Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποια ομαδα θα επικρατησει στην ανατολη
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Eastern Conference
Pages: 1, 2, 3
a bullet for your head
Ποια ομαδα πιστευετε πως θα επικρατησει στην ανατολη,τη σεζον που ερχεται?
Η ερωτηση δεν ειναι πολλαπλης επιλογης..
captain charisma
αν και θελω να επικρατησουν στην ανατολη οι καβς λογο του σακ και μονο, το κοβω δυσκολο, και εριξα τη ψηφο στο ορλαντο το οποιο εχει ενισχυθει σημαντικα φετος.απο κοντα ακολουθουν και οι κελτες λογο τον big-three και του ρασιντ θα δειξει..
il postino
αν και η συμμετοχη τους στον τελικο ηρθε πολυ νωριτερα απο οτι περιμεναμε ολοι μας (ή σχεδον ολοι μας) για το ορλαντο , εντουτοις θεωρω οτι και φετος αυτοι εχουν τον πρωτο λογο. θα ναι πιο εμπειροι , ο χαουαρντ καθε χρονο γινεται και καλυτερος , ειχαν τις προσθηκες των καρτερ-μπαρνς ενω και ο κοουτς βαν γκαντυ ψηνεται και αυτος σε συνθηκες πρωταθλητισμου.

απο την αλλη , οι κελτες ειναι κατα ενα χρονο γερασμενοι και αυτη θα ειναι η απαντηση στα προβληματα τους φετος. εχουν ποιοτητα και εμπειρια αλλα ο χρονος ειναι αμειλικτος . ταβανι θεωρω τη συμμετοχη τους στον τελικο ανατολης.

οι καβαλιερς χρειαζονταν στηριγμα στο πλευρο του τζειμς και κατα την ταπεινη μου γνωμη ο ονειλ δεν ειναι αυτο που χρειαζονταν. οποτε παλι ο βασιλιας θα τραβηξει ολο το κουπι και αν μεινει παλι μεσοπελαγα τοτε δεν τον βλεπω να μενει για πολυ ακομα εκει!!!!!

περιμενω παντωσ πολυ δυνατα τα γερακια.οσον αφορα την ομαδα μου (Bulls), οσο θα κανουμε δωρα σε ολο το nba (φετος ηταν η σειρα του γκορντον) ασπρη μερα δε θα δουμε.
aegeansheed
1. Celtics
2. Orlando
3. Cleveland

Για πρώτη φορά θα ξεκινάνε παιχνίδια στη ζώνη 1-3 και θα τα περιμένω με ανυπομενεσία! Περιμένω να δω την τρέλα του Sheed στη Βοστώνη, με pre-game χορούς κλπ.
Περιμένω να δω σχήματα με KP,KG και RW. Αμυντικά θα είναι φανταστικό τo δίδυμο με Garnett και Sheed. Εφάμιλου τηλεοπτικού ενδιαφέροντος με Duncan-Robinson και Wallaces Wall (Big Ben n' Sheed).

Ενδιαφέρον θα έχει και το δέσιμο Lebron-Shaq, που δεν έχω ιδέα πως θα είναι. Αλλά επειδή και οι 2 έχουν πολύ υψηλό basketball IQ, περιμένω να δω ωραία πραγματάκια.

Orlando με φόρα από τελικούς plus Vincanity!!! τι άλλο να περιμένει κανείς.

4. Toronto
5. Atlanta
6-8. Chicago-Detroit-Miami με τη σειρά που αναφέρονται.
a bullet for your head
Αν και φαν των Μπλειζερς, δεν κρυβω πως μ'αρεσουν κ οι Ματζικ,οι οποιοι με εντυπωσιασαν καθ'ολη τη διαρκεια των πλει-οφς που περασαν.
Ο Σταν εδειξε οτι ειναι πολυ εξυπνος,ευελικτος κοουτς & με ενστικτο.
Βεβαια την απωλεια του Τουρκου δεν την ηθελα,παρολα αυτα ομως,στη σεζον που ερχεται, οι Ματζικ φαινονται πιο πληρεις και με δυνατοτητα να παραταξουν διαφορετικα σχηματα.
Απο κει κ περα,οι Καβαλιερς θα ειναι κατ'εμε το Νο2 της ανατολης,οχι τοσο λογω υλικου,αλλα απο αποψη προπονητη..εκτος και αν μας πεισει ο Μπραουν οτι ξερει να μαθαινει απ τα λαθη του..
Επονται οι Σελτικς..

Τις υπολοιπες θεσεις της ανατολης τις βλεπω καπως ετσι:

4η:Ατλαντα
5η:Ντητροιτ
6η,7η,8η:Βλεπω μεγαλες μαχες απ τους Ραπτορς,Μπουλς,Χιτς,Μπομπκατς,Νικς,Πεισερς.
.
Dwyane ''the flash'' Wade
πιστευω πως το ορλαντο εχει προβαδισμα καθως ενισχυθηκε σημαντικα ειδικα με την προσθηκη του air canada!!οι καβαλιερς με τον σακ θα ειναι ακομα δυνατοτεροι.η βοστωνη θεωρω πως δεν θα σπασει αυτο το διδυμο.μην ξεχναμε πως το 2008 που πηρε το πρωταθλημα στην ανατολη επαιζε χωρις αντιπαλο ουσιαστικα...
nikolas12
QUOTE(aegeansheed @ Aug 3 2009, 21:32 ) *
1. Celtics
2. Orlando
3. Cleveland


Με αυτη τη σειρα και οι δικες μου.Οι Σελτικς ακομα και χωρις Γκαρνετ απεδειξαν οτι αν και με το ζορι κανουν καλες πορειες.Τωρα που η ρακετα δυναμωνει με Ρασιντ και Γκαρνετ πιστευω πως θα πρωταγωνιστησουν.Το Ορλαντο μετα τη φοβερη περσινη πορεια και με τον ερχομο του Καρτερ(και τη φυγη ωστοσο του Τουρκογλου) δυναμωνει.Το περσινο θαυμα με Βοστωνη-Κλιβελαντ δε νομιζω να τα καταφερει ξανα(σιγουρα οχι με τη Βοστωνη με το Κλιβελαντ ισως).Στους Καβαλιερς ισχυει το ή τωρα ή ποτε.Περυσι επιασαν ταβανι με Ορλαντο.Το Κλιβελαντ καπου κολλαει παντα και αυτη τη φορα πιστευω πως θα πεσει σε καμμια Βοστωνη και θα πουν αντιο.
aegeansheed
QUOTE(hip-hop @ Aug 4 2009, 11:41 ) *
Το Κλιβελαντ καπου κολλαει παντα και αυτη τη φορα πιστευω πως θα πεσει σε καμμια Βοστωνη και θα πουν αντιο.


Δεν τους ξεγράφω για το Νο1 spot, αλλά πιστεύω ότι θα δυσκολευτούν περισσότερο (σε σχέση με Βοστόνιανς και Μαγεία) να βρουν τη χημεία τους με την προσθήκη του Shaq, ώστε να ξεκινήσουν να "βρίσκονται". Εξυπηρετεί βέβαια το set επιθετικό παιχνίδι των Cavs, αλλά έτσι πιστεύω ότι θα είναι πιο εύκολα αντιμετωπίσιμοι.

Οι Celtics βάζουν έναν παίκτη μέσα στο Mix ακριβώς με τα ίδια συστατικά!

