Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Τι θα αλλαζατε στην δωδεκαδα της εθνικης ?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4
Jimar
η δωδεκαδα του παγκοσμιου ηταν

4 Θεόδωρος Παπαλουκάς 2,00 Γκαρντ 29 CSKA Moscow
5 Σοφοκλής Σχορτσιανίτης 2,08 Σέντερ 21 Ολυμπιακός
6 Νίκος Ζήσης 1,97 Γκαρντ 23 Benetton Treviso
7 Βασίλης Σπανούλης 1,92 Γκαρντ 24 Houston Rockets
8 Παναγιώτης Βασιλόπουλος 2,03 Φόργουορντ 22 Ολυμπιακός
9 Αντώνης Φώτσης 2,08 Φόργουορντ 25 Dynamo Moscow
10 Νίκος Χατζηβρέττας 1,96 Γκαρντ 29 Παναθηναϊκός
11 Δήμος Ντικούδης 2,06 Φόργουορντ 29 Παναθηναϊκός
12 Κώστας Τσαρτσαρής 2,05 Φόργουορντ 27 Παναθηναϊκός
13 Δημήτρης Διαμαντίδης 1,98 Γκαρντ 26 Παναθηναϊκός
14 Λάζαρος Παπαδόπουλος 2,10 Σέντερ 26 Dynamo Moscow
15 Μιχάλης Κακιούζης* 2.07 Φόργουορντ 30 Barcelona



Tι θα αλλαζατε σε αυτην την δωδεκαδα εν οψει του ευρωμπασκετ?
nikefalin
QUOTE(Jimar @ May 24 2007, 10:51 PM) *
η δωδεκαδα του παγκοσμιου ηταν

4 Θεόδωρος Παπαλουκάς 2,00 Γκαρντ 29 CSKA Moscow
5 Σοφοκλής Σχορτσιανίτης 2,08 Σέντερ 21 Ολυμπιακός
6 Νίκος Ζήσης 1,97 Γκαρντ 23 Benetton Treviso
7 Βασίλης Σπανούλης 1,92 Γκαρντ 24 Houston Rockets
8 Παναγιώτης Βασιλόπουλος 2,03 Φόργουορντ 22 Ολυμπιακός
9 Αντώνης Φώτσης 2,08 Φόργουορντ 25 Dynamo Moscow
10 Νίκος Χατζηβρέττας 1,96 Γκαρντ 29 Παναθηναϊκός
11 Δήμος Ντικούδης 2,06 Φόργουορντ 29 Παναθηναϊκός
12 Κώστας Τσαρτσαρής 2,05 Φόργουορντ 27 Παναθηναϊκός
13 Δημήτρης Διαμαντίδης 1,98 Γκαρντ 26 Παναθηναϊκός
14 Λάζαρος Παπαδόπουλος 2,10 Σέντερ 26 Dynamo Moscow
15 Μιχάλης Κακιούζης* 2.07 Φόργουορντ 30 Barcelona
Tι θα αλλαζατε σε αυτην την δωδεκαδα εν οψει του ευρωμπασκετ?


με τα σημερινά δεδομένα θα ήταν σίγουρα ο πιο βελτιωμένος Έλληνας μέσα, ο Μπουρούσης αντί του Σόφο.
Δεν ξέρω αν θα άλλαζα τον Βασιλόπουλο είτε με Βασιλειάδη είτε με Πελεκάνο είτε με Περπέρογλου.

Για την ώρα αυτοί.
Ίσως να ήταν πιο καίριο ένα ερώτημα για το ποιοί θα ξεκινήσουν την προετοιμασία
mikri prasini ollandeza
να δούμε αν θα συμμετέχει ο Σοφο με την εθνικη....
sihainas
o Σχορτσανίτης προφανώς πρέπει να φύγει και να μπει ο Μπουρούσης.

Ο Βασιλόπουλος επίσης καθώς και λίγο έπαιξε φέτος και δεν έκανε και τπτ σπουδαίο. Στη θέση του μαλλον ο Πελεκάνος.

Επίσης ο Κακιούζης μάλλον δεν έχει θέση στην εθνική. Θα προτιμούσα να δω έναν από τους νέους μας που παίζουν στην άλλη πλευρά του ατλαντικού στην θέση του.

