Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ραδιοφωνική εκπομπή
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
mckladi
Καλημέρα..!

Υπάρχει μια ιδέα να δημιουργηθεί μια εκπομπή για τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΝΑ...

Πόσο θετικοί είστε σε μια τέτοια προσπάθεια ;;

Περιμένω τις απόψεις σας
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(mckladi @ May 7 2010, 16:39 ) *
Καλημέρα..!

Υπάρχει μια ιδέα να δημιουργηθεί μια εκπομπή για τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΝΑ...

Πόσο θετικοί είστε σε μια τέτοια προσπάθεια ;;

Περιμένω τις απόψεις σας


ΜΑΚΑΡΙ...
pitahot
QUOTE(mckladi @ May 7 2010, 16:39 ) *
Καλημέρα..!

Υπάρχει μια ιδέα να δημιουργηθεί μια εκπομπή για τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΝΑ...

Πόσο θετικοί είστε σε μια τέτοια προσπάθεια ;;

Περιμένω τις απόψεις σας




ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΚΕΨΗ........
Σταχυοφόρος
Δεν είμαστε έτοιμοι να "δεχτούμε" κάτι τέτοιο, μόλις αρχίσει το πρωτάθλημα, με τα πρώτα φαλτσοσφυρίγματα ή μπινελίκια από την αντίθετη ομάδα, θα γίνετε χαμός. Από τηλέφωνα, παράπονα.. Και τότε είναι που θα λένε "πουλημένοι, τα κρύβετε, είστε εγκάθετοι" και τα λοιπά όμορφα...

Καλή ιδέα, αλλά ουτοπική..
leonkalf
Ενδιαφέρον θα ήταν και πολύ καλό για την προβολή των πρωταθλημάτων και την ενημέρωση. Αν μπορείτε, κάντε το!

Σε ποιο σταθμό?
mckladi
QUOTE(leonkalf @ May 10 2010, 12:59 ) *
Ενδιαφέρον θα ήταν και πολύ καλό για την προβολή των πρωταθλημάτων και την ενημέρωση. Αν μπορείτε, κάντε το!

Σε ποιο σταθμό?


Σε web radio λεπτομέρειες θα δωθούν εάν το feedback είναι επιτρεπτό για ένα τέτοιο επιχείρημα.

Γι αυτό αν το θέλετε να το εφαρμόσουμε για τη νέα season μαζέψτε όπως λένε υπογραφές !!!...

traxonas
QUOTE(mckladi @ May 11 2010, 00:38 ) *
Σε web radio λεπτομέρειες θα δωθούν εάν το feedback είναι επιτρεπτό για ένα τέτοιο επιχείρημα.
Γι αυτό αν το θέλετε να το εφαρμόσουμε για τη νέα season μαζέψτε όπως λένε υπογραφές !!!...


Υπαρχει καποιο προσχεδιο για το πως θα στηθει μια πχ. μονοωρη εκπομπη.;
Μιλαμε για εκπομπη σε καθημερινη βαση; Εχεις καποια προτερη εμπειρια στο στησιμο ενος ραδιοφωνικου
προγραμματος;
Βρισκω την ιδεα πολυ καλη, πιστευω οτι υπαρχουν πολλοι εδω μεσα που θα την στηριξουν, αλλα πρεπει
καποιοι ''ειδημονες'' να μας παρουσιασουν ενα οργανωμενο project, για να δουμε πως μπορουμε να
συμμετεχουμε ωστε να στηριχθει η ολη προσπαθεια. Αλλιως θα μεινει σαν μια καλη ιδεα.
Do it !!!
mckladi
QUOTE(traxonas @ May 11 2010, 11:20 ) *
Υπαρχει καποιο προσχεδιο για το πως θα στηθει μια πχ. μονοωρη εκπομπη.;
Μιλαμε για εκπομπη σε καθημερινη βαση; Εχεις καποια προτερη εμπειρια στο στησιμο ενος ραδιοφωνικου
προγραμματος;
Βρισκω την ιδεα πολυ καλη, πιστευω οτι υπαρχουν πολλοι εδω μεσα που θα την στηριξουν, αλλα πρεπει
καποιοι ''ειδημονες'' να μας παρουσιασουν ενα οργανωμενο project, για να δουμε πως μπορουμε να
συμμετεχουμε ωστε να στηριχθει η ολη προσπαθεια. Αλλιως θα μεινει σαν μια καλη ιδεα.
Do it !!!


Λοιπόν η αρχική ιδέα είναι για μια 2ώρη εκπομπή την εβδομάδα γι αρχή.
Υπάρχει μεγάλο ιστορικό όσο αφορά την εμπειρία στα web radio απλά δεν μπορώ να δώσω περισσότερεσ λεπτομέρειες μέχρις ώτου αποφασιστεί.