Οι Magic έχουν πολλές επιλογές επιθετικά. Είναι πολύ γεμάτοι από κάθε άποψη σε άμυνα και επίθεση πλέον. Απορία γενικότερη: Νομίζουν θα βγάλουν τη χρονιά στο 1 μόνο με Nelson και Α.Johnson???
Εκτός αν είναι magic.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
σιγουρα αν ο σακ με τον λεμπρον βρουνε χημεια θα κανουν μεγαλα πραγματα.μην ξεχναμε ομως οτι ο σακιλ δεν μπορει παραπανω απο 20-25 λεπτα σε καθε παιχνιδι.αν θυμαστε το 2006 που πηρε το πρωταθλημα ο ραιλι τον ειχε προφυλαξει σε πολλα παιχνιδια της κανονικης περιοδου κι ετσι ηταν πολυ φρεσκος στα πλει-οφ και βεβαια 4 χρονια νεοτερος...
a bullet for your head
Σε ενα poll του ESPN που μολις ψηφισα,για το ποια ομαδα ειναι το φαβορι στην Ανατολη,οι Σελτικς προηγουνται με 42%,επονται οι Καβαλιερς με 37%,3οι...οι Ματζικ με μολις 14%,ενω το ''Αλλη ομαδα'' εχει μονο 7%.
Για τους Σελτικς θα ελεγα παντως, πως η ανανεωση του Γκλεν Ντειβις ηταν μια αριστη κινηση..
captain charisma
το κακο ειναι οτι με τη ελευση του γουαλας ο χρονος του ντειβις θα ειναι ακομα περιορισμενος.εδω τη προηγουμενη σεζον πισω απ το γκαρνετ ηταν και επαιζε μαξιμουμ 10 λεπτα....τωρα θα ειναι ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα για αυτον
a bullet for your head
QUOTE(big dirk @ Aug 11 2009, 16:43 ) *
το κακο ειναι οτι με τη ελευση του γουαλας ο χρονος του ντειβις θα ειναι ακομα περιορισμενος.εδω τη προηγουμενη σεζον πισω απ το γκαρνετ ηταν και επαιζε μαξιμουμ 10 λεπτα....τωρα θα ειναι ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα για αυτον

Νομιζω οτι ο Ριβερς θα επιδιωξει να ''προστατεψει'' απ τη κοπωση & τους τραυματισμους,τους Γκαρνετ & Ουαλλας,προκειμενου να τους εχει 100% ετοιμους στα πλει-οφς.
Εκτιμω πως οι Ντειβις-Περκινς θα εχουν τα 18'-20' μ.ο. συμμετοχης στη ρεγκιουλαρ-σιζον.
Dwyane ''the flash'' Wade
παντως οπως και να'χει θεωρω πως η βοστωνη ειναι αρκετα γερασμενη.πιστευω πως ηταν περισσοτερο ομαδα ''μιας χρονιας'' παρα κατι παραπανω.το ορλαντο ειναι δεμενη ομαδα με ταλεντο αλλα και πολυ διψασμενη!αν παρει και λιγο απο την μαγεια του καρτερ θα παει πολυ καλα.το ιδιο ισχυει και για το κλιβελαντ με τον σακιλ να θελει να δωσει απαντησεις...
a bullet for your head
11 ''Ειδικοι'',''Παρατηρητες'' του ΝΒΑ εριξαν τη ψηφο τους,οσον αφορα την Ανατολη..
http://www.orlandosentinel.com/sports/orla...0,2890269.story
SG3ptshooter
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 19 2009, 03:42 ) *
11 ''Ειδικοι'',''Παρατηρητες'' του ΝΒΑ εριξαν τη ψηφο τους,οσον αφορα την Ανατολη..
http://www.orlandosentinel.com/sports/orla...0,2890269.story

Εντύπωση δεν μου προκάλεσαν οι τρεις πρώτοι και οι σειρά κατάταξής τους. Παρότι στο πολλ δεν ψήφισα Κλίβενλαντ. Ούτε και η πέμπτη της Ουάσινγκτον που μόλις χθες έγραφα ότι θα έρθει αν δεν ξαναμπεί στα πιτς ο Αρίνας.
Εντύπωση μου προκάλεσαν η τέταρτη θέση της Ατλάντα που ποτέ μου δεν την έχω πιστέψει και πάνω απ' όλα το πόσο άνετα άφησαν απ'έξω την ομάδα μου το Ντιτρόιτ. 22 πόντους μακριά από την όγδοοη θέση!
a bullet for your head
QUOTE(SG3ptshooter @ Aug 19 2009, 03:53 ) *
Εντύπωση δεν μου προκάλεσαν οι τρεις πρώτοι και οι σειρά κατάταξής τους. Παρότι στο πολλ δεν ψήφισα Κλίβενλαντ. Ούτε και η πέμπτη της Ουάσινγκτον που μόλις χθες έγραφα ότι θα έρθει αν δεν ξαναμπεί στα πιτς ο Αρίνας.
Εντύπωση μου προκάλεσαν η τέταρτη θέση της Ατλάντα που ποτέ μου δεν την έχω πιστέψει και πάνω απ' όλα το πόσο άνετα άφησαν απ'έξω την ομάδα μου το Ντιτρόιτ. 22 πόντους μακριά από την όγδοοη θέση!

Εγω παλι πιστευω πως η 5η θεση των Ουιζαρντς,ειναι μια παρα πολυ αισιοδοξη εκτιμηση..
Δεν λεω..καλος κοουτς ο Σοντερς..και σιγουρα περιμενουμε και την επιστροφη του Αρινας,συν τους Φοι,Μιλλερ,που ''προτιμηθηκαν'',αντι μιας επενδυσης που τους εδινε η 5η φετινη επιλογη στο ντραφτ.
Αποτελουν μεγαλο ερωτηματικο..
Οι Χωκς απ την αλλη,ειναι ''στρωμενη'' ομαδα,που ενισχυθηκαν με τους Κρωφορντ,Σμιθ,αλλα και τον ρουκι Τζεφ Τιγκ.
Και εγω τους βλεπω πισω απ τους 3 ''Μεγαλους''..
Σιγουρα δεν βλεπω εκτος πλει-οφς τους Πιστονς..εκτιμω πως θα πλασαριστουν στην 5αδα..
Αν βλεπω καποια ''εκπληξη'',αυτη ισως ερθει απ τους Νικς..
SG3ptshooter
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 19 2009, 04:15 ) *
Εγω παλι πιστευω πως η 5η θεση των Ουιζαρντς,ειναι μια παρα πολυ αισιοδοξη εκτιμηση..
Δεν λεω..καλος κοουτς ο Σοντερς..και σιγουρα περιμενουμε και την επιστροφη του Αρινας,συν τους Φοι,Μιλλερ,που ''προτιμηθηκαν'',αντι μιας επενδυσης που τους εδινε η 5η φετινη επιλογη στο ντραφτ.
Αποτελουν μεγαλο ερωτηματικο..
Οι Χωκς απ την αλλη,ειναι ''στρωμενη'' ομαδα,που ενισχυθηκαν με τους Κρωφορντ,Σμιθ,αλλα και τον ρουκι Τζεφ Τιγκ.
Και εγω τους βλεπω πισω απ τους 3 ''Μεγαλους''..
Σιγουρα δεν βλεπω εκτος πλει-οφς τους Πιστονς..εκτιμω πως θα πλασαριστουν στην 5αδα..
Αν βλεπω καποια ''εκπληξη'',αυτη ισως ερθει απ τους Νικς..