Τέλος ένα μικρό ερωτηματικό θα είναι και ο Σπανούλης που δεν έχει παιχνίδια στα πόδια του οπότε δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση θα είναι όμως θα τον δούμε στην προετοιμασία οπότε δεν προβλέπεται να βγαίνει εκτός εθνικής.
Jimar
στο μπουρουσης αντι σχορτσιανιτη συμφωνω.

πελεκανος αντι βασιλοπουλου ομως δεν μου φαινεται σωστο.
ο μιχαλης εκανε καποια καλα ματς , αλλα εναντια σε καλες ομαδες οπως παο, αρης και ολυμπιακος δεν εκανε σχεδον τπτ.
και εναντια σε τετοιες αμυνες θα παιζει η εθνικη.

αντιθετα ο βασιλοπουλος προσφερε πολλα στον ολυμπιακο ( αν και τελευταια εχει πεσει η αποδοση του )

για τον κακιουζη δεν ειμαι σιγουρος, ειναι ο αρχηγος, αλλα δεν επαιξε πολυ φετος.
sihainas
Είναι αρχηγός αλλά κρίνοντας καθαρά αγωνηστικά...τότε δεν έχει θέση στην ομάδα... βοηθάει σε άλλους τομείς βεβαίως... αλλά αγωνηστικά δεν είναι σε θέση να προσφέρει και πολλά
Das Kapital
Χωρις δευτερη κουβεντα ο Μπουρουσης στη θεση του Σοφοκλη!!!

QUOTE(sihainas @ May 24 2007, 11:33 PM) *
Τέλος ένα μικρό ερωτηματικό θα είναι και ο Σπανούλης που δεν έχει παιχνίδια στα πόδια του οπότε δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση θα είναι όμως θα τον δούμε στην προετοιμασία οπότε δεν προβλέπεται να βγαίνει εκτός εθνικής.


Ο γυμναστης του Αμαρουσιου που πηγε και τον ειδε ειπε οτι ειναι βελτιωμενος ατομικα!!!
jokey
Μπουρούσης αντί Σόφο και είμαστε μια χαρά. ο Βασιλόπουλος κάνει συγκεκριμένες δουλείες και μπορεί να φανεί πολύ χρήσιμος, ειδικά σε μια ομάδα με σαφή στόχο και προσανατολισμό (μπηχτή). Ο Κακιούζης αγωνιστικά μπορεί να μην έχει και τόσο θέση αλλά παραέχει εξωαγωνιστικά.
saou
Μπουρού αντί Σόφο +1! Εκτός και αν ο Σόφο αναστηθεί (λέμε τώρα) οπότε έξω ο Ντικούδης.

Όσο για το Βασιλόπουλο, πελεκάνο κτλ εγώ δεν πιστεύω ότι όποιος και αν επιλεγεί θα παίξει λεπτό οπότε το θεωρώ ψευτοδίλημμα. Η περιφέρεια είναι γεμάτη και με κλασσικό τριάρι δεν παίζει σχεδόν ποτέ η Εθνική. Οπότε...

Ο Κακιούζης ούτε εμένα μου αρέσει ιδιαίτερα αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να τον αφήσει εκτός ο Γιαννάκης.
thrylos7
Ο Κακιούζης εκτός; Α πα πα...

Δεν προσφέρει μόνο εξωαγωνιστικά ο αρχηγός.. Έχει ικανότητες που ελάχιστοι παίκτες έχουν και που αξιοποιεί ιδανικά ο Γιαννάκης.. Όχι ότι είναι μικρός παίκτης γενικότερα, κάθε άλλο..

Αν για τον Σπανούλη έχουμε ένα παράπονο, που δεν έπαιξε, ενώ μπορούσε, για τον Κακιούζη πρέπει να έχουμε δέκα...

Όντως τη δεδομένη στιγμή, ο Μπουρούσης υπερέχει ξεκάθαρα του Σοφοκλή, αλλά πολλά θα κρίνει και η προετοιμασία.