Υπάρχει και ολόκληρο καλοκαίρι για την οργάνωση του project.

H Βοήθεια που θα χρειαστεί εξ αρχης είναι η έγκαιρη ανάρτηση αποτελεσμάτων και κάποια σχόλια που ούτως η άλλως γίνεται κι εδώ.

Για περισσότερες πληροφορίες για παν ενδιαφερόμενα ενα ΙΜ smile.gif
leonkalf
Έγινε κάτι? Υπάρχει καμιά εξέλιξη?
pritanis
QUOTE(mckladi @ May 7 2010, 23:39 ) *
Καλημέρα..!

Υπάρχει μια ιδέα να δημιουργηθεί μια εκπομπή για τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΝΑ...

Πόσο θετικοί είστε σε μια τέτοια προσπάθεια ;;

Περιμένω τις απόψεις σας

πολυ καλο!!! smiley.gif
dirk10
πολυ καλη ιδεα μακαρι να γινει
γενικα το μπασκετ χρειαζεται προβολη.ολοι στην ελλαδα ασχολουμαστε με 2 ομαδες .................... 68.gif 68.gif
mckladi
Όποιο site ενδιαφέρεται για την ιδέα ας μου στείλει pm για να το οργανώσουμε.
leonkalf
Πως θα βλέπατε το ενδεχόμενο να γίνει live εκπομπή (μέσω web, στο attikabasket.gr) για θέματα εσκανα?

Τι μέρες και ώρες πιστεύετε ότι θα είχε απήχηση στον κόσμο (που ενδιαφέρετε να ακούσει μια τέτοια εκπομπή)?
COACHBASKETBALL
QUOTE(leonkalf @ Oct 24 2010, 22:03 ) *
Πως θα βλέπατε το ενδεχόμενο να γίνει live εκπομπή (μέσω web, στο attikabasket.gr) για θέματα εσκανα?

Τι μέρες και ώρες πιστεύετε ότι θα είχε απήχηση στον κόσμο (που ενδιαφέρετε να ακούσει μια τέτοια εκπομπή)?


ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ!!!!
ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 20:00 Μ.Μ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΩΣ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΑΒΒΑΤΟ Η ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ Ο ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΊ ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Α1-Α2 Β ΚΑΙ Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
leonkalf
Κανείς άλλος δεν έχει γνώμη και πρόταση????????

Αδιάφορο? 39.gif
jhantzop
QUOTE(leonkalf @ Oct 24 2010, 21:03 ) *
Πως θα βλέπατε το ενδεχόμενο να γίνει live εκπομπή (μέσω web, στο attikabasket.gr) για θέματα εσκανα?

Τι μέρες και ώρες πιστεύετε ότι θα είχε απήχηση στον κόσμο (που ενδιαφέρετε να ακούσει μια τέτοια εκπομπή)?


Εννοείται πως είναι ότι καλύτερο, για να μην πω ΕΣΚΑ + ΕΣΚΑΝΑ μαζί!

Τώρα για ημέρες και ώρες... χμμμ, όχι ΣΚ σίγουρα. Αν ήταν μία ημέρα την εβδομάδα η εκπομπή θα έλεγα Τρίτη. Εγώ θα προτιμούσα πρωϊνές ώρες (αν είναι από web) να την ακούει ο κόσμος από το γραφείο του! Και λέω Τρίτη γιατί δεν έχει αγώνες ανδρικών/γυναικείων πρωταθλημάτων και στις δύο ενώσεις.


leonkalf
Την Τρίτη σκέφτομαι κι εγώ ως μία καλή υποψήφια μέρα.

Από web θα είναι.

Η πρωινή ώρα όμως δε νομίζω ότι είναι εφικτή ώρα.. Ποιος θα κάνει την εκπομπή και πόσο εύκολο είναι να την ακούν όσοι δουλεύουν? Καλά θα ήταν αλλά μου φαίνεται.. κομματάκι δύσκολο.
Εγώ αν γινόταν και πρωινή ώρα θα την άκουγα (θα το βόλευα στα γραφείο), δεν ξέρω ο πολύς κόσμος αν μπορεί. Επίσης, αν υπάρχουν καλεσμένοι μπορούν πρωινές ώρες?

Βάζεις θέμα ΕΣΚΑ+ΕΣΚΑΝΑ μαζί ε? Απ' ότι με έχουν ενημερώσει είναι για εσκανα μόνο, αφού το site ασχολείτε μόνο με εσκανα.
Μπορεί να γίνει και για εσκα, σε κάποιο άλλο site που είναι αποκλειστικά για εσκα, αν ενδιαφέρετε φυσικά κάποιος.
jhantzop
QUOTE(leonkalf @ Nov 11 2010, 10:13 ) *
Την Τρίτη σκέφτομαι κι εγώ ως μία καλή υποψήφια μέρα.