όντως είναι αισιόδοξη αλλά δε με τρομάζει και κανείς άλλος. Η Ατλάντα το πιθανότερο είναι να σας δικαιώσει αλλά δεν έχω την απαιτούμενη πίστη σ' αυτήν την ομάδα για να τη βαφτίσω τέταρτη. Πεντάδα οι Πίστονς μακάρι αλλά σίγουρα είναι το ταβάνι τους. Εγώ θα έβλεπα ψηλότερα και τους Χιτ.
Ας προβώ και σε μια προσωπική εκτίμηση.
Βοστώνη, Κλίβενλαντ, Ορλάντο, Μαϊάμι, Ατλάντα, Ουάσινγκτον, Ντιτρόιτ, και όγδοο το Τορόντο ή το Σικάγο. Αν και είναι τόσο νωρίς που προβλέπεται σίγουρα μόνο το να .... απέτυχα παταγωδώς. smiley.gif
a bullet for your head
QUOTE(SG3ptshooter @ Aug 19 2009, 04:21 ) *
Η Ατλάντα το πιθανότερο είναι να σας δικαιώσει

Μου μιλας στον πληθυντικο? tongue.gif ..Γιατι δεν συγκαταλεγομαι στους φαν των Χωκς.. rolleyes.gif
SG3ptshooter
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 19 2009, 04:30 ) *
Μου μιλας στον πληθυντικο? tongue.gif ..Γιατι δεν συγκαταλεγομαι στους φαν των Χωκς.. rolleyes.gif

Eννοούσα εσένα και τους υπόλοιπους που τους πιστεύουν. Όχι δε σου μιλάω στον πληθυντικό, αν και είσαι αρκούντως σοβαρός για κάτι τέτοιο. Και για να μην είμαι οφ τόπικ, αν οι Χιτ προσθέσουν τον AI στο ρόστερ εγώ θα τους κατεβάσω θέση σε αντίθεση με τους περισσότερους.. 39.gif
DON-basketblog
QUOTE(SG3ptshooter @ Aug 19 2009, 04:34 ) *
Eννοούσα εσένα και τους υπόλοιπους που τους πιστεύουν. Όχι δε σου μιλάω στον πληθυντικό, αν και είσαι αρκούντως σοβαρός για κάτι τέτοιο. Και για να μην είμαι οφ τόπικ, αν οι Χιτ προσθέσουν τον AI στο ρόστερ εγώ θα τους κατεβάσω θέση σε αντίθεση με τους περισσότερους.. 39.gif


ΑΝ υπογράψει ο Iverson στους Χίτ και παίξει δίπλα στον Wade θα τους κατεβάσεις σε εκτίμηση!?

ΑΝ ισχύουν αυτά που γράφει ο ΑΙ στο twitter του τότε έρχεται για να δώσει ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ. Περισσότερο απο οτιδήποτε θα ήθελα να παραμείνει στο ΝΒΑ!ΕΚΕΙ ΑΝΗΚΕΙ, ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ και όχι η ευρώπη και το βενετόκλειο. Του αξίζει μια ευκαιρία να δείξει ότι ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ. THE ANSWER!
SG3ptshooter
QUOTE(DON-basketblog @ Aug 19 2009, 04:56 ) *
ΑΝ ισχύουν αυτά που γράφει ο ΑΙ στο twitter του τότε έρχεται για να δώσει ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ. Περισσότερο απο οτιδήποτε θα ήθελα να παραμείνει στο ΝΒΑ!ΕΚΕΙ ΑΝΗΚΕΙ, ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ και όχι η ευρώπη και το βενετόκλειο. Του αξίζει μια ευκαιρία να δείξει ότι ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ. THE ANSWER!

Δεν είπα ότι τελείωσε, είπα ότι θα μπερδέψει τους Χιτ που με τον 23χρονο Tσάλμερς δίπλα στο Γουέιντ χτίζουν κάτι μαρκοπρόθεσμο.
Dwyane ''the flash'' Wade
δεν νομιζω οτι ο τσαλμερς φαινεται παικτης για μεγαλα πραγματα...εξαλλου και ο φλας εχει δηλωσει κατ'επαναληψη πως θα μεινει μονο αν του δειξουν πως θα φτιαξουν ομαδα για το πρωταθλημα.

θεωρω πως ο answer μαζι με τον flash θα συνθεσου σουπερ διδυμο.
red pyramid88
Μα, αφού και οι 2 είναι σκόρερ κατά κύριο λόγο και μάλιστα παίζαν στην ίδια θέση, πως θα ταιριάξουν? :/

Εκτός αν ο Iverson έχει δεχθεί να έχει δευτερεύοντα ρόλο, οπότε πράγματι ίσως βγεί...
Dwyane ''the flash'' Wade
πιστευω οτι ο ραιλι θα βαλει τον αιβερσον ασσο κι ετσι ο φλας θα απελευθερωθει τελειως στο 2 αφου δεν θα χρειαζεται να κατεβαζει τοσο συχνα τη μπαλα.επειτα δεν νομιζω πως ο αιβερσον θα ερθει στο μαιαμι με βλεψεις να ειναι πρωτο βιολι.
red pyramid88
Δεν είναι όμως ρίσκο να βασιστεί μία ομάδα σε παίκτη που μόνο περιστασιακά έχει παίξει σε αυτή τη θέση? Τουλάχιστον ο Chalmers που έπαιξε τη τελευταία χρονιά τους βγήκε, πολύ πιθανό να εξελιχθεί κι άλλο. Τι να πώ, εγώ τουλάχιστον δε μπορώ να τους φανταστώ στα playoff, εκτός αν ο Wade κάνει άλλη μία υπερχρονιά.
Dwyane ''the flash'' Wade
μα ουτως ή αλλως ο αιβερσον combo δεν ηταν????και σε ντενβερ και ντιτεροιτ επαιζε κυριως ασσος!
ο φλας αν ειναι υγιης σιγουρα θα κανει παλι εξαιρετικη χρονια διοτι θα εχει συν ολων των αλλων να διαπραγματευτει και νεο συμβολαιο.
ο ραιλι θελει την προσωπικοτητα αλλα και την αγνοια κινδυνου του answer στις κρισιμες στιγμες!εδω καταφερε να παρει οτι μπορουσε απο τον 36χρονο(και με ενα νεφρο) μουρνινγκ και τον 35χρονο πειτον ακριβως επειδη και οι δυο τους διψουσαν για ενα πρωταθλημα!!
DON-basketblog
QUOTE(red pyramid88 @ Aug 19 2009, 11:00 ) *
Δεν είναι όμως ρίσκο να βασιστεί μία ομάδα σε παίκτη που μόνο περιστασιακά έχει παίξει σε αυτή τη θέση? Τουλάχιστον ο Chalmers που έπαιξε τη τελευταία χρονιά τους βγήκε, πολύ πιθανό να εξελιχθεί κι άλλο. Τι να πώ, εγώ τουλάχιστον δε μπορώ να τους φανταστώ στα playoff, εκτός αν ο Wade κάνει άλλη μία υπερχρονιά.