Προτιμώ τον Βασιλόπουλο από τον Πελεκάνο, εφόσον ο παίκτης που θα είναι στη 12άδα θα αγωνίζεται 5-10 λεπτά σε συγκεκριμένους μόνο αγώνες. Ο Βασιλόπουλος είναι πιο "εξπέρ" σε ειδικές αμυντικές αποστολές...
Αν μιλάμε για χρήση για μεγαλύτερο διάστημα, προτιμώ τον Πελεκάνο, αλλά δε νομίζω να χρησιμοποιηθεί τόσο ο παίκτης της θέσης αυτής..

Ο Σπανούλης πράγματι ειπώθηκε ότι έχει βελτιωθεί σημαντικά, οπότε δε βλέπω το λόγο να μείνει έξω.
Gravedigger
Μπουρούσης αντί Σόφο κ συμφωνώ στο να μείνει ο Βασιλόπουλος αντί του Πελεκάνου γιατί για τα λεπτά που θα παίζει όποιος από τους 2 πάει νομίζω ότι ο πρώτος μπορεί να προσφέρει περισσότερα.Ο πελεκάνος χρειάζεται περισσότερο χρόνο.Ο Ντικούδης με τίποτα έξω...Είναι παίχτης-δυναμίτης...
losers can win
Καμία αλλαγή!!!
Πιστεύω σε αγωνιστικη ανασταση του σοφοκλη μέσα από την προετοιμασία του γιαννακη, πιστεύω ότι και ο ιδιος θέλει να δείξει ότι έχει πολύ μέλλον.
Κακιουζης μέσα ως ηγέτης αλλά και γιατι δε μπορώ να βρω κάποιον καλύτερο
Στην προετοιμασία θα ήθελα να δω και περπερογλου-πελεκανο-βασιλειαδη
nikefalin
QUOTE(losers can win @ May 25 2007, 06:26 PM) *
Καμία αλλαγή!!!
Πιστεύω σε αγωνιστικη ανασταση του σοφοκλη μέσα από την προετοιμασία του γιαννακη, πιστεύω ότι και ο ιδιος θέλει να δείξει ότι έχει πολύ μέλλον.
Κακιουζης μέσα ως ηγέτης αλλά και γιατι δε μπορώ να βρω κάποιον καλύτερο
Στην προετοιμασία θα ήθελα να δω και περπερογλου-πελεκανο-βασιλειαδη

Συμφωνώ εν μέρει, δηλαδή δεν απορρίπτω την πρόσκληση του Σόφο για προετοιμασία. Ο Γιαννάκης έχει αποδείξει πάντως πως βάζει πάνω απ'όλα την ομάδα και πως όποιος δεν ανταποκρίνεται στην προετοιμασία κόβεται. Θα ήθελα να δω και Βουγιούκα στην προετοιμασία, και Γλυνιαδάκη και Παπαμακάριο
jjc
O Μπουρουσης σιγουρα στη θεση του σοφο. Ειναι αυτο που λειπει απο την εθνικη. Ενας ψηλος που να καρφωνει με ανεση την μπαλα και να εχει εφεση στα κοψιματα. Ο Βασιλοπουλος να μεινει. Ο βασιλειαδης ειναι πιο πολυ 2αρι που σημαινει πως δε χωραει στην εθνικη. Ντικουδης σιγουρα μεσα. Ειναι πολυ εκρηκτικος. Για τον Κακιουζη δε ξερω. Δεν υπαρχει κατι καλυτερο στη θεση του οποτε....
losers can win
Με 18 θα γίνει η προετοιμασια?
καλό θα ήταν να αρχίσουν να μπαίνουν σιγα-σιγα στο κλιμα
Zmac
Δωστε χρονο στον Σοφο......... wink.gif wink.gif
kop-13
Μέσα
Μπουρούσης - Περπέρογλου

