Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 14η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Euroleague 2018-19
Zoys
Το πρόγραμα

Πέμπτη
ΤΣΣΚΑ-Εφές 19:00
Μπούντουτσνοστ-Φενερμπαχτσέ 21:00
Ολυμπιακός-Γκραν Κανάρια 21:00
Μπασκόνια-Μπαρτσελόνα 22:00

Παρασκευή
Χίμκι-Νταρουσάφακα 19:00
Ζαλγκίρις-Μακάμπι 20:00
Παναθηναϊκός-Μιλάνο 21:00
Μπάγερν-Ρεάλ 21:00
back2back
Όλα τα λεφτά το Μπασκόνια - Μπαρτσελόνα και το Παο - Μιλάνο. Αυτοί που θα χάσουν μάλλον λένε και αντίο στην 8αδα, αν και έχουν μπλέξει αρκετά τα πράγματα στη μέση της βαθμολογίας. Φενέρ, Τσσκα, Ρεάλ, Ολυμπαικός και Εφές είναι σίγουροι, αν η Ζαλγκίρις δεν την πατήσει κόντρα στην Μακάμπι του Σφαιρό την βάζω και αυτή στις σίγουρες, οπότε μένουν 2 θέσεις, λογικά θα τις πάρουν οι 2 νικητές των αναμετρήσεων που πρωτοείπα. Για το Μπάρτσα - Μπασκόνια μπορώ να πω ότι είμαι βέβαιος ότι μία από τις 2 θα προκριθεί, για το Παο - Μιλάνο δεν είμαι 100% σίγουρος, μπορεί να τους κάνει καμία κηδεία η Μπάγερν, πιθανότατα θα τερματίσει τον πρώτο γύρο με 8 νίκες, καλά αν νικήσει και τη Ρεάλ είναι ήδη στους 8.
akratacity
QUOTE (back2back @ Dec 20 2018, 18:48 ) *
Όλα τα λεφτά το Μπασκόνια - Μπαρτσελόνα και το Παο - Μιλάνο. Αυτοί που θα χάσουν μάλλον λένε και αντίο στην 8αδα, αν και έχουν μπλέξει αρκετά τα πράγματα στη μέση της βαθμολογίας. Φενέρ, Τσσκα, Ρεάλ, Ολυμπαικός και Εφές είναι σίγουροι, αν η Ζαλγκίρις δεν την πατήσει κόντρα στην Μακάμπι του Σφαιρό την βάζω και αυτή στις σίγουρες, οπότε μένουν 2 θέσεις, λογικά θα τις πάρουν οι 2 νικητές των αναμετρήσεων που πρωτοείπα. Για το Μπάρτσα - Μπασκόνια μπορώ να πω ότι είμαι βέβαιος ότι μία από τις 2 θα προκριθεί, για το Παο - Μιλάνο δεν είμαι 100% σίγουρος, μπορεί να τους κάνει καμία κηδεία η Μπάγερν, πιθανότατα θα τερματίσει τον πρώτο γύρο με 8 νίκες, καλά αν νικήσει και τη Ρεάλ είναι ήδη στους 8.

Ενταξει ενα προβαδισμα θα παρουν οι νικητριες ομαδες. Ειναι υπερβολικα νωρις για να μιλαμε για "κλεισμενες" θεσεις για την 8αδα.

Παντως επειδη η απαισιοδοξια των φιλων του ΠΑΟ οσον αφορα την προκριση στην 8αδα εχει παρει τρελες διαστασεις, θα ειχε ενδιαφερον να δουμε ποιες 3 ομαδες μπορουν οντως να τον περασουν και να τον αφησουν εκτος (αν υποθεσουμε οτι η 5αδα δυσκολα θα σπασει). Εγω βλεπω Ζαλγκιρις σιγουρα μεσα και θεωρω οτι και η Μπασκονια που ανεβαινει σιγα σιγα θα ειναι εντος. Απο εκει και περα ομως δεν βλεπω καποιον αλλο αντιπαλο σε θεση ισχυος. Και εξηγω:

- η Αρμανι εχει 5 σερι ηττες και δυο σοβαρες γκελες εντος εδρας με Καναρια και Μπαγερν

- η Μπαρτσα ειναι μπερδεμενη στη μεταφραση και ο Πεσιτς δειχνει να τον εχει ξεπερασει εντελως το μπασκετ. Πχ προχθες εβαλε τον Ερτελ να μαρκαρει τον Σπανουλη την περισσοτερη ωρα. Το εβλεπα και δεν το πιστευα. Τη θεωρω πολυ σοφτ και πιστευω θα μεινει νωρις εκτος

-η Μπαγερν δειχνει να ειναι μια πολυ σοβαρη ομαδα ομως ακομα δεν ξερουμε αν εχει το ειδικο βαρος για να διεκδικησει ως το τελος την προκριση

-Μακαμπι και Χιμκι εχουν μεινει αρκετα πισω ακομα και να επανελθουν δεν θα εχουν τις πιθανοτητες υπερ τους

Σε καθε περιπτωση ειναι πολυ νωρις για την εξαγωγη οριστικων συμπερασματων.
back2back
QUOTE(akratacity @ Dec 20 2018, 18:59 ) *
Ενταξει ενα προβαδισμα θα παρουν οι νικητριες ομαδες. Ειναι υπερβολικα νωρις για να μιλαμε για "κλεισμενες" θεσεις για την 8αδα.


Ναι, για προβάδισμα μιλάω, υπάρχει εξάλλου και η Μπάγερν που με 2/2 (δύσκολο) παίρνει από τώρα πρόκριση, έχει και έμπειρο προπονητή. Καλά αν η Μπάγερν μπει 8αδα, ο όποιος μύθος του Τρινκιέρι καταρρέει τελείως, ευτυχώς οι πρόεδροι δεν άκουσαν τον spysta tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.