Όχι και περιστασιακά στον άσσο ο Iverson...Ο Wade θα κάνει σίγουρα άλλη μια MVP season...Το θέμα είναι να έχει στήριγμα. Και όπως έχει δηλώσει και ο ίδιος ο ΑΙ είναι το ιδανικό!
SG3ptshooter
O Tσάλμερς είναι 23 χρόνων και πέρυσι ήταν και καλύτερος του Άιβερσον συνολικά σε πολλές κατηγορίες. Επίσης είναι πολύ καλύτερος αμυντικός. Μη συγκρίνετε την ιστορία του ΑΙ με τον Τσάλμερς. Δείτε απλά ότι πέρυσι έπαιξε 32 λεπτά και στα πλέι οφ 33 και δίπλα του ο Γουέιντ έπαιξε άλλα τόσα. Συνολικά μένουν στις δύο θέσεις των γκαρντ 30 λεπτά κενά. Δεν θα ζητήσει τα 25 ο ΑΙ; Και ο κλασσικός σουτέρ που θα έρχεται από τον πάγκο που θα χωρέσει; Και ο πέμπτος γκαρντ που θα παραπονιέται πώς δεν μπαίνει καν; Εκτός αν μειωθεί ο χρόνος των δύο ήδη βασικών. Τότε δε θα έχουν αυτοί παράπονα; Συνολικά θεωρώ ότι το Μιάμι έχει μια ορθολογική αντιμετώπιση που θα ρισκάρουν πολύ να τη μετατρέψουν σε εσωτερικό ροντέο. Στο κάτω κάτω ο Άιβερσον έχει να οδηγήσει ομάδα πέρα από τον πρώτο γύρω τον πλέι οφ μια επταετία και θέλει και μια μπάλα μόνος του. Θα προσθέσει πολλά καλά στοιχεία αλλά η ομάδα θα είναι πολύ λιγότερο ομάδα. Και αυτό για μένα όταν θα κυνηγά αποτελέσματα θα της βγει πιστεύω σε κακό.

Δε λέω ότι οι Χιτ δε θέλουν τον Άιβερσον, το αντίθετο μάλλον συμβαίνει. Απλά δε μου αρέσει η πιθανή (1 στις 3 κατά το twitter του AI) άφιξή του.
Pierce
Ο τσαλμερς μια χαρα εχει δεσει με τον Ντουειν, θεωρω οτι ειναι πισωγυρισμα σε αυτη τη συνεργασια ο ενδεχομενος ερχομος του Αλλεν. Το ιδανικο συμπληρωμα Ντον θα ηταν ενας καλυτερος παικτης ρακετας που θα αλλαζε τον πρωην μπασκετμπολιστα Ζερμειν ο οποιος εχει συμβολαιο 23(!!!!!!) μυρια. Απορω πως η γατα με τα Αρμανι δεν τον διαολοστειλε, αφου ουτως η αλλως το συμβολαιο του ληγει του χρονου. Κατι μου λεει οτι μεσα στη σεζον θα γινει trade εκτος αν εχει το 15-10 για πλακα...
Και επιτελους ας δωσει ΕΝΕΡΓΟ ρολο στον Μπισλει. Οσο τον εβαζε εκανε παπαδες, αλλα τον εβαζε οποτε θυμοταν...
DON-basketblog
QUOTE(SG3ptshooter @ Aug 19 2009, 14:25 ) *
O Tσάλμερς είναι 23 χρόνων και πέρυσι ήταν και καλύτερος του Άιβερσον συνολικά σε πολλές κατηγορίες. Επίσης είναι πολύ καλύτερος αμυντικός. Μη συγκρίνετε την ιστορία του ΑΙ με τον Τσάλμερς. Δείτε απλά ότι πέρυσι έπαιξε 32 λεπτά και στα πλέι οφ 33 και δίπλα του ο Γουέιντ έπαιξε άλλα τόσα. Συνολικά μένουν στις δύο θέσεις των γκαρντ 30 λεπτά κενά. Δεν θα ζητήσει τα 25 ο ΑΙ; Και ο κλασσικός σουτέρ που θα έρχεται από τον πάγκο που θα χωρέσει; Και ο πέμπτος γκαρντ που θα παραπονιέται πώς δεν μπαίνει καν; Εκτός αν μειωθεί ο χρόνος των δύο ήδη βασικών. Τότε δε θα έχουν αυτοί παράπονα; Συνολικά θεωρώ ότι το Μιάμι έχει μια ορθολογική αντιμετώπιση που θα ρισκάρουν πολύ να τη μετατρέψουν σε εσωτερικό ροντέο. Στο κάτω κάτω ο Άιβερσον έχει να οδηγήσει ομάδα πέρα από τον πρώτο γύρω τον πλέι οφ μια επταετία και θέλει και μια μπάλα μόνος του. Θα προσθέσει πολλά καλά στοιχεία αλλά η ομάδα θα είναι πολύ λιγότερο ομάδα. Και αυτό για μένα όταν θα κυνηγά αποτελέσματα θα της βγει πιστεύω σε κακό.

Δε λέω ότι οι Χιτ δε θέλουν τον Άιβερσον, το αντίθετο μάλλον συμβαίνει. Απλά δε μου αρέσει η πιθανή (1 στις 3 κατά το twitter του AI) άφιξή του.



ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ήτανε καλύτερος ο Chalmers εκτός απο τα ποσοστά ευστοχίας που είναι και λογικό γιατί εκτελούσε ΣΠΑΝΙΑ???ΣΕ ΠΙΑ ΑΛΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ?Γιατί θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε!Μόνο στα κλεψίματα υστερεί ο Άιβερσον που είχε 1.6 μ.ο. και 2 μ.ο. ο Chalmers! Ο Wade και ο Pat θεωρούν πως χωράει και είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ. Και όχι δεν είναι πρόβλημα το αν θα παίζει ο chalmers.
Dwyane ''the flash'' Wade
θα συμφωνησω οτι πρεπει να δοθει πιο ενεργος ρολος στον μπισλευ για να δικαιολογησει και ο ιδιος την επιλογη του στο ντραφτ.εχω ξαναπει σε αλλο τοπικ πως το μαιαμι αφου εχασε τον οντομ θα επρεπε οπωσδηποτε να παρει τον μπουζερ κατι το οποιο δεν βλεπω να γινεται...
οσον αφορα τον ζερμειν ολοι ευελπιστουν πως φετος θα ειναι υγιης.
δεν πιστευω πως υπαρχει καταλληλοτερος ανθρωπος απο τον ραιλι για να δαμασει τον χαρακτηρα του αιβερσον.εξαλλου οπως ειπα και παραπανω ο ιδιος ο φλας εχει δηλωσει πως θα τον ηθελε για συμπαικτη!!
Pierce
QUOTE
ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ήτανε καλύτερος ο Chalmers εκτός απο τα ποσοστά ευστοχίας που είναι και λογικό γιατί εκτελούσε ΣΠΑΝΙΑ???ΣΕ ΠΙΑ ΑΛΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ?Γιατί θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε!Μόνο στα κλεψίματα υστερεί ο Άιβερσον που είχε 1.6 μ.ο. και 2 μ.ο. ο Chalmers! Ο Wade και ο Pat θεωρούν πως χωράει και είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ. Και όχι δεν είναι πρόβλημα το αν θα παίζει ο chalmers.