Έξω
Σχορτσιανίτης - Βασιλόπουλος


Κ σιγά,σιγά να ετοιμάζεται κ ο Κακιούζης...
man10
Ρε παιδια προς Θεου,λογικευτειται ο Κακιουζης εξω? Το παλικαρι ειναι πολυ ιδιαιτερος παικτης και μην βλεπετε που κανει μετρια χρονια φετος στην Μπαρτσα με τον Ιβανοβιτς,ο οποιος σαν προπονητης ειναι παραξενος.
Δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να κληθει ο Παπαμακαριος στην προετοιμασια. Αφου καθε χρονο,τον καλει και μετα τον κοβει,μια απο τα ιδια και φετος θα γινει,οποτε πιο καλα να το αφησει το παιδι να ξεκουραστει και να δουλεψει ατομικα στο παιχνιδι του.
Aristofanis
1. Θοδωρής Παπαλουκάς
2. Δημήτρης Διαμαντίδης
3. Βασίλης Σπανούλης
4. Νίκος Ζήσης
5. Νίκος Χατζηβρέττας
6. Κώστας Βασιλειάδης
7. Αντώνης Φώτσης
8. Μιχάλης Πελεκάνος
9. Στράτος Περπέρογλου
10. Παναγιώτης Βασιλόπουλος
11. Λουκάς Μαυροκεφαλίδης
12. Κώστας Τσαρτσαρής
13. Μιχάλης Κακιούζης
14. Δήμος Ντικούδης
15. Λάζαρος Παπαδόπουλος
16. Ιαν Βούγιουκας
17. Αντρέας Γλυνιαδάκης
18. Γιάννης Μπουρούσης

Χαρίσης, Παπαμακάριος δεν θεωρώ ότι φέτος έκαναν κάτι σπουδαίο για να μπουν στην εθνική και άμα πρέπει να μπει ένας επιπλέον point guard ας είναι ο Καυκής που ήταν εξαιρετικός και μην ξεχνάμε ότι μέχρι τον Απρίλιο ήταν ο βασικός και αναντικατάστατος playmaker του Πανιωνίου.
ο Σοφο ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ εκτός εθνικής. Θα είναι κοροιδία για τα υπόλοιπα παιδιά (πχ Γλυνιαδάκης που το παιδί αγωνίζεται να καθιερωθεί).Ένας πάικτης που φέτος έχει παίζει 10 λεπτά Μ.Ο. όταν παίζει στον ΟΣΦΠ και δεν πηγαίνει ούτε στις εκδηλώσεις των χορηγών της εθνικής. Ούτε για τον Τσακαλίδη δεν πρέπει να έρθει κλήση αφού δεν πρέπει να ξεχάσουμε τα παλιά κατορθώματα του.
Φέτος θεωρώ ότι πρέπει ο Βασιλοπούλος να βγει από την 12άδα γιατί υπάρχουν οι Πελεκάνος και Περπέρογλου που αξίζουν μια ευκαιρεία.
Ένας επιπλέον shooting guard θα μπορούσε να ήταν και ο Καλαμπόκης ενώ και ο Σκλάβος δεν είναι κακή περίπτωση.
man10
Κουφος?
P.Faliro13
Εγώ πάντως πιστέυω πως η δωδεκάδα της εθνικής είναι μια χαρά. Η μόνη αλλαγή που ίσως πρέπει να γίνει είναι να φύγει ο Σοφο και να έρθει στη θέση του ο Μπουρούσης που φέτος έκανε μια πολύ καλή χρονιά.
GR-HAMMER
χμμμμ....
εγω παλι θα προτεινα μπουρουση στη θεση βασιλοπουλου...
και να παει ο φωτσης με το κακιουζη μονο στη θεση 3...
1 παραπανω μεγαλο κορμι δεν ειναι ποτε κακο...
ετσι κι αλλιως στο rotation της εθνικης ο βασιλοπουλος δεν εχει θεση...
τωρα αν δε μπορει ο σοφοκλης(γιατι δικο του θεμα ειναι κατα τη γνωμη μου), στη θεση του θα εβαζα περπερογλου...
εχει βελτιωθει πολυ φετος..
ειναι μια πολυ καλη επενδυση και πρεπει να ειναι μελος αυτης της ομαδας..
in my opinion παντα..
αυτα απο μενα..
bb
msg
ο σόφο πρεπει να πάει στην προετοιμασία αλλά δεν το βλέπω να πηγαίνει 12άδα...άλλωστε ο μπουρύσης φέτος κάνει τρομερή χρονιά και κάνει πολλά κοψίματα, άρα πολύ χρήσιμος. ο κακιούζης οπωσδήποτε μέσα. σε μια ομάδα δε μετράει μόνο να είναι οι καλύτεροι (αν και ουδείς καλύτερος του κακιούζη για να τον αντικαταστήσει) αλλά και το πώς δένουν οι παίκτες μεταξύ τους. άρα καλύτερα να μην έχουμε αλλαγές αφού όπως λέγεται το κλίμα στην εθνική είναι πολύ καλό, εκτός και αν κάποιος τραυματιστεί ή κριθεί ανέτοιμος ο σόφο που όπως είπα είναι πολύ πιθανον. όμως ο μπουρούσης δε νομίζω να χαλάσει τη χημεία της ομάδας , αφού φαίνεται καλό παιδί και δουλευταράς.
losers can win
Μιας και το τοπικ λέει για αλλαγές θα προτείνω μια
Σοφοκλης έξω icon_wave.gif icon_wave.gif
losers can win μέσα wav.gif wav.gif wav.gif 77.gif 77.gif
liolias
Να φυγει ο Σοφο και να μπει ο Μπουρουσης.
Επισης ο Βασιλειαδης αξιζει μια θεση.
man10
Παρατηρω οτι ολοι και εγω μεσα βεβαια εχουμε παψει να γουσταρουμε τρελα τον ΣΟΦΟ οπως καναμε παλια,λογω των καμωματων του.
hagi
Ο Σοφοκλής δεν ξέρω αν θα τα καταφέρει να μπει στη δωδεκάδα..Είναι δύσκολο γιατί έχει μείνει πολύ πίσω φέτος..Πιστεύω ότι θα προτιμήσει τον Μπουρούση λόγω της καλής χρονιάς που έκανε.

