Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Τοπ-10 Οσκαρικες ταινιες 1929-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
forest79
Εως 10 ψηφοι (συνολικα και στις 2 καρτελες)

ΟΣΚΑΡ 1929-2014



Best IMDb OSKAR



Wrost IMDb OSKAR

SG3ptshooter
Που είναι ο λάστιχο; Χτυπήστε του την πόρτα κάποιος.

Τop10 αδύνατο, παραπάνω ψήφοι θα ήταν κλεψιά.

edit: Την πρώτη χρονιά είχαν δοθεί 2 βραβεία που θεωρητικά θα ήταν ισάξια, αυτό όμως άλλαξε κατευθείαν. Μην αλλάξεις το poll οκ, αν έβαζες στη λίστα το Sunrise θα το ψήφιζα σίγουρα, απλά το καταθέτω.
A.CAB
Βλέποντας συνολικά τις ταινίες που έχουν κερδίσει το (θεωρητικά) μεγαλύτερο βραβείο του είδους τους μου είναι εμφανές το πόσο μέτρια γούστα έχουν. Στην πλειοψηφία τους πρόκειται είτε για μετριοκαλές ταινίες είτε για ξεχασμένες. Οι πραγματικά σπουδαίες είναι η μειοψηφία.
Βέβαια για να μην γκρινιάζω έχω να πω πως έχω σταματήσει να ασχολούμαι με τα Όσκαρ εδώ και καμιά 5ετία. Σε βαθμό που δεν πολυθυμάμαι ποιός κέρδισε τι παρά μόνο μερικές (θετικές - Κοέν- ή αρνητικές - Ο λόγος του βασιλειά; Ερωτευμένος Σαίξπιρwink.gif.

Το προσωπικό Τοπ-10 εν τάχει είναι το εξής.

Rebecca
Casablanka
Lawrence of Arabia
The Godfather
The Godfather part II
One Flew Over the Cuckoo's Nest
Annie Hall
Unforgiven
Titanic
No Country for Old Men

forest79
Top IMDb movies with no OSKAR best picture



TOP IMDb MOVIES (with out OSKAR movies by year)












SG3ptshooter
Ψήφισα.

Είμαι η μόνη ψήφος στο "The Apartment".

sad-smiley-009.gif
BasketZilla
Άλλη μια από εμένα.
Αν δεν το έχει δει κάποιος σήμερις κιόλας να διορθώσει αυτό το τραγικό λάθος !

Με μια πρόχειρη ματιά μου φαίνεται ότι η ακαδημία είχε πιο πολύ γούστο πριν τα σίξτις.
forest79
QUOTE(BasketZilla @ Oct 9 2015, 17:14 ) *
Άλλη μια από εμένα.
Αν δεν το έχει δει κάποιος σήμερις κιόλας να διορθώσει αυτό το τραγικό λάθος !

Με μια πρόχειρη ματιά μου φαίνεται ότι η ακαδημία είχε πιο πολύ γούστο πριν τα σίξτις.



forest79
1941

Rebecca

Director: Alfred Hitchcock

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.