ο Τσαλμερς οργανωνει, ενω ο Αιβερσον οχι. Στη συγκεκριμενη ομαδα οι δουλειες του τσαλμερς ειναι πιο πολυτιμες απο αυτες του Αιβερσον
DON-basketblog
QUOTE(pierce21 @ Aug 19 2009, 14:27 ) *
Ο τσαλμερς μια χαρα εχει δεσει με τον Ντουειν, θεωρω οτι ειναι πισωγυρισμα σε αυτη τη συνεργασια ο ενδεχομενος ερχομος του Αλλεν. Το ιδανικο συμπληρωμα Ντον θα ηταν ενας καλυτερος παικτης ρακετας που θα αλλαζε τον πρωην μπασκετμπολιστα Ζερμειν ο οποιος εχει συμβολαιο 23(!!!!!!) μυρια. Απορω πως η γατα με τα Αρμανι δεν τον διαολοστειλε, αφου ουτως η αλλως το συμβολαιο του ληγει του χρονου. Κατι μου λεει οτι μεσα στη σεζον θα γινει trade εκτος αν εχει το 15-10 για πλακα...
Και επιτελους ας δωσει ΕΝΕΡΓΟ ρολο στον Μπισλει. Οσο τον εβαζε εκανε παπαδες, αλλα τον εβαζε οποτε θυμοταν...


Φίλε διαθέσιμος ψηλός που θα άλλαζε τις ισσοροπίες δεν υπάρχει όπως δεν υπάρχει και χρήμα στο Μiami. Απο ΟΛΕΣ τις πλευρές η απόκτηση AI είναι τα πάντα ΟΛΑ. Και φτηνή αναλογικά με το τι παίρνεις. Και τρομερή αγωνιστικά. Και τον θέλουν οι wade-riley. Και σε θέμα marketing. Και σε θέμα δυνατοτήτων και αναγκών της ομάδας.

υ.γ. o Beasley έκανε φοβερή σεζόν και νομίζω του χρόνου θα του ανήκει η φανέλα του βασικού.

QUOTE(pierce21 @ Aug 19 2009, 14:34 ) *
ο Τσαλμερς οργανωνει, ενω ο Αιβερσον οχι. Στη συγκεκριμενη ομαδα οι δουλειες του τσαλμερς ειναι πιο πολυτιμες απο αυτες του Αιβερσον


Ρε παιδιά σας παρακαλώ γιατί τα λέτε αυτά...Μου θυμίζουν αυτά που ακούω ότι ο Περπέρογλου είναι πιο χρήσιμος απο τον Τσίλντρες...Δεν λέω ο καθένας να έχει την άποψη του αλλά τι ακριβώς σημαίνει ο chalmers oργανώνει και ο iverson όχι???Μιλάμε για παίκτη 6.2 ασσίστ μ.ο. καριέρας και τον συγκρίνουμε με τον CHALMERS???Είναι ΠΙΟ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ οι υπηρεσίες του CHALMERS απο του ΑLEN IVERSON?Kαι αυτό δεν το βλέπει ο D-wade και ο Pat Riley και το βλέπουμ εμείς!?
SG3ptshooter
QUOTE(DON-basketblog @ Aug 19 2009, 14:32 ) *
ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ήτανε καλύτερος ο Chalmers εκτός απο τα ποσοστά ευστοχίας που είναι και λογικό γιατί εκτελούσε ΣΠΑΝΙΑ???ΣΕ ΠΙΑ ΑΛΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ?Γιατί θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε!Μόνο στα κλεψίματα υστερεί ο Άιβερσον που είχε 1.6 μ.ο. και 2 μ.ο. ο Chalmers! Ο Wade και ο Pat θεωρούν πως χωράει και είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ. Και όχι δεν είναι πρόβλημα το αν θα παίζει ο chalmers.

όπως είπες στα ποσοστά ευστοχίας, δεν είναι λίγο. Επίσης όπως λες στα κλεψίματα. Επίσης είχαν ακριβώς ίδιες ασσίστ παίζοντας και οι 2 στον άσσο, ίδιες ελάχιστες τάπες, μόνο στα ριμπάουντ είχε 0,3 παραπάνω ο ΑΙ φίλε. Και στο σκοράρισμα ο Τσάλμερς έπαιρνε λιγότερα γιατί είχε τον MVP candidate Γουέιντ δίπλα του και δε χρειαζόταν να παίρνει πάνω από το μέτρο. Και ούτε έδειχνε ο ίδιος την τάση να υπερβάλλει ευατόν. Ο Τσάλμερς βγήκε Most Outstanding Player of the 2008 NCAA Championship και λες ότι τον έχουν γραμμένο αν θα παίζει. Το θεωρώ υπερβολή. Και ο κλασσικός σουτέρ που θα βρίσκει χρόνο; Και πόσο ορθολογικό είναι να βγάζουν 3 παίκτες τα 48 λεπτά της περιφέρειας όπως το πάνε;

Ξαναλέω ο Wade κι ο Pat το σκέφτονται -αν ήταν απαραίτητος θα είχε κλείσει ήδη. Και όντως τον θέλουν. Εμένα δε μου αρέσει σαν κίνηση... peace.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(DON-basketblog @ Aug 19 2009, 12:38 ) *
Φίλε διαθέσιμος ψηλός που θα άλλαζε τις ισσοροπίες δεν υπάρχει όπως δεν υπάρχει και χρήμα στο Μiami. Απο ΟΛΕΣ τις πλευρές η απόκτηση AI είναι τα πάντα ΟΛΑ. Και φτηνή αναλογικά με το τι παίρνεις. Και τρομερή αγωνιστικά. Και τον θέλουν οι wade-riley. Και σε θέμα marketing. Και σε θέμα δυνατοτήτων και αναγκών της ομάδας.

υ.γ. o Beasley έκανε φοβερή σεζόν και νομίζω του χρόνου θα του ανήκει η φανέλα του βασικού.



Ρε παιδιά σας παρακαλώ γιατί τα λέτε αυτά...Μου θυμίζουν αυτά που ακούω ότι ο Περπέρογλου είναι πιο χρήσιμος απο τον Τσίλντρες...Δεν λέω ο καθένας να έχει την άποψη του αλλά τι ακριβώς σημαίνει ο chalmers oργανώνει και ο iverson όχι???Μιλάμε για παίκτη 6.2 ασσίστ μ.ο. καριέρας και τον συγκρίνουμε με τον CHALMERS???Είναι ΠΙΟ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ οι υπηρεσίες του CHALMERS απο του ΑLEN IVERSON?Kαι αυτό δεν το βλέπει ο D-wade και ο Pat Riley και το βλέπουμ εμείς!?

ακριβως ετσι!!!ειναι δυνατον να αμφισβητουμε το ταλεντο του τεραστιου answer και να λεμε οτι ο τσαλμερς(ποιος??)ειναι ανωτερος του και πιο χρησιμος για το μαιαμι???!!!και στο κατω κατω οπως ειπε και ο don λετε να μην ξερουν οι ραιλι και φλας???
koutsou10
QUOTE(DON-basketblog @ Aug 19 2009, 14:38 ) *
Φίλε διαθέσιμος ψηλός που θα άλλαζε τις ισσοροπίες δεν υπάρχει όπως δεν υπάρχει και χρήμα στο Μiami. Απο ΟΛΕΣ τις πλευρές η απόκτηση AI είναι τα πάντα ΟΛΑ. Και φτηνή αναλογικά με το τι παίρνεις. Και τρομερή αγωνιστικά. Και τον θέλουν οι wade-riley. Και σε θέμα marketing. Και σε θέμα δυνατοτήτων και αναγκών της ομάδας.