Όσο για τον Βασιλειάδη δεν συμφωνώ ότι πρέπει να παίξει στην Εθνική..Όπως έχω ξαναπεί δεν έκανε καλή χρονιά και παλαιότερα στον ΠΑΟΚ ήταν πιο υπολογίσιμος.Βέβαια και ο Βασιλόπουλος φέτος δεν πήγε καθόλου καλά.
Σκέφτομαι μήπως πάρει τον Πελεκάνο που έκανε εξαιρετική χρονιά ή προσθέσει κάποιον που δεν περιμένει κανένας μας.Όπως όμως έχω ξαναπεί αυτός (Γιαννάκης) ξέρει καλύτερα.
Jimar
QUOTE(liolias @ May 29 2007, 03:22 PM) *
Επισης ο Βασιλειαδης αξιζει μια θεση.


αποκλειεται, εδω τον αφησε εκτος δωδεκαδας στα ισπανικα πλευ οφ.

υπαρχουν πολυ καλυτερες λυσεις στην θεση του και ο βασιλοπουλος και ο περπερογλου
και ο πελεκανος( που ουτε γι αυτον ειμαι σιγουρος οτι μπορει να βοηθησει οσο οι αλλοι δυο)

σιγουρα πρεπει να ειναι στην προετοιμασια ομως.
Bell
Pantws o Pelekanos exei kanei terastia prospatheia ta teleytaia xronia logo twn polwn traymatismwn p eixe..egw ton goustarw polu san paikti..
thrylos7
Κι έρχεται η σημερινή εμφάνιση του (προβληματικού!) Σχορτσιανίτη να μας βάλει όλους σε σκέψη για τη συμμετοχή του στην Εθνική... (σ' αντιδιαστολή μάλιστα με τη μέτρια παρουσία του Μπουρούση, όσο έπαιξε τουλάχιστον)
panos75
Ξέρω ότι είναι κάπως off topic, αλλά μήπως πρέπει να μας βάλει σε σκέψη και όσον αφορά τις δικαιολογίες του Γκέρσον για τη μη χρησιμοποίηση του;

Μήπως εντέλει έχουν δίκιο όλοι αυτοί που μιλούν για προσωπική βεντέτα που έχει ο Ισραηλινός με τον ''Σόφο'', και η οποία μπορεί να αποδειχτεί επιζήμια για την Εθνική;

Μην ξεχνάμε ότι ο παίκτης δεν έχει μιλήσει καθόλου και όλη η πληροφόρηση είναι δηλώσεις και διαρροές από την πλευρά του κόουτς.
thrylos7
Φαίνεται ξεκάθαρα όμως ότι ο Σοφοκλής είναι πιο παχύς από ποτέ (όσον αφορά την πορεία του στον Ολυμπιακό)...