Από web θα είναι.

Η πρωινή ώρα όμως δε νομίζω ότι είναι εφικτή ώρα.. Ποιος θα κάνει την εκπομπή και πόσο εύκολο είναι να την ακούν όσοι δουλεύουν? Καλά θα ήταν αλλά μου φαίνεται.. κομματάκι δύσκολο.
Εγώ αν γινόταν και πρωινή ώρα θα την άκουγα (θα το βόλευα στα γραφείο), δεν ξέρω ο πολύς κόσμος αν μπορεί. Επίσης, αν υπάρχουν καλεσμένοι μπορούν πρωινές ώρες?

Βάζεις θέμα ΕΣΚΑ+ΕΣΚΑΝΑ μαζί ε? Απ' ότι με έχουν ενημερώσει είναι για εσκανα μόνο, αφού το site ασχολείτε μόνο με εσκανα.
Μπορεί να γίνει και για εσκα, σε κάποιο άλλο site που είναι αποκλειστικά για εσκα, αν ενδιαφέρετε φυσικά κάποιος.


Εγώ το βάζω ως ΕΣΚΑ + ΕΣΚΑΝΑ κοιτώντας το μπάσκετ γενικά!

smiley.gif


dirk10

αθλητικη τριτη με τον..........λεωνιδα καλφαγιαννη smiley.gif
πολυ ωραια σαν ιδεα παντως.......
leonkalf
Τώρα το είδες dirk??

Έμεινε ιδέα αφού δεν είδαμε εδώ πέρα συμμετοχή.

Πάντως το forum έχει πλέον φτιάξει ένα web radio (δες link στην υπογραφή μου), αν υπάρξει ενδιαφέρον και μπορέσει να στηθεί κάτι εκεί γιατί όχι να προχωρήσει..


Γράψτε ιδέες και προτάσεις..
amudson
Καλή ιδέα η εκπομπή. Θα την άκουγαν αρκετοί νομίζω.
Προφανώς, όμως, μπορεί να γίνει μόνο σε web radio οπότε η σκέψη που έκανε κάποιος για attikabasket.gr είναι μία χαρά. Εάν βεβαίως το επιθυμούν οι υπεύθυνοι.
Το ζήτημα είναι το κόστος της. Δε μιλάω για τους παραγωγούς της, αλλά για τα μηχανήματά που φαντάζομαι ότι απαιτούνται.
d.basket
QUOTE(amudson @ Aug 28 2012, 10:53 ) *
Καλή ιδέα η εκπομπή. Θα την άκουγαν αρκετοί νομίζω.
Προφανώς, όμως, μπορεί να γίνει μόνο σε web radio οπότε η σκέψη που έκανε κάποιος για attikabasket.gr είναι μία χαρά. Εάν βεβαίως το επιθυμούν οι υπεύθυνοι.
Το ζήτημα είναι το κόστος της. Δε μιλάω για τους παραγωγούς της, αλλά για τα μηχανήματά που φαντάζομαι ότι απαιτούνται.


Πολύ καλή ιδέα. Η δική μου πρόταση είναι για Τρίτη βράδυ, δεδομένου οτι πάρα πολλοί δεν μπορούν πρωί, ακόμα και στη δουλειά τους να είναι. Ενώ το βράδυ, χαλαρά στο PC ενημερώνεσαι.
themis7
Στα μέσα Σεμπτεμβρη στο Διαδίκτυο θα υπάρχει τηλεοπτικο κανάλι που θα έχει καθημερινή εκπομπή Μπάσκετ 3- 5 όπου θα έχει στην θεματολογία της ΈΣΚΑ κι ΕΣΚΑΝΑ ... Με πλούσιο ρεπορτάζ απο τις ομάδες ...
Χορευτης
Λεο πιστευω πως η καλυτερη μερα για ραδιοφωνικη εκπομπη θα ειναι η Δευτερα στις 12 τα μεσανυχτα. Να σχολιαζονται οι αγωνες της Α-ΕΣΚΑΝΑ ολα τα παρελικομενα, αποδοσεις παιχτων κλπ, οταν ο παλμος θα ειναι ακομα μεγαλος, ολοι οι μπασκετοφιλοι θα γουσταρουν να συμετεχουν σε μια συζητηση-αναλυση της αγωνιστικης. Να γινεται επισης συζητηση για την Β' κ Γ' ΕΣΚΑΝΑ για τους αγωνες της προηγουμενης εβδομαδας. Εγω θα καθομουν ανετα να ακουσω στις 12 την ραδιοφωνικη εκπομπη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.