υ.γ. o Beasley έκανε φοβερή σεζόν και νομίζω του χρόνου θα του ανήκει η φανέλα του βασικού.



Ρε παιδιά σας παρακαλώ γιατί τα λέτε αυτά...Μου θυμίζουν αυτά που ακούω ότι ο Περπέρογλου είναι πιο χρήσιμος απο τον Τσίλντρες...Δεν λέω ο καθένας να έχει την άποψη του αλλά τι ακριβώς σημαίνει ο chalmers oργανώνει και ο iverson όχι???Μιλάμε για παίκτη 6.2 ασσίστ μ.ο. καριέρας και τον συγκρίνουμε με τον CHALMERS???Είναι ΠΙΟ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ οι υπηρεσίες του CHALMERS απο του ΑLEN IVERSON?Kαι αυτό δεν το βλέπει ο D-wade και ο Pat Riley και το βλέπουμ εμείς!?

φιλε μου ο αλεν μπορει να παει σε ομαδα μετρια κ να την ανεβασει επιπεδο να την φτασει να περασει με το ζορι στον 2 γυρο των πλεη οφ...σε ομαδα που παει για να παρει πρωταθλημα η τελικους περιφερειας θα ειναι καταστροφικος,εχει αποδειχτει ολα αυτα τα χρονια...επισης αποδεικνυεται κ απο το ποιες ομαδες τον θελουν φετος,η μοναδικη ομαδα αρκετα καλου επιπεδου που τον θελει ειναι το μαιαμι,ολες οι αλλες μπομπκατς,γκριζλς,αστα...
οποτε αν δεν τον παρουν κ μεινουν ετσι κατα την γνωμη μου θα πανε πολυ καλυτερα κ θα ειναι η μεγαλυτερη εκπληξη γιατι πιστευω πως μπορουν να φτασουν μεχρι τελικους,τωρα αν τον παρουν θα τους ψιλοκαταστρεψει οπως εκανε σε ολες τις καλες ομαδες που πηγε(ντενβερ,ντητροιτ)...
SG3ptshooter
QUOTE(koutsou10 @ Aug 19 2009, 14:44 ) *
οποτε αν δεν τον παρουν κ μεινουν ετσι κατα την γνωμη μου θα πανε πολυ καλυτερα κ θα ειναι η μεγαλυτερη εκπληξη

αυτό ακριβώς πιστεύω κι εγώ. όχι τελικούς αλλά αν δείτε από το που ξεκίνησε η συζήτηση οι αναλυτές του ΝΒΑ τους δίνουν όγδοους κι εγώ τους ανέβασα τέταρτους. Και εκεί είπα για τον ΑΙ και ξέσπασε θύελλα.
Και ξέχασα να επαναλάβω στο προηγούμενο ποστ την πολύ σημαντική τους διαφορά στη διάθεση για άμυνα..
DON-basketblog
QUOTE(SG3ptshooter @ Aug 19 2009, 14:47 ) *
αυτό ακριβώς πιστεύω κι εγώ. όχι τελικούς αλλά αν δείτε από το που ξεκίνησε η συζήτηση οι αναλυτές του ΝΒΑ τους δίνουν όγδοους κι εγώ τους ανέβασα τέταρτους. Και εκεί είπα για τον ΑΙ και ξέσπασε θύελλα.


Απαντάω και στους 2 σας και ξαναλέω πως τέτοιοι μπασκετικοί μύθοι δεν γίνεται να αμφισβητούνται έτσι ελαφρά...Τους ντιτρόιτ δεν τους κατέστρεψε. ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΟΙ ήτανε. Τους ντένβερ πως ακριβώς τους κατέστρεψε???Επίσης έχει αποδείξει ότι δεν κάνει για πρωταθλητισμό όταν έφτασε τελικούς με τους 76ers???Καλή φάση.

Γιαυτό λέω και εγώ ότι ΔΕΝ ΘΕΛΩ να έρθει ελλάδα...Γιατί ΑΝ ΕΡΘΕΙ θα ακούσω τα απίστευτα. Εγώ θέλω να πάει MIAMI και να κάνει αυτό που ξέρει καλύτερο απο ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ.

ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.The ANSWER.

SG3ptshooter
QUOTE(DON-basketblog @ Aug 19 2009, 14:53 ) *
Τους ντιτρόιτ δεν τους κατέστρεψε. ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΟΙ ήτανε. Τους ντένβερ πως ακριβώς τους κατέστρεψε???

Το Ντιτρόιτ ήταν πολύ καλύτερο. Aπό το 2001-02 μέχρι πριν φύγει ο Μπίλαπς έφτανε τουλάχιστον μέχρι τον τελικό της περιφέρειας. Και πέρυσι το σκούπισαν. Στον πρώτο γύρο.
Το Ντένβερ επίσης έφτανε από τότε που επέλεξε το Μέλο έφτανε συνεχώς στον πρώτο γύρο είτε με ΑΙ είτε με Αντρέ Μίλλερ. Ο Μπίλαπς πέρυσι τους έδωσε την οργανωτική ωριμότητα για το κάτι παραπάνω.
sn3
Η Βοστωνη μοιαζει κ ειναι γερασμενη,προσωπικα νιωθω πως κατι τους λειπει ισως επειδη ηταν ομαδα μιας χρονιας παρ ολα αυτα εχουν εμπειρια κ χωρις τραυματισμους θα φτασουν αρκετα μακρια.παντως δυσκολα πρωταθλητες.
Οι καβς αν δεσει ο σακιλ με τον λεμπρον πανε για μεγαλα πραγματα ομως τα χρονια για τον σακ περασαν κ ο λεμπρον παλι ψιλομονος του θα παλευει..
Το ορλαντο με φιλοδοξο προπονητη και την περσινη εμπειρια ισως ανεβει επιπεδο ομως κατα τη γνωμη μου ειναι ερωτιματικο ο air canada με την εννοια οτι σαν παιχτης εχει προβληματα συμπεριφορας και μια σχετικη ασταθεια.αν ομως δεσει κ μεταφερει την αυρα του σουπερσταρ μαζι με lewis k howard ειναι φαβορι κατα τη γνωμη μου για το πρωταθλημα.
Κατα τ αλλα οι χωκς θα εχουν καλη παρουσια,ενω οι χιτ μαζι με τον ai κ τον φλας θα ειναι κατι παραπανω απο ανταγωνιστικοι
Pierce
QUOTE (DON-basketblog @ Aug 19 2009, 14:38 ) *
Φίλε διαθέσιμος ψηλός που θα άλλαζε τις ισσοροπίες δεν υπάρχει όπως δεν υπάρχει και χρήμα στο Μiami. Απο ΟΛΕΣ τις πλευρές η απόκτηση AI είναι τα πάντα ΟΛΑ. Και φτηνή αναλογικά με το τι παίρνεις. Και τρομερή αγωνιστικά. Και τον θέλουν οι wade-riley. Και σε θέμα marketing. Και σε θέμα δυνατοτήτων και αναγκών της ομάδας.