Όταν φύγει ο Γκέρσον θα μάθουμε πολλά πράγματα..
Aristofanis
QUOTE(thrylos7 @ May 30 2007, 08:38 PM) *
Κι έρχεται η σημερινή εμφάνιση του (προβληματικού!) Σχορτσιανίτη να μας βάλει όλους σε σκέψη για τη συμμετοχή του στην Εθνική... (σ' αντιδιαστολή μάλιστα με τη μέτρια παρουσία του Μπουρούση, όσο έπαιξε τουλάχιστον)


Δηλαδή κρίνεις τους 2 παίκτες από μία εμφάνιση μόνο? Δηλαδή ολή την χρονιά τι έκανε ο Σοφο? Πάντως εγώ δεν μπαίνω σε καμία σκέψη. Μπουρούσης στην 12άδα.
nikefalin
QUOTE(thrylos7 @ May 30 2007, 08:55 PM) *
Φαίνεται ξεκάθαρα όμως ότι ο Σοφοκλής είναι πιο παχύς από ποτέ (όσον αφορά την πορεία του στον Ολυμπιακό)...

Όταν φύγει ο Γκέρσον θα μάθουμε πολλά πράγματα..

Σωστά, δε θυμίζει αθλητή, έχει διάθεση να παίξει αλλά σε αυτό το επίπεδο πρέπει να τρέχει και λίγο. Αν ένα παλικάρι στα 22 του είναι έτσι και θυμίζει τον Φάνη Χριστοδούλου στην τωρινή του κατάσταση πρέπει κάποιος να του βάλει φρένο. Κάποιος που θα τον σεβαστεί. Δηλαδή η οικογένεια του είτε ο Γιαννάκης.
msg
πάντως δε νομίζω ότι κάποιος ολυμπιακός έπαψε να συμπαθεί τον σόφο. εγώ τον πάω με τα χίλια ακόμη, όμως αν δεν είναι έτοιμος για το ευρωμπάσκετ, τότε θα συμφωνήσω με τον αποκλεισμό του. πάντως στα καλά του τον θεωρώ πιο χρήσιμο από τον μπουρούση,γιατί δεν υπάρχει τέτοιος όγκος πουθενά. περα απο τον σακίλ βέβαια tongue.gif άλλωστε είναι και πολύ χρήσιμη αλλαγή , γιατί αλλάζεις τα σχέδια του αντιπάλου. αλλιώς μαρκάρεται ο λάζος αλλιώς ο σόφο. ενώ ο μπουρούσης είναι περισσότερο αλλαγή προσώπου. πάντως θέλω τον μπουρούση αντί για σόφο αν ο δεύτερος κριθεί ανέτοιμος και όχι κάποιον άλλο
thrylos7
QUOTE
Δηλαδή κρίνεις τους 2 παίκτες από μία εμφάνιση μόνο?


Γενικά όχι, εν προκειμένω ναι...

Ο προβληματικός Σοφοκλής έκανε τη διαφορά, όχι ο Μπουρούσης που κινήθηκε στα ρηχά...

Έδειξε ότι δεν είναι τελειωμένος για φέτος κι ότι μπορεί να διεκδικήσει, χωρίς να περιμένει κάποιο θαύμα, θέση στην Εθνική... Αν δεν ήταν τόσο παχύς, θα έλεγα ότι είναι απόλυτα εφικτό να είναι έτοιμος όταν πρέπει.
panos75
Εάν πάντως ισχύουν όσα έχουν γραφτεί από Παπαδογιάννη, Συρίγο και Σωτηριού για τα καψόνια και τον πόλεμο νεύρων που κάνει ο Γκέρσον στον Σοφοκλή, αλλά και σε άλλους παίκτες, τότε δεν πρέπει να απορούμε ότι έχει παρατήσει τον εαυτό του. Είναι γνωστός ο ιδιόρρυθμος χαρακτήρας του και είμαι σίγουρος ότι σκέφτεται με τη λογική του ''αφού δεν πρόκειται να μου αναγνωριστεί τίποτε τότε γιατί να δουλέψω;''.

Πάντως όπως έδειξε και σήμερα δεν είναι αδιάφορος και έχει όρεξη να βοηθήσει την ομάδα του. Πιστεύω πως αν κληθεί στην Εθνική, τουλάχιστον θα προσπαθήσει να είναι έτοιμος. Το αν θα καταφέρει είναι άλλο θέμα.
man10
QUOTE(msg @ May 30 2007, 06:59 PM) *
πάντως δε νομίζω ότι κάποιος ολυμπιακός έπαψε να συμπαθεί τον σόφο. εγώ τον πάω με τα χίλια ακόμη, όμως αν δεν είναι έτοιμος για το ευρωμπάσκετ, τότε θα συμφωνήσω με τον αποκλεισμό του. πάντως στα καλά του τον θεωρώ πιο χρήσιμο από τον μπουρούση,γιατί δεν υπάρχει τέτοιος όγκος πουθενά. περα απο τον σακίλ βέβαια tongue.gif άλλωστε είναι και πολύ χρήσιμη αλλαγή , γιατί αλλάζεις τα σχέδια του αντιπάλου. αλλιώς μαρκάρεται ο λάζος αλλιώς ο σόφο. ενώ ο μπουρούσης είναι περισσότερο αλλαγή προσώπου. πάντως θέλω τον μπουρούση αντί για σόφο αν ο δεύτερος κριθεί ανέτοιμος και όχι κάποιον άλλο

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο.
losers can win
Mη τα ριχνουμε όλα στο γκερσον, λες και ειναι η πρώτη φορά που έχει προβλημα με τα κιλα του ο σοφο. Την εμφάνιση που έκανε τη διαφορά που την είδατε;
Εγώ έναν σκουριασμενο σοφοκλη είδα να ψαχνει τα πατηματα του, μακαρι να είναι στην εθνικη παρολα αυτά.Εγω έγραψα οτι δε θέλω καμια αλλαγή. Αρκει να τον σκισει ο γιαννακης
msg
QUOTE(losers can win @ May 30 2007, 09:33 PM) *
Mη τα ριχνουμε όλα στο γκερσον, λες και ειναι η πρώτη φορά που έχει προβλημα με τα κιλα του ο σοφο. Την εμφάνιση που έκανε τη διαφορά που την είδατε;
Εγώ έναν σκουριασμενο σοφοκλη είδα να ψαχνει τα πατηματα του, μακαρι να είναι στην εθνικη παρολα αυτά.Εγω έγραψα οτι δε θέλω καμια αλλαγή. Αρκει να τον σκισει ο γιαννακης

αν δεις το τοπικ που είναι αφιερωμένο στον σοφο θα δεις ότι τα ίδια με εσένα λέμε για αυτόν, αφού και ο ίδιος δεν προσπάθησε. τεσπα έχουμε αρχίσει να ξεφεύγουμε λίγο ελέω σόφο. πάντως συμφωνώ σε ό,τι είπες και ο γιαννάκης μπορεί να τον σκίσει!
Jimar
ασχολουμαστε υπερβολικα πολυ με αυτον , ενω δεν πιστευω οτι εχει τις αντοχες ,φετος , για πρωταγωνιστικο ρολο στην εθνικη. οχι οτι δεν θα ειναι χρησιμος τα δεκα λεπτα που θα παιξει, αλλα πιστευω πως ο μπουρουσης ειναι καλυτερη λυση.

πραγματι εχει παχυνει παρα πολυ blink.gif
sihainas
Εγω θέλω να επισημάνω ότι σίγουρα ο Σόφο θα μπει μέσα 10 λεπτά θα βάλει 10-15 πόντους και θα βγει... όμως δεν μπορείς να στηριχθεις σε αυτόν...αν για παράδειγμα μέσα σε ένα αγώνα τραυματιστεί (φτου φτου φτου) ο Λάζος... θα βάλεις μέσα τον Σόφο για 30 λεπτά (για παράδειγμα; )

Αντίθετα ο Μπουρούσης μπορεί να μην τους ισοπεδόνει τους αντιπάλους του αλλά μπορείς να στηριχθείς επάνω του...
Alexmei
QUOTE(thrylos7 @ May 30 2007, 08:55 PM) *
Φαίνεται ξεκάθαρα όμως ότι ο Σοφοκλής είναι πιο παχύς από ποτέ (όσον αφορά την πορεία του στον Ολυμπιακό)...

Όταν φύγει ο Γκέρσον θα μάθουμε πολλά πράγματα..



ακριβώς! Θυμηθήτε στο περσινό All-star Game με τα (δύο τρίποντα του Σόφο) ήταν ο μισός από τώρα...
το είδα σε βίντεο.. αν το βρω, ίσως το ανεβάσω!\


Edit: το βρήκα, δείτε διαφορά τότε με τώρα στο 3:14 (allstar game)

Invalid Video Link
Aristofanis
QUOTE(Alexmei @ May 31 2007, 03:45 PM) *
ακριβώς! Θυμηθήτε στο περσινό All-star Game με τα (δύο τρίποντα του Σόφο) ήταν ο μισός από τώρα...
το είδα σε βίντεο.. αν το βρω, ίσως το ανεβάσω!\
Edit: το βρήκα, δείτε διαφορά τότε με τώρα στο 3:14 (allstar game)

Invalid Video Link



Η καλύτερη στιγμή στο βίντεο είναι οι μαζορέτες! Κατα τα άλλα άκυρο το τραγούδι. Τον Σόφο θες να μας δείξεις και ακούγαμε για Τζιοβάνι και Ριβάλντο! biggrin.gif

Πάντως πέρα την πλάκα ήταν πολύ αδύνατος από ότι φέτος αλλά δεν φταίει μόνο ο Σόφο.
Alexmei
ηλικρινά δεν παρατήρησα ούτε το τραγούδι ούτε τπτ... για να δείτε διαφορά το έδειξα... smile.gif
geosider
δεν ξέρω για σόφο, πάντως ο βασιλόπουλος δεν έχει καμιά δουλειά στην εθνική sad.gif
thanos4
QUOTE(geosider @ May 31 2007, 08:00 PM) *
δεν ξέρω για σόφο, πάντως ο βασιλόπουλος δεν έχει καμιά δουλειά στην εθνική sad.gif

Ποιος να μπει στην θεση του δε μας είπες...
geosider
QUOTE(thanos4 @ May 31 2007, 05:11 PM) *
Ποιος να μπει στην θεση του δε μας είπες...

ένα σωρό υπάρχουν να τον αντικαταστήσουν απο αυτούς που δεν ήταν στο παγκόσμιο
αυτός την πήρε την ευκαιρία του 2 φορές και δεν έκανε τίποτα, ούτε στο πρωτάθλημα κάνει κάτι, γιατί να τον πάρουν πάλι;
πελεκάνος, Μπουρούσης, Περπέρογλου, Καλαμπόκης, Κυρίτσης, Μαυροκεφαλίδης να μην πω ότι καλύτερα να έρθει ο Κουφός από τώρα αν είναι να βάλουν πάλι αυτόν
man10
QUOTE(geosider @ May 31 2007, 05:27 PM) *
ένα σωρό υπάρχουν να τον αντικαταστήσουν απο αυτούς που δεν ήταν στο παγκόσμιο
αυτός την πήρε την ευκαιρία του 2 φορές και δεν έκανε τίποτα, ούτε στο πρωτάθλημα κάνει κάτι, γιατί να τον πάρουν πάλι;
πελεκάνος, Μπουρούσης, Περπέρογλου, Καλαμπόκης, Κυρίτσης, Μαυροκεφαλίδης να μην πω ότι καλύτερα να έρθει ο Κουφός από τώρα αν είναι να βάλουν πάλι αυτόν

Μα το επιπεδο της Εθνικης ηταν τοσο υψηλο,ωστε ενας καλο παικτης σαν τον Βασιλοπουλο να μην μπορει να κερδισει χρονο συμμετοχης. Παντως δεν απογοητευσε κιολας.
msg
ο βασιλόπουλος έιναι πολύ καλός παίκτης με πολλά προσόντα και ικανότητες. παίζει και καλή άμυνα. απλά δεν είναι βασικός στην εθνική . αυτό είναι όλο. θα έρθει η ώρα του. για τη δουλειά που κάνει μια χαρά είνια. και έχει και περιθώρια βελτίωσης. μικρός είναι ακόμη. δε νομίχω πως πέρα από τον μπουρούση, ο γιαννάκης μπορεί να εμπιστευτεί κάποιον απο αυτούς που έγραψες . τουλάχιστον όχι τώρα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.