια,τωρα θα δουμε την ανοδο της πραγματικης ακροδεξιας.Που ειναι επικινδυνη επαναλλαμβανω.


Ο Καραφατζέρης είναι ο ορισμός της αστικής, συντηρητικής ακροδεξιάς. Η Χρυσή Αυγή δεν είναι ακροδεξιοί. Είναι εθνικοσοσιαλιστές. Τους νεο-ναζί δεν τους θεωρώ ακροδεξιούς γιατί πολύ απλά δεν πιστεύουν στην αστική "δημοκρατία" όπως οι ακροδεξιοί.
HLR CENATION
QUOTE(Nuntius @ Apr 19 2012, 04:34 ) *
Ο Καραφατζέρης είναι ο ορισμός της αστικής, συντηρητικής ακροδεξιάς. Η Χρυσή Αυγή δεν είναι ακροδεξιοί. Είναι εθνικοσοσιαλιστές. Τους νεο-ναζί δεν τους θεωρώ ακροδεξιούς γιατί πολύ απλά δεν πιστεύουν στην αστική "δημοκρατία" όπως οι ακροδεξιοί.

Εδω δεν θα συμφωνησω. smile.gif Λαικη δεξια ειναι σαν τον Καμμενο.Η συντηριτικη δεξια πες το οπως θες.Φασιστας δεν ειναι με τιποτα.
Nuntius
QUOTE (HLR CENATION @ Apr 19 2012, 04:37 ) *
Εδω δεν θα συμφωνησω. smile.gif Λαικη δεξια ειναι σαν τον Καμμενο.Η συντηριτικη δεξια πες το οπως θες.


Δεν μίλησα για λαϊκή ή συντηρητική δεξιά. Μίλησα για αστική, συντηρητική ακροδεξιά. Υπάρχει σημαντική διαφορά μεταξύ των δύο.

Η ακροδεξιά έχει στις τάξεις τις χουντοβασιλικούς, υμνητές της 4ης Αυγούστου, σύγχρονους ταγματασφαλίτες και αρκετούς στρατοκολλημένους (? μην φάω και κάνα warn).

Η λαϊκή ή συντηρητική δεξιά απαρτίζεται από διαφορετικούς οπαδούς.

QUOTE (HLR CENATION @ Apr 19 2012, 04:37 ) *
Φασιστας δεν ειναι με τιποτα.


Μα, δεν είπα κάτι τέτοιο. Απλά είπα πως η Χρυσή Αυγή δεν είναι ακροδεξιοί. Είναι νεο-ναζί. Έχει διαφορά. Όπως και ο Καρατζαφερής δεν είναι ένας συντηρητικός δεξιός αλλά ένας ακροδεξιός πολιτικός.
HLR CENATION
Παντως Νuntius οπως σωστα καταδικαζουμε την Χρυση Αυγη,ετσι πρεπει να καταδικασουμε και τα κομματα-οργανωσεις που προερχονται απο την ακρα αριστερα.

Οχι μονο της μιας πλευρας δηλ.
Magnus92
QUOTE(HLR CENATION @ Apr 19 2012, 14:48 ) *
Παντως Νuntius οπως σωστα καταδικαζουμε την Χρυση Αυγη,ετσι πρεπει να καταδικασουμε και τα κομματα-οργανωσεις που προερχονται απο την ακρα αριστερα.

Οχι μονο της μιας πλευρας δηλ.


Η ακρα αριστερα παντως ( οπως νομιζω εγω πως την εχεις στο μυαλο σου ) δεν εκπροσωπειται απο καποιο κοινοβουλευτικο κομμα...

Οσο για την Χ.Α. , Νουντιε θα διαφωνησω μαζι σου, η εισοδο τους με καμια 10ρια εδρες στη βουλη δεν τους καθιστα περισσοτερο επικινδυνους απ οτι ειναι τωρα... Ισως και λιγοτερο πιστευω...
Αν και, τελικα, εχω την αισθηση πως αυτοι δεν θα μπουν καν στο Κοινοβουλιο στο τελος... It's just a feeling smile.gif
Ginobili
http://www.ethnosnews.com/2012/04/%CF%86%C...B9%CE%AE%CF%83/

Η Φώφη έκανε παράνομες ελληνοποιήσεις με την σέσουλα προκειμένου να σωθεί το ΠΑΣΟΚ και να μαζέψει ό,τι μπορεί...
Πως να μην ανεβαίνει η Χρυσή Αυγή? Πλάκα κάνουμε??? Όταν δεν μπορείς να κυκλοφορήσεις στο κέντρο της Αθήνας από τον φόβο και την εγκληματικότητα δεν θέλει και πολύ...Στο άγιο Παντελεήμονα 23% είχε πάρει ο Μιχαλολιάκος στις δημοτικές,δεν είναι τυχαία αυτά.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.