Καρλος Μπουζερ οεοεοεοε. Προφανως και δεν υπαρχει χρημα, αφου ο Ζερμειν παιρνει το 1/3 του σαλαρι καπ (ημαρτον ρε Λαρι, τι συμβολαιο ηταν αυτο 24.gif )


QUOTE (DON-basketblog @ Aug 19 2009, 14:38 ) *
Ρε παιδιά σας παρακαλώ γιατί τα λέτε αυτά...Μου θυμίζουν αυτά που ακούω ότι ο Περπέρογλου είναι πιο χρήσιμος απο τον Τσίλντρες...Δεν λέω ο καθένας να έχει την άποψη του αλλά τι ακριβώς σημαίνει ο chalmers oργανώνει και ο iverson όχι???Μιλάμε για παίκτη 6.2 ασσίστ μ.ο. καριέρας και τον συγκρίνουμε με τον CHALMERS???Είναι ΠΙΟ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ οι υπηρεσίες του CHALMERS απο του ΑLEN IVERSON?Kαι αυτό δεν το βλέπει ο D-wade και ο Pat Riley και το βλέπουμ εμείς!?

Eχοντας μια καλαθομηχανη στα γκαρντ, δεν θα προτιμουσες ο αλλος γκαρντ να εχει το μυαλο του κυριως στην πασα; Ο iverson δεν θα το κανει ποτε αυτο! Οι ΜΟ καριερας δειχνουν οτι οταν ειχε ενα ματσο κομπαρσους και δεν μπορουσε να κανει την μπαλα τιποτα επειδη ειχε 3 ατομα πανω του του εβρισκε ελευθερους και αυτοι εβαζαν το καλαθι. τωρα τι θα κανει ειναι το θεμα που δεν μπορει να ειναι αυτος το πρωτο βιολι.Εδω ο Σακ ειχε πει ,οτι το Μαιαμι ειναι η ομαδα του ΝΤουειν... Δηλαδη αν τον βαλεις στους Σελτικς νομιζεις θα περπατησει το εγχειρημα; Ειδαμε τι εκανε ο Μαρμπουρι περσι που ειναι παρομοιας φιλοσοφιας παικτης.
Οπως και να χει στα δικα μου ματια αυτη τη στιγμη δεν ταιριαζει εκει περα. Πρωτα ο θεος εδω αθ ειμαστε, να δουμε αν θα παει κα πως θα εξελιχτει η σεζον για τους χιτ smile.gif
koutsou10
QUOTE(DON-basketblog @ Aug 19 2009, 14:53 ) *
Απαντάω και στους 2 σας και ξαναλέω πως τέτοιοι μπασκετικοί μύθοι δεν γίνεται να αμφισβητούνται έτσι ελαφρά...Τους ντιτρόιτ δεν τους κατέστρεψε. ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΟΙ ήτανε. Τους ντένβερ πως ακριβώς τους κατέστρεψε???Επίσης έχει αποδείξει ότι δεν κάνει για πρωταθλητισμό όταν έφτασε τελικούς με τους 76ers???Καλή φάση.

Γιαυτό λέω και εγώ ότι ΔΕΝ ΘΕΛΩ να έρθει ελλάδα...Γιατί ΑΝ ΕΡΘΕΙ θα ακούσω τα απίστευτα. Εγώ θέλω να πάει MIAMI και να κάνει αυτό που ξέρει καλύτερο απο ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ.

ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.The ANSWER.


ισως καποτε να ηταν παιχταρας αλλα πλεον εχει παρει την κατιουσα...θα σ απαντησω σε ολα λοιπον...
1)πως γινεται μια ομαδα που(με το ιδιο ροστερ)πηρε πρωταθλημα να μπαινει με τον ανσερ με το ζορι στα πλεη οφ...
2)κ στο ντενβερ οταν εφυγε πηγανε μεχρι τελικους περιφερειας ενω οταν ηταν...αστα...
3)αυτο που λες αποδεικνυει αυτο που λεω,οτι για μια μετρια ομαδα ειναι καλος γιατι την φτανει οσο πιο ψηλα γινεται,για ομαδες με ψηλους στοχους δεν κανει...

ευτυχως που δεν ερχεται στην ελλαδα γιατι θα ακουγαμε κ εμεις κορυφαια πραγματα!!!
αν ηταν τοσο καλος δεν θα το σκεφτοτανε ο ραηλι,δεν νομιζεις?
εντωμεταξυ αν δεν παει εκει,υπαρχει περιπτωση να μεινει κ εκτος nba γτ αποσυρανε το ενδιαφερον τους κ οι μετριες ομαδες!!!δηλαδη δεν τον θελουν ουτε οι μετριες,ουτε οι κακες αλλα εννοειται κ καμια που παει για πρωταθλημα...
ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!!!
DON-basketblog
Είδωμεν μάγκες...Εγώ είμαι believer του καλύτερου εν ενεργεία παίκτη που έχω δει μετά τον Kobe...Δεν μπορώ να μην τον πιστέψω όταν δηλώνει πως έρχεται καλύτερος απο ποτέ. Έχετε τα επιχειρήματα σας και θα δούμε. ΕΙΔΩΜΕΝ.
sn3
QUOTE(koutsou10 @ Aug 19 2009, 15:13 ) *
ισως καποτε να ηταν παιχταρας αλλα πλεον εχει παρει την κατιουσα...θα σ απαντησω σε ολα λοιπον...
1)πως γινεται μια ομαδα που(με το ιδιο ροστερ)πηρε πρωταθλημα να μπαινει με τον ανσερ με το ζορι στα πλεη οφ...
2)κ στο ντενβερ οταν εφυγε πηγανε μεχρι τελικους περιφερειας ενω οταν ηταν...αστα...
3)αυτο που λες αποδεικνυει αυτο που λεω,οτι για μια μετρια ομαδα ειναι καλος γιατι την φτανει οσο πιο ψηλα γινεται,για ομαδες με ψηλους στοχους δεν κανει...

ευτυχως που δεν ερχεται στην ελλαδα γιατι θα ακουγαμε κ εμεις κορυφαια πραγματα!!!
αν ηταν τοσο καλος δεν θα το σκεφτοτανε ο ραηλι,δεν νομιζεις?
εντωμεταξυ αν δεν παει εκει,υπαρχει περιπτωση να μεινει κ εκτος nba γτ αποσυρανε το ενδιαφερον τους κ οι μετριες ομαδες!!!δηλαδη δεν τον θελουν ουτε οι μετριες,ουτε οι κακες αλλα εννοειται κ καμια που παει για πρωταθλημα...
ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Ο Iverson ειναι ενας παιχτης που ασχετα απο τη συμπεριφορα του και τον τροπο παιχνιδιου ανηκει στα κορυφαια pg της συχρονης ιστοριας του nba.δεν εγινε ξαφνικα ενας μετριος παιχτης.ακομα μπορει να βαλει 25 ποντους μ.ο,ακομα μπορει να μοιρασει 10 ασσιστ κ ακομα μπορει να βγαλει το παθος του μεσα στο παιχνιδι.σε καποια πραγματα εχεις δικιο ομως λιγο respect γιατι προκειται για πραγματικα μεγαλο παιχτη
benchwarmer
Υπαρχει και ενα τοπικ των Χιτ καπου (ασχετο)

Προσωπικα τον Αιβερσον δεν τον εχω σε τοση εκτιμηση οσο οι περισσοτεροι. Περα απο τις ατομικες του διακρισεις, η μονη φορα που εφτασε μακρια ηταν το 01, οταν ηταν κ ο ιδιος σε τρομαχτικη κατασταση, αλλα και υπηρχε μια πολυ καλα στημενη ομαδα γυρω του (ασχετα αν δεν ειχε τα μεγαλα ονοματα). Και βεβαια, μην ξεχναμε οτι ηταν και αδυνατη η Ανατολη τοτε. Τα τελευταια χρονια ομως δεν εχει κανει τιποτα αξιολογο, και ακομα και σε καθαρα ατομικο επιπεδο ειχε μια τραγικη χρονια (για τις προσδοκιες του ονοματος του) περυσι. Και βεβαια χαρακτηριστικο το παραδειγμα των Πιστονς με Μπιλαπς, οπως και των Ναγκετς με Μπιλαπς.
Οι Χιτ ειναι ηδη "φτιαγμενη" ομαδα και δεν νομιζω οτι ο Αιβερσον θα δεχτει να παιξει 2ο ρολο (οπως πχ λεει οτι θα δεχτει να παιξει ο Σακιλ στο Κλιβελαντ)
Του χρονου που θα εχουν ωριμασει κ αλλο ο Τσαλμερς με τον Μπισλει και θα μπορουν να ξεφορτωθουν και τον Ζερμειν παιρνοντας εναν καλυτερο ψηλο, τους βλεπω για πολυ ψηλα τους Χιτ.
Για φετος (και για να μην βγουμε τελειως οφ τοπικ), νομιζω πως εαν ο Σακιλ ειναι στην περσινη του κατασταση, πρωτο φαβορι για την Ανατολη ειναι οι Καβαλιερς. Μετα οι Σελτικς, ενω τους Ματζικ με τον Καρτερ αντι του Τουρκογλου θα πρεπει να περιμενουμε να τους δουμε πρωτα.
koutsou10
QUOTE(sn3 @ Aug 19 2009, 15:19 ) *
Ο Iverson ειναι ενας παιχτης που ασχετα απο τη συμπεριφορα του και τον τροπο παιχνιδιου ανηκει στα κορυφαια pg της συχρονης ιστοριας του nba.δεν εγινε ξαφνικα ενας μετριος παιχτης.ακομα μπορει να βαλει 25 ποντους μ.ο,ακομα μπορει να μοιρασει 10 ασσιστ κ ακομα μπορει να βγαλει το παθος του μεσα στο παιχνιδι.σε καποια πραγματα εχεις δικιο ομως λιγο respect γιατι προκειται για πραγματικα μεγαλο παιχτη

καταρχην ο αλεν δεν ηταν ποτε ασος...μια ζωη σουτινγκ γκαρντ ηταν,ακομα κ οταν εκανε τις καταπληκτικες χρονιες στην φιλαδελφια...
εγω φιλε μου λεω αληθειες,25 ποντους εχει να βαλει (μεσο ορο)απο το 2007 κ 10 ασιστ δεν ειχε ουτε προκειται να εχει μεσο ορο...για το παθος του θα συμφωνησω...αλλα πλεον ο παιχτης δεν ειναι σαν τοτε,δεν συμφωνεις?
οντως ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΜΕΓΑΛΟς ΠΑΙΧΤΗς!!!

sorry για το offtopic.gif
sn3
QUOTE(koutsou10 @ Aug 19 2009, 15:29 ) *
καταρχην ο αλεν δεν ηταν ποτε ασος...μια ζωη σουτινγκ γκαρντ ηταν,ακομα κ οταν εκανε τις καταπληκτικες χρονιες στην φιλαδελφια...
εγω φιλε μου λεω αληθειες,25 ποντους εχει να βαλει (μεσο ορο)απο το 2007 κ 10 ασιστ δεν ειχε ουτε προκειται να εχει μεσο ορο...για το παθος του θα συμφωνησω...αλλα πλεον ο παιχτης δεν ειναι σαν τοτε,δεν συμφωνεις?
οντως ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΜΕΓΑΛΟς ΠΑΙΧΤΗς!!!

sorry για το offtopic.gif

sg ηταν παντα εχεις δικιο.συμφωνω πως δεν ειναι οπως παλια ομως σ εναν τελικο π.χ που η μπαλα καιει θες εναν παιχτη που εκτος απο το παθος εχει κ τις δυνατοτητες.οπως οταν ειχε τον μουρνινγκ το μαιμι.παντως υπαρχει πιθανοτητα να κανει κουλουβαχατα κ τους χιτ αν παει γιατι αμφιβαλλω αν θα δεχθει να εχει δευτερευοντα ρολο..θα αρχισει παλι τις δηλωσεις ''''i'm talkin' about practice...''''' 69.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
τετοιες δηλωσεις αποκλειεται να κανει οσο υπαρχει ο ραιλι διοτι ξερει οτι θα παρει ποδι!!
επειτα δεν θεωρω πως δεν θα δεχτει να ειναι δευτερο βιολι.
red pyramid88
QUOTE(DON-basketblog @ Aug 19 2009, 13:37 ) *
Όχι και περιστασιακά στον άσσο ο Iverson...Ο Wade θα κάνει σίγουρα άλλη μια MVP season...Το θέμα είναι να έχει στήριγμα. Και όπως έχει δηλώσει και ο ίδιος ο ΑΙ είναι το ιδανικό!

Τους ντένβερ πως ακριβώς τους κατέστρεψε???


1)Γιατί όχι και περιστασιακά ο Iverson στον άσσο? Πότε ακριβώς έπαιξε καθαρά ομαδικά, οργάνωσε, είχε ως προτεραιότητα να πασάρει, κτλ?

2) Δεν τους κατέστρεψε. Απλά έχοντας ένα πολύ καλό ρόστερ (απο τα καλύτερα) έμεινε στάσιμος στο πρώτο γύρο των playoff, χωρίς να καταφέρει να δώσει όσα θέλαν (αν και η αλήθεια είναι ότι ήταν ο μόνος που χτυπιόταν στη σειρά με τους Lakers, δε τα κατάφερε όμως να βοηθήσει). Η βελτίωση της ίδιας ομάδας μόλις έφυγε ο Iverson μάλλον ενισχύει τη γνώμη ότι δε μπορούσε να τους οργανώσει-σπρώξει στην επιτυχία και ότι είχε μερίδιο στην μέτρια εώς κακή τους πορεία (με βάση πάντα την ποιότητα των παικτών που έχουν).

Στο Miami θα έχει ενδιαφέρον να τον δούμε όντως. Αν και ούτε εγώ το καλοβλέπω ως κίνηση, θεωρώ ότι ήταν κρίμα που έμεινε τόσο καιρό χωρίς ομάδα ένας θρύλος. Τουλάχιστον ας κλείσει με αξιοπρέπια την καριέρα του.
sn3
QUOTE(ronin @ Aug 19 2009, 16:08 ) *
τετοιες δηλωσεις αποκλειεται να κανει οσο υπαρχει ο ραιλι διοτι ξερει οτι θα παρει ποδι!!
επειτα δεν θεωρω πως δεν θα δεχτει να ειναι δευτερο βιολι.

μα και στη motown γ αυτο απετυχε.γιατι δεν δεχοταν να ειναι πισω απο stuckey k rip...οσο για τις δηλωσεις εχει αποδειξει πως γραμμενους τους εχει τους προπονητες του αρα αν θελει να πει κατι θα το